Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Amelia, mała gigantka
NIE dla płatnych Dni Lubawy
Kasa dla RODZINY się rozkręca
W marketach pojawiły się kolejki
Kto kogo naraził w SP 3
Szpital ma rezonans i go... nie ma
Komu karetka, komu oddział
Sposób na rodzinę: działka za pół ceny
Karta Dużej Rodziny
Skusił się na drobnicę
Morderstwo. Wieś się boi
Błaganie o przyjazd karetki
Umorzenia podatkowe
Tunel pod torami. Podziemne getto
Ruszyła budowa nowej fabryki POL-MAK
Awionetka wylądowała na... dachu
Rezonans magnetyczny wreszcie w Iławie
Rowerzysta niemal zatrzymał pendolino
Boniek przypłynął do Iławy
Ładunek z ciężarówki spadł na chodnik
Więcej...

Forum

31554. 
Odnośnie wpisu numer: 31530

Pytanie do wójta Krzysztofa Harmacińskiego.
A w jakiż to sposób kandydat Harmaciński uzyskał moje wrażliwe dane osobowe - włącznie nawet z... adresem stałego zameldowania? (dzięki czemu do mojego mieszkania trafiła ulotka wyborcza z wydrukowanymi na kopercie moimi personaliami).
Czyżby WÓJT Harmaciński udostępnił KANDYDATOWI Harmacińskiemu dane osobowe z biura meldunkowego i komputerów w Urzędzie Gminy Iława?
Panie wójcie Harmaciński, oczekuję na odpowiedź w tej sprawie.
 bobbi
 world, Czwartek 13-11-2014

31553. 
Odnośnie wpisu numer: 31543

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Franciszek P., lat 52
 Iława, Czwartek 13-11-2014
Odp. 
W sprawie twoich „ćwierć zdaniowych haseł wyborczych”
musisz szybko poszukać dla siebie jakiegoś „ćwierć forum”
przeznaczonego dla adekwatnych „ćwierć inteligentów”.
Nie publikujemy bełkotu ani trollowania.
Zwłaszcza anonimowego.
To nie ten adres.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 13-11-2014

31550. 
Odnośnie wpisu numer: 31411

...a propos wiaduktu w Suszu, to chyba dzięki właśnie temu obecnemu burmistrzowi K. Pietrzykowskiemu mamy na wiadukcie pas dla pieszych.
Bo lata temu Jan Sadowski o tym jakoś nie pomyślał w czasie gdy trwało jeszcze projektowanie.
Tak jak nie pomyślał o mieszkańcach Nipkowia, że będą zmuszeni chodzić przez tunel aż na stacji, zamiast w miejscu dawnego przejazdu.
 Gawron
 Wolny Las, Czwartek 13-11-2014
Odp. 
Radca prawny Karol Sadowski, reprezentujący kandydata
Jana Sadowskiego, zażądał ocenzurowania tego komentarza.
Redakcja odmówiła:
„(...) Nie zdefiniował Pan ani nie wskazał istoty rzekomego
pomówienia. (...) Prosimy w sposób subiektywnie dowolny
nie mylić krytyki z pomówieniem. Wszak zawsze można
swobodnie polemizować z twierdzeniami autora wpisu. (...)”
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 13-11-2014

31547. 
Odnośnie wpisu numer: 31514

Wstyd Panie wójcie Harmaciński, wstyd!

Kapituła konkursu "Eko-Lider Warmii i Mazur" zgodnie z regulaminem nadała nominacje konkursowe i wybrała laureatów. Spośród zgłoszeń najpierw udzielono 48 nominacji. Następnie wybrano 9 wyróżnionych w poszczególnych kategoriach, którym nadano tytuły "Eko-Lidera".
Wójt Harmaciński znalazł się tylko wśród nominowanych do tytułu.

Harmaciński zamieścił na forum Kuriera przedziwne zaświadczenie od zastępcy prezesa WFOŚiGW w Olsztynie Pani Marii Sokoll, które ma go niby uprawniać do stosowania tytułu. Wystawiającą zaświadczenie jest koleżanka partyjna wójta (PO) i odpowiada za kampanię wyborczą PO w województwie warmińsko-mazurskim (a co na to prezes Krzyśków?)

Wójt Harmaciński najzwyczajniej podprowadził tytuł "Eko-Lidera Warmii i Mazur" wójtowi pobliskiej gminy Kurzętnik, ale nie spodziewał się reakcji oburzenia wyborców na swoją manipulację, więc dla ratowania swojej twarzy (w dniu ukazania się ogłoszenia w Kurierze) załatwił sobie bardzo wątpliwe „zaświadczenie”. Fakty te pozostaje tylko skwitować słowami: wstyd Panie wójcie Harmaciński, wstyd!

W środę 12 listopada na zebraniu wyborczym mieszkańców Rudzienic gorąco dyskutowano o roli publicznego zaufania dla osoby sprawującej funkcję wójta gminy. Szkoda, że Pan Harmaciński tego nie słyszał.
 Komitet Wyborczy PSL
 Iława, Czwartek 13-11-2014

31544. 
Odnośnie wpisu numer: 31510

Cała ta nagonka na burmistrza Pietrzykowskiego jest prowadzona przez Sadowskich pod płaszczykiem barw politycznych PiS. Ciekawe czy władze PiS na górze wiedzą o tym, co się dzieje w Suszu?
Panie Sadowski! Jak można tak [...] liczbami? [...]
Albo jak też można porównywać okres 10 lat działalności Sadowskich do raptem 4 lat kadencji Pietrzykowskiego?
Jakoś nie wspominają oni o swoich sprawach sądowych oraz [...].
Ja liczę na mądrość i rozwagę nas wszystkich przy urnach wyborczych.
 zniesmaczona
 Susz, Czwartek 13-11-2014
Odp. 
Wpis został częściowo ocenzurowany na żądanie
radcy prawnego – Karola Sadowskiego, który
reprezentuje kandydata Jana Sadowskiego.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 13-11-2014

31543. 
Odnośnie wpisu numer: 31538

Panie Scott! Formułując propozycję personalną na wybory roku 2014, kierowałem się zwyczajną przesłanką. Oto najkrótszy rys sytuacyjny.

W przypadku kandydatów na radnych miejskich, w nowej konstelacji okręgów 1-mandatowych mamy do czynienia z klasycznym głosowaniem na sąsiadów; natomiast w wyborach powiatowych jest to głosowanie w okręgu, którym jest całe miasto lub nawet zespół gmin. Stąd koncepcja dwóch odmiennych propozycji personalnych. Dlatego do rady powiatu zaproponowałem udział ludziom w większości powszechnie znanym. A do rady miasta, za wyjątkiem Pani Anny Zakrzewskiej, o mandaty ubiegają się debiutanci - nowe twarze. To bardzo świadomy wybór. To są ludzie nietuzinkowi. Jeśli zrealizuję swój wyborczy plan, to iławski samorząd uzyska zupełnie nowe tchnienie i zaskakujące oblicze.

I jeszcze dwie uwagi. W rozmowach z moimi kandydatami, w tych indywidualnie prowadzonych i tych odbywanych zbiorowo, często żartobliwie zadaję pytanie, na które nie oczekuję odpowiedzi: "Kiedy między nas wkradnie się nieuchronny, odwiecznie powtarzalny, casus Brutusa?" Moi rozmówcy bardzo się na to oburzają, ale ja za dużo już w życiu przeżyłem i widziałem, by uciekać od tego pytania. Tak to już jest na tym naszym bożym padole, że prawdziwych ludzi zasad i pryncypiów można poznać tak naprawdę w sytuacjach ekstremalnych, w atmosferze największego zachwiania, słabości, kryzysu czy zagrożenia...

Problem współpracy ze mną polega od zawsze na tym, że ja nie tworzę wokół siebie koterii, sitwy, nadziei na błyskotliwą karierę. Nie znoszę przy tym donosicielstwa i lizusostwa. Od współpracowników oczekuję bardzo dużo jeśli chodzi o ich działalność nie na rzecz moją, ale naszej SPRAWY. Powyższe relacje nie dla każdego są atrakcyjną ofertą. Próbę czasu, płacąc za to wysoką cenę osobistą, wytrzymały np. takie osoby, jak Stanisław Kieruzel, Janina Okołowska, Krystyna Milczarek.

Uchowaj Boże, bym kogokolwiek innego próbował urazić. Szanuję każdą postawę obliczoną na poczucie bezpieczeństwa swojego oraz swojej rodziny. Dystansuję się od tych, którzy ze słoniowatym wdziękiem służą kolejnej władzy, starając się wyróżnić hałaśliwą, budzącą wstręt nadgorliwością. Zobaczymy jak tym razem to się ułoży, oczywiście po spełnieniu warunku, że te wybory wygramy.

