Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

32859. 
Odnośnie wpisu numer: 32851

Panie Radny Skrzydłowy.
Nie życzę sobie komentarzy na takim "poziomie", bo obraża Pan mnie (na co ja powoli uodparniam się), ale sprawia Pan przykrość mojej najbliższej rodzinie.
Miłować mogę tylko moich najbliższych, więc może przed kolejnym swoim wpisem zastanowi się Pan co czuje mój mąż i dzieci, które mogą przeczytać ten tekst.
Jeśli chodzi o rodzinę i o jej dobro wchodzi Pan na cienką strunę.
Kolegów Radnych mogę darzyć co najwyżej sympatią!
Radzę nabrać zdrowego dystansu.
 Ewa Jackowska
 Iława, Piątek 24-04-2015

32858. 
Nowym dyrektorem od kultury [MGOK] chce być teraz w Kisielicach niejaki Mariusz Gołębiowski z Iławy.
Co to jest za persona?
Żeby Kisielicom tylko nie trafił się kolejny nieudany dyrektor.
 Monia
 Kisielice, Piątek 24-04-2015

32857. 
Odnośnie wpisu numer: 32849

Język iście pedagogiczny. Mało wiesz, ot co.
A co do lokalizacji pomieszczenia kuchennego, to z całą pewnością jest to kuchnia przy ul. Mierosławskiego w budynku internatu Zespołu Placówek, przyklejonym do "mechanika".
Dziennikarz nie został tam wpuszczony z wiadomych powodów, bo taka weryfikacja zdjęć odkryłaby prawdę. Smutne i prymitywne.
 kornik
 Iława, Piątek 24-04-2015

32856. 
Odnośnie wpisu numer: 32848

Na­wet wyob­raźnia tra­ci pew­ność siebie, gdy ro­zum się do niej dobiera.
I tylko tyle z mojej strony. Dobrego dnia życzę.
 Ewa Jackowska
 Iława, Piątek 24-04-2015

32855. 
Odnośnie wpisu numer: 32849

Kurier publikuje rewelacje anonimowego donosiciela - Pani [...].
Szkoda, że nikt nie przyszedł do sądu na jej proces, bo znowu zasłoniła się zwolnieniem. Podobno w [...] ma zapaść wyrok w jej sprawie.
Zapraszam na ogłoszenie.
 prezes
 New York, Piątek 24-04-2015

32853. 
Odnośnie wpisu numer: 32845

Droga Nataszo.
Widać teraz z jakiego obozu jesteś. Wymagasz od Żylińskiego po kilku miesiącach cudu gospodarczego, a od Pietrzykowskiego po 5 latach rządzenia – przystajesz na bylejakość.
Po pierwsze ja nie narzekam, tylko krytykuję a jest różnica pomiędzy krytyką od krytykanctwem. Krytyka sprawia u naszego adresata często konstruktywne reakcje – ja mam taką szczerą właśnie nadzieję. Wyrażam się nadzwyczaj jasno, dając innym komunikat o tym co jest zgubne i wyniszczające w naszym otoczeniu. Co doprowadza nas właśnie Droga Nataszo, do sytuacji, która już ponad 70 lat temu została opisana w folwarku Orwella.
Przypomnę - to stan, który sprowadza nas już dzisiaj wyraźnie na kolana [...] przed innymi narodami, ale przed niestety naszymi bliskimi braćmi, którzy tutaj mają władzę – którzy dostają naszym milczeniem od nas jawne przyzwolenie do oszukiwania nas, manipulowania faktami np. zasłaniając się tajemnicami handlowymi.
Burmistrz to służba. Każdy to wie na Zachodzie, tylko Polacy tego nie rozumieją. Dlatego jest tak jak jest i to już nie jest moje narzekanie (krytykanctwo), tylko fakty! Pytałem o przykłady ciężkiej, ale tylko rzetelnej pracy naszego Burmistrza Susza. I co...?
Bezrobocie to nie problem? W gminie Susz jest pięć wiejskich szkół podstawowych. Czy wiesz, że aż ponad 60% tam uczących się dzieci korzysta z dożywiania! TO NIE JEST raptem 15%, czy może 20%. Rozumiesz...? PONAD 60% rodzin osiąga dochód po około 350 zł na jednego członka rodziny!
A tu, no proszę! W zamian zawody triathlonowe za ponad 300 tysięcy! PYTAM GŁOŚNO: dla kogo one są?
Dla tych biednych rodzin, czy dla celebrytów z Warszawy? Na pewno dla burmistrza Pietrzykowskiego, który do kolejnej swoje ulotki wyborczej za 3,5 roku dorzuci następną sweet focię z uścisków.
No ale cóż, jak zabraknie przykładowej pogody podczas triathlonu w tym roku (tłumacz - krytykanctwo), a będzie gradobicie – to i tak winą obarczą Jana Sadowskiego, bo przecież on jest od 4 lat wszystkiemu winien! Za to, że budował, raz jeszcze budował i jeszcze raz budował, a nie bywał na salonach Komorowskiego.
Nie jest mi do śmiechu gdy patrzę na swoje dzieci i negatywnie mnie odbierających forumowiczów, którzy zamiast przeczytać mój post dwa razy, spojrzeć za okno i pomyśleć co zostawimy naszym dzieciom, to klikają bezmyślnie w klawiaturę.
 watchdog
 Susz, Czwartek 23-04-2015

