Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

CZYTAJ

2010-09-01

Opóźnienie budowy basenu w Iławie może kosztować miliony


Gdy w lutym pytaliśmy władze Iławy, kiedy będzie można kąpać się w miejskim basenie, te odpowiadały, że w listopadzie. Jednak wykonawca inwestycji poprosił, by przedłużyć termin oddania basenu nawet o dwa miesiące. Jeśli inwestycja zbyt mocno się przeciągnie, miasto straci wielomilionową dotację!


– Ostatnio byłem na budowie – mówił na ostatniej sesji rady burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik. Widać, że roboty się posuwają, ale moim zdaniem posuwają się zbyt wolno. Pol-Aqua wystąpiła do nas z wnioskiem o przedłużenie umowy od półtora do dwóch miesięcy. Nie zgodziliśmy się na to, bo wygrywając przetarg mogli się tak przygotować, żeby skończyć na czas. Uważam, że będzie to trudne, bo prace wykończeniowe wymagają jeszcze sporo czasu.

Aktualnie odbywa się pokrycie dachu.

– Na pływalni został osiągnięty najwyższy punkt, z którego będzie można zjeżdżać do basenu – dodał burmistrz. – Roboty budowlane są na ukończeniu. Wewnątrz budynku są pomieszczenia niedokończone, ale wszystko zbliża się ku końcowi. Połowa pomieszczeń jest otynkowana.


DOPIERO 50%

– Stan zaawansowania budowy to 50 procent – mówi Mariola Zdrojewska, kierownik wydziału inwestycji w ratuszu. – Stan zaawansowania finansowego to 30 procent wartości inwestycji, czyli 4.800.000 zł.

Zgodnie z umową Pol-Aqua miała wykonać basen do końca września. Potem miał być czas na rozruch obiektu i dopuszczenie przez odpowiednie służby do użytkowania.

– Nie mamy podstaw, by przedłużyć umowę wykonawcy – uważa Zdrojewska. – Umowę z marszałkiem na dofinansowanie mamy do 30 października i wtedy powinniśmy zakończyć całą budowę, zaś 10 grudnia powinniśmy się z niej rozliczyć. To są terminy, które nas obligują. Jeśli ich nie dotrzymamy, stracimy dofinansowanie.

Kierownik zdradziła też, że jeśli chodzi o wystrój będzie w kolorach brązu i beżu. Niecka będzie, jak w większości basenów biało-błękitno-niebieska. W kręgielni zaś będą dominowały czerwień, żółć i niebieski.


CO NA TO WOJCIECH ŻMUDZIŃSKI?

Z kolei Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, przedstawił plan pracy obiektu (patrz ramka obok).

Okazało się też, że rozwiązanie wyeliminowane w przypadku ciepłownictwa (miejski majątek dzierżawiony przez prywatne firmy) zafunkcjonuje właśnie w budowanym centrum sportu.

– Po przetargu poznamy prowadzących zespół odnowy biologicznej, gastronomię, kręgielnię, siłownię i kiosk – dodaje Żmudziński. – Również firma sprzątająca zostanie wyłoniona w przetargu.

Co ciekawe, stowarzyszenie „Orka” uzyskało zgodę ministerstwa, by prowadzić kursy na instruktorów pływania. 30-osobowa grupa kurs pod okiem „Orki” już rozpoczęła, zatem z fachową obsadą personalną basenu nie powinno być problemu.

NATALIA ŻURALSKA


Mariola Zdrojewska, kierownik wydziału
inwestycji w iławskim ratuszu:
– Na dziś stan zaawansowania
budowy to 50 procent

Plan pracy basenu

CZYNNY 6-22:
6-8 – otwarty dla mieszkańców Iławy
8-15 – zajęcia dla uczniów iławskich szkół (każde dziecko będzie miało co najmniej jedną lekcję na dwa tygodnie na pływalni)
15-17 – panel dla firm lub stowarzyszeń, które wykupią karnety
17-22 – udostępniony dla chętnych

ETATY:
kierownik, księgowość i administracja (1 etat), kasjerki (6), ratownicy (6), obsługa techniczna (6)

Kto będzie kierownikiem basenu?

Tajemniczy pan Serafin

Na internetowym forum Kuriera iławianie wiedzą już, kto będzie kierownikiem basenu – niejaki człowiek o nazwisku lub imieniu Serafin. Władze iławskiego sportu zapewniają z kolei, ze o obsadzie stanowiska zadecyduje konkurs.

Z wypowiedzi internautów wynika, że wszystko jest już przesądzone i kierownikiem obiektu będzie niejaki Serafin, który podobno wrócił niedawno z zagranicy. Ta wiadomość zbulwersowała forumowiczów, którzy twierdzą, że są lepsi kandydaci na to stanowisko – jak choćby wśród obecnych pracowników Iławskiego Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji.

– Nie było jeszcze konkursu, więc nie wiemy, kto będzie kierownikiem basenu – zastrzega Wojciech Żmudziński, dyrektor ICSTiR. – Konkurs ogłosimy na początku września. Kandydaci będą się zgłaszać, a my wybierzemy odpowiednią osobę.

Czy wśród kandydatów pojawi się „faworyt” Serafin? Sprawie będziemy się przyglądać.
Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zapewnia, że kierownika basenu wyłoni konkurs

  2010-09-01  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
129959036


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.