Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie, felietony
REKLAMA
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
kogel-mogel
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Trwa głosowanie w budżecie obywatelskim!
Uwaga na złodzei! Plaga lepkich rąk
Praca: dziennikarz
Skarga na szpital. Nie ma chętnych do zwrotu
Z jezdni pompują wodę wytrwale...
Dekomunizacja. Osiedle „XXX-lecia PRL”
Skargi na kolejki do laryngologa
17-letni skejt z mamusią
Szpital i seria zgonów. Sprawdzamy postępy w śledztwach
Susz. Koniec przebudowy drogi wojewódzkiej 521
Heroizm szpitala
Skarga na szpital. Ziółka i do domu
Brak piątej klepki
Skargi na POL-MAK. Hałas i opary
Biegam maratony na wesoło
Nagrody za twórczość artystyczną
Mięczaki atakują podwórko
Dekomunizacja. Co ustrój, to pomnik
Znowu uniki szpitala. Patryk mógł żyć!
„Biesiady Leśna” wytacza armatę w ratusz
Więcej...

Forum

33937. 
Odnośnie wpisu numer: 33931

[...] Jest taki niewygodny lokalny temat o którym mówi się od zawsze ogólnikami i to niezależnie od aktualnie jaśnie panującej nam władzy...
Jaki, spytacie? PRACA.
Mieszkam w mieście Iławie ponad 20 lat, a może maksymalnie 3-4 z nich przepracowałem tu, u siebie, na miejscu... Tyle, aż tyle czy tylko tyle? [...]
 Morgan, lat 57
 Iława, Wtorek 20-10-2015

33931. 
Odnośnie wpisu numer: 33888

Przeczytałem wywiad dwukrotnie.

Na początku poruszony został problem pracowników samorządowych. Panie burmistrzu, wie Pan dobrze, że wielu z ludzi, którzy pracują dla mieszkańców tego miasta wykonuje swoje zadania sumiennie i rzetelnie. Szkoda, że takie osoby nie są doceniane. Takich cichych bohaterów jest sporo i w urzędzie i jednostkach podległych. Z wiadomych względów nie będę wymieniać ich nazwisk. Nie chcę, by tzw. hejterzy, posługując się moimi spostrzeżeniami, zaatakowali te osoby.

Jeśli chodzi o tzw. opornych myślę, że wśród nich są i ci, na których Pan postawił. Może czasem dobrze byłoby rozejrzeć się wokół i dać szansę tym, którzy nigdy takiej szansy nie otrzymali, bo nie przynależeli , nie przynależą i nigdy przynależeć nie będą do żadnej partii, nie weszli do żadnego bloku wyborczego - Pańskiego również. Myślę, że taka spokojna droga awansu, często jest szansą na znalezienie wspaniałych, dobrych pracowników kadry kierowniczej lub nawet dyrektorskiej.

Sprawa relacji między Panem a radnymi mniej interesuje nas, zwykłych mieszkańców. Dla nas ważne jest to, żeby podejmowane były dobre dla nas decyzje, niekoniecznie zgodne tylko z interesami tych, którzy nami rządzą.

Bardzo się cieszę, że powstanie nowy zakład pracy. Przy tej okazji chcę podzielić się refleksją dotyczącą miejscowej edukacji.

W szkołach "Mechanik" i "Budowlance" próbowano otworzyć nowe kierunki techniczne. Być może teraz będą one miały większe uzasadnienie praktyczne. Pański pomysł utworzenia technikum mechatroniczego w tym momencie nie jest zbyt trafiony. Mam nadzieję, że w nowych zakładzie pracy znajdą zatrudnienie ci, którzy pracy nie mają lub muszą zmienić zatrudnienia z różnych powodów.

Działania skierowane do dzieci są słuszne. Niedawny "Piknik Inspiracji" to bardzo dobra inicjatywa. Należałoby dopracować sprawy organizacyjne, by opanować te tłumy, które się pojawiły. Niech oceną tej imprezy będą liczne wspomnienia dzieci z tego dnia.

Panie Adamie, nie bez przyczyny jest Pan nazywany "złotousty Adam". Powiem jednak szczerze, że zabrakło mi w tym artykule podsumowania dotychczasowych działań. Dla mnie to bardziej jakaś forma expose.
Proszę działać! Trzymam kciuki!

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Burmistrz-Zylinski-Nie-ma-czarowania-jest-harowka/4559
 Wiktor
 Iława, Wtorek 20-10-2015

33930. 
Odnośnie wpisu numer: 33923

Policja nasza iławska jest na medal! Jeszcze nigdy nie kontrolowali mnie w samochodzie i nie próbowali zobaczyć, dajmy na to, ośmiu pasażerów, których nie przewoziłem.
To pochwała w związku z wczorajszą kontrolą popularnego SzydłoBusu wieczorem, tuż po debacie. Trzepano wszystko, nawet... ciężar pojazdu.
Puszczają nerwy Ewie & Przyjaciołom...?

 Henryk Witkowski
 Iława, Wtorek 20-10-2015

33928. 
Ludzie, [...] czy chcecie znowu zagłosować na Platformę? [...]
Na afery, marnotrawstwo, podnoszenie podatków, brak szacunku dla nas wszystkich...?
Jednak samo odsunięcie ich w Iławie nic nie da. Patrząc na ułożenie się lokalnej sitwy ze starostwa, potrzebne jest uderzenie pięścią w stół ze strony PiS-u i rozliczenie tych, co trzeba.
Nie można się godzić z tym, żeby obca posłanka PO-wska z Elbląga na spadochronie Elżbieta Gelert trzęsła całą Iławą i razem z miejscową sitwą platformerską rozdawała karty [...].
Jedno z jej „osiągnięć” to wprowadzenie opłaty czynszowo-podatkowej dla pracowników tzw. kontraktowych iławskiego szpitala. Im więcej godzin się wypracuje, tym więcej trzeba zapłacić za to, że się korzysta z publicznych pomieszczeń szpitala. Szkoda, że nie wprowadziła tego też w elbląskim szpitalu, gdzie jest dyrektorem.
Taka sytuacja w Iławie to skandaliczny ewenement w skali całego kraju.
 ratownik kontraktowy
 Iława, Wtorek 20-10-2015

33927. 
Odnośnie wpisu numer: 33923

Mam ogromną prośbę.
Z racji wykonywanej pracy, zmuszony byłem do wyjechania z Polski na tzw. delegację. [...]
Dowiedziałem się o wyjeździe w momencie gdy zamknięta była możliwość głosowania korespondencyjnego czy w innej formie z zagranicy i niestety, pierwszy raz od 1989 roku nie wezmę udziału w wyborach. Proszę więc, aby w moim imieniu przynajmniej powiedzieć Polakom, swoim sąsiadom, rodzinie, znajomym:
Idźcie na wybory, oddajcie głos przeciw sitwie PO-PSL. [...]

 Grzegorz, lat 47
 Rapid City SD USA, Wtorek 20-10-2015

33926. 
Odnośnie wpisu numer: 33909

Tu i ówdzie sugeruje się, by głosować na oblatanego w meandrach gabinetowych i ministerialnych Pana Piotra Żuchowskiego [PSL] z Iławy, bo może coś załatwi, może zakombinuje, może będzie nowy chodnik itp. itd. Przepraszam! Przecież wybory samorządowe były rok temu. Peeselowi wówczas dzięki „jedynce”, jak mówią we wsi, byk się ocielił. W stosunku do sondaży rozmnożył się potrójnie.

Teraz 25 października 2015 roku gra nie idzie o sprawy lokalne, nie o chodniki i nie świecidełka uliczne. To są wybory Polaków strategiczne i dalekosiężne. Mija ośmiolatka rządów PO-PSL (najgorsze rządy w historii III RP) a od 2010 roku mających swojego prezydenta. Mieli monopol władzy. Dziś nadchodzi czas, by ten monopol przekazać duetowi: Duda & Szydło. Najlepiej bez przystawek koalicyjnych.

„Ja was proszę, postawcie krzyżyk na Platformie Obywatelskiej” – to zdanie dziś wypowiedziane w wywiadzie radiowym przez politruka Michała Kamińskiego z PO. Taki lapsus świadczy, że w tej szajce dochodzi już do kompletnej dezintegracji.

„Ta kobieta...” – tak zwróciła się urzędująca premier Ewa Kopacz z PO do rywalki Beaty Szydło podczas debaty. Żenujący poziom intelektualny. Jakież prostactwo sprawuje w Polsce władzę...

Tak! W niedzielę 25 X daję wam panowie i panie z PO krzyżyk na drogę. Idźcie sobie w cholerę dokąd chcecie, byle daleko od władania Polską.
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 19-10-2015

33924. 
Na gorąco po debacie.
Taki poszedł do wyborców sygnał od przedstawicielki PO (straszenie PiSem to tylko odwołanie się do tzw. twardego elektoratu). Kopacz niejako woła z otchłani: "Trzymajmy się razem, do następnych wyborów, przegramy bo przecież obywatele pozbierali się już, przetarli oczy".
 Henryk Witkowski
 Iława, Poniedziałek 19-10-2015

33923. 
Oglądam debatę dwóch najważniejszych kobiet.
Wytrzymałam tylko do momentu pytań o gospodarkę, dalej już nie da się.
Pretendentka Szydło pyta premier Kopacz z partii rządzącej od 8 lat, co zamierza zrobić dla przedsiębiorczości, żeby "młodzi zamiast emigrować zaczęli znowu zakładać małe firmy".
Kopacz z PO odpowiada z porażająca szczerością aż mnie zmroziło:
"My damy szansę młodym Polakom na wzięcie kredytu!"

