Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
kogel-mogel
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
PRZEJAZD DO LIKWIDACJI...?
Radny powiatu zatrzymany za jazdę po alkoholu
Marlena Cichocka w programie „MasterChef”
Znaleźli czołg z II wojny światowej
Trzy metry po śmierć
Żuchowski o sytuacji w ratuszu: „Czy leci z nami pilot...?!”
Terytorialsów siła z Iławy
Musimy zmienić podejście do zwierząt
Pikieta mieszkańców pod ratuszem
Mieszkamy w Berlinie, ale kochamy Iławę!
Rzecznik prasowy Tomasz Więcek robił w szpitalu co chciał?
Problem ze szczurami w kamienicy
Majątek burmistrza Iławy
W porzuconym aucie mieszkają bezdomni
NOWA SZEFOWA KULTURY: WARTO INWESTOWAĆ W SIEBIE
„Bolszewicy” atakują powiatowy Inkubator Technologiczny
Karta Praw Rodziny. Kopaczewski i Młotek na „nie”
Stare Miasto wreszcie troszkę stare
Ile zapłacimy za parkowanie przed Starym Spichlerzem
Na terenie szpitala znaleziono zwłoki
Więcej...

CZYTAJ

2004-12-08

Kryminalna kronika lokalna


BUCHNĘLI WAGĘ

Kleczewo gm. Prabuty. Najprawdopodobniej w godzinach wieczornych, nieznany sprawca ukradł z posesji Marcina L. elementy metalowe od wagi gospodarskiej o długości 1,5 metra (ze skalą oraz obciążnikiem). Starty oszacowano na 1000 złotych: – Skradzione elementy wagi złodziej sprzeda zapewne jako złom – mówi Justyna Szczygieł, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Przestępcy grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.

AKCJA „POMIAR”

Iława. Policjanci z drogówki przeprowadzili akcję „POMIAR”. Działania miały na celu ujawnienie nietrzeźwych kierujących na naszych drogach. Do kontroli wybrano głównie miejsca w okolicy dyskotek oraz różnego rodzaju imprez połączonych ze sprzedażą napojów alkoholowych. Ponadto kontrolowane były drogi w pobliżu barów, restauracji i klubów rozrywki. W akcji wzięło udział 8 policjantów, którzy dodatkowo sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz dokumenty. Skontrolowano 140 kierujących, z tego wychwycono 3 nietrzeźwych. Wlepiono 16 mandatów i zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych: – Zatrzymane dowody rejestracyjne to wynik złego stanu technicznego pojazdów – mówi Sławomir Nojman, oficer prasowy iławskiej policji. – Akcja zostanie powtórzona w niedługim czasie.

DOIGRALI SIĘ

Susz. Policjanci zatrzymali 17-letniego Grzegorza P. oraz 16-letniego Sławomira W. z gminy Susz, którzy dzień wcześniej zniszczyli pokrycie dachowe budynku należącego do Stanisława P. Wartość zniszczeń pokrzywdzony oszacował na 600 zł. W jednej z wsi w okolicy Susza sprawcy obrzucili butelkami budynek i zniszczyli położony na nim eternit. Zachowywali się także agresywnie wobec jego właściciela. Chwilę później sprawcy, którzy zionęli alkoholem, zostali zatrzymani przez patrol. Przewieziono ich do Iławy, by tu wytrzeźwieli. Z ustaleń policji wynika, że ci sami sprawcy 3 grudnia wybili szyby w świetlicy w Jawtach Wielkich gm. Susz. Straty oszacowano na 320 zł. To jeszcze nie koniec. W trakcie wykonywania dalszych czynności ustalono, że zatrzymani włamali się do jednej z piwnic na terenie gminy Susz, skąd skradli silnik od pralki, kilka słoików z przetworami, a także koło od motocykla w sumie za 200 złotych, na szkodę Jana M.: – Część przedmiotów pochodzących z kradzieży udało się odzyskać. Znaleźliśmy je w mieszkaniu i garażu w miejscowości, w której zamieszkują sprawcy. Ponadto okazało się, że dokonali oni również kradzieży butli gazowej z jednego z mieszkań na terenie gminy Susz. Mieszkanie to nie było zamknięte, a mieszkańcy byli w tym czasie poza domem – mówi Sławomir Nojman. Wszystkie te włamania miały miejsce w ciągu dwóch dni. Grzegorz P. został umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Elblągu, z którego jakiś czas temu udało mu się „zwiać”. 17-latek odpowie już jako dorosły przed sądem karnym. Z kolei Sławomira W. przekazano rodzicom. Zajmie się nim sąd dla nieletnich, który może wobec niego zastosować środki poprawcze.

ZATRZYMANI POSZUKIWANI

Iława. Policjanci na ul. Brata Alberta zatrzymali poszukiwanego przez sąd w Iławie 47-letniego Jana G. z Iławy, który migał się od odbycia kary więzienia. Teraz już tam jest. Tego samego dnia policjant z iławskiej sekcji kryminalnej zatrzymał w Kałdunach, gm. Iława poszukiwanego listem gończym 45-letniego Andrzeja F. z Iławy. Był on poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

UWAGA OSZUST!

