Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
„Stasiu” od kur kradnie dekodery
Żal po odejściu księdza
Kompromis w sprawie imigrantów
Rewolucji Drożdżówek nie przetrwał żaden sklepik szkolny
Zbiorowe złudzenie peronowe
Instruktor kulturalny od narkotyków
Minister Żuchowski: Musiałem powiedzieć o tym pociągu
Jasna odpowiedź na ciemne gusła
Złodziejskie piękności
Jezdnia popękała już po roku
Uwaga na nieuczciwych handlarzy prądem
Kurier znów wygrał ze szpitalem w sądzie
SMOG. Strażnicy pukają do pieca
Plener fotograficzny w PORCIE IŁAWA
Podróż bez jednego uśmiechu
Łabędź szalał po przedmieściu
Burmistrz Żyliński: Nie ma czarowania, jest harówka!
Koniec słodyczy, koniec filmu
Pendolino przyspiesza, Iława zyska czy straci?
Z jeziora zniknęły wszystkie łabędzie
Więcej...

Forum

30369. 
Odnośnie wpisu numer: 30367

Szanowny Panie!
Liczę, iż po latach waśni nadejdzie czas na wspólnotę myśli i czynów. Nie jestem idealistą, ale przewiduję czas opamiętania, i w kraju, i na dołach. Zaiste zamysł godny Iławy.
Szanowny Panie! Niech nadejdzie czas budowy tego, co stałe i wieczne dla nas iławian, co nie jest ulotne, a trwałe.
Jednak wymaga to wszystko cierpliwości i pracy latami, dziesięcioleciami.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 22-05-2014

30368. 
Odnośnie wpisu numer: 30306

A czyja to wina, że 50% dzieci nie ćwiczy a reszta jest nieprzytomna?
Na pewno nie nauczyciela.
Pretensje kieruj do rodziców, którzy załatwiają dzieciom zwolnienia lekarskie i pozwalają siedzieć im do późna w nocy przed kompem lub telewizorem, bo na pewno się nie uczą!
Obecnie dzieci są leniwe i nie przyzwyczajone do pracy fizycznej choćby najlżejszej, nie potrafią nawet prostych czynności, choćby trzymania grabi - wstyd. Tu powinni zastanowić się rodzice nad wychowaniem swoich "nieskazitelnych" pociech.
 Mania
 Szwarcenowo, Czwartek 22-05-2014

30367. 
Odnośnie wpisu numer: 30364

Panie Feliksie, a wytłumaczy mi Pan - w jaki sposób to wszystko ma zafunkcjonować, jeśli nie można nawet dojść do porozumienia co do budowy mostu na wielką Żuławę...
Nadal zapominamy o jedynej mieszkającej rodzinie, która tam została, bo ja, na przykład, nie chciałbym, aby mi pod samym nosem kręcili się turyści.
Nie mówię, że pomysł jest nierealny, bo można go zrealizować, ale tylko poprzez realne działanie, bo koncepcji w głowie na zagospodarowanie naszej wyspy, to i ja mam bez liku.
Chyba nie jest tajemnicą poliszynela, że turystyka finansowo nie zbawi mieszkańców Iławy.
 Kamil
 Iława, Czwartek 22-05-2014

30366. 
Odnośnie wpisu numer: 30333

Mój owczarek również zagryzł yorka, po tym jak ten biegając bez smyczy podbiegł i ugryzł mojego psa.
Myślę, że jeśli york był bez smyczy, to niestety jest to wina właścicielki yorka.
A co by było, gdyby ten york podbiegł na przykład do małego dziecka i zaczął szczekać i podgryzać?
Prawo mówi wyraźnie: psy mają być na smyczy, bez względu na wielkość zwierzaka.
 xyz
 Iława, Czwartek 22-05-2014

30365. 
Zasiłek opiekuńczy na wsi. Sposób na dobrą kasę.
Ile jest bezrobotnych dzieci rolników i nie chce im się pracować za 1000 złotych, ale wolą na czarno i dodatkowo brać kasę na dziadka lub babcię za niby opiekę. Taki rolnik jest przecież biedny, bo w skarbówce się nie rozlicza, a za mleko może dostawać nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, jeśli posiada około 20 krów.
Przecież te zasiłki miały być naprawdę dla tych, co są w bardzo ciężkiej sytuacji, a nie dla naciągających Państwo Polskie. Kontrole pracowników socjalnych mają być co pół roku, może jak bez zapowiedzi, to się tych nie uczciwych wyłapie.
Polak jednak potrafi kombinować. Według ustawy z dnia 04.04.2014 roku (art. 3 pkt. 2) czytamy, że rolnik, który się ubiega o zasiłek opiekuńczy winien zaprzestać prowadzenia gospodarstwa rolnego pod groźbą odpowiedzialności karnej jeśli chce pobierać zasiłek opiekuńczy.
Temat rzeka.
Temat ciekawy i na czasie, bo właśnie teraz ruszył nabór wniosków o wypłatę kilku tysięcy za ostatni rok za zawieszona wypłatę tego zasiłku wraz z odsetkami, no i na nowy okres wypłaty zasiłku. Czy te zasiłki nie pochodzą z podatków szarych obywateli?
 ciekawy czytelnik
 wieś, Czwartek 22-05-2014

30364. 
Pan Adam Żyliński w swoim felietonie porusza sprawę zagospodarowania Wielkiej Żuławy. Przybliża pogląd na turyzm i turystykę w ogóle, nareszcie odnosząc się krytycznie do dawnych swoich poglądów, że - jednak! - turystyka dla Iławy może być piękną różą u bram miasta, ale żyć z niej iławianom nie przyjdzie. Otóż to! Otóż to!

Jednak ta róża jako ozdoba i pachnidło spełni funkcję przyciągającą zwykłych, niebogatych turystów. Z mojej strony dodam, iż tym warunkiem będzie infrastruktura turystyczno-rekreacyjno-sportowa.

Wyspę należy zagospodarzyć pod ośrodek wypoczynkowy ze sportowym łącznie - hoteliki, stadiony, sprzęt turystyczny, most stały od strony lasu i sieć ścieżek rowerowych do jazdy na rolkach i nartorolkach. To nie są sny, ale teren tego miejsca byłby doskonałym miejscem do szkolenia olimpijskiego.

Natomiast ewentualną sprzedaż wyspy Wielka Żuława traktuję jako potworne barbarzyństwo.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 21-05-2014

30362. 
Pragnę - jako zajawkę głębszej dyskusji w sprawie poruszonej przez Panią Katarzynę Grosz w felietonie - ze zdumieniem odnieść się do Jej odwagi osobistej w temacie „bezstresowego wychowania”, występując przeciw poprawności ideologicznej i poprawności politycznej.

Powiem tak: za grosz u Grosz litości do obecnych nie tyle pedagogów co kłusowników pedagogicznych, bo ta metoda jest właśnie kłusownictwem pedagogicznym, nie zaś wychowaniem. Ci ludzie nie rozumieją na czym polega bezstresowe wychowanie. Bezstresowe nie oznacza swobody i luzu w postępowaniu dziecka i ucznia, i uleganiu mu, a dotyczy nauczyciela. Nauczyciela, który w stosowaniu środków wychowawczych, nie wprowadza despotyzmu i nerwowości u podległej mu młodzieży, jednocześnie stawia wymagania - wymagania na miarę.

Św. Jan Bosko znany z prewencyjnej metody wychowawczej stosował również kary. Nikt nie odważył określić jego metody jako stresującej. Podobnie metodą pedagogiczną Korczaka było „partnerstwo w relacji wychowawca-wychowanek, które powinno wyrażać się w odrzucaniu przez pedagogów despotycznego rygoru, na rzecz wzajemnego porozumiewania się, współdziałania, wspólnego uzgadniania żywotnych dla obu stron spraw, zaufania do dziecka, do jego rozsądku i umiejętności w stosunkach interpersonalnych między dzieckiem a wychowawcą.”

