Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Szpital ma rezonans i go... nie ma
Komu karetka, komu oddział
Sposób na rodzinę: działka za pół ceny
Karta Dużej Rodziny
Skusił się na drobnicę
Morderstwo. Wieś się boi
Błaganie o przyjazd karetki
Umorzenia podatkowe
Tunel pod torami. Podziemne getto
Ruszyła budowa nowej fabryki POL-MAK
Awionetka wylądowała na... dachu
Rezonans magnetyczny wreszcie w Iławie
Rowerzysta niemal zatrzymał pendolino
Boniek przypłynął do Iławy
Ładunek z ciężarówki spadł na chodnik
Region. Sprawdzamy kalendarz koncertów
Skarga na godziny pracy wydziału komunikacji
Komunistka Sawicka obroniona przez władze Biskupca
Nagła zmiana prezesa
Skoczył samochodem przez rondo
Więcej...

Forum

31486. 
Odnośnie wpisu numer: 31471

Jak to "o co chodzi"...?
O kasę chodzi, drodzy ludkowie, naszą dla nich do kieszeni niemałą kasę! Bo gdyby nie zostali odwołani teraz, przed wyborami, a nowy burmistrz odwołałby ich przez powołanie nowych zastępców, to z tej ogromnej dodatkowej kasy byłyby nici.
Dzięki tej bezczelnej operacji, po kilkadziesiąt tysięcy (plus odprawy za np. niewykorzystane urlopy i co tam jeszcze) ustawowo się należy.
Hulaj dusza, piekła nie ma - tak się to robi przynajmniej w Iławie.
 Janusz
 Susz, Poniedziałek 10-11-2014

31484. 
Wnikliwie przeanalizowałem jak w bieżącym Kurierze zaprezentowały się nasze gminy z regionu.

Biskupiec.
Merytoryczna, bez emocji relacja podpisana imiennie przez pełniącą funkcję wójta Panią Krystynę Chylińską. Zero zdjęć włodarza gminy.

Zalewo.
Bardzo obiektywna relacja ze zdjęciami obiektów oraz tabelarycznym zestawieniem inwestycji i ich kosztów z wyróżnieniem zdobytych środków zewnętrznych. Zero nazwisk włodarza i zero jego zdjęć. Panie burmistrzu Marku Żyliński, jest pan klasą samą w sobie!

Kisielice.
Obiektywna informacja z podobnym tabelarycznym zestawieniem jak w Zalewie, podpisana osobiście przez burmistrza Tomasza Koprowiaka (jedyne użyte nazwisko) i na jednym zbiorowym zdjęciu daleko w grupie można, dopiero przy pewnym wysiłku, rozpoznać twarz Koprowiaka.

Susz, na górze wielka fotka burmistrza Krzysztofa Pietrzykowskiego, jak to trafnie oceniają forumowicze, z wątpliwym certyfikatem "Gminy Fair Play" i potem relacja o inwestycjach ze zdjęciami. W efekcie raptem jedno zdjęcie propagandowe burmistrza i trzy razy Pietrzykowski pojawia się w tekście.

Lubawa.
Informacja o dwóch inwestycjach, dużo zdjęć grupowych na których znalazłem twarz wójta Tomasza Ewertowskiego. Zero pojawienia się nazwiska Tomasza Ewertowskiego.

Iława gmina wiejska.
Pan wójt Krzysztof Harmaciński na 4 pozowanych fotkach z dyplomami i statuetkami w tym solennie opłacaną z budżetu gminy wątpliwą nagrodą fair play. Dziwi mnie, że wójt gminy Iława przechwala się, że otrzymał tytuł "Eko-Lider Warmii i Mazur" skoro na oficjalnej stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej widnieje informacja, że tytuł ten uzyskał Pan Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik. Czyżby Krzysztof wójt Harmaciński w swoich propagandowych uniesieniach podawał za pieniądze gminy informacje niewiarygodne? Informacja o dwóch inwestycjach (a w zasadzi remoncie i inwestycji bibliotecznej) i zakupie wozu strażackiego zajmuje 30% powierzchni strony, reszta to apoteoza Krzysztofa Harmacińskiego.

Konkludując, na stronie redagowanej i zleconej przez urząd gminy są aż cztery wielkie pozowane fotki wójta (kandydata), a nazwisko "Krzysztof Harmaciński" pojawia się aż 8 razy, zawsze wytłuszczone i często otoczone nazwiskami wielkich tego świata. Już widzę jak wszyscy tam wymienieni od Jacka Wszoły i Andrzej Suprona po Daniela Olbrychskiego i prof. Lwa Starowicza ustawiali się w kolejce do zrobienia sobie zdjęcia ze słynnym super wójtem z gminy Iława,by szybko te fotki wrzucić na swoje profile Facebookowe, a odbitki oprawić w złote ramki i powiesić w gabinetach. Och ten nasz zbiorowy "kompleks Harmacińskiego"...
 wędkarz
 gmina iława, Poniedziałek 10-11-2014

31479. 
Odnośnie wpisu numer: 31463

Kandydat na burmistrza Iławy, od tego roku zameldowany czasowo u jednego z kandydatów na radnego [...], bliżej nieznany mieszkańcom Piotr Ambroziak, szaleje.
Nie posiadający stałego zajęcia i [...] kandydat wydaje [...] na wybory gigantyczne pieniądze. Prowadzi kampanię już 3 miesiąc puszczając w miasto kolejne serie plakatów, ulotek, gazet, banerów. Wynajmuje lokal w centrum miasta. Tu i ówdzie przechwala się, że finansuje go market [...], [...] i najszczodrzej hotel [...].
Plotka głosi, że po zajęciu ratusza, Piotr Ambroziak ma się odpłacić swoim hojnym protektorom oddaniem za przystępną cenę wyspy Wielka Żuława, przejęciem miejskiej plaży i usunięciem z sąsiedztwa hotelu [...] ogrodów działkowych.
Ambroziak chętnie ogłasza się już burmistrzem, a tym plotkom zaprzecza. Nie tłumaczy się skąd ma na kampanię tak duże pieniądze. Niezły z niego ryzykant albo człek beztroski.
A co na to mają do powiedzenia kandydaci na radnych z jego komitetu?
 obserwator z bliska
 Iława, Niedziela 09-11-2014

31478. 
Odnośnie wpisu numer: 31440

Do mnie też przyszedł jakiś osobnik od wójta Harmacińskiego i przyniósł do domu kopertę zaadresowaną z... moim imieniem, nazwiskiem i pełnym adresem zamieszkania. [...] W środku oczywiście spory bełkot wyborczy Harmacińskiego.
Ja też nie upoważniłem Pana wójta do wykorzystywania moich danych osobowych. Zastanawiam się o zawiadomieniu policji. [...]
 Tadeusz
 Rudzienice, Niedziela 09-11-2014

31476. 
Odnośnie wpisu numer: 31458

Na jednym ze spotkań z obecnym wójtem Harmacińskim padło pytanie: "Czy prawda, że za certyfikat Gmina Fair Play płaci się z kasy gminy?" Odpowiedź wójta: "Nie, za to się nie płaci". To jest kłamstwo. Płaci się.

Nie mogę się nadziwić, że są jeszcze na tym świecie tacy, którzy płacą duże pieniądze za nic niewarte tytuły, statuetki, certyfikaty, dyplomy itd. Szkoda, że koszty tej głupoty ponoszą sami podatnicy. Samorządowcy marnotrawią nasze publiczne pieniądze na nic nieznaczące certyfikaty.

Przykład z regulaminu. Aby wziąć udział w konkursie, należy w I etapie [...] dokonać wpłaty w kwocie:

1950 zł netto - gminy o liczbie mieszkańców do 6.000
2850 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 6.001 do 15.000
3300 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 15.001 do 30.000
3630 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 30.001 do 60.000
3960 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 60.001 do 100.000
4450 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców powyżej 100.000

Jeśli się wpłaci za I etap, to gminy mają szanse, że zakwalifikowani zostaną do II etapu konkursu pod warunkiem, że wnoszą opłatę konkursową za II etap w kwocie:

3615 zł netto - gminy o liczbie mieszkańców do 6.000
4500 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 6.001 do 15.000
6100 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 15.001 do 30.000
6300 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 30.001 do 60.000
6460 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 60.001 do 100.000
9900 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców powyżej 100.000

Łatwo więc wyliczyć, jak gigantyczne pieniądze poszły z kasy gminy na możliwość każdego roku [...] zrobienia sobie zdjęcia przez Pana wójta Harmacińskiego. Skandal!

Wiele rodzin nie stać na wykupienie książek, czy obiadów w szkole, a samorządowcy szastają na lewo i prawo publicznymi pieniędzmi. Czyli gdy samorządowcy nie mają czym się pochwalić to muszą sobie kupić, aby dowartościować sobie brak sukcesów. Podatnik zapłaci. [...]
 Jan Serce, lat 44
 Iława, Niedziela 09-11-2014

31475. 
Odnośnie wpisu numer: 31458

Ręce opadają. [...]
Certyfikat "Gmina Fair Play" kupuje się po prostu za ciężkie pieniądze z kasy podatników. Wystarczy przemnożyć ilość lat. Gmina Iława otrzymała certyfikat już 10 razy. [...] Czy ktoś zapytał podatników o ten wydatek?
I co na to wójt-celebryta Harmaciński?
 Jan Nowak, lat 57
 Iława, Niedziela 09-11-2014

31474. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Swoje nadzieje pokładałem w komitecie bliżej lub dalej spokrewnionym z KNP. Były nawet szczere chęci kandydowania z okolic tego ramienia, co udokumentowałem na tym forum. Niestety nurt idei Kongresu okazał się zostać zastąpiony pędem święta demokracji, wobec zaniedbań tworzenia świadomej i silnie związanej struktury koła. Wszystko to na rzecz narodzin samozwańczego komitetu charyzmatycznej osoby. Własne odczucia podpowiadają mi, że wybory to stan przejściowy polityki - zatem po paru głębszym przemyśleniach, stwierdziłem, że od tego nie chciałem zaczynać.

Tomasz Dąbrowski to entuzjastycznie zdyscyplinowany obywatel. To człowiek, który z uporem maniaka, dąży do postawionych sobie celów. Widziałem, jak wiele pracy włożył w kompletowanie składu kandydatów, jak stara się formować szeregi orędowników wyborów i lokalnych zmian. Jak każdy, popełnia błędy - część z nich na pewno zmazuje pracowitością, inne niestety widnieją po dziś dzień w sieci, jako opary absurdu i groteski. Nie mi oceniać, jakimi kompetencjami operują poszczególne persony z ekipy Nowej Prawicy - pewny jest fakt, że wielu z nich, poza brakiem elementarnej wiedzy nt. roli samorządu względem obywatela, posiada rzutki i świeży umysł oraz brak przyzwyczajeń czy odruchów zaśniedziałego iławskiego politykiera. A to już coś - bo w obliczu miałkich haseł opiewających o zmiany i nowość, to może stanowić kontrast.