DZIĘ-KU-JE-MYYYY!!!
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 19-10-2015

33921. 
Odnośnie wpisu numer: 33916

Panie szanowny! Jeśli Polacy dojrzeli do obywatelskości, to pójdą. [...]
W filmie "Katyń" jest taka jedna ważna scena, w której dyrektorka szkoły mówi do siostry zamordowanego w Katyniu: "Polska nigdy nie będzie wolna, ale my żyć musimy" - nawet jeśli jesteśmy przegrani.
To było po wojnie. Jednak czy obecnie Polska nie może być niezależna i samodzielna z własną myślą i tożsamością?
My dziś jesteśmy wolni i jednocześnie bezwolni, ale na tyle ile sami na to pozwalamy.
I nie dasz Pan rady ni czorta, kiedy kolejny raz zagłosujemy wielobarwnie, beznamiętnie, to nadal będziemy mieć Polskę byle jaką, ale wolną. Tak. Ona będzie wolna. Chyba że wybory parlamentarne sfałszują znowu, jak te samorządowe do sejmików wojewódzkich jesienią 2014. Zapomnieli?

 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 19-10-2015

33920. 
Odnośnie wpisu numer: 33888

Panie Adamie.
Czytałem dwa razy ten wywiad z Panem w Kurierze.
W dyskusjach i opowieściach jest Pan absolutnie niezrównany, szacun.
Zobaczymy jednak co z tego wszystkiego wyniknie.
Ja uwierzę dopiero wtedy, gdy zobaczę...
Sorry, ale taki mamy klimat.
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 19-10-2015

33919. 
Odnośnie wpisu numer: 33916

Tak ciemny naród to tylko w okolicy mamy.
[...] Pytam, na jaką partię obecnie zagłosują, to oczywiście nie wiedzą, bo żadna partia nie jest ich, nawet ten Kukiz, a także nie kapowali, że są również wybory do senatu.
Z takim narodem to my dojedziemy... ale ponownie na Kamczatkę.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 19-10-2015

33918. 
Odnośnie wpisu numer: 33899

"Wszystkie twarze Ewy Kopacz"

 MRJ
 Iława, Poniedziałek 19-10-2015

33917. 
Odnośnie wpisu numer: 33913

W Iławie nie ma PiS-u.
Jest za to kilku zadaniowanych przebierańców cichaczem związanych z PO, którzy od lat mają za zadanie udawać PiS-owców, ale gdy przyjdzie co do czego, to działają i głosują zgodnie z wolą i interesem PO.
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 18-10-2015

33916. 
Odnośnie wpisu numer: 33909

Zapraszam wszystkich miejscowych na wybory parlamentarne. Jest na kogo głosować.
Za ogólnie wygrane wybory prezydenckie, tak i za parlamentarne - z ramienia PiS w Iławie - jestem odpowiedzialny ja, Henryk Witkowski.
Czy można mi uwierzyć?
Proszę popatrzeć na Prezydenta RP. Z grupą znajomych i przyjaciół zaangażowaliśmy się w majowe, prezydenckie wybory. Jesteśmy dumni, że dołożyliśmy od siebie maleńką cegiełkę do zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Teraz, dziś też jestem w gronie ludzi przekonanych o zwycięstwie naszych kandydatów (trzeba by chyba napisać: kandydatek) do Sejmu i Senatu.
W oficjalnym spocie telewizyjnym PKW mówi się niestety znów kłamliwie o "ważnym głosie", gdy postawi się tylko "jeden krzyżyk" tylko na jednej karcie. Kłamliwie, bo przecież ten spot mówi jednocześnie o wyborach do sejmu i do senatu. Proszę więc tłumaczyć szczególnie starszym osobom o dwóch krzyżykach: jeden w książeczce do Sejmu, a drugi krzyżyk na karcie do Senatu.
Do zobaczenia przy urnach wyborczych w niedzielę 25 października – wszyscy ODPOWIEDZIALNIE czekamy na dobre zmiany!
 Henryk Witkowski
 Iława, Sobota 17-10-2015

33914. 
Odnośnie wpisu numer: 33887

Pani Siecińska, radna Kamieńca [...].
To z jej inicjatywy (bo była w tym czasie przewodniczącą Komisji Oświaty) dokonano likwidacji szkoły. Dlatego ciągle zastanawiam się jak to się stało, że znowu zasiadła w Radzie Gminy. Czym ona oczarowała swych wyborców - mieszkańców Kamieńca?
A może po prostu się zlitowali, bo to kobieta bezrobotna, bez prawa do zasiłku (czytam w oświadczeniu majątkowym), a dieta radnego to około 9.000 złotych rocznie - całkiem ładny grosz za popieranie pomysłów burmistrza Pietrzykowskiego.
Ta Pani służy tym, którzy jej płacą, a nie społeczeństwu. Podobnych jej sługusów mamy w Suszu więcej.
Wystarczy przyjrzeć się ich oświadczeniom majątkowym. w których wykazują jakieś marne dochody. W ich sytuacji wsparcie dietą lub zatrudnienie żony albo innego pociotka w budżetówce może okazać się zbawienne. Oni służą mamonie, a nie nam.
Przynależność partyjną wymienionej Pani pozostawiam bez komentarza.
 Szogun
 Susz, Sobota 17-10-2015

33913. 
Odnośnie wpisu numer: 33906

[...] Zapewne, jeśli prokurator przyciśnie Stacha, to mamy zerwanie tej dziwacznej koalicji w Radzie Powiatu.
PSL musi wejść do głosu. Ma ostatnią szansę na to, by na gruncie Iławy rozerwać miłość PO z PiS, czyli z PO [...], czym sławetnie zapisałby się w historii naszego regionu.
Mam nadzieję, że macie Panowie peeselczyki z radnym Dembkiem swego prokuratora, bo na sędziego nie liczcie, by pogonił gołębiarza pod strzechę do gołębi, gdzie jego należne miejsce.
Wtedy Polański lub Rygielski musieliby ustąpić i pożegnać stanowiska, a nawet ta "małpa w czerwonym" od wszelakich umiejętności urzędniczych.
 Marszałek
 Iława, Sobota 17-10-2015

33911. 
Odnośnie wpisu numer: 33904

Suscy radni ha! Za chwilę przyklepią podwyżkę dla burmistrza Krzysztofa Pietrzykowskiego. Póki co uchwałę przeniesiono w czasie z uwagi spore zamieszanie ze sprzedażą młyna. Wniosek miał być zgłoszony przez radnego z okręgu Starego Miasta żeby nie było, że to decyzja partyjna.
Suski teatrzyk kukiełkowy trwa a widownia ciągle bije brawa.
Mam nadzieję, że to wasza ostatnia kadencja [...].
 skatepark
 Susz, Sobota 17-10-2015

33910. 
Odnośnie wpisu numer: 33899

ZMIANA? Jaka znowu ZMIANA?
Kto się zmienia? Piotr Cieśliński...? Ten, co latami hulał po sejmie w klubie PO, znowu chce się ZMIENIĆ w Platformę?
Znowu?
Doprawdy tonący Platformersi tak dalece odkleili się od rzeczywistości, że wciąż mają ludzi za kompletnych idiotów.
Facet! Wracaj z powrotem do magazynu liczyć worki z piachem. Ruchy!
Dość już tego załgania i rozkładania Polski na łopatki! Niech ci ten palec wskazujący uschnie za te zdradzieckie głosowania przeciwko Polsce.
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 17-10-2015

33909. 
Odnośnie wpisu numer: 33903

Szanowna Pani Elżbieta Gelert nie tylko "wisi", bo ona nawet krąży (!) pomiędzy naszymi ulicami w Iławie. Szkoda, że to takie nieme było widowisko, bo w ubiegłym roku mieliśmy przyspieszone, choinkowe show w wykonaniu słynnej iławskiej "Beni". Szczerze ubolewam, że tym razem nie ma się z czego pośmiać, no może co najwyżej ponarzekać na robienie sztucznego tłoku po iławskich ulicach.

Przypomniało mi się, że jeszcze pozostaje "rasowy muszkieter" w postaci Pana Jacka Portosa, och przepraszam, Protasa. Przy parkingu zerka na mnie bystrym oczkiem, kiedy robię zakupy w Kauflandzie. Ciekawe co sobie myśli? Bo ja jedno - dlaczego do cholery muszę dorabiać obcy niemiecki kapitał, zamiast zrobić zakupy przy domu, w sklepiku polskiego właściciela? Odpowiedź znam - patriotyzm należy wsadzić do kieszeni, bo aby zapewnić rodzinie byt od wypłaty do wypłaty, trzeba liczyć każdą złotówkę i z prawdziwym sportowym zacięciem, brać udział w zawodach pt. "promocja". Kto do tego doprowadził? Kto pozwolił na nędzne płace? Kto dobija drobnych przedsiębiorców? Odpowiedź wszyscy znamy.

