Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Wszystkiemu winna zazdrość
Śmietniki coraz bardziej zaśmiecone
Bezczelność parkujących
Janusz Więcek w stylu „tata wariata”
Żyliński: Nie jestem oderwany od rzeczywistości
Starosta nie lubi niepokornych dyrektorów
Wspomnienia. Liceum ma 70 lat
Boisko szkolne nie powinno mieć wakacji
Powiat żąda od GDDKiA kasy za obwodnicę dla siebie
Szpitalne sztuczki odbijania piłeczki
Siemiany odetchnęły, podpalacz nie wyjdzie
Pokemony są wśród nas
Apteki przechodzą na dyżur rotacyjny
Oszustwo metodą na „NFZ”
Roman Żuralski ratuje honor szpitala
Bałagan z drzewami i krzakami
Parkowanie. Płacimy choć nie musimy!
Kasy sporo, aktywności mało
Amelia, mała gigantka
NIE dla płatnych Dni Lubawy
Więcej...

Forum

31807. 
Odnośnie wpisu numer: 31799

Mnie bliżej jest do spraw codziennych i troski o najsłabszych, bo od ich kondycji, tak fizycznej a przede wszystkim intelektualnej - zależy nasza przyszłość.
Już pisałam o poziomie nauczania i wynikach tego procesu w naszych szkołach, szczególnie średnich. Bo to pod zarządem obecnych władz PO, tak krajowych jak i lokalnych, nasze szkoły a szczególnie poziom kadry i proces nauczania spadły do fatalnego poziomu.
Informacja, że były starosta odpowiedzialny m.in. za ten stan, chce dziś zajmować się szkołami zabrzmiała dla mnie jak wieszczenie zagłady. Ten, który nagradzał niedawno swoich kumpli za upadek naszych szkół, chce prowadzić ten proceder dalej.
Zróbmy wszystko, by obalić powstały naprędce układ w powiecie.
Nie w imię celów politycznych ale w imię ratowania naszych dzieci, dla których przyzwoita edukacja jest najczęściej gwarancją godnego życia.
 mama
 Iława, Piątek 28-11-2014

31805. 
Po iławskich ulicach krąży już nie samochód, a CIĘŻARÓWKA.
Ze zdumieniem i niedowierzaniem oglądałam twarz Pani B. Hordejuk - tę samą z trzech stron pojazdu! Niczym barwny neon, błyszcząca gwiazdka - pusta reklama jakich setki wokół wdzierała się w ten listopadowy dzień do naszej świadomości. Niczym celebrytka (którą w prowincjonalnym wymiarze chyba jest). Blichtr i nic więcej. Z megafonu sączące się słowa (okropnym męskim basem), że tylko ONA jest w stanie zapewnić rozwój miasta Iławy.
Jak można nie mieć za grosz wstydu czy poczucia honoru? Pani ta trwa przecież już przez tyle lat przy "forsa-dajnym" korycie i nie zrobiła dla nas nic. Bezczelnie mieni się specjalistką od wszystkiego, czyli tak naprawdę od niczego. Przechwala się do jakich to inwestycji się nie przyczyniła (drogi). Jak to "pomogła" pozyskać środki unijne (niby które? konkretnie!).
Przeraża mnie ta bezdenna pustka i bezkresna pycha, ocierająca się o absurdy głupoty.
Jak to się ma w zestawieniu z rozmową z Panem Adamem Żylińskim w bieżącym KI, gdzie bez zbędnych świecidełek, jasno, konkretnie i rzeczowo wypowiada się m.in. o parku tematycznym, strefach małego iławianina i seniora, historycznej osadzie pruskiej, ochronie lokalnych przedsiębiorców, jawności sprawowania władzy, służbie urzędników, edukacji młodzieży.
Jako jedyny do tej pory (!), nie bał się otwarcie powiedzieć o ciemnej stronie lokalnego życia naszych dzieciaków i młodzieży, o narkotykach, alkoholu i wulgaryzmach szerzących się jak zaraza w młodych duszach
(o nieodzownej próbie zmierzenia się z tym zjawiskiem w sposób nie tyle systemowy, co oddolny).
Sami podsumujcie kandydatów i oceńcie w niedzielę. Czy wybierzecie hałaśliwe czary-mary i cuda-wianki z PO, czy też solidne i konkretne podwaliny pod przyszłe, wreszcie dobre lata naszego miasta Iławy.
Odpowiedź jest prosta.

„ADAM ŻYLIŃSKI: Nie potrafię czarować”
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/ADAM-ZYLINSKI-Nie-potrafie-czarowac/4269
 iławianka 53
 Iława, Piątek 28-11-2014

31804. 
Nie wytrzymali i... dali ciała.
Na hura dzielenie stołków w powiecie pokazało prawdziwą twarz gnojków i kombinatorów. Zamiast myśleć jak ustawiać Iławę w relacjach wyżej - z województwem, gdzie karty rozdaje PSL, to oni wzięli się znowu za co?! Za walenie w Żuchowskiego i Żylińskiego!
NIEPOJĘTE!
Gdzie wy macie głowy, PO-PiS-owe durnie??!
Żuchowski, przedni gość z Szałkowa, jeśli będzie marszałkiem sejmiku lub na pewno zastępcą, to dobrze dla Iławy - miasta, gminy i powiatu. Dlatego mówię do was, dupki żołędne!
Jeśli powiatowcy chcą sztamę z ministrem trzymać, muszą zmądrzeć na czele z cynikiem Rygielskim i Polańskim [...]. Bo to jest potrzebne dla regionu Iławy, by coś popchnąć za kadencji naszego Żuchowskiego na urzędzie marszałkowskim. [...]
Gdyby PO-PiS-y powiatowe miały nieco rozumu we łbach, to - wiedząc kto obejmie rządy marszałkowskie na Olsztynie - liczyliby się z PSL w Radzie Powiatu Iławskiego. Jednak im ważne jest tylko to, żeby własne dupska dobrze ustawić się na nadchodzące 4 lata. W nosie mają interes regionu Iławy. [...]
I jeszcze opowiadają banialuki, że Hordejukowa z PO będzie "lepszym burmistrzem, bo ma pozycję w Olsztynie". U kogo ma pozycję? U byłego przegranego marszałka Protasa? Tego myśliciela skompromitowanego od podgrzewanych term?!
Ale smarujcie dupska, zrobi z wami po niedzieli porządek Żyliński, zrobi!
A Żuchowski w tym "pomoże".
I nawet SLD "pomoże".
Adam Żyliński jest dziś już wolnym człowiekiem, [...] odpartyjnionym, niezależnym, oddał legitymację PO i głosował w sejmie jak chciał [...].
Nie musi już słuchać dupka z centrali. A rozmiar miotły dobiera sam.

[foto: facebook]

Od prawej:
Bernadeta Hordejuk, radna PO w sejmiku
Jacek Protas, regionalny baron PO z Olsztyna
Maciej Rygielski, członek zarządu powiatu iławskiego (PO)
 Marszałek
 Szałkowo, Piątek 28-11-2014

31803. 
Odnośnie wpisu numer: 31784

Kastrau w powiecie iławskim, nawet jako zastępca starosty, należy do osób przynoszących fatum.
Powiat z jego udziałem 16 lat temu powalono na łopatki, kiedy starostą została Aleksandra Skubij.
Podobnie zanosi się dziś - na powtórkę z rozrywki w obecnym rozdaniu.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 27-11-2014

31801. 
Odnośnie wpisu numer: 31794

Sprawa nie jest tak oczywista.
Wielu prawników, w tym prof. Kulesza, twórca reformy administracyjnej, twierdzi, że przepis dotyczy wyłącznie głosowań w sprawach, gdzie jest "stosunek prawny pomiędzy gminą a radnym, czyli stosunek zewnętrzny, w którym stroną dla radnego jest gmina, jako podmiot prawa, reprezentowany przez swoje organy".
Co do głosowania w powiecie - Pan Młotek nie był jedynym kandydatem, a jego konkurent także głosował (liczba głosów 21). Gdyby nie głosowali obaj nic by to w wynikach nie zmieniło.
Identyczna sprawa była w Suszu 4 lata temu i po skardze do wojewody skończyła się niczym. I było to już po tym wyroku NSA z 2010 r.
 Michał
 Susz, Czwartek 27-11-2014

31800. 
Odnośnie wpisu numer: 31793

Kuriozalne skrzyżowanie za wiaduktem w Suszu. Żeby nie niszczyły go ciężkie pojazdy, rondo zostało obudowane potężnymi betonowymi blokami o wysokości prawie 1 metra, jak na umocnieniach "wału atlantyckiego" z II wojny światowej.
Rondo od poczęcia było poprawiane, choć widać było od początku, że odstawiana jest lipa. Teraz mierzyli obwód, promień i postanowili obudować go betonem.
Jak usłyszycie, że jakiś samochód wpieprzył się i spowodował tragiczny wypadek, będziecie wiedzieć o co chodzi. Normą dziś w Polsce stało się odwalanie fuszerki [...]
 suszanin
 z okolicy, Czwartek 27-11-2014

31799. 
Odnośnie wpisu numer: 31711

Cały czas zastanawiam się nad wynikami wyborów do rad sejmików i powiatów. Niestety jak dotąd nie ma ani dokładnych danych (w PKW brak nieważnych głosów na poziomie lokalnym) ani analiz statystycznych. To wszystko musi być wyjaśnione, choćby przez naukowców.