A co z marką? Marka kandydata o tropikalnym imieniu Kiejstut, w moim mniemaniu została całkowicie zaniedbana. Tak, dla mnie to marka - ostatecznie, jeśli Tomasz nie wzbudzi zainteresowania wyborców przez sferę merytoryczną jego postulatów, na językach ludzi pozostaje jego drugie imię, które jest świetnym haczykiem. Gdzieś tam pozostaje niedosyt, że kampania nie została zaakcentowana tym smaczkiem ! W kwestii reszty owoców, również mam swoje zdanie. W wielkim skrócie - wiele rzeczy bym dopieścił, ugryzł inaczej - w duchu modernizmu. Tymczasem jest swojsko i niezależnie. Może prawdziwi konserwatyści uważają, że outsourcing to nie ta droga? Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. Niezależność nie musi być zawsze lepsza od wydatków moim skromnym zdaniem.

Życzę powodzenia, jeśli faktycznie są na listach NP osoby, które mogłyby z podniesioną głową stawać w szranki z problemami Iławy, jednocześnie broniąc swoich racji w obliczu wrzasku starych wyjadaczy. W ogóle, to niech wygra samorządność i interes obywatela, a nie popularny sztandar utknięty w rowku utopii. Ja z uwagi na wysysającą czas pracę i niedokończoną edukację, pozostanę na stanowisku obserwatora - przepraszam, jednak nie pomogę. Jak na razie mam tylko czas na wyjmowanie kolejnej makulatury ze skrzynki pocztowej. Tam sporo błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i stylistycznych, a po drodze chmara obietnic. Zarchiwizuję to na pewno. Żeby było śmieszniej, teraz nie w geście jest proponować chodnik, niższy podatek, obiekt, tylko lepsze życie - sprytnie. Ustawą znosimy ubóstwo? Dyrektywą wprowadzamy szczęście i dostatek?
 Karol Chołaszczyński
 Olsztyn, Sobota 08-11-2014

31472. 
Odnośnie wpisu numer: 31451

Mam tego dość. U mnie w wiosce dziś słyszałem fajną dyskusję. Non stop ją słyszę, nasze lokalne piekiełko.
O tym jak jest źle, że znowu jest coś nie tak. Przyzwyczaiłem się, serio.
Nerwy mi puszczają jak słyszę narzekania na wójta! Ciągłe narzekania, że znowu [...] [...] [...].
To pytam: to po co na niego głosujecie? Zbliżają się wybory, dosyć tego! Wszyscy narzekają na komunistów, że stare pierniki przy władzy. A kim był Harmaciński za komuny? [...] I wszystko jasne.
I jeszcze jedno: popatrzcie na jego [...] [...] [...].
Przepraszam za jad ze mnie wypływający ale mam dosyć! [...]
 zdenerwowany
 sąsiad, Sobota 08-11-2014

31471. 
Odnośnie wpisu numer: 31441

W odniesieniu do odwołania ze stanowisk wiceburmistrza [Iławy] obu Panów Lewandowskiego i Ławrynowicza w kontekście zbliżających się wyborów, chciałbym dowiedzieć się jakie korzyści Panowie z tego tytułu będą mieli? Co forumowicze o tym sądzicie?
 niezależny
 Iława, Sobota 08-11-2014

31470. 
Odnośnie wpisu numer: 31466

Obywatelu! Czy musisz mnie na wieczór wkurzać...?
Czy ty nie możesz w Iławie kupić porządnego schabowego, by dzieciom na patelni ręką osobistą na smalcu usmażyć np. kotleta ze świni polskiej.
Do tego dorzuć im kapusty kiszonej lub surowej z marchwią i porem, a będą zdrowe jak ryba.
Ta chuda szkapa co się zowie [...] wiesza się na słupach już poza Iławą, co świadczy, że jej elektorat iławski wykruszył się i liczy na POratunek ostródzian. [...] Ponoć to samo jest na słupach ulicznych w Działdowie.
 Marszałek
 Lipowy Dwór, Sobota 08-11-2014

31469. 
A nie mówiłem!
Paliwo ostro w dół przed wyborami zjeżdża.
Ale nie spodziewałem się, że w każdym regionie paliwa tak drastycznie potanieją; jeno tam, gdzie PO ma wielkie kłopoty, jak u nas w Iławie.
Zobaczcie na ceny! Szok!
POdam przykład z jednej tylko stacji [...] w Iławie: ... [już nieaktualne, bo jest jeszcze niżej].
Ceny spadają dosłownie z dnia na dzień. Codziennie! A gdzie tu jeszcze do wyborów!
Manipulanci, kombinatorzy cholerni. Pamiętacie taśmy? Słynny cytat ludzi rudego: "A po wyborach to paliwo może sobie już kosztować nawet powyżej 7 zł".
[...]
Gdy rok temu Adam Żyliński rzucił legitymacją partyjną PO, wiele mediów krajowych cytowało ten wywiad z Kuriera i wielu wtedy dziennikarzy warszawskich lekko kpiło sobie z naszego posła. I co dziś powiedzą, mądrale? On już wtedy miał rację. On już wtedy miał dosyć tej sitwy.
No bo ileż może człowiek udawać, że ma kłopot ze wzrokiem i słuchem?
 Marszałek
 Iława, Sobota 08-11-2014

31468. 
Jestem matką wychowującą 4 dzieci, bez pracy.
Potrzebuję pomocy, postanowiłam odwiedzić burmistrza Pietrzykowskiego w Suszu i prosić go o pomoc, bo nie mam już za co żyć. Może on jest w stanie skierować mnie do kogoś, kto da mi pracę, albo kto pomoże moim dzieciom.
To co mnie spotkało na miejscu to po prostu koszmar! Burmistrz nie miał dla mnie czasu. [...] Był "bardzo zajęty". Tak mi powiedział prosto w oczy, choć w gabinecie u niego nie było nikogo! Stałam i płakałam na korytarzu, że tak mnie potraktował. [...]
W tym momencie wszedł mężczyzna w garniturze mijając mnie, elegancki pan, nie taki biedak jak ja, więc burmistrz otworzył mu drzwi i z wielkim uśmiechem, entuzjazmem kłaniając się mu w pas!
Czy to jest burmistrz? [...] Jak można tak traktować prostych biednych ludzi ze wsi? Czy ci lepiej ubrani, w pięknych autach, są lepsi? Tego burmistrzowi Pietrzykowskiemu nie wybaczę.
 biedna
 Susz, Sobota 08-11-2014

31467. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Tomaszu! To co napisałeś na serio mi się podoba. Jednak masz jakiś plan i jest on sensowny.
Co do siłowni na świeżym powietrzu, to byłbym ostrożny, bo ostatnio stoi taka na Kortowie [w Olsztynie] i nikt tam nie ćwiczy. Wydaję mi się, że ludzie się wstydzą bo jest w miejscu o sporym natężeniu ruchu w dzień.
Polecam sprawdzić "ścieżkę zdrowia" przy Jeziorze Długim w Olsztynie.
To jest super pomysł i co dziwne jeszcze nikt tego nie zdewastował czyli musi się podobać lokalnej społeczności.
Czy myślałeś kiedyś aby stworzyć w Iławie miejsce nad jeziorem gdzie policja nie mogła by wstawiać mandatów za publiczne spożywanie alkoholu? (patrz: Kortowo).
W Olsztynie to funkcjonuje bardzo dobrze i przyciąga młodych. Jest doskonały monitoring i nie trzeba martwić się o swoje bezpieczeństwo. Do aktów wandalizmu również nie dochodzi, a okoliczne sklepy mają magiczne utargi z piwa, kiełbasek itp.
 młody iławianin
 Iława, Sobota 08-11-2014

31466. 
Pojechaliśmy na hamburgery do Ostródy (w piątek 7 listopada).
Dzieciaki nagle wołają zdziwione: "Ta sama pani wisi co u nas w Iławie!"
No to patrzę za nimi, a tam na słupach kandydatka na burmistrza Iławy patrzy jako ta sama twarz z tych samych zdjęć na ulicach... Ostródy!
Porażka...
 rodzic
 Iława - Ostróda, Sobota 08-11-2014

31464. 
Odnośnie wpisu numer: 31461

A mi w oczka rzuciło się coś innego.
Jeden z kandydatów z owej ulotki Ambroziaka zapewnia nas, że będzie "walczył, aby młodzież nie wyjeżdżała z Iławy"
No tak, ale to troszkę trąca hipokryzją, bo skoro jego syn publikuje na YT filmiki w których niezbyt pochlebnie wyraża się o Polsce, Iławie. Namawia do wyjazdu. Sam zresztą uciekł do jednego z krajów islamskich. Coś tu więc nie gra...
Nie namawiam do jakichś waśni, ale ostrożność chyba byłaby wskazana.
Młody też przecież odebrał wykształcenie w Polsce, za darmo. [...]
 iławianin 33
 Iława, Piątek 07-11-2014

31463. 
Odnośnie wpisu numer: 31461

Po prostu ręce opadają.
Czy Pan Piotr Ambroziak uważa, że rozsądny iławianin nie przeczyta ze zrozumieniem tego, co dostaje w ręce? Robi z nas wyborców - głupców?
Tak z nas jawnie kpi?
Drodzy iławianie, wybierzmy kandydata, za którym przemawia wysoka kultura osobista i wyborcza, doświadczenie w samorządzie a także prawe zasady. [...]
 wyborca z dworca
 Iława, Piątek 07-11-2014

31461. 
UWAGA!
W skrzynce znalazłam ulotkę na radnego w biało-niebieskich barwach. Kolory te obrał Pan Żyliński i jego komitet.
A tu jajko-niespodzianka, ulotka od komitetu Piotra Ambroziaka. Cóż to, innych barw nie było? Czy chce się prześlizgnąć na cudzej popularności?
 iławianka53
 Iława, Piątek 07-11-2014

31460. 
Odnośnie wpisu numer: 31451

Panie szanowny... ... Odwoływanie się do kompleksów to niestety mało oryginalny, lecz na nieszczęście również stały element retoryki trójkąta Hordejuk-Rygielski-Harmaciński.
Identycznie zakończyła swój wywiad w Gazecie Olsztyńskiej nasza Pani Bernadeta Hordejuk (w maju br.) kierując pod moim adresem oskarżenie o kompleks na Jej punkcie.
Wychodzę ze zdumienia! Jak wiele w tych ludziach próżności, by aż tak bezkrytycznie sobie pochlebiać!
Owszem, jak wielu spośród nas, i ja dźwigam w sobie starannie skrywane kompleksy, czy - niech to sugestywniej zabrzmi: niespełnione pragnienia. Chociażby takie, jak te sięgające chłopięcych marzeń, że nigdy nie wejdę do australijskiego buszu, nie uchwycę garści piasku z pustyni Atacama, czy nie pospaceruję na koronie chińskiego muru.
Albo... ... powiem jeszcze inaczej, by bardziej ambitnie ukryte pragnienia zabrzmiały...
Na przykład, że już nie przeczytam w oryginale dzieł Platona, Homera czy po hebrajsku napisanego Starego Testamentu.
Ale litości!
Jak bardzo trzeba zamieszać czarcim ogonem w umysłach ludzi, którzy ledwo liznęli odrobinkę lokalnej władzy, by mogli mniemać o sobie aż tak napuszoną opinię - u innych mającą obudzić dręczące kompleksy...
 Adam Żyliński
 Iława, Piątek 07-11-2014

