Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

CZYTAJ

2010-03-17

Roszada w ratuszu


Piotr Ambroziak dostał wypowiedzenie z funkcji kierownika Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Iławy. Jego miejsce zajmie Michał Młotek, inspektor w ratuszu. Ambroziak dostał propozycję zajęcia stanowiska po Młotku, ale jeszcze jej nie przyjął.


Piotr Ambroziak jest kierownikiem Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą w iławskim ratuszu, Michał Młotek zaś pracuje na stanowisku inspektora w Wydziale Organizacyjno-Obywatelskim. Władze Urzędu Miasta zaproponowały im zamianę stanowisk, co dla Ambroziaka oznacza obniżenie pensji mniej więcej o połowę.


BURMISTRZ POWODÓW NIE UJAWNIA

Sami o sprawie dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Zapytaliśmy o nią burmistrza Włodzimierza Ptasznika, pracodawcę obydwu urzędników.

– Pan Piotr Ambroziak dostał wypowiedzenie z funkcji kierownika Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą. Nie został jednak zwolniony – odpowiada burmistrz. – Otrzymał propozycję objęcia stanowiska inspektora w Wydziale Organizacyjno-Obywatelskim urzędu.

Burmistrz potwierdza, że zaproponował Młotkowi objęcie stanowiska Ambroziaka. Zapytaliśmy o powody zarządzenia tej roszady.

– To moja indywidualna decyzja pracodawcy, do podjęcia której jestem upoważniony, a o jej powodach nie chciałbym mówić – odpowiada Ptasznik.


ZARZUTY NA PIŚMIE

Więcej światła na temat rzuca nam sam zdegradowany.

– Jednym z zarzutów, na podstawie których otrzymałem wypowiedzenie, było niezłożenie sprawozdania finansowego wydziału za poprzedni rok – mówi Ambroziak. – Zakomunikowano mi to na piśmie 15 lutego, gdy miałem jeszcze pięć dni oddanie sprawozdania. Nie spodobał się fakt, że scedowałem to zadanie na podwładną, która pracuje dopiero od listopada.

Ambroziak opowiedział nam też o drugim zarzucie.

– W czerwcu ma się odbyć festiwal młodzieży miast partnerskich i współpracujących – relacjonuje. – W styczniu Tomasz Woźniak, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury, poprosił mnie o pomoc w przygotowaniu po angielsku i niemiecku wniosku o dofinansowanie imprezy. Zleciłem to tłumaczowi przysięgłemu, co zajęło kilka dni. Ankiety do partnerów zagranicznych projektu wysłałem jednak przed terminem. Z trzech miast nie dostałem odpowiedzi, ale z trzech odpowiedź nadeszła, co pozwoliło na wysłanie kompletnego wniosku do Brukseli. Zarzut, jaki w związku z tą historią mi przedstawiono, brzmiał: „niewykonanie polecenia ustnego przełożonych”. Ale żaden przełożony nic mi nie polecił! To była prośba dyrektora centrum kultury...


LISTA ZASŁUG

Ambroziak wspomina, że podczas przełomowej rozmowy burmistrz wytknął mu także „brak ikry w promowaniu miasta”. Jaka więc była promocja w wykonaniu Ambroziaka? On sam z ostatnich dwóch lat wymienia m.in. realizację 3 filmów reklamujących Iławę (jazzowy, turystyczny i inwestycyjny; dwa ostatnie zostały wyróżnione na konkursach i nagrodzone emisjami w TV Biznes), bilbordy reklamowe na krajowej drodze nr 7, turystyczne monety „Jazzorak”, stworzenie i wydanie bajki o „Optymiście, żeglarzu z Iławy” oraz organizacja Dnia Królowej Holandii, gdzie ostatnio w rajdzie rowerowym wzięło udział ponad 400 osób.

Włada biegle holenderskim i niemieckim, angielski zna w stopniu komunikatywnym. Znajomość języków obcych ułatwiała mu współpracę z zagranicą.

– Jeszcze w walentynki 14 lutego wraz z moją 5-letnią córką chodziłem po ulicach Iławy i rozdawałem mieszkańcom galaretki mojego pomysłu z napisem „I love Iława”, przekazując pozdrowienia od burmistrza Ptasznika. Następnego dnia dostałem od niego wypowiedzenie… – kwituje Ambroziak. – Szczerze mówiąc miałem jednak wrażenie, że burmistrz wręcza mi je wbrew sobie, jakby decyzję o tym podjął ktoś inny.

Michał Młotek propozycję burmistrza przyjął. Ambroziak jeszcze nie zadecydował, co zrobi. Kierownikiem wydziału pozostaje do końca maja.

NATALIA ŻURALSKA
RADOSŁAW SAFIANOWSKI


Kierownik wydziału
Piotr Ambroziak dostał
propozycję przejścia
na stanowisko inspektora,
co oznacza dla niego degradacjęInspektor Michał Młotek
już przyjął od burmistrza
propozycję awansu
na miejsce Ambroziaka


  2010-03-17  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
131000760


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.