Poniżej wyjaśnienie alternatywne dla fałszerstwa (z braku danych zarówno to poniższe, jak i te mówiące o celowym dopisywaniu krzyżyków są dla mnie, jak na razie, równie nieweryfikowalne).

Mamy tu analizę, jeszcze sprzed wyborów, upraszczając - część z tych, co nie chodzą na parlamentarne, chodzą na samorządowe (zjawisko "dystansu politycznego") i tacy wyborcy częściej się mylą lub pomijają głosowanie na sejmiki. Ta dodatkowa część częściej głosuje na PSL. W dodatku PSL przeprowadził część kampanii 2014 wykorzystując strach ludzi przed wojną (ulotki z grzybem atomowym) i zarzucając PiS dążenie do wojny.

Biorąc pod uwagę, że "co trzeci badany (38%) uważa, że w ciągu najbliższych 10 lat może dojść do wybuchu konfliktu zbrojnego (wojny) z udziałem Polski lub na terytorium Polski (37%)" (a te nastroje mogą być mocniejsze na wschodzie kraju) i zakładając, że ulotka była szeroko kolportowana, to mogło moim zdaniem zadziałać dla PSL. Zagadnienie jest ciekawe, czynników mogących mieć wpływ mnóstwo, ale na razie bez danych i naukowego podejścia można tylko gdybać.

Dziwi podejście do sprawy Prezydenta, Premiera, innych autorytetów, którzy zamiast zapowiedzieć staranie o dogłębne badania zachowują się jakby i oni też uwierzyli, że wybory zostały sfałszowane i chcieli jak najszybciej zamieść wszystko pod dywan, twierdząc bez analizy, że wszystko (oprócz kilku nieprawidłowości, tu i ówdzie.) było okay.

Otóż nie, to trzeba wyjaśnić - choćby nawet było trzeba przeliczyć wszystko jeszcze raz.
 Krzysztof Kurpiecki
 http://tajnikipolityki.pl/nieodparte-wrazenia-niezbite-do...
 Internety, Czwartek 27-11-2014

31797. 
Odnośnie wpisu numer: 31784

Leon!
Jeśli ktoś przez tyle czasu wodził Was kolejarzy za nos i został uznany za niemal bohatera iławskiej "Solidarności" broniąc bramki w byle lokalu, a teraz macie pretensje, że Was zrobił jak dzieci w bambuko, to tylko o Was świadczy.
Jakim trzeba być mameją, by przez tyle lat popierać takiego cwaniaczka.
 emeryt
 Iława Miasto, Czwartek 27-11-2014

31796. 
Odnośnie wpisu numer: 31784

To jest kompromitacja nie tylko dla ilawskiego oddzialu PiS, ale to plucie w twarz wyborcom wszystkich ugrupowan. Ani Starosta, ani ViceStarosta nie maja za soba zadnego poparcia ze strony prawicowego srodowiska, zadnych osiagniec na niwie partyjnej, zadnej charyzmy (chociaz troszke). Udowodnili tylko swoje kolesiostwo z PO i z tymi, ktorzy cokolwiek im "zalatwia".
Nie slyszalem nigdy nic ciekawego z ich strony, gdy byla taka potrzeba i inicjatywa w Ilawie na rzecz PiS-owskich inicjatyw. Nie pokazali sie tez nigdy przy roznych wydarzeniach w regionie ilawskim. Wlasciwie nie wiem dlaczego i po co oni naleza do PiS.
Ci ludzie tak naprawde tylko pozornie naleza do PiS, czyniac niedzwiedzia przysluge. Nieodpowiedzialni smarkacze... Niektorzy bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego. To sa tacy wspolczesni komedianci, dlatego wczesniej czy pozniej rozniesie ich na widlach ilawskie PSL.
 Kanclerz
 Ilawa, Czwartek 27-11-2014

31795. 
Jaki szpital, taki rzecznik?
Być może buta.
Być może brak kultury.
Być może...

[foto-zrzut z portalu Facebook]
 antyfan
 Iława, Czwartek 27-11-2014

31794. 
Odnośnie wpisu numer: 31791

Czy powiat od początku łamie prawo?

W środę 26 listopada odbyła się pierwsza sesja rady powiatu iławskiego, co skrzętnie odnotowały lokalne media, choć nie wszystkie chciały w komentarzach zauważyć, że porządek obrad został już podczas sesji rozszerzony o wybór starosty i zarządu przez tzw. większość koalicyjną. Stare przysłowie mówi, że co nagle, to po diable.

Tzw. większość tak spieszyła się do władzy, że bez skrupułów głosowała (nawet na siebie, bez wyjątku) zapominając o wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który mówi, że wybór przewodniczącego rady jest nieważny, jeśli kandydat głosował sam na siebie, bo - mówiąc skrótem - miał w tym interes prawny i będzie z tego tytułu czerpał korzyści majątkowe.

Jak to stwierdzić? W bardzo prosty sposób: po liczbie ważnie oddanych głosów. W przypadku wyboru przewodniczącego rady powiatu niejakiego Michała Młotka w głosowaniu wzięło udział 21 radnych i... tyle samo oddano głosów ważnych.

Myślę, że zasadę określoną w rzeczonym wyroku można rozszerzyć na wybór starosty i wicestarosty, nad którymi również głosowali wszyscy radni, w tym Polański i Kastrau.

Czy ich wybór jest ważny? Co będzie z decyzjami zarządu powiatu, jeśli wojewoda wyda rozstrzygnięcie nadzorcze? KOMPROMITACJA na starcie!

Polecam lekturę wyroku NSA z dnia 25 stycznia 2010 r. II OSK 1865/09.
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/419F2C4326
 odryglowany
 Iława, Czwartek 27-11-2014

31793. 
Odnośnie wpisu numer: 31787

Światła są wyłączane nie z powodu awarii, tylko systematycznie gasną.
Od godziny 20 wieczorem do około 6 rano jest ciemno, a wówczas nie są przeprowadzane prace.
Co do zgłaszania w urzędzie, to są ludzie, którzy widzą to i nic nie robią, a do nich to należy.
 Jola
 Susz, Czwartek 27-11-2014

31791. 
Odnośnie wpisu numer: 31784

Mam ciekawe pytanie.
Czy radni Polański lub Kastrau (PiS) oraz Młotek (PO) mogą na siebie zagłosować w walce o funkcje powiatowe? Szczególnie, kiedy przewaga w 21-mandatowej radzie wynosi 0,5 punktu (11 głosów).
Podobno może być z tego powodu nawet odwołanie do wojewody. Uffff!
 paragraf
 Iława, Czwartek 27-11-2014

31790. 
Odnośnie wpisu numer: 31782

Olsztyniaku! Iława to miasto cudów, tylko Wisły brak!
To, co widzimy w tej chwili na froncie powiatowym, to anomalia! Oszukali wszystkich wyborców z Mareczkiem "głową w chmurach" Polańskim! [...]
Nie mylisz się pisząc, że mają coś do ukrycia.
Panie Rygielski, ile będziesz bronił twierdzy?! Zasiadł żeś pan jak w fotelu domowym i pilota oddać nie chcesz! Iławianie widzą, że to handelek jest stanowiskami, tak by wszystko w "rodzinie" zostało.
Mam nadzieje, że dobrze sypiacie, bo wyborcy wam tego nie zapomną!
 MRJ
 Iława, Czwartek 27-11-2014

31787. 
Odnośnie wpisu numer: 31776

Jolu, mam nadzieję, że to właśnie Ty zadzwonisz do urzędu w Suszu i poinformujesz kogo trzeba, a nie będziesz rozgłaszać, że "nic nie robią", bo jeśli nie zgłosisz tej awarii, to znaczy, że Ty też NIC NIE ROBISZ.
Tak Jolu, bądź pierwsza.
A dla Twojej i innych osób informacja. Światło zostało wyłączone, bo w tym tygodniu rozpoczęły się prace polegające na zwiększeniu szerokości jezdni na rondzie, czyli zmniejszenie średnicy wysepki w środku ronda, bo właśnie ktoś zauważył, że kierowcy ciężarówek mają problem, żeby przez to rondo przejechać.
Ale dobrze wiedzieć, że Jola, mieszkanka Susza, jest, widzi i czuwa.
 wielbiciel Joli
 Susz, Czwartek 27-11-2014

31786. 
Odnośnie wpisu numer: 31781

Oszukany biedaku!
Na jakim ty świecie żyjesz? Politykom daje się ograniczone zaufanie. Czemu ludzie głosujący nie głosują w taki sam sposób jak ci, co wygrali postępują po wyborach? Wiadomo, że ci ludzie się z inną opcją muszą ułożyć, by dobrze żyć w samorządowym organizmie. Dlatego kumpel kumpla nie skrzywdzi.
Jedno trzeba im przyznać po mistrzowsku zwodzą swoich wyborców.
I za 4 lata jakoś się wyłgają, nie martwcie się.
 Kamil
 Iława, Czwartek 27-11-2014

