Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

CZYTAJ

2013-09-25

Koszmar drogowy nie zniknie w tym roku!


Remont trasy Iława-Sampława na pewno nie skończy się w tym roku. Na dodatek na rozkopanej drodze – zwłaszcza w obszarze wlotowej do Iławy ulicy Lubawskiej – panuje totalny chaos, stwarzający zagrożenie dla kierowców i pieszych.


Przypomnijmy. Dwa miesiące temu na łamach Kuriera Karolina Myszkiewicz, rzecznik prasowy firmy Mostostal Warszawa (wykonawca inwestycji), zapewniała, że przebudowa ul. Lubawskiej w Iławie i trasy do Sampławy zakończy się zgodnie z planem, czyli najpóźniej z końcem grudnia tego roku. Prace budowlane miały trwać do końca listopada, a rozliczenie inwestycji miesiąc dłużej.

Dziś jest pewne, że ten kulejący i spędzający sen z powiek kierowców remont będzie trwał o wiele dłużej. Wyszło to na jaw w czwartek, podczas spotkania zorganizowanego w tej sprawie w iławskim starostwie.


WIELE ZARZUTÓW

W spotkaniu, na czele którego stał starosta Maciej Rygielski, uczestniczyli wójtowie i burmistrzowie, przedstawiciele policji i straży miejskiej oraz inwestora, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Zaproszono także Roberta Łojka i Piotra Tomasza z Mostostalu, którym zarzucono szereg błędów związanych z przebudową drogi.

Komendant policji Krzysztof Konert mówił, że remont spowodował wzrost liczby kolizji. Wytknął Mostostalowi także źle funkcjonującą sygnalizację świetlną, która powoduje komunikacyjny chaos – wjeżdżający na wahadło kierowcy nie nadążają przed zmianą świateł przejechać przez remontowany odcinek, co doprowadza do sytuacji, że samochody czekające z przeciwka nie mogą ruszyć mimo światła zielonego. Winił za to także samych kierowców, którzy „wciskają się” mimo czerwonego światła. Zapowiedział, że będą oni wyłapywani przez drogówkę.

Starosta zaś zauważył, że w miejscach, gdzie rozebrano chodniki, brakuje drewnianych kładek, co powoduje, że ludzie muszą chodzić po grząskim piasku i błocie.

Samorządowcy skarżyli się też na brak objazdu trasy, złe oznakowanie, głębokie rowy w poprzek jezdni co kilkanaście metrów i bardzo powolny postęp samej inwestycji.

Burmistrz Włodzimierz Ptasznik stwierdził, że robotnicy nie panują też nad sytuacją na budowie, ponieważ w trakcie prac przecięli przewody i pozbawili całe osiedle Lubawskie prądu.


ZERO DEKLARACJI, ZERO EFEKTU

Co na to przedstawiciele Mostostalu? Do powiedzenia mieli niewiele. I nic dziwnego, bo na spotkanie przyszedł zastępca kierownika robót, który w firmie pracuje od... ponad tygodnia.

– Możemy zagwarantować, że cała intensyfikacja prac skupi się teraz na ul. Lubawskiej od ronda do lasu – mówił zastępca kierownika. I dodał, że już w najbliższych dniach utrudnienia będą... jeszcze większe! Powód: ma się rozpocząć budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Długą.

Starosta Rygielski zaznaczył, że spotkanie nie zostało zorganizowane tylko pod publikę, ale po to, by wpłynąć na Mostostal w celu poprawienia sytuacji kierowców, mieszkańców osiedla Lubawskiego i okolicznych firm.

Jaki jest rzeczywisty efekt spotkania? Dosłownie ŻADEN! Nie padły żadne konkretne deklaracje, co do terminu zakończenia budowy i nawet trochę nie poprawiła się sytuacja na samej drodze, co sprawdziliśmy we wtorek o godz. 15.

Na budowie było kilka osób, które układały chodnik, a na drodze o mało nie dochodziło do rękoczynów. Byliśmy świadkami, jak kierowcy wyjeżdżający z Iławy bez przerwy stali na... zielonym świetle, bo z naprzeciwka jechały całe kolumny samochodów, opuszczając wahadło. Kierowcy krzyczeli, żeby nie robić im zdjęć, bo gdy wjeżdżali na wahadło, światło mieli zielone, ale ich czas przejazdu był długi z powodu rozkopów.

Do tematu wrócimy.

KRYSTIAN KNOBELZDORFTIR na pierwszym planie i samochody za nim
wjeżdżają do Iławy. W tym czasie cała kolumna aut
czeka mimo, że już świeci się zielone światło! Tworzą się
potężne korki, kierowcy się wściekająJak widać, kierowcy kombinują na różne sposoby,
aby ułatwić sobie jazdę...Spotkanie w starostwie, które – jak stwierdził starosta
Maciej Rygielski (w środku) – nie zostało zorganizowane
tylko pod publikę. Problem w tym, że efektów rozmów
nie ma ŻADNYCH!

  2013-09-25  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
129993849


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.