Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie, felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Policja aresztowała... flagę
Kłopotliwe wodomierze i żal do prezesa
Nowy tor rowerowy już się sypie
Szpital pozywa Kuriera do sądu i... przegrywa!
Pociągi wykolejone, naprawy poczekają
Kandydaci złapali się za gardła
Gdzie są nocne patrole policji?
Kolejowy dramat pasażerów
Gotowa droga czeka na wstęgę
Wybory jak filmowa „Gra o Tron”
Szeryf „PUMBA” ruszył w miasto
Portfele władzy. Dyrektorzy powiatu
Zamieszany w przemyt heroiny
Kłopoty sądowe urzędnika starostwa
Trasa Iława-Susz. Przejazd na bezdechu
Maszt telefonii nie potrzebuje zgody?
Parking przy bankowej będzie praktyczny
Nowa dyrektor, nowe inwestycje
Podwójna PLATFORMA wzajemnego poparcia
Trzy stówki za jeden dzień roboty
Więcej...

Forum
Nie publikujemy bełkotu ani trollowania! Zwłaszcza anonimowego.

31735. 
Odnośnie wpisu numer: 31661

Zamęt powyborczy przerósł wszelkie oczekiwania.
Dywagacje o książeczce, która niby wprowadziła ludzi w błąd, to ustawka oparta na demagogii. Nie jest możliwe, by wyłącznie wyborcy PSL potrafili odróżnić kartę od kartki. Prawie 20-procentowa liczba głosów nieważnych budzi zbyt wiele wątpliwości.
Manewr z uszkodzonym systemem komputerowym dał czas tygodnia na kombinacje z wielokrotnie poprawianymi protokołami z obwodów terenu
(patrz m.in. wojewódzkie komisje w Olsztynie, Gdyni, Lublinie, Poznaniu, Katowicach). Chodziło o to, aby nigdzie w sejmikach nie wygrał PiS, stąd przy słabych wynikach PO trwało ręczne, szalone „pompowanie” PSL-u.
Bo odwrócone koalicje PSL-PO pozwolą utrzymać stan posiadania oraz
posprzątać.
Nie na darmo polskojęzyczni członkowie sytemu szkolili się w Moskwie.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 24-11-2014

31730. 
Odnośnie wpisu numer: 31727

A co byś powiedział, gdyby w mieście PiS (4 szt.) poszedł śladami kolesi z powiatu i też doszlusował do PO (7 szt.), co? Dałoby to razem 11 głosów, co matematycznie jest wyższe od 9 radnych Adama Żylińskiego z jednym radnym z SLD (razem 10).
Radziłbym, by radny Wojciech Szymański (PiS) odegrał "Odę do Radości" dla koalicji PiSo-PeOwskiej z wieży ratuszowej (zawsze w południe) na znak jedności ideowej PiS-PO. By żyło się lepiej prawym i sprawiedliwym.
 Binda
 Iława, Niedziela 23-11-2014

31728. 
Odnośnie wpisu numer: 31727

Jeśli iławski PiS zrobi w powiecie znów cichą spółkę koalicyjną z PO duetu Rygielskiego i Hordejukowej, to w następnych wyborach samorządowych chłopaki nie przekroczycie nawet 5-procentowego progu wyborczego. Zapamiętajcie to!
 gorzelany
 Iława, Niedziela 23-11-2014

31727. 
Nie wszyscy jeszcze zrozumieli co dzieje się w powiecie iławskim po wyborach. Przyjrzyjmy się.

Lokalna PO zdobyła ledwie cztery mandaty, a starosta Maciej Rygielski osiągnął indywidualnie bardzo przeciętny wynik. Przefarbowane PO-bis (jak "Porozumienie Lokalne" Zbigniewa Rychlika) zdobyło 2 mandaty. Rychlik jednak przepadł indywidualnie, nie ma go w radzie. SLD ma tylko jeden mandat, objął go dotychczasowy wicestarosta Wiesław Olszewski. Razem ta zwarta i dawno dogadana grupa ma więc 7 mandatów.

Po drugiej stronie barykady znajduje się PSL, które w naszym powiecie zwyciężyło zdobywając 7 mandatów. W ścisłej współpracy z ludowcami jest komitet Żylińskiego z 2 mandatami. Daje to drugiej stronie łącznie najwięcej, bo 9 mandatów.

Do rangi formacji obrotowej i dającej "ciała" znowu urasta PiS, w którego posiadaniu jest 5 mandatów. W rękach wyłącznie Marka Polańskiego, Stanisława Kastraua i trzech pozostałych radnych PiS leży przyszłość byłego starosty Macieja Rygielskiego!

O ile przyjaciel od brydża Marek Polański swą postawą nie pozostawia złudzeń, o tyle pozostali pisowscy radni zadziwiają swym zachowaniem. W grze bierze udział wójt gminy Lubawa Tomasz Ewertowski (PiS), który obraził się na lubawski PSL i lubawskich powiatowych radnych pcha (swojego brata i rolnika Mariana Goldera) w stronę Rygielskiego. Mocno zdezorientowany jest debiutant powiatowy Jarosław Piechotka z Zalewa.
A Stanisław Kastrau czeka kto da więcej, kto da więcej...

Jak należy podsumować tę regionalną polityczną orgię? Chyba tylko tak, że wygłaszanie ideowych frazeologii, oburzanie się kolesiostwem i klikami przez prawych i uczciwych ludzi jest stratą czasu i wzbudzić może jedynie pusty śmiech.