32852. 
Odnośnie wpisu numer: 32848

Ciąg dalszy tej opowieści jest taki.
W iławskim PiS dokonano swoistego zamachu stanu. Z przewodniczenia powiatowych struktur odsunięto Ewertowskiego. Zamachowcami są: naczelny poseł z Elbląga Leon Krasulski, a także koledzy Witkowski, Jackowski i Foryś - wszyscy z Iławy.
Z Romanem Brzozowskim będą zawsze problemy. Taka jest natura tego jegomościa. Będziecie mieć z nim wiele "uciechy".
 naczelny łowczy tchórzy i piżmaków
 Polesie Iławskie, Czwartek 23-04-2015

32851. 
Odnośnie wpisu numer: 32824

Trudno pojąć jakim cudem znalazł się w Radzie Miejskiej Iławy człowiek o takiej reputacji jak Roman Brzozowski.
Był już radnym wcześniej, ale to dawno, w pierwszej kadencji 1990-94. Skompromitował się wtedy doszczętnie. Najstarsi iławianie pamiętają jego wyczyny we Frednowych lub w Iławie (ZKM). Tracił swe stanowiska pracy w atmosferze poruty i skandalu.
Karierę w miejskich autobusach ZKM zakończył wyrokiem skazującym za pospolite przestępstwo.
Do ratusza powrócił po 20 latach przerwy, choć doprawdy wydaje się to niemożliwe.
Zachowuje się jota w jotę tak jak dwie dekady wstecz - sieje intrygi, mędrkuje, napuszcza jednych na drugich i buduje wokół siebie krąg oddanych i podobnych mu klakierów.
Nagle jego wielką miłośnicą stała się radna Ewa Jackowska. Najbardziej hałaśliwa radna ubóstwia wręcz Pana Romana. Mało tego. Z polecenia Rygielskiego i Hordejukowej służyć mu zapewne będą Harmaciński, Kabat i Lewandowska. Dołączy do nich Płóciennik, który niewiele rozumie co się wokół niego dzieje. Może jeszcze zagubiony Burdyński.
To wszystko.
Trzęsienia ziemi w poniedziałek nie będzie. A genialny strateg Brzozowski jeszcze przed wakacjami zakończy swoje harce jak 20 lat temu...
 radny skrzydłowy
 Iława, Czwartek 23-04-2015

32850. 
Niepojęte!
Co wyprawiał kierowca TIR-a, że auto stanęło dęba, a naczepa zwaliła się na osobówkę jadącą z naprzeciwka...? Zobacz na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 23-04-2015

32849. 
Odnośnie wpisu numer: 32844

Uspokój się, bo gadasz bzdury.
Poprzednia dyrektorka "szóstki" jeszcze się nie wykaraskała ze spraw sądowych za nadużycia. Przestań hejtować.
 Mark
 Iława, Czwartek 23-04-2015

