Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

31884. 
Odnośnie wpisu numer: 31881

Tym razem ZŁO zwyciężymy DOBREM.
 radny
 Ostródzka, Środa 03-12-2014

31883. 
Odnośnie wpisu numer: 31881

To nie jest taki jedyny przypadek.
Multum. Budżetówka tak wygląda. We wszystkich jednostkach tak jest. Począwszy od starostwa, ratusza a skończywszy na szkołach i szpitalu. Ci ludzie siedzą tam do oporu, a odchodząc przekazują stanowisko komuś z rodziny lub dobremu znajomemu.
Konkursy na stanowiska to "śmiech na sali", albo lepiej - przekształcają stanowisko urzędnicze np. na pracownicze i nie ma żadnego konkursu. Praktykowane jest to od wielu lat.
Niby jest ustawa o pracownikach samorządowych, lecz jest ona właśnie na NIBY! Kto jej przestrzega? Wszystko jest [...]. Kto ma mieć pracę - ten będzie miał. Przesądza tzw. polecenie. Jest telefon i rozkaz wykonany, ręka rękę myje. Ty komuś, ktoś tobie.
[...] Nie masz tzw. pleców, to nie masz nawet najmniejszych szans.
 MRJ
 Iława, Środa 03-12-2014

31881. 
Odnośnie wpisu numer: 31875

Czy jest szansa na out na zieloną trawkę dla [...]
Dyrektorowi ICK Tomaszowi Woźniakowi też należało by podziękować. Tym bardziej, że prowadzono jakieś dochodzenie wewnętrzne w jego sprawie (no i nikt nie wie jak się zakończyło) i tego akustyka, co go ze sceny artyści wyganiali!
Do roboty Panie burmistrzu Żyliński. Trzeba zacząć sprzątać.
 oka
 Iława, Środa 03-12-2014

31878. 
WRACA DO RATUSZA PO 12 LATACH

ADAM ŻYLIŃSKI wrócił na fotel burmistrza Iławy po 12 latach przerwy.
Już zapowiedział, że w odróżnieniu od poprzednika będzie miał nie dwóch, a jednego zastępcę. Wiceburmistrzem odpowiedzialnym m.in. za miejskie inwestycje zostanie MARIOLA ZDROJEWSKA.

Czytaj na stronie 5.
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 03-12-2014

31877. 
Odnośnie wpisu numer: 31873

Otóż, gdyby szło o liczenie głosów wg metody (spolszczę) Donta, to wedle matematyki szkoły lwowskiej wystarczy podobno zwykłe liczydło ramkowe, jakim posługiwał się w matematyk w szkole podstawowej we wsi Kałduny w latach 1956-70.
Na takim liczydle można policzyć trajektorię lotu na księżyc, ale wymaga to długiego liczenia na kilka lat. Ja tego nie ponimaju, gdyż ze mnie głąb kapuściany, pomimo że kapusta mi bardzo smakuje szczególnie z golonką z kabana na trawie i kartoflach hodowanego.
Liczydło w matematyce należy do fundamentów logiki matematycznej, na której opiera się rozum ludzki. Kto nie pojmuje matematyki, ten choćby zżarł dwukilogramową golonkę z kabana, nie powinien być radnym nawet u Harmacińskiego, nie mówiąc już o Żylińskim.
 Marszałek
 Iławski, Wtorek 02-12-2014

31875. 
Odnośnie wpisu numer: 31868

Ja liczę na to, że w ramach "sprzątania" z miejskich podległych jednostek budżetowych będą w końcu pozwalniane osoby, które są na emeryturach i nadal dorabiają zabierając miejsca młodym, wśród których bezrobocie jest ogromne! To jest nieprzyzwoite, niesprawiedliwe i niemoralne!
Przykładów w mieście i powiecie jest sporo.
 wyborca
 Iława, Wtorek 02-12-2014

31874. 
Odnośnie wpisu numer: 31864

A według mnie, wyborcy zostali normalnie w świecie oszukani.
Gdyby chcieli, by przewodniczącym Rady był ktoś z PO lub PiS, po prostu by ich wybrali. Ludzie uwierzyli Żylińskiemu i wybierając jego ludzi chcieli by to oni przewodniczyli a nie ktoś inny.
Bo ludzie dość mają polityków pokroju Rygielskiego i Hordejukowej z PO, a tu stary-nowy burmistrz takiego psikusa robi i dwójki powyższej kolegów do "koalicji" przyjmuje. Śmierdzi mi to miłosierdzie...
 niezależny
 Lubawa, Wtorek 02-12-2014

31873. 
Analiza wyborów wójta w gminie wiejskiej Iława

Krzysztof Harmaciński jeszcze jakoś przetrwał wyborcze pranie gminy.
W 2010 roku przegrał w dwóch obwodach: Ławice i Franciszkowo. Teraz do tych obwodów dołączył jeszcze obwód Laseczno (Laseczno, Laseczno Małe, Gulb, Skarszewo, Zazdrość ).