Oto na naszych oczach, bez żadnego wstydu, trwa personalny targ Macieja Rygielskiego z udziałem miejscowych działaczy PiS-u. Pan Starosta, by przykryć wszystkie swoje sprawki i zachować wpływy w powiecie (Iławę już stracił) odda wszystko co do oddania jest możliwe.
Najlepszych powierników w tych transakcjach odnalazł w iławskim PiS.

 belfer z przypadku
 Iława, Niedziela 23-11-2014

31726. 
Odnośnie wpisu numer: 31723

Te wyniki na PSL to jakaś PARODIA!
Kto jeszcze może głosować na tych peeselowskich chłopków i kto ma uwierzyć, że wieś i małe miasteczka tak ich kocha! Że niby za co?
Za krzewienie biedy i ciemnoty?!
 Artur Sadowski
 Susz, Niedziela 23-11-2014

31724. 
Odnośnie wpisu numer: 31721

Kolego Dąbrowski! Na co liczyłeś? Bez żartów.
Z kim Ty szedłeś do tych wyborów? Z uczniem i podobnymi?
[...] [...] [...]
Pamiętaj Kiejstut, za chwilę młodzież powie ci: spieprzaj staruszku i ciesz się, że może nad tobą zlitują się i nie dokonają eutanazji.
 stary koleś
 Ostróda, Niedziela 23-11-2014

31723. 
Wyniki oficjalne do SEJMIKU województwa w Olsztynie
(okręg 2, powiaty iławski, nowomiejski, działdowski, ostródzki)

12.070 gł. – PSL, PIOTR ŻUCHOWSKI, Iława
10.814 gł. – PSL, Gustaw Brzezin, Ostróda
05.359 gł. – PSL, JOLANTA SZULC, Nowe Miasto
05.128 gł. – PO, BERNADETA HORDEJUK, Iława
04.953 gł. – PiS, Józef Dziki, Ostróda
03.784 gł. – PSL, Teresa Nowakowska, Działdowo
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 22-11-2014

31721. 
Odnośnie wpisu numer: 31720

Jako obywatele zostaliśmy w perfidny sposób oszukani. Te wybory to parodia demokracji.
W imieniu naszego komitetu i naszych wyborców złożymy do sądu protest żądając unieważnienia tej wyborczej farsy do rad powiatów i sejmików. Zaapelujemy ponadto do nowo wybranych radnych powiatowych oraz sejmikowych, by zachowali się honorowo i złożyli swoje mandaty. Akt wyborczy w takich okolicznościach nie ma nic wspólnego z demokracją, a radni już na starcie nie będą mieli moralnego mandatu ani krztyny zaufania społecznego.
Jeśli zawiodą mechanizmy prawne, pozostanie ulica i czynne protesty. Mamy obowiązek powiedzieć głośno i dobitnie "NIE" jeśli zależy nam na naszym kraju choć trochę.
Jeśli pozwolimy tym nikczemnym oszustom na to, co się teraz dzieje, to jak sobie wyobrażamy kolejne wybory? Prezydenckie? Parlamentarne?
Jaki sens będzie w nich startować i głosować?
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Sobota 22-11-2014

31720. 
Odnośnie wpisu numer: 31719

Komunikat MINISTERSTWA PRAWDY:
Obywateleeee! Każdy głos oddany na reakcję będzie głosem nieważnym!
Przedłużające się, ręczne, powtarzane liczenie głosów jest gwarantem, że awanturnicy nigdy nie dojdą do władzy! Prawicowa ekstrema nie zakłóci demokratycznego procesu!
Wolne wyniki będą takie, jakie miały być! Zwycięży sojusz PSL-PO!
Zwycięży sojusz miejskiego chłopa z wiejskim cyklopem!
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 21-11-2014

31719. 
Odnośnie wpisu numer: 31712

Panie Tomaszu Dąbrowski! Strasznie Pan uprościł.

Prawica to nie jest jednorodny monolit. Pod względem ideowym prawica dzieli się na kilka odmian, z których główne to: prawica konserwatywna, tradycjonalistyczna, prawica liberalna, prawica narodowa, autorytarna, rewolucyjno-konserwatywna, nowa prawica.

Oczywiście prawica różni się i pod względem społeczno-gospodarczym.
Te wymienione wyżej ruchy prawicowe rozpoznajemy po: poglądach gospodarczych, stosunku do religii, do narodu, do demokracji, do Unii Europejskiej, do państwowej edukacji. Tak więc, jak Pan widzi, po prawicy można się różnić, a nie koniecznie wykluczać.

Co do drugiej części, to w pełni uznaję pańskie obawy, tym bardziej, że od 1980 roku walczyłem jako członek "Solidarności" z komuną, a teraz obserwuję powolny powrót do zawłaszczania państwa przez "elity" władzy. Komuniści, podobnie jak dzisiejsza władza PO (wywodząca się jednak choć w części z ruchów wolnościowych) i wspierające ją media nazywały nas wtedy, podobnie jak dziś - anarchistami, wywrotowcami.

Władza dziś za nic ma to, co udało się wywalczyć za najwyższą cenę ofiar stanu wojennego, a więc wolność i demokrację, nie słucha narodu i coraz częściej zamiast dialogu mamy pały i areszty. Młodzi ludzie się buntują i protestują, muszą być bardzo zdesperowani, skoro narażają swoje zdrowie i wolność osobistą, aby zwrócić uwagę uczciwych ludzi na idące zagrożenia.

Dzisiaj mam 60 lat. Prowadzę własną działalność gospodarczą od 1995 roku. Tworzę miejsca pracy i uczciwie płacąc swoim pracownikom, w ten sposób przejawiam swój patriotyzm. Za stary jestem na demonstracje, jednak będę wspierał wszystkich, którzy nie godzą się na wypaczenia i bronią zasad wolności i demokracