Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2006-01-25

Osobowość i Produkty Roku 2005


Zwycięzcom jubileuszowego X Konkursu na Osobowość i Produkty Roku w Biznesie Powiatu Iławskiego zaśpiewa znany polski wykonawca. Finał tego prestiżowego konkursu odbędzie się 24 marca w hali widowiskowej w Iławie.

Organizatorem imprezy jest Iławska Izba Gospodarcza. To jedyny tego typu konkurs o gospodarczym charakterze na naszym terenie. Tym razem będzie to 10. rozstrzygnięcie.

Jak przystało na okrągłe rocznice, oprawa finałowej gali 24 marca będzie inna niż w ostatnich latach: – Na galę zaprosiliśmy znanego polskiego wykonawcę – mówi dyrektor izby Marek Słociński. – Nie zdradzę którego, bo ustalanie szczegółów wizyty nie zostało zakończone.

Mimo tego izba nie będzie biletować imprezy, więc będzie mógł na nią przybyć każdy chętny.


ZGŁOSZENIA

Regulamin konkursu przewiduje wyłonienie 5 laureatów – Osobowości Roku oraz Produktów Roku w 4 kategoriach: wyrób, usługa, inwestycja użyteczności publicznej i inwestycja prywatna związana z działalnością gospodarczą.

Zgłoszeń mogą dokonywać: rady pracownicze, związki zawodowe, rady nadzorcze spółek prawa handlowego, spółdzielnie, organizacje samorządu gospodarczego i zdrowotnego, stowarzyszenia, osoby reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego, grupa minimum 5 mieszkańców powiatu i sami kandydaci. Można to zrobić tylko na ankietach dostępnych w Iławskiej Izbie Gospodarczej.

Kapituła konkursu, czyli gremium złożone z przedstawicieli samorządu terytorialnego, samorządu gospodarczego i sponsorów konkursu, wyłoni zwycięzców w dwóch etapach. W pierwszym spośród wszystkich zgłoszeń wybierze po 5 nominowanych w każdej z kategorii. W drugim etapie z piątki wyłoni trójkę – stanie się to 28 lutego. Trójka ta zmierzy się w finałowej batalii o statuetkę. Ostateczne głosowanie nastąpi tuż przed rozpoczęciem gali.

W tym roku przewodniczącym kapituły jest Jan Szynaka.

– Prezes lubawskiej spółki „Szynaka-Meble” został Osobowością w roku 2005, więc to on pokieruje pracami kapituły, taka jest zasada konkursu – wyjaśnia Marek Słociński.


KTO WYGRAŁ ROK TEMU

Przypomnijmy, że rok temu, gdy podsumowywano rok 2004, laureatami zostali:

* Osobowość Roku: Jan Szynaka z Lubawy: * Usługa Roku: kompleksowe usługi florystyczne, kwiaciarnia „Azalia” z Iławy; * Wyrób Roku: chleby gatunkowe, Krzysztof Kłosowski z Iławy; * Inwestycja Użyteczności Publicznej: modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Targowisko Dolne, „INEKO” z Iławy; * Inwestycja Prywatna (związana z działalnością gospodarczą): rozbudowa i modernizacja firmy, „TEJO” z Iławy.


KRYTERIA OCENY

Osobowość Roku: * działalność społeczna (w przeliczeniu na jednego pracownika) i charytatywna kandydata; * szczególne umiejętności i zasługi kandydata, mające wpływ na rozwój i osiągnięcia firmy; * wyniki finansowe firmy (dynamika obrotów firmy % na podstawie danych z ostatnich 2 lat, wielkości dotyczące przychodów, kosztów i zysku netto % z ostatnich 2 lat).

Produkty Roku: * nowoczesność technologii; * wzornictwo; * estetyka wykonania; * stopień wykorzystania, wniesienia nowych wartości technologicznych, produkcyjnych.

ARKADIUSZ KARPIŃSKI
Iławska Izba GospodarczaIława, marzec 2005. Migawka z uroczystości
rozstrzygnięcia konkursu za rok 2004.


  2006-01-25  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98661016REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.