32848. 
Podobno sesja w Rady Miasta w Iławie zaplanowana na poniedziałek (27.04.) zapisze się perturbacjami politycznymi, które mogą zakłócić spokojne współistnienie obecnej koalicji.
Radny Brzozowski (PiS) szukając zaczepki, nie bez wsparcia triumwiratu ze starostwa, próbuje zamieszać, by usunąć z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej radnego Sochackiego i powołać przy wsparciu PO tym razem na jego miejsce radną Ewę Jackowską. Radnemu Brzozowskiemu, jak u źródeł wiadomo, jest ciągle mało.
Następną rozsiadką ma być wykopanie radnego Szymańskiego z funkcji Przewodniczącego Rady, by osobiście zasiąść na jego fotelu. Radnemu Brzozowskiemu jest ciągle mało.
Wcześniej planowane jest w Komisji Oświaty zastąpienie radnego Bojko radnym... i tu jest tajemnica poliszynela, czyli nie ma tajemnicy, bo wszyscy domyślają się, że będzie nią radna Prasek, która udaje, że absolutnie nic nie wie na ten temat.
Tak więc znalazł się w iławskim PiS-ie wywrotowiec na szkodę spokoju i dobrej pracy dotychczasowej pod kierunkiem nowego burmistrza Adama Żylińskiego.
Woda na młyn wywrotowej grupy, jaka trzyma ster w starostwie.
 oficer zwiadu
 Poligon Okonek, Czwartek 23-04-2015

32847. 
Odnośnie wpisu numer: 32840

Pięć pozytywnych działań.
Jeden SkatePark za 710 tys. zł wystarczy za co najmniej dwadzieścia.
Proste działanie matematyczne: 710 000 x 20 = 35 500. POZYTYWNYCH!
Dzieci mogą się wyszaleć, wybawić.
Nic to, że pod czujnym okiem INSTRUKTORA jeżdżą bez obowiązkowych kasków (regulamin), klnąc przy tym jak szewcy. Nic to, że instruktor uczy dzieci bezmyślnego, nazwijmy to po imieniu, wandalizmu, czyli malowania i oklejania każdej ściany, murku, słupa, budynku w Suszu słowem LAS i wątpliwej urody obrazkami.
SkatePark stoi i wszyscy którzy z niego korzystają otrzymali od Burmistrza wolna rękę w dewastacji miasta. Przykre...
 Liber
 Susz, Czwartek 23-04-2015

32846. 
Napiszę o ważnym problemie jaki w Iławie wielokrotnie mnie jak i innych kierowców dotyka.
Przejazd kolejowy przy ulicy Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej [koło białego kościoła].
To, że czasem trzeba trochę poczekać jest normalne i zrozumiałe, w końcu to przejazd kolejowy, ale od pewnego czasu przejazd jest blokowany przez pociągi towarowe, które zatrzymują się na przejeździe, co wielokrotnie prowadzi do zakorkowania od ulicy Grunwaldzkiej aż po Kościuszki, a nawet Niepodległości, bo w tym momencie wszystkie ronda lawinowo zaczynają się blokować.
Iława zaczyna przypominać pod tym względem Ostródę. Na wiadukt, dzięki poprzedniej ekipie PO, nie mamy już co liczyć.
A może dobrym rozwiązaniem byłoby całkowite zamknięcie przejazdu...? Niby kuriozalne rozwiązanie, ale dzięki temu zabiegowi korki z przejazdu nie zablokują rond na Niepodległości, Kościuszki i Królowej Jadwigi.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Czwartek 23-04-2015

32845. 
Odnośnie wpisu numer: 32840

Aż pięć...?!
"Pozytywnych" dla kogo...?!
Burmistrz jest skuteczny - wygrał wybory, ludzie się uśmiechają, bezrobocia już nie ma, tak więc nie potrzeba nowych miejsc pracy, zasiłki płaci się na bieżąco, będzie triathlon, Dni Susza, ładna pogoda - czego więcej chcieć...?
Więcej uśmiechu Watchdog - hau hau :)
Wszystkim malkontentom i narzekaczom - stanowcze nie!
 natasza_pegeerówka
 Susz, Czwartek 23-04-2015