31785. 
Odnośnie wpisu numer: 31784

Stachu Kastrau, jako kolejarz z zawodu, za czasów komuny wpisał się, jako czynny rycerz obrony Solidarności i walki z PZPR.
Było to na zabawach tanecznych, organizowanych dla braci kolejarskiej, kiedy murem stał na bramce, by na potańcówkę nie dostały się gnidy i mendy społeczne z SB, MO, donosiciele, agenci, renegaci i inna swołocz podejrzana o kolaborację.
Osobistym poświęceniem, narażając zdrowie, dał podwaliny do rozwoju demokracji w Polsce. Stawiał czoła siłom moskiewskiej nomenklatury w Polsce.
Dlatego też powierzenie mu zaszczytnego stanowiska było słuszne i z duchem oczekiwań zdrowej tkanki społecznej w iławskim powiecie.
 młotkowy
 IŁAWA GŁÓWNA, Czwartek 27-11-2014

31784. 
Odnośnie wpisu numer: 31772

...czyli to wszystko jednak prawda! Szef iławskiego PiS, Marek Polański, dopłynął do swego portu – do PO. Mamy już 3 wariacje: PO, PO2 i PO3.
Pecunia non olet (pieniądze nie śmierdzą).
Stachu Kastrau, wicestarosta z czasów nieboszczki AWS, odrodził się jak Feniks z popiołów. Za czasów komuny (PRL ) bywał nawet ochroniarzem (bramkarzem) na dyskotekach. Zawsze podkreślał z dumą, że zwalczał komunę, a jego walka polegała na tym, że... nie wpuszczał ubeków czy komunistów na dyskoteki.
Nie wyobrażam sobie, by w następnych wyborach jakichkolwiek szczebli ci panowie startowali jeszcze pod szyldem PiS:

MAREK POLAŃSKI
STANISŁAW KASTRAU
STANISŁAW EWERTOWSKI
 Leon Kłonica von Kuraś
 Elizjum, Czwartek 27-11-2014

31783. 
Odnośnie wpisu numer: 31775

[...] Skandalem jest etat "etatowego członka zarządu", ha-ha-ha-ha-ha!
Etatowy członek zarządu!
Zgoda ale na zasadach wolontariatu. Nie twórzmy z pieniędzy podatników kolejnych pensji dla wybranych osób.
Słyszę teraz oburzenie, że "duże poparcie PiS" zostało wykorzystane...
Duże? Doprawdy? W Iławie?
A Michał Młotek jako przewodniczący Rady Powiatu...? Czemu nie! Prezencję ma, więc niech świeci uśmiechem :-)
 patrzący
 Iława, Czwartek 27-11-2014

31782. 
Odnośnie wpisu numer: 31775

To, co się dzieje w iławskim powiecie woła o pomstę do nieba.
Kiedyś wiele osób naprawdę wierzyło w mocną koalicję rządową PiS z PO.
Potem przyszło rozczarowanie, PiS przeszedł do opozycji i rozpoczęła się krwawa jatka pomiędzy tymi partiami więc dziś nikt o zdrowych zmysłach nie pomyślałby nawet o wspólnym kolesiostwie, dzieleniu stołków i nagle odwróceniu się od wyborców.
Iława jest ewenementem i stanowi przykład do czego można się posunąć, byleby tylko nie oddać władzy.
Może ktoś z tych desperatów ma coś do ukrycia z poprzedniej kadencji?
 olsztyniak
 Olsztyn, Czwartek 27-11-2014

31781. 
Odnośnie wpisu numer: 31775

Oszukali nas - banda kłamców!
Polański, wstyd! Ludzie wam zaufali, a wy co, wszystkich nas oszukaliście układając się z PO. Liczyliśmy na zmiany, dlatego mieliście takie wsparcie, bo głosowali na was ludzie nawet spoza PiS, żeby tylko odsunąć PO.
Zapłacicie za to w następnych wyborach, chorągiewki!
 oszukany
 Iława, Czwartek 27-11-2014

31776. 
Wybory wyborami, ale dlaczego nikogo nie zainteresuje brak oświetlenia na rondzie za wiaduktem w Suszu.
To poważne zagrożenie. Ciężarówki za późno dostrzegają rondo, a światła gaszone są już o godz. 20. Chyba musi dojść do poważnego wypadku żeby ktoś zaczął działać.
 Jola
 Susz, Środa 26-11-2014

31775. 
Odnośnie wpisu numer: 31768

W powiecie iławskim dokonała się swoista Targowica. Ewenement na skalę kraju, który trzeba nagłaśniać. Okazało się, że oddając głos na opozycję w stosunku do PO, mimo głosowania na PiS de facto wyborcy wsparli PO.

Mamy więc na stołku starostę wydmuszkę z PiS i całe PO razem wzięte. Hordejukowa zostaje na stanowisku doradcy za 140 tys. rocznie a niejaki zarząd starostwa to cała wierchuszka PO - z Taborek, Standarą oraz Rygielskim na czele. Mało tego, Rygielski został etatowym pracownikiem tegoż urzędu. Już widać kto tu będzie pociągał za sznurki. Zanim Polański się obejrzy, Hordejukowa z Rygielskim trzy razy go obskoczą a on nie będzie wiedział i tak gdzie są.

Jako wyborca czuję się zdradzony, ale przede wszystkim - oszukany. Jeżeli celem Polańskiego było tylko dochrapanie się byle stołka i kupczenie pozostałymi, to przepraszam, ale nie powinien się podpisywać jako PiS. Jeżeli już tak chciał to zrobić, to proszę bardzo, ale powinien założyć swój własny komitet np. "KWW Polański PO bis 3". Tymczasem Polański wykorzystał sztandar PiS jako odskocznię wykorzystując duże poparcie tej partii po zawodnych rządach PO i, jako dupochron dla Rygielskiego, sam sobie załatwił posadkę i mlaska z zadowolenia.

A wybór młodocianego radnego Michała Młotka na przewodniczącego rady powiatu, to już... Czy w tak szacownym gronie nie było żadnej bardziej godnej osoby do pełnienia tak ważnej reprezentacyjnej funkcji? [...]

Mam nadzieję, że wybory na burmistrza wygra Pan Adam Żyliński, a wtedy dni Młotka są policzone. No bo kto by chciał mieć pracownika, który przez 8 godzin dziennie za publiczne pieniądze lansuje tylko swoją osobę? No ale jak tu teraz zapewnić mu ciepły etacik w powiecie skoro jako radnemu nie można mu nic dać. No to dostał przewodniczącego.
W końcu to dzięki jego głosom Rygielski w ogóle się do rady dostał.

Całe PO szczęśliwie zlądowało po wyborach na cztery łapy, i to pomimo sromotnej porażki. A wszystko to dzięki Polańskiemu. Ciekawe co oni w powiecie nawymyślają po wygranych wyborach do miasta przez Pana Adama Żylińskiego? Ile jeszcze takich sztucznych stanowisk w starostwie i w jednostkach się natworzy dla dzielenia kasy. Czy w takim kształcie funkcjonowania jest racja bytu dla tworów jak starostwo, gdzie mnoży się tylko dobrze płatne partyjne stanowiska za pieniądze podatników, a nie robi nic...? Tylko wstyd został, Panie Polański, wstyd jak cholera!
 wyborca [50]
 Iława, Środa 26-11-2014

31772. 
Odnośnie wpisu numer: 31768

Taki w starostwie porządek kontrolowany. Kiedy Polańskiego na starostę zgłasza Kastrau, to Polański w rewanżu proponuje nowej radzie, by zastępcą został ten sam Kastrau [...]
I wcale się nie dziwię, że Stachu zostaje prawie starostą, gdyż jego słynne wykształcenie [...] wystarczy na potrzeby starostwa, a w niektórych wypadkach nawet na prace w ministerstwie, na przykład - sportu.
Moja wiedza poufna sięga jego wypowiedzi z czasów, kiedy chwilowo piastował stanowisko zastępcy za czasów AWS. Słownik ortograficzny w szufladzie (człowiek z ambicjami), spokój na twarzy - sprawy idą jak należy. Po dwóch miesiącach powiada: "Wacek! Czy ty wiesz jak łatwo być starostą, bo ja myślałem, że się zaorzę". Człowiek do wszystkiego, nowoczesny postępowy inteligent.
Panie Polański, mówisz Pan, że szpital iławski jest najlepszym w całym województwie. Tak? To dlaczego ludzie zakładają szpitalowi proces za procesem sądowym o odszkodowania za brak opieki należytej, albo za niedopełnienie obowiązków.
Panie Polański, nie opowiadaj głupstw. Jeśli nadal chcesz być klakierem zaniedbań PO w szpitalu, proszę bardzo.
Kiedyś opowiadałeś oburzony, że ponoć Żyliński "idzie do władzy po trupach". Zastanów się dziś, czy Ty po tych trupach sam nie idziesz?
Powstało odczucie straszne, że nad trupami nawet fikołki odstawiasz.
 zimny chirurg
 Iława, Środa 26-11-2014