Lubawa. Do jednego ze sklepów spożywczych na terenie gminy Lubawa wszedł mężczyzna podający się za przedstawiciela Państwowej Inspekcji Handlowej twierdząc, że przyjechał skontrolować sklep. Nakazał ekspedientce zamknąć sklep po czym przystąpił do kontroli. „Inspektor” stwierdził, że w sklepie jest bałagan i brud. W zamian za to, że nie sporządzi protokołu z kontroli sklepu zażądał 1000 złotych. Sprzedawczyni miała jedynie przy sobie 300 złotych. Tyle dała przebierańcowi: – Cały czas pracujemy nad tą sprawą – mówi oficer prasowy policji. – Przestrzegamy wszystkich, szczególnie w okresie przedświątecznym, przed podobnymi sytuacjami. Każdy pracownik jakiejkolwiek inspekcji zobowiązany jest do okazania osobie kontrolowanej legitymacji. Zawsze też można skontaktować się telefonicznie z Państwową Inspekcja Handlową i ustalić, czy rzeczywiście jesteśmy przewidziani do kontroli.

AKCJA „NIMBUS”

Iława. W dniach od 29 listopada do 3 grudnia policjanci Sekcji Ruchu Drogowego przeprowadzili na terenie całego powiatu iławskiego akcję „NIMBUS”. Skontrolowano pojazdy przewożące dzieci do szkół. Podczas kontroli policjanci sprawdzali głównie stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie, wymagane dokumenty oraz ilość przewożonych osób i stan trzeźwości kierowców. W akcji wzięło udział 30 policjantów z iławskiej drogówki. Lustracji poddano 5 gimbusów. W żadnym z nich nie stwierdzono nieprawidłowości: – To dobrze, że kierowcy, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci w trakcie ich przewozu oraz za sprawność pojazdów tak poważnie traktują swoją pracę – komentuje Sławomir Nojman. – Kontrole będą powtarzane.

ZAKAZ STRZELANIA Z RAKIET

Co roku w grudniu na ulicach i w sklepach można kupić artykuły pirotechniczne. Należy pamiętać jednak, że w tej sprawie Rada Miejska w Iławie wydała stosowną uchwałę określającą ograniczenia sprzedaży i używania artykułów pirotechnicznych na terenie miasta. Zgodnie z uchwałą zabrania się sprzedaży artykułów pirotechnicznych na targach i targowiskach oraz we wszystkich punktach sprzedaży dzieciom i młodzieży do 16 lat. Zakaz używania fajerwerków nie dotyczy nocy sylwestrowej z 31 grudnia na 1 stycznia. Należy zaznaczyć też, iż używanie artykułów pirotechnicznych nie wyłącza odpowiedzialności sprawcy za skutki jego działania tj. uszkodzenia ciała, rozstrój zdrowia czy uszkodzenie mienia: – Policjanci będą kontrolować punkty sprzedaży i w razie ujawnienia nieprzestrzegania przepisów karać sprzedawcę mandatem do 500 złotych. Podobnego mandatu mogą spodziewać się wszyscy ci, którzy będą używali artykułów pirotechnicznych przed nocą sylwestrową – komentuje oficer prasowy. Podobnie sprawa wygląda na terenie gminy wiejskiej Iława, gdzie obowiązuje rozporządzenie wojewody w tej sprawie: – Apelujemy szczególnie do dorosłych aby nie dopuścili do sytuacji, gdy dziecko samo zabawia się fajerwerkami. Bezpieczniej będzie, gdy dorośli osobiście „odpalą” petardy. Pamiętajmy o tym w trakcie sylwestrowego szaleństwa – apeluje Nojman.

PROMILOWE REKORDY

W ciągu minionego tygodnia zatrzymano 8 nietrzeźwych kierowców – 4 z nich kierowało samochodem, 3 rowerem i jeden motocyklem. Rekordzistą został 33-letni Piotr O. z gminy Susz, który jak burza – zygzakiem, poruszał się swym bicyklem wzdłuż ul. Pieniężnego w Suszu mając 2,79 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Chyba chciał zajechać prosto na cmentarz lezący przy tej ulicy. Natomiast na terenie gminy Prabuty przez ostatni weekend policja złapała trzech nietrzeźwych kierowców, w tym jedną kobietę. Rekordzistą został Mariusz K. z Prabut, który miał 2,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast Ewa W. z Prabut prowadziła opla mając 2 promile, a przyłapany przez policję w miejscowości Raniewo rowerzysta Sebastian J. wydmuchał 1,08 promila.

Opracowały:
JOANNA MAJEWSKA
MAGDA MAJEWSKA

  2004-12-08  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
125765355


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | kogel-mogel | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2019 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.