Druga uwaga dotyczy moich kandydatów, którzy w jakikolwiek sposób są związani z samorządem. Wiedzą, że po ewentualnie udanych dla nich głosowaniach będą musieli dokonać wyboru w jakiej strukturze chcą pozostać - wykonawczej czy uchwałodawczej. Łączenie bowiem tych dwóch różnych przestrzeni jest dla mnie nie do przyjęcia.

Dyskretnie obserwując moich kandydatów na radnych miejskich i powiatowych, cieszę się w skrytości ducha, że czeka nas wspólne niezwykle interesujące doświadczenie - mam nadzieję, że z wielkim pożytkiem dla lokalnej społeczności. Pożytkiem dla nas wszystkich.
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 13-11-2014

31542. 
Nowy rozkład jazdy pociągów PKP...?
Taka sytuacja... Wtorek 11 listopada 2014 roku. Pociąg do Gdańska, zaplanowany w rozkładzie na godzinę 16:08, odjechał z Iławy dopiero o godzinie 16:34. Pasażer marznie. Nikt się z tym nie przejmuje.
 pasażer
 Iława, Czwartek 13-11-2014

31540. 
Odnośnie wpisu numer: 31451

Byłam na spotkaniu wyborczym wójta Harmacińskiego w Ząbrowie. Widziałam więc i słyszałam, jak jakiś rolnik zapytał Harmacińskiego o to, czy gmina płaciła za te certyfikaty "Gminy Fair Play". Wójt Harmaciński odpowiedział, że Gminy to "NIC nie kosztowało" i powtarzał jak mantrę, ze trzy razy.
Sprawdziłam regulamin tego konkursu i widzę, że ktoś na bezczelnego idzie w zaparte. Każda gmina słono płaci za te certyfikaty, zwłaszcza gdy ma wójta łaknącego pochwał jak kania deszczu.
Całe to puszenie się i przypisywanie sobie laurów, które zdobyć śmiał ktoś inny, jest tylko oznaką próżności, wielkiej pychy i chyba załamania jakiegoś... Wystarczyło tylko, że na łamach Kuriera ukazało się nazwisko właściwego zwycięzcy, a tu, jak na zawołanie, jakaś ważna persona „platformiana” z Olsztyna murem się opowiedziała w obronie wójta Harmacińskiego.
Śladem tego, co opowiada Harmaciński, za chwilę wszyscy olimpijczycy ogłoszą, że są mistrzami olimpijskimi, wszak nie liczą się wyniki, ale sam udział w olimpiadzie.
Wójcie Harmaciński! Daj Pan spokój wreszcie. Trochę przyzwoitości by się Panu przydało, oj przydało... Kończ Pan i wstydu oszczędź!

http://wfosigw.olsztyn.pl/index.php?art_id=202&sp=1
 Rysia
 Ząbrowo, Czwartek 13-11-2014

31538. 
Odnośnie wpisu numer: 31460

Panie Adamie! O ile doświadczenie, dokonania, potencjał i osobowość predestynują Pana, jak nikogo innego, do sprawowania urzędu burmistrza mojego miasta Iławy, o tyle Pańską drużynę kandydatów na radnych uznać można za nieco przypadkową [...].
I nie myślę tutaj o obecnych i byłych pracownikach Urzędu Miasta, bo ci wykazali się nie lada odwagą i konsekwencją, a i profesjonalizmu odmówić im nie można.
Proszę spojrzeć wstecz na lata Pańskiego burmistrzowania i posłowania.
Ile osób w tym czasie wydobył Pan z niebytu i wprowadził na publiczne i salony, a oni co dzisiaj sobą prezentują? (również w stosunku do Pana). Oby historia się nie powtórzyła i tym razem.
Mam szczęście, że za sprawą mojego miejsca zamieszkania, oddając głos na Pana, będę mógł bez wahania zagłosować na kandydatów z Pańskiego komitetu wyborczego, jednak - mieszkając na terenie innego okręgu - miałbym z tym problem natury moralnej.
 scott
 Iława, Środa 12-11-2014

31535. 
Odnośnie wpisu numer: 31518

Ja również dziękuję redakcji KURIERA za umieszczenie informacji o aktywności naszych obecnych miejskich radnych.
Proszę zwrócić uwagę, z kim dalej chcą pracować radni - Zakrzewska oraz Dembek. To powinno dać wielu mieszkańcom Iławy do myślenia. Postawili na Pana Żylińskiego, bo widzą w nim realne zmiany dla Iławy.
 wyborca
 Iława, Środa 12-11-2014

31534. 
Odnośnie wpisu numer: 31514

Dochodzę do wniosku, że iławski komitet PSL ma całkowitą rację. Sprawa śmierdzi ordynarną manipulacją.
Wójt Krzysztof Harmaciński nie jest laureatem nagrody EKO-LIDER, lecz tylko nominowanym. A oto fragment z regulaminu tego konkursu: "(...) Komisja spośród osób nominowanych wyłania po jednym laureacie z każdej kategorii konkursowej".
Harmaciński był nominowany w kategorii "wójt". Z tego zapisu regulaminu wynika jasno, że nie może być dwóch laureatów w tej samej kategorii konkursowej.
Wojciech Dereszewski, Wójt Gminy Kurzętnik podaje, że to on jest tym laureatem i to on otrzymał tytuł EKO-LIDERA w kategorii "Wójt" (patrz: zdjęcie poniżej).
Pismo z Olsztyna, jakie cytuje na forum Pan Harmaciński, jest sprzeczne z regulaminem, stanowi więc manipulację i w złym świetle stawia nie tylko organizatorów, ale pogrąża również samego wójta Harmacińskiego.
 wyborowy
 http://wfosigw.olsztyn.pl/index.php?art_id=57&type=aktual...
 Ziemia Iławska, Środa 12-11-2014

31533. 
Odnośnie wpisu numer: 31530

[...] Zastanawiam się, czy wójt Harmaciński jest obecnie na urlopie? [...]
Czy jednak robi sobie kampanię siedząc na fotelu przy wójtowskim biurku w Urzędzie Gminy - w czasie pracy opłacanym z kasy publicznej, co? [...]
 Lopez
 Iława, Środa 12-11-2014

31531. 
Od lat nie widziałem tak brudnej kampanii wyborczej w Suszu.
Kandydat Jan Sadowski jest tak zdesperowany, że nie wie już gdzie ma swojemu fotografowi [...] wejść w kadr. To żenujące, że Jan Sadowski ma problem czym się tak po prawdzie pochwalić przed wyborcami.
Hala sportowa - kara finansowa.
Straż pożarna - za własne środki gminy (bez dotacji) i niefunkcjonalna. Przedszkole - tak szybko budowali, że o windzie zapomnieli.
Zakład puszek - wielka ściema na resorach.
Wiadukt - dziś już ma pas dla pieszych i rowerów, ale w projekcie z czasów Sadowskiego miało go nie być.
Mieszkańcy Jawt Małych i Nipkowia żeby dojść do miasta muszą odwiedzić dworzec PKP. Sadowski zapominał o jakimś przejściu nad lub pod torami ale mieszkańcy w drodze na głosowania zapamiętają tę trasę kto im taki spacer zafundował i nie zadbał o ich bezpieczeństwo. Martwię się o dzieci, bo będą skracać drogę do miasta, aż coś się naprawdę stanie...
 radny
 Susz, Środa 12-11-2014

31530. 
Odnośnie wpisu numer: 31515

To miło, iż Pan wójt wyjaśnił sprawę tytułu „Eko-Lidera Warmii i Mazur”, jednakże dziwne są reguły konkursu jeśli nie tylko zwycięzca ale również osoby nominowane mogą posługiwać się takim określeniem (według mnie jest to zagmatwane).
Chciałbym jeszcze uzyskać od Pana wyjaśnienia odnośnie uzyskania przez Gminę Iława innego tytułu: "Gmina Fair Play". Jakie były koszty jego uzyskania? A jakie są na dziś i jutro z tego korzyści? [...]
 bobbi
 world, Środa 12-11-2014

31526. 
Odnośnie wpisu numer: 31504

Kresowiaku, dziękuję za uznanie w związku z moją skromną osobą, jednak muszę się odnieść do sformułowanych przez Ciebie zarzutów.