Z tych, którzy jeszcze "rzucili" mi się w oczy to Pan Michał Młotek, który zamiast skupić się na swojej pasji i rozwijać się dla dobra nas wszystkich, postawił na karierę w strukturach PO. Na portalach społecznościowych ludzie nie dają mu nawet cienia nadziei, pisząc oficjalnie, że "szkoda".
Nie mogłabym też przejść obojętnie wobec plakatu Pana Gorczycy, który jakże nieśmiało w rożku swojego wielkiego billboardu zamieścił swój malutki "znak firmowy" PO. Ciekawe dlaczego? :-)

PiS jest dostatecznie skompromitowane przez te wszystkie historie z "miłosiernym" powiatem. Trzeba było zadbać wcześniej o posprzątanie bałaganu i przywołać Pana Polańskiego do porządku. Dziś kto im uwierzy?

Pan Tulwiński stracił mój głos, zapętlając się w zacietrzewioną dyskusję, odsłaniając swój radykalizm i bezkompromisowość, bo uważam, że z takim podejściem niczego się nie zbuduje.

Pozostaje jeszcze wyśmiewany, "ukryty w pokrzywach" Piotr Żuchowski, który tak niedawno za swoje zasługi dla Lubawy został jej Honorowym Obywatelem. Czytając o tych wszystkich inwestycjach m.in. rewitalizacja ruin zamkowych murów, cyfryzacja Kina Pokój, rozbudowa miejskiej biblioteki czy remonty sakralnych zabytków w Lubawie - pomyślałam sobie, że to całkiem porządny i pracowity gość. Zasług dla Iławy szczerze mówiąc nie znam, ale chciałabym, by dołożył "palec Boży" do tych wszystkich zamierzeń naszych samorządowców. A może i u nas będzie orędownikiem jakiegoś "złotego odkrycia"?... :-) ... Choć PSL nigdy nie był moją "bajką", to dziś chyba trzeba będzie na nią postawić.

A jakie są Wasze propozycje na wybory?
 miejscowa
 Iława, Piątek 16-10-2015

33906. 
Który gołąbek się obraził i sypie ziarnem do prokuratury?
Czytaj smakowite kąski na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 16-10-2015

33905. 
Odnośnie wpisu numer: 33888

Panie Burmistrzu! Ja na słowo w sprawie wywiadu [strona 12-13].

Na partnerstwie to wyjdziesz Pan jak Zabłocki na mydle. [...] Zapewne kapujesz Pan, jak na partnerstwie wyszła nam edukacja i wychowanie w szkołach. Uczniowie przyjęli, że są równi nauczycielom. Wielu nauczycieli też poszło tą drogą, by równać z uczniami, i mamy burdel w szkole.

Pan zaś, jako człek bywały i od nastu lat w Iławie (i nie tylko) w rządzeniu doświadczony - winien iść drogą prostą, najpewniejszą, czyli dyscypliny, ale nie zamordyzmu i bezczelności, a autorytetem swoim stanowioną.
Nie wiem czy my się rozumiemy. Jak masz Pan autorytet, to wszystkie urzędniki, nie mówiąc o urzędniczkach oczywiście, do dachu Panu walić będą i, co najważniejsze, będą szczęśliwi. Zatem! Żadnego partnerstwa, tylko uczciwe przez Pana odnoszenie się do obowiązków każdego urzędnika. Postawa organicznej, dającej efekt pracy musi obowiązywać każdego z urzędników i Pana osobiście, czego nie kwestionuję.

A teraz uwagi o ścieżkach nad rzeką Iławką od Jezioraka po Jezioro Dół. Też o Kanał Tynwałd otrę się z wypowiedzią. Zagospodarowanie Iławki brzegu chyba lewego względem nurtu, od Młyna dalej pod wiaduktem kolejowym aż do jeziora Dół wzdłuż skarpy należy do mądrego pomysłu dla nas turystów i wędkarzy, ale z rybami coś należy zrobić, by były ich ławice. Jako obywatel od dawna o tym myślałem, ale nie miałem odwagi, tak śmiałej hipotezy wyartykułować. Wobec tego - trzeba iść tą drogą.

Gdy Kanał Tynwałdzki wysechł, woda opadła, w zaroślach po lewej i prawej stronie kanału odsłoniły się piękne poletka wykoszonych łąk, obrosłe krzewami terenowi właściwymi, jak choćby wierzbami krzaczastymi. Saren ile tam się pasie? Ptactwo jakie? Już bez naszej ingerencji natura swoje zrobiła. Czy czasem nie jest to obszar "Natura 2000"? Tu właśnie widziałbym małpy wpuszczone, te z Brazylii, niechby na sztucznych linach się bujały. Ale byłaby nieziemska radocha z małpami z Brazylii, choć swoich mamy dostatek.

Jednakże mieszkańcy co innego tu i zaraz chcieliby, aby im załatwić. Miejsc pracy. Jednak, to co szybko zaorano, teraz lat 10 trzeba czekać by się odrodziło. Niektórzy są wredni, niecierpliwi i do rozliczeń rychliwi. Myślę, iż w całej masie naród iławski swój rozum ma i potrafi być cierpliwy.

Jednakże ważne, że burmistrz z obszernym na lata projektem dla miasta wyszedł, czego dawniej nie było, i chociaż tyle na razie należy docenić.
To nowa jakość - z pomysłami i projektami wyjście do ludzi na otwartą dyskusję i łowienie komentarzy. No Panie, mnie się widzi dyskusja ta.
 Marszałek
 Iława, Piątek 16-10-2015

33904. 
Odnośnie wpisu numer: 33896

Panie radny, jestem prawie na każdej sesji w Suszu. Nigdy nie byłem zaskoczony falą pytań do Burmistrza, bo ich po prostu nie zadajesz! Wszystko dla radnych Susza jest jasne, oczywiste, zrozumiale. Czyżby powołujący was do pracy mieszkańcy miasta i gminy Susz nie mieli żadnych problemów...?!
Śmiało i równo podnosicie ręce za każdą uchwałę przygotowaną przez Burmistrza. Dieta co miesiąc na konto wpływa. Spotykacie się późnym wieczorem po 18.00 każdego dnia przed dniem sesji, aby przećwiczyć pytania, a Burmistrz odpowiedzi. TAKIEGO samorządu w Suszu się doczekaliśmy - socjalizmu Panów Zdzichowskiego i Pietrzykowskiego, komunizmu monitoringu [...].
Panie Przemku, Pan Pietrzykowski załatwił pracę Pana żonie i tego się Pan nie wyprze! Dlatego pytań już Pan zadawać nie będzie, nie zainicjuje Pan swego projektu uchwały. Zrobi Pan wszystko co każe Burmistrz. Zresztą tak było od 2010 roku!
Co do Pani Siecińskiej, wystarczy raz tylko zamienić z nią jedno słowo, to słychać i widać, że [...]. Jeśli ktoś liczył, że ona podziękuje w szkole ludziom pracy i edukacji, to się grubo mylił - trzeba myśleć o sobie, zawsze to Pani Wioletta powtarza!
 kapitan
 Susz, Piątek 16-10-2015

33903. 
Odnośnie wpisu numer: 33899

Przy świetlicy wiejskiej wiszą dwa portrety kandydatów PO:
Elżbieta Gelert i Jacek Protas.
[...]
 wędkarz
 gmina Iława, Piątek 16-10-2015
Odp. 
Powinieneś jeszcze podziękować, że uruchomiłem elektryczną miotłę i zostawiłem tylko pierwsze zdanie, bo nominalnie taki bełkot ląduje od razu w koszu.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 16-10-2015

33902. 
Panie Moderatorze, albo pokazuje Pan całość wpisu albo nic. [...]
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Piątek 16-10-2015
Odp. 
Nataszo!
Kochaj albo rzuć! :-D)
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 16-10-2015

33901. 
Odnośnie wpisu numer: 33896

Panie radny, [...] trudno nazwać Pana radnym po takiej absencji.
Tak naprawdę wziął Pan odpowiedzialność za tylko swoich wyborców.
Nawet jeżeli ma Pan [zdarzenie losowe] to proszę wyznaczyć zastępcę.
[...]
Nasz biedny Susz jest opanowany przez small biznesmenów potakiwaczy i narzekaczy, każdy kręci lody, a na sesje przychodzi się tylko na odwal w stylu "niech biedny lud zobaczy jak walczę o dobro obywateli" - a nawet co poniektórzy walczą z komunistami, mimo że teraz mają 40 lat (chyba mu kredki z tornistra ci komuniści ukradli).
Nieraz mam takie wrażenie (tylko ja?), że w sesje wkrada się schizofrenia.
Nic konkretnego nie robią a gadają jak by tu zmylić przeciwnika.
 sportowy
 Susz, Piątek 16-10-2015