Szanowna Pani Kasiu! Proszę bronić swoich deklaracji jak Westerplatte. Do źródeł Prawdy trzeba iść pod prąd, bo z prądem płyną tylko szumy.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 21-05-2014

30361. 
Za miedzą też się kotłuje.
Należące niegdyś do skarbu państwa Zakłady Celulozowo-Papiernicze w Kwidzynie, potentat w skali kraju i kontynentu, zostały sprzedane w roku 1992 za ledwie 120 mln USD, mimo że ich ówczesna wartość była szacowana na około 500 mln USD.
Ministrem przekształceń własnościowych był wówczas kto...? No kto...?
Oczywiście! Janusz Lewandowski (PO).
 skaner
 Iława, Środa 21-05-2014

30360. 
Odnośnie wpisu numer: 30317

Skoro jesteś taki bystry w wyszukiwaniu informacji, to może napisz mi gdzie mogę znaleźć informacje na ile zadłużony jest budżet gminy Susz, bo przewertowałem wszystko i nic nie ma. Z innych lat wszystko jest, a za rok 2014 - brak informacji. Chodzi mi o kwotę, nie procenty.
 szukacz
 Susz, Środa 21-05-2014

30359. 
Jak zwykle w czasach kryzysu wzmaga się działalność agentury, więc trzeba się jej bardzo strzec. Agenturą posłuży się w Iławie w wyborach do urzędu miejskiego mafia towarzysko-gabinetowa upadającej Platformy "Obywatelskiej".
Tylko w mieście wybory będą większościowe, czyli takie, kiedy sam z własnej inicjatywy może obywatel założyć komitet wyborczy o nazwie np. Jana Kowalskiego, by wystawić się na kandydata w jednym z 21 okręgów wyborczych w Iławie.
W ten perfidny sposób znajdzie się na wspólnej liście kandydatów według alfabetu w tym punkcie umieszczony, ale nieznany skąd-kogo i jaką partię reprezentuje. Dojdzie więc do agenturalnego wprowadzenia swych ludzi i przejęcia władzy w Starostwie i ratuszu miejskim przez iławską PO na czele z Rygielskim i Hordejukową.
Dlatego bądźcie czujni jesienią, bo listy osób są skrycie kompletowane.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 20-05-2014

30358. 
1. Na Ukrainie masowo niszczone są pomniki Lenina i inne komunistyczne symbole zbrodniczego reżimu i dominacji. I wszyscy zadowoleni.

2. A w naszej ukochanej Polsce policja i prokuratura prowadzą z urzędu sprawę rzekomego (!) „znieważenia pomnika generała Armii Czerwonej Iwana Daniłowicza Czerniachowskiego” w Pieniężnie.

I co? Gdzie jest większe zniewolenie i mentalna komuna? Ależżżżż!
Wiadomo przecież, że nie u nas. U nas 25 lat wolności jest przecież...
 LOGIKA
 Iława, Wtorek 20-05-2014

30357. 
Odnośnie wpisu numer: 30191

Jak to jest...?
Czemu władze wszystkich gmin wokół naszej Iławy potrafią zadbać o najważniejsze sprawy swoich mieszkańców, a iławska PO zajęta była przez dwie kadencje (8 lat) tylko dzieleniem etatów i wyrzucaniem z pracy niepokornych ludzi...?
To jest fakt, że Hordejukowa i Rygielski przespali dziejową szansę dla budowy wiaduktów. Niestety to prawda, że pomimo rekordowych ze strony Warszawy nakładów na kolejową trasę E-65 z Warszawy do Trójmiasta, wielkie miliony dotacji unijnych przeszły nam tuż koło nosa i zostaniemy nadal z problemami komunikacyjnymi. Taka szansa chyba już nigdy się nie powtórzy.

Na fotografii widzimy nowy wielki wiadukt drogowy wybudowany w miejscu dawnego szlabanu na przejeździe kolejowym w pobliskiej nam miejscowości Rakowice, czyli na trasie krajowej nr 15 prowadzącej z Sampławy do Nowego Miasta Lubawskiego. Wioska może, a my nie...?

(foto: skyscrapercity.com)
 skaner
 Iława, Wtorek 20-05-2014

30355. 
Odnośnie wpisu numer: 30352

Panie Kamilu! Czy ludzie mają ich dosyć, to dowiemy się za tydzień, ale jeszcze więcej - za 5 miesięcy. W niedzielę, dzień wyborów będzie dniem hańby narodowej - ale nie dlatego, że ponownie PO uzyska wiele, o wiele za dużo głosów jak na ich karygodne postępki, a dlatego, że do urn przystąpi może 15% uprawnionych.
W mojej rodowitej wsi, gdzie naród do zera wytrzebiony jest moralnie oraz z tożsamości narodowej, zawsze chodziło może 25%, a teraz pochyli się przy urnie raptem co 20 człowiek.
Z mej gęstej rodziny (ojce pomarli, a rodzina cała zawsze uczestniczyła w wyborach) na 7 osób lokal odwiedzi tylko jedna sztuka człowieka. Jeśli nawet ich nie interesuje wybór kandydata z własnej partii, to... coś tu nie gra. Albo oni zachorowali psychicznie.
Jeśli więc PO zmobilizuje się nieco ponad przeciętny poziom adrenaliny, wypędzi do wyborów swe rodziny, szczególnie urzędników z ratusza od wójta od starostwa, całą budżetówkę, zakłady, nauczycieli - to mają wygrane wybory.
W tym momencie mamy koniec Państwa polskiego i przebijamy dno.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 20-05-2014

30354. 
Na łamach forum "Kuriera" pragnę bardzo gorąco podziękować Panu Posłowi Adamowi Żylińskiemu za wszelką pomoc w sprawie apelu do ustawodawcy sejmowego o zmianę pewnego rozporządzenia ministra zdrowia.
Pomimo natłoku różnych zajęć, a także tego, iż Pan Poseł Żyliński nie jest w Komisji Zdrowia, znalazł czas i chęci, by zająć się sprawą która nie należy do zakresu Jego zadań. Podobną prośbę skierowałam do posłów Lidii Staroń i Tadeusza Iwińskiego (bez odzewu).
Dzielę się z tą informacją tylko dlatego, by pokazać Państwu jak bardzo słownym, otwartym i wrażliwym człowiekiem jest Pan Adam Żyliński, który nie pozostawił problemu bez echa.
Bardzo cieszę się, że istnieje ktoś, kto na miarę swoich możliwości stara się pomóc człowiekowi. Przede wszystkim porusza mnie fakt dostępności dla zwykłego obywatela - takim powinien być każdy polityk. Wiadomo, że Pan Poseł, a w przyszłości mam nadzieję, że i burmistrz naszego miasta Iławy, nie będzie lekiem na całe zło czy balsamem na rany, ale chodzi mi o samego człowieka - rzetelny, konkretny i dotrzymujący obietnic.
Z kimś takim można góry przenosić!
 Justyna Kowalewska
 Iława, Wtorek 20-05-2014

30353. 
Chciałabym przestrzec rodziców młodzieży która odbywa zabawy w lokalu "rozrywkowym" w budynku IZNS.
Jest tam bardzo niebezpiecznie. Dziwię się, że takie miejsce na odludziu nie ma profesjonalnej ochrony! Pranie po gębach to częsty widok przed lokalem! Wizyty policji są w zasadzie co weekend.
Ostatnie poważne pobicie pracowników firm które tam działają skończyło się karetką i interwencją policji! Kopali nawet leżących i było bardzo niebezpiecznie.
Tam bawi się młodzież nieletnia, pijana i po środkach odurzających.
Kurierzy zajmijcie się sprawą!
 Mamma Mia
 Iława, Wtorek 20-05-2014

30352. 
Odnośnie wpisu numer: 30345

Marszałku, a czego ty oczekujesz po osobach, które umieją wszystko...?
Znasz takie powiedzenie: "Jak ktoś jest od wszystkiego to..."
Skandalem dla mnie jest to, że my iławianie nie umieliśmy się zebrać i odpowiednio zadziałać przygotowując referendum za odwołaniem naszej elity [PO]. Ci ludzie już tak obrzydzili życie ludziom, że przytłumili w ludziach idee społeczeństwa obywatelskiego.
 Kamil
 Iława, Wtorek 20-05-2014