31771. 
Odnośnie wpisu numer: 31768

Z zainteresowaniem przeczytałem [na str. 12] wywiad wyborczy z Panem Adamem Żylińskim.
Intryguje mnie w jaki sposób jako Burmistrz nakłoni Pana Młotka do wyboru: praca na etacie (w Wydziale Promocji Miasta) albo polityka (radny powiatowy).
Jestem załamany postawą PiS-u w powiecie. Dali się Platformie kupić za stanowiska. Wstyd, oj wstyd...
Były Starosta Rygielski oddał wszystko. Ciekawe, czy Pani Hordejuk [PO] po przegranych wyborach na Burmistrza będzie dobrze płatnym doradcą etatowego członka Zarządu Powiatu? Myślę, że jest to już zaklepane.
 biorący udział
 Iława, Środa 26-11-2014

31769. 
Odnośnie wpisu numer: 31765

Kurier publikuje przemyślenia Kiesjstuta Dąbrowskiego w felietonie [s. 36] na temat wyborów, metodyki liczenia głosów, feralnych kartek, swoich doświadczeń w zasiadaniu w komisji warszawskiej podczas stażu.
W pełni z nim zgadzam się.
Podobnego zdania jest miliony Polaków. Jeśli zasiadają czasem w jednej komisji nawet całe rodziny, z jednej tez opcji politycznej, to przecież jasne, ze może dojść do wielu przestępstw. Dlatego proponuję zmianę doboru kandydatów, która nie musi być nawet konsultowana z PKW, jak mi się Tomaszu zdaje.
Otóż dobór mógłby być również następujący: każdy komitet zgłasza pewną liczbę ludzi do komisji, by dokonać losowania do poszczególnych obwodów, ale z tzw. koszyków partyjnych. Osoby zostaną już wymieszane. Można też spośród zgłoszonych obywateli wg zachowanych zasad i warunków, wylosować odpowiednią liczbę kandydatów do obsługi do obwodów.
Tymczasem, niestety, ale mamy wielką ustawkę swoich, tych samych we wszystkich wyborach osób.
 CUK
 Gajerek, Środa 26-11-2014

31768. 
Odnośnie wpisu numer: 31753

Niesmak, wręcz gorzki uśmiech politowania budzi na iławskiej ulicy ten niesamowity POśpiech w zwoływaniu pierwszej sesji Rady Powiatu już na środę [dziś].
Zaproszone do kliki wygłodzone, zwiotczałe PiSiory z podwórka nawet nie zauważyły, że chwilowo podana im viagra skończy się wylewem krwi do mózgu. Nie, przepraszam. Żeby doszło do udaru, potrzebna jest nie tabletka, lecz mózg - chociażby resztki.
Bo PiS od zawsze był słabiutki w Iławie i regionie - z prostego powodu: niczego sobą tu nie reprezentował, dosłownie. A jego egzystencja była uzasadniona zatrzymaniem palca na mapie. Gdyby ten plebs polityczny nie stanowił wygodnego uzupełniania zbioru posad i zleceń, nie miałby prawa istnieć nawet z nazwy.
Teraz właśnie widzimy - jak z filmu grozy - radosne przygotowania do... zdaje się, że bankietu? Nie, do definitywnego pogrzebu ich w Iławie.
Tak, filmowy horror z morzem krwi i łez.
Pada świeży śnieżek. Sanie idą ślizgiem, ale pod spodem zawsze leży piasek, a czasem nawet szorstki asfalt.
 Sokrates
 Iława, Środa 26-11-2014

31767. 
Słyszałem, że tuż przed wyborami już premie świąteczne POwpływały na konta pracowników z miejskich jednostek budżetowych. [...]
Pieniądz zawsze najlepiej przemówi do niezdecydowanych wyborców :)
 mundek
 Iława, Środa 26-11-2014

31765. 
Odnośnie wpisu numer: 31760

Starosta wybierany jest przez radnych powiatu [...].
Nasi reprezentanci wybierani są w demokratycznych wyborach i pochodzą spośród nas - tak jest od 1990 roku. Może to trzeba zmienić?
 HK007
 Iława, Środa 26-11-2014

31764. 
Rankiem, skoro świt nastał, pędem poleciałem dostać Kuriera i rzucił mi się na oczy felieton Tadka Lotza [str. 37], nowego radnego miejskiego Iławy z komitetu Żyły. Publicysta pisze o uwarunkowaniach somatycznych i morfologicznych byłych prezydentów, cesarzy i możnych tego świata, w tym - obecnie panujących dyktatorów.
Rozpatruje ich wysokość ciała, czyli popularnie mówiąc - wzrost, jako cechę ważną w rządzeniu i panowaniu. Niestety Tadeuszu, pominąłeś najważniejszy warunek - moc głowy na trunki, bez której to cechy ani rusz w dyplomacji.
Tak więc, jak myślę, tu na dole będąc burmistrzem czy starostą kto ma słabą głowę do trunków, niech albo poćwiczy, albo zasięgnie wiedzy tajemnej o tym, jak szybko neutralizować w organizmie zawartość gorzały, aby umysł mieć świeży i doskonały; by nie pleść na spotkaniach tego i owego, co może być wiadomością poufna i tajną. Głowy nie miał np. nasz były prezydent Aleksander.
Aby długo po większym stakanie zachować zmysł pełny oraz rezolutny, należy już na dzień przed pić bulion wołowy jako lufkę z żółtkiem jaja kurzego; i ponowić kurację na 8 do 2 godzin przed zamierzonym spotkaniem. Picia czystego żółtka nie zalecam, choć działa bardzo efektywnie, gdyż połknąć można salmonellę i zaraza gotowa.
 jajcarz
 Iława, Środa 26-11-2014

31763. 
Odnośnie wpisu numer: 31745

Hej laleczko!
A może redakcja Kuriera dokona kompleksowej analizy, ile pieniędzy z publicznego budżetu gminy przez ostatnie lata nagle otrzymali księża proboszczowie z terenu gminy wiejskiej, szczególnie przed tegorocznymi wyborami na wójta.
I nadal nie doczekaliśmy się odpowiedzi od Pana Wójta Harmacińskiego – jak to było z prawdziwymi kulisami konkursów „Fair Play” i „Eko-Liderem”.
Poczekamy.
 Jan Serce
 Iława, Środa 26-11-2014

31762. 
A jak Wam się podoba najmłodszy radny Michał Młotek [PO] jako przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego?

[foto: facebook]
 BBB
 Iława, Środa 26-11-2014

31760. 
Odnośnie wpisu numer: 31753

Nie ma co w popiele grzebać, kiedy gnaty zgorzały.
A pies im mordy lizał.
Nareszcie Stachu gołębiarz ponownie zasiędzie na v-ce starosty grzędzie, jak za AWS już bywało; zaś Marku będzie panował na starostwie, czego dotąd nie dostąpił.
Maciejko z PO odpocznie na bujanym foteliku w zarządzie za ich plecami, ze słuszną sinecurą na 4 lata. Niezłe sanatorium za państwowe pieniądze się trafiło Nepoleonowi bez głowy.
Mamy zatem trzech wysokopłatnych urzędników kompatybilnych ideowo, lecz niestety impotentnych zadaniowo.
Koalicja prędzej niż później walnie się, niech tylko PSL widły do garści weźmie.
 Marszałek
 Julin pod Kałdunami, Wtorek 25-11-2014

31759. 
Odnośnie wpisu numer: 31753

Waldemarze trafiłeś idealnie. Chyba już zacznę przyjmować zakłady kiedy Polański z ekipą rozłożą powiat. Opozycja jest silna i zwarta. Wypunktuje ich dokładnie.
A teraz, drodzy iławianie, idziemy na wybory zagłosować na Żylińskiego. Nie możemy tej PO-PiSowej bandzie oddać kluczy również do miasta.
 wyborca 2014
 Iława, Wtorek 25-11-2014

31758. 
Odnośnie wpisu numer: 31753

W powiecie iławskim poparcie dla PiS we wszystkich rodzajach wyborów (samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich) jest, mówiąc tak najdelikatniej, dość mizerne.
Dziś dochodzą mnie wieści o planie zawiązania spółki: PO i PO2 z PiS-em. Jeśli taki układ naprawdę powstanie, to będzie to przedłużenie iławskiej rygielszczyzny.
Z woli wyborców powiatowy PiS obdarowany został pięcioma mandatami – ewangelicznymi talentami. Co z nimi zrobicie?
Miejcie Panowie na uwadze proporcjonalną ordynację w wyborach oraz sławną metodę stosowaną do obliczania mandatów, metodę D’Hondta. Podwaliny tej ordynacji są bardzo starusieńkie, narodziły się ponad 2000 lat temu w Palestynie.
Dobrze się chłopcy zastanówcie nad słowami, które wypowiedział Jezus z Nazaretu (Mt 25,14-30):
„Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz w ciemności; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Elizjum, Wtorek 25-11-2014