33899. 
Odnośnie wpisu numer: 33892

Platforma nie przebiera w środkach i zrobi wszystko, aby tylko utrzymać się przy władzy.
Zaangażowała do tego swoich samorządowców, którzy w ramach swoich obowiązków służbowych, za które biorą ciężką forsę z naszych podatków, prowadzą kampanię dla kandydatów Platformy. Oto jeden z przykładów z gminy wiejskiej Iława.
Mam pytanie do sołtysów Gminy Wiejskiej Iława. Czy to prawda, że wójt Harmaciński na spotkaniu z sołtysami kilka dni temu rozdawał materiały wyborcze Elżbiety Gelert (PO), namawiał do jej poparcia mówiąc, że ją "bardzo dobrze zna" i zawsze może coś tam z nią "załatwić dla was i waszych rodzin", jeśli zajdzie potrzeba to nawet leczenia lub przyjęcia do szpitala w Elblągu...? Prawda to?
Jeśli tak, mamy ewidentne łamanie prawa. Namawianie się do głosowania na kandydatkę Platformy z zamiarem późniejszego czerpania wymiernych korzyści z tego - to jest kryminał i odpowiednie służby winny tym się natychmiast zająć.
Zresztą na wiejskim zebraniu w Kałdunach, zdaje się również w ramach obowiązków służbowych, wójt Harmaciński namawiał do głosowania na Panią Gelert, rozdawał jej plakaty i cieszył się jak dziecko, że nie braknie, bo swoją piękną brykę miał zapakowaną po brzegi jej plakatami.
Przed wyborami prezydenckimi było podobnie.
Na inauguracyjnym spotkaniu z sołtysami w Dziarnach zbierane były listy poparcia dla urzędującego Prezydenta Bronisława. Później angażowani byli zarówno sołtysi jak i dyrektorzy szkół gminnych w szeroką kampanię wyborczą kandydata Platformy na Prezydenta RP. A po przegranych wyborach wójt bardzo szybciutko potrafił przylgnąć do działaczy z PIS-u, szczególnie tych z władz powiatowych i widać to było gołym okiem na imprezach gminnych.
Nie ma to jak zabezpieczyć się z każdej strony. Taka to jest nasza lokalna władza kochana. Wykorzystuje się podległy aparat piastowanej władzy do prowadzenia kampanii wyborczej swoim kandydatom i nieważne są koszty. Podatnik zapłaci.
 Słońce Peru
 Zielona Wyspa, Czwartek 15-10-2015

33898. 
Odnośnie wpisu numer: 33888

Wywiad z burmistrzem Żylińskim przeczytałam dokładnie i zaczynam od początku.
Szanowny Pan Burmistrz powiedział m.in. o radnych: "Śmiało mogę postawić tezę, że mam do czynienia z kompetentnymi, otwartymi ludźmi, którymi można góry przenosić".
Czy ma to oznaczać, że przez 8 lat burmistrzowania Pana Ptasznika ludzie ci "robili pod górkę"? Czy Pan Ptasznik przez 8 lat nie poznał się na nich?
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Czwartek 15-10-2015

33897. 
Odnośnie wpisu numer: 33892

Na co wydawać było aż 200 kantów w kampanii wyborczej do sejmu?
Co aż tyle kosztuje?
[...]
Na kampanię do Rady Miejskiej w Iławie wystarczyło załapać się do watahy Adama Żylińskiego, bo Ten z byle dziadem nie gadał - i nie uwierzylibyście, że starczyło niejednemu kilka drobnych polskich złotych i wchodzili do Rady jak po maśle. [...] Takie było branie na Jego przynętę.
Kurier swoje zrobił.
 ORMO-wiec
 Działki na Lipowym, Czwartek 15-10-2015

33896. 
Odnośnie wpisu numer: 33890

Mieszkańcu okręgu nr 6.
Mam nadzieję, że będziesz miał odwagę by podpisać się personalnie pod swoim postem, bo anonimowe wylewanie pomyj na inne osoby świadczy o Twej klasie.
Zgadza się, iż z racji wykonywanych obowiązków służbowych nie mogłem uczestniczyć w dwóch sesjach Rady Miejskiej w Suszu, a nie we wszystkich od roku. Warto zawsze zweryfikować informacje, które podaje się publicznie, sprawdzając frekwencję radnych tej i poprzedniej kadencji na sesjach i komisjach.
Ponadto do dyspozycji wszystkich mieszkańców podany jest mój adres e-mail, a w biurze Rady Miejskiej można uzyskać nawet mój numer telefonu.
Od samego początku pracy w samorządzie prowadzę również dyżury. Nadmienię, iż w kadencji 2010-14 jako jedyny radny prowadziłem je regularnie przez 4 lata.
Każdy ma możliwość kontaktu ze mną - również Ty mieszkańcu. Jeśli miałeś jakieś pomysły co do poprawy warunków życia mieszkańców swojej ulicy, wystarczył jeden e-mail czy sms.
Dlatego w tej sprawie - zapraszam Cię do rzeczowej dyskusji [...] jeśli faktycznie chcesz coś zrobić, a nie tylko bić pianę.
 Przemysław Tuliński
 Susz, Czwartek 15-10-2015

33893. 
Przeczytałem w Kurierze na temat starego filmu o rodzinie z Kamieńca Suskiego (właściwa i urzędowa nazwa), co mało mnie doprowadziło prawie do śmiechu, to podanie tego filmiku prezesowi TMZS Krzysztofowi Kępińskiemu do ekspertyzy. [...]
Jedynym ekspertem z dziedziny historii Kamieńca i rodu jest Pan Ryszka.
[...]
[wydanie 42, strona 15]
 sportowy
 Susz, Czwartek 15-10-2015

33892. 
Działacze PO ruszyli w teren.
Widocznie doszli do wniosku, że chociaż przed samymi wyborami trzeba się pokazać, więc się pokazują - na bilbordach [tak jest bezpieczniej, bo nie trzeba odpowiadać na pytania wyborców].
Można dostać oczopląsu.
Ściany budynków spółdzielni mieszkaniowych, miejsca przy rondach oraz na słupach zaprzyjaźnionych firm, najczęściej beneficjentów dotacji unijnych (nie tylko hoteli). Wszystko te wyjątkowe miejsca "należą" do osób, które dbały przez 8 lat o to "by żyło się lepiej", a jak jest naprawdę - każdy dziś widzi.
Cytując klasyka gatunku: "aż oczy bolą patrzeć" z jakimże poświęceniem PO-wscy kasiarze próbują utrzymać się przy korycie, oczywiście wszystko "dla dobra Polski".
Weźmy np. takiego młodego posła Cieślińskiego z PO (chłopak pochodzi aż z Lidzbarka Warmińskiego).
4 lata temu wydał na kampanię "tylko" 200 000 zł, a widząc to co teraz wyprawia w Ostródzie, Iławie czy innych miastach można stwierdzić, że 400 000 będzie mało. Tak sobie myślę, że razem z Jackiem Protasem [...] rywalizują kto wyda więcej. Trzeba przyznać, że mają rozmach.

* * *

Ciekawa sytuacja, ordynacja wyborcza jasno mówi ile można wydać na kampanię wyborczą (limity).
To SKANDAL, że Platforma, co widać po ilości wyborczych materiałów, łamie prawo. Szok jak ogromną ilośc pieniędzy musieli wydać na taką kampanię!
Właściwie trudno się dziwić. Ot taka poseł Elżbieta Gelert, która brała kasę z dwóch szpitali (Iława, Elbląg) i jeszcze z sejmu. [...]
Skandal, ludzie otwórzcie oczy! [...]
 Słońce Peru
 Zielona Wyspa, Czwartek 15-10-2015

33891. 
Odnośnie wpisu numer: 33889

No to niefajnie... :-/
Szkoda że media mają inne sprawy na głowie...
Trzeba będzie zwrócić uwagę wszystkim normalnym wyborcom, którzy pójdą głosować przeciw POpaprańcom i pilnować aby nie doszło do "cudownego" obliczenia wyników.
Proponuję zrobić zdjęcia swojej karty i oczywiście użyć własnego długopisu.
 Grzegorz, lat 47
 Rapid City SD USA, Czwartek 15-10-2015

33890. 
Odnośnie wpisu numer: 33887

Poziom, forma wypowiedzi i prezentacji niektórych radnych Rady Miejskiej w Suszu jest beznadziejny. Wybraliśmy ich darząc ich zaufaniem, a teraz musimy się za nich wstydzić. Nie mają swojego zdania tylko narzucone na dzień przed sesją Rady Miejskiej. Wstyd.
Ty masz zastrzeżenia do radnej z Kamieńca, a ja mam do radnego z mojego okręgu Przemka Tulińskiego. Jest nieobecny od prawie roku na sesjach i tym samych prawdopodobnie w spotkaniach komisji. Nie walczy o dobro naszej ulicy, a miesięczną dietę do kieszeni chowa.
Dla mnie to jest niemoralne. Nie chcę takiego reprezentanta dla którego mamona się liczy a nie my i nasze problemy. A miało być tak pięknie.
 mieszkaniec okręgu nr 6
 Susz, Środa 14-10-2015

33889. 
Odnośnie wpisu numer: 33763

Kolejna piekielna kombinacja PO-lszewików.
Te zepsute do szpiku kości liberalne czapajewy znowu kombinują przy zasadach głosowania.
Książeczki mają być do ostatniej chwili drukowane, uwaga: dwustronnie!
W rezultacie lista PiS straci na znaczeniu jako jedynka, ponieważ niejako przejdzie bliżej i znajdzie się na odwrocie spisu treści, a wtedy po otwarciu książeczki pierwsza po prawej stronie będzie lista PO.
 Agent J-23
 Iława, Środa 14-10-2015

33888. 
Co sądzicie o obecnym burmistrzu Iławy?
ADAM ŻYLIŃSKI przyjął osobiście nawet tysiąc mieszkańców.
Minęło 10 miesięcy jego rządów, prosimy więc o ocenę.
Przeczytaj obszerny wywiad na stronach 12-13.
 KURIERZY
 Iława, Środa 14-10-2015

33887. 
Pani radna Wioletto Siecińska z Kamieńca!
Proszę zaprzestać uprawiania polityki na uroczystościach w szkole w Kamieńcu. Chyba coś się Pani pomyliło! Dzień 14 października to święto nauczycieli i edukacji a nie święto Pietrzykowskiego, który niczym sobie nie zasłużył na takie wyróżnienia.
Jeśli jest inaczej, to proszę o odpowiedź: czym pomógł Burmistrz szkole po jej likwidacji w 2013 roku?
Nie jest już Pani przewodniczącą Rady Rodziców, dlatego te swoje podziękowanie proszę składać na swoich prywatnych zebraniach i tam trzymać głęboko… My przyszliśmy do szkoły świętować ten dzień z naszymi dziećmi.
Podziękować to należało ale NAUCZYCIELOM tej szkoły, to oni każdego dnia pracują dla naszych dzieci. Ale ich nazwiska w Pani podziękowaniu nie padły! Wstyd.
Było mi przykro, słuchając Pani nieskładnych i nie trzymających się kupy wypowiedzi. Może trzeba się najpierw nauczyć mówić poprawnie po polsku i zacząć szanować ludzi, którzy uczciwie dbają o rozwój naszej lokalnej społeczności!
Pani już do nich - mojej ocenie - NIE NALEŻY!

