Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

CZYTAJ

2014-11-26

Czy Iława to jeszcze miasto dla młodych?


Na ostatnim przed wyborami posiedzeniu komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki w iławskim ratuszu podsumowano letnie imprezy w Iławie. Radni i dyrektor ICK uważają, że były trafione. Sonda Kuriera pokazała jednak, że mieszkańcy nie tego oczekiwali w okresie letnim.


– Sezon był wyjątkowy i atrakcyjny – powiedział Tomasz Woźniak, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury.

Latem mogliśmy się bawić m.in. na: Broken Ball, czyli Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki, który połączono z Festiwalem Kultury Młodzieżowej, Famie Rock Festivalu, Dniach Iławy i Regionalnym Święcie Ryby, festiwalu kulinarnym „Sąsiedzi przy stole”, szantach, Złotej Tarce i Festiwalu Wieprzowiny.

– Jestem bardzo zadowolona z tego, co się działo – powiedziała przewodnicząca komisji Elżbieta Prasek, którą poparł radny Lech Żendarski.

W związku z tym, że dotychczasowe władze kreowały Iławę jako miasto otwarte dla turystów i młodych ludzi, przeprowadziliśmy sondę uliczną.

Zapytaliśmy 5 przypadkowych osób, co sądzą o imprezach, które odbyły się w naszym mieście i czego oczekiwaliby w przyszłym sezonie.

NATALIA ŻURALSKA
Dyrektor Iławskiego Centrum Kultury
TOMASZ WOŹNIAK uważa, że sezon w naszym mieście
był wyjątkowy i atrakcyjny,
jeśli chodzi o wydarzenia kulturalneRadny Lech Żendarski......i przewodnicząca
komisji oświaty, kultury,
sportu i turystyki
Elżbieta Prasek byli zadowoleni
z letnich imprez,
które odbyły się w Iławie
SONDA

Nie trafili w gusta?


Zapytaliśmy 5 młodych, przypadkowych osób, co sądzą o imprezach, które odbyły się w naszym mieście i czego oczekiwałyby w przyszłych latach, jeśli chodzi o kulturę


Oliwia, 19 lat:
– W skali od 1 do 10 imprezy w naszym mieście oceniam na minus 10. Nie bawiłam się na nich, bo nic się nie działo. Przykładowe Dni Iławy w ogóle mnie nie kręcą. Latem wieczorami w naszym mieście nic się nie dzieje. Młodzież nie ma co robić, a na ulicach jest pusto. Jeśli chodzi o imprezy plenerowe, to bawiłam się z dala od iławskiego amfiteatru: w Lubawie, Suszu, Nowym Mieście i Siemianach. Mamy fajny amfiteatr, a w ogóle nie wykorzystujemy jego potencjału. Chciałabym, by w weekendy po prostu wystawiono tam głośniki i puszczono muzykę dla młodzieży. Przechodnie słyszeliby, że coś się dzieje, mogliby kulturalnie zjeść kiełbaskę z grilla i wypić piwo, a przy okazji potańczyć pod sceną. Nie oczekuję, że co tydzień będą organizowane jakieś koncerty, bo wiąże się to z kosztami. Wystarczy wyjść do młodych ludzi i poprawić klimat w tym mieście. Poza tym również na plaży powinno się organizować imprezy, na wzór szant, tylko z muzyką na czasie, by można było potańczyć. Problemem jest to, że na masowych imprezach w Iławie nie można pić alkoholu, przez co młodzież chowa się gdzieś w krzakach. Powinno być to legalne, a w razie awantur po coś ta ochrona, straż miejska i policja są, prawda?


Paweł, 20 lat:
– W Iławie prawie nic się nie dzieje. Uważam, że imprezy typu szanty, Dni Iławy czy Święto Wieprzowiny były organizowane dla osób powyżej 60 lat. Oczekiwałbym jakiegoś festiwalu muzyki disco-polo, czy dance na wzór Ostródy. Młodzież na pewno przychodziłaby się pobawić. Przecież widać, ile tam przyjeżdża ludzi z całej Polski. Nawet znani mi hiphopowcy czy raperzy na imprezach bawią się właśnie przy muzyce tanecznej. Ona jest dla każdego.


Artur, 35 lat:
– Medialna lipa to po pierwsze, bo w ogóle nie nagłaśniamy tego, co się w naszym mieście dzieje. Jeśli nic się nie zmieni, to młodzi ludzie, którzy jeszcze tu są, także wyjadą zagranicę lub do innych, większych miast. Po pierwsze, to nie ma tu klubu z prawdziwego zdarzenia, gdzie mogłoby się bawić co najmniej tysiąc osób. Jeśli chodzi o plenerowe imprezy, to może coś, co organizowano kiedyś, czyli np. sponsorowane przez browar Specjal. Zawsze przyciągały one mnóstwo ludzi i można było na nich pić alkohol, czego nie można robić w amfiteatrze. Brakuje mi imprez hiphopowych. Na pożegnanie wakacji warto byłoby jednak zrobić coś na większą skalę, np. imprezę disco-polo. O tym, że na zakończenie wakacji była w naszym mieście impreza hiphopowa dowiedziałem się po fakcie, bo nie było to nigdzie rozreklamowane.


Paulina i Magda, 13 lat:
– Nie bawiłyśmy się na żadnych imprezach w iławskim amfiteatrze. Nie było nic, co by nam odpowiadało. Gdyby jednak do Iławy przyjechała Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak czy Honey, to na pewno bawiłybyśmy się na takiej imprezie.

  2014-11-26  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
129949391


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.