31753. 
Odnośnie wpisu numer: 31744

W powiecie iławskim wszystko w "najlepszym porządku". Platformersów Macieja Rygielskiego i Bernadetę Hordejuk ofiarnie zasłonili własną piersią Marek Polański i Stanisław Kastrau (PiS).
Ci - zawsze skromni, inteligentnie wyrafinowani i bezgranicznie oddani prawicy działacze lokalnego PiS - za uratowanie tyłka M. Rygielskiego (cieszącego się wielką sympatią iławian) otrzymali skromne, adekwatne do ich możliwości funkcje w powiecie.
Polański, urodzony przywódca, człowiek decyzyjny i bezkompromisowy zostanie na sesji wybrany starostą, a błyskotliwy, posiadający wybitny potencjał intelektualny Stanisław Kastrau otrzyma funkcję wicestarosty. Tymczasem nasz Maciej Rygielski powściągliwie zadowoli się honorową posadą etatowego członka zarządu.
Szeregi zarządu zasili jeszcze 70-letni, ale wciąż elastyczny Edmund Standara z Lubawy.
Razem Panowie prezentują się bardzo obiecująco. Możemy spodziewać się wielu pozytywnych, ożywczych i nowatorskich zmian w całym iławskim powiecie.
Bardzo dokładnie zapamiętajmy skład partyjno-personalny tej koalicji:
PiS, PO, PO-bis, SLD, czyli 5, 4, 2, 1 równa się 12.
Wypada wszystkim wyborcom PiS, przede wszystkim w Iławie, za to wydarzenie serdecznie podziękować!
 Waldemar
 Iława, Wtorek 25-11-2014

31749. 
Dogrywki w II turze (niedziela 30 listopada):

IŁAWA miasto
44 proc. – 4355 gł. – Adam Żyliński, niezależny
23 proc. – 2325 gł. – radna sejmiku Bernadeta Hordejuk (PO)

NOWE MIASTO LUBAWSKIE gmina
42 proc. – 1316 gł. – wójt Tomasz Waruszewski
31 proc. – 0987 gł. – dyrektor GOK Andrzej Andrzejewski

BISKUPIEC POMORSKI
40 proc. – 1730 gł. – Grzegorz Witkowski (PSL)
27 proc. – 1169 gł. – Arkadiusz Dobek, niezależny

PRABUTY
38 proc. – 1793 gł. – burmistrz Bogdan Pawłowski
32 proc. – 1427 gł. – Marek Szulc
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 25-11-2014

31748. 
Odnośnie wpisu numer: 31737

Szok i niedowierzanie w Kisielicach.
Podobno schodzący ze sceny Tomasz Koprowiak na wieść o przegranych wyborach tak się [...], że jeszcze nigdy nie widziano go w takim „stanie”.
Ale to nie wszystko.
Prezes kisielickiej komunalki od 17 listopada ponoć cierpi na bezsenność, a kierowniczka MOPS-u jedzie na lekach uspokajających. Czemu ci ludzie przeżywają zmianę burmistrza aż tak bardzo? Przecież to nie jest koniec świata. No chyba że mają za paznokciami.
Ale, co ciekawe, słyszałem, że nowi radni zaczynają się układać z nowym burmistrzem. Idą po rozum do głowy, wybudzili się z letargu i dociera do nich, że stary układ padł.
Ciekawy jestem jakie będą wyniki audytu w kisielickim magistracie i czyje głowy zostaną ścięte jako pierwsze?
 kisiołek fijołek
 Kisielice, Wtorek 25-11-2014

31747. 
Odnośnie wpisu numer: 31744

Nie wiem czemu wszyscy się tak ekscytują wyborami.
Przecież tak naprawdę 90 procent osób biorących udział w tej zabawie myśli nie o dbaniu o los społeczeństwa, a jedynie o własne partykularne interesy, czego przykładem jest zwykłe kupczenie stanowiskami zarówno na szczeblu samorządowym, jak i ogólnokrajowym - ty mi, ja tobie, a to zatrudnię siostrę, a ty mi żonę etc.
Niestety ci, którzy myślą o dobru publicznym są w mniejszości, albowiem dzisiaj w polityce błyszcza różnego rodzaju celebryci, populiści czy też inne ewenementy.
Dlatego wyławiajmy te perełki z szarej masy polityki i kontrolujmy tych, którzy myślą jedynie o swojej kieszeni.

 bobbi
 world, Poniedziałek 24-11-2014

31745. 
Odnośnie wpisu numer: 31723

Może redakcja Kuriera dokona kompleksowej analizy, ile pieniędzy przez ostatnie lata nagle otrzymali księża proboszczowie na remonty kościołów w naszym powiecie?
Pan wiceminister Żuchowski, również jako p.o. generalnego konserwatora zabytków, wygrał do sejmiku ponieważ dawał kasę na remonty kościołów.
 Lalka
 koło Lubawy, Poniedziałek 24-11-2014

31744. 
Odnośnie wpisu numer: 31741

Marku Polański! Do Ciebie kieruję te słowa!
O twych poczynaniach i zdradzie PiS z iławskim PO dowie się lada dzień warszawskie kierownictwo PiS. Lokalna organizacja wysłała delegację w tej sprawie do centrali. Jak będziesz się tłumaczył?!
Co znowu Tobie obiecał kumpel karciany, Twój Maciek Rygielski? Stołek wicestarosty? A może fotel starosty? A może tylko jakiś etacik w szkole powiatowej? Za drobne przehandlowałeś kolegów.
Myślisz, że nikt nie wie, gdzie sobie po cichu dorabiałeś na zastępstwo?
Obaj wstydu nie macie razem z Rygielskim!
 MRJ
 Iława, Poniedziałek 24-11-2014

31742. 
Odnośnie wpisu numer: 31741

Nie martwcie sie kochani!
Teraz pomoze uporzadkowac PiS najlepszy negocjator w Ilawie. Jedynym kompetentnym, uprawnionym do tego z wielkim poprciem spolecznym w bardzo mocnym mandacie powszechnego wyboru bezposredniego oraz zdolnym uporzadkowac obydwie koalicje - zarowno w powiecie, jak i w miescie - jest tylko Burmistrz Adam Zylinski.
Pan Adam Zylinski zna bardzo dobrze kadrowe mozliwosci i personalne charakterystyki nie tylko swojego komitetu wyborczego, ale i kolegow z ilawskiego PiS-u. Mozna Mu zaufac.
Zylinski od zawsze mial dobra opinie, czyste rece i szczere intencje dla zbiorowego interesu Ilawy, a najmniejsze podejrzenia o jakies sprawki zalatwial blyskawicznie jak niedawno Kaczynski z Hofmanem (za 300 zl), czyli chwyt za twarz i won na bruk.
Byc moze to wlasnie dlatego wszelkiej masci regionalni kombinatorzy szukaja za wszelka cene mozliwosci takiego ulozenia koalicji, zeby byc poza zasiegiem oczu A. Zylinskiego, bo z Nim nie pokombinuja w zadnej tematyce.
Panie Adamie!!! Wyborcy PiS w duzej mierze maja do Pana ogromne zaufanie. Prosze posprzatac Ilawe po PO Rygielskiego & Hordejukowej.
 Kanclerz
 Ilawa, Poniedziałek 24-11-2014

31741. 
Odnośnie wpisu numer: 31727

Mam nadzieję, że informacja o koalicji w powiecie PO z PiS-em dotrze do wszystkich ludzi, którzy głosowali na Marka Polańskiego (PiS). Ten facet to zwykły zdrajca. Oszukał wyborców, którzy nie mieli pojęcia, że głosując na PiS tak naprawdę oddają głosy dla PO.
To jest wyjątkowo paskudne i obrzydliwe tak bezczelnie sprzedać się za stołek starosty. Rygielski to cwaniak, posadzi Mareczka na swoje miejsce i będzie z drugiego fotela kierował powiatem.
A co na to pozostali radni z PiS-u? Czyżby też dzielnie służyli staroście Rygielskiemu i PO? Co wam obiecano? Oj wstyd i hańba, panowie...
 wyborca 2014
 Iława, Poniedziałek 24-11-2014

31740. 
Władze Iławy dwa lata temu zapewniały wzburzonych mieszkańców Osiedla Gajerek, że ekrany wzdłuż torów będą przynajmniej w połowie przeźroczyste, aby nie zasłaniały widoku na Mały Jeziorak. Dziś okazało się, że burmistrz Ptasznik jednak nie załatwił definitywnie tego problemu.
Jak do tego doszło, czytaj na stronie 6.
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 24-11-2014