* * *

[...] Pani Wioletta od zawsze miała zapędy żeby być o krok przed dyrektorką i nauczycielami. A to tylko dzięki nim mamy taką szkołę i taką markę. To nie ona ma tu swój wkład a już na pewno nie burmistrz Pietrzykowski. My o tym pamiętamy i na wyborach docenimy :)
 rodzic
 Kamieniec, Środa 14-10-2015

33885. 
Dziś Święto Nauczyciela, nie zaś jakiejś durnej "edukacji" czy czegoś jeszcze.
Wedle mnie niczego nie oczekujcie, żeby Was nagradzali, gdyż - jak doświadczyliście pewno - zawsze będą pretensje, ze Władzia, która pogrywa na organach i prowadzi zespół, to ma co rok nagrodę dyrektora, a bywają tacy, niektórzy nawet 2 i 3 razy.
Wedle mnie, to bądźcie więcej "na być", niż "na mieć". Mieć, to wy jako nauczyciele nigdy nie będziecie, ale być dla wychowanków można zawsze.

* * *

Właśnie dziś kilka tysięcy nauczycieli bierze udział w ogólnopolskiej manifestacji przed siedzibą rządu. Jednym z głównych postulatów protestujących nauczycieli jest zahamowanie prywatyzacji szkół i zwiększenie nakładów na oświatę, a także sprzeciw wobec łamania prawa w szkolnictwie. Manifestację po raz pierwszy wspólnie organizują dwie największe centrale związkowe działające w oświacie: "Solidarność" i Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP).

* * *

Życzenia ministry PO Joanny Kluzik-Rostkowskiej: „Bawcie się dobrze”.

 Marszałek
 Iława, Środa 14-10-2015

33883. 
Czekam z niecierpliwością kiedy publicznie burmistrz Adam Żyliński poprze Pana Piotra Żuchowskiego.
Żyliński musi zrobić wszystko, aby Żuchowski dostał się do sejmu, bo inaczej będzie mu musiał znaleźć etat, a przecież w ICK już zajęte! [...]
 bliski ratuszowi
 Iława, Wtorek 13-10-2015

33881. 
Po co i dla kogo ten wyścig MTB?
Publiczności jak na lekarstwo, co łatwo sprawdzić na zdjęciach, promocja więc żadna.
Jeżeli stać już kogoś na firmę STS, to powinno stać na spikera znającego się na rzeczy. To, co wyprawiał, wykrzykiwał dyrektor CSiR, skądinąd fajny człowiek, przyprawiało o przysłowiowy skręt kiszek. Cały czas było słychać o żurku i makaronie, a nic o zawodnikach chociaż.
Nie powiem, zrobił wyjątek dla Pana Piotra, którego powitał okrzykami na mecie, no i oczywiście nie omieszkał złożyć stosownych hołdów. Za kilka minut pojawił się pilot na motorze i zwycięzca wyścigu mega, ale to już nie obchodziło Pana spikera. Wstyd!
O nagrodach lepiej nie wspominać, a o nagrodzie głównej, to jak najszybciej zapomnieć- taki słabiutki rower nagrodą na imprezie MTB!
 spacerowicz
 Susz, Wtorek 13-10-2015

33880. 
Odnośnie wpisu numer: 33877

Przypuszczam Panie Krzysztofie, że pańską zasługą jest powieszenie tego nieszczęsnego plakatu pokazanego na zdjęciu.
Tak przy okazji, to tych plakatów na płotach w Suszu jest multum [...].
Niech Pan nie doszukuje się drugiego dna, bo przecież wiadomo, że próbuje się Pan "odwdzięczyć się" Panu Ministrowi za nieudaną próbę dostania się na listy wyborcze.
Niech Pan idzie w teren szukać dalszych znalezisk.
 spacerowicz
 Susz, Wtorek 13-10-2015

33878. 
KTO MA SIĘ SCHOWAĆ DO DZIURY

Po 26 latach od rzekomego obalenia komunizmu mieliśmy aż czterech prezydentów wyprodukowanych w mrocznych czasach PRL.

Pierwszym był zbrodniarz, agent ZSRR uczestniczący w czystkach antysemickich, agresji na Czechosłowację, odpowiedzialny za morderstwa na Wybrzeżu w 1970 roku i w stanie wojennym (1981).

Drugi to tajny współpracownik SB „Bolek”, kabotyn, mitoman, wioskowy amant, analfabeta z wykształceniem ledwo zawodowym i fałszywym życiorysem.

Trzeci to alkoholik, członek KC PZPR, agent ZSRR i SB, wykształcenie średnie, wyższe okłamane.

Czwarty był tak prześladowany (na styropianie), że teściu-esbek napisał mu pracę magisterską, a żona przynosiła do ośrodka internowania grubo krojoną szyneczkę. Ukradzione nazwisko i szlachectwo. Powiązania z przefarbowaną komuną WSI i jej centralą w Moskwie. Szabrownik wynoszący precjoza z Pałacu Prezydenckiego. I w końcu – dokumentny idiota (japoński).

Przez 26 lat urząd premiera RP III sprawowało 14 polityków. Tylko dwóch na 100% nie było w żaden sposób umoczonych w esbeckie bagno. Jeden był sukcesywnie podtruwany, drugiemu w świetle jupiterów całego świata zamordowano brata.

Koncesje na dwie największe telewizje komercyjne dostali tajni współpracownicy SB i/lub funkcjonariusze medialni z czasów PRL: Solorz-Żak, Wejchert, Walter.

Gwiazdami dziennikarstwa są dzieci i wnuki esbeków lub/i peerelowskich dygnitarzy: Kraśko, Olejnik, Lis, Pochanke, Miecugow.

Za największego filantropa III RP uchodzi (-ł) drobny cinkciarz, hochsztapler, półanalfabeta, syn ubeka i brat ormowca.

Wśród tzw. celebrytów króluje przepchane przez studia (za masło i jajka) zdegenerowane intelektualnie i moralnie potomstwo rodziców i dziadków, którzy zaopatrywali się w sklepach za żółtymi firankami.

Przez ćwierć wieku bandyci uchodzili za bohaterów albo ludzi honoru.

I właśnie w tej kloace – wypełnionej po brzegi gównem śmierdzącym do tego stopnia, że rozpycha nozdrza nawet u skunksa – produkowane są komunikaty na poziomie bawarskiej partii socjalistycznej z przełomu lat 20/30-tych, które odczłowieczają i gnoją prawdziwych bohaterów walczących o wolność.

Na zaszczytnym Cmentarzu Powązkowskim leży truchło Bieruta, a z bohaterskiej „Łączki” ciągle nie wydobyto i z należytymi honorami nie pochowano Żołnierzy Niezłomnych.

Pani prezydent Warszawy pucuje pomnik bolszewickich zwyrodnialców i zabrania postawić pomnika ofiarom bolszewickiej zbrodni smoleńskiej.

Na pogrzebie mordercy stoczniowców i górników pojawia się szabrownik pełniący funkcję Prezydenta RP.

Sprofanowane łapami moskiewskiego NKWD, ciało Anny „Solidarność” Walentynowicz błąka się do dziś fragmentami po zaspawanych ruskich trumnach i nikt, łącznie z rodziną, nie wie gdzie złożyć kwiaty.

Z pierwszej po 1989 roku „Gazety” z logiem „Solidarności” wyleciał Bronisław Wildstein, bo ujawnił w niej agenta SB (zastępcę Adama Michnika) Lesława Maleszkę, który wydał na śmierć swojego przyjaciela Stanisława Pyjasa.

Córka moskiewskiego generała w polskim mundurze biega z gołą dupą po kurortach i pisze wzruszające książki o wrażliwym ojcu, ma pełen serwis medialny i wydawniczy. Matka zatłuczonego na śmierć Przemyka nie dowiedziała się kto zabił jej syna, ani z książki córki generała, ani z książki żony generała, która puszczała się po wszystkich komitetach.

Sędzia sądu okręgowego składa hołd sycylijski urzędującemu politykowi i pyta w jaki sposób ma poprowadzić postępowanie „żeby było dobrze”. Skorumpowani sędziowie sądu najwyższego przez telefon dyktują stronie procesowej treść odwołania od wyroku.

Prezesem kolejnego banku zostaje drobny kapuś SB, jego żona pracuje w telewizji założonej przez komunistyczną agenturę (z majątku po aferze FOZZ).

I tak wygląda lista 100 najbogatszych Polaków.