30350. 
Odnośnie wpisu numer: 30348

Kocham takie fotki!
Te szczęście bijące z roześmianych twarzy! Te rozanielenie!
Znając postępowanie tej parki aniołów rodem z piekła, nie sposób oszacować ile za tymi uśmiechami kryje się pogardy dla ludzi...
 Waldemar Spostrzegawczy
 Iława, Poniedziałek 19-05-2014

30349. 
Mamy kolejny SKANDAL!

Nikt z aktualnych władz miasta Iławy i powiatu nigdy nie wyszedł do PKP z propozycją budowy wiaduktu drogowego nad przejazdem kolejowym w ciągu drogi krajowej „16” (na wylocie z Iławy na Kisielice). I to pomimo tego, że państwo miało na ten cel epokowe ogromne kwoty ze środków centralnych i unijnych. Taka okazja może się już nigdy nie powtórzyć.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Wylot-z-Ilawy-na-Kisielice-Nie-bedzie-wiaduktu/4073
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 19-05-2014

30348. 
Temu duetowi „uzdrowicieli Iławy” już dziękujemy.
Na zdjęciu: Bernadeta Hordejuk i Maciej Rygielski.
 pacjent
 Iława, Poniedziałek 19-05-2014

30346. 
Odnośnie wpisu numer: 30327

Ulotki Pani Hordejuk nawet na wioski dotarły.
Z tych ulotek wynika, że ta dziewucha niewiejska to człowiek renesansu.
Trzy fakultety, do tego jeszcze tytuły (pisane z dużej litery, ha) jakiegoś mistrza zarządzania sportem i menedżera sportu. Normalnie ekstaza!
 kaszanka
 Iława, Poniedziałek 19-05-2014

30345. 
Odnośnie wpisu numer: 30344

Przecież "nic się nie stało", a wy iławianie, głosując na Pana Ptasznika, człowieka Rygielskiego i Hordejukowej, wy sami sobie taki żałosny los zgotowaliście, za władzy którego dokończono raptem tylko to, co zeszły burmistrz Adam Żyliński zainicjował.
A tymczasem nowe wyzwania ważne dla miasta - leżą na twarz, kwiczą.
Wiadukt przy białym kościele i wiadukt w lesie na drodze 16 w kierunku
na Grudziądz był rękach ludzi, którzy rządzili tutaj nieprzerwanie przez ostatnie 8 lat. I co załatwili?
A tymczasem ja już jechałem rowerem przez nowe piękne wiadukty obok w takich wioskach jak Hartowiec, Rakowice, nawet w lesie - Smolniki, Kamionka; czy dalej jak Ząbrowo, Redaki.
To dowód, że faktycznie burmistrz Ptasznik przespał dwie kadencje, co jest SKANDALEM STULECIA, bo wiele milionów euro, czyli miliardów zł przeszło Iławie obok nosa - bezpowrotnie!
Tak to jest, kiedy bez ikry ludzie z meszką, na dotrwanie do emerytury na wysokim stanowisku posady z czapy dostają. [...]
Gdyby nie wstawiennictwo Żylińskiego z Olsztyna a potem z Warszawy, który osobiście obskoczył z legitymacją posła urzędy centralne oraz ministerstwa, bo ta samochwała Hordejukowa nie mogłaby dziś nawet pochwalić się dokończeniem brzegów małego Jezioraka, spacerniakiem i mostem Dąbrowskiego nad rzeką Iławką, basenem kąpielowym czy obwodnicami - północną i wschodnią.
Nieświęta trójca - Hordejuk, Rygielski i Ptasznik - w podziękowaniu za ciepłe etaty i pompowanie dotacji "z góry" potrafili wszystko "na dole" spieprzyć, i jeszcze bezczelnie pluć na Żylińskiego - z rana, w południe i nawet w nocy... NIGDY WIĘCEJ!
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 19-05-2014

30344. 
Odnośnie wpisu numer: 30337

Szanowni Państwo!
Pani Hordejuk kandyduje do Parlamentu Europejskiego nie po to, aby zostać eurodeputowaną! Jej kandydowanie to ewidentny sondaż przed wyborami samorządowymi - ona chce wiedzieć jakie szanse ma w walce o fotel burmistrza Iławy.
Dlatego ostrzegam: oddanie głosu na Hordejuk to [...] Pewnie znowu będzie tak, że za jakiś czas powiem sam do siebie: "...a nie mówiłem!..."
 Teodor
 Iława, Poniedziałek 19-05-2014

30343. 
Odnośnie wpisu numer: 30330

Zbudujemy most na wyspę - i co dalej?
Przez tyle lat nie było spójnej koncepcji co do zagospodarowania wyspy. Czy teraz nagle takowa powstanie? Aj, przepraszam, przypomniało mi się, że było parę opcji, ale jak to w tym kraju bywa, żadna nie okazała się wystarczająco dobra.
Ja uważam, że taka sprzedaż (bądź też dzierżawa) wsparta odpowiednio skonstruowaną umową finansowo znacznie podbudowałaby budżet miasta jeśliby oczywiście te pieniądze nie zostały zdefraudowane.
Marszałku! Piszesz, że należałoby oddać wyspę w ręce prywatne lub w państwowe. A co myślisz, że inwestor prywatny też by się nie odgrodził?
Na państwo nie liczyłby raczej.
 Kamil
 Iława, Poniedziałek 19-05-2014

30342. 
Odnośnie wpisu numer: 30331

...ten dzień katharsis dla Iławy - urzędu miasta, starostwa powiatowego i gminy wiejskiej - nastąpi już niebawem: w niedzielę 16 listopada 2014.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Elizeum, Poniedziałek 19-05-2014

30340. 
Odnośnie wpisu numer: 30327

DRAMAT IŁAWY

Na imieninach u cioci Matyldy doznałem zaszczytu 4-godzinnej dyskusji
w towarzystwie wzajemnej adoracji. Kilka osób prezentowało najwyższą iławską półkę administracyjną (po przejściach).
Jako że zwyczaj mówi: "W winie prawda" - rozgadało się ochoczo moje towarzystwo.
Zmiany w Iławie jesienią mogą okazać się dramatyczne dla wielu osób z urzędów. Jednak niewiele to zmieni w kondycji miasta, bo wypracowane trójkątem Rygielski-Horedejuk-Ptasznik zadłużenie dosłownie poraża. Trzeba będzie płakać i spłacać. Zwykłe zaciskanie pasa nie pomoże.
Po nich będzie tylko płacz i zgrzyt zębów.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 19-05-2014

30339. 
Odnośnie wpisu numer: 30333

Z przerażeniem dowiaduję się, że w Iławie giną bez śladu psy, szczególnie te luźno biegające.
Mojemu sąsiadowi zaginął pies, który od lat był wypuszczany na luźny wybieg. To już trzeci pies z mojej okolicy.
Są mordowane w okrutny sposób, by wytopić z nich smalec na zapalenie płuc i gruźlicę. Psi smalec idzie w modę, jako suplement diety na odbudowę chrząstek stawowych. [...]
 Hycel
 Tchórzanka, Niedziela 18-05-2014

30337. 
Odnośnie wpisu numer: 30327

Dla mnie nie jest ważne to, co jest napisane w ulotce wyborczej Pani Hordejuk. Papier wszystko przyjmie... Dla mnie ważne jest to, jakim jest człowiekiem. A jest człowiekiem [...]. Na takich ludzi nie będę głosować!
 wyborca
 Iława, Niedziela 18-05-2014

30336. 
Odnośnie wpisu numer: 30328

A jak można tajnie sprzedać wyspę...?
Przecież jest PZP [Plan Zagospodarowania Przestrzennego] więc można zawsze zerknąć.
Nie rozumiem tego Panie. Chyba że więcej coś o tym napiszesz.
 Antosik
 Rodzone, Sobota 17-05-2014

30334. 
Najważniejsze, że jest przychówek iławskich łabędzi. W zeszłym roku ta para wychowała na rzece Iławce 7 zdrowych, a obecnie mamy podobny przyrost kolejnego pokolenia ptaków. Oby tylko nic ich nie porwało.
 obserwator
 Iława, Sobota 17-05-2014