Kandydat, którego masz zapewne na myśli, jest solą w oku wielu iławskich, marnych politykierów, którzy nie potrafili wykorzystać potencjału tego człowieka, docenić jego dorobku, a teraz z przerażeniem obserwują jak skutecznie i konsekwentnie pracuje w terenie zdobywając kolejne głosy dla list Nowej Prawicy. Nie znajduję żadnego potwierdzenia dla zarzutów o te rzekome "donoszenie tej osoby dla SB". Jest wręcz przeciwnie, osoba ta wiele wycierpiała za PRLu, a za III RP wiedzie jej się jeszcze gorzej.

Oczywiście nie śledziłem jego losów i drogi życiowej 30-40 lat temu i muszę zdawać się na intuicję, a podpowiada mi ona, że mam do czynienia z przyzwoitym człowiekiem, który jest antytezą całej tej postPRLowskiej bandy, która mimo upływu 25 lat (podobno wolnej Polski) okupuje tak licznie iławski samorząd. Atakujecie go bo trzęsiecie się ze strachu na myśl, że zrobi najlepszy indywidualny wynik do powiatu. Maluje się sprayem jego plakaty w witrynach sklepów i składa pokątnie niesmaczne propozycje zaniechania kampanii dla Nowej Prawicy w zamian za gratyfikacje finansowe.

Człowiek ten odmówił z przyczyn ideologicznych startu z list niektórych komitetów, które go chciały i wybrał nas. Niektórzy nie mogą się z tym pogodzić. To co piszesz nosi wg mnie znamiona oszczerstwa, bo jakoś kandydat ów bez trudu przeszedł weryfikację w IPNie, więc na przyszłość daruj sobie takie teksty jak: "cała Iława" i "iławskie realia", bo trąci to brakiem wiarygodności na 100 kilometrów.

"Nieroby". Czyżby Pan miał na myśli obecnych radnych zasiadających w Radach Powiatu i Miasta? Na moich listach są różni ludzie, mniej i bardziej aktywni zawodowo, ale żadnego z nich nie ośmieliłbym się nazwać "nierobem". Ogromna większość z nich pracuje, albo się jeszcze uczy. To bardzo ciekawy zbiór osób, inny niż wszystkie i to w moich oczach jest jego wielką siłą.

18-latkowie w Radzie są niezbędni, żeby głos najmłodszych mieszkańców miasta był uwzględniany. To obywatele, którzy zasługują na taki sam szacunek i proporcjonalny udział we władzy jak i inni. "Nic nie wniosą"? Czyż można wnieść jeszcze mniej niż Ci co teraz kończą swój niechlubny samorządowy byt? Na razie młodzi dostali od nich w "prezencie" badziewny pumptruck, a o innych pomysłach cisza.

Wyczuwam protekcjonalizm w Twoim tekście, a to coś co mnie bardzo wkurza. Skąd wiesz, że te chłopaki nie są oczytane, że nic nie wiedzą o życiu? Bo mają 18 lat? Czy to znaczy, że teraz mamy najmądrzejszą, bo najstarszą Radę w Polsce? Przecież kierując się Twoimi kryteriami powinniśmy przyjąć, że obecna Rada Miasta to niemal ocean mądrości. Tylko, że ten bezmiar "wiedzy i doświadczenia" w żaden sposób nie przekłada się na satysfakcję mieszkańców.

Nie będę dyskutował na temat Twojego poczucia humoru. Jeśli oceniasz moich kandydatów tak nisko, Twoja sprawa. Jeśli jednak szukasz pośród nich drugiego Kononowicza czy działaczy Samoobrony to próżny Twój trud. Ja na innych listach widzę z kolei zalew obecnej i dawnej nomenklatury i poza kilkoma budzącymi sympatię nazwiskami, nie widzę tam wielkiej nadziei na gruntowną zmianę jakościową w iławskim samorządzie. Cóż... Rzecz subiektywnej oceny. Wyborcy rozsądzą.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Środa 12-11-2014

31523. 
Odnośnie wpisu numer: 31514

Wielce szanowny Panie Wójcie Harmaciński!
Fundusz Ochrony Środowiska z Olsztyna w piśmie do Pana (na zawołanie) wyraźnie informuje w ostatnim akapicie, iż był Pan tylko nominowanym, co daje Panu prawo do używania tytułu EKO-LIDERA, ale nie został Pan liderem z główną statuetką. Statuetka wygranego i główny tytuł "poszły" w ręce wójta z Kurzętnika.
Trzeba, będąc na pewnym już poziomie władzy, nie manipulować ludźmi.
Co innego nominacja za np. odegraną rolę w filmie, a co innego nagroda główna spomiędzy nominowanych.
Liczne certyfikaty, jakie Pan jako Wójt otrzymuje, włóżmy między bajki. Taka dziś moda i dziwo powszechnie stosowane, że zaliczenie każdego referatu wygłoszonego do wójtów, to zaraz wypisują certyfikat udziału.
Poważnemu facetowi, który od 16 lat rządzi gminą - nie przystoi cyrk.
 Marszałek
 Iława, Środa 12-11-2014

31522. 
Odnośnie wpisu numer: 31515

"Jak trwoga to do Boga". Forum KURIERA IŁAWSKIEGO odniosło wielki sukces medialny.
Do ciszy wyborczej pozostało niecałe 3 dni. Na riposty w postaci ulotek lub na pisanie listów do wyborców jest już za późno. Następne wydanie Kuriera - po wyborach. Pozostała więc ostatnia deska ratunku dla wójta Krzysztofa Harmacińskiego - internet.
Już pisałem o tych żałosnych "certyfikatach". Doszły teraz jeszcze jakieś dyplomy.
"Mieczy ci u nas dostatek". "Proszku ci u nas dostatek". Ale magistrów i licencjatów dostatek u nas - też!
Panie wójcie Harmaciński! Czy zalewanie wyborców/czytelników Kuriera fotkami dyplomów robi jeszcze na nich jakieś wrażenie?
 wyborowy
 Ziemia Iławska, Środa 12-11-2014

31518. 
Dzięki Kurierzy za informację o interpelacjach radnych miejskich Iławy (strona 6).
To, że radna Zakrzewska i radny Dembek są bardzo aktywni na sesjach to wiedziałam, ale że pozostali radni są tak daleko w tyle - to mnie po prostu zatkało.
No, to teraz - drodzy iławianie - żeby nie było żadnych wątpliwości na kogo głosować.
Jerzy Ewertowski (PiS) chce zmieniać miasto, kolejną kadencję chce być radnym, a nawet burmistrzem. Niestety przez 4 lata miał tylko 2 (słownie: dwa) pytania do burmistrza Ptasznika. Wniosek - wszystko mu pasowało w polityce PO.
Podobnie jak ten jego kolega Marek Polański (PiS) w starostwie. Dwie kadencje u boku starosty Macieja Rygielskiego dzielnie podnosił rączkę tak, jak Maciusiowi pasowało, a w zamian Maruś dostał płatną posadkę członka zarządu powiatu.
Reszta radnych to zupełna porażka. Zdumiewające jest jednak to, że oni znowu kandydują. Zero przyzwoitości.
 wyborca 2014
 Iława, Środa 12-11-2014

31516. 
Tak obserwuję ten przedwyborczy koncert życzeń i ciekaw jestem kiedy w końcu zostanie zrobione więcej niż się mówi. Z tych obietnic Iława byłaby jednym z najprężniej rozwijających się miast ludzi bogatych i szczęśliwych.
Wziąłem udział w dyskusji na temat naszego zdewastowanego młyna i nasunęło się mi zasadnicze pytanie. Czy nie można naprawdę nic z tym zrobić? Czy ratuszowi zabrakło determinacji żeby znaleźć prawowitego spadkobiercy bądź potomka i się zwyczajnie w świecie dogadać na cywilizowanych warunkach?
Jeśli z takim nastawieniem jak do młyna podchodzi się do innych ważnych spraw w Iławie, no to nie dziwmy się, że jest jak jest. Czemu zwyczajnie nie robi się więcej, a mniej mówi...?
Mottem nowej władzy powinno być "nie ma rzeczy nie do zrobienia".
 Kamil
 Iława, Środa 12-11-2014

31515. 
Odnośnie wpisu numer: 31514

...a żeby rozwiać już jakiekolwiek wątpliwości komitetu PSL, publikuję również sam przedmiotowy dyplom „Eko-Lidera Warmii i Mazur”.
 Krzysztof Harmaciński
 Gmina Iława, Środa 12-11-2014