Tymczasem schorowany Krzysztof Wyszkowski, legenda podziemnej prasy, chodzi dziś kanałami internetowymi w II obiegu. O żonie „Bolka” powstała sztuka. Esbecy za emerytury wpieprzają carpaccio z żubra. Joanna i Andrzej Gwiazdowie przymierają głodem, a mimo to za kilkaset złotych po rewaloryzacji płacą abonament, potem oglądają w telewizji i czytają w niemieckich gazetach, jakimi są oszołomami i faszystami.

Szkolony w Moskwie peerelowski siepacz Dukaczewski robi za eksperta od liberalnej demokracji, a założyciel KOR-u, ofiara komunistycznych represji, Antoni Macierewicz dzień w dzień jest szczuty jak ostatni Żyd za okupacji.

A zatem nie mów mi rodzicu i progenituro PRL, kogo trzeba schować. Bo to wy się – kurwa mać! – schowajcie i nie śmiejcie łba na cal wystawić.

 Piotr Wielgucki, Matka Kurka
 Internety PL, Poniedziałek 12-10-2015

33877. 
Odnośnie wpisu numer: 33872

Zbłaźniła się zdychająca opozycja Żuchowskiego i PSL-u w regionie.
Zamiast ruszyć dupy do roboty, wolą PO-wcy radarowcy zajmować się fotografowaniem jego plakatów w plenerze oraz donosami do mediów (zorganizowanymi w zalanej piwnicy), które mają tyle wspólnego z underwoodowską intrygą, ile wspólnego ma starosta "Marek Rygielski" z rasową polityką, czyli konkretnie NIC.
 Krzysztof
 niedaleko, Poniedziałek 12-10-2015

33876. 
Odnośnie wpisu numer: 33874

Jak zobaczyłam ten wpis, te zdjęcie, to aż popłakałam się ze śmiechu :)
Numer 1 na liście i wisi biedaczek na płocie, zardzewiałym, w pokrzywach.
Panie Marszałku, pokrzywa to zioło, które leczy wiele chorób. Po Pańskim wpisie proponuję Panu poszukać ich i tak na "golasa" pohasać wśród nich.
Może pomogą!

Ps. "A boli go los ludu pracującego na wsi". Zapraszam Pana i Pana Posła do Droczyna - może Wasza wizyta uleczy ten "lud pracujący na wsi".
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Poniedziałek 12-10-2015

33874. 
Odnośnie wpisu numer: 33872

Siądź gościu pod lipą - a odpocznij sobie.
I wymięknij.
Pan Żuchowski to człowiek i z roli, i z soli, i z tego, co go boli. A boli go los ludu pracującego na wsi. Ludu, który - jak, Panie, powinieneś wiedzieć - "ŻYWI I BRONI".
Zieleń zaiste to barwa PSL-u, zatem niech się kandydat w chwasty i lud zanurza. [...]
 Marszałek
 Działki na Lipowym, Poniedziałek 12-10-2015

33873. 
„Tygodnik WPROST [...] przeprasza senatora Grzegorza Biereckiego, Pana prof. dr hab. Adama Jedlińskiego oraz Pana Jarosława Biereckiego za to, że [...] zostały rozpowszechnione nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione sugestie godzące w ich dobre imię, które naraziły ich na utratę zaufania.
Oświadczamy, że zarzuty i sugestie, iż [...] [...] [...] Panowie dopuścili się przywłaszczenia środków pieniężnych, są nieuprawnione”.

Kłamstwo musi być odszczekane.
Rzekoma "afera SKOK" powstała w chorych umysłach przerażonych utratą władzy nierobów związanych ze środowiskiem PO.
 woźny
 Limża, Poniedziałek 12-10-2015

33872. 
Co się dzieje...?!
Minister Piotr Żuchowski w pokrzywach!
Dlaczego? Za co?
Byliśmy na spacerze i jak zobaczyłem Pana ministra w pokrzywach, to aż przysiadłem z wrażenia i poprosiłem córkę o zrobienie zdjęcia. [...]
To nie może być prawda - biedne pokrzywy.
 spacerowicz
 Susz, Poniedziałek 12-10-2015

33870. 
Odnośnie wpisu numer: 33868

Jeśli natasza pegeerówka zaczyna od inwokacji "Daj Boże!" i dodaje też, "by Iława stanęła na wysokości zadania 25 października", to niech dokończy zdanie...
Mnie Bóg kieruje i zsyła Ducha Świętego, abym wybierał polityczną opcję naprawy Rzeczypospolitej. Do niej Platforma nie należy.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 11-10-2015

33869. 
Odnośnie wpisu numer: 33864

"Tu rządzimy my, iławianie".
Naprawdę życzyłbym sobie i nam iławianom, żeby tak było. Ale tak jest tylko w prawdziwie wolnych i suwerennych krajach. My jesteśmy pod brukselską okupacją.
Poza tym proszę zobaczyć na ten filmik i posłuchać co mówi Jacek Protas, obecny marszałek województwa, który jest też kandydatem PO (poz. 1) na posła z naszego okręgu.

 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Sobota 10-10-2015

33868. 
Odnośnie wpisu numer: 33866

Kamilu!
Nie uciekam, a tylko uważam, że pytanie jest niemądre.
Pozostali kandydaci na fotel burmistrza absolutnie mnie nie interesowali, bo ich start był z góry do przewidzenia - po prostu falstart. Skupiłam się na działaniach prawdziwego "zawodowca", który z "niejednego komina wygartywał" i nie miał nic do stracenia [...].
On musiał po prostu wygrać i niestety Ty - i tobie podobni - pomogli mu wielce w tych wyborach.
Lubię posługiwać się powiedzeniami, bo są mądrościami i zacytuję, że "nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem", a tylko minimalizować skutki tego niefortunnego wyboru.
Burmistrz Adam Żyliński musi czuć oddech wyborców na swoich plecach. Trzeba patrzeć dokładnie na wypowiedzi i poczynania wszelakiego rodzaju.
[...]
Już niedługo wybory parlamentarne 25.10 - i ten dzień zadecyduje o przyszłości również Iławy i jej mieszkańców. Daj Boże, żebyśmy jako wyborcy stanęli na wysokości zadania!
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 10-10-2015

33866. 
Odnośnie wpisu numer: 33853

Nataszo! Nie uciekaj od odpowiedzi.
Prosiłem żebyś odpowiedziała: kogo ty byś wybrała z listy kandydatów na burmistrza Iławy. Przypomniałem startujących.
Zamiast odpowiedzieć na pytanie, po raz kolejny przypominałaś mi, że nie lubisz obecnego burmistrza. [...]
Ale ja nie o to pytałem.
No i te "Volenti non fit iniuria" (łac. Chcącemu nie dzieje się krzywda).
Ale ja nie o to pytałem. [...]
 Kamil
 Iława, Piątek 09-10-2015

33865. 
Odnośnie wpisu numer: 33861

Och, jakże traumatyczne masz Nataszo przeżycia.
Jakże mocno łapka została pokąsana, że "psi kompleks" pozostał do dziś. Niestety, z wpisów wnioskuję, że piesek źle aportował i za dużo szczekał.
A może był "wiernopoddańczy" a Pan dostrzegł właściwie intencje i pogonił z cieplutkiej kryjówki. Teraz zza rogu budy usilnie stara się udzielać innym rad. Zabawne... No, ale zostawmy te konfabulacje, niechże "pozostaną Pańską słodką tajemnicą".
Osobistą niechęć i urażoną dumę jestem w stanie zrozumieć lecz w swoim "samouwielbieniu" stwierdzam, przeczytawszy kilka Pańskich wypowiedzi, że nie tylko jakichkolwiek rozmówców ma Pan w głębokim poważaniu, za każdym razem wbijając osobistą szpileczkę ale również uważa Pan mieszkańców naszego miasta za bandę bezmyślnych i bezwolnych głupców. [...]
[...]
O Sybillo, jak dobrze że jesteś! Wg ciebie, dzieci dalej błądzą we mgle, a tylko tyś jedyna oświecona. Może za dużo nocnych polucji?
 miejscowa
 Iława, Piątek 09-10-2015

33864. 
Odnośnie wpisu numer: 33851

Panie Łukaszu.
Nie wojewoda będzie nakazywał Burmistrzowi przyjmowania imigrantów.
Bo nie wojewoda Burmistrza osadzał na stanowisku w ratuszu iławskim.
Tu rządzimy my, iławianie.
Bo my wybieraliśmy Burmistrza, nie jakiś wojewoda, którego osadził premier Tusk-zdrajca.
 wyborca
 Iława, Piątek 09-10-2015

33862. 
Szczątki co najmniej kilkunastu osób znaleziono w miejscowości Gromoty koło Iławy. Miejsce i sposób ułożenia ciał wskazuje, że mógł to być... masowy grób!
Kto i dlaczego mógł zostać tak pogrzebany – czytaj na stronie 4.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 09-10-2015

33861. 
Odnośnie wpisu numer: 33855

Ooooooj Pani miejscowa iławianko... :-)

"Nieważne koszty, choćby (przepraszam) "skały srały", będę udowadniał, że mam rację. Tyle że racja jest jak d..a, każdy ma swoją."