31458. 
Odnośnie wpisu numer: 31421

Takich gmin wiejskich jak Gmina Iława jest setki w Polsce, w których robi się inwestycje ze wsparciem Brukseli.
Wójt Harmaciński to wytwór propagandowy, wytrwały bywalec salonów lokalnych, laureat wszelakich nagród "Fair Play". Przyznam, że już się w tym wszystkim gubię.
Dobrzy znajomi z miejscowości Gałdowo pokazali mi list wyborczy od tego boskiego wójta, po lekturze którego przychodzi mi na myśl tylko stare powiedzenie: NIHIL NOVI SUB SOLE.
Krzysztofie Harmaciński! Przemówię do Pana słowami poety Asnyka:

Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe:
A nie z uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!
 wyborowy
 Ziemia Iławska, Piątek 07-11-2014

31455. 
Odnośnie wpisu numer: 31422

Przez "przyjazne miasto dla młodych ludzi" Miłosz Kapciński rozumie przestrzeń publiczną, w której Ci młodzi mogą spędzać czas, rozwijać swoje zainteresowania. Jest kandydatem do Rady Powiatu zatem zdaje sobie sprawę, że z tej perspektywy może jedynie wpływać na radnych miejskich, którzy są nieco bliżej mieszkańców by załatwiać konkretne sprawy jak, np. budowa skateparku, siłowni na świeżym powietrzu, czy pomóc znaleźć finansowanie (poprzez lobbing wśród lokalnych przedsiębiorców na przykład) dla ważnej dla iławian instytucji kulturalnej jak Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Powiat iławski to przede wszystkim drogi powiatowe, szpital oraz szkoły średnie. W tym zakresie cała nasza drużyna najwięcej do zrobienia widzi w szpitalu, który zamiast świadczyć wysokiej jakości usługę medyczną chełpi się dobrymi wynikami finansowymi, ale w powszechnej opinii mieszkańców źle się tam dzieje. Szpital zostanie poddany szczegółowej kontroli, zostanie przeanalizowane ile na niego wpłynęło skarg, zrobione ankiety pośród pacjentów. Głównym kryterium oceny będzie zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa pacjentów, a nie strona finansowa.

Patryk Czychewicz chce reprezentować skutecznie interesy swojego pokolenia. Koncerty to tylko jeden z jego postulatów, zajmują go też sprawy przyziemniejsze - jakość chodników i parkingów w jego okręgu. Finansowanie koncertów i innych atrakcyjnych wydarzeń może odbywać się ze środków prywatnych przy aktywnym współudziale miejscowych klubów, przedsiębiorców. Nie chodzi o to, żeby sprowadzać topowe kapele za grubą kasę, ale żeby grały fajne, niszowe zespoły z całego świata, reprezentujące różne style muzyczne, które chętnie wystąpią za symboliczną gażę zadowalając się sfinansowaniem pobytu przez miejscowych hotelarzy. To przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym stronom i branży turystycznej i mieszkańcom i ciekawym zespołom ze świata, które dopiero zaczynają karierę i dla nich każda taka okazja do pokazania się jest cenna. Nawiązałem już pierwsze kontakty z osobami, które mają całą listę młodych, fantastycznych zespołów z całej Europy, które za niewielkie pieniądze chętnie wystąpiłyby w Iławie.

Korytarz dużej obwodnicy jest już dawno zarezerwowany i biegnie od kolonii Rudzienic (Karłowo) przez Dziarnówko, przecina DW-536 (za ul. Lubawską), za lokomotywownią lasem wychodzi za Stradomno i moim zdaniem jest to optymalny wariant; być może będą wchodziły w rachubę drobne korekty. Problem w tym, że z powodu braku jakiegokolwiek zainteresowania starostwa, wójta i burmistrza w ostatnich latach temat ten wypadł z planów GDDKiA (sprawdzałem to osobiście u źródła). Do tematu musimy wrócić, zacząć naciskać, mocno i skutecznie, tak jak to robił prezydent Grzymowicz w Olsztynie, aby temat obwodnicy Iławy wrócił znowu na deski planistów z GDDKiA. Prace projektowe muszą rozpocząć się jak najszybciej. Obiecuję, że jako burmistrz zatruję życie Dyrekcji Dróg Krajowych tak skutecznie, że nie będą mieli wyjścia i temat obwodnicy Iławy stanie się znowu aktualny.

"Jeziorak Iława". Nie chodzi o to, żeby klub finansować z budżetu miasta, co najwyżej wchodzi w rachubę dopłacanie pewnych sum do sekcji dziecięcych i młodzieżowych (i tylko do nich) w ramach szeroko rozumianej oświaty, wychowania sportowego młodych ludzi, do czego samorząd jest zobowiązany. "Jeziorak" potrzebuje mądrego zarządu. Jako burmistrz wspomogę kierownictwo klubu, organizując profesjonalne szkolenia (na to również poszukam pieniędzy poza miejskim budżetem), spotkania z przedstawicielami drużyn, które dobrze sobie radzą finansowo, jak sprawnie i gospodarnie zarządzać klubem piłkarskim by w przyszłości podobna katastrofa finansowa się nie wydarzyła. Jednocześnie będę szukał aktywnie sponsorów, zachęcał majętnych ludzi z okolicy by zdecydowali się wesprzeć silną markę jaką jest "Jeziorak". Jeśli oczyścimy wokół niego atmosferę powrót do III czy II ligi stanie się kwestią najbliższych kilku lat.

Zastopowanie dalszego zadłużania budżetu i rozpasanych bezsensownych unijnych inwestycji, których bilans kosztów i korzyści dla mieszkańców jest ujemny (jak absurdalny port towarowy w miejsce MOS) będzie moim priorytetem. Miasto rośnie w siłę rękami jego mieszkańców, inwestorów. Jako burmistrz będę ze wszystkich sił usuwał im wszelkie przeszkody spod nóg by mogli śmiało i odważnie budować nowe domy, biura, firmy.

Komunikacja z wyborcami będzie się odbywać w formie profesjonalnej witryny internetowej (to co jest teraz jest naprawdę słabe) i aktywnie prowadzonego profilu miejskiego na portalu Facebook - codziennie aktualizowanego! Drugim filarem będzie wielka, elektroniczna tablica informacyjna umieszczona w strategicznym miejscu miasta, gdzie znajdą się informacje o planach miasta, konsultacjach społecznych, wizualizacje najważniejszych inwestycji z podaniem przewidywanej daty ich rozpoczęcia i zakończenia. Będzie to nowoczesne, czytelne, dostępne dla każdego. Na dziś przychodzi mi pomysł by umieścić ją przy nasypie kolejowym tuż obok wiaduktu przy ul. Sobieskiego, ale to tylko wstępny pomysł i tę kwestię też trzeba będzie poddać szerszej ocenie. Obie te sprawy będzie obsługiwał tylko jeden człowiek - specjalnie zatrudniony do tego celu. To jest koszt, który miasto musi ponieść, żeby mieszkańcy czuli, że władze liczą się z ich zdaniem i są blisko ich spraw.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Piątek 07-11-2014

31453. 
Odnośnie wpisu numer: 31442

Do takich zachowań popycha człowieka rozpasana władza. Nie dziwi mnie to. Nie pierwszy raz Rygielski dał popis wstrząsający.
Pan starosta zawsze był [...], bardzo arogancki, zbyt pewny siebie. Oj... żeby ta pewność 16 listopada nie upadała tak nisko jak tylko to możliwe.
A może to klasyczny kompleks niższości?
Zwróćcie ludzie uwagę, że Rygielski otacza się swoimi kopiami. Przykłady.
[..] Przecież ta baba od "doradztwa w dziedzinie wszystkiego" pasuje do niego jak ulał. [...]
Panie Marcinie Woźniak! To przykre, że musiał Pan wysłuchać tego typu słowa od akurat tak słabego starosty. Ten Pan powinien zająć się jednak tym, czym zajmował się nieco wcześniej, czyli filmowaniem uroczystości szkolnych w iławskiej budowlance.
Panie starosto byłby! Pan wtedy zawsze na przedzie, zawsze pierwszy.
 MRJ
 Iława, Piątek 07-11-2014

31452. 
Odnośnie wpisu numer: 31441

Jak to "o co chodzi"...?
O kasę chodzi, drodzy ludkowie, naszą dla nich do kieszeni niemałą kasę! Bo gdyby nie zostali odwołani teraz, przed wyborami, a nowy burmistrz odwołałby ich przez powołanie nowych zastępców, to z tej ogromnej dodatkowej kasy byłyby nici.
Dzięki tej bezczelnej operacji, po kilkadziesiąt tysięcy (plus odprawy za np. niewykorzystane urlopy i co tam jeszcze) ustawowo się należy.
Hulaj dusza, piekła nie ma - tak się to robi przynajmniej w Iławie.
 Janusz
 Susz, Piątek 07-11-2014

31451. 
Odnośnie wpisu numer: 31428

Pan Krzysztof wójt Harmaciński, były sekretarz rolny PZPR, wziął się za uprawianie psychoanalizy freudowskiej. Teraz jego pacjentem został mieszkaniec Szałkowa, Piotr Żuchowski.
Zachęcam do lektury oświadczenia Pana Krzysztofa w ostatnim numerze KI. Otóż rozpoznanie psychoanalityka Harmacińskiego brzmi: "Minister Żuchowski cierpi na dokuczliwą i może bolesną przypadłość zwaną Kompleksem Harmacińskiego".
W ogóle analiza psychoanalityka Krzysztofa wójta Harmacińskiego sięga głębiej, bo zdiagnozował w całej formacji iławskiego PSL-u ów "kompleks Harmacińskiego".
Myślę, że Żuchowski, jako wytrawny polityk, czytając owe oświadczenie wójta psychoanalityka zaciera ręce z radości. W sprytnie przemyślanym wywiadzie (KI z 22 października) zarzucił przynętę na Pana wójta, a Pan wójt chwycił tę przynętę jak młody szczupaczek i szarpie przekonany, że zaraz się pożywi, kiedy tak naprawdę - jest już na haczyku...
 wędkarz
 gmina Iława, Piątek 07-11-2014

31449. 
Odnośnie wpisu numer: 31428

Ja również z wielkim zdumieniem czytałem w Kurierze komentarz wójta Harmacińskiego do słów ministra Żuchowskiego. Takiej arogancji i buty dawno nie widziałem.
A może by tak na terenie gminie wiejskiej Iława zabronić wszelkich słów krytyki pod adresem wójta? [...] Panie Harmaciński, nie potrafi Pan tego?
Oj, chyba jednak potrafi... Z takimi układami u Pani premier Kopacz, że już nie wspominając rodzinnych zdjęć z samą Panią Prezydentową, albo z tyloma certyfikatami – i nieważne, że kupionymi za pieniądze podatnika – liczy się efekt. Liczy się ciągła obecność w prasie. A co tam, że płaci kasa gminna, przecież „taki wójt” musi kosztować, prawda Panie Krzysiu?
No prawda, czy nie...?!
Nawet jeśli już w mediach Pana nie pochwalą, to zawsze może Pan liczyć na niezawodnego przyjaciela – Pana Macieja Bonapartego - po wyborach, z woli wyborców, może już tylko ostatniego takiego... [...]
 Krzysztof
 spod Iławy, Czwartek 06-11-2014

31448. 
Odnośnie wpisu numer: 31437

Nic straconego. Przebieg debaty [...] radia olsztyńskiego w iławskim kinie niestety nie stał na oszałamiającym poziomie. Ja niczego konkretnego się nie dowiedziałem.
Może więc dobrze, że Pana Adama nie było, bo reszta wypadłaby jeszcze bardziej blado.
 Kamil
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31446. 
Odnośnie wpisu numer: 31437

Wyjątkowymi (przepraszam) "olewaczami" okazali się organizatorzy tej debaty Radia Olsztyn.
W rozmowie telefonicznej informowałem Panią dziennikarkę, że w dniach 4-7 listopada trwa posiedzenie Sejmu, a ja - będąc członkiem komisji finansów - referuję na niej działy budżetu państwa zaopiniowane przez drugą moją komisję (samorządu terytorialnego i polityki regionalnej) i dzieje się to dokładnie w dniu iławskiej debaty. Dlatego, według mnie, odrobina przyzwoitości nakazywała, by o tym drobiazgu podczas debaty choćby napomknąć.
Z pełnym szacunkiem do moich wszystkich kontrkandydatów - ja nie mam takiej jak oni swobody w gospodarowaniu czasem w kampanii wyborczej. Co drugi tydzień spędzam w Warszawie, bo przecież nadal wykonuję mandat poselski. Nikt mnie z tego obowiązku zwolnić nie może. A tam nie ma pojęcia urlopu.
Dodam, że z powodu mojej na debacie absencji wcale nie rozpaczam a nawet szczerze współczuję mojej konkurencji, że w formule publicznej rozmowy, tak nieporadnie skonstruowanej przez Radio Olsztyn, musieli uczestniczyć.
I już deklaruję, że jeśli dojdzie w Iławie do kolejnej tury i mnie w niej przydarzy się uczestniczyć - to warunki, termin i charakter debaty ustalą wyłącznie same sztaby wyborcze kandydatów.
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31445. 
Odnośnie wpisu numer: 31434

Naprawdę! Na 10 dni przed wyborami nie próbuję roztrząsać jakie mam w nich szanse... Ja konsekwentnie "robię swoje" - bez zbędnych emocji.
Ale najbardziej od lat fascynującym zjawiskiem w okresie wyborczym jest ogarniający co poniektórych kandydatów A.M.O.K. - i to z każdym dniem narastający.
Ja - w takiej gorączkowej sytuacji - ciągle powtarzam: po niedzielnym głosowaniu przyjdzie zwyczajny poniedziałek i każdy z kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów - będzie musiał nauczyć się, w ciszy i spokoju, dalej żyć. Dlatego nie warto tak bez opamiętania angażować się w jakiekolwiek wybory - popełniając niezliczoną ilość głupstw, niszcząc swe wieloletnie przyjaźnie, zatrzaskując za sobą z hukiem drzwi w wielu środowiskach, albo wygadując piramidalne bzdury. Można w ten sposób stracić szacunek do samego siebie.
Pana szanownego o jedno tylko proszę, by nie dokonywał klasyfikacji mojego potencjalnego elektoratu według własnych upodobań lub pod bieżące wyborcze potrzeby. Twierdzenie, jakoby moimi podstawowymi wyborcami byli iławscy emeryci i klasa średnia (a któż to taki w polskich warunkach ta klasa średnia?) jest wysoce chybione, z wyraźnie ukrytym podtekstem, bo ma oznaczać, jak to mam niby okropnie daleko do iławskiej młodzieży.
Rzeczywiście, od tej młodzieży mierzącej "powodzenie Iławy" (!) ilością "muzycznych koncertów w amfiteatrze" dzielą mnie lata świetlne. Niech lepiej na mnie młodzi ludzie tego pokroju nie głosują. Szczęśliwie stanowią oni w Iławie zdecydowaną mniejszość.
Dla całej reszty jednak mam ze wszystkich grup wiekowych najwięcej do zaoferowania.
Pan też o tym by wiedział, gdyby choć trochę próbował uważnie się wczytać w moje przemyślenia... - namawiam więc do zapoznania się z moimi tekstami z ostatnich miesięcy, gdzie wiele z nich to swoisty manifest programowy: http://www.kurier-ilawski.pl/opinie
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31444. 
Bajzel się robi dokoła nas - z każdej strony wyskakują byli, obecni bądź też przyszli reprezentanci ciepłych stołeczków w wszelkiej maści rad miejskich, gminnych i powiatowych.
Każdy z nich ma złoty środek na wszelkie trapiące nas problemy. Każdy z nich krzyczy - ja wiem najlepiej, wybierz mnie. Od tego całego jazgotu i pierdół można niemal zwariować.
Hasła wyborcze niektórych kandydatów wzbudzają uśmiech, albowiem są więcej niż banalne.
W odniesieniu do obecnych radnych/włodarzy (nieważne czy z lewicy, prawicy i z środka), którzy ponownie startują zastanawiam się, czy myślą oni, że my wyborcy mamy demencję i nie pamiętamy ich wytężonej pracy w ostatnich latach?
Ech szkoda gadać. Ja zagłosuję na tych kandydatów, którzy zadeklarują pracę pro bono, ale chyba żaden z nich tego nie zrobi.
 bobbi
 world, Czwartek 06-11-2014

31443. 
Odnośnie wpisu numer: 31426

Komentarz rysunkowy odnośnie kampanii Pana Jana Sadowskiego – tej obecnej, jak i poprzedniej.
 majster
 Susz, Czwartek 06-11-2014

31442. 
Odnośnie wpisu numer: 31433

Moderatorze, przyznaję z żalem, że faktycznie – taka sytuacja miała miejsce na terenie kina, tuż przed debatą Radia Olsztyn. Jest to dla mnie moment niezrozumiały i smutny.
Nawet nie podejrzewam jakie były powody takiego zachowania starosty Macieja Rygielskiego. Może miała być to kara za to, że ośmieliłem się wystartować w wyborach do Sejmiku Województwa? Ale... przecież starosta iławski nie ma monopolu na decydowanie o tym, kto może być kandydatem, a kto nie.
Poza tym ja reprezentuję zupełnie innych wyborców, którzy starosty Rygielskiego z pewnością nie popierają.
Spodziewałem się większej kultury osobistej Pana Rygielskiego. Moja kultura, również polityczna, nakazuje mi zawsze z szacunkiem odnosić się do konkurentów i adwersarzy. I nie mam zamiaru zmieniać tego w sobie.
Szanowna Pani Katarzyno!
Proszę przejść obok tego zdarzenia obojętnie i spróbować zrozumieć, że ludzie są różni – nawet ci, piastujący eksponowane stanowiska.

Pozdrawiam:
 Marcin Jerzy Woźniak
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31441. 
ODWOŁANIE NA ZAWOŁANIE...?!

Na jeden dzień przed wyborami, czyli od 15 listopada do momentu zaprzysiężenia nowego burmistrza, Włodzimierz Ptasznik (PO) sam będzie rządził Iławą. Obaj zastępcy Ryszard Ławrynowicz i Andrzej Lewandowski poprosili o odwołanie ze stanowisk.

O co tak naprawdę chodzi...? Czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31440. 
Czytając w KI wywiad z Panem Małkiem początkowo nie dowierzałam trochę, że obecny wójt Harmaciński mógłby wykorzystywać publiczne finanse gminy do swojej kampanii wyborczej. [...] Tak to sobie można robić reklamę, nie ma co, za urzędowe podatników pieniądze.
[...]
Myślałam też, że Pan Małek trochę naściemniał z tymi kopertami z listami adresowanym przez wójta do mieszkańców. A tu masz, znowu wielkie zdziwienie. Nie uwierzycie!
Roznosi ktoś koperty adresowane do konkretnego mieszkańca z listem od wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Szkoda tylko, że ja nie przypominam sobie żebym podpisywała w urzędzie gminy jakiejś zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.
Ciekawe, czy to jest legalne? Bo na pewno bardzo wątpliwe moralnie.
 angel2727, lat 38
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31438. 
Odnośnie wpisu numer: 31421

Świetnie to ująłeś o prowincjonalnym wójcie Harmacińskim.
Ten to jest celebryta z „parciem na szkło”. Wmawia wszystkim, że jest tak wielkim mężem stanu, że aż trudno o drugiego takiego na Warmii i Mazurach, dlatego też ciągle chce się pokazać lepszy, zarówno od posła Adama Żylińskiego, jak i od ministra Piotra Żuchowskiego. Cóż, Kmicic „sienkiewiczowski” powiedziałby tak: „kończ waść, wstydu oszczędź”, a staropolskie powiedzenie mówi tak: „dać kurze grzędę, to jeszcze wyżej wejdę”.
Zachęcam do podróży po wioskach wokół Iławy i maska obłudy spadnie. Szczególnie wdzięczni są Harmacińskiemu mieszkańcy Ząbrowa oraz Szymbarka za uszczęśliwienie kanalizacją, do której prawie nikt nie chce się podłączyć.
Harmaciński to tylko wielki spec od składania oświadczeń i za każdym razem innych, bo zapomniał chyba, jak 4 lata temu jego wielkie bilbordy w Iławie kłuły w oczy i zachęcały do głosowania na niego, bo on podobno i posłem będzie najlepszym.
Dziś czytam, że on już posłem nie chce być, tylko gmina go interesuje.
A może te bilbordy tylko nam się śniły? Po 16 listopada gdy mieszkańcy powiedzą mu "dość" i wójtem zostanie Małek, a Żyliński burmistrzem miasta - przekonamy się. Zakładam się o flachę wódki, że Harmaciński tak szybko zawinie się do Warszawy na cieplutką posadę posła, jak teraz szybko wydaje oświadczenia.
I tylko wy, mieszkańcy gminy, którzy czym bardziej wierzycie w każde jego słowa i obietnice, tym większe będzie dla was rozczarowanie. Po wyborach zostawi pustą kasę gminną i wielkie zadłużenie, a niech się martwi np. taki Małek jako nowy wójt.
 Robert
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31437. 
Odnośnie wpisu numer: 31433

Mam pytanie do Pana Adama Żylińskiego.
Dlaczego nie było Pana na debacie Radia Olsztyn? Uważam, że jest Pan najlepszym kandydatem na burmistrza Iławy.
Jednakże absencja spowodowała uszczypliwości pod pana adresem. Niektórzy definiują to jako przejaw "olewania". [...]
 podmiot
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31436. 
Odnośnie wpisu numer: 31425

Jaki patos bije z waszych wypowiedzi o śmieciówkach, o dochodach, o ozusowaniach, opodatkowaniach. Wasze dochody pewnie są na poziomie dużo powyżej średniej krajowej.
Wy jednak, gdy sami chcecie kupić cokolwiek, szukacie najniższej ceny – w "Biedronce", albo u rzemieślnika, który oczywiście ma wykonać dla was usługę po najniższej cenie (i już nie mówię o przetargach publicznych za najniższą cenę).
Pokarzcie mi zatem z czego ma wyniknąć "godne wynagrodzenie" dla pracownika na poziomie np. 3500 zł...?
W Iławie jest niewielu przedsiębiorców, których dochody są wyższe od dochodów dyrektorów lokalnych instytucji.
Zatem odpuśćcie sobie opluwanie tych przedsiębiorców, którzy często ryzykują całym swoim majątkiem aby uczciwie zarabiać na życie.
 HK007
 Iława, Środa 05-11-2014