31514. 
Odnośnie wpisu numer: 31511

OŚWIADCZENIE

W ogłoszeniu wyborczym zleconym przez Komitet Wyborczy PSL w Iławie
(w wydaniu bieżącym nr 46 tygodnika Kurier Iławski z dnia 12 listopada)
na str. 21), zatytułowanym „Wstyd Panie wójcie Harmaciński, wstyd!”,
użyto wobec mnie obraźliwych sformułowań związanych z podaniem przeze mnie rzekomo nieprawdziwej informacji o zdobyciu tytułu „Eko-Lider Warmii i Mazur”.
Zamiast wyjaśnień zamieszczam w tej sprawie kopię pisma organizatora, czyli WFOŚiGW w Olsztynie.
Ocenę stylu i metod stosowanych w kampanii wyborczej przez komitet PSL – pozostawiam wyborcom.
 Krzysztof Harmaciński
 Gmina Iława, Środa 12-11-2014

31513. 
Kampania wyborcza na prowincji wygląda jak stodoła bez ścian i wrót,
po której hula wiatr.
Nikt nie mówi dlaczego akurat on najlepszy i warto na niego głosować,
lecz niemal każdy przede wszystkim czepia się konkurenta jaki jest zły.
Mentalność rodem z magla. Frustraci i nieudacznicy. Zadymiarze.
 Agent J-23
 Iława, Środa 12-11-2014

31512. 
Ciemne oblicza kampanii samorządowej. Oto ogłoszenie w Internecie:

„W związku ze zbliżającą się kampanią samorządową poszukujemy osób z doświadczeniem w marketingu szeptanym. Zlecenie dotyczy udziału w dyskusjach na forach regionalnych oraz w komentarzach pod artykułami prasowymi dotyczącymi wybranych kandydatów oraz politycznych oponentów. Wymagamy kultury osobistej, dyskrecji. Zlecenie dotyczy osób z całej Polski. Wynagrodzenie za ilość umieszczonych postów + premie za skuteczny trolling. Zapraszamy do kontaktu – mile widziane przykłady istniejących postów.”
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 12-11-2014

31511. 
Odnośnie wpisu numer: 31475

Jaki jest Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński?
Okazuje się, iż od 16 lat rządzi nami człowiek, który jest niewiarygodny.
[...] To jest skandal [...] [...] [...]
Czy można wierzyć w jakiekolwiek obietnice wyborcze takiego człowieka? Osoba publiczna nie może być [...]!
Wierzę Panu Dereszowskiemu, Wójtowi Gminy Kurzętnik. Mówi prawdę.
To on otrzymał tę nagrodę.
Nisko jesteśmy traktowani przez Harmacińskiego, to jest brak szacunku dla człowieka. Uprawianie polityki lokalnej opartej na [...]. Na to nie może być zgody!
Panie Harmaciński, jest Pan przepracowany. Trzeba dać Panu odpocząć!
 Jan Serce
 Iława, Środa 12-11-2014

31510. 
Odnośnie wpisu numer: 31484

Przestańcie Sadowscy w końcu wypisywać brednie na forum.
Na portalu Facebook nie wyszło, bo się okazało ze mieszkańcy Susza nie są tacy ciemni i żonglowanie liczbami nie wyszło schowanym anonimowo przeciwnikom burmistrza Pietrzykowskiego.
Też z niesmakiem odbieram otwarcie SkateParku tuż przez wyborami, ale jawne kłamanie na forum to już lekka przesada. Dane o kredytach można znaleźć na stronie każdego urzędu - jak linki do tych stron zaczęły się pojawiać na Facebooku u Pana Sadowskiego to dziwnym trafem wszystko zostało usunięte (już nie wspomnę o fikcyjnych profilach wychwalających kandydata Jana Sadowskiego).
Dla twojej informacji - zadłużenie zostało podane na sesji - wystarczy zwyczajnie popytać, albo przyjść na sesję, bo z tego co wiem są też z niej protokoły, wiec udaj się do źródła.
Kampania nienawiści w wykonaniu Pana Sadowskiego jest bardzo smutna i pokazuje jak trzeba być zdesperowanym dla zdobycia władzy ponownie. Inni kandydaci nie zakładają kont fikcyjnych na Facebooku i błotem nikogo nie obrzucają.
 zmęczony
 Susz, Środa 12-11-2014

31507. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Program Pana Kiejstuta Dąbrowskiego to iluzja, którą przerabiali już nie takie tuzy iławskiej biznesu, jak Pan. Wasza radosna twórczość jest niczym innym, jak z przesłaniem z piosenki Izabeli Trojanowskiej.

Podaj cegłę, podaj cegłę!
Zbudujemy nowy dom
Na miarę naszych marzeń dom!

Deszcz ustanie, słońce wstanie!
Wzejdzie nowy plon
Za sprawą naszych serc i rąk!

Prostą mamy sprawę, jasny cel!
Wszędzie słychać nasz radosny śpiew!

Za niedługą chwilę
Dosięgniemy nawet gwiazd!
Nie zostawaj w tyle,
Jeśli nie chcesz zostać sam!

Oto program w oparciu na upadłych finansowo i duchem kilku iławskich przedsiębiorcach. Np. odbudowa stadionu. Żarty! Nie ma ważniejszych
dla społeczeństwa i gospodarki?!
Panie Kiejstut! Pana mrzonki to marzenia ściętej głowy, gdy tymczasem pomyśl Pan i zaproponuj program jak ratować i spłacić długi iławskie.
 Marszałek
 Iława, Środa 12-11-2014

31505. 
Odnośnie wpisu numer: 31492

Dzisiaj Pan Ambroziak objawił się w kolejnym wcieleniu, tym razem jako zapalony zwolennik... kąpieli zimnych.
Aż ciśnie się na usta stare acz lekko zmodyfikowane hasło z przeszłości:
„MORSY Z NARODEM – AMBROZIAK Z MORSAMI!”
Oczywiście przy całym szacunku dla morsów.
 wyborca
 Iława, Wtorek 11-11-2014

31504. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Panie Dąbrowski, chciałbym Panu podziękować za profesjonalne podejście do lokalnych problemów, merytorycznie jest Pan dla mnie najlepszy. Jest tylko trzy "ale":
1. Reprezentuje Pan Nową Prawicę. Minister Boni za bycie konfidentem dostał w pysk od JKM, a u Pana na liście jest osoba, o której cała Iława wie, że donosiła na SB. Wszyscy wiedzą o kim mowa (lista do powiatu). Widać, że nie zna się Pan na iławskich realiach.
2. Myślę, że jako liberał ceni Pan ludzi pracy, więc co robią u Pana na listach kolejne nieroby, które najchętniej żyłyby na kosz państwa.
3. Myślę, że 18-latkowie powinni zająć się nauką, bo nic nie wniosą do lokalnej polityki, niech się najpierw nauczą języka polskiego, matematyki,jakiegoś języka i przeczytają kilka książek.
Partia fajna, idea fajna, ale ludzi to ma Pan z pierwszej łapanki. Takiej ekipy to by się nie powstydził nawet Monty Python.
 kresowiak
 Iława, Wtorek 11-11-2014

31502. 
Alarm! Alarm! Alarm!
Nowy tor rowerowy za targowiskiem w Iławie - to nie żart - kruszy się!
Czy musi dojść do tragedii?
Zamknijcie tę fuszerkę zanim ktoś zrobi sobie krzywdę i się połamie.
PumpTrack, czyli kiełbasa wyborcza iławskiej PO śmierdzi i jest zepsuta!
 rower
 Iława, Wtorek 11-11-2014

31499. 
Kurier Iławski zamieścił artykuł o wymownym tytule „Kolejowy dramat pasażerów”.
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Kolejowy-dramat-pasazerow/4251

I właśnie udałem się z Iławy koleją żelazną do Malborka. W Mleczewie wysiadka z pociągu i przejście do autokarów. Z peronu trzeba przejść około 200 metrów – po gołej ziemi, po trawie, wreszcie wejść po długich stromych schodach na drogę i jeszcze iść około 300m. Gdy obejrzałem się za siebie, zobaczyłem tłum ludzi w różnej kondycji fizycznej idących gęsiego, z tobołami, bagażo-wózkami. Przyszły mi wtedy na myśl jakieś migawki, obrazy filmowe pokazujące podróże osadników w pierwszych latach powojennych.
Od kierownika pociągu dowiedziałem się, że w Jurkowicach osiada nowy nasyp, pod którym jest tzw. kurzawka. Od roku 1876, czyli od czasu oddania do użytku tej linii, do roku 2014 nasyp doskonale się trzymał.
W podłożu torowiska były dębowe słupy-belki, które teraz zniszczono.
Na remont... nowego nasypu nie ma forsy, bo budżet jest wyzerowany. Trzeba komuś forsę zabrać, ale komu?
Kierownik pociągu ujawnił też, że przejeżdżający próbnie pociąg Pendolino przepalił jakieś styczniki elektryczne na stacjach Malbork lub Tczew.

