Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

CZYTAJ

2013-03-20

Anonim na dyrektora więzienia


Redakcja Kuriera dostała anonimowy donos na dyrektora Zakładu Karnego w Iławie Piotra Klimasa. Osoba podająca się za funkcjonariusza placówki zarzuca swojemu przełożonemu ukrywanie niewygodnych spraw i faworyzowanie niektórych pracowników. Dyrektor odpowiada na zarzuty.


– Szanowni państwo, jestem funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Iławie już jakiś czas. Zakładem kieruje już trzeci dyrektor, ale takie rzeczy, jakie się dzieją obecnie w naszym zakładzie, zaczynają być po prostu grubo nie w porządku, nie mówiąc o łamaniu prawa – zaczyna swój list anonimowy czytelnik.


BO CIĘŻKO ZNALEŹĆ
PIELĘGNIARKĘ

Ów funkcjonariusz zarzuca dyrektorowi Piotrowi Klimasowi, że ten faworyzuje wybranych pracowników. Do nieprawidłowości miało dojść w trakcie naboru na etaty mundurowe.

– Trzy panie pracownice cywilne miały przejść na etaty mundurowe, ale nie przeszły pozytywnie badań psychologicznych na komisji w Olsztynie – czytamy. – Tak więc wysyła się je ponownie, łamiąc prawo, na komisję do Gdańska. Pytam się więc, gdzie jest moralność pana dyrektora, gdzie są przestrzegane zalecenia dyrektora generalnego o ucywilnieniu administracji, gdzie są przestrzegane zapisy prawa mówiące, że jeżeli ktoś „odpadnie” na badaniach, to ponowną procedurę można uruchomić po roku? A tu po negatywnych wynikach w Olsztynie, natychmiast wysyła się do Gdańska.

Co na to dyrektor ZK? Nie zgadza się z anonimowym osądem i wyjaśnia, jak z jego perspektywy wygląda sprawa. Potwierdza też, że jedna z pracownic cywilnych brała udział w naborze na młodszego wychowawcę, a sprawa trzech opisanych w anonimie kandydatek dotyczy naboru na pielęgniarkę więzienną.

– W związku z wakatem na stanowisku pielęgniarki zamieszczono ogłoszenie na stronie internetowej naszej jednostki – czytamy w odpowiedzi otrzymanej od Anny Kasprzyckiej, zastępcy dyrektora więzienia. – Odpowiedziało na nie kilka pań, niemniej na rozmowy kwalifikacyjne zgłosiły się trzy z nich. Dwie zmieniły swoją decyzję po wstępnych rozmowach i wycofały się. Pozostała pani, nie będąca pracownicą cywilną, lecz kandydatką „z ulicy”, została skierowana na badania psychologiczne. W Olsztynie niestety nie udało się. Wobec tego, biorąc pod uwagę dużą trudność w pozyskaniu nowego pracownika służby zdrowia w Zakładzie Karnym w Iławie, skierowano sprawę do Gdańska. Natomiast pracownicy cywilni nie muszą uczestniczyć w procedurze kwalifikacyjnej. Mimo to jedna z naszych pracownic cywilnych aplikujących na stanowisko młodszego wychowawcy uczestniczyła w takiej procedurze i przeszła taką samą drogę, jak wyżej wymieniona pielęgniarka.


ZNIKAJĄCE LEKI

W tym samym liście czytelnik wspomina też o niedawno wykrytych nieprawidłowościach z lekami więziennej apteki. Funkcjonariusz twierdzi, że sprawa została zamieciona pod dywan, ale dyrektor kategorycznie temu zaprzecza.

– 10 października 2012 roku postanowieniem dyrektora Zakładu Karnego w Iławie wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko funkcjonariuszce pełniącej służbę w naszej jednostce w zakresie niewłaściwej gospodarki lekami – czytamy w odpowiedzi rzecznika. – Postępowanie to dotyczyło zarzutów naruszenia dyscypliny służbowej poprzez zaniechanie czynności służbowej albo wykonania jej w sposób nieprawidłowy oraz wprowadzania w błąd przełożonego lub innego funkcjonariusza, jeżeli wyrządziło to lub mogło wyrządzić szkodę służbie lub innej osobie. Postępowanie to zakończyło się wyciągnięciem konsekwencji dyscyplinarnych wobec wyżej wymienionej, o czym informowaliśmy zainteresowane media, więc z całą pewnością sprawa nie była zamieciona pod dywan. Na kanwie tej sprawy opracowano również wytyczne w zakresie prawidłowego wydawania i rozpisywania leków.

KRYSTIAN KNOBELZDORFPiotr Klimas, dyrektor
Zakładu Karnego w Iławie,
odpiera zarzuty, jakoby
miał faworyzować wybranych
pracowników w trakcie
naboru na stanowiska

  2013-03-20  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
129979496


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.