Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
Wyrwać palaczy ze szponów nałogu!
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Więcej...

TEKSTY

2006-05-10

Świecili nosami, zamiast przykładem


Najpierw było zgłoszenie na 997 i chwilę potem nalot policji na... szkołę specjalną, dawną „szóstkę” w Iławie. W księgowości policjanci nakryli raczących się alkoholem pracowników placówki.


W piątek 28 kwietnia, tuż po godzinie 14:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymał telefoniczne zgłoszenie. Głos w słuchawce poinformował, że na terenie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych (dawna „szóstka”) przy ul. Kościuszki w Iławie jest spożywany alkohol.


PILI U KSIĘGOWYCH

Policjanci pojechali na miejsce i w pomieszczeniu księgowości zastali siedmioro pracowników szkoły. Funkcjonariusze poddali te osoby badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Cztery osoby znajdowały się w stanie po spożyciu alkoholu – informuje Sławomir Nojman, oficer prasowy KPP Iława. – Wyniki badań alkotestem to 0.18, 0.24, 0.28 i 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niektórzy pracownicy szkoły będący w tym pokoju tłumaczyli się, że w chwili spożywania alkoholu nie pełnili już obowiązków szkolnych i byli po pracy.


NIE MUSIELI DMUCHAĆ...

W czasie policyjnej interwencji w placówce nie było dyrektora Mariana Podwojewskiego. Dotarł on do szkoły po krótkiej chwili.

– Kiedy przyjechała policja, ja byłem na konferencji we „Włodkowicu” – powiedział „Kurierowi”. Szkoła wyższa znajduje się po drugiej stronie ulicy.

Dyrektor po przyjeździe odmówił poddaniu się badaniu stanu trzeźwości. O ironio, także pracownicy nakryci na piciu mogli odmówić dmuchania w alkomat (ponieważ chodziło tu tylko o domniemane wykroczenie, nie zaś o przestępstwo), jednak tego nie zrobili.

– Zapytałem: „Czy muszę dmuchać?”. Policjanci powiedzieli mi, że nie, więc nie poddałem się badaniu – tłumaczy dyrektor.

W ostatni piątek Marian Podwojewski nie wyciągnął jeszcze żadnych konsekwencji służbowych wobec nakrytych na piciu podwładnych. Jak powiedział, czeka na oficjalne dane z policji.

We wtorek jednak, tuż przed oddaniem tego wydania „Kuriera” do druku usłyszeliśmy, że w szkole już posypały się nagany. Nie udało nam się jednak skontaktować z dyrektorem, by potwierdzić te informacje.


PRZESŁUCHAJĄ GAGATKÓW

– Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające – mówi Waldemar Jackowski, zastępca naczelnika sekcji prewencji iławskiej policji. – Wezwaliśmy trzy osoby, u których badanie wykazało przekroczenie 0.2 promila. Musimy bowiem ustalić, czy w momencie picia pełniły one obowiązki służbowe.

Badanie odbyło się ok. godz. 14:30, zaś niektórzy pracownicy tłumaczyli się, że pracowali do 14:00.

– Nie jest wykluczone, że niektórym osobom postawiony zostanie zarzut spożywania alkoholu podczas wykonywania pracy – dodaje Sławomir Nojman – Jeśli stwierdzimy wykroczenie, wówczas sprawą zajmie się sąd grodzki.

Do tematu wrócimy.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI


A teraz plotki, czyli...

CO LUDZIE GADAJĄ

A gadają to, że picie kadry w „szóstce” było na porządku dziennym. Anonim na policję sprowokowało jednak nie pogwałcenie obyczajów, ale fakt niedawnego ogłoszenia przez starostwo konkursu na dyrektora zespołu placówek.

Nieoficjalnie wiadomo bowiem, że Marian Podwojewski na dyrektora w konkursie już nie będzie startował. Jego cichą następczynią, która ma (bądź miała – pojawiają się różne wersje) stanąć do konkursu, jest jedna z wicedyrektorek, którą właśnie na piciu nakryła policja.

Alkoholowa mini-afera miała więc na celu wykluczenie faworytki z konkursu na dyrektora. Zyskać ma na tym podziemna „opozycja” w szóstce, politycznie kojarzona z kręgami iławskiej prawicy.


  2006-05-10  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
131728553


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.