30333. 
Byłam świadkiem zmasakrowania przez owczarka niemieckiego małego pieska rasy York. Sytuacja miała miejsce przy ul. Niepodległości [Iława]. Zagryziony piesek zmarł na miejscu.
Gdy na miejsce przyjechała policja właścicielka Yorka cały czas trzymała go na rękach. Policjanci nieodpowiednio odnosili się do poszkodowanej. Gdy roztrzęsiona kobieta poprosiła o zaznaczenie w notatce, że winny pies nie miał kagańca, policjanci unosząc się honorem zaczęli ją pouczać, że wiedzą jak mają spisywać notatki.
Spokojnie panie i panowie policjanci! Ukończenie kilkuletniej szkoły policyjnej i wkupienie się do szeregów Iławskiej "POLICJI" nie sprawia, że jesteście lepsi niż "szarzy ludzie"!
 anonim
 Iława, Sobota 17-05-2014

30331. 
Odnośnie wpisu numer: 30327

Masz rację kapralu. Coś ostatnio szwankuje w genialnych koncepcjach niedoścignionego duetu Maciej Rygielski & Bernadeta Hordejuk. Wszak wydawało się, że sztukę politycznego przetrwania oboje opanowali do perfekcji.
Mieliśmy twarde przykłady, że nadal działają na zimno oraz metodycznie. Nie wahają się złożyć na ołtarzu każdego wiernego dworaka, jeśli tylko wyczują takie zapotrzebowanie iławskiej publiki.
Zgodnie z przewidywaniami wylewają teraz fontanny łez rozpaczy jak to Włodzimierz Ptasznik zepsuł Iławę, a teraz odchodzi sobie na emeryturę, zostawiając cały ten bajzel na ich głowach. Czy wyobrażasz sobie kapralu Jagodo perfidną zręczność takiego zabiegu? Daje to Państwu Hordejuk/Rygielski bezapelacyjną wygraną w zawodach o rangę NAJBEZCZELNIEJSZYCH!
Bo przecież ten Pan Burmistrz-Nieszczęśnik ślepo wykonywał wszystkie polecenia tej pary i jego 8 lat rządzenia Iławą okazało się żałosną klapą. No to teraz trzeba gościa rzucić na żer opinii publicznej, a samemu otrzepać przybrudzone ręce.
Wielki szacun za spryt niezrównany!
Jednak ta dobra passa dobiega kresu. Nasza para, jak z jednego jaja wykluta, grzechem pychy niesiona, popełniła wielką nieostrożność angażując się wprost w wybory do europarlamentu. Bo wynik Pani Bernadety będzie katastrofalny, a straty dla iławskiej Platformy Obywatelskiej będą dziś nie do odrobienia w jesiennych wyborach samorządowych.
Zasypiaj snem serdecznym i głębokim kapralu Jagodo, relaksuj się i w spokoju ducha podglądaj narastającą nerwowość w platformerskich szeregach. W Iławie, jeszcze w tym roku, pomimo listopadowej szarugi, pełnym blaskiem zaświeci słońce.
 Waldemar Spostrzegawczy
 Iława, Piątek 16-05-2014

30330. 
Odnośnie wpisu numer: 30325

Owszem, cudowny kawałek Ziemi Iławskiej w pięknym otoczeniu przyrody - należałoby zatrzymać. Zainwestować turystycznie my sami potrafimy, niekoniecznie zaraz pozbywać się tej pięknej wysepki na wieczność obcokrajowcowi, który odgrodzi się od pospólstwa, jak, nie wskażę palcem na....
Wprawdzie samej Iławy nie stać na tego typu wielką inwestycję, ale są rozwiązania, by ten skrawek oddać w ręce godne, inwestorom prywatnym lub państwowemu pod budowę ośrodka.
Należy wyspę Żuławę wreszcie połączyć trwale mostem betonowym. Przy dzisiejszym wsparciu z UE i rozmyślnym wydawaniu środków, sprawa jest otwarta.
Kto zdoła poświęcić się na takiemu zamiarowi?
 Marszałek
 Iława, Piątek 16-05-2014

30328. 
Odnośnie wpisu numer: 30324

Wyspę mogą sprzedawać, ale na jawnych i przejrzystych warunkach ściśle ustalonych w umowie i korzystnych strategicznie i finansowo dla interesu miasta Iławy.
I gdyby mieli sprzedawać, to na pierwszym miejscu należy zabezpieczyć mieszkanie dla jedynej rodziny mieszkającej na wyspie.
Może to są trywialne zdania, lecz przy różnych okazjach doświadczenie nauczyło mnie, że czasem najbardziej wiadome sprawy zyskują rangę najbardziej skomplikowanych.
 Kamil
 Iława, Piątek 16-05-2014

30327. 
Odnośnie wpisu numer: 30316

Waldemarze, czy ty sobie jaja robisz?
Caryca Bernadeta Hordejuk startuje tym razem gdzie? Na co?
Na posła europejskiego do Strasburga?
Ło Matko! A kto wymyślił ten kabaret?
Czyżby Cesarz Napoleon Maciej Rygielski? To taki jest z niego generał i strateg, że na przegrane odcinki frontu kobiety wypycha do przodu?
 kapral Jagoda
 Iława, Piątek 16-05-2014

30325. 
Odnośnie wpisu numer: 30324

Pytanie niekoniecznie z ulicy - skierowane nie tylko do forumowicza o pseudonimie "podsłuch":
Czy wyspa Wielka Żuława powinna być sprzedana inwestorowi z Dubaju?
A może któremuś innemu?
 Adam Żyliński
 Iława, Piątek 16-05-2014

30324. 
Pytanie z ulicy: czy wyspa Wielka Żuława na Jezioraku została sprzedana inwestorom z Dubaju?
 podsłuch
 Iława, Piątek 16-05-2014

30323. 
Odnośnie wpisu numer: 30317

Super, dzięki za doinformowanie... A utrzymanie ulicy Leśnej w czystości, porządku, odśnieżanie też gdzieś można znaleźć...?
Ostatnia zima była łagodna i zdarzyło się, że ciągnik z pługiem przejechał dwa razy. W ubiegłym roku obkoszono dwa razy. Kilka lat wstecz wcale. To mieszkańcy dbają o estetykę. Proszę zobaczyć ile śmieci jest na odcinku wieży ciśnień do stadionu.
Proszę zobaczyć, jak "kulturalna" młodzież wraca z imprezy i co po nich zostaje.
 mieszkaniec Leśnej
 Susz, Piątek 16-05-2014

30322. 
Trwa łatanie dziur w jezdni przy ul. Dąbrowskiego w Iławie, jednak na odnodze, czyli przy Polnej nie można doprosić się załatania jednej dziury. Nie została załatana przez cały 2013 rok, to może doczekamy się w tym roku. Dziura z miesiąca na miesiąc jest coraz większa, a znajduje się pomiędzy budynkami nr 4 i 6.
Kto jest odpowiedzialny za łatanie dziur? Może Zarząd Dróg w Iławie, ale pod wskazanym adresem zamknięta brama.
 Justyna, lat 37
 Iława, Piątek 16-05-2014

30321. 
Pani Irena Komaiszko [strona 17].
Wszystko co Pani opowiedziała na łamach Kuriera jest 100% prawdą – ja się też pod tym podpiszę, bo niestety nasi strażacy nie do końca wobec wszystkich są fair.
Nie powinni nadużywać swojej administracji, czyli Centrum Zarządzania Kryzowego i korzystać z niego jako "Centrum Rozrywki i Wypoczynku". Inne stowarzyszenia, które też pomagają ludziom z dobroci serca - ale takich przywilejów nie mają.
 suszanka
 Susz, Piątek 16-05-2014

30319. 
Pan Feliks Rochowicz w felietonie poruszającym kwestię ochrony przyrody napisał, że chłopstwo i inteligencja gminy wiejskiej Iława popiera wójta Krzysztofa Harmacińskiego. Tak było drzewiej. [...]
 chłop
 Owczarnia, Czwartek 15-05-2014
Odp. 
Chłopie, tobie się coś dokumentnie pomieszało. Czy na pewno wójt Krzysztof Harmaciński upoważnił cię do relacjonowania na forum jego przemyśleń i planów? Czy taki rzecznik prasowy nie powinien przedstawić się, co?
Ale jako że pierwszy raz ciebie tutaj widzę, dlatego pouczam:
nie publikujemy anonimowego bełkotu. Popraw się.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 16-05-2014