31737. 
To, co dzieje się w Kisielicach po wyborach - to jakiś istny horror, takiej wścieklizny dostali przyssani do cyca gminnych pieniędzy osobnicy, że aż nieprawdopodobne.
Jeden nie spodziewał się, że Rafał Ryszczuk wygra burmistrza i lata teraz po ludziach gorączkowo skłaniając ich do fałszywych zeznań na temat kampanii Ryszczuka. Inni wylewają pomyje na wyrok demokratyczny mając ludzi za niedojrzałych niedouczonych prostaków. Boss padł, czego wcale nie oczekiwali, i teraz szajba totalna, wściekłość, toczenie piany.
I co to da?
A ciekawe czy Koprowiak miał choć trochę klasy, żeby pogratulować dziś konkurentowi? Jeśli nie, no to okazał się być tylko stołkiem burmistrza, człowiekiem bez klasy, którego cały świat i całość człowieczeństwa opierała się na tym stołku. Wszystko kim był, opierało się tylko na tej funkcji.
Proszę o odpowiedź gminę i resztę. Proszę także, żeby Kurier przyglądał się kisielickiej szajbie przegranego układu, bo oni w desperacji zdolni są do wszystkiego.
 mogi
 Kisielice, Poniedziałek 24-11-2014

31735. 
Odnośnie wpisu numer: 31661

Zamęt powyborczy przerósł wszelkie oczekiwania.
Dywagacje o książeczce, która niby wprowadziła ludzi w błąd, to ustawka oparta na demagogii. Nie jest możliwe, by wyłącznie wyborcy PSL potrafili odróżnić kartę od kartki. Prawie 20-procentowa liczba głosów nieważnych budzi zbyt wiele wątpliwości.
Manewr z uszkodzonym systemem komputerowym dał czas tygodnia na kombinacje z wielokrotnie poprawianymi protokołami z obwodów terenu
(patrz m.in. wojewódzkie komisje w Olsztynie, Gdyni, Lublinie, Poznaniu, Katowicach). Chodziło o to, aby nigdzie w sejmikach nie wygrał PiS, stąd przy słabych wynikach PO trwało ręczne, szalone „pompowanie” PSL-u.
Bo odwrócone koalicje PSL-PO pozwolą utrzymać stan posiadania oraz
posprzątać.
Nie na darmo polskojęzyczni członkowie sytemu szkolili się w Moskwie.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 24-11-2014

31730. 
Odnośnie wpisu numer: 31727

A co byś powiedział, gdyby w mieście PiS (4 szt.) poszedł śladami kolesi z powiatu i też doszlusował do PO (7 szt.), co? Dałoby to razem 11 głosów, co matematycznie jest wyższe od 9 radnych Adama Żylińskiego z jednym radnym z SLD (razem 10).
Radziłbym, by radny Wojciech Szymański (PiS) odegrał "Odę do Radości" dla koalicji PiSo-PeOwskiej z wieży ratuszowej (zawsze w południe) na znak jedności ideowej PiS-PO. By żyło się lepiej prawym i sprawiedliwym.
 Binda
 Iława, Niedziela 23-11-2014

31729. 
Odnośnie wpisu numer: 31718

Cytat: "Ludzie wychodzący z lokali wyborczych byli: a/. przekonani, że zagłosowali na partię, na którą chcieli zagłosować, b/. nie mieli pojęcia, że zagłosowali źle lub/i do ich kartek domalowano krzyżyki. (...)"

Nie mogę się z Panem zgodzić, żona była w komisji wyborczej i wie dokładnie jak się odbywa liczenie głosów. U niej w komisji nic takiego nie miało miejsca.
Redakcja Kuriera mogłaby zrobić wywiad z kimś z komisji wyborczej w celu naświetlenia pracy członków komisji i czy jest możliwe w komisji dostawienie krzyżyków.
 Piotr, lat 49
 Iława, Niedziela 23-11-2014

31728. 
Odnośnie wpisu numer: 31727

Jeśli iławski PiS zrobi w powiecie znów cichą spółkę koalicyjną z PO duetu Rygielskiego i Hordejukowej, to w następnych wyborach samorządowych chłopaki nie przekroczycie nawet 5-procentowego progu wyborczego. Zapamiętajcie to!
 gorzelany
 Iława, Niedziela 23-11-2014

31727. 
Nie wszyscy jeszcze zrozumieli co dzieje się w powiecie iławskim po wyborach. Przyjrzyjmy się.

Lokalna PO zdobyła ledwie cztery mandaty, a starosta Maciej Rygielski osiągnął indywidualnie bardzo przeciętny wynik. Przefarbowane PO-bis (jak "Porozumienie Lokalne" Zbigniewa Rychlika) zdobyło 2 mandaty. Rychlik jednak przepadł indywidualnie, nie ma go w radzie. SLD ma tylko jeden mandat, objął go dotychczasowy wicestarosta Wiesław Olszewski. Razem ta zwarta i dawno dogadana grupa ma więc 7 mandatów.

Po drugiej stronie barykady znajduje się PSL, które w naszym powiecie zwyciężyło zdobywając 7 mandatów. W ścisłej współpracy z ludowcami jest komitet Żylińskiego z 2 mandatami. Daje to drugiej stronie łącznie najwięcej, bo 9 mandatów.

Do rangi formacji obrotowej i dającej "ciała" znowu urasta PiS, w którego posiadaniu jest 5 mandatów. W rękach wyłącznie Marka Polańskiego, Stanisława Kastraua i trzech pozostałych radnych PiS leży przyszłość byłego starosty Macieja Rygielskiego!

O ile przyjaciel od brydża Marek Polański swą postawą nie pozostawia złudzeń, o tyle pozostali pisowscy radni zadziwiają swym zachowaniem. W grze bierze udział wójt gminy Lubawa Tomasz Ewertowski (PiS), który obraził się na lubawski PSL i lubawskich powiatowych radnych pcha (swojego brata i rolnika Mariana Goldera) w stronę Rygielskiego. Mocno zdezorientowany jest debiutant powiatowy Jarosław Piechotka z Zalewa.
A Stanisław Kastrau czeka kto da więcej, kto da więcej...

Jak należy podsumować tę regionalną polityczną orgię? Chyba tylko tak, że wygłaszanie ideowych frazeologii, oburzanie się kolesiostwem i klikami przez prawych i uczciwych ludzi jest stratą czasu i wzbudzić może jedynie pusty śmiech.

Oto na naszych oczach, bez żadnego wstydu, trwa personalny targ Macieja Rygielskiego z udziałem miejscowych działaczy PiS-u. Pan Starosta, by przykryć wszystkie swoje sprawki i zachować wpływy w powiecie (Iławę już stracił) odda wszystko co do oddania jest możliwe.
Najlepszych powierników w tych transakcjach odnalazł w iławskim PiS.
 belfer z przypadku
 Iława, Niedziela 23-11-2014

31726. 
Odnośnie wpisu numer: 31723

Te wyniki na PSL to jakaś PARODIA!
Kto jeszcze może głosować na tych peeselowskich chłopków i kto ma uwierzyć, że wieś i małe miasteczka tak ich kocha! Że niby za co?
Za krzewienie biedy i ciemnoty?!
 Artur Sadowski
 Susz, Niedziela 23-11-2014

31723. 
Wyniki oficjalne do SEJMIKU województwa w Olsztynie
(okręg 2, powiaty iławski, nowomiejski, działdowski, ostródzki)

12.070 gł. – PSL, PIOTR ŻUCHOWSKI, Iława
10.814 gł. – PSL, Gustaw Brzezin, Ostróda
05.359 gł. – PSL, JOLANTA SZULC, Nowe Miasto
05.128 gł. – PO, BERNADETA HORDEJUK, Iława
04.953 gł. – PiS, Józef Dziki, Ostróda
03.784 gł. – PSL, Teresa Nowakowska, Działdowo
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 22-11-2014

31721. 
Odnośnie wpisu numer: 31720

Jako obywatele zostaliśmy w perfidny sposób oszukani. Te wybory to parodia demokracji.
W imieniu naszego komitetu i naszych wyborców złożymy do sądu protest żądając unieważnienia tej wyborczej farsy do rad powiatów i sejmików. Zaapelujemy ponadto do nowo wybranych radnych powiatowych oraz sejmikowych, by zachowali się honorowo i złożyli swoje mandaty. Akt wyborczy w takich okolicznościach nie ma nic wspólnego z demokracją, a radni już na starcie nie będą mieli moralnego mandatu ani krztyny zaufania społecznego.
Jeśli zawiodą mechanizmy prawne, pozostanie ulica i czynne protesty. Mamy obowiązek powiedzieć głośno i dobitnie "NIE" jeśli zależy nam na naszym kraju choć trochę.
Jeśli pozwolimy tym nikczemnym oszustom na to, co się teraz dzieje, to jak sobie wyobrażamy kolejne wybory? Prezydenckie? Parlamentarne?
Jaki sens będzie w nich startować i głosować?
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Sobota 22-11-2014

31720. 
Odnośnie wpisu numer: 31719

Komunikat MINISTERSTWA PRAWDY:
Obywateleeee! Każdy głos oddany na reakcję będzie głosem nieważnym!
Przedłużające się, ręczne, powtarzane liczenie głosów jest gwarantem, że awanturnicy nigdy nie dojdą do władzy! Prawicowa ekstrema nie zakłóci demokratycznego procesu!
Wolne wyniki będą takie, jakie miały być! Zwycięży sojusz PSL-PO!
Zwycięży sojusz miejskiego chłopa z wiejskim cyklopem!
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 21-11-2014

31719. 
Odnośnie wpisu numer: 31712

Panie Tomaszu Dąbrowski! Strasznie Pan uprościł.