Co Pani chce udowodnić? Przecież każdy widzi z kim ma do czynienia, nawet skały i ta biedna dupa :-)
Pani samouwielbienie, całkowity brak krytycyzmu wobec siebie porażają i napawają przerażeniem.
Jeżeli dodamy do tego, że jest Pani świadoma, iż pies, który dobrze aportuje zawsze może liczyć na jakiś smakołyk ze stołu pańskiego, to przysłowiowe cycki opadają!
Nadchodzą przymrozki, schowajmy się w budzie, nie wychylać pyszczka :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Czwartek 08-10-2015

33858. 
Odnośnie wpisu numer: 33857

Szanowna Pani Matko!
A pies mu mordę lizał. Niech ten pan po kątach wylizuje resztki po PO, bo cóż mu zostało. Dzieciaki też się cieszą, że jakiś Pan ich odwiedził, któren, po drodze do sejmu wstąpił na ognisko.
Ja bym go nawet nie trapił, ani nie wyjaśniał, jeno kopa na rozpęd dowalił.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 08-10-2015

33857. 
Miałam na chwilę zajrzeć na piknik harcerski zorganizowany na terenie szkoły Gimnazjum nr 1 [w Iławie].
Ze zdumieniem zauważyłam i aż się zatrzymałam z wrażenia na dłużej jak przy dzieciach i młodzieży promuje się kandydat Platformy Obywatelskiej na posła, Piotr Cieśliński.
Wystąpił ze swoim dziewczęcym sztabem wyborczym w pomarańczowych koszulkach.
Na ile ja się orientuję, kampania wyborcza nie powinna się odbywać na terenie szkoły lub innej placówki oświatowej. Moralność i etyka posła PO sięgnęła bruku. Złamano obyczaj i prawo.
Co na to podobno apolityczni harcerze? Co na to Pani dyrektor Skubij?
Co na to Burmistrz Miasta Iławy?
 matka
 Iława, Czwartek 08-10-2015

33855. 
Odnośnie wpisu numer: 33851

Panie Łukaszu.
[...] Ja również widzę różnice pomiędzy uchodźcami a imigrantami ekonomicznymi. Ba, powiem więcej. Śmiem nawet twierdzić, że ich najazd to element dżihadu.
W absolutnie żadnej ze swoich wypowiedzi nie drwiłam z manifestujących pod ratuszem. Choćby przyszło i 5 osób, mają prawo do manifestacji swoich poglądów. [...]
A już się cieszyłam, że młode i świadome pokolenie chce coś dobrego dla tego kraju zrobić. A tu co? Nic. Pustka. Nieważne są koszty, choćby (przepraszam) "skały srały", będę udowadniał, że mam rację. Tyle że racja jest jak d..a, każdy ma swoją. [...]
Ma Pan rację, słowo "referendum" wywołuje u mnie odruch wymiotny. Dlaczego? Bo, po pierwsze, daje możliwość tworzenia chaosu, po drugie - oznacza niemałe koszty, po trzecie - sprawa jest na tyle miałka (Pańskie urażone ego), że szafowanie tak potężnym narzędziem jest w tym przypadku jak zabawa dziecka nożem.
Jeśli uważa Pan, że wizja 2 zakładów pracy w niecały rok urzędowania, uatrakcyjnienie sezonu letniego w liczne imprezy, dbanie o jakość pracy podległych pracowników czy jednostek - to mało? Po 8-letnim marazmie ja uważam, że to bardzo dużo.
No cóż, ma Pan prawo do własnej opinii pod warunkiem, że jest ona uczciwa. Skoro taki z Pana społecznik, czemu nie startował Pan sam na fotel burmistrza? Chętnie zapoznałabym się z Pańskimi planami na nasze miasto. [...]
 miejscowa
 Iława, Środa 07-10-2015

33854. 
WARTO POMAGAĆ!

Idąc 11 października na niedzielny spacer, zahacz na kilka minut o Galerię Jeziorak, gdzie prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku (potrzebny dokument z PESEL-em).
Być może to właśnie Ty uratujesz życie komuś choremu na białaczkę?

Agnieszka Peglan, Justyna Gołębiowska i Marek Kłosowski już wiedzą, że WARTO POMAGAĆ. Czytaj na stronie 2-3.
 KURIERZY
 Iława, Środa 07-10-2015

33853. 
Odnośnie wpisu numer: 33850

Kamilu, podobno nie ma głupich pytań - są tylko niemądre odpowiedzi :)
Wybór Pana Żylińskiego jest dokonany.
I nic już tego nie zmieni.
Pamiętam Twoje płomienne, wiernopoddańcze komentarze, innych zresztą też, a teraz widzę, że powoli zapomina się o tym.
W swoich komentarzach jasno wskazywałam i jednocześnie uzasadniałam dlaczego jestem przeciwko jego wyborowi. Główny powód, to oczywiście bytność w PO oraz późniejsze sławne "porzucenie" tej organizacji z piekła rodem.
Wskazywałam jeszcze na inne aspekty, które również zaważą na jego obecnej działalności. Mieszkańcy Iławy po raz kolejny nie przyczaili tzw. bazy i „volenti non fit iniuria”.
Myślę również, że wybór spowodowany był relatywistyczna postawą mieszkańców, nie mających własnego zdania, ustawiających się do sytuacji, a brutalnie mówiąc: dających dupy (sorry), czyli ustawiających się na wiatr.
Gdzieś to zasłyszałam, że cierpliwość boska jest nieskończona i można przyrównać ją tylko do ludzkiej głupoty, ale któż może zgłębić wyroki boskie...
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Środa 07-10-2015

33852. 
Odnośnie wpisu numer: 33850

Polsce - nie powiem, że Iławie, gdyż to jest konsekwencją - potrzebny jest mądry dyktator.
Taki, który nie waha się nazwać ludzkie świnie po imieniu. Taki, który winien wpakować do mamra, bez wyjątków, nawet premiera, nie mówiąc już o posłach i reszcie bandytów pospolitych.
Mądry rozważny wódz jednej nocy winien odebrać immunitety posłom, senatorom, prokuratorom, sędziom, a także innym skompromitowanym funkcjonariuszom. Winien powiedzieć w twarz dygnitarzom UE co o nich i ich instrukcjach myśli.
Dokąd tak się nie stanie, mamy degrengoladę rządów, manipulacje zjawisk społecznych i stopniowy upadek Państwa Polskiego. [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 07-10-2015

33851. 
Odnośnie wpisu numer: 33828

Pani miejscowa.
Szydzi pani z 200 ludzi, którym chciało się w dzień roboczy przyjść pod ratusz dla wyartykułowania niezadowolenia przekazując swe argumenty na ręce burmistrza (nie udało się spotkać i porozmawiać, bo Pan Żyliński zwyczajnie zignorował mieszkańców i uciekł z ratusza).
Ale mało tego, szydzi pani z pokojowej demonstracji zwołanej na szybko, prawie z marszu, a więc frekwencja była SUKCESEM (najnowsze badanie pracowni IBRIS: aż 77% osób w wieku 18-24 lat odczuwa zagrożenie inwazją imigrantów, więc można śmiało przyjąć, że takie nastroje panują też w Iławie i okolicy).
I pani jeszcze bezczelnie odwołuje się do lęku przed Bogiem, histeryzując na temat mojej rzekomo pychy. Proszę spróbować samemu zwołać ludzi w jakimkolwiek temacie społecznym, zobaczymy wtedy ilu poświęci swój prywatny czas i przyjdzie.
Strasznie panią przeraził mój straszak o nazwie "referendum". Jeśli pani idol z ratusza jest takim fenomenalnym cudotwórcą, że Iława dzięki niemu podobno aż "zadrżała w posadach" (naprawdę trudno traktować poważnie takie teksty), to czego się pani obawia?
Powtórzę jakie jest sedno sprawy. Nie chodzi o fotel burmistrza miasta. Każdy obywatel szanuje demokratyczne wybory. Problem jest zupełnie inny, daleko inny.
Ile już czasu minęło, a mieszkańcy naszego miasta Iławy nadal nie wiedzą jakie zdanie ma i jakie decyzje podejmie burmistrz w sprawie imigrantów. Pytam ja! Pyta wielu mieszkańców. Burmistrz nie odpowiada, wykonuje uniki. Nie zgadzam się na takie przemilczenia.
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Środa 07-10-2015

33850. 
Odnośnie wpisu numer: 33844

Nataszo!
Czy wskażesz kogo z kandydatów 2014 na burmistrza miasta widziałabyś na tym stanowisku?
Dziękuję i już czekam z nieopisaną niecierpliwością na twoją odpowiedz.

Adam Żyliński
Bernadeta Hordejuk
Tomasz Dąbrowski
Jerzy Ewertowski
Piotr Ambroziak
Bartosz Kluba
Irena Wąs
 Kamil
 Iława, Środa 07-10-2015

33846. 
Odnośnie wpisu numer: 33842

Ze względu na "szybkość" poruszania się na tej trasie super pociągu Pendolino, byłoby pożądane, aby zatrzymywało się na pomniejszych stacyjkach, nawet takich jak w Ząbrowie - na wzgląd rodzinnej wsi Pana Wójta Harmacińskiego.
Niech naród cieszy się z rozwoju kraju za rządów PO.
Należałoby puścić Pendolino-mini również na Olsztyn z przystankiem np. Ostróda czy nawet przy hotelu Anders w Starych Jabłonkach, i w okolicy Gietrzwałdu przy sanktuarium maryjnym.
Ale, nie! Niech hołota pieszo chodzi.
 podróżny
 iławski, Środa 07-10-2015

33844. 
Odnośnie wpisu numer: 33840

Szanowna miejscowa, większość z nas ani nie słucha, ani nie myśli, ani nie wyciąga wniosków, ani - co gorsza - nie uważa, że słuchać, myśleć i wyciągać wnioski w ogóle by wypadało, bo wystarczy nasz naturalny błysk, wrodzona inteligencja i ewentualnie to jedno ucho, gdyby faktycznie miało się pojawić coś nowego.
Jestem absolutnie przekonana, że gdyby nie ów brak uwagi, większość wyborców, która głosowała na Pani idola nie dałaby się wpuścić w przysłowiowe maliny.
Karierę obecnego Burmistrza Żylińskiego obserwuję z uwagą od wielu wielu lat z przyczyn, które pozostaną niestety moją słodką tajemnicą. Proszę nie snuć konfabulacji.
W wielu moich postach, które zamieszczałam długo hen przed wyborami, przestrzegałam przed jego wyborem wskazując przyczyny. Niestety nie pomyliłam się (marna to dla mnie satysfakcja).
A piszę nadal o tym Panu, ponieważ ludzie mają krótką pamięć i za 2 lata nie będą pamiętali. I znowu, jak przed laty, zawierzą obiecankom, słowom bez pokrycia.
Niestety muszę już kończyć bo właśnie mi się stygmaty na piętach pojawiły i czym prędzej muszę się w łokieć pocałować!