31435. 
Śmiertelny wypadek pod Rudzienicami z udziałem "oddanego działacza społecznego" ma drugie dno.
Z artykułu Kuriera wynika, że sprawca-nieboszczyk był nie pierwszy raz pijany za kółkiem, o czym wiedziała rodzina, kolesie i nawet policjanci (huczy w Rudzienicach, oj), którzy [...] byli częstymi gośćmi u niego w sklepiku przy ulicy Kościuszki.
Ufff, ależ śmierdzi tam u was na komendzie... Tak niedawno PUMA, czyli "pierścionek", splamił mundur swym żenująco chamskim zachowaniem, zatrzymując po pijaku i okrzykami na środku ulicy jadący samochód. Może więc to on był jednym z tych nicponiów policyjnych, którzy tam w sklepie pili z nieboszczykiem gorzałę? Może i nawet tego feralnego dnia łoili na umór? I nikt mu nie przeszkodził, nie zabrał kluczy, więc dureń wsiadł i pojechał po dwie śmierci.
Ale nikt nie wyczuł niczego, choć waliło od niego na kilometr. No i nikt niczego nie dojrzał, choć miał dobre oczy. Nie ma sprawy. Dudniło, ale przycichło. Jakoś to będzie.
Wszyscy wiedzieli, z zaprzyjaźnionymi policjantami łącznie, że działacz pije i po pijaku jeździ samochodem. Ale wy, łobuzy, milczeliście. I co? Zamordowany został niewinny człowiek z Olsztyna. Macie, gnojki, krew na rękach. Niech wam się śni co noc.
Panie komendancie! Mówię w imieniu osieroconych dzieciaków tego [...]: Pan wie, co należy uczynić ze swoim podwładnym, ale Pan jest [...] jako wszyscy w tym chorym systemie.
W komendzie naszej jest jeszcze paru przyzwoitych funkcjonariuszy. Trzeba ich uchronić przed [...] zwierzchnikiem - odesłać w niebyt.
 ORMO-wiec
 matrix, Środa 05-11-2014

31434. 
Prognoza przedwyborcza.
Największe szanse na wygranie w Iławie - nawet w pierwszej turze - ma ADAM ŻYLIŃSKI. Powód jest prosty: emeryci oraz klasa średnia głosują na Niego, a jest ich ponad 50% spośród uprawnionych do głosowania.
Ponadto zauważmy, że większość starszego elektoratu sumiennie chodzi głosować na wybory. I co o tym wszystkim sądzicie?
 emerytowny rencista
 Gajerek, Środa 05-11-2014

31433. 
Skandalicznie zachował się starosta Rygielski przed debatą kandydatów na burmistrza [w kinie, środa 5 listopada].
Na wyciągniętą w jego kierunku na powitanie dłoń kandydata do sejmiku Marcina Woźniaka burknął: "Nie jesteś godny żebym podawał ci rękę".
Skandal! [...]
Siedziałam niedaleko i nie mogłam się nadziwić jakie [...] chamstwo bije z zachowania starosty. Ten człowiek stracił już kontakt z rzeczywistością!
 Katarzyna Stolarska, lat 51
 Iława, Środa 05-11-2014
Odp. 
Prosimy Pana Marcina Woźniaka o skomentowanie sytuacji.
Czy rzeczywiście padły takie słowa?
 moderator dyżurny
 KURIER LUBAWSKI, Czwartek 06-11-2014

31432. 
Czytając komentarze na forum podziwiam zaangażowanie w tzw. politykę lokalną.
Ja regularnie chodzę do urn odkąd jestem pełnoletnia i z przykrością dla siebie samej stwierdzam, że mój zapał wpływania na obsadę stanowisk poprzez oddanie głosu na konkretnego kandydata, z upływem lat maleje.
Dlaczego?
Bo niestety za każdym razem, w większym lub mniejszym stopniu muszę później wstydzić się sama przed sobą za poczynania mojego faworyta lub faworytów.
Jak się nie wstydzić, kiedy zaraz po wyborze jedną z pierwszych decyzji nowo wybranych radnych jest podniesienie pensji burmistrzowi, na co on oczywiście ochoczo się zgadza. Po czym - w trakcie kadencji - wszystkie jednostki podległe ratuszowi, czyli burmistrzowi, muszą oszczędzać na wszystkim, bo rzekomo nie ma pieniędzy w budżecie.
A to, na czym trzeba oszczędzać po to, by uposażenie burmistrz było odpowiednio "godne" - to dopiero jest wstyd.
 Ewa
 Iława, Środa 05-11-2014

31431. 
Chciałbym zapytać Panią Grażynę Taborek, kandydatkę do Rady Powiatu z listy PO-2, czyli "Porozumienie Lokalne":
Ile płaci Pani pracownikom szkoły za roznoszenie jej ulotek wyborczych?
 pytająca
 gmina Susz, Środa 05-11-2014

31430. 
Brawo Panie wiceburmistrzu Lewandowski, brawo! Cóż za przykład dla młodzieży idący z góry!
Jeśli prawdą okaże się ta odprawa dla Pana, będzie to najwspanialsza nagroda dla tuptusia; człowieka, który niczym się nie wykazał w czasie swojej kadencji, nie przeszkadzał nikomu, chował się w cieple własnego cienia. Miejże Pan resztki honoru, przekaż te pieniążki na dobre cele charytatywne dla dzieciaków.
Brawo Panie Ptasznik - miłościwy były burmistrzu. Chwała i cześć Tobie! Przez 8 lat olałeś totalnie przejazd kolejowy [koło białego kościoła] i czekałeś... czekałeś... czekałeś... Aż te łobuzy zrobiły Ci na złość i przebudowały wszystko przed i za Iławą, prócz celu najważniejszego dla naszego miasta. Ale nasz rycerz nie spocznie na laurach, o nie! Oto w ulotce zapowiada, że już nie będzie czekał... czekał... czekał... dlatego przedstawia jako jedną z najważniejszych konieczności: (uwaga) tego zapomnianego przejazdu "modernizację"! [sprawdziliśmy te ulotkę – to fakt czarno na białym].
Brawo Panie Polański, twardy członku zarządu powiatu! Pan żeś jest geniusz i fenomen w jednym! Pan nadajesz numery REGON dla nowych firm, Pan im składasz dokumenty w urzędach. Bo to Pan pozyskujesz tyyyyyyleeeee milionów euro... Bądź z nami na zawsze, bo bez Ciebie biada nam. Ty jedyny nas wysłuchasz oraz ZMIENIASZ POWIAT. [...]

Przy wyborach pamiętajmy, kto z kim i dlaczego...
 Zorro
 Iława, Środa 05-11-2014

31428. 
Przeczytałem w Kurierze komentarz wójta Harmacińskiego [strona 9] do słów krytyki od ministra Żuchowskiego.
Czegoś tak żenującego to jeszcze na oczy nie widziałem. Wójt urządza sobie pyskówkę na łamach gazety na oczach czytelników jak dziecko w piaskownicy. Reszty szkoda komentować.
Za to polecam wywiad z jego konkurentem Panem Małkiem! [strona 17].
To zupełnie inna klasa.
 emigrant
 Iława, Środa 05-11-2014

31426. 
Odnośnie wpisu numer: 31403

Jan Sadowski, który za swoich czasów obiecał Fabrykę Puszek już wtedy nawet sprzedał grunt pod budowę fabryki - czy uważacie, że nie chciał jej dla Susza zrobić? To przedsiębiorcy z Kwidzyna, którzy kupili ten grunt i mają inne fabryki, dali ciała. Myślicie, że Sadowski również nie czuje się oszukany przez bajerantów? Wy byście nie uwierzyli?

Sadowski przyczynił się do postawienia np. USKOM-u, BIOELEKTRY. Czy to już się nie liczy? Czyż nie zatrudniają ludzi? Pietrzyk i Zdzichowski wykorzystali ten chwyt "fabryki puszek" i z uśmiechem pod tym hasłem 4 lata temu omamili ludzi i wygrali wybory! Ale oszukali nas wszystkich, bo sami nie są w stanie wyciągnąć złotówki z Unii! Potrafią tylko kredyty zaciągać. Aż 8,5 miliona zadłużenia w ciągu 4 lat! Żadnej inwestycji dla rozwoju miasta! Żadnej konkretnej kwoty z unii, a obiecali!

Pietrzykowski i Zdzichowski np. wymyślili sobie, że 1 milion strat zwalą na Sadowskiego! Za halę! Czemu się nikt z Susza tym nie interesuje? Sprawdźcie wydatki Pietrzykowskiego na adwokatów i na sądy w tej sprawie! Prokurator umorzył 2 razy postępowanie wobec Sadowskiego! A Pietrzykowski ciągnie temat przez 4 lata i chce coś udowodnić, że to Sadowski stracił 1 milion złotych z Gminy!

Ale tak się Pietrzykowski rozbujał z wydawaniem kasy na adwokatów z Gminy, by Sadowskiemu zaszkodzić, że za chwilę wyjdzie szydło z worka! Bo już dziś sam wie, że to jego wina, że oddał milion prywatnej firmie! I tu się trzeba zastanowić dlaczego? I dalej wydaje kasę na adwokatów! Każdy mieszkaniec ma prawo to sprawdzić, każdy!

Ale władze przez 4 lata zamiast budować miasto i pomagać ludziom, próbują zniszczyć Sadowskiego. Chociaż Prokurator i Sąd mówią, że Sadowski jest niewinny, to Pietrzyk dalej swoje, bo wie, że to jego wina, że miliona stracił! Oddał, bo chciał oddać i to mu się za chwilę udowodni!
Susz stracił 4 lata, cofnął się! otwórzcie ludzie oczy że Pietrzykowski i Zdzichowski nic nie umieją! Nic! A gmina tonie w długach! Oni nawet nie mają w tych wyborach programu! Bo już więcej okłamać nie można!

Sadowski jest realistą i zajmuje się robotą dla nas! A nie, jak obecne władze, robotą dla siebie i VIP-ów! Sadowski to budowanie miasta pod ziemią i na ziemi! Ile kasy z unii wyrwał Sadowski a ile Pietrzykowski? Też sprawdźcie! Proste myślenie i dodawanie! Sadowski dla nas w Suszu zbudował tak wiele, że nie można tego policzyć, bo tylko on umiał kasę wyciągać z województwa! Oczyszczalnie mamy tylko dzięki Sadowskiemu! Wymaga dziś modernizacji - i co, Pietrzyk nam to zrobi? Czy może zamiast oczyszczalni kolejny plac zabaw postawi!