 wyborowy
 Ziemia Iławska, Wtorek 11-11-2014

31496. 
Odnośnie wpisu numer: 31492

Co mówi iławska ulica...?
Wieść gminna niesie, że celem Piotra Ambroziaka, gdy wygra wybory, będzie oddanie za bezcen wyspy "Wielka Żuława", najcudowniejszego zakątka Iławy, w ręce lobby hotelarskiego. To oni chcą zrobić na tym obszarze wielki interes.
Wyspa będzie niedostępna dla nas [...] nawet kajakiem nie można będzie podpłynąć, ani żaglówką opłynąć ze względu na most. Opowiadania, że zatrudnią tam setki ludzi należą do bujdy na resorach. Popytajcie ilu ludzi zatrudniają i za jakie marne grosze dziś, na stałym lądzie, w tych swoich cudownych hotelach. Wyzysk!
Dlatego głosowanie na tego komika z wizją rzekomo rozwoju Iławy, z rzekomo przemysłem - należy do obłędu; nawet nie na papierze pisanym, a w wersji wirtualnej.
Człowiek, który mając lat 40, nie jest znany ani jako wykładowca, ani jako porządny i stateczny urzędnik, ani jako przedsiębiorca, ani jako twórca, publicysta w krajowych mediach; po prostu nigdzie. On jest [...], nikim, jego nie można z niczym skojarzyć.
Bardziej od niego znani są w Iławie fryzjerzy, kominiarze, listonosze, taksówkarze, mechanicy, szambonurkowie, policjanci z lotnej [...].
 Marszałek
 UTW Iława, Poniedziałek 10-11-2014

31494. 
Odnośnie wpisu numer: 31492

Nie sądzę, by Piotra Ambroziaka można nazwać "cwaniakiem". Trafniej byłoby go określić mistrzem samodestrukcji. Bo co się stanie, jeśli on jakimś cudem zostanie burmistrzem Iławy?
Ci, co go finansują, na pewno mu nie odpuszczą. To nie są filantropi. Próba spłacania wyborczych długów musi zakończyć się katastrofą, bo burmistrz Ambroziak będzie pod obstrzałem mieszkańców i niczego bezkarnie nie wyprzeda za bezcen.
Druga opcja, najbardziej prawdopodobna, to kompromitująca porażka - jednocyfrowy wynik. I co wówczas? Będzie spalony! Ale pewnikiem to dla niego bez znaczenia, bo nigdy z naszym miastem nie był związany. Gorzej z jego kandydatami na miejskich radnych. O nich jeszcze przez długi czas będą krążyć po Iławie pikantne anegdoty.
 Waldemar
 Iława, Poniedziałek 10-11-2014

31493. 
Odnośnie wpisu numer: 31484

Idealnie przed wyborami będzie otwarcie w Suszu hucznie zapowiadanego skateparku. Data oczywiście - piątek 14 listopada.
W dziedzinie certyfikatów burmistrz Pietrzykowski pochwalić się również może takim jak "Sportowa Gmina". Nadawanie tego tytułu jest dokładnie takie samo jak "Gmina Fair Play", to znaczy - płacisz za kolejne etapy konkretne sumy pieniędzy. Komitet organizacyjny weryfikuje, czyli nadsyła tabelkę, którą się wypełnia. I już jesteś posiadaczem pięknego napisu "Sportowa Gmina".
Dlaczego burmistrz Pietrzykowski do tej pory nie podał zadłużenia gminy nawet na sesji kończącej tę kadencję?! Czego się boi? Reakcji ludzi?
Panie Pietrzykowski pokaż Pan ile wziąłeś kredytu?! Czemu na dzień dzisiejszy nie możecie spiąć budżetu? Brakuje 7 mln złotych!
 suszanin
 Susz, Poniedziałek 10-11-2014

31492. 
Odnośnie wpisu numer: 31479

Piotr Ambroziak to cwany i przebiegły cwaniaczek pod krawatem.
Publiczne czaruje [...] wyborców, ale ludzi, którzy go przejrzeli jest coraz więcej. Coraz głośniej mówi się o jego powiązaniach z biznesem. No bo skąd on ma na to wszytko pieniądze? [...]
 podmiot
 Iława, Poniedziałek 10-11-2014

31491. 
Odnośnie wpisu numer: 31475

Zaciekawiły mnie informacje odnośnie kupowania sobie przez wójta tytułu "Gmina Fair Play", więc poszperałem i znalazłem ile taki cudowny tytuł dla "wspaniałego wójta" kosztuje.
Tylko w jednym roku 2014 dla gminy wiejskie, takie jak Iława, musiały zapłacić minimum 9500 złotych. Kwotę obliczyłem na podstawie zapisów regulaminu XIII edycji tego przewspaniałego konkursu (III i V rozdział).
Łatwo sobie teraz wyobrazić ile wójtowie-celebryci, w tym nasz kochany Krzysztof Harmaciński, musieli zapłacić za kilka lub kilkanaście edycji tego konkursu.
Swoją drogą to należy pogratulować organizatorom, że potrafią sprzedać niedopieszczonym samorządom tak małą statuetkę za tak duże pieniądze.
 wyborca
 gmina Iława, Poniedziałek 10-11-2014

31490. 
Odnośnie wpisu numer: 31476

Nie miałem o tym pojęcia, że za te "certyfikaty" się płaci z budżetu i są ustalone stawki.
A więc to tak się dzieje w tej naszej lokalnej Polsce!
Wójt Harmaciński po 16 latach dowodzenia Gminą Iława stworzył, na wzór z czasów PRL-u, swoisty Front Jedności Narodu - czyli Wspólna Gmina, Platforma, Porozumienie Lokalne, sołtysi, dyrektorzy szkół gminnych, nawet część strażaków OSP.
Czy mieszkańcy iławskiej gminy wiejskiej wreszcie się przebudzą ze snu?
 wędzonka
 Ławice, Poniedziałek 10-11-2014

31486. 
Odnośnie wpisu numer: 31471

Jak to "o co chodzi"...?
O kasę chodzi, drodzy ludkowie, naszą dla nich do kieszeni niemałą kasę! Bo gdyby nie zostali odwołani teraz, przed wyborami, a nowy burmistrz odwołałby ich przez powołanie nowych zastępców, to z tej ogromnej dodatkowej kasy byłyby nici.
Dzięki tej bezczelnej operacji, po kilkadziesiąt tysięcy (plus odprawy za np. niewykorzystane urlopy i co tam jeszcze) ustawowo się należy.
Hulaj dusza, piekła nie ma - tak się to robi przynajmniej w Iławie.
 Janusz
 Susz, Poniedziałek 10-11-2014

31484. 
Wnikliwie przeanalizowałem jak w bieżącym Kurierze zaprezentowały się nasze gminy z regionu.

Biskupiec.
Merytoryczna, bez emocji relacja podpisana imiennie przez pełniącą funkcję wójta Panią Krystynę Chylińską. Zero zdjęć włodarza gminy.

Zalewo.
Bardzo obiektywna relacja ze zdjęciami obiektów oraz tabelarycznym zestawieniem inwestycji i ich kosztów z wyróżnieniem zdobytych środków zewnętrznych. Zero nazwisk włodarza i zero jego zdjęć. Panie burmistrzu Marku Żyliński, jest pan klasą samą w sobie!

Kisielice.
Obiektywna informacja z podobnym tabelarycznym zestawieniem jak w Zalewie, podpisana osobiście przez burmistrza Tomasza Koprowiaka (jedyne użyte nazwisko) i na jednym zbiorowym zdjęciu daleko w grupie można, dopiero przy pewnym wysiłku, rozpoznać twarz Koprowiaka.

Susz, na górze wielka fotka burmistrza Krzysztofa Pietrzykowskiego, jak to trafnie oceniają forumowicze, z wątpliwym certyfikatem "Gminy Fair Play" i potem relacja o inwestycjach ze zdjęciami. W efekcie raptem jedno zdjęcie propagandowe burmistrza i trzy razy Pietrzykowski pojawia się w tekście.

Lubawa.
Informacja o dwóch inwestycjach, dużo zdjęć grupowych na których znalazłem twarz wójta Tomasza Ewertowskiego. Zero pojawienia się nazwiska Tomasza Ewertowskiego.

Iława gmina wiejska.
Pan wójt Krzysztof Harmaciński na 4 pozowanych fotkach z dyplomami i statuetkami w tym solennie opłacaną z budżetu gminy wątpliwą nagrodą fair play. Dziwi mnie, że wójt gminy Iława przechwala się, że otrzymał tytuł "Eko-Lider Warmii i Mazur" skoro na oficjalnej stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej widnieje informacja, że tytuł ten uzyskał Pan Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik. Czyżby Krzysztof wójt Harmaciński w swoich propagandowych uniesieniach podawał za pieniądze gminy informacje niewiarygodne? Informacja o dwóch inwestycjach (a w zasadzi remoncie i inwestycji bibliotecznej) i zakupie wozu strażackiego zajmuje 30% powierzchni strony, reszta to apoteoza Krzysztofa Harmacińskiego.

