Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
Wyrwać palaczy ze szponów nałogu!
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Więcej...

TEKSTY

2005-12-21

Nowe mieszkania w centrum Iławy


To jedna z ostatnich szans, żeby mieszkać blisko centrum Iławy – w kamienicy przy ulicy Kościuszki 35, niemal naprzeciw uczelni wyższej. Firma IPB odkupiła od miasta ten teren i nadaje mu nowy blask. Powstają piękne mieszkania – położone blisko tak centrum, jak i rzeki Iławki.


Od frontu – w zabytkowym, gruntownie wyremontowanym obiekcie – zaprojektowano mieszkania oraz lokale usługowe. Przeznaczeniem lokali usługowych są biura, kancelarie, czyli mówiąc krótko powierzchnie biurowe. Zajmą one parter i pierwsze piętro. Patrząc od frontonu, stara kamienica będzie jak nowa, ale zachowa swój zabytkowy styl.

Z tyłu powstał zaś nowy obiekt dobudowany, który wyglądem nawiązuje do części przedniej. Jest to 3-klatkowy, 4-kondygnacyjny blok z poddaszem mieszkalnym. Na kondygnacjach nadziemnych znajduje się 36 mieszkań o pow. od 34,10 m2 do 46,85 m2.

Dojazd zapewnią istniejące i nowo wybudowane drogi. Północną część działki przeznaczono na parking i plac gospodarczy – z dogodnym dostępem dla mieszkańców i służb oczyszczania. Na działce znajdować się będzie plac rekreacyjny z urządzeniami do zabaw dla dzieci.

Budynek w nowej formie nawiązuje do zabytkowej kamienicy. Dach zaprojektowano w kształcie mansardy z lukarnami i oknami połaciowymi, a elewacje wzbogacono detalami (gzymsy, bonie). Od strony wschodniej usytuowano loggie i półkoliste balkony. W zachodniej ścianie budynku są garaże na poziomie piwnicy, a ściany nad wejściami do klatek schodowych przyozdobiono attykami.

W dobudowie tylnej są okna z profili PCV w kolorze białym, a w kamienicy przedniej – okna drewniane w kolorze naturalnym (jasny brąz) z funkcją rozszczelniania i nawiewnikami.


SĄ OSTATNIE DO NABYCIA

– W tylnej dobudowie, jak i w starszej części frontowej są do nabycia jeszcze ostatnie mieszkania. Warto dodać, iż w Olsztynie mieszkania już kosztują ponad 3000 zł za metr kwadratowy, jednakże mając na uwadze poziom życia w naszym mieście, staramy się dbać o naszych klientów, proponując im kupno dobrych mieszkań w dobrej cenie – mówi Anna Mikjaniec, szefowa Biura Developera IPB.

Co do lokalizacji nieruchomości, to nabywcy mieszkań w opisywanym budynku chyba jako jedni z ostatnich będą mieli okazję kupić nowe mieszkanie położone blisko centrum Iławy i najważniejszych instytucji i urzędów.

– W odróżnieniu od własnościowych mieszkań spółdzielczych, tutaj mieszkania będą całkowicie własnościowe, czyli z udziałem w gruncie – dodaje szefowa Biura Developera IPB.

Zasiedlenie nowej, dobudowanej części planuje się na I kwartał 2006 roku, zaś odrestaurowanej części starszej – na III kwartał przyszłego roku.


TAŃSZY AKT NOTARIALNY

Mamy dobrą wiadomość: od 1 marca przyszłego roku mocno spadają opłaty sądowe związane z kupnem mieszkania.

– Dziś opłata sądowa wynosi około 2% wartości mieszkania, zaś od marca 2006 roku obowiązywać będzie jedna stawka bez względu na wartość mieszkania, wynosząca tylko 200 złotych – informuje Anna Mikjaniec.

IPB umożliwia swoim klientom zaoszczędzenie na tejże opłacie. W praktyce wygląda to tak, że teraz podpisywana jest z nabywcą mieszkania umowa wstępna sprzedaży. Nabywca wpłaca 30-procentowy zadatek, zaś resztę reguluje w nieoprocentowanych ratach do momentu zakończenia inwestycji. Najwcześniej zaś w marcu przedstawiciele IPB oraz klient spotykają się u notariusza.

RADOSŁAW SAFIANOWSKIAnna Mikjaniec,
szefowa Biura Developera
IPB: – Staramy się dbać
o naszych klientów,
proponując im kupno
dobrych mieszkań
w dobrej cenie.

Zainteresowanych
kupnem mieszkań w Iławie
przy ul. Kościuszki prosimy
o kontakt telefoniczny:
(0-89) 644-90-00

Powstanie Osiedle Piastowskie

IPB jako developer ma bardzo ambitny, ale realny plan: budowę od podstaw nowego osiedla w Iławie! Powstanie ono na terenie od obwodnicy przy cmentarzu komunalnym aż do kościoła przy Osiedlu Ostródzkim.

Budowa osiedla (w zamierzeniach nazywać się będzie „Piastowskie”) ruszy już w 2006 roku. Planuje się oddać do użytku kilkaset mieszkań oraz kilkadziesiąt lokali usługowych (piekarnie, sklepy spożywcze, apteki, przedstawicielstwa banków, poczty, itp.).

Samo osiedle, prócz niezbędnej infrastruktury (w tym licznych miejsc parkingowych i dróg), ma zaprojektowaną ciekawą koncepcję urbanistyczną, w której znajdzie się własny, centralny plac – „rynek” z miejscem na rekreację, relaks i odpoczynek.

Do tematu wrócimy.


  2005-12-21  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
131756086


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.