32844. 
Odnośnie wpisu numer: 32828

To skandal!
Pamiętajmy, że mówimy o placówce dla dzieci upośledzonych, a jak widać i kadra niedomaga. Dyrektor i trzech zastępców nie jest w stanie zapanować nad porządkiem.
To wierzchołek góry i każdy, kto w tej szkole pracuje o tym wie. Przez ostatnie 3 lata szkoła zeszła na psy. Poprzednio zarządzała pani dyrektor i jeden zastępca i był porządek. A gdzie szacowny nadzór w postaci Starostwa?
 kornik, lat 54
 Iława, Czwartek 23-04-2015

32843. 
Odnośnie wpisu numer: 32840

Przypomnij mi, gdzie ja w swoim wpisie wspomniałem o Burmistrzu? Napisałem o Suszu.
Rozumiem, że jest masa płaczków, którzy cokolwiek się nie stanie złego, zawsze będą to przypisywać Burmistrzowi. Nawet jak jego wpływ na to będzie zerowy.
Takiś sportowy a nie widzisz historii sportu, która się dzieje na twoich oczach? Mniej przed komputerem, więcej na świeżym powietrzu. Właśnie Unia awansuje do IV ligi. Takiś cwany w wyszukiwaniu minusów wszędzie?
 suszak
 Susz, Czwartek 23-04-2015

32842. 
Odnośnie wpisu numer: 32836

Naturalną rzeczą jest dbanie o mieszkańców naszej gminy, a nadal tylko elity i lasery-maruderzy mają dobrze.
[...] Lansowanie na pamięci żołnierzy podziemia to największa hańba i brak honoru. O czym my dyskutujemy, pomysłodawca wystawy przebierał się w rosyjskie mundury i podniecał radzieckimi spadochroniarzami w Kamieńcu.
Po wyborach widzę, że jak niedźwiedzie w gawrze zapadli wszystkich letarg. [...]
 sportowy
 Susz, Czwartek 23-04-2015

32841. 
KONDOMINIUM, czyli REPUBLIKA BANANOWA

Pojawiło się kilka faktów pozornie ze sobą nie związanych, ale cóż przeszkadza je połączyć. Zaczęło się jakiś czas temu, od upokarzania Komorowskiego. Tej akcji poświęcono wiele materiału analitycznego, nie ma zatem większego sensu się powtarzać, wystarczy potwierdzić, że grillowanie Bronka miało miejsce. Przyczyny takiego stanu rzeczy, przykrego dla pana Bronisława, były podawane dość zgodnie: wojna w PO i prawdopodobnie naciski ze strony rozmaitych smutnych panów, którzy z taśmami w rękach oczekiwali podpisów pod stosownymi kontraktami. Z hipotezami jest tak, że nie wszystkie wytrzymują próbę czasu, ale ta hipoteza chyba znajduje potwierdzenie, w trzech innych faktach.

W USA dyrektor FBI przypomniał o polskiej odpowiedzialności za niemieckie mordowanie Żydów. Początkowo też się zastanawiałem, czy to nie wynika z czystej głupoty i nieuctwa, czego w USA nie brakuje, ale jeszcze przed ujawnieniem kluczowych informacji porzuciłem tę naiwną myśl. Można się zgodzić, że niejeden ociężały sprawował najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych, dość wspomnieć Busha Juniora, czy Johna Kerry, ale właśnie dlatego amerykańscy decydenci wybierają takich ćwierćinteligentów, aby swobodnie nimi kierować. Dyrektor FBI powiedział to co mu kazano, a nie to, co sobie wymyślił, gdyby było odwrotnie za godzinę ze strachem w oczach przepraszałby uroczyście. Jeśli miałbym zgadywać po co ta ordynarna propaganda została wprowadzona w obieg, to przyczyny widzę dwojakie. Przede wszystkim nigdy nie wolno zapomnieć, co mówili amerykańscy rabini: „Będziemy dotąd gnoić Polskę, póki nie wyrwiemy naszych kamienic i miliardów odszkodowań”. Gdzieś jest w sieci kilka oryginalnych cytatów, bo te słowa to uogólniona parafraza wyrażająca rabiniczny cel nadrzędny. Z drugiej strony został rozstrzygnięty przewał na wojskowy helikopter, którym ma być francuski Airbus, ale inne poważne przewały ciągle wiszą w powietrzu.