Konkludując, na stronie redagowanej i zleconej przez urząd gminy są aż cztery wielkie pozowane fotki wójta (kandydata), a nazwisko "Krzysztof Harmaciński" pojawia się aż 8 razy, zawsze wytłuszczone i często otoczone nazwiskami wielkich tego świata. Już widzę jak wszyscy tam wymienieni od Jacka Wszoły i Andrzej Suprona po Daniela Olbrychskiego i prof. Lwa Starowicza ustawiali się w kolejce do zrobienia sobie zdjęcia ze słynnym super wójtem z gminy Iława,by szybko te fotki wrzucić na swoje profile Facebookowe, a odbitki oprawić w złote ramki i powiesić w gabinetach. Och ten nasz zbiorowy "kompleks Harmacińskiego"...
 wędkarz
 gmina iława, Poniedziałek 10-11-2014

31479. 
Odnośnie wpisu numer: 31463

Kandydat na burmistrza Iławy, od tego roku zameldowany czasowo u jednego z kandydatów na radnego [...], bliżej nieznany mieszkańcom Piotr Ambroziak, szaleje.
Nie posiadający stałego zajęcia i [...] kandydat wydaje [...] na wybory gigantyczne pieniądze. Prowadzi kampanię już 3 miesiąc puszczając w miasto kolejne serie plakatów, ulotek, gazet, banerów. Wynajmuje lokal w centrum miasta. Tu i ówdzie przechwala się, że finansuje go market [...], [...] i najszczodrzej hotel [...].
Plotka głosi, że po zajęciu ratusza, Piotr Ambroziak ma się odpłacić swoim hojnym protektorom oddaniem za przystępną cenę wyspy Wielka Żuława, przejęciem miejskiej plaży i usunięciem z sąsiedztwa hotelu [...] ogrodów działkowych.
Ambroziak chętnie ogłasza się już burmistrzem, a tym plotkom zaprzecza. Nie tłumaczy się skąd ma na kampanię tak duże pieniądze. Niezły z niego ryzykant albo człek beztroski.
A co na to mają do powiedzenia kandydaci na radnych z jego komitetu?
 obserwator z bliska
 Iława, Niedziela 09-11-2014

31478. 
Odnośnie wpisu numer: 31440

Do mnie też przyszedł jakiś osobnik od wójta Harmacińskiego i przyniósł do domu kopertę zaadresowaną z... moim imieniem, nazwiskiem i pełnym adresem zamieszkania. [...] W środku oczywiście spory bełkot wyborczy Harmacińskiego.
Ja też nie upoważniłem Pana wójta do wykorzystywania moich danych osobowych. Zastanawiam się o zawiadomieniu policji. [...]
 Tadeusz
 Rudzienice, Niedziela 09-11-2014

31476. 
Odnośnie wpisu numer: 31458

Na jednym ze spotkań z obecnym wójtem Harmacińskim padło pytanie: "Czy prawda, że za certyfikat Gmina Fair Play płaci się z kasy gminy?" Odpowiedź wójta: "Nie, za to się nie płaci". To jest kłamstwo. Płaci się.

Nie mogę się nadziwić, że są jeszcze na tym świecie tacy, którzy płacą duże pieniądze za nic niewarte tytuły, statuetki, certyfikaty, dyplomy itd. Szkoda, że koszty tej głupoty ponoszą sami podatnicy. Samorządowcy marnotrawią nasze publiczne pieniądze na nic nieznaczące certyfikaty.

Przykład z regulaminu. Aby wziąć udział w konkursie, należy w I etapie [...] dokonać wpłaty w kwocie:

1950 zł netto - gminy o liczbie mieszkańców do 6.000
2850 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 6.001 do 15.000
3300 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 15.001 do 30.000
3630 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 30.001 do 60.000
3960 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 60.001 do 100.000
4450 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców powyżej 100.000

Jeśli się wpłaci za I etap, to gminy mają szanse, że zakwalifikowani zostaną do II etapu konkursu pod warunkiem, że wnoszą opłatę konkursową za II etap w kwocie:

3615 zł netto - gminy o liczbie mieszkańców do 6.000
4500 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 6.001 do 15.000
6100 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 15.001 do 30.000
6300 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 30.001 do 60.000
6460 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 60.001 do 100.000
9900 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców powyżej 100.000

Łatwo więc wyliczyć, jak gigantyczne pieniądze poszły z kasy gminy na możliwość każdego roku [...] zrobienia sobie zdjęcia przez Pana wójta Harmacińskiego. Skandal!

Wiele rodzin nie stać na wykupienie książek, czy obiadów w szkole, a samorządowcy szastają na lewo i prawo publicznymi pieniędzmi. Czyli gdy samorządowcy nie mają czym się pochwalić to muszą sobie kupić, aby dowartościować sobie brak sukcesów. Podatnik zapłaci. [...]
 Jan Serce, lat 44
 Iława, Niedziela 09-11-2014

31475. 
Odnośnie wpisu numer: 31458

Ręce opadają. [...]
Certyfikat "Gmina Fair Play" kupuje się po prostu za ciężkie pieniądze z kasy podatników. Wystarczy przemnożyć ilość lat. Gmina Iława otrzymała certyfikat już 10 razy. [...] Czy ktoś zapytał podatników o ten wydatek?
I co na to wójt-celebryta Harmaciński?
 Jan Nowak, lat 57
 Iława, Niedziela 09-11-2014

31474. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Swoje nadzieje pokładałem w komitecie bliżej lub dalej spokrewnionym z KNP. Były nawet szczere chęci kandydowania z okolic tego ramienia, co udokumentowałem na tym forum. Niestety nurt idei Kongresu okazał się zostać zastąpiony pędem święta demokracji, wobec zaniedbań tworzenia świadomej i silnie związanej struktury koła. Wszystko to na rzecz narodzin samozwańczego komitetu charyzmatycznej osoby. Własne odczucia podpowiadają mi, że wybory to stan przejściowy polityki - zatem po paru głębszym przemyśleniach, stwierdziłem, że od tego nie chciałem zaczynać.

Tomasz Dąbrowski to entuzjastycznie zdyscyplinowany obywatel. To człowiek, który z uporem maniaka, dąży do postawionych sobie celów. Widziałem, jak wiele pracy włożył w kompletowanie składu kandydatów, jak stara się formować szeregi orędowników wyborów i lokalnych zmian. Jak każdy, popełnia błędy - część z nich na pewno zmazuje pracowitością, inne niestety widnieją po dziś dzień w sieci, jako opary absurdu i groteski. Nie mi oceniać, jakimi kompetencjami operują poszczególne persony z ekipy Nowej Prawicy - pewny jest fakt, że wielu z nich, poza brakiem elementarnej wiedzy nt. roli samorządu względem obywatela, posiada rzutki i świeży umysł oraz brak przyzwyczajeń czy odruchów zaśniedziałego iławskiego politykiera. A to już coś - bo w obliczu miałkich haseł opiewających o zmiany i nowość, to może stanowić kontrast.

A co z marką? Marka kandydata o tropikalnym imieniu Kiejstut, w moim mniemaniu została całkowicie zaniedbana. Tak, dla mnie to marka - ostatecznie, jeśli Tomasz nie wzbudzi zainteresowania wyborców przez sferę merytoryczną jego postulatów, na językach ludzi pozostaje jego drugie imię, które jest świetnym haczykiem. Gdzieś tam pozostaje niedosyt, że kampania nie została zaakcentowana tym smaczkiem ! W kwestii reszty owoców, również mam swoje zdanie. W wielkim skrócie - wiele rzeczy bym dopieścił, ugryzł inaczej - w duchu modernizmu. Tymczasem jest swojsko i niezależnie. Może prawdziwi konserwatyści uważają, że outsourcing to nie ta droga? Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. Niezależność nie musi być zawsze lepsza od wydatków moim skromnym zdaniem.