30318. 
Odnośnie wpisu numer: 30316

Benia Hordejukowa niech się zajmie gotowaniem, bo [...]. Ona ku temu ma stosowne przygotowanie, toć w Zajeździe pod Trupkiem główną kucharką kiedyś była, zanim ją na ministrę sportu w Iławie ochrzcili. [...]
 Swój
 Iława, Czwartek 15-05-2014

30317. 
Odnośnie wpisu numer: 30294

Jest taka "szukajka" jak wujek Google.
Inwestycje na 2014 rok. Przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej 1307N ulica Leśna Susz w kierunku stadionu. Koszt inwestycji 220 000,00 zł. Naprawdę szukanie nie boli.
 gugl
 Wąchock, Czwartek 15-05-2014

30316. 
Odnośnie wpisu numer: 30314

Panie Marszałku! Bój się Boga!
Nawołujesz by głosować na osoby doświadczone, otrzaskane, swobodnie poruszające się po administracji publicznej... Toż to jest "kopiuj-wklej" ulotka wyborcza Pani Bernadety Hordejuk, kandydatki do Parlamentu Europejskiego z Iławy!
Bo nie masz, kochany Marszałku, wybitniejszej postaci, której po naszej iławskiej ziemi stąpać by przyszło. Jasno to wynika z reklamy wyborczej, jaką opracował sztab wyborczy iławskiej Platformy Obywatelskiej i teraz wtyka obywatelom pod drzwi.
Niedobrze! Posiadasz Marszałku całą armię internetowych zwolenników.
Na pohybel ich prowadzisz!
 Waldemar Spostrzegawczy
 Iława, Czwartek 15-05-2014

30315. 
[...] [...] [...]
Pozdrawiam.
 Adi
 Iława, Czwartek 15-05-2014
Odp. 
Nie publikujemy bełkotu! Zwłaszcza anonimowego.

No i te nieposkromione „pozdrawiam”, czyli pełnia
intelektualnego zwycięstwa. Człowieku, jak można
anonimowo przesłać komuś pozdrowienie, no jak?

Ps. Na jeden dzień musieliśmy zamknąć „przejazd”,
bo nic tak dobrze nie działa tonująco na chorobliwą
frustrację bełkotników, jak szlaban w poprzek forum.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 15-05-2014

30314. 
Odnośnie wpisu numer: 30312

Jako zatroskany Obywatel Iławy, mówię wam kochani tak:

Czasy przypadkowych ludzi skończyły się. Dziś mamy już inne klimaty.
I zupełnie inne, trudne wyzwania. Czas, kiedy ludzie z ulicy wchodzili do rządzenia - skończyły się. [...]
Dziś mamy 25 lat drogi za sobą i czas na ludzi poważnych na stanowiska burmistrzów, wójtów. To muszą być osoby znane w Iławie, doświadczone w samorządach, parlamencie, z kontaktami w ministerstwach. Otrzaskane na wysokich już stanowiskach, obeznane w różnorakiej materii. Bo już nie czas na takich, którzy mówią, że startują dlatego, bo "trzeba coś zrobić z bezrobociem" albo takich, co to obiecują "rozwój przedsiębiorczości", a nawet "turystyki".
Gdy słyszę coś takiego, to już wiem, że to dureń.
Nie mogą nami rządzić SPADOCHRONIARZE albo KRÓLIKI z kapelusza!
Ten czas już przeminął i niech nie wróci nigdy. Żarty się skończyły.
 Marszalek
 Iława, Środa 14-05-2014

30313. 
Odnośnie wpisu numer: 30304 30298

Trafiłem w pewne sedno związane z tym, czym kieruje się Pan Maciej publikując swe wypowiedzi. Czy naprawdę wychodzi Pan z założenia, że trzeba być kolegą, rodziną, czy też przyjacielem (zwłaszcza Pani Komendant) żeby wypowiadać się pozytywnie o jednostce, która funkcjonuje w Iławie od 1992 roku...?
Przywołując Pana Emila podałem przykład typowego karierowicza, którego zazwyczaj nazywam cwelebrytą (pisownia prawidłowa). Faktem jest, że na razie daleko Panu do typowego sieciowego hate-ra, lecz utrzymując się w pewnym nurcie może to ulec zmianie.
Świętej pamięci profesor Kulesza (specjalnie dla Pana wspomnę, że to twórca samorządu w Polsce) zawsze wspominał, że utworzenie Straży Miejskich było swego rodzaju kamieniem milowym w polskim systemie bezpieczeństwa, gdyż miało na celu odciążenie takiej formacji jak Policja. To, że w Polsce nazywamy to Straż Miejska, a nie Stadtpolizei (Niemcy), Mestska Policie (Słowacja i Czechy) albo Municypal Police (Anglia) to chyba również dobrze, bo mamy wreszcie coś "swojego", a nie spolszczonego.
Zgodzę się z Panem Kamilem (wpis nr 30298), że czas na reorganizację tej formacji (w sumie 24 lata działania). Myślę, że np. samochód strażników stojący przy ich siedzibie oznacza tylko, że w tej chwili po prostu mają patrol pieszy.
 Mirek, lat 44
 Iława, Środa 14-05-2014

30312. 
Odnośnie wpisu numer: 30310

Kapralu, mnie się wydaje, że Iławie potrzeba takiego burmistrza, który będzie starał się wykazywać inicjatywę i będzie miał możliwość szerszego działania.
Najbliżej tego profilu dla mnie jest Pan Adam Żyliński. Nikt z nas nie jest bez wad, jednakże intuicja podpowiada mi, że wybór doświadczonego Pana Adama będzie lepszym wyborem aniżeli eksperymenty z zupełnie nowymi osobami.
Najlepiej by było, aby każdy z kandydatów podzielił się na forum swoim programem. Z chęcią bym się zaznajomił co chcieliby nasi kandydaci zrobić dla miasta Iławy.
 Kamil
 Iława, Środa 14-05-2014

30311. 
Odnośnie wpisu numer: 30310

Jeśli znam, znaczy, że z każdej strony: osobowej, służbowo-zawodowej; z przodu i z tyłu; nawet od środka.
Jeśli ja, Marszałek, mówię, że Adam Żyliński na stanowisko Burmistrza Miasta Iławy powinien wrócić ponownie, aby pozamiatać i powymiatać łajdactwo, niedołęstwo niechlujstwo i nieróbstwo, znaczy, że tak będzie. Biorę za to pełną odpowiedzialność.
Jeśli są tacy, co zawsze przeciw w słusznej Rzeczypospolitej Sprawie stanowią, to muszą uszy potulnie pospuszczać.
 Marszałek
 Iława, Środa 14-05-2014

30310. 
Odnośnie wpisu numer: 30265

Marszałku, no i cóż takiego wynika z twojego komentarza oprócz tego, że "osobiście znasz kandydata"...? Czy to ma być argument w rozmowie na temat kto powinien zostać wybranym na burmistrza miasta Iławy? Twoja "osobista znajomość" ma wystarczyć innym?
Wodzu, napisz DLACZEGO! Uzasadnij, przedstaw jakąś argumentację.
 kapral Jagoda
 Iława, Środa 14-05-2014

30308. 
Odnośnie wpisu numer: 30306

Pamiętajcie jedno, że: nie jest zły ptak, co własne gniazdo kala, ale ten, co stoi na straży patologii i kalać gniazda innym nie pozwala. A gniazda skalanego się nie kala, bo jest skalane łajdactwem i tumiwisizmem w pracy z młodzieżą.
I dobrze, że gonili wówczas do pracy, bynajmniej wyszły ze szkół zdrowe moralne i fizycznie pokolenia. Dziś, nawet na tej waszej sali nie ma komu ćwiczyć, gdyż 50% leniwych siedzi na ławie, nie mówiąc o nieobecnych myślą na lekcji.
 Ziomal
 Nowe MIasto Lubawskie, Środa 14-05-2014