Prawica to nie jest jednorodny monolit. Pod względem ideowym prawica dzieli się na kilka odmian, z których główne to: prawica konserwatywna, tradycjonalistyczna, prawica liberalna, prawica narodowa, autorytarna, rewolucyjno-konserwatywna, nowa prawica.

Oczywiście prawica różni się i pod względem społeczno-gospodarczym.
Te wymienione wyżej ruchy prawicowe rozpoznajemy po: poglądach gospodarczych, stosunku do religii, do narodu, do demokracji, do Unii Europejskiej, do państwowej edukacji. Tak więc, jak Pan widzi, po prawicy można się różnić, a nie koniecznie wykluczać.

Co do drugiej części, to w pełni uznaję pańskie obawy, tym bardziej, że od 1980 roku walczyłem jako członek "Solidarności" z komuną, a teraz obserwuję powolny powrót do zawłaszczania państwa przez "elity" władzy. Komuniści, podobnie jak dzisiejsza władza PO (wywodząca się jednak choć w części z ruchów wolnościowych) i wspierające ją media nazywały nas wtedy, podobnie jak dziś - anarchistami, wywrotowcami.

Władza dziś za nic ma to, co udało się wywalczyć za najwyższą cenę ofiar stanu wojennego, a więc wolność i demokrację, nie słucha narodu i coraz częściej zamiast dialogu mamy pały i areszty. Młodzi ludzie się buntują i protestują, muszą być bardzo zdesperowani, skoro narażają swoje zdrowie i wolność osobistą, aby zwrócić uwagę uczciwych ludzi na idące zagrożenia.

Dzisiaj mam 60 lat. Prowadzę własną działalność gospodarczą od 1995 roku. Tworzę miejsca pracy i uczciwie płacąc swoim pracownikom, w ten sposób przejawiam swój patriotyzm. Za stary jestem na demonstracje, jednak będę wspierał wszystkich, którzy nie godzą się na wypaczenia i bronią zasad wolności i demokracji wszystkimi możliwymi sposobami.
 Roman Brzozowski PiS, lat 62
 http://www.producenttorebrowerowych.pl
 Iława, Piątek 21-11-2014

31718. 
Piotr Wielgucki (bloger „Matka Kurka”) komentuje dla Kuriera:

KTOŚ SKREWIŁ I TRZEBA SFAŁSZOWAĆ SFAŁSZOWANE WYBORY

Zawsze tak jest, że z płynącym czasem zbrodnia odkrywa swoje kolejne poszlaki albo detektywi doznają olśnienia. Do mnie przyszło jedno i drugie, zobaczyłem nowe poszlaki i mnie olśniło. Najpierw przywołajmy rzeczy, które są pewne, czy niemal pewne. Bałagan w PKW, w moim najgłębszym przeczuciu wywołany sztucznie i sterowany precyzyjnie, jest faktem. Wynik PSL nie przystający do żadnych racjonalnych przesłanek jest faktem. Rekordowy poziom głosów nieważnych to pewnik. Reakcja PSL nie dziwi nikogo, siedzą cicho i udają, że ich nie ma, nie widać triumfalnych gestów, nie słychać, że PSL ma szanse na samodzielną władzę.

PO zachowuje się niemal identycznie, chociaż w większości województw i powiatów traci władzę. Komorowski uwiarygodnia ten kant 25-lecia i wzywa do spokoju, media propagandowe czynią to samo. Szarpie się PiS i ograne SLD, „burdy” wszczynają „ekstremiści”. W TVN podano wyniki exit poll i co więcej PO je uznała, ogłaszając zwycięzcą PiS. Wiemy jakie były OFICJALNE sondaże przedwyborcze, dawały delikatną przewagę PO, PSL mieścił się w swojej normie 5-8. Wewnętrzne partyjne sondaże znali wszyscy i one pokazywały, że rzecz się rozbije o kilka % i tyle pokazało exit poll, które uznaję za bardzo wiarygodne z korektą góra 1,5%. Jakie były cele poszczególnych partii w zastanych okolicznościach przyrody? PO oczywiście musiał „znów pokonać PiS”, PSL po wpadce Sawickiego z „frajerami” leciał na wsi na twarz i gdyby przegrał nie tylko wyleciałby z parlamentu w następnych wyborach, ale koalicja POPSL straciłaby zdolność do sprawowania władzy w Polsce samorządowej, czyli potężna kasa ucieka partiom władzy. Pozostałe partie zostawmy, dodam tylko tyle, że PiS walczyło o przełom, pierwsze zwycięstwo i nadal mniej lub bardziej skutecznie straszyło „alternatywnym liczeniem głosów”.

Mamy klocki, zatem poukładajmy i zobaczymy co się wyłoni. Hipoteza, czy jak kto wili spisek jest następujący. Przypomnijmy sobie rozmowy u „Sowy i Przyjaciół”, tam nie było żadnej finezji, chłopaki nawijały wprost: „tego trzeba uwalić”, „te kwity trzeba przykryć”. „ratuj Stefan, bo moja żona robiła przekręty na podatkach”. Proste operacje, najmniejszej subtelności, prozaiczny i tak zwany „rympał”. Identycznie widzę przekręt wyborczy PO i PSL zawierają sztamę na banalnych zasadach. PO pozwala PSL powtórzyć przetrenowany na Mazowszu numer z głosami nieważnymi i rewelacyjnym wynikiem „ludowców”. W ten sposób PSL ma oskubać PiS, dla siebie wziąć działkę, ale jednocześnie sprawić, że PO znów jest numerem jeden, co powoduje, że Ewka premier zostaje ogłoszona nowym mesjaszem partii, nowym liderem narodu i cała koalicja POPSL drukuje plakaty z „nowym otwarciem”.

Istnieje jednak kilka przeszkód, o czym zaprawione w bojach PSL „uczciwie” informuje koalicjanta. Numer lokalny to nie to samo, co kant ogólnopolski. Po pierwsze potrzebne są mocniejsze narzędzia, po drugie bardziej szczelny parawan. Narzędzie się znalazło, PSL losuje jedynkę na listach, PKW drukuje magiczną książeczkę i „instrukcję” obsługi, której nie rozumie lub błędnie rozumie spora część wyborców. Parawanem ma być nieudolne liczenie głosów, które skupi uwagę na PKW, o „leśnych dziadkach” krzyczą wszyscy i wzbudzenie takich emocji jest banalne. Wszystko gotowe i nagle, jak zawsze w takich planach, coś się wysypuje, z tym, że ten plan wysypał się w dwóch kluczowych punktach, które go zdemaskowały. Pierwsza poważne załamanie, to wyniki exit poll podane przez TVN. Nie było źle PSL dostał 17%, co naród by łyknął, ale PiS wyprzedziło PO, co jest nie do przyjęcia.

Jeśli exit poll uznać za wiarygodne, a akurat te badania w ostatnich latach myliły się co najwyżej o 1,5%, to trzeba przyjąć dwa kolejne założenia. Ludzie wychodzący z lokali wyborczych byli: a/. przekonani, że zagłosowali na partię, na którą chcieli zagłosować, b/. nie mieli pojęcia, że zagłosowali źle lub/i do ich kartek domalowano krzyżyki.

Ktoś przytomny zapyta, to dlaczego PO nie dogadała się z TVN, jakie mają być wyniki exit poll? Gdy się przygotowuje taki numer, to się zbiera jak najmniejszą ekipę wtajemniczonych. Poinformowanie TVN i siłą rzeczy sondażowni, jaki jest cel wyborczy, oznacza niebywałe ryzyko, w tle ciągle jeszcze jest groźba liczenia głosów przez PiS. I tak dochodzimy do drugiego, ale najważniejszego punktu, który wysypał przekręt. PSL po prostu przegięło pałę!

Chłopy dostały oficjalne przyzwolenie na kręcenie wałków i cholera wie od kogo personalnie, ale na pewno był to ktoś dający żelazne gwarancje, gówniarze takich projektów nie przeprowadzają, nie wiem służby Komorowskiego, czy służby obozu władzy, może jedni i drudzy, nieważne. Z takim glejtem PSL rzucił się jak szczerbaty na suchary i zrobiła się niesamowita chryja. Pierwsze wyniki z wieczoru wyborczego jeszcze dało się przerobić na sukces, w końcu wystarczyło powiedzieć, że koalicja PO-PSL będzie rządzić w prawie wszystkich województwach, co zresztą przez ostatnie dni kolportowano w formie propagandowej. Spływających z komisji wyników, które dawały PSL drugie miejsce, tuż za PO, a PiS wynik po niżej 20% i jeszcze do tego głosy nieważne na poziomie 25%, nie dało się sprzedać bez skandalu. Skutek? PSL wycyckało PO i wywołało siwy dym, ale PO i Komorowski nie może pisnąć z oczywistych względów, zatem mamy omertę. Przez tydzień sitwa usiłuje sfałszować sfałszowane wybory do takiego poziomu, który pozwoli uwiarygodnić wynik. Na szczęście sprawy poszły tak daleko, że przekrętu nie da się w całości zatuszować.

