Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

CZYTAJ

2006-04-19

Medal Europejski dla IPB


– W budownictwie złotego środka nie ma – mówi EUGENIUSZ JAREMKO, prezes Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. – Ceny kształtuje rynek i musimy się dopasować do istniejących realiów, ale chcemy sprzedawać mieszkania, a nie ceny. Z przyjemnością stwierdzam, iż większość klientów trafiających do naszej firmy to są klienci z tzw. polecenia. Nie trzeba lepszej rekomendacji.


– IPB obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Pan od samego początku jest bardzo mocno związany z firmą. Jak przez przeszło pół wieku ewaluowało budownictwo w regionie?

Eugeniusz Jaremko: – W tej firmie pracuję od jej początku. W niej realizuję wraz z bardzo wieloma współpracownikami swoje zawodowe ambicje i marzenia. Przez ten okres budownictwo ewaluowało wraz z postępem technicznym. Zmieniły się technologie, maszyny, urządzenia... Zmieniła się też przede wszystkim jakość, przy czym czas realizacji projektów uległ znacznemu skróceniu. Jedno pozostało bez zmian: potrzeba solidnego i terminowego realizowania powierzonych zadań. Myślę, że te wszystkie lata dały naszej firmie możliwość dopracowania procedur rozwiązań organizacyjnych tak, abyśmy mogli sprostać największym wyzwaniom.

– Znakomitym prezentem urodzinowym jest zapewne Medal Europejski przyznawany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club...

– Idea Medalu Europejskiego mówi o tym, iż jest on przyznawany firmom, które spełniają standardy europejskie, z którymi można współpracować na wielu płaszczyznach i które w ostatecznym rozrachunku nie zawiodą inwestorów i klientów. Jest to dla nas duże wyróżnienie i powód do dumy, ponieważ nasze wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku od 40 lat zostało docenione przez tak zacne grono fachowców. Wielką satysfakcją dla mnie jest to, że mam możliwość i zaszczyt kierowania taką firmą jak IPB. I myślę, że nie tylko dla zarządu, ale także dla wszystkich pracowników jest to wielkie wyróżnienie. Nagroda ta świadczy bowiem o naszym zaangażowaniu w doskonalenie się i konsekwentne podnoszenie poziomu jakości oferowanych usług, a także o wysokim europejskim standardzie naszych produktów i usług.

– I tenże wysoki standard jest potwierdzany przez chociażby takie nagrody jak Medal Europejski, ale także certyfikaty ISO.

– ISO to ważne wydarzenie w życiu każdej firmy. W momencie wprowadzania normy baliśmy się ogromnego przyrostu papierów i utrudnień organizacyjnych, ale wiedzieliśmy, że to rozwiązanie w funkcjonowaniu naszego przedsiębiorstwa jest po prostu niezbędne. Dzisiaj wiemy, że to była bardzo słuszna decyzja. Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania naszej firmy bez ISO tak w organizacji pracy, jak i w dziedzinie BHP. Wartym zaznaczenie jest fakt, że jesteśmy pierwszą firmą budowlaną w naszym województwie posiadającą ten system.

– Z roku na rok IPB oddaje do użytku co raz więcej lokali. Ile osób odbierze w tym roku klucze do własnego „M”, wybudowanego przez IPB?

– Ten rok jak i miniony 2005 to okres ewidentnego wzrostu popytu na mieszkania. IPB włącza się w ten trend i budownictwo deweloperskie jest coraz mocniejszą pozycją w ofercie naszej firmy. Obecnie nasza działalność deweloperska koncentruje się przede wszystkim na dwóch miastach – Iławie i Olsztynie, ale nie tylko. Jeszcze w tym roku planujemy oddać w Iławie około 74 mieszkań, zaś w Olsztynie około 220. Plany na 2007 rok to 320 mieszkań w Olsztynie, 50 w Iławie, zaś w Bartoszycach – 24.

– Gdzie i co, poza mieszkaniami oczywiście, obecnie buduje IPB?

– Blok operacyjny Szpitala Powiatowego w Iławie, modernizacja Szpitala Dziecięcego w Ameryce, hala sportowa w Gietrzwałdzie czy oddział operacyjny szpitala w Płońsku. W przygotowaniu są kolejne realizacje.

– IPB działa nie tylko na rynku lokalnym, realizuje również projekty poza województwem warmińsko-mazurskim, ale także poza granicami Polski...

– Preferowanym terenem działania poza województwem warmińsko-mazurskim są województwa ościenne tj. pomorskie oraz mazowieckie. Poza granicami kraju w ostatnim czasie realizowaliśmy inwestycje w Niemczech, a dokładniej w Hamburgu. Były to obiekty budownictwa wielorodzinnego oraz duży obiekt centrum medycznego.

– Jakie są plany IPB na najbliższą przyszłość?

– Przeważającym produktem na chwilę obecną jest budownictwo realizowane w systemie deweloperskim, a także ścisła współpraca z inwestorami zewnętrznymi. Współpracujemy z Olsztyńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, a także z Iławskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Uczestniczymy również w realizacji obiektów użyteczności publicznej, budujemy hale sportowe, szpitale, obiekty szkolne...

– A nieco dalsza perspektywa?

– Przede wszystkim dbamy o to, by naszą firmę postrzegano jako stabilną, wiarygodną, a jednocześnie przyjazną ludziom, zapewniającą poczucie bezpieczeństwa. Staramy się, by każdy klient był przez nas indywidualnie traktowany, a przy tym miał zapewniony jak najwyższy poziom naszych usług.

AGNIESZKA RYNARZEWSKA
tekst promocyjny 279/06

Kto i za co przyznaje
MEDAL EUROPEJSKI

Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club są organizatorami niekomercyjnego, ogólnopolskiego przedsięwzięcia pod nazwą Medal Europejski, którego celem jest przybliżenie idei Unii Europejskiej w środowisku przedsiębiorców. Wyróżniane są wyroby i usługi, które odpowiadają standardom europejskim. Nominowana usługa lub wyrób musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty.
Warszawa, Sejm RP.
Kilka chwil tuż po uroczystości wręczenia medali.
Od lewej: EUGENIUSZ JAREMKO, prezes IPB
w towarzystwie MONIKI RICHARDSON, autorki
programu telewizyjnego „Europa da się lubić”.

  2006-04-19  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
130559848


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.