30307. 
Odnośnie wpisu numer: 30303

Skoro tylko 20 sztuk pancernych wyznawców wiary stawiło się do iławskiej katakumby, by wysłuchać głosu i nauk ich bóstwa czerwonego, to gdzie podziała się reszta - owe ponoć w sondażach aż 15 procent? Pochowali się ze strachu czy ze wstydu? Niech mi ktoś da głos w tej sprawie.
Nawet kanapy za wiele na tę partię, a mieli światem zawładnąć.
 Marszałek
 Iława, Środa 14-05-2014

30306. 
Odnośnie wpisu numer: 30270

Pięknie ubrałeś swoją zranioną ambicję w słowa. Trzeba przyznać, że pisać umiesz.
Przypomnę, że jako jeden z wymienionych przez ciebie wykształconych ludzi przez nauczycieli tamtych pięknych czasów, chodziłem do szkoły wówczas, gdy twoim zdaniem nauczyciele lepiej uczyli. Owszem, wiedza była i jest przekazywana na wystarczającym poziomie. Ale wtedy to właśnie w czasie lekcji grabiliśmy ogród szkolny, zbieraliśmy kamienie i ziemniaki, by zarobić na szkołę, robiliśmy zakupy nauczycielom, podczas nieobecnego nauczyciela często na zastępstwach były zadawane lekcje i pracowaliśmy sami, na zajęciach technicznych też nas ciągle nie kontrolowano i nikomu nie przeszkadzało, że trochę więcej zadane będzie do domu. I świetnie się wtedy bawiliśmy i uczyliśmy odpowiedzialności za siebie i innych.
I jak widzisz wyrośliśmy na normalnych, zaradnych i wykształconych ludzi, więc zupełnie nie rozumiem o co to zamieszanie... Chyba lubicie robić afery i chcecie by nasza wieś z tego słynęła jak słynne telewizyjne Wilkowyje...
Przytoczę ci powiedzenie starych ludzi: lichy to ptak co w swoje gniazdo kala... Mam nadzieję, że przez ciebie przemawiało dobro dzieci i nikt nie wysługuje się twoimi rękoma, by załatwić swój prywatny interes. Pamiętaj, że dobro dzieci jest najważniejsze...
 prawdziwy ziomal
 Szwarcenowo, Wtorek 13-05-2014

30304. 
Odnośnie wpisu numer: 30297

Chyba uraziłem wpisami jakiegoś znajomego Pani komendant straży miejskiej [Magdaleny Woś], że tak jej broni.
Od września do tej pory już powinna się czymś wykazać, ale ostatnio jest tylko o tym głośno, że jeździ bez zapiętych pasów. Wystarczy się przejść pod biuro straży po godz. 19:00 i na pewno natkniemy się na ich pojazd
- strażnicy oczywiście siedzą w biurze.
Z tym Panem Emilem to w sumie dobry pomysł - można by było nagrać
ich "pracę" i puścić radnym na sesji Rady Miejskiej.
 Maciej
 Iława, Wtorek 13-05-2014

30303. 
Odnośnie wpisu numer: 30283

Słyszałem, że na powitanie „czerwonych świń” z SLD przyszło w Iławie
do amfiteatru ledwo 20 osób, ale czy można się dziwić, że ludzie mają dosyć rozmawiania ze stalinowskimi utrwalaczami moskiewskiej władzy
w Polsce...
Pamiętam, jak podczas kampanii wyborczej na burmistrza Iławy w roku 2002 betonowy komunista Tadeusz Iwiński wykrzykiwał na wiecu SLD w kinie, że „mieszkańcom Iławy nie wolno zapomnieć o socjalistycznych ideałach”.
Z ust Leszka Millera natomiast nadal padają słowa haniebnej służalczości wobec Kremla, bo – jak wciąż twierdzi – rzekomo „Armia Czerwona była wyzwolicielem Polski”.
A skompromitowany Maśkiewicz prężył się dumnie do każdego zdjęcia
z tego rodzaju sortem czerwonych zaprzańców moskiewskich. Dramat.
I co? Jakie wnioski?
I znowu ten zewsząd ciągle wyszydzany kurdupel Kaczyński miał rację.
Bo rzekomo prawica PO rzekomo liberalna – finansowana przez Berlin.
Rzekomo lewica SLD rzekomo liberalna – finansowana przez Moskwę.
KONDOMINIUM. Teatr marionetek. Kolonia. Republika bananowa.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 13-05-2014

30301. 
Odnośnie wpisu numer: 30298

"Ni pies ni wydra, coś na kształt świdra" - tak należy określić formację Straży Miejskiej. Nawet nie należą do organizacji paramilitarnych, jak policja. Ich kompetencje, misja, funkcje, cele - są określone w książce ledwo na 50 stron i mętne jak bagno po ulewie.
Zapytajcie się policjantów, to wam powiedzą jakie są różnice w ich kompetencjach i funkcjach.
Niejeden dobry, ale szarobury ormowiec więcej znaczył niż malowana jak ta lala z Ratusza za biurkiem, obecna straż dzienna. Oni, co wam powiem, tylko we dnie działają, a policja na okrągło.
Ot cała prawda o bezsensownej formacji na podobieństwo burmistrzów zamiast malowanej.
 ORMO-wiec
 Iława, Wtorek 13-05-2014

30298. 
Odnośnie wpisu numer: 30285

Iława? W Warszawie to jest dopiero kuriozum.
Chłopaki ze straży miejskiej wpadają na deptak przed wejściem do metra "Wilanowska" na którym prowadzony jest drobny handel i tam wypisują dzień w dzień mandaty. Czynność ta i tak nie ma racji bytu, bo czy taka osoba handlująca na chodniku sznurowadłami bądź truskawkami tak po prawdzie zapłaci te mandaty? Nie!
Ludzie kombinują jak koniec z końcem związać więc nie będą się martwili mandatami. No ale straż sprawia wrażenie, że jednak coś robią. I tak od poniedziałku do piątku.
Już nie wspomnę tutaj o wielu przypadkach gdzie ludzie przed im nosem przechodzą nie na pasach, a ci udają, że nie widzą tego, bo po co strzec bezpieczeństwa.
Uważam, że ta cała ta formacja powinna przejść reorganizacje i zacząć naprawdę robić pożyteczne rzeczy.
 Kamil
 Iława, Wtorek 13-05-2014

30297. 
Odnośnie wpisu numer: 30276

Widząc kolejny wpis Pana Macieja zastanawiam się, czy przypadkiem
nie rośnie nam nowy "celebryta" pokroju telewizyjnego "Pana Emila" od fotoradarów.
Widać, co przyjął sobie Pan Maciej za punkt honoru, pewnie po uprzednim byciu ukaranym. Strażnicy byli, są i mam nadzieję, że będą, a rozwój tej jednostki pod wodzą Pani Komendant jest moim zdaniem gwarantowany.
 Mirek, lat 44
 Iława, Wtorek 13-05-2014

30296. 
Odnośnie wpisu numer: 30267

Cytat tygodnia:

„Platforma Donalda Tuska działa jak zakonspirowana, zhierarchizowana struktura, gdzie ważne decyzje ktoś zostawia na wycieraczce.
To nie partia, lecz syndykat.”
 skaner
 Iława, Wtorek 13-05-2014

30294. 
Panie Burmistrzu Pietrzykowski!
Czy ulica Leśna to jeszcze Susz, czy już nie? Jak długo jeszcze będziemy wyręczać w koszeniu, odśnieżaniu, zamiataniu? Chodniki są w opłakanym stanie, pobocza zarośnięte. Czy my jesteśmy mieszkańcami II kategorii?
 mieszkaniec Leśnej
 Susz, Wtorek 13-05-2014

30293. 
Odnośnie wpisu numer: 30276

Ha ha ha!
Widzę, kolejny koleś dostał mandacik od straży miejskiej, więc chętnie
by teraz likwidował źródło swojego nieszczęścia. Ha ha ha!
 Krzysiek
 Iława, Wtorek 13-05-2014