W 2010 Jerzy Małek (PSL) uzyskał w Ławicach 55,14%, we Franciszkowie 53,45%, a w obwodzie Laseczno - 39,9% głosów.

W tym roku najwięcej głosów w obwodach:
1. Franciszkowo - 66,9%
2. Laseczno - 57,4%
3. Ławice - 51,2%

Najmniej głosów uzyskał w obwodach:
1. Wola Kamieńska - 36%
2. Nowa Wieś - 37,7%
3. Gromoty - 39,3%

W drugiej turze wyborów prezydenckich 2010 Bronisław Komorowski w Woli Kamieńskiej (Makowo, Tynwałd, Szałkowo, Kamień Duży, Kamień Mały, Wola Kamieńska) uzyskał drugi najlepszy wynik spośród obwodów gminy Iława - 67,9%.

PS. Do analiz wyników wyborczych zastosowałem, zalecaną przez PKW, "alternatywną" metodę obliczania: kalkulator (rok produkcji 1994), długopis za 2,25 zł i świstek papieru.
 biuro analiz wyborczych
 Owczarnia-Cierpigórz koło Iławy, Wtorek 02-12-2014

31872. 
Odnośnie wpisu numer: 31871

Trudno od takiego pokroju ludzi oczekiwać pozytywnych refleksji. A że to niekomfortowa dla nich sytuacja - dobre i za to.
Pani Okołowska to, jak znów widać, szlachetny człowiek.
Ja najwidoczniej jestem tej cechy pozbawiona. Współpracować owszem, ale piastować godności - w żadnym wypadku.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 02-12-2014

31871. 
Odnośnie wpisu numer: 31867

Pani iławianko!
Pani Janka Okołowska bez żadnego rewanżyzmu też głosowała dziś na te kandydatury. Trzeba, jak mówi radny Pan Feliks Rochowicz, kierować się miłosierdziem.
Osoby, które w 2012 r. podniosły rękę za odwołaniem Pani Okołowskiej na pewno czują w tej chwili dyskomfort i sami wyciągną z tego przykrego wydarzenia pozytywne wnioski.
 dżentelmen
 Iława, Wtorek 02-12-2014

31870. 
Odnośnie wpisu numer: 31867

Szanowna Pani!
Na miecz z damasceńskiej stali zawsze wystarczy czasu.
Niech no tylko zaczną fikać.
 swój
 Iława, Wtorek 02-12-2014

31868. 
Gratulacje dla Pana Żylińskiego.
Ciekawi mnie czy zrobi Pan porządek w podległych sobie instytucjach miejskich i pozbędzie się emerytowanych funkcjonariuszy. Już kiedyś pozwalniał Pan emerytów i rencistów.
 Anna, lat 62
 Iława, Wtorek 02-12-2014

31867. 
Odnośnie wpisu numer: 31866

Jestem zbulwersowana wyborem osób:

- Elżbiety Prasek, PO
- Andrzeja Pankowskiego, PO
- Jerzego Sochackiego, PO
- Edwarda Bojko, SLD

...na jakiekolwiek funkcje w Radzie Miejskiej Iławy!

Przypominam o haniebnym głosowaniu z dnia 30 października 2012 roku nad odwołaniem wieloletniego skarbnika miasta, JANINY OKOŁOWSKIEJ.
Trzy pierwsze osoby były "za", a Pan Bojko obojętnie się wstrzymał, czym niejako dopomógł szaleństwu większości.
To był chyba najbardziej haniebny czyn radnych poprzedniej kadencji, potwierdzający ich całkowite poddaństwo pod decyzje trójcy Ptasznik, Rygielski, Hordejuk - i brak jakichkolwiek zasad moralnych tych ludzi.
Nowi radni, dlaczego to zrobiliście?
O takich rzeczach się nie zapomina, a skompromitowane osoby wtedy podejmujące wstydliwe decyzje powinny ponosić dziś konsekwencje z tego tytułu, a nie brylować w kolejnej kadencji.
Dwa lata to za mało, by zapomnieć o braku kręgosłupa oraz wielkiej krzywdzie dla kobiety, która przez wiele lat ponad różnymi podziałami zapisała się wzorową pracą dla interesu całej Iławy.

