Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
kogel-mogel
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

kogel-mogel
Wakacyjne promocje w instytucie IMAGE
Woźnicki rozmawia z kierowcami (sierpień)
Gabinet Urologiczny Michał Borowik
Woźnicki rozmawia z kierowcami (lipiec)
Jak osiągnąć efekt „angielskiego” trawnika
Woźnicki rozmawia z kierowcami (czerwiec)
Powody do wymiany okna
Woźnicki rozmawia z kierowcami (maj)
Woźnicki rozmawia z kierowcami (kwiecień)
Wstydliwy kłopot? Nie bój się lekarza
Lekarz reumatolog: Nie musisz żyć z bólem!
Wiosenna metamorfoza ogrodu małym kosztem
Woźnicki rozmawia z kierowcami (marzec)
Woźnicki rozmawia z kierowcami (luty)
Market BricoMarche radzi jak odświeżyć stare meble
Woźnicki rozmawia z kierowcami (styczeń)
Na zajęciach dla pań ciężarnych
Dariusz Woźnicki rozmawia z kierowcami (50)
„Doktor Pijawka” w akcji!
Dariusz Woźnicki rozmawia z kierowcami (46)
Więcej...

kogel-mogel

2014-07-16

Wypadek na wakacjach w Chorwacji


Czy wymarzone wakacje mogą stać się najgorszym wspomnieniem? Wyjeżdżając na urlop nie myślimy o zagrożeniach i sytuacjach, w których może nas spotkać jakieś niebezpieczeństwo. Wszystko wygląda pięknie, do chwili kiedy nie stajemy się uczestnikami wypadku.


Podczas wypoczynku wakacyjnego w miejscowości Baska Voda (Chorwacja) poszkodowany wraz z kolegą nurkował 300 metrów od brzegu pobliskiej plaży.

W pewnym momencie jego prawa stopa została wciągnięta przez śrubę przepływającej nieopodal motorówki, kierowanej przez obywatela Republiki Włoch. Mężczyzna doznał w ten sposób bardzo poważnych obrażeń dolnej kończyny i był hospitalizowany w pobliskim szpitalu, gdzie przeprowadzono niezbędne zabiegi operacyjne.

Po powrocie do Polski poszkodowany kontynuował leczenie i rehabilitację, która w dużym stopniu przywróciła sprawność uszkodzonej stopy, jednak widoczną pamiątką po zdarzeniu pozostały szpecące blizny.

Pełnomocnikiem poszkodowanego w uzyskaniu należnego odszkodowania została firma VOTUM.

Skomplikowane dochodzenie roszczeń rozpoczęło się od kompletowania dokumentacji z wydziału konsularnego ambasady RP w Zagrzebiu oraz policji w Makarskiej. Poczynione ustalenia wskazywały odpowiedzialność włoskiego ubezpieczyciela motorówki, w związku z czym VOTUM zwróciło się z wnioskiem o wypłatę za pośrednictwem jego reprezentanta – PZU.

W odpowiedzi PZU odmówiło zaspokojenia roszczeń, wykazując konieczność skierowania wniosku o wypłatę odszkodowania bezpośrednio do włoskiego ubezpieczyciela odpowiedzialnego za skutki zdarzenia spowodowane ruchem motorówki.

Po kilku ponagleniach i milczeniu włoskiego ubezpieczyciela została wystosowana skarga do właściwej instytucji nadzorczej. Po sprawdzeniu okoliczności wypadku, włoski organ nadzorczy zaproponował przedstawienie sprawy chorwackiemu reprezentantowi włoskiego ubezpieczyciela.

Dalsza wnikliwa analiza przypadku oraz wytyczne włoskiego organu nadzorczego umożliwiły skierowanie wniosku do TUiR Warty, jako polskiego reprezentanta chorwackiego zakładu ubezpieczeń. Niestety, ten zakład ubezpieczeń również odmówił zaspokojenia roszczeń.

– Warto podkreślić, iż prezentowane okoliczności wypadku miały wyjątkowo zawiły charakter w zakresie ustalenia podmiotu odpowiedzialnego za szkodę – mówi Dominika Stefanowska, prawnik VOTUM.

Kolejnym etapem sprawy było zgłoszenie szkody do chorwackiego reprezentanta włoskiego ubezpieczyciela.

Tym razem roszczenia zostały rozpatrzone pozytywnie. Wskutek działań ekspertów od odszkodowań VOTUM nastąpiła wypłata odszkodowania w kwocie 10.000 EUR. Przyznane świadczenie zostało obniżone, ponieważ poszkodowany nie oznaczył miejsca nurkowania, czym przyczynił się do zaistnienia wypadku.

Opisana historia pokazuje trudności w dochodzeniu odszkodowania, jeśli do wypadku dojdzie za granicą. Im bardziej nietypowa sprawa, tym większy stopień skomplikowania procedur. Warto zatem, gdy zdarzy się nieszczęście, pomyśleć o pomocy doświadczonych na tym polu prawników.

ANNA SKRZYPCZAK
Kancelaria Odszkodowawcza
VOTUM

  2014-07-16  

Wróć   Góra strony
125338982


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | kogel-mogel | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2019 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.