Pozostało zrobić dwie rzeczy – podawać wyniki województwo po województwie i gotować tę żabę na wolnym ogniu. Z drugiej strony liczyć, że Kaczyński wyprowadzi ludzi na ulicę i „daj Boże poleje się krew”. Nie ma większego sensu dywagować, czy ludzie nie rozumieli książeczki, czy PSL dopisywał krzyżyki, działo się jedno i drugie, a skali nikt już nie ustali, bo nie ma na to szans. Bezsensowne jest również gaworzenie ile w tym roli PKW, ile PO, ile Komorowskiego, ile PSL. Była sztama, między nimi wszystkimi albo część z nich postawiła resztę przed faktem dokonanym. Równie dobrze można mówić, że Komorowski przy pomocy WSI pokazał PO ile może w kwestii II kadencji dla siebie i III dla PO, jak i PO mogła pokazać Komorowskiemu, kto tu liczy głosy. Za mało wiedzy aby rozstrzygać ostatecznie kto komu. Ważne, że ten układ jest kluczowy dla najnowszego i potężnego przekrętu, który niestety ma spore szanse rozejść się po kościach.

A propos rozejścia się po kościach i durnych partyzanckich akcji Brauna ze Stankiewicz, Korwina i „narodowców”, słowem przeciwników majdanu – urządzili tragifarsę nie majdan. Przy okazji dali Ruskim namiastkę Ukrainy, czyli dziki, skompromitowany kraj, który nie zasługuje na suwerenną władzę.

Czy w tym wszystkim obywatel powinien siedzieć cicho i poddawać się wychowawczym hasłom rodem z PRL: „żadnego awanturnictwa”, „zamach na demokrację”, „terroryzowanie instytucji i organów państwa”. Zdecydowanie nie, ale jedyne, co może zatrząść sitwą, to protest masowy poza partyjny, ideologiczny, kopia z ACTA. Jeśli to się nie uda, masowy protest wyborczy i choćby powrót do słynnego opornika w klapie, który pokaże władzy, że z siebie, nie z narodu robi idiotów.
 Piotr Wielgucki, Matka Kurka
 Polska, Piątek 21-11-2014

31717. 
Odnośnie wpisu numer: 31716

Bredzicie panowie obydwaj.
Po tych wyborach widać dziś, że wszystko idzie nie w tym kierunku, który uważacie za słuszny i nieunikniony.
Chleb w śmietnikach zbierają najbiedniejsi (od 25 lat). Najbardziej aktywna grupa społeczna wyjechała (3 mln ludzi). Ci, co zostali niezdolni są (jak NP JKM) do czegokolwiek. Wasze życzenia i oczekiwania nie spełnią się w najbliższym 25 leciu. Rewolucji (jakiejkolwiek) nie będzie.
A co będzie? Nadal takie samo sku...two. Bo obecnie pchający się do władzy to ludzie malutkich serc (z wyjątkami).
Obecne pokolenie ma w głowach dawne (choć znane nie z autopsji) nawyki, przyzwyczajenia, chytrość i jednocześnie tumiwisizm! Popatrzcie na figury publiczne różnych szczebli. Porządnych ludzi wychwalajmy pod niebiosa, tak ich mało! Barachło gańmy publicznie. Kto to potrafi...?
 feldmarszałek
 z okolic, Piątek 21-11-2014

31716. 
Odnośnie wpisu numer: 31712

Bredzisz chłopaku.
PiS jest prawicą. Stawia tamę hulaj-liberalizmowi gospodarczemu typu "Balcerowicz" i libertynizmowi kulturowemu, jaki lansują syci kapłani genderyzmu-feminizmu z PO i SLD.
Masz pełną rację mówiąc, że setki tysięcy oszukanych wyborców będzie żyło w przeświadczeniu, że jedyną metodą przejęcia władzy w przyszłości będzie użycie siły. To będzie bomba z opóźnionym zapłonem. Tu masz pełną rację.
Ale pamiętaj również, że dokąd w Kraju będzie chleb (a jest, gdyż wala się nawet po śmietnikach) i zbytków pod dostatkiem będzie, i działał będzie wentyl bezpieczeństwa w postaci otwartych granic i wolnego rynku pracy w UE, to wybuchu społecznego nie będzie.
Jednak to się skończy i wówczas [...]. Wiesz co i kogo mam na myśli.

 Marszałek
 Iława, Piątek 21-11-2014

31712. 
Odnośnie wpisu numer: 31705

Głosowałaś na PIS i uważasz się za "człowieka prawicy"? To jest jakieś nieporozumienie. PIS nie był i nie jest "prawicą". To partia na wskroś socjalistyczna wymachująca tylko dla niepoznaki narodowo-katolicką frazeologią. [...]

Przedstawiciele prawdziwej prawicy [w czwartek] weszli do siedziby PKW w Warszawie. Odważyli się czynnie zaprotestować, bo zaakceptowanie wyników tych wyborów oznacza zgodę na bezprawie i demontaż systemu demokratycznego. Skala błędów PKW, które sygnalizowałem już ponad miesiąc temu, jest tak ogromna, że zakrawa na sabotaż.

Zgoda na 20% głosów nieważnych to zgoda na fałszerstwa na ogromną skalę. Wybory do rad powiatów i sejmików muszą zostać powtórzone, w przeciwnym razie setki tysięcy oszukanych wyborców będzie żyło w przeświadczeniu, że jedyną metodą przejęcia władzy w przyszłości będzie użycie siły. To będzie bomba z opóźnionym zapłonem, a konsekwencje dzisiejszego tchórzostwa i oportunizmu Komorowskiego i Kopacz będą nieobliczalne.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Piątek 21-11-2014

31711. 
Odnośnie wpisu numer: 31707

Już widać w jaki prawdopodobnie sposób zostały przekręcone te wybory.
I nie chodzi wcale o dziurawy system informatyczny w którym każdy, nawet nie haker, mógł dopisać sobie co chce.
Dziś należy poczekać na analizy dotyczące rozkładu nieważnych głosów i pokrywania się tego z mapami wpływów partii. A te pewnie niedługo już zobaczymy.
Jestem bardzo ciekawy, bo jeżeli by się to potwierdziło, to byłby ciekawy model rozpowszechniania się innowacji ;-)

 Krzysztof Kurpiecki
 Internetowo Dolne, Piątek 21-11-2014

31710. 
Odnośnie wpisu numer: 31703

Tylko ten jeden fakt już czyni te wybory skrzywionymi/zafałszowanymi - niestety. Organ państwowy wprowadził społeczeństwo w błąd.
Muszą być wybory samorządowe rozpisane na nowo.
 Edek
 Iława, Piątek 21-11-2014

31709. 
Odnośnie wpisu numer: 31705

To jest właśnie małomiasteczkowość.
Znowu ludziom zrobiono z łba marchewę, PO-wski układ dalej się utrzyma w powiecie. Dlaczego PiS-owcy to poparli i weszli w koalicję z PO? Czyżby tylko dla stołków? Żenada, dno.
Dopóki wyborcy nie postawią na nowe twarze, czy to w radach miejskich czy powiatowych, dopóty będzie szambo na naszym lokalnym podwórku.
Niestety.
Chce mi się rzygać jak pomyślę, że przez kolejne lata na fotelu starosty będzie nadal siedział awanturnik Rygielski i klakierzy z PO.
Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze...
 bob budowniczy
 Iława, Piątek 21-11-2014

31707. 
Znamy radnych SEJMIKU województwa w Olsztynie (okręg 2):

– PSL – PIOTR ŻUCHOWSKI, Iława
– PSL – Gustaw Brzezin, Ostróda
– PSL – JOLANTA SZULC, Nowe Miasto
– PSL – Teresa Nowakowska, Działdowo
– PiS – Józef Dziki, Ostróda
– PO – BERNADETA HORDEJUK, Iława

Jeszcze do czwartku nieoficjalne wyniki cząstkowe dawały mandat kolejnemu iławianinowi, Marcinowi Woźniakowi (SLD). Nie udało się.
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 20-11-2014

31705. 
Odnośnie wpisu numer: 31696

PiS już się poukładał w powiecie z PO.
Chłopcy z PiS w siedzeniu mają prawicowych wyborców. Pobiegli do PO Rygielskiego. Taki na przykład Marek Polański niby z PiS-u, a nigdy Pana starosty z PO nie zdradzi!
Dołączyli też Stanisław Kastrau, Tomasz Ewertowski, Marian Golder i zalewianin Piechotka. Pięciu radnych wybranych przez prawicowy elektorat oddaje się w jasyr do PO Rygielskiego.
Czy tego oczekiwaliśmy po naszych wybrańcach, my - ludzie prawicy?
Co na to władze wojewódzkie PiS-u?
Czy wiedzą o tej zdradzie parlamentarzyści pisowscy Zbigniew Babalski i Leonard Krasulski?
 wstrząśnięta
 Iława, Czwartek 20-11-2014


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 18 19 20 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 163 164 165 ... 290 291 292 następna ] z 292103061798


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2016 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.