Czytaj w archiwum:
„Burmistrz Ptasznik pozbył się skarbnik Okołowskiej” (2012)
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Burmistrz-Ptasznik-pozbyl-sie-skarbnik-Okolowskiej/3503
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 02-12-2014

31866. 
Odnośnie wpisu numer: 31864

Inauguracyjna sesja RADY MIEJSKIEJ w IŁAWIE kadencji 2014-18 (VII)

PiS – przewodniczący rady – Wojciech Szymański (19/21)
AŻ – wiceprzewodniczący – Anna Zakrzewska
PO – wiceprzewodniczący – Elżbieta Prasek

Komisja Gospodarki, Budżetu i Finansów – Roman Brzozowski, PiS
Komisja Oświaty i Kultury – Edward Bojko, SLD
Komisja Problematyki Społecznej – Andrzej Pankowski, PO
Komisja Rewizyjna – Jerzy Sochacki, PO

Relacja, kulisy i komentarze – w papierowym wydaniu w środę.
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 01-12-2014

31865. 
Lokalne PO, lekko w defensywie, "osadziło się" w powiecie.
Teraz tylko czekam na tworzenie w budżetowych jednostkach podległych najróżniejszych doradców/ekspertów/koordynatorów etc., którzy swoją jakże rozległą wiedzą i nieocenionym doświadczeniem będą wspierać owe instytucje za skromne 140 tysięcy złotych rocznie.
 wyborca
 Iława, Poniedziałek 01-12-2014

31864. 
Odnośnie wpisu numer: 31852

To prawda, że Żyliński pokonał klikę.
Jednak aby żyć w zgodzie, trzeba prowadzić wobec przeciwnika politykę miłosierdzia. Dlatego Żyliński zmontował ze swoim komitetem szeroką koalicję ponad podziałami.
I słów kilka o inauguracji na sesji Rady Miejskiej w Iławie. Głosowania na poszczególne funkcje odbywały się w ciszy, bez rwetesu zbędnej dyskusji i przy pełnej większości. A wyglądało to tak, jakby radni stanowili... jedną rodzinę. Oto przykłady.
Swe zaskoczenie, otrzymując 19 głosów na 21, wyraził nowo wybrany na przewodniczącego Wojciech Szymański (PiS). Podobnie było z wyborem innych funkcyjnych na wiceprzewodniczących i przewodniczących komisji z ugrupowań przeciwstawnych.
Proszę nie imputować Adamowi Żylińskiemu, że uległ. To nie jest żadna uległość, a dar szlachetności - zresztą za zgodną postawą i ustępstwem radnych z Jego komitetu wyborczego.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 01-12-2014

31863. 
Odnośnie wpisu numer: 31844

Marzenia się spełniają!
Ja marzę o tym, że nasz nowy Burmistrz tchnie życie w nasze miasto, że powoli wyprowadzi je z marazmu - i będzie strażnikiem jego dalszego rozwoju.
Wyborców proszę, by dali "czasowi czas". Proszę o realne spojrzenie na fatalne finanse miasta i nie oczekiwanie już cudów od Pana Żylińskiego. Wiemy, że dziś musi zacząć od pracy u podstaw, a ta dopiero po czasie przyniesie efekty.
Ja GRATULUJĘ Panie Adamie! Zwłaszcza, że z tego syfu zdesperowanych ataków, jaki Panu zafundowała kontrkandydatka Hordejuk, wyszedł Pan bez skazy. To się nazywa klasa! Brawo!
 iławianka 53
 Iława, Poniedziałek 01-12-2014

31861. 
Radny PIOTR ŻUCHOWSKI (PSL) z Iławy został wybrany na przewodniczącego sejmiku województwa w Olsztynie.
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 01-12-2014

31860. 
Panie Adamie, ma Pan za sobą wiele osób, które w Pana wierzą, ale ma Pan też wiele osób, które plują na Pana jadem. Nie jest źle, gdy plują. Znaczy to, że i oni Pana słuchają.
Ludzie, dajmy naszemu nowemu burmistrzowi miasta się wykazać!
 Kamil
 Iława, Poniedziałek 01-12-2014

31859. 
Szczere gratulacje dla Pana Żylińskiego za objęcie funkcji burmistrza Iławy!
Panie Adamie, oby powstało więcej miejsc pracy dla młodych iławian, żeby nie musieli uciekać z naszego pięknego miasta.
 młody przedsiębiorca, lat 36
 Iława, Poniedziałek 01-12-2014

31858. 
Odnośnie wpisu numer: 31853

Daję Wam maksymalnie 2 lata i wtedy będziecie jeździć też po Żylińskim.
Sorry, taki mamy klimat.
 POplecznik
 Iława, Poniedziałek 01-12-2014

31857. 
Odnośnie wpisu numer: 31844

Nic tylko trzeba dziś gratulować Panu Adamowi Żylińskiemu ponownego burmistrzowania w Iławie (będziemy oceniać za 4 lata; miejmy nadzieję, że pozytywnie).
Pogratulować trzeba też Panu Piotrowi Żuchowskiemu objęcia funkcji szefa Sejmiku wojewódzkiego w Olsztynie.
Jest dobra konstelacja dla Iławy. Można więc liczyć, że jeśli będą dobre projekty, to i środki unijne się znajdą.
 Wasz wyborca, lat 59
 Iława, Poniedziałek 01-12-2014

