Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Szukaj
FORUM

INFORMACJE
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Atak na plaży
Barbara Sowińska. Lekarka, która służyła ludziom
Jak zginął milicjant Tadeusz Kołecki
Marek Zdrojek. Dobry lekarz i dobry człowiek
Sposób na kolizyjne skrzyżowanie
Odpłynęła w wieczny rejs
Dyrektor szpitala zrezygnowała
Prokurator wchodzi w szpitalny spór
Droga ekspresowa S5 (za miedzą) finiszuje!
Znowu gromy nad szpitalem
„Popołudnie z Kulturą Ukraińską”
Niechciany burmistrz
Katarzyna Dzik złożyła mandat radnej
Więcej...

2005-11-16

Policjant górą jest i basta


Zakończyło się postępowanie skargowe wobec policjanta, który, zdaniem Dawida S. z Iławy, zachował się wobec niego wulgarnie i straszył go aresztem. We wrześniu maturzysta „zderzył” się na chodniku z policyjnym radiowozem. Policja twierdziła wówczas, że radiowóz nie uczestniczył w ruchu. Dawid S. został pouczony, a obecnie uznany za sprawcę wykroczenia.

Przypomnijmy. Dawid S. i jego matka złożyli skargę u komendanta policji na, ich zdaniem, chamskie zachowanie policjanta kierującego radiowozem, pod który wpadł Dawid.


LAPSUS?

– Policjant nie ma prawa odzywać się w wulgarny sposób nawet do osoby zatrzymanej – tak we wrześniu komentował całą sprawę Jerzy Kądziela, zastępca komendanta iławskiej policji. – Używanie słów typu „gnojek” mu nie przystoi. Moim zdaniem sprawa tego policjanta nie zakończy się na postępowaniu skargowym.

A jednak się zakończyła. 27 października Komenda Powiatowa Policji w Iławie poinformowała, że „zarzuty wobec policjanta nie potwierdziły się”.

– Sprawa nieetycznego zachowania policjanta jest jakby zawieszona – mówi dziś Jerzy Kądziela. – Możemy tu mówić o typowym lapsusie, remisie – patowym szachu. Nie było dowodów na winę i niewinność policjanta. Żadne z zebranych materiałów nie przechyliły szali.


PRZEPROSINY?

Matka Dawida, Ewa S., nie chce za wiele komentować zakończenia sprawy.

– Mój syn nie miał świadków tego zajścia – mówi. – A policjantów było dwóch. Więc komu uwierzą policjanci?! Dziwi mnie jedynie fakt, że gdy złożyłam sprawę do prokuratury o wulgarne potraktowanie mojego syna przez policjanta, to ten właśnie policjant zadzwonił do mnie i mnie przepraszał. Może chciał na mnie wywrzeć jakąś presję? Nie wiem. Nawet nie wiem, czy powinnam była z nim rozmawiać.


UDERZYŁ W RADIOWÓZ

– Jednym z etapów postępowania skargowego będzie wyjaśnienie, dlaczego policjant nie wszczął procedury zawartej w kodeksie wykroczeń i to już jest jeden z czynników, który mówi nam, że ten policjant nie zachował się stosownie do obowiązujących przepisów – tak też miesiąc temu wyjaśniał całe zdarzenie zastępca komendanta.

Po kompleksowych badaniach przeprowadzonych przez drogówkę uznano, że radiowóz, w momencie gdy Dawid wpadł na niego, nie był już w ruchu.

– Kierowca radiowozu zauważył wybiegającego zza muru chłopaka i raptownie zahamował – wyjaśnia nam teraz Kądziela. – Chłopak odruchem bezwarunkowym uderzył w samochód ręką, broniąc się przed autem, które, zaznaczam, stało już w miejscu.

Sprawa zdarzenia przy iławskiej ulicy Kościuszki (przy wyjeździe z Moto-Rotu) została przez policję już zamknięta.


NAZWISKA NIE PODAM

– Na pewno poinformujemy o zakończeniu sprawy i wówczas podamy do publicznej wiadomości nazwisko winnego lub niewinnego policjanta – to słowa wypowiedziane przez Kądzielę w kilka dni po zdarzeniu.

Niestety, teraz zastępca komendanta tego nie chciał uczynić: – Gdyby był winny, to bym podał – skomentował naszą prośbę o ujawnienie personaliów funkcjonariusza.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, policjant ten to Maciej Licznerski, który sporo już lat nosi mundur.

JOANNA MAJEWSKA


  2005-11-16  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
93336079


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.