Ps. Proszę śnić dalej, życzę wielu przemiłych polucji :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Wtorek 06-10-2015

33843. 
Odnośnie wpisu numer: 33834

Panie zdenerwowany, kompletnie się nie zgadzam.
Jeżeli samorządy lokalne dadzą wyraz nastrojom na prowincji mówiąc swe stanowcze "NIE!" dla osiedlania imigrantów, rząd będzie musiał realizować wolę obywateli.
Bo Polska zaczyna się właśnie tutaj - w gminie, parafii, powiecie. Mozaika naszych Małych Ojczyzn skleja się w wielką całość.
Proszę zauważyć, że samorządy dookoła, mimo tego co Pan mówi, jakoś potrafiły powiedzieć NIE, a nasz burmistrz wciąż lawiruje i unika jakiejkolwiek jednoznacznej odpowiedzi.
Nie wyobrażam sobie jak tak można mieć "gdzieś" swoje społeczeństwo. Nawyki wyniesione z zepsutego środowiska Platformy widać są głęboko zakorzenione w głowie burmistrza naszego miasta Iławy. Niestety.
A miało być inaczej.
 Łukasz Tulwiński, RUCH NARODOWY
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33842. 
Odnośnie wpisu numer: 33791

Przedwczoraj wyczytałem [...] że Pendolino w Ciechanowie i Działdowie będzie zatrzymywał się kosztem Malborka i Tczewa (trzy połączenia).
A nie kosztem Iławy...
 Wojtek
 Olsztyn, Wtorek 06-10-2015
Odp. 
Sprawdziliśmy ten temat.
Zapraszamy do lektury bieżącego Kuriera na stronie 11.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 07-10-2015

33841. 
W Iławie przy dworcu PKP nadal znajduje się [...].
Co na to nasi włodarze? Chyba czas z tym coś zrobić.
 Ryszard, lat 57
 Iława, Wtorek 06-10-2015
Odp. 
Panie Ryszardzie, zgłoszenie trafiło do sprawdzenia.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że nerwy są nieuzasadnione.
Dziękujemy za aktywność.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 07-10-2015

33840. 
Odnośnie wpisu numer: 33837

Szanowny Panie (myślę, że to nie pomyłka) "nataszo pegeerówko".
Nienawiść niejedno ma imię, prawda?
Jakieś osobiste urazy? Odmowa stołeczka? Brak poparcia lub chęci wejścia z Panem w jakikolwiek układzik za strony obecnego burmistrza? Tylko to tłumaczy tak jawną, osobistą niechęć i wciąż krwawiącą ranę. A że w ciele tyle jadu, to i rana nie chce się goić...
No tak, można bombardować wszystkich, którzy myślą inaczej, ale - jak mawiał Pana ulubiony Seneka (Młodszy) - "Naj­gor­szy w nie­szczęściu jest strach przed czymś, kiedy już nicze­go się nie oczekuje".
 miejscowa
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33839. 
Odnośnie wpisu numer: 33834

Rząd Platformy Obywatelskiej chce, aby to gminy z własnych środków opłacały pobyt imigrantów, bowiem Unia Europejska nie przeznaczy na ten cel pieniędzy.

– Środki UE, w kwocie 6 tys. euro na każdego „uchodźcę” przebywającego w ośrodku na terenie UE, otrzyma polski rząd, ale te pieniądze wystarczą jedynie na procedury przyjęcia, wyselekcjonowania tych osób oraz transport i koszty utrzymania w czasie oczekiwania na decyzję o statusie uchodźcy – informuje Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW.

Z kolei samorządy, które zgodzą się przyjąć tzw. uchodźców odgórnie narzuconych – nie otrzymają ani złotówki. Wszystko zatem wskazuje na to, że gminy będą musiały same znaleźć sposoby na sfinansowanie tej operacji. Nie będzie to łatwe, gdyż łączne zadłużenie samorządów w 2014 roku wyniosło aż 30 miliardów złotych. (PAP)
 skaner
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33838. 
Odnośnie wpisu numer: 33833

Szanowny Panie Misiek.
Może właśnie tym jest lokalny patriotyzm? Nie generować niepotrzebnych kosztów zadłużonemu miastu gdy w odmawianej na wszystkie przypadki "demokracji" ktoś wygrał wybory?
Najłatwiej jest przypisać komuś brudne intencje, prawda? Jakie to proste.
Czy muszę być z zaplecza Żylińskiego, by dostrzec tak nieekonomiczne posunięcie?
A gdyby na stołku Burmistrza Iławy był zupełnie inny Xsiński i starałby się o nowe miejsca pracy i chciałby również tchnąć życie w nasze miasto, a ja bym temu również przyklaskiwała, to czy wówczas też nazwałby mnie Pan trollem?
Proszę się głęboko nad tym zastanowić, bo ja również mogę puścić piłeczkę, ale w drugą stronę - bo może to Pan jest tym kandydatem na ów fotel, o którym wspominał Pan Łukasz i tak bezsensownie zabrał Pan głos w dyskusji?
Zanim Pan kogoś obrazi następnym razem, radzę się dobrze zastanowić, bo może chce Pan dokopać komuś, kto po prostu tu się urodził i kocha to miasto bardziej niż interes jakiejkolwiek grupy czy partii politycznej.
 miejscowa
 Iława, Wtorek 06-10-2015

33837. 
Odnośnie wpisu numer: 33833

Panie Miśku, miłość niejedno ma imię :)
Miejscowa "iławianka53" do ostatniego tchu bronić będzie swojego idola bez względu na względy!
Fakty są niepodważalne. Ponad rok temu szanowny Burmistrz Iławy gęsto pisał, że tzw. dialog będzie - i wporzo :)
W pewnym dowcipie o kobiecie jest: "Jak kobieta obieca, że zrobi to obieca. Jak obieca, że wypomni, to wypomni."

Ps. Obiecał? Już niedługo, bo za 3 lata nowe wybory :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Wtorek 06-10-2015

33834. 
Odnośnie wpisu numer: 33816

Panie Łukaszu.
[...] Mi się wydawało, że zawsze byłem antysystemowy. Wspierałem wszystkie ruchu chcące radykalnej zmiany w Polsce, w tym Ruch Narodowy, który Pan reprezentuje.
Jednakże teraz nie mogę dać się zwariować. To Europa ma problem z imigrantami. My jesteśmy w dobrej sytuacji i tego napływu nawet nie odczujemy. [...]
To jest po prostu szaleństwo co wyprawiają dzisiaj ruchy antysystemowe. Straszycie Polaków czymś, czego realnie nie ma.
Odwołanie Burmistrza to kolejny chory pomysł. Kiedy ktoś obejmuje tak ważne stanowisko przeważnie musi włożyć ogrom pracy żeby były chociaż minimalne efekty.
Obsadzanie stanowisk, kreowanie własnej polityki wobec tego, co się zastało po poprzedniku itp. sprawy wymagają sporego nakładu czasu. Efekty rządzenia idzie odczuć czasami dopiero pod koniec kadencji, a nierzadko nawet po jej zakończeniu. Pan chce odwołać Burmistrza, który dopiero co rozpoczął zarządzanie tym miastem przez co doprowadzi Pan do ogromnego chaosu i strat finansowych jakie ponieść będzie musiało miasto przez takie fanaberie.
Ponadto na politykę imigracyjną wpływ ma władza centralna, a samorządy będą musiały się po prostu dostosować.
Polska zmaga się z bezrobociem, ubóstwem, wykluczeniami. W każdej dziedzinie znajdziemy jakieś problemy. Wszystko kuleje. Służba Zdrowia to ruina, ZUS to trup. Ludzie boją się o emerytury. Tymczasem dzisiejsi antysystemowcy zamiast pokazać program odbudowy i jakiekolwiek rozwiązania obiecują tylko gruszki na wierzbie, posługując się pustymi hasłami. Imigranci to wasza drabina, aby dostać się do parlamentu.
A co dalej?
Na kogo dzisiaj głosować w wyborach jeśli z jednej strony mamy uczciwych nieporadnych oszołomów, a z drugiej oszołomów złodziei?
 zdenerwowany
 Iława, Wtorek 06-10-2015


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 18 19 20 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 173 174 175 ... 311 312 313 następna ] z 313112150360


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie, felietony | REKLAMA | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | kogel-mogel
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2017 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.