Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Szukaj
FORUM

INFORMACJE
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Atak na plaży
Barbara Sowińska. Lekarka, która służyła ludziom
Jak zginął milicjant Tadeusz Kołecki
Marek Zdrojek. Dobry lekarz i dobry człowiek
Sposób na kolizyjne skrzyżowanie
Odpłynęła w wieczny rejs
Dyrektor szpitala zrezygnowała
Prokurator wchodzi w szpitalny spór
Droga ekspresowa S5 (za miedzą) finiszuje!
Znowu gromy nad szpitalem
„Popołudnie z Kulturą Ukraińską”
Niechciany burmistrz
Katarzyna Dzik złożyła mandat radnej
Więcej...

2006-04-19

Medal Europejski dla IPB


– W budownictwie złotego środka nie ma – mówi EUGENIUSZ JAREMKO, prezes Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. – Ceny kształtuje rynek i musimy się dopasować do istniejących realiów, ale chcemy sprzedawać mieszkania, a nie ceny. Z przyjemnością stwierdzam, iż większość klientów trafiających do naszej firmy to są klienci z tzw. polecenia. Nie trzeba lepszej rekomendacji.


– IPB obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Pan od samego początku jest bardzo mocno związany z firmą. Jak przez przeszło pół wieku ewaluowało budownictwo w regionie?

Eugeniusz Jaremko: – W tej firmie pracuję od jej początku. W niej realizuję wraz z bardzo wieloma współpracownikami swoje zawodowe ambicje i marzenia. Przez ten okres budownictwo ewaluowało wraz z postępem technicznym. Zmieniły się technologie, maszyny, urządzenia... Zmieniła się też przede wszystkim jakość, przy czym czas realizacji projektów uległ znacznemu skróceniu. Jedno pozostało bez zmian: potrzeba solidnego i terminowego realizowania powierzonych zadań. Myślę, że te wszystkie lata dały naszej firmie możliwość dopracowania procedur rozwiązań organizacyjnych tak, abyśmy mogli sprostać największym wyzwaniom.

– Znakomitym prezentem urodzinowym jest zapewne Medal Europejski przyznawany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club...

– Idea Medalu Europejskiego mówi o tym, iż jest on przyznawany firmom, które spełniają standardy europejskie, z którymi można współpracować na wielu płaszczyznach i które w ostatecznym rozrachunku nie zawiodą inwestorów i klientów. Jest to dla nas duże wyróżnienie i powód do dumy, ponieważ nasze wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku od 40 lat zostało docenione przez tak zacne grono fachowców. Wielką satysfakcją dla mnie jest to, że mam możliwość i zaszczyt kierowania taką firmą jak IPB. I myślę, że nie tylko dla zarządu, ale także dla wszystkich pracowników jest to wielkie wyróżnienie. Nagroda ta świadczy bowiem o naszym zaangażowaniu w doskonalenie się i konsekwentne podnoszenie poziomu jakości oferowanych usług, a także o wysokim europejskim standardzie naszych produktów i usług.

– I tenże wysoki standard jest potwierdzany przez chociażby takie nagrody jak Medal Europejski, ale także certyfikaty ISO.

– ISO to ważne wydarzenie w życiu każdej firmy. W momencie wprowadzania normy baliśmy się ogromnego przyrostu papierów i utrudnień organizacyjnych, ale wiedzieliśmy, że to rozwiązanie w funkcjonowaniu naszego przedsiębiorstwa jest po prostu niezbędne. Dzisiaj wiemy, że to była bardzo słuszna decyzja. Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania naszej firmy bez ISO tak w organizacji pracy, jak i w dziedzinie BHP. Wartym zaznaczenie jest fakt, że jesteśmy pierwszą firmą budowlaną w naszym województwie posiadającą ten system.

– Z roku na rok IPB oddaje do użytku co raz więcej lokali. Ile osób odbierze w tym roku klucze do własnego „M”, wybudowanego przez IPB?

– Ten rok jak i miniony 2005 to okres ewidentnego wzrostu popytu na mieszkania. IPB włącza się w ten trend i budownictwo deweloperskie jest coraz mocniejszą pozycją w ofercie naszej firmy. Obecnie nasza działalność deweloperska koncentruje się przede wszystkim na dwóch miastach – Iławie i Olsztynie, ale nie tylko. Jeszcze w tym roku planujemy oddać w Iławie około 74 mieszkań, zaś w Olsztynie około 220. Plany na 2007 rok to 320 mieszkań w Olsztynie, 50 w Iławie, zaś w Bartoszycach – 24.

– Gdzie i co, poza mieszkaniami oczywiście, obecnie buduje IPB?

– Blok operacyjny Szpitala Powiatowego w Iławie, modernizacja Szpitala Dziecięcego w Ameryce, hala sportowa w Gietrzwałdzie czy oddział operacyjny szpitala w Płońsku. W przygotowaniu są kolejne realizacje.

– IPB działa nie tylko na rynku lokalnym, realizuje również projekty poza województwem warmińsko-mazurskim, ale także poza granicami Polski...

– Preferowanym terenem działania poza województwem warmińsko-mazurskim są województwa ościenne tj. pomorskie oraz mazowieckie. Poza granicami kraju w ostatnim czasie realizowaliśmy inwestycje w Niemczech, a dokładniej w Hamburgu. Były to obiekty budownictwa wielorodzinnego oraz duży obiekt centrum medycznego.

– Jakie są plany IPB na najbliższą przyszłość?

– Przeważającym produktem na chwilę obecną jest budownictwo realizowane w systemie deweloperskim, a także ścisła współpraca z inwestorami zewnętrznymi. Współpracujemy z Olsztyńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, a także z Iławskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Uczestniczymy również w realizacji obiektów użyteczności publicznej, budujemy hale sportowe, szpitale, obiekty szkolne...

– A nieco dalsza perspektywa?

– Przede wszystkim dbamy o to, by naszą firmę postrzegano jako stabilną, wiarygodną, a jednocześnie przyjazną ludziom, zapewniającą poczucie bezpieczeństwa. Staramy się, by każdy klient był przez nas indywidualnie traktowany, a przy tym miał zapewniony jak najwyższy poziom naszych usług.

AGNIESZKA RYNARZEWSKA
tekst promocyjny 279/06

Kto i za co przyznaje
MEDAL EUROPEJSKI

Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club są organizatorami niekomercyjnego, ogólnopolskiego przedsięwzięcia pod nazwą Medal Europejski, którego celem jest przybliżenie idei Unii Europejskiej w środowisku przedsiębiorców. Wyróżniane są wyroby i usługi, które odpowiadają standardom europejskim. Nominowana usługa lub wyrób musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty.
Warszawa, Sejm RP.
Kilka chwil tuż po uroczystości wręczenia medali.
Od lewej: EUGENIUSZ JAREMKO, prezes IPB
w towarzystwie MONIKI RICHARDSON, autorki
programu telewizyjnego „Europa da się lubić”.

  2006-04-19  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
93336853


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.