Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
Nowe zarobki burmistrza
Tortury mrożące krew w żyłach
Pijany policjant za kółkiem!
Internetowy dział INFORMACYJNY czasowo zawieszony
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Więcej...

2018-11-28

„Doktor Pijawka” w akcji!


Hirudoterapia przeżywa obecnie renesans. Znana jest ludzkości już od dawna, jednakże od niedawna wraca do łask i jest uważana za alternatywną metodę w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. Co zrobić, aby hirudoterapia była skuteczna? Jak się ją powinno stosować? Opowiada Katarzyna Detyna, właścicielka gabinetu „Naturoterapii” w Iławie.

HIRUDOTERAPIA
O CO CHODZI?

Hirudoterapia to metoda terapii za pomocą pijawek, znana człowiekowi od początków cywilizacji. W celach terapeutycznych wykorzystuje się jeden gatunek, pijawkę lekarską.

Do dzisiaj odkryto ponad sto bardzo złożonych związków organicznych o właściwościach leczniczych, których nie można wyprodukować w sposób syntetyczny. Odkrycia te doprowadziły do wzrostu zainteresowania pijawkami medycznych ośrodków naukowych, klinik i szpitali, a w konsekwencji zaczęły służyć rzeszom pacjentów na całym świecie.

Pijawki stosowane w zabiegach hoduje się w specjalistycznych bio – farmach i tylko tak pozyskane są bezpieczne dla człowieka.

Hirudoterapia to połączenie bezpośredniego oddziaływania na wewnętrzne procesy fizjologiczne i oddziaływania pośrednie. Pijawka w czasie żerowania nie tylko pobiera krew ale wpuszcza do krwioobiegu cały bukiet różnorodnych substancji przeciwbólowych, obniżających krzepliwość, antybakteryjnych oraz pobudzających działalność organizmu.

KOMU PRZYSTAWIĆ
DO SKÓRY PIJAWKĘ

Hirudoterapia pomaga na wiele schorzeń. Szczególnie polecana jest w przypadku żylaków i zakrzepowego zapalenia żył, a także w chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych, przy trudno gojących się ranach, hemoroidach, rwie kulszowej, zapaleniu korzonków, bólach reumatycznych stawów, obrzękach powypadkowych, krwiakach i zakrzepach.

Pomaga na niektóre choroby kobiece, a także w leczeniu impotencji i schorzeń prostaty. Wspomaga walkę z chorobami kręgosłupa, serca, płuc i oskrzeli. Stabilizuje nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze.

Coraz szerzej wykorzystywana jest w kuracjach odmładzających. Oddziałuje skutecznie na cellulit, a także leczy niektóre choroby skóry, alergie, wrzody żołądka i dwunastnicy.

ODMŁADZANIE
BEZ SKALPELA

Ten „lifting wampirzy” kochają gwiazdy filmowe. Na przykład Demi Moore, popularna aktorka, znana jest z ogromnej dbałości o urodę. Popularna gwiazda zdradziła, że sekretem jej młodzieńczego wyglądu nie są zastrzyki z botoksu, ale pijawki.

Aktorka twierdzi, że dzięki hirudoterapii czyli terapii pijawkami nie tylko wygląda młodziej, ale czuje się lepiej.

Hirudozwiązki wpuszczane przez pijawki rozszerzają naczynia krwionośne, dzięki czemu poprawiają krążenie. Organizm jest dotleniony, oczyszczony z toksyn i może sprawniej pracować. Pijawka jest źródłem biologicznie aktywnych substancji, które powodują rozkład tłuszczy i zapobiegają procesowi starzenia się skóry.

Zabieg liftingu poprzedzony jest zabiegiem hirudoterapii. Przed nałożeniem maseczki z krwi pochodzącej z pijawek oczyszczamy twarz. Hirudozwiązki mają ogromny wpływ na poprawę kolorytu skóry i jej napięcia. Następnie równomiernie rozprowadzamy krew na twarz i dekolt (z pominięciem okolic oczu) i pozostawiamy na 20 minut.

Po 20 minutach zmywamy twarz ciepłą wodą i nakładamy maseczkę kosmetyczną na kolejne 20 minut. Rodzaj maseczki zależy od rodzaju skóry pacjentki.

ZABIEG
MEDIKZAP

Osłabiony organizm jest łatwym łupem dla wszelkiego rodzaju szkodliwych bakterii i pasożytów.

MEDIKZAP jest nowoczesnym aparatem elektronicznym, który przez emisję odpowiednio dobranych impulsów elektrycznych stymuluje i mobilizuje układ odpornościowy oraz zwiększa witalność przywracając organizmowi naturalną równowagę i energię. MEDIKZAP ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.

ZESTAWY ZIOŁOWE

W gabinecie możemy zaopatrzyć się w zestawy ziołowe firmy Medi-Flowery w cenach producenta.

Gotowe zestawy i mieszanki ziół służą do kuracji oczyszczających i wzmacniających o sprawdzonej skuteczności.

Stara prawda mówi, że piękno pochodzi ze środka, więc wygląd zewnętrzny, stan skóry, kondycja, dobre samopoczucie – w dużym stopniu zależy od sprawnych organów wewnętrznych.

Przez całe życie „zaśmiecamy” nasz organizm. Zioła pozwalają oczyścić jelita, wątrobę i nerki ze złogów ograniczających ich sprawne działanie.

Dzięki proponowanym kuracjom: poprawisz perystaltykę jelit, pozbędziesz się pasożytów i złogów, uregulujesz ciśnienie krwi
obniżysz poziom cholesterolu, wzmocnisz system immunologiczny, uzyskasz świeży wygląd cery, wymodelujesz sylwetkę, a także podwyższysz poziom energii.

– Zapraszam na zabiegi po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub osobiście w gabinecie od godziny 12:30. Wszystkie konsultacje są bezpłatne – mówi Katarzyna Detyna, właścicielka gabinetu „Naturoterapii”.

MARIKA ZENOWICZ


Gabinet NATUROTERAPIA
Iława, ul. Wojska Polskiego 2F
naprzeciw Kauflandu, kom. 695-971-264


Katarzyna Detyna, specjalistka hirudoterapii


Specjalistyczna pijawka lekarska

  2018-11-28  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
132932677


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.