Ludzie! Nie dajmy się omamić.
 prawdziwek
 okolice Susza, Środa 05-11-2014

31425. 
Odnośnie wpisu numer: 31408

Oczywiście, że głosowałem "za" ozusowaniem "śmieciowych zleceń".
W tej kwestii nie było z mojej strony niczego heroicznego.
Tak zagłosowało około 95 procent składu Sejmu ze wszystkich klubów parlamentarnych. Argumenty są tak oczywiste, że szkoda powtarzać.
 Adam Żyliński
 Iława, Środa 05-11-2014

31424. 
Odnośnie wpisu numer: 31421

Po wniesieniu pewnej słonej opłaty [z budżetu, czyli naszych podatków], każda gmina może mieć tytuł "FAIR PLAY".
Tak, skandalem jest to, że jakość można sobie kupić, a nie wypracować!
 Teodor
 Iława, Środa 05-11-2014

31423. 
Odnośnie wpisu numer: 31420

Bez poświęceń, Rodacy, nie będzie w tym kraju sprawiedliwości. Ktoś musi poświęcić się, złożyć swój "życia los na stos", jak w legionowej piosence. Ktoś z Was musi odważyć się wyjawić publicznie, podając fakty z ich właścicielami, którzy tak haniebnie z wami postępują bogacąc się waszą krwią i potem.
Jednak jeśli za wami SOLIDARNIE nie pójdą wasi przyjaciele i rodacy, to bestie spalą was na stosie i zginiecie. My możemy was tylko wspomóc duchem. Nie macie innego wyjścia na zło, które was pochłania, jak tylko odwaga w słowach i czynach, dobrych czynach.
Bo dobro zło zawsze zwycięża.
Nie można rujnować dorobku Polski i Polaków, nawet tych złych, którzy dorobili się na pseudo-legalnym biznesie. Za wami muszą stanąć zastępy i legiony pokrzywdzonych, których solidarna postawa zmiażdży wszelką nieprawość i krzywdę.
Bo nie jest prawdą, że kropelka wody nie zmiażdży skały. Wy musicie zjednoczyć się, by z kropelki powstał wodospad, rwący nie tylko skały, a nade wszystko upiory naszej cywilizacji konsumpcjonizmu i śmierci.
To jest Wasz przyczółek Westerplatte.
 Marszałek
 Iława, Środa 05-11-2014

31422. 
Odnośnie wpisu numer: 31392

Tomaszu Dąbrowski! Ja, jako sympatyk KNP powinienem zagłosować na Twoich ludzi. Mam już tylko konstruktywne pytania i nie będę oceniać kandydatów co do wieku czy doświadczenia.

Miłosz Kapciński za swój cel postawił zmianę Iławy na miejsce przyjazne nam młodym. Prosiłbym o wyjaśnienie, jakimi działaniami ma zamiar to uczynić. Chociaż dwa fajne pomysły.

Patryka Czychewicza pomysł zrozumiałem. On po prostu będzie lobbował za większą ilością koncertów. To się chwali. W tym wieku już jako tako gust muzyczny ma wyrobiony i pewnie trafi do młodych.

Piotr Pokorski cel też ma szczytny. Jak każdy iławianin, chce znowu silnego zespołu piłkarzy Jeziorka. Możesz zdradzisz nam ogólny zarys planu działania żeby cel ten osiągnąć? Będą na to pieniądze?

Tomaszu! Gdzie będzie wytyczona nowa obwodnica i w jaki sposób możesz zadziałać, aby zmienić tor drogi krajowej odciążając zatłoczoną w centrum ulicę przy ratuszu? Czy zrobisz wszystko, aby obniżyć diety radnych? Czy będziesz starał się działać tak, aby mieszkańcom Iławy jak najwięcej pieniędzy zostało w portfelu?

Prawdziwi liberałowie zawsze powinni starać się odciążyć budżet. Zadłużanie miasta to przykra sprawa i specjalność panów z sercem po lewej stronie. Jaki jest Twój sposób, aby zrobić coś dla Iławy i przy okazji nadal nie powiększać zadłużenia budżetu miasta?

Jakbyś komunikował się z wyborcami po ewentualnej wygranej? Gdzie będzie można składać pomysły bądź skargi? Jaki jest Twój plan na komunikację z obywatelami miasta? Konkretnie bym prosił.
 młody iławianin
 Iława, Środa 05-11-2014

31421. 
Poranny sex jest lepszy od porannego biegania. Jest tylko taka różnica. Ten pierwszy nie odświeża umysłu.
Ufffff! Przez prowincjonalnego wójta Harmacińskiego straszenie ministra Żuchowskiego kontrolą od premier Kopacz to... akt głupoty politycznej.
Ciekawe co na to powie sama Pani premier?
Miałem oddać głos na Harmacińskiego, ale po przeczytaniu w Kurierze na stronie 19 przechwałek, że Gmina Iława otrzymuje nagrodę "FAIR PLAY" jako "jedyna gmina w kraju", zwątpiłem. Wystarczy przewrócić stronę dalej i taki sam tytuł otrzymała gmina Susz, ale tam już nikt nie skłamał na szczęście, że to jedna taka gmina). Manipulacja pożałowania godna.
A tak nawiasem mówiąc, to w całym kraju prawie połowa gmin ma taki tytuł. [...] Straciłeś, wójcie, mój głos.

Na marginesie.
POpie..doliło wam się już dokumentnie żeby dzieciaki zganiać na otwarcie drogi w okresie kampanii wyborczej. To już jest szczyt wszystkiego.
 Zenobi
 gmina iława, Środa 05-11-2014

31420. 
Odnośnie wpisu numer: 31408

Zakładam, że jesteś przedsiębiorcą, który zatrudnia swoich pracowników na umowy śmieciowe po 800 zł netto. No i fajnie, dla ciebie to czysty zysk, a ludzi co?
Nie dość, że gówno dostaną, to jeszcze za nich nawet żadnej składki nie odprowadzasz. Po 30 latach pracy taki pracownik zostaje na lodzie, bez prawa do emerytury. Wypłacana pensja nie wystarczy nawet od 1-go do 1-go, a co dopiero mówić o odłożeniu na emeryturę. Do tego pracownik twój to tak naprawdę niewolnik niemający żadnych praw - istna rzeźnia przez 7 dni w tygodniu i 24 h pod telefonem. To jest oświecona forma współczesnego niewolnictwa.
Brawo Panie Adamie jeśli głosował Pan za oZUSowaniem takich umów. Teraz czekam na wprowadzenie stawki minimalnej za godzinę, bo 2.50
czy 3.50 to horror (jak słyszę o co poniektórych iławskich hotelach).
Jak można się bogacić takim bezwstydnym wyzyskiem innych ludzi...?
 pracownik
 Iława, Środa 05-11-2014

31419. 
Co się dzieje...!
Proszę Państwa! Żyłem za czasów komuny, gdy również budowano nowe zakłady czy fabryki. Jednak tylu komunistycznych sekretarzy PZPR nigdy na otwarcie nie widziałem, jak obecnie.
Spójrzcie na fotki oddania oddziału "udarowego" w szpitalu. Oglądajcie sobie dokładnie [strona 6]. Cała wierchuszka iławskiej a nawet regionalnej Platformy.
Ja spalił bym się ze wstydu, codziennie ustawiając się do fotografii. Można zrozumieć ludzi ważnych ze Starostwa, ale dlaczego są tam smutne mordy z iławskiej gminy wiejskiej, albo z Olsztyna, Susza itd.
Wyjaśni to ktoś...?
No i święcenie przez plebana pustego ronda. No gdyby choć tam jeden samochód jechał [...] Czy zawsze na każdą ścieżkę, chodnik, hydrofor, rurę kanalizacyjną, deszczową, przepust na rowie, albo te 100 metrów drogi we wsi czy mieście - to od razu wołać proboszcza z kropidłem i flaszką wody...? [...]
A diabeł i tak sobie żarty struga na całego - z was barany, z was...
 obserwator kropka
 Iława, Środa 05-11-2014

31418. 
Odnośnie wpisu numer: 31396

W ferworze nagonki na Jana Sadowskiego niektórym umyka jeden fakt - to kadencja burmistrza Pietrzykowskiego się kończy i to jego 4-letnią działalność należałoby podsumować i rozliczyć. Wobec powyższego kilka faktów:
- Pan Pietrzykowski (PO) nie zlikwidował palącego problemu bezrobocia, tak jak to obiecywał w kampanii wyborczej. Zamiast tego dopuścił do upadku tartaku i blisko 100 osób straciło pracę.
- mimo głośnych zapowiedzi NIE przeniósł do gminy produkcji solarów fotovoltanicznych oraz NIE utworzył firm zajmujących się montażem solarów
- zadłużenie Gminy Susz na koniec kadencji obecnego burmistrza to 18,5 mln zł! To 8 mln więcej niż zadłużenie Jana Sadowskiego gdy kończył swoją kadencję.
- największe inwestycje Pana Pietrzykowskiego to orlik, skatepark i ogród rodzinny. Te dwie ostatnie inwestycje to pospieszne propagandowe wysiłki burmistrza na chwilę przed wyborami. Dość kosztowne zresztą, bo Skate Park to koszt blisko 800 tyś. zł, a burmistrz nie otrzymał najmniejszej dotacji np. z UE na wybudowanie takiego obiektu. Buduje więc za nasze, czyli podatników pieniądze zwały betonu dla 20 dzieci.
Podsumujmy.
Czy faktycznie na tym polega rozwój gminy? Budowaniu skateparków, placów zabaw i bezczynne patrzenie jak Susz biednieje coraz bardziej?
A co nas czeka, gdy wybierzemy znowu Pana K. Pietrzykowskiego na następne 4 lata? Już teraz wiemy, dalszy rozwój gminy. Strach się bać!
 zaniepokojona suszanka
 Susz, Środa 05-11-2014

31416. 
Odnośnie wpisu numer: 31411

A to dobre! Edukacja od najmłodszych.
Niech już dzieciak w szkole wie komu cześć i chwała ma być należna.
Toć droga z projektu też może być przypisana miłościwie panującym.
A dalszy rozwój to co? Wszak dalej będą kładli drogi... donikąd.
 czytelnik
 gmina Susz, Środa 05-11-2014

31415. 
Odnośnie wpisu numer: 31411

Dno, tak się nazywa obecny ustrój.
Nie było w 1989 roku "grubej kreski", więc mamy dzisiaj tego efekty.
Rządzi w rzeczywistości aparat partyjny. Większe lub mniejsze grupy interesów. Wzajemne klepanie się po tyłkach. Ale, co najgorsze, wielu ludzi nic z tym nie robi, wielu ludziom to odpowiada, a zdecydowana większość się obawia.
A tu trzeba walczyć o lepsze jutro, zmieniać siebie, swoją mentalność, otwarcie głosić swoje poglądy i niezadowolenie, Panowie Zdzichowski i Pietrzykowski, a nie zamykać ludziom gębę na siłę, bo mają odmienne zdanie, albo chęć startu z innej listy niż proponowana.
Oni prędzej czy później i tak przemówią. Mam nadzieję, że już 16 XI.
 obserwator
 Susz, Środa 05-11-2014

31414. 
Odnośnie wpisu numer: 31411

Jeśli to prawda, że otwarcie drogi odbędzie się z udziałem dzieci, to mamy już tylko jeden krok do atmosfery panującej w Korei Północnej.
Te obrazki - roześmiane najmłodsze twarzyczki beztrosko machające kolorowymi chorągiewkami.
Wciąganie dzieci w witanie przywódców to zjawisko stare jak świat. Chcąc przykryć dramatyczne problemy, każda propagandowa machina zakłada to samo: ma być niewinnie, pięknie i beztrosko.
Ale można doszukać się pozytywów. Może któremuś z tych dzieciaków przydarzy się niewyobrażalne szczęście, bo kandydatka na burmistrza Bernadeta Hordejuk lub starosta powiatu Maciej Rygielski pogłaszcze je po główce? Toż to przeżycie, które będzie zapamiętane na długie lata...
 belfer z przypadku
 Iława, Środa 05-11-2014

31413. 
Przechodząc przez moje malownicze miasteczko Susz zauważyłam, że ktoś "powiesił się" na słupie.
"Jestem jestem jednym z was"... Marian Górny, kandydat na burmistrza. Panie Marianie!
Doceniam ludzi przedsiębiorczych, gratuluję wszelkich sukcesów, ale z całym szacunkiem: Pan nie jest jednym z nas!
Proszę spróbować przeżyć za pensję jaką wypłaca firma zarządzana przez Pana swoim pracownikom. Proszę stanąć na produkcji ramię w ramię po 12 godzin za 7 złotych brutto na godzinę. Wtedy będzie mógł Pan powiedzieć: "Jestem jednym z was". Niewolnicza praca, w niewolniczych warunkach za niegodziwą płacę. Naprawdę chce Pan być jednym z nas? Nie sądzę.
 suszanka
 Susz, Wtorek 04-11-2014