Zauważyłem, że po forach natychmiast ruszyła kampania „techniczna” i jeszcze parę godzin lektury, a sam mógłbym wyprodukować idealną maszynę. Istotą rzeczy jest jednak to, że wybrany helikopter nie zostanie wyprodukowany w USA przez żadną żydowską fabrykę, zatem odpowiedzialność za „holocaust” zdaje się idealnie wpisywać we wcześniejsze deklaracje rabinów i przyszłe kontrakty na tarczę z „Patriotami”. Nie sprzedaliśmy polskim frajerom helikoptera, to sprzedamy ludobójstwo i przyciśniemy kontrakt na rakiety. Poważam się na podobną ocenę, ponieważ szanujące się państwa dokładnie takimi metodami dyscyplinują niepokorne państewka albo lokalnych kacyków, którzy dogadują się z konkurencją.

Trzeci fakt odnosi się do nowej wojny na górze z udziałem tych samych armii. Poszły plotki po mediach, że Kopacz ma ostatecznie rozwiązać kwestię Schetyny, czyli i tutaj żadnych niespodzianek. Jednak pan Tusk, nie żadna Kopacz, ma jeszcze jakieś możliwości – w sensie, że dawni opiekunowie Donalda walczą z obecnymi opiekunami Komorowskiego. Tyle dobrych wiadomości, gorzej, ale również zgodnie z przewidywaniami, że wszystko na parę tygodni przed wyborami zaczyna się klarować. To oznacza, że ostatnie dni intensywnie eksplodują falą gnojowicy skierowaną na opozycję przez połączone frakcje PO. Towarzystwo się wycina i walczy o łapówki za miliardowe kontrakty, ale dobrze wie, że za daleko posunąć się nie może i przy cienkiej czerwonej linii znów sobie podadzą ręce, żeby nie wypaść z gry. Wypowiedź dyrektora FBI, wybór helikoptera i nowa wojna Tuska ze Schetyną to trzy fakty, które nie tyle w mojej ocenie, co domniemaniu, złożyły się na medialne poniewieranie Bronka Komorowskiego.

W tę triadę wpisują się pomniejsze incydenty: podsłuch Siemoniaka i aresztowanie ABW przez CBA. Trwały ostre negocjacje, jak się podzielić łupami, ale na trzy tygodnie przed wyborami atmosfera musi się uspokoić. Partia matka w całości poprze Komorowskiego, bo wyłożyła na niego kasę i po prostu żaden inny kandydat, z różnych powodów, nie wchodzi w grę. Wojna i bitwy o szmal zaczną się na nowo tuż po wyborach, wszak największe możliwości dają posady rządowe i parlamentarne, nie pilnowanie żyrandola. Brakuje tylko odpowiedzi, jakim helikopterem chciał latać Bronek, a jakim Donald.

Ludzie szumią, że za francuskim wyborem stoi Tusk, który płaci za stanowisko „prezydenta Europy”. Jest to dość mocny argument, w końcu Bronek ma przyjaciół w zupełnie innych narodowościach. Jeśli to prawda, co mówią ludzie, to znaczy, że Bronek i jego ludzie nie mogą być zachwyceni, bo frukta połknęła frakcja Tuska. Coś jednak nagle złagodziło napięte relacje i po wizycie w pałacu delegacji rządowej, to Komorowski zdaje się udawać szefa biznesu wojennych zabawek. Helikoptery francuskie, rakiety amerykańskie, dla Świdnika modele latające. Wygląda na optymalny podział i zawieszenie broni?

Nie wiem, ale widzę po medialnej serii „faszystowskich” i smoleńskich wrzutek, że po pierwsze PO nie ma innego wyjścia, po drugie komenda „Ratować Bronka!” poszła we wszystkich kierunkach od TVN, przez GW, aż po TVP. Oni są skazani na porozumienie, inaczej wypadną ze złodziejskiego interesu.
 PIOTR WIELGUCKI, Matka Kurka
 Polska, Czwartek 23-04-2015

32840. 
Odnośnie wpisu numer: 32836

Wymień przynajmniej 5 przykładów pozytywnych działań burmistrza Susza z ostaniach 12 miesięcy? To i ja poczuję się lepiej.
 watchdog
 Susz, Środa 22-04-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

32839. 
Kolejny epizod „Gwiezdnych Wojen”, czyli atak Żydostwa na Polskę.
Max Kolonko mówi jak jest.