Życzę powodzenia, jeśli faktycznie są na listach NP osoby, które mogłyby z podniesioną głową stawać w szranki z problemami Iławy, jednocześnie broniąc swoich racji w obliczu wrzasku starych wyjadaczy. W ogóle, to niech wygra samorządność i interes obywatela, a nie popularny sztandar utknięty w rowku utopii. Ja z uwagi na wysysającą czas pracę i niedokończoną edukację, pozostanę na stanowisku obserwatora - przepraszam, jednak nie pomogę. Jak na razie mam tylko czas na wyjmowanie kolejnej makulatury ze skrzynki pocztowej. Tam sporo błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i stylistycznych, a po drodze chmara obietnic. Zarchiwizuję to na pewno. Żeby było śmieszniej, teraz nie w geście jest proponować chodnik, niższy podatek, obiekt, tylko lepsze życie - sprytnie. Ustawą znosimy ubóstwo? Dyrektywą wprowadzamy szczęście i dostatek?
 Karol Chołaszczyński
 Olsztyn, Sobota 08-11-2014

31472. 
Odnośnie wpisu numer: 31451

Mam tego dość. U mnie w wiosce dziś słyszałem fajną dyskusję. Non stop ją słyszę, nasze lokalne piekiełko.
O tym jak jest źle, że znowu jest coś nie tak. Przyzwyczaiłem się, serio.
Nerwy mi puszczają jak słyszę narzekania na wójta! Ciągłe narzekania, że znowu [...] [...] [...].
To pytam: to po co na niego głosujecie? Zbliżają się wybory, dosyć tego! Wszyscy narzekają na komunistów, że stare pierniki przy władzy. A kim był Harmaciński za komuny? [...] I wszystko jasne.
I jeszcze jedno: popatrzcie na jego [...] [...] [...].
Przepraszam za jad ze mnie wypływający ale mam dosyć! [...]
 zdenerwowany
 sąsiad, Sobota 08-11-2014

31471. 
Odnośnie wpisu numer: 31441

W odniesieniu do odwołania ze stanowisk wiceburmistrza [Iławy] obu Panów Lewandowskiego i Ławrynowicza w kontekście zbliżających się wyborów, chciałbym dowiedzieć się jakie korzyści Panowie z tego tytułu będą mieli? Co forumowicze o tym sądzicie?
 niezależny
 Iława, Sobota 08-11-2014

31470. 
Odnośnie wpisu numer: 31466

Obywatelu! Czy musisz mnie na wieczór wkurzać...?
Czy ty nie możesz w Iławie kupić porządnego schabowego, by dzieciom na patelni ręką osobistą na smalcu usmażyć np. kotleta ze świni polskiej.
Do tego dorzuć im kapusty kiszonej lub surowej z marchwią i porem, a będą zdrowe jak ryba.
Ta chuda szkapa co się zowie [...] wiesza się na słupach już poza Iławą, co świadczy, że jej elektorat iławski wykruszył się i liczy na POratunek ostródzian. [...] Ponoć to samo jest na słupach ulicznych w Działdowie.
 Marszałek
 Lipowy Dwór, Sobota 08-11-2014

31469. 
A nie mówiłem!
Paliwo ostro w dół przed wyborami zjeżdża.
Ale nie spodziewałem się, że w każdym regionie paliwa tak drastycznie potanieją; jeno tam, gdzie PO ma wielkie kłopoty, jak u nas w Iławie.
Zobaczcie na ceny! Szok!
POdam przykład z jednej tylko stacji [...] w Iławie: ... [już nieaktualne, bo jest jeszcze niżej].
Ceny spadają dosłownie z dnia na dzień. Codziennie! A gdzie tu jeszcze do wyborów!
Manipulanci, kombinatorzy cholerni. Pamiętacie taśmy? Słynny cytat ludzi rudego: "A po wyborach to paliwo może sobie już kosztować nawet powyżej 7 zł".
[...]
Gdy rok temu Adam Żyliński rzucił legitymacją partyjną PO, wiele mediów krajowych cytowało ten wywiad z Kuriera i wielu wtedy dziennikarzy warszawskich lekko kpiło sobie z naszego posła. I co dziś powiedzą, mądrale? On już wtedy miał rację. On już wtedy miał dosyć tej sitwy.
No bo ileż może człowiek udawać, że ma kłopot ze wzrokiem i słuchem?
 Marszałek
 Iława, Sobota 08-11-2014

31468. 
Jestem matką wychowującą 4 dzieci, bez pracy.
Potrzebuję pomocy, postanowiłam odwiedzić burmistrza Pietrzykowskiego w Suszu i prosić go o pomoc, bo nie mam już za co żyć. Może on jest w stanie skierować mnie do kogoś, kto da mi pracę, albo kto pomoże moim dzieciom.
To co mnie spotkało na miejscu to po prostu koszmar! Burmistrz nie miał dla mnie czasu. [...] Był "bardzo zajęty". Tak mi powiedział prosto w oczy, choć w gabinecie u niego nie było nikogo! Stałam i płakałam na korytarzu, że tak mnie potraktował. [...]
W tym momencie wszedł mężczyzna w garniturze mijając mnie, elegancki pan, nie taki biedak jak ja, więc burmistrz otworzył mu drzwi i z wielkim uśmiechem, entuzjazmem kłaniając się mu w pas!
Czy to jest burmistrz? [...] Jak można tak traktować prostych biednych ludzi ze wsi? Czy ci lepiej ubrani, w pięknych autach, są lepsi? Tego burmistrzowi Pietrzykowskiemu nie wybaczę.
 biedna
 Susz, Sobota 08-11-2014

31467. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Tomaszu! To co napisałeś na serio mi się podoba. Jednak masz jakiś plan i jest on sensowny.
Co do siłowni na świeżym powietrzu, to byłbym ostrożny, bo ostatnio stoi taka na Kortowie [w Olsztynie] i nikt tam nie ćwiczy. Wydaję mi się, że ludzie się wstydzą bo jest w miejscu o sporym natężeniu ruchu w dzień.
Polecam sprawdzić "ścieżkę zdrowia" przy Jeziorze Długim w Olsztynie.
To jest super pomysł i co dziwne jeszcze nikt tego nie zdewastował czyli musi się podobać lokalnej społeczności.
Czy myślałeś kiedyś aby stworzyć w Iławie miejsce nad jeziorem gdzie policja nie mogła by wstawiać mandatów za publiczne spożywanie alkoholu? (patrz: Kortowo).
W Olsztynie to funkcjonuje bardzo dobrze i przyciąga młodych. Jest doskonały monitoring i nie trzeba martwić się o swoje bezpieczeństwo. Do aktów wandalizmu również nie dochodzi, a okoliczne sklepy mają magiczne utargi z piwa, kiełbasek itp.
 młody iławianin
 Iława, Sobota 08-11-2014

31466. 
Pojechaliśmy na hamburgery do Ostródy (w piątek 7 listopada).
Dzieciaki nagle wołają zdziwione: "Ta sama pani wisi co u nas w Iławie!"
No to patrzę za nimi, a tam na słupach kandydatka na burmistrza Iławy patrzy jako ta sama twarz z tych samych zdjęć na ulicach... Ostródy!
Porażka...
 rodzic
 Iława - Ostróda, Sobota 08-11-2014

31464. 
Odnośnie wpisu numer: 31461

A mi w oczka rzuciło się coś innego.
Jeden z kandydatów z owej ulotki Ambroziaka zapewnia nas, że będzie "walczył, aby młodzież nie wyjeżdżała z Iławy"
No tak, ale to troszkę trąca hipokryzją, bo skoro jego syn publikuje na YT filmiki w których niezbyt pochlebnie wyraża się o Polsce, Iławie. Namawia do wyjazdu. Sam zresztą uciekł do jednego z krajów islamskich. Coś tu więc nie gra...
Nie namawiam do jakichś waśni, ale ostrożność chyba byłaby wskazana.
Młody też przecież odebrał wykształcenie w Polsce, za darmo. [...]
 iławianin 33
 Iława, Piątek 07-11-2014

31463. 
Odnośnie wpisu numer: 31461

Po prostu ręce opadają.
Czy Pan Piotr Ambroziak uważa, że rozsądny iławianin nie przeczyta ze zrozumieniem tego, co dostaje w ręce? Robi z nas wyborców - głupców?
Tak z nas jawnie kpi?
Drodzy iławianie, wybierzmy kandydata, za którym przemawia wysoka kultura osobista i wyborcza, doświadczenie w samorządzie a także prawe zasady. [...]
 wyborca z dworca
 Iława, Piątek 07-11-2014

31461. 
UWAGA!
W skrzynce znalazłam ulotkę na radnego w biało-niebieskich barwach. Kolory te obrał Pan Żyliński i jego komitet.
A tu jajko-niespodzianka, ulotka od komitetu Piotra Ambroziaka. Cóż to, innych barw nie było? Czy chce się prześlizgnąć na cudzej popularności?
 iławianka53
 Iława, Piątek 07-11-2014

