Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

CZYTAJ

2014-11-26

Znowu śledztwo w szpitalu. Śmierć Józefa P.


Czy Józef P. (74 l.) zmarł z powodu niewłaściwej opieki ze strony personelu iławskiego szpitala i przychodni? W tej sprawie trwa prokuratorskie postępowanie. Seria śledztw w iławskim szpitalu trwa.


O tym, że prokuratura interesuje się śmiercią Józefa P. z Karasia, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. 13 czerwca ubiegłego roku mężczyzna został zabrany karetką z domu do szpitala. Następnego dnia zmarł.

Dotarliśmy do siostry zmarłego, która powiedziała nam, że opiekowała się nim w dniu, kiedy trafił do szpitala. Powiedziała nam, że 74-latek przewrócił się z krzesła na podłogę. Z trudem oddychał i był nieprzytomny. Wcześniej miał poważne problemy ze zdrowiem.

O trwającym śledztwie kobieta dowiedziała się od Kuriera.


DONIESIENIE
ROK PO ŚMIERCI

Jak powiedział nam prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło 30 maja tego roku, czyli niemal rok po śmierci mężczyzny.

Miesiąc później postępowanie przekazano do dalszego prowadzenia Prokuraturze Rejonowej w Elblągu – to standardowa procedura, ponieważ prokuratorzy nie powinni zajmować się sprawami, które dotyczą lekarzy z tego samego terenu (obie strony często ze sobą współpracują).

– Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, a zostało wszczęte z zawiadomienia żony zmarłego – powiedziała nam Jolanta Rudzińska, zastępca prokuratora rejonowego w Elblągu. – Konkretnie dotyczy niewłaściwej opieki medycznej w szpitalu i przychodni w Iławie.

Na wniosek śledczych wszystkie osoby ze szpitala i przychodni, które miały kontakt z Józefem P. w trakcie jego leczenia, zostały zwolnione z tajemnicy zawodowej i przesłuchane.

– Akta sprawy zostały przesłane do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zapoznał się już z nimi biegły sądowy, który przygotuje dla nas opinię. Nasze dalsze kroki będą zależały od tego, co stwierdzi biegły – kontynuuje Rudzińska.


WIELE KŁOPOTÓW
PERSONELU SZPITALA

Obecnie przed sądem odpowiadają cztery osoby z personelu szpitala w Iławie. Dwoje ginekologów Andrzej R. i Danuta B. (kobieta nie pracuje już w szpitalu) i położna Barbara P. oskarżeni są narażenia na śmierć 30-letniej pacjentki i pozbawienie jej płodności.

Z kolei przeciwko ginekologowi Sławomirowi Ł. trwa już drugi proces, w którym oskarżony jest o nieumyślne spowodowanie śmierci 16-miesięcznej Dominiki (w pierwszym procesie został skazany, ale po apelacji sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia). Dziewczynka przyszła na świat w głębokiej zamartwicy i po 16 miesiącach zmarła w szpitalu w Olsztynie. Lekarzowi zarzuca się, że nie podjął na czas decyzji o wykonaniu cesarskiego cięcia.

Dodatkowo ginekolog Andrzej R. od niedawna ma nowe problemy. Zarzuca się mu, że podczas interwencji porządkowej przy ul. Dąbrowskiego w Iławie znieważył policjantów używając wobec nich słów wulgarnych. Od świadka tego zdarzenia dowiedzieliśmy się też, że lekarz groził funkcjonariuszom, że pozwalnia ich z pracy.

Niedawno na rok do więzienia trafił też chirurg Marek L., który kilka lat temu pracował w iławskim szpitalu. Lekarz wielokrotnie był karany za różne przestępstwa. Większość z nich związana była z nadużywaniem przez niego alkoholu.

Do tematu wrócimy.

KRYSTIAN KNOBELZDORF
  2014-11-26  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
130008037


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.