31411. 
Mój syn przyniósł wiadomość ze szkoły, że mają jechać w czwartek na... otwarcie drogi (do... Susza?!).
Czy niektórych w urzędzie rozpasanie PO ogłupiło już do tego stopnia, że nawet dzieci z podstawówki ciągają na przedwyborcze otwarcie drogi...?
I to w czasie lekcji...?!
Żenujące, że zmusza się dzieci do udziału w tej politycznej maskaradzie.
 Sroka Sroczyńska
 Iława, Wtorek 04-11-2014

31408. 
Pytanie do Pana posła Żylińskiego.
Dlaczego głosował Pan w sejmie za oZUSowaniem umów-zleceń?
 Waldemarek
 z okolic, Wtorek 04-11-2014

31407. 
Odnośnie wpisu numer: 31404

Takie dziwne to życie...
[...] Sadzę, że nawet człowiek od czarnej roboty (pracownik fizyczny) nikomu nie ujmując - poprowadziłby lepiej cały samorząd i budżet, bo zawsze oszczędza żeby wystarczyło do pierwszego.
[...]
 Lolo
 Iława, Wtorek 04-11-2014

31406. 
Kandydatka na burmistrza Iławy, Pani Bernadeta Hordejuk ma dla nas, mieszkańców Iławy wspaniałą wiadomość wypisaną na banerach. Nasza Pani Benia, niekwestionowany lider wśród iławskich funkcjonariuszy PO w dojeniu publicznej kasy (około 16 tysięcy miesięcznie), informuje nas uroczyście: "WYBIERAM IŁAWĘ".
To dla iławian rzeczywiście bardzo krzepiąca nowina. W niejednych oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Do starostwa zewsząd napływają wyrazy wdzięczności.
Tę podniosłą chwilę psuje niezrozumiałe zachowanie Pani Hordejuk poza Iławą. W Ostródzie, Działdowie, Nowym Mieście Lubawskim i w paru innych mniejszych miejscowościach można zobaczyć zatrzęsienie portretów Bernadety Hordejuk. W całym okręgu wyborczym, wstydliwie omijając Iławę, ogłasza się szefowa iławskiej Platformy, jako kandydatka do... Sejmiku Województwa.
Prawo jest jasne. Nie można wykonywać równocześnie funkcji radnego Sejmiku i burmistrza miasta. Kto, w takim razie, Panią Bernadetę w tę schizofreniczno-paranoidalną sytuację uwikłał?! Przecież nie ona sama! Ona, dowiedzieliśmy się o tym wszyscy, już WYBRAŁA IŁAWĘ. Chyba że... pazerność, po raz kolejny, spowodowała u bidulki rozdwojenie jaźni.
 Waldemar
 Iława, Wtorek 04-11-2014

31405. 
Odnośnie wpisu numer: 31395

Idea przekazywania diety radnego na cele charytatywne ma sens pod warunkiem, że mówimy o tym po wyborach.
Wcześniejsze deklaracje publiczne to czysty populizm i show wyborcze.
 wyborca
 Iława, Wtorek 04-11-2014

31404. 
Codziennie mamy w Iławie przecinanie wstęgi na okoliczność oddania do użytku publicznego nowej inwestycji. A to w szpitalu oddziału udarowego, a to nowego hydrofora, a to ronda, a nawet dwóch naraz, a to zalania wodą stawu, co wysechł.
Najważniejsze zadanie nas iławian czeka podobno na drugą niedzielę. Wysłanie w kosmos nowej konstrukcji z silnikiem protonowym, rakiety na księżyc, z parą niezwykłych kosmonautów: Rygielskim i Hordejukową.
Tylko, zaraz zaraz, kto wtedy będzie nam wstęgi POprzecinał...?
 Komarow
 Kosmodrom Bajkonur, Wtorek 04-11-2014

31403. 
Odnośnie wpisu numer: 31388

W Suszu nie widać jeszcze kampanii wyborczej. Może już do dnia wyborów tak będzie. Może to zamierzona wstrzemięźliwość i asekuracja kandydatów, a może zwykła oszczędność czy też brak funduszy wyborczych. Nie można więc powiedzieć: po programach ich poznamy!
Z ciekawostek okazuje się, że Pietrzykowski należy do jakiegoś forum, choć nadal jest w PO. Górny - bezpartyjny, też z forum, choć innego. Sadowski bezpartyjny, choć z PIS-u.

Co pisali o sobie kandydaci przed laty? Marian Górny w Kurierze z 2003 roku mówił: „Człowiek w życiu popełnia dużo błędów, w tym politycznych, ale cała sztuka polega na tym, że dorasta i z czasem może ocenić, co było dobre, co było złe, jeżeli potrafi się wyciągnąć z tego wnioski, to myślę, że się czasu nie traci”. Zastanawia mnie tylko o jakich błędach politycznych wspomina pan Górny. Jakie miał wtedy plany: rozwój przedsiębiorstwa, skoncentrowanie się na sprawach społecznych, szczególnie bezrobociu. W planie zaś, rekultywacja Jeziora Suskiego. Na dziś nowej firmy chyba nie założy, nie zatrudni więc bezrobotnych. Hasło praca - rodzina, trudne do zrealizowania, pozostaje rekultywacja jeziora. Firma jego chyba dobrze działa, bo stać go i ma czas na kandydowanie. Szkoda, że nie możemy poznać szczegółowych planów i zamierzeń na najbliższą kadencję. Jakie ma rozwiązania z tworzeniem nowych miejsc pracy, jak chce wspierać rodzinę, domyślam się, że oczywiście nie swoją. Jak to wreszcie jest z tą rewitalizacją Jeziora Suskiego ? Pytań jest wiele.

Sadowski podkreśla swoją odpowiedzialność. Pytanie, czy z perspektywy zastępcy wójta Gminy Gardeja zdołał rozpoznać potrzeby i realia społeczne i gospodarcze miasta i gminy Susz, by skutecznie konkurować z obecnym burmistrzem? Nie dowiemy się, brak spotkań przedwyborczych z mieszkańcami nie pozwoli na konfrontacyjne dyskusje. Widzi jednak potrzebę kompetencji, doświadczenia, mądrości, troski i życzliwości. Niektórzy pytają się mimo to, jak to się stało, że przed kilkoma laty następowały roszady w kierownictwie Zakładu Usług Komunalnych, skąd potem wyszło hasło: czas na zmiany, które w konsekwencji zmiotło Sadowskiego, a który teraz je podchwycił przeciwko obecnie urzędującemu burmistrzowi. Pamiętliwi pytają dlaczego nie ruszyła w 2007 r. fabryka puszek, gdzie miało powstać 600 (!) miejsc pracy. Tereny, w które gmina zainwestowała w uzbrojenie 100 tys. zł a sprzedane zostały za 165 tys. zł, leżą odłogiem. Czy ma teraz jakieś plany co z tym fantem zrobić, czy kupujący działki nie miał czasem warunku budowy fabryki pod rygorem oddania jej gminie po 3 latach ? Sadowski ma na pewno szeroki ogląd spraw miejskich odnośnie sieci wodno - kanalizacyjnej, spraw komunalnych, pozyskiwaniu funduszy unijnych. Czy dowiemy się przed wyborami o szczegółach ?

Obecny burmistrz Susza Pietrzykowski deklaruje i gwarantuje, co widoczne jest na skąpych banerach - dalszy rozwój Gminy. Czym ma to się wyrażać - na razie nie zgadniemy. Widoczne są pospieszne wysiłki inwestycyjne burmistrza, trochę propagandowe, pod publiczkę, ale czy to wystarczy? Na pewno, że Sadowski miał większe osiągnięcia, ale może inne były realia gospodarcze. Pietrzykowski kiedyś powiedział: „Burmistrz ma obowiązek tworzyć przyjazny klimat przedsiębiorcom po to, żeby było więcej miejsc pracy oraz żeby gmina była bogatsza... burmistrz to wykonawca decyzji Rady Miejskiej. Tylko dobra współpraca pomiędzy tymi ośrodkami władzy gwarantuje sukces”. I tu pan burmistrz rozminął się trochę z ustawowymi kompetencjami tych organów. Do niego należy najważniejsza rola inspirowania i realizowania wszelkich przedsięwzięć gospodarczych i społecznych. Sam klimat to za mało. Wyborcy oczekują na remanent dotychczasowych sukcesów burmistrza, co rozwinął, jakie będą kierunki „dalszego rozwoju”. Może do wyborów czegoś się dowiemy ! Na pierwszej turze może się nie skończy walka o „zaszczytne stanowisko”.

W sumie, jak na małe miasteczko, dużo niejasności. Dla większości mieszkańców, na dwa tygodnie przed wyborami każda kandydatura jest do przyjęcia, trudno wyrokować kto wygra. Każda kandydatura, jak mówił nasz narodowy mędrzec, ma swoje plusy, dodatnie i ujemne.
Oby kandydaci nie zastosowali hasła sprzed lat „Idziemy po władzę, aby oddać ją ludziom”, w domyśle „własnym ludziom”, tak jak to robiły poprzednio każde nowe ekipy rządzące na wszystkich szczeblach władzy.
Kiedyś Jurek Owsiak powiedział: oj, będzie się działo!
 stary czytelnik Kuriera
 z okolicy, Wtorek 04-11-2014

31401. 
Odnośnie wpisu numer: 31395

Ja i mój kolega Rysiu zrzekniemy się po 36 zł brutto, czyli 29 zł netto z przyszłorocznej, własnej, niebudżetowej, waloryzacji emerytur.
I też przekażemy na cele charytatywne.
A co! My też potrafimy! I nas również stać na taki gest! A co! A co!
 emeryt
 z okolic, Wtorek 04-11-2014

31399. 
Odnośnie wpisu numer: 31391

Maciej Rygielski jakością swej pracy w szkole budowlance nie zasłużył sobie na miano nadzwyczajnego nauczyciela. Przy tablicy, to jest taki, który lubi wykładać, oddaje siebie w pracy, na wszystkich lekcjach uczy itp. (wiemy co przemilczam...).
Owszem pracował na rożnych stanowiskach, rożnych imał się działań. Przy tablicy z uczniami to mu nie wychodziło, ale dajmy spokój.
[...]
Najlepszą opinię wydają nauczycielowi uczniowie. Mówią o nim jako o porządnym, wymagającym lub jako olewaczu, czasem jako o ostrym i nielubianym, lecz zawsze napomykają, że nauczył. Tych pierwszych przymiotników nie można Maciejowi przypiąć.
Ale nie bym On aż taki zły, tylko - jak mówią - łapał się zawsze lżejszego końca.
Starostwo to już inna historia, nieporównywalna z pracą w szkole, lecz charakterystyka osoby zawsze będzie ta sama.
 kierownik warsztatu
 Iława, Wtorek 04-11-2014

31398. 
Odnośnie wpisu numer: 31384

Źle postawione pytanie.
Należy zapytać, czy "U Artystów" to już biuro partyjne Rychlika i PO bis?
 czytelnik z komórki
 Iława, Wtorek 04-11-2014