31460. 
Odnośnie wpisu numer: 31451

Panie szanowny... ... Odwoływanie się do kompleksów to niestety mało oryginalny, lecz na nieszczęście również stały element retoryki trójkąta Hordejuk-Rygielski-Harmaciński.
Identycznie zakończyła swój wywiad w Gazecie Olsztyńskiej nasza Pani Bernadeta Hordejuk (w maju br.) kierując pod moim adresem oskarżenie o kompleks na Jej punkcie.
Wychodzę ze zdumienia! Jak wiele w tych ludziach próżności, by aż tak bezkrytycznie sobie pochlebiać!
Owszem, jak wielu spośród nas, i ja dźwigam w sobie starannie skrywane kompleksy, czy - niech to sugestywniej zabrzmi: niespełnione pragnienia. Chociażby takie, jak te sięgające chłopięcych marzeń, że nigdy nie wejdę do australijskiego buszu, nie uchwycę garści piasku z pustyni Atacama, czy nie pospaceruję na koronie chińskiego muru.
Albo... ... powiem jeszcze inaczej, by bardziej ambitnie ukryte pragnienia zabrzmiały...
Na przykład, że już nie przeczytam w oryginale dzieł Platona, Homera czy po hebrajsku napisanego Starego Testamentu.
Ale litości!
Jak bardzo trzeba zamieszać czarcim ogonem w umysłach ludzi, którzy ledwo liznęli odrobinkę lokalnej władzy, by mogli mniemać o sobie aż tak napuszoną opinię - u innych mającą obudzić dręczące kompleksy...
 Adam Żyliński
 Iława, Piątek 07-11-2014

31458. 
Odnośnie wpisu numer: 31421

Takich gmin wiejskich jak Gmina Iława jest setki w Polsce, w których robi się inwestycje ze wsparciem Brukseli.
Wójt Harmaciński to wytwór propagandowy, wytrwały bywalec salonów lokalnych, laureat wszelakich nagród "Fair Play". Przyznam, że już się w tym wszystkim gubię.
Dobrzy znajomi z miejscowości Gałdowo pokazali mi list wyborczy od tego boskiego wójta, po lekturze którego przychodzi mi na myśl tylko stare powiedzenie: NIHIL NOVI SUB SOLE.
Krzysztofie Harmaciński! Przemówię do Pana słowami poety Asnyka:

Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe:
A nie z uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!
 wyborowy
 Ziemia Iławska, Piątek 07-11-2014

31455. 
Odnośnie wpisu numer: 31422

Przez "przyjazne miasto dla młodych ludzi" Miłosz Kapciński rozumie przestrzeń publiczną, w której Ci młodzi mogą spędzać czas, rozwijać swoje zainteresowania. Jest kandydatem do Rady Powiatu zatem zdaje sobie sprawę, że z tej perspektywy może jedynie wpływać na radnych miejskich, którzy są nieco bliżej mieszkańców by załatwiać konkretne sprawy jak, np. budowa skateparku, siłowni na świeżym powietrzu, czy pomóc znaleźć finansowanie (poprzez lobbing wśród lokalnych przedsiębiorców na przykład) dla ważnej dla iławian instytucji kulturalnej jak Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Powiat iławski to przede wszystkim drogi powiatowe, szpital oraz szkoły średnie. W tym zakresie cała nasza drużyna najwięcej do zrobienia widzi w szpitalu, który zamiast świadczyć wysokiej jakości usługę medyczną chełpi się dobrymi wynikami finansowymi, ale w powszechnej opinii mieszkańców źle się tam dzieje. Szpital zostanie poddany szczegółowej kontroli, zostanie przeanalizowane ile na niego wpłynęło skarg, zrobione ankiety pośród pacjentów. Głównym kryterium oceny będzie zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa pacjentów, a nie strona finansowa.

Patryk Czychewicz chce reprezentować skutecznie interesy swojego pokolenia. Koncerty to tylko jeden z jego postulatów, zajmują go też sprawy przyziemniejsze - jakość chodników i parkingów w jego okręgu. Finansowanie koncertów i innych atrakcyjnych wydarzeń może odbywać się ze środków prywatnych przy aktywnym współudziale miejscowych klubów, przedsiębiorców. Nie chodzi o to, żeby sprowadzać topowe kapele za grubą kasę, ale żeby grały fajne, niszowe zespoły z całego świata, reprezentujące różne style muzyczne, które chętnie wystąpią za symboliczną gażę zadowalając się sfinansowaniem pobytu przez miejscowych hotelarzy. To przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym stronom i branży turystycznej i mieszkańcom i ciekawym zespołom ze świata, które dopiero zaczynają karierę i dla nich każda taka okazja do pokazania się jest cenna. Nawiązałem już pierwsze kontakty z osobami, które mają całą listę młodych, fantastycznych zespołów z całej Europy, które za niewielkie pieniądze chętnie wystąpiłyby w Iławie.

Korytarz dużej obwodnicy jest już dawno zarezerwowany i biegnie od kolonii Rudzienic (Karłowo) przez Dziarnówko, przecina DW-536 (za ul. Lubawską), za lokomotywownią lasem wychodzi za Stradomno i moim zdaniem jest to optymalny wariant; być może będą wchodziły w rachubę drobne korekty. Problem w tym, że z powodu braku jakiegokolwiek zainteresowania starostwa, wójta i burmistrza w ostatnich latach temat ten wypadł z planów GDDKiA (sprawdzałem to osobiście u źródła). Do tematu musimy wrócić, zacząć naciskać, mocno i skutecznie, tak jak to robił prezydent Grzymowicz w Olsztynie, aby temat obwodnicy Iławy wrócił znowu na deski planistów z GDDKiA. Prace projektowe muszą rozpocząć się jak najszybciej. Obiecuję, że jako burmistrz zatruję życie Dyrekcji Dróg Krajowych tak skutecznie, że nie będą mieli wyjścia i temat obwodnicy Iławy stanie się znowu aktualny.

"Jeziorak Iława". Nie chodzi o to, żeby klub finansować z budżetu miasta, co najwyżej wchodzi w rachubę dopłacanie pewnych sum do sekcji dziecięcych i młodzieżowych (i tylko do nich) w ramach szeroko rozumianej oświaty, wychowania sportowego młodych ludzi, do czego samorząd jest zobowiązany. "Jeziorak" potrzebuje mądrego zarządu. Jako burmistrz wspomogę kierownictwo klubu, organizując profesjonalne szkolenia (na to również poszukam pieniędzy poza miejskim budżetem), spotkania z przedstawicielami drużyn, które dobrze sobie radzą finansowo, jak sprawnie i gospodarnie zarządzać klubem piłkarskim by w przyszłości podobna katastrofa finansowa się nie wydarzyła. Jednocześnie będę szukał aktywnie sponsorów, zachęcał majętnych ludzi z okolicy by zdecydowali się wesprzeć silną markę jaką jest "Jeziorak". Jeśli oczyścimy wokół niego atmosferę powrót do III czy II ligi stanie się kwestią najbliższych kilku lat.

Zastopowanie dalszego zadłużania budżetu i rozpasanych bezsensownych unijnych inwestycji, których bilans kosztów i korzyści dla mieszkańców jest ujemny (jak absurdalny port towarowy w miejsce MOS) będzie moim priorytetem. Miasto rośnie w siłę rękami jego mieszkańców, inwestorów. Jako burmistrz będę ze wszystkich sił usuwał im wszelkie przeszkody spod nóg by mogli śmiało i odważnie budować nowe domy, biura, firmy.

Komunikacja z wyborcami będzie się odbywać w formie profesjonalnej witryny internetowej (to co jest teraz jest naprawdę słabe) i aktywnie prowadzonego profilu miejskiego na portalu Facebook - codziennie aktualizowanego! Drugim filarem będzie wielka, elektroniczna tablica informacyjna umieszczona w strategicznym miejscu miasta, gdzie znajdą się informacje o planach miasta, konsultacjach społecznych, wizualizacje najważniejszych inwestycji z podaniem przewidywanej daty ich rozpoczęcia i zakończenia. Będzie to nowoczesne, czytelne, dostępne dla każdego. Na dziś przychodzi mi pomysł by umieścić ją przy nasypie kolejowym tuż obok wiaduktu przy ul. Sobieskiego, ale to tylko wstępny pomysł i tę kwestię też trzeba będzie poddać szerszej ocenie. Obie te sprawy będzie obsługiwał tylko jeden człowiek - specjalnie zatrudniony do tego celu. To jest koszt, który miasto musi ponieść, żeby mieszkańcy czuli, że władze liczą się z ich zdaniem i są blisko ich spraw.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Piątek 07-11-2014


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 18 19 20 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 162 163 164 ... 288 289 290 następna ] z 290101643300


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2016 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.