Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
Pijany policjant za kółkiem!
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Więcej...

2007-11-28

Będzie basen z kręgielnią!


Przy wjeździe na stadion w Iławie, tam gdzie dziś jest autokomis, za 3 lata pojawi się okazałe Centrum Turystyczno-Rekreacyjne z publicznym basenem jako główną atrakcją. Władze Iławy bez rozgłosu, ale za to skutecznie zdobyły na tę inwestycje ponad 12 mln zł unijnego dofinansowania!


Zgodnie z planem, Centrum Turystyczno-Rekreacyjne w Iławie ma być gotowe w 2010 roku. Obiekt stanie przy zbiegu ulic Sienkiewicza, Konstytucji 3 Maja i Biskupskiej, wzdłuż uliczki dojazdowej na miejski stadion – między innymi tam, gdzie dziś funkcjonuje autokomis.

Podstawą kompleksu będzie pływalnia, gabinety odnowy biologicznej, siłownie, kręgielnia i wypożyczalnia rowerów. Znaleźć się tam ma także punkt informacji turystycznej.

– Projekt centrum jest właśnie aktualizowany. W skład nowej dokumentacji wejdzie wcześniej wykonany projekt basenu – informuje Stanisław Kieruzel, wiceburmistrz Iławy.


TRYBUNA NA PŁYWALNI

Specjalnie dla czytelników „Kuriera” dotarliśmy do koncepcji projektowej przedsięwzięcia. Basen – serce centrum – otwarty będzie dla każdego. Składać się będzie z pływalni 25 x 12,5 m, płytszego basenu rekreacyjnego o powierzchni 100 m2, wanny whirpool (masaże wodne) na 10 osób i zjeżdżalni rurowej o długości 50 m.

Co ciekawe, basen wykorzystywany ma być nie tylko do rekreacji, ale i organizacji zawodów pływackich, dlatego wyposażony zostanie także w trybuny na 102 miejsca, poza zawodami służące klientom do odkładania ręczników i wypoczynku.


POŁOWĘ DOPŁACA UNIA

Budowa centrum kosztować ma 24,8 mln zł. Inwestycja nie byłaby dla miasta do udźwignięcia, gdyby nie unijna dotacja, którą Iława dostała bez jakiegokolwiek rozgłosu.

– Pieniądze na basen są już zagwarantowane w ramach inwestycji wokół Kanału Ostródzko-Elbląskiego – mówi iławski poseł Adam Żyliński, który jeszcze niedawno, zasiadając w zarządzie województwa, najbardziej przyczynił się dla pozyskania dotacji na budowę iławskiego kompleksu. – W wojewódzkim Regionalnym Programie Operacyjnym jest zapis o budowie Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego w Iławie i nikt już tego nie wykreśli. Dofinansowanie z puli unijnej wyniesie 50% wartości podanej we wniosku z ratusza.

Dotacja wyniesie więc około 12,4 mln złotych. Pieniądze dla Iławy są już pewne, ale niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy zostaną one przekazane miastu.

– Czekamy, aż Urząd Marszałkowski poinformuje nas o sposobie dystrybucji środków – mówi Roman Radtke, zajmujący się w iławskim ratuszu planowaniem inwestycji.

Problem nie dotyczy tylko Iławy. Sekretarz miasta Bernadeta Hordejuk podkreśla, że na unijne pieniądze z RPO z niecierpliwością czekają miasta i gminy w całym kraju. Sposób wykonania RPO jest właśnie uszczegółowiany na szczeblu Polska-UE: – Jestem dobrej myśli i sądzę, że nasza inwestycja będzie mogła ruszyć w trzecim kwartale przyszłego roku – mówi.

Wygląda zatem na to, że w najbliższych latach w Iławie powstaną dwa baseny i dwie kręgielnie: miejskie przy stadionie oraz prywatne na sprzedawanej właśnie przedsiębiorcom z Ciechanowa ziemi przy ul. Dąbrowskiego. Jak podkreślają w ratuszu, miejska inwestycja będzie realizowana niezależnie od planów prywatnego inwestora, który przy ul. Dąbrowskiego zacznie od budowy 4-gwiazdkowego hotelu.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI

Tak wyglądać ma miejski basen, który stanie niedaleko iławskiego stadionu i liceum. Po lewej widoczna rurowa zjeżdżalnia, wychodząca poza obręb budynku


Miejsce inwestycji. Z lewej stadion i liceum, zaś
widoczny po prawej autokomis za 3 lata zamieni się
w Centrum Turystyczno-Rekreacyjne


Widok centrum z góry – wzdłuż lewego boku obiektu przebiegać będzie droga na stadion. Jak widać, kompleks wyposażony zostanie w bardzo duży parking

Stadion także do przebudowy

W następnej kolejności kompleksowa modernizacja czeka także iławski stadion. Wymieniane mają być trybuny, korty trafia pod dach, pojawi się nawet boisko ze sztuczną trawą, a obok profesjonalny skate-park. Obecnie inwestycja jest na etapie projektowania.Czytaj późniejsze:
Krok do wielkich inwestycji w regionie

Czytaj wcześniejsze:
Żyliński: Teraz albo nigdy!

  2007-11-28  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
132886365


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.