31397. 
Gmina Susz jest zadłużona na 17,5 milionów złotych! Te informacja przed wyborami jest ciągle zatajana.
Realnie podsumowując Susz nie ma żadnej inwestycji autorstwa Pana Pietrzykowskiego, którą mógłby się pochwalić, więc SKĄD TEN DŁUG?
Na co pan Pietrzykowski wziął kredyty w latach 2010-2014 w wysokości 11,8 miliona złotych? Proszę nie piszcie tylko, że na spłatę długu za halę, którą sam chciał koniecznie zapłacić!
Suszanie 11,8 mln wciągu 4 lat - to ogromy kredyt. Gdzie są inwestycje za te pieniądze?!
JAN SADOWSKI zostawił gminę z zadłużeniem raptem 12,5 mln plus 2 mln nadwyżki, co dawało 10,5 mln realnego zadłużenia - bez kreatywnej księgowości.
Fakty: w latach 2006-2010, wziął 10 mln kredytów, wybudował HALĘ SPORTOWĄ (8,5 mln), ALEJKĘ (2,5 mln). O reszcie nie będę się już rozpisywać (źródło: BIP).
 suszak
 Susz, Wtorek 04-11-2014

31396. 
Chciałbym skomentować pewien aspekt reklamy przedwyborczej w Suszu. Dotyczy to Pana Jana Sadowskiego. [...]
Pan Sadowski niestety przez długie 4 lata niczego się nie nauczył i ciągle stosuje te same słabe metody marketingu internetowego. Teraz za duchem czasu przenieśli się na Facebooka. Efekt ten sam, opłakany.
Po zdemaskowaniu, że rozmowę napędza ciągle jedna i ta sama osoba zaczęli kasować wpisy, a cały profil wygląda co najmniej kuriozalnie.
[...]
Najśmieszniejsze, że wciągnęli w to wszystko parafian suskich, którzy rzekomo mają swoje miejsce w sieci. Po wnikliwej lekturze okazuje się, że i profil parafian jak i kandydata prowadzą te same osoby, więc śmiechu jest co nie miara. Dziwię się, że jeszcze księża nie zrobili z tym porządku. Wciągać wiarę w bagno wyborcze to wstyd i grzech. Dokładnie jak 4 lata temu.
Panie Sadowski, wielu mieszkańców ma dość Pietrzykowskiego, ale - na Boga! - w 4 lata nie nauczył się Pan niczego? Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Pańskie wpisy na Facebooku lub wymyślonych na szybko stronach internetowych, w których zarzuty do Pietrzykowskiego mijają się z głupimi reklamami są żenujące. Tak Pan chcesz wygrać te wybory?
 cogito ergo sum
 Susz, Wtorek 04-11-2014

31395. 
Odnośnie wpisu numer: 31393

A słyszeliście deklaracje kandydata na burmistrza Piotra Ambroziaka?
Populizm w czystej postaci.
I jeszcze te obietnice: "Ja i mój zastępca zrzekniemy się trzynastek i przekażemy je na cele charytatywne". Podobnie deklarowali niektórzy kandydaci na radnych od Ambroziaka.
Czy to jest desperacka próba zdobycia kolejnych głosów czy robienie z wyborców idiotów?
Może i zarzucicie mi, że uczepiłem się Pana Ambroziaka, ale wystarczy spojrzeć na wypociny, które nazywa programem wyborczym i posłuchać jego populistycznych haseł, żeby wiedzieć, że nie nadaje się on na burmistrza Iławy.
Jeszcze jedno, z ciekawości. Skąd wziął pieniądze na wynajem drogiego lokalu w Starym Spichlerzu? Ze skarbonki? Może jednak istnieją jakieś powiązania i ciche finansowanie od iławskiego biznesu hotelarskiego, który - jak mówi ziarno plotki - chce przejąć za bezcen najbardziej atrakcyjne tereny Iławy i wyprzedać potem za ogromne kwoty... co? [wyspa Żuława]. Tym figurantem ma być ponoć właśnie Ambroziak.
 podmiot
 Iława, Wtorek 04-11-2014

31393. 
Odnośnie wpisu numer: 31370

Piotr Ambroziak – trzy razy nie!
Po pierwsze. Tajemnicą poliszynela jest, że kandydat ów dogadał się z obecną władzą dzieląc z nią przysłowiową skórę na niedźwiedziu (dla twojej nielotnej świadomości chodzi o stołki). Czy to jest poważne i uczciwe wobec nas wyborców?
Po drugie. Doświadczenie zawodowe i dotychczasowe osiągnięcia tego kandydata to poziom zaledwie gimnazjalny. Świadczyć o tym może sposób prowadzenia kampanii wyborczej – wędrówki kandydata po mieście i nachalne namawianie do głosowania. Inny przykład to tzw. program wyborczy, czyli spis ogólnikowych haseł z jakichś źródeł partyjnych.
Po trzecie. Brak kręgosłupa i honoru u kandydata, o czym świadczy zachowanie Pana Ambroziaka w przedwyborczej grze w kontekście jego ratuszowych doświadczeń (w Wydziale Promocji).
A tak na marginesie Wojtusiu, 34-letni młodzieniaszku, wystawiasz sobie marną notę apelem o wysłanie staruszków na drzewo. Czy pomyślałeś, że dla 18-latków jesteś już takim staruszkiem. Zgodnie więc z twoją prymitywną filozofią, twoje miejsce jest na drzewie.
 D.J.Correct
 Iława, Poniedziałek 03-11-2014

31392. 
Odnośnie wpisu numer: 31366

Młody iławianinie, muszę pogodzić się z faktem, że nie wszyscy moi kandydaci są w Twoich oczach dość młodzi (albo starzy), piękni oraz wykształceni. Jeśli źle oceniasz któregoś z nich, to po prostu nie głosuj. [...]

Buduję w Iławie struktury Nowej Prawicy praktycznie od zera, a to sprawia, że nie od razu uda mi się przyciągnąć w nasze szeregi wszystkich wartościowych ludzi, którym bliskie są nasze idee. Nasza ekipa jest dzisiaj tak silna, na ile udało się ją zmobilizować przed wyborami. Zamiast narzekać, lepiej było do nas dołączyć w sierpniu i nam pomóc. Marudzić anonimowo na forum to każdy potrafi. Sugerujesz, że sprzyjasz idei Nowej Prawicy, ale co do tej pory dla tej idei zrobiłeś? Próbowałeś kiedyś układać listy kandydatów na wybory? To bardzo poważne wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych samorządowców. Bardzo wielu, potencjalnie cennych w samorządzie ludzi na słowo "polityka" reaguje wielką niechęcią. I trudno im się dziwić. Mają swoje sprawy, swoje priorytety.

Pytasz dlaczego startuję pod szyldem "Nowej Prawicy". Może dlatego, że wierzę w jej program i jest mi on bliski odkąd pamiętam? Jeśli masz wobec mnie jakieś programowe zarzuty to bardzo Cię proszę - najpierw przeanalizuj program KWW Nowa Prawica Powiatu Iławskiego i zestaw ją z programem KNP i czarno na białym wyłóż mi gdzie tu jest kolizja, i w którym miejscu "oszukuję" żelazny konserwatywno-liberalny elektorat. Na razie latasz pod sufitem, poruszasz się w sferze takich ogólników, że z trudem przychodzi mi rozpoznać w czym tak naprawdę Ci nie po drodze z nami.

Jeśli jednak nasz umiarkowanie radykalny program Ci nie odpowiada mamy na te wybory w Iławie i listę Narodowców. Fajni ludzie, niektórzy z nich bardzo młodzi i pełni energii, nieco jednak mniej skłonni do kompromisów niż my. Jeśli uznasz się przez nas "zdradzony" zawsze możesz spróbować odnaleźć poszukiwane przez siebie postulaty w ich programie, albo jeszcze gdzieś indziej. Oto demokracja w pełnej krasie. Korzystaj z niej i ciesz się nią. Nie trać energii na narzekanie na kogoś kto Ci nie pasuje tylko szukaj najlepszej dla siebie opcji pośród innych komitetów.

W mojej subiektywnej ocenie jesteśmy zdecydowanie najciekawszym i najbardziej zróżnicowanym teamem na te wybory pod względem wieku, zawodów, wykształcenia, doświadczeń życiowych. Popatrz na to z innej strony: To jest najbardziej energetyczna wyborcza mikstura jaką kiedykolwiek Iława widziała!
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Poniedziałek 03-11-2014

31391. 
Odnośnie wpisu numer: 31375

Pod posłem naszej ziemi Adamem Żylińskim pierwszy publiczne zaczął dołki kopać stojący na starostwie Maciej Rygielski. A ochoczo doradzała mu POmocnica Bernadeta Hordejuk. Nie pasował im ten Żyliński do narodzin iławskiego "Układu Zamkniętego".
Wszystko można bowiem o tym Żylińskim powiedzieć, jednak na pewno nie to, że był kolesiem. Ręce zawsze miał czyste. Nigdy, przez wiele lat, nikt nawet nie śmiał podejrzewać Go o korupcję. I dlatego miał wrogów.
I dlatego nie pasował.
Oni bowiem, po odejściu Żylińskiego do sejmu w stolicy, zwąchali okazję zajęcia po nim miejsca, a następnie w stworzeniu układu politycznego, biznesowego i kolesiowego.
Żyliński swą mocą oddziaływania, pasją, wizjonerstwem i swą filozofią postępowania przeszkadzał im tym, że musieli dzielić się zasługami jakie dzięki niemu od lat spływały na Iławę.
No to wtedy, jako dzieci przez niego spłodzone z niebytu, marnotrawne pacholęta - śliskie, ślepe i głuche - POżarły najpierw futro przytulne, następnie smycz przydługą, aż wreszcie pluć, warczeć i kąsać zaczęły swojego mistrza. Niedoczekanie!
Dlatego powiadam wam ja, oficer legionu ludzi prawych i zasadniczych.
Hołoto! Wam ino kury szczać prowadzać!
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 03-11-2014

31390. 
Szefowa Bernadety Hordejuk i Macieja Rygielskiego cudownie przebiła Donalda Tuska pod względem jakości obietnic i tonu propagandy.
Ewa Kopacz zwróciła się dziś do działaczy PO na partyjnej konwencji:
– Jesteście gotowi służyć ludziom?
– Taaaaaaaaak!
– To idźcie i wygrywajcie!

Prawda, że brzmi cudownie...? Zwłaszcza po ośmiu latach rządzenia PO.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 03-11-2014

31388. 
W Suszu przed moimi oczyma ukazały się banery wyborcze kandydata na Burmistrza Susza. Nic w tym dziwnego, normalne zjawisko, kampania wyborcza, ale hasło mnie po prostu rozśmieszyło: "Gwarantuję dalszy rozwój Gminy"!
Jaki dalszy rozwój Panie Pietrzykowski, pytam? Kolejne trzy chodniki na kredyt? A może kolejne szkoły pod młotek? Następny betonowy twór dla kilku osób? No chyba że dalsze zamiatanie pod dywan problemów np. z gospodarką wodno-ściekową albo praca dla wybranych?
Jaki "dalszy rozwój" Pan gwarantuje? Jaki?
 mieszkaniec
 Susz, Poniedziałek 03-11-2014


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 18 19 20 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 161 162 163 ... 287 288 289 następna ] z 289101107368


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2016 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.