Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

CZYTAJ

2012-10-17

Radny Dembek wyznał miłość burmistrzowi


Remont sali gimnastycznej przy gimnazjum nr 1, warsztaty dla przewodników i oszczędności w budżecie – o tym m.in. debatowali radni na ostatniej sesji rady w iławskim ratuszu.


– Odbyło się spotkanie robocze dotyczące wstępnej koncepcji budowy sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1. Co postanowiono? – prosił o wyjaśnienie radny Roman Waruszewski na ostatnim posiedzeniu miejskiej rady.


DWIE KONCEPCJE
DO WYBORU

– To było bardzo robocze spotkanie – tłumaczyła wiceburmistrz Mariola Zdrojewska. – Wykonawca projektu został wyłoniony w drodze przetargu i jest nią firma z Poznania. Przygotuje dwie koncepcje, z których wybierzemy jedną i zostanie ona zrealizowana. Na spotkaniu przedyskutowaliśmy bardzo wstępną koncepcję. Czekamy teraz na konkretne projekty i wtedy będziemy decydować, co dalej.

Radny dopytał, kiedy projekt będzie realizowany.

– Przetarg na wykonanie inwestycji będzie ogłoszony w przyszłym roku, gdy zakończone zostaną prace projektowe – odpowiedziała Zdrojewska.


PRZEWODNICY NA START

– Wiosną wydział promocji organizował akcję odnośnie szkolenia przewodników – przypomniał radny Waruszewski. – Ilu młodych przewodników wyszkolono w ramach tej akcji i jakie były z tego korzyści?

Burmistrz scedował odpowiedź na Michała Młotka, szefa wydziału promocji w iławskim ratuszu.

– Trudno jest zostać w Polsce przewodnikiem – odparł Młotek. – Potrzeba do tego bardzo dużo pieniędzy, bardzo dużo czasu i bardzo dużej wiedzy. Wiele osób zniechęca się, by odbyć taki kurs organizowany prze PTTK. Skutkuje to tym, że w Iławie mamy tylko jednego wykwalifikowanego przewodnika Wiesława Skrobota. W związku z tym zdecydowaliśmy się, by przeprowadzić cykl warsztatów dla młodzieży ze szkół średnich, by ich zaktywizować. W okresie naboru zgłosiło się do nas około 25 osób. Trzy najbardziej aktywne osoby w okresie sezonu turystycznego, przez cały lipiec i sierpień, były zatrudnione w biurze Informacji Turystycznej. Liczymy, że te osoby zgłoszą się, by odbyć kurs przewodnicki, bo przewodników w Iławie potrzebujemy.


SPACEREM PO MIEŚCIE

W wakacje odbywały się również darmowe piesze wycieczki po Iławie.

– Za oprowadzanie turystów po mieście odpowiedzialni byli właśnie słuchacze tych warsztatów – dodał Młotek. – W każdy wakacyjny weekend w południe, gdy zabrzmiał hejnał, spod ratusza ruszała wycieczka. Informacje były zamieszczane w każdych obiektach noclegowych. Gdy świeciło słońce, było nawet około 50 chętnych do zwiedzania miasta. Urozmaiciło to miniony sezon turystyczny.


PARKINGU BRAK

– Czy na ul. Wojska Polskiego, między urzędem skarbowym a ulicą Wyszyńskiego można byłoby zrobić parking? – pytał radny Eugeniusz Dembek. – Co roku piszę o tym na liście moich wniosków do budżetu. Gdyby co rok chociaż ze dwie moje pozycje były realizowane, to byłbym zadowolony. Gdyby burmistrzem był Jarosław Maśkiewicz, byłoby to już dawno zrobione.

Radny Dembek proponował również zlikwidować bagienko przy ul. Gdańskiej lub je uporządkować.

– Panie radny, chciałbym zrobić wszystko, czego sobie życzycie – odpowiedział burmistrz Włodzimierz Ptasznik. – Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary. Jest pan przeciwny podniesieniu podatków, z których miasto ma pieniądze, więc przeczy pan samemu sobie. Być może pana ulubieniec zrobiłby to wszystko, ja w tej chwili nastawiłem się na te duże inwestycje. Oczywiście jeśli będą pieniądze, będziemy realizować również te mniejsze.

Burmistrz przyznał, że bagienko na Gdańskiej nie zdobi Iławy.

– Nie wiem jednak, czy ta sprawa powinna być załatwiona w pierwszej kolejności – dodał. – W październiku będziemy rozmawiali o przyszłorocznych inwestycjach i być może wyłonimy w trakcie dyskusji jakąś najpilniejszą potrzebę.


MIŁOSNE WYZNANIE

Dembek zastrzegł, że były burmistrz nie był jego ulubieńcem.

– Pieniądze są, tylko trzeba nimi dobrze gospodarować. Ja wszystkich jednakowo lubię. Kocham pana jak nikt inny – odparł radny, a na sali wszyscy wybuchnęli śmiechem.

Dyskusję przerwał przewodniczący rady Roman Groszkowski.

– Przerwę, bo jeszcze burmistrz zadeklaruje to samo w drugą stronę i wtedy dopiero będzie... – zaśmiał się przewodniczący.


ZAMIAST CIASTEK
BILETY DLA DZIECI

– Mam propozycję, by zaoszczędzić trochę pieniędzy – zaproponowała radna Anna Zakrzewska. – Materiały dla radnych mogłyby być przekazywane wyłącznie w formie elektronicznej. Ponadto w czasie sesyjnych obrad i posiedzeń komisji moglibyśmy zrezygnować z napojów i kaw oraz słodyczy. To przyniosłoby jakieś oszczędności, tym bardziej, że zaostrzone zostały kryteria odnośnie darmowych dojazdów autobusami dzieci do szkół.

NATALIA ŻURALSKA

Wiceburmistrz Mariola Zdrojewska tłumaczyła problem remontu sali gimnastycznej gimnazjum nr 1


Burmistrz Włodzimierz Ptasznik twierdzi, że zrobiłby wszystko, o co proszą radni, gdyby miasto miało na to pieniądzeSzef miejskiej promocji Michał Młotek powiedział, że w Iławie potrzeba przewodników


Radny Roman Waruszewski pytał o salę gimnastyczną przy iławskim gimnazjum nr 1 oraz o warsztaty dla przewodników


Radny Eugeniusz Dembek nie dość, że pożyczył okulary od radnej Anny Zakrzewskiej, to na dodatek wyznał na sali sesyjnej miłość burmistrzowi

Sala gimnastyczna przy gimnazjum nr 1
jest w tak fatalnym stanie, że nie wolno prowadzić zajęć.
Powstaje projekt remontu. Przetarg na jego realizację
będzie ogłoszony w przyszłym roku

  2012-10-17  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
129980529


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.