Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

kogel-mogel
Więcej...

kogel-mogel

2019-01-23

Market BricoMarche radzi jak odświeżyć stare meble


Drewno. Bardzo wdzięczny materiał wykończeniowy. Przedmioty z niego wykonane długo zachowują piękny wygląd, a ponieważ znamy wiele metod renowacji powierzchni drewnianych, to nawet w przypadku mocno zniszczonych mebli i sprzętów jest szansa na przywrócenie im dawnej świetności lub nadania nowego, atrakcyjnego wyglądu.

KROK PO KROKU

Przede wszystkim należy przygotować meble do renowacji, opróżnić je i ustawić w wygodnym miejscu. Jeśli jest to możliwe mebel powinniśmy rozmontować.

Następny krok to usunięcie starej powłoki wykończeniowej papierem ściernym lub odpowiednim preparatem.

Po dokładnym wyszlifowaniu i odpyleniu powierzchni mebla, pokryj ją lazurą ochronną i farbą do drewna lub samą farbą do drewna.

Ostatnim krokiem jest nałożenie kilku cienkich warstw farby i pozostawienie całości do wyschnięcia.

PRZYGOTOWANIE
POWIERZCHNI

Aby móc ponownie pomalować drewniane meble, uzyskując dobry efekt, trzeba najpierw bardzo gruntownie przygotować zniszczone powierzchnie do renowacji.

Przed przystąpieniem do pracy meble należy oczywiście opróżnić, ustawić w miejscu, gdzie będzie do nich wygodny dostęp ze wszystkich stron. Jeśli istnieje taka możliwość, to warto porozkręcać je na części, dzięki czemu łatwo będzie można dostać się do wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Ważne jest także zdemontowanie wszelkich okuć i uchwytów, ewentualnie zabezpieczenie ich na czas malowania taśmą malarską, choć wtedy nie ma możliwości tak dokładnego wyczyszczenia powierzchni i równomiernego rozprowadzenia farby.

USUWANIE STARYCH
POWŁOK

Po takim przygotowaniu mebli, można już rozpocząć usuwanie starych powłok malarskich. Można to zrobić wyłącznie mechanicznie, za pomocą papieru ściernego, ale można też wspomóc się specjalnymi preparatami do usuwania powłok wykończeniowych, co ułatwi i przyspieszy pracę. Dobry i sprawdzonym przykładem może być tutaj preparat do usuwania powłok wykończeniowych V33.

Następnie należy dokładnie wyrównać powierzchnię, wypełnić ewentualne ubytki i wyszlifować całość. W ten sposób meble będą gotowe do ponownego malowania. Jednak przed nałożeniem nowej warstwy farby należy całe przedmioty dokładnie oczyścić i odpylić. W tym momencie można już rozpocząć malowanie. Do ponownego pokrycia powierzchni można zastosować dowolną farbę do drewna, kryjącą lub przezroczystą.

Jeśli malowane elementy mają w przyszłości być narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne lub wilgoć, to dobrze będzie do ich malowania użyć kolorowej lub bezbarwnej lazury ochronnej (polecana jest np. lazura ochronna V33). Nie dość, że zabezpieczy ona powierzchnię mebli, to dodatkowo jeszcze zabarwi drewno, nie ukrywając jego naturalnego usłojenia. Dzięki temu uzyskać można bardzo stylowy efekt.

PAMIETAJ

Wszystkie użyte środki do malowania należy stosować zgodnie z zaleceniami producentów.

Zdecydowanie należy jednak pamiętać, aby do ich nakładania używać pędzli i wałków wysokiej jakości, aby nie zostawiały śladów i włókien na malowanej powierzchni.

Zalecane jest najczęściej malowanie mebli kilkakrotnie cienką warstwą farby, aby powierzchnia była wystarczająco gruba i mocna, ale nie powstały na niej zacieki i pęcherzyki.

notowała:
MARIKA ZENOWICZMarket Budowalny „BricoMarché”
Iława, ul. Dąbrowskiego 23
tel. (89) 640-11-97


  2019-01-23  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
129394208


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.