31855. 
Odnośnie wpisu numer: 31844

Chciałabym wierzyć w to, że w tej Iławie od teraz będzie się żyło lepiej.
Póki co miasto pustoszeje, przybywają tu tylko ludzie z okolicznych wsi - stamtąd, gdzie już kompletnie nie ma dla nich zajęcia.
Zastanawia mnie jak długo jeszcze miasto będzie stawiało na turystykę? Gdzie przedsiębiorstwa? Gdzie firmy, gdzie fabryki?
Pan M. Rygielski swego czasu już zapowiedział, że on nie pozwoli na [...].
No i moje dzieci nawet słyszeć nie chcą, by zostać w Iławie - kompletnie nie widzą w tym mieście perspektyw - a szkoda, bo ja 20 kilka lat temu przyjechałam tu, bo zakochałam się w tym mieście. Miłość zawiedziona? Oby nie!
Panie Adamie - życzę Panu, by się ziściła Pana wizja na te miasto, by ten zespół ludzi, których ma Pan przy sobie - szczególnie Janka Okołowska, Eugeniusz Dembek - tak często ignorowani, wyśmiewani, a naprawdę ze szczerym sercem podchodzący do iławskich spraw - realizowali co tylko w ich mocy, by nasza Iława kwitła.
 Maria
 Iława, Poniedziałek 01-12-2014

31853. 
Odnośnie wpisu numer: 31844

Moje szczere gratulacje dla Pana Adama.
Cieszy mnie, że tym razem osoba nieskorumpowana - z wizją i otwartą głową zasiądzie na fotelu burmistrza miasta Iławy. Piękny wynik mimo że zagrywki konkurentki były nie fair, ale z drugiej strony czego się można było spodziewać po człowieku bez kręgosłupa? [...] Jak tylko mogę, będę wspierał.
Świetna robota, iławianie!
 Forest
 Londyn, Poniedziałek 01-12-2014

31852. 
Odnośnie wpisu numer: 31844

Serdeczne gratulacje Panie Burmistrzu.
Jak to dobrze, że to jednak Pan pokonał iławską klikę PO. Ale można się spodziewać, że będzie Pan miał kłopoty z pozostałością tejże kliki, bo np. Maciej Rygielski ze starostwa nie odpuści, będzie jeszcze bardziej jątrzył, bo z ukrycia - z "tylnego siedzenia" będą leciały razy.
Życzę zdrowia i wytrwałości.
 Magdalena
 Iława, Poniedziałek 01-12-2014

31851. 
Odnośnie wpisu numer: 31844

Gratulacje dla nowego burmistrza Iławy, Pana Adama Żylińskiego!
Niech się Panu uda zrealizować swój program dla pożytku iławian!
 stary czytelnik Kuriera
 z okolicy, Poniedziałek 01-12-2014

31848. 
Odnośnie wpisu numer: 31844

Panie Adamie! Gratuluję zwycięstwa.
Po wielu latach wrócił Pan do swej Itaki - ukochanej Iławy.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Elizjum, Niedziela 30-11-2014

31845. 
Odnośnie wpisu numer: 31844

Brawo Panie Adamie!
POmroczności nie oddaliśmy miasta naszego! Gratuluję wszystkim, którzy nie dali się w Iławie omotać farbowanym lisom! Sromotna klęska i upadek Hordejukowej.
Rygielski, Hordejukowa, Polański, Kastrau - pycha zawsze idzie pierwsza przed upadkiem. Waszym upadkiem!
 MRJ
 Iława, Niedziela 30-11-2014

31844. 
Nowym burmistrzem Iławy został ADAM ŻYLIŃSKI.
Wygrał po dogrywce z Bernadetą Hordejuk 63–37%
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 30-11-2014

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

31842. 
Odnośnie wpisu numer: 31799

Chyba już wiem skąd inspiracja do kampanii strachu przeciwko PiS.
Proszę zobaczyć co zrobiła "atomowa" kampania (na większą skalę) w wyborach prezydenckich 1964 (USA):
https://www.kul.pl/files/105/FRANCUZ2007Strach.pdf (od strony 12, czyli 224).
A poniżej słynny filmik "Stokrotka" z tej kampanii - tajemnica zwycięstwa Lyndona B. Johnsona.
I cytat z badań z okresu publikacji ulotki:
"Do zainteresowania sytuacją u wschodnich sąsiadów Polski przyznaje się 83 proc. respondentów. Natomiast 78 proc. ankietowanych uważa, że sytuacja na Ukrainie rodzi zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, a jest to wzrost o 30 proc. wobec poprzednich badań."