30291. 
Odnośnie wpisu numer: 30281

Panowie Bojko i Dzierzęcki nie potrafią się już nawet ogolić. Przepraszam: nie potrafią spojrzeć w lustro. Sprzedali się i nie warto poświęcać dla nich czasu.
Ciekawszy jest przypadek Jarosława Maśkiewicza, który wpycha się w każdy kadr z Leszkiem Milerem, a niedawno sam został usunięty z partii za to, że nie płacił składek członkowskich.
Wstyd dla iławskiego SLD, że nie wyciąga wniosków i nie pozbywa się takich przypadków jak Maśkiewicz.
 Teodor
 Iława, Wtorek 13-05-2014

30287. 
Odnośnie wpisu numer: 30283

No cóż, każdy manifestuje jak potrafi najlepiej. Dzisiaj nacjonaliści noszą ze sobą czerwoną świnię a jutro pałami obiją bardziej opalonego Ukraińca czy Gruzina. Trudno, takie mamy czasy. Zdecydowanie będę czcił siłę argumentów, nie argumenty siły.
 Teodor
 Iława, Poniedziałek 12-05-2014

30286. 
Czy szykuje się jakiś konkurencyjny wobec Krzysztofa Harmacińskiego kandydat na stanowisko wójta gminy Iława?
 gorzelany
 gmina wiejska Iława, Poniedziałek 12-05-2014

30285. 
Odnośnie wpisu numer: 30280

Widzę Krzysztofie, że trafiłeś z interwencją na strażnika Ćwiklińskiego.
Też miałem z nim "przyjemność" się spotkać i zachowanie jego jest [...] Kroku dorównuje mu drugi kanar i razem czują się jakby byli szeryfami tego miasta.
Chyba Rozborski i Cemka mieli rację by rozgonić to leniwe towarzystwo.
 Maciej
 Iława, Poniedziałek 12-05-2014

30283. 
W Iławie na powitanie znanych z telewizji komunistycznych liderów SLD przyszło raptem 20 ludzi.
A w Olsztynie młodzież patriotyczna pięknie przywitała Czerwony Autobus swoją „Czerwoną Świnią”.

 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 12-05-2014

30282. 
Odnośnie wpisu numer: 30281

Ci Panowie: czołowi kalkulatorzy-kunktatorzy sceny politycznej w Iławie. Im nie jest bliżej do partii, która akurat wyżej punktuje; tym bardziej, że ideowo i mentalnie PO jest bliska byłej komunistycznej PZPR.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 12-05-2014

30281. 
„CZERWONY AUTOBUS” zawitał do Iławy i zatrzymał się w amfiteatrze.
Ha! Jednak na spotkaniu z Leszkiem Millerem oraz Tadeuszem Iwińskim
nie było dwóch lokalnych acz wybitnych i utytułowanych działaczy SLD:
Henryka Dzierzęckiego i Edwarda Bojko.
Czyżby oni już przepisali się do PO...? Czyżby nie dostali pozwolenia od iławskiego Napoleona, czyli starosty Macieja Rygielskiego...? Czyżby PO
i Bernadeta Hordejuk były ważniejsze?
 Matylda
 Iława, Poniedziałek 12-05-2014

30280. 
Odnośnie wpisu numer: 30276

Robią kolego, robią!
Na przykład [...]. Jechała sobie za kierownicą Pani w stroju Strażnika Miejskiego bez zapiętych pasów. Jestem w stanie to udowodnić. Wystarczy dotrzeć do Bartka Kluby i poprosić o nagranie z ronda na Dąbrowskiego koło hotelu.
Na moją interwencję u strażnika, strażnik Ćwikliński stwierdził, że jak jadą w obstawie, to nie muszą mieć zapiętych pasów. Bzdura! Auto było w normalnym ruchu bez włączonych sygnałów świetlnych. Dodam jeszcze, że strażnik był bardzo arogancki i przerwał rozmowę telefoniczną w pół zdania, odrzucał moje połączenia, a jak już łaskawie odebrał, to stwierdził, że jak mi się nie podoba, to mam jechać na ulicę Wiejską 4 [komenda policji] i złożyć zawiadomienie.
Także widzisz kolego, że Pani Woś należą się gratulacje, premie, może nawet zrzucimy się na kwiaty za wzorową pracę dla niej i podległych pseudo-strażników.
 Krzysiek
 Iława, Poniedziałek 12-05-2014

30277. 
Polska o swoją wolność próbowała marnie powalczyć w roku 1989 przy Okrągłym Stole poprzedzonym spiskiem w Magdalence, gdzie komuniści pertraktowali z wymyśloną i sterowaną przez siebie opozycją. Z czasem wyszło wylazło na wierz. Stąd mamy dziś nasze dylematy narodowe o pełną tożsamość narodową.

Obecnie nasz obdarty i opuszczony kraj, rzucono na pastwę losu i biegu wydarzeń nie do końca „losowych”, gdyż z góry ukartowanych i zaplanowanych. Tym procesem jest rozpad polskości i tożsamości narodowej. Dziś toczy się wojna kulturowa o polskość, którą środowiska lewackie deklarują jako "odchylenie". Prowadzą ją ludzie głęboko zaprzedani mętnej idei Europy i którzy nie mają szans zwyciężyć z patriotami, tak samo jak nigdy zło nie zwycięży dobra, a odwrotnie.

Polskość według skrajnych „myślicieli” jest fałszywym brzemieniem takim samym, jak nie nastrojone nuty pianina, przeszkodą w procesie układanki melodyjnej transformacji i unowocześnienia, a patriotyzm cnotą zagrażającą światu. Nawet słyszymy, że patriotyzm to faszyzm. Najlepiej żeby tożsamość narodowa Polaków rozmyła się w wspólnocie Unii Europejskiej. To oczywiście absurd, bo nie ma wspólnoty europejskiej, ani narodu europejskiego, ani społeczeństwa europejskiego. To są tylko mrzonki europejskich bonzów, niczym marzenia ściętych głów. Zakładając nawet istnienie narodu europejskiego, to jego chrześcijański fundament kruszy już cywilizacja muzułmańska.

Abstrahując nawet od przyczyny katastrofy pod Smoleńskim, u Polaków rozbudziło i zaostrzyło się poczucie tożsamości narodowej. Na początku mieliśmy bowiem do czynienia z manifestacją przywiązania Polaków do swojej tożsamości. To było zadziwiające i wszyscy się tym zachwycali, również zagranica.

Pojawiło się więc przeciwdziałanie, próba ukazania, że to jest jakiś przypadek kliniczny, próba zepchnięcia do obozu moherów, ciemnogrodu ludzi, którzy poważnie przeżywali tragedię Smoleńską i domagali się jej wyjaśnienia. A to, że nie wierzą w raportom, to mają takie prawo, które wynika z doświadczeń ostatniej krwawej i tragicznej historii Polski.

Wielu krasomówców, jak Palikot nawołuje do wyrzeczenia się polskości. Musimy zdać sobie sprawę, że żyjemy w świecie wojny kulturowej. Europą steruje strona lewicowo-liberalna, taka, która redukuje człowieka do przedmiotowego niebytu. W ciągu zaledwie kilku lat z mózgami młodych ludzi to, czego komunizm nie dokonał ze starszym pokoleniem przez lat kilkadziesiąt. Młodzi ludzie nie mają skali porównawczej, dlatego tak trudno im zrozumieć nieufność i dystans starszego pokolenia do tego, co czynią politycy. Oni po prostu bezkrytycznie wierzą w wolne media, wolność słowa Poddali się fali wszechobecnej krytyki wobec opozycji, co jest swego rodzaju kuriozum.

Żaden rząd od 1989 roku, jak obecny, nie miażdżył opozycji politycznej tak, jak obecnie w Polsce. Wielką szkodę wyrządziły nam wszystkim ostatnie lata. Ich rozmiary poznamy za jakiś czas, kiedy wielu z nas będzie żyło na obczyźnie, z dala od swoich korzeni, rodzin, kultury i tożsamości. O szkodach gospodarczych nie wspomnę.

