Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

32958. 
Odnośnie wpisu numer: 32956

To właśnie z takich ludzi, jak Mariusz Gołębiowski, trzeba oczyścić ICK. Dyrektor Wiśniewska ma przynajmniej jeden problem z głowy.
Gołębiowski intrygował i podsycał już i tak niefajną atmosferę.
A reorganizacja jest potrzebna, to pewne.
 obserwator
 Iława, Sobota 09-05-2015

32957. 
Nie istnieje obiektywność! Nikt z nas nie widzi Obiektywnie rzeczywistości, lecz ją jedynie interpretuje. Taką ową myśl przeczytałam, a za minut kilkanaście następny tekst, który warto przeczytać i pomyśleć:

"Człowiek dziczeje stykając się z ludźmi i albo musi wybudować sobie Erem, albo spłaszczyć się do wymiarów otoczenia. Odrzuca go przeraźliwa głupota tzw. inteligencji, tego pokolenia, tej armii, rzeszy niedouczków i niedogłówków, którzy formują (intelektualną elitę narodu) korzystając z tego, że jeszcze większa horda półinteligentów stanowi dla nich korzystne tło. Znaleźć człowieka, z którym można porozmawiać nie wysłuchując banałów, komunałów, idiotyzmów, cwaniackich łgarstw, fałszywych zapewnień, tanich sprośności lub specjalistycznych bełkotów (fachowca), dla którego branżowe wykształcenie (plus umiejętność trzymania widelca) jest całą jego kulturą, kogoś bez płaskostopia mózgowego i bez lizusowskiej mentalności - to znaleźć skarb. Na ogół znajduje się INTELIGENTÓW. Ci ludzie zresztą wcale nie byliby odrzucający, gdyby nie (szpanowali) na mądrych, rozsądnych, odważnych i oryginalnych. Lecz kiedy to robią, kontrast między popisem a rzeczywistością budzi wstręt i odruch wymiotny."

Wstęp do Wysp Bezludnych.

Kolejny weekend. Czy przeczytamy książkę, pójdziemy na spacer, czy tylko spędzimy czas na tzw /grillowaniu/- mięs wszelakich i ludzi, ich zachowań itp.
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 09-05-2015

32956. 
Odnośnie wpisu numer: 32951

Panie burmistrzu - cieszę się, że zdecydował się Pan na udzielenie odpowiedzi. Teraz napiszę jak widzę to ja, Pana wyborca (jestem jedną z osób, która podczas ostatnich wyborów samorządowych oddały na Pana głos). Nie wiem czy w ogóle Pana to interesuje, ale i tak napiszę.

1. Stanowisko dyrektora ICK. W moim odczuciu obsadzenie tą a nie inną osobą to jeden ze strzałów w kolano, które sobie Pan zaaplikował. Nie trzeba znać zbyt wielu osób, aby wiedzieć jaką atmosferę pracy ta Pani Ewa Wiśniewska wprowadziła w ICK. I nie chodzi tu o zmuszenie pracowników do lepszego wykonywania obowiązków. Nic z tych rzeczy. Chodzi o jej „nieomylność”. Ta kobieta zawsze ma rację (według swojej oceny). Dlaczego tak głośne ostatnio „stażowe” w ICK otrzymuje tylko „góra”? A co z resztą pracowników? Jak do tego odnosi się nowa dyrektor? Czy powiadomiono o tym fakcie PIP? Dlaczego pozwolono na to, aby człowiek moim zdaniem o największej charyzmie w ICK Mariusz Gołembiewski odszedł z pracy? (chyba nie wierzy Pan w to, że dyrektor się do tego nie przyczyniła). Jeśli mówi Pan o odpowiedzialności i „personalnym trzęsieniu ziemi w tej instytucji” to czy nie należy zacząć zmian „od góry”?

2. Dodatkowe stanowisko zastępcy dyrektora w centrum sportu (na hali). Proszę wybaczyć, ale nie uwierzę w to, żeby w jednostce, która była uznawana z jedną z najlepiej zarządzanych nagle zaistniała potrzeba stworzenia takiego etatu. Czym się zajmuje nowy vice Krzysztof Mądry? Rozdawaniem medali i dyplomów na imprezach dla przedszkolaków? Wiem, jestem złośliwy, ale czy w tej jednostce było aż tak dobrze, że nie było za co wywalić obecnego dyrektora, a tym samym obsadzić „swojego” człowieka na tym stanowisku? Tylko stworzenie nowego etatu miało rozwiązać problem? Nie można było go zatrudnić jako szeregowego pracownika?

3. Niestety jestem świadomy tego, że obsadzanie stanowisk „swoimi” ludźmi m.in. w samorządach było, jest i będzie. Jestem upierdliwy, ale jak nim nie być? [...] I nie kierują mną pobudki osobiste – mam dobrą pracę poza „budżetówką” i nie zamierzam jej zmieniać. [...]

Mam nadzieję, że do następnych wyborów samorządowych zdoła Pan swoimi działaniami zmienić moje obecne nastawienie. Dla naszego, lokalnego, wspólnego dobra.
 jasam
 Iława, Piątek 08-05-2015

32955. 
Pracuję nad ważnym materiałem.
Proszę osoby, które mają problem z dostaniem się do lekarza-psychiatry w iławskim szpitalu o kontakt na adres e-mail: bartoszgonzalez@gmail.com
Zgodnie z prawem prasowym i tajemnicą dziennikarską zapewniam pełną anonimowość.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Piątek 08-05-2015

32954. 
Odnośnie wpisu numer: 32953

Oświadczam, że - będąc pięknym, młodym i bogatym - głosowanie na Bronę Komorowskiego to jakby zgoda na zarażenie wirusem HIV albo dobrowolne poddanie się eutanazji.
Odsunięcie Komorowskiego i porażka PO w wyborach parlamentarnych jesienią może dać oddech Polsce.
Polacy, nie jesteśmy bydłem, nie jesteśmy brzydką panną na wydaniu, jak to potrafił wykrztusić, były już na nasze szczęście, "międzynarodowy dialogista" z ramienia PO! Obudźmy się i zacznijmy dbać w swoje sprawy i POLSKIE INTERESY.
Jeśli tego nie zrobimy, to znaczna część pieniędzy z Unii trafi ponownie do złodziejskich kieszeni sitwy. Naród budzi się z letargu, bo zaczyna rozumieć co PO z PSL-em zrobiło przez niemal 8 lat rządzenia. Dla zmyłki ścigano PiS za 1 dorsza 6 zł, a złodzieje na gigantyczną skalę robili i robią w tym kraju swoje miliardowe "interesiki".
Kochani Rodacy! Dzisiaj przypada rocznica zwycięstwa nad niemieckim nazizmem. Ale 24 maja świętować będziemy ostateczne zwycięstwo zwycięstwo nad Komorowskim i jego pałacową świtą, a na jesieni - całkowite wyzwolenie spod jarzma PO-PSL.
Ja zagłosuję na Pawła Kukiza, a w II turze bezapelacyjnie na doktora prawa - Andrzej Dudę!
 wyborca na 10 maja
 Susz, Piątek 08-05-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

32953. 
Jeszcze niedawno nie wiedziałem, kto to jest Andrzej Duda.
Dziś wiem, że taka osoba powinna być prezydentem Polski.
Finałowe przemówienie, którego nie pokazały największe
stacje telewizyjne TVP, TVN i Polsat.