Na szczęście nie wszyscy w tym kraju postradali rozum.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 11-05-2014

30276. 
Panie Burmistrzu Ptasznik!
Czy podległa Panu Straż Miejska to jeszcze cokolwiek robi w tym mieście? Jakoś z nastaniem nowej Pani komendant Woś nic się nie zmieniło a śmiem stwierdzić, że jest jeszcze gorzej niż było.
Obserwowałem ich pracę w godzinach popołudniowych i stwierdzam, że też bym chciał brać pensję za siedzenie w biurze. "Pracusie" wyjeżdżali na chwilę i zaraz wracali do biura jak bumerang.
Może zamiast wydawać na nich pieniądze, warto spłacić część zadłużenia miasta. Może radni też by się tym zainteresowali i zrobili z tym porządek.
 Maciej
 Iława, Niedziela 11-05-2014

30275. 
Odnośnie wpisu numer: 30271

Oby wieść gminna [o ratunku dla załogi dawnej firmy MATIS Różnowo] niesiona przez burmistrza Pietrzykowskiego nie spaliła tylko na panewce, bo będzie większy smród aniżeli z zakładu utylizacji odpadów, który de facto powstał dzięki mozolnej pracy właśnie tego Jana Sadowskiego, bo po fabryce produkującej solary, której powstanie w kampanii wieścił Pan Krzysztof, pozostał tylko niesmak.
Zamiast uczyć się na błędach poprzednika, ten je bez skrupułów powiela.
I wtedy, i teraz ponownie. A ludzie i słyszą, i widzą.
 obserwator
 Susz, Sobota 10-05-2014

30274. 
Odnośnie wpisu numer: 30266

Jak realnie [...]
 Irek
 Iława, Sobota 10-05-2014
Odp. 
Odgrzewane przez ciebie kotlety były tutaj wielokrotnie już
wałkowane.
Druga sprawa. Wobec osoby znanej z imienia i nazwiska taki
anonimowy bełkot i bicie piany z powielaniem kłamstw w stylu
„mówi jedno, robi drugie” – jest niedopuszczalne.
Jeśli jednak uparcie chcesz się skompromitować, zrób to pod
własnym prawdziwym nazwiskiem (zweryfikujemy to) i wtedy
weź pełną odpowiedzialność prawną.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 12-05-2014

30272. 
Tym razem na 9 maja obeszło się bez skandalu, jak w roku ubiegłym.
Telewizyjne „Wiadomości” nie przygotowały specjalnej czołówki z okazji
9 maja. Władze telewizji publicznej, wybierane i kierowane bezpośrednio
przez koalicję PO-PSL-SLD, doszły najwidoczniej do wniosku, że jednak
popieranie Władimira Putina nie zostanie dobrze odebrane nad Wisłą.

Rok temu było jednak zupełnie inaczej. Wieczorny dziennik o godz. 19:30
zaszokował. W rocznicę "zwycięstwa nad faszyzmem" widzowie zobaczyli
czołówkę, która była niedwuznacznym hołdem wobec Armii Czerwonej.

Przypominijmy owe 25 sekund, które już przeszło do historii hańby:

 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 09-05-2014

30271. 
Odnośnie wpisu numer: 30257

Lepszy "Kawski w Matisie" niż puszki obiecane przez Jana Niezbędnego...
Przypomnijcie sobie ogłoszenia na drzewach o pracy w fabryce puszek!
 puszkin
 Susz, Piątek 09-05-2014

30270. 
Szkoła podstawowa w Szwarcenowie, w której uczyli i wychowywali się nasi dziadowie, jako ośrodek edukacji wychowania i kultury liczy około 100 lat. Twardą, lecz sprawiedliwą ręką wpajał wiedzę i wychował jej dawien kierownik Pan Jan Wolski.

Szkoła nie ścigała się w osiąganiu wielkich wyników nauczania, ale kto był zdolny pracowity i posłuszny finiszował maturą w liceach a wielu studia wyższe pokończyło. W latach 60-70-tych w szkolnych ławkach zasiadało co najmniej 90 uczniów.

Kłopoty zaczęły się za demokracji. Luz intelektualny i wychowawczy, jego liberalizacja sprawił, iż nie tylko młodzież, ale aż nadto u nauczycieli podupadł etos nauki i zawodu. Pierwsze wzmianki o likwidacji placówki i sprzedaży w ręce lokalnej burżuazji starego stylowego budynku szkolnego pojawiły się około 8-6 lat temu. O ironio - dwa lata po tym, jak oddano do użytku przeogromną salę do w-f 40x20 m (pow. parkietu).

Ostatnie lata, ale nie tylko, co się tyczy wszystkich w kraju dziedzin życia i gospodarki dotknął rozgardiasz, "ciepłe" stosunki miedzy ludzkie, podsycane "ciepłą wodą" z kranu, nepotyzm, zaraza układzików w stosunkach międzyludzkich. Tych złych - niestety. Styl wolnych i ciepłych układów pomiędzy uczniem i nauczycielem dotyka również szkoły w Szwarcenowie. Aby było ciepło, przyjemnie i bez zgrzytów, ale i bez stawiania wymagań nauczycielom i uczniom. Daje to wyraz w żenującym niskim wskaźniku nauczania w testach u młodzieży ostatniej klasy.

Nie od wczoraj - od kiedy wybuchła draka wywołana przez rodziców w sprawie postaw nauczycieli w wykonywaniu zawodu przy tablicy - były sygnały negacji i pretensji do sposobu nauczania młodzieży przez "wykształcone" grono pedagogów. Poszła pisemna z podpisami rodziców skarga do dyrektora szkoły i władz nadzorujących.

Skarga do Wójta zawarta w kilkunastu punktach dotycząca wykonywania zawodu przez nauczycieli o tym, jak nauczyciele prowadzą lekcje. To są szczegóły, ale dotyczą spóźniania się na lekcje, pozostawiana samej młodzieży w klasie na kilka minut, przebywania nauczycieli podczas lekcji na zapleczu w towarzystwie innego nauczyciela, zadawanie uczniom podczas lekcji samodzielnego uczenia się z książki, zamiast dogłębnego wykładu; liczne gościny nauczycieli (imieniny np.) podczas lekcji. Brylował w tym sam dyrektor, któremu zarzucano podczas lekcji prowadzonej częste czytanie gazet, odbieranie licznych „ważnych” telefonów na zapleczu. Te i inne przewinienia znajdują się w oficjalnej skardze.

Na ostatnim spotkaniu z rodzicami, dyrektor starał się ukręcić sprawie głowę, prosząc rodziców, by wycofano zarzuty i strasząc jednocześnie likwidacją placówki.

Drodzy Rodzice! Obyście się nie cofnęli, w przeciwnym razie przegracie wszystko.. Brońcie jak niepodległości swej zacnej szkoły. Wasza wieś ma przed sobą rozwój i nie pozwólcie na likwidację. Nie przegrywajcie honoru. Nie dajcie się złu i łajdactwu.
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Piątek 09-05-2014

30269. 
Odnośnie wpisu numer: 30267

No cóż........... Po wysłuchaniu tego materiału nic, tyko głosować na PO.
Teraz do PE, jak i w wyborach samorządowych jesienią. [...] Bo tylko ONI zagwarantują nam Święty Spokój.
Niech nam ziemia lekką będzie! Spoczywajmy w pokoju.
 koncugnator
 Susz, Piątek 09-05-2014

30267. 
Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK, tłumaczy:
„Jak Niemcy finansowali partię Tuska...”

 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 09-05-2014

30266. 
Odnośnie wpisu numer: 30263

Drogi Panie Kamilu, oczywiście ma Pan rację!
Ostatnim postulatem jaki ośmieliłbym się stawiać na forum, to zachęcanie do powstrzymywania się od krytycznej oceny kandydatów na stanowisko burmistrza naszej Iławy.
Odwrotnie. Uważam, że taka krytyczna ocena jest niezbędna – byleby była czynioną w dobrym, merytorycznym stylu.
Wszyscy kandydaci, bez wyjątków, muszą liczyć się z bardzo bolesnym, wyborczym "wymłóceniem". Jak najbardziej i ja gromów ciskanych na moją głowę oczekuję ze spokojem.
Zapewniam Pana, Panie Kamilu, że do takiego biegu przedwyborczych zdarzeń od dawien dawna przywykłem. Chodzi mi jednak o to, by nie oceniać ludzi po samym fakcie udziału w takich wyborach. Tylko tyle...
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 08-05-2014


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 18 19 20 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 156 157 158 ... 276 277 278 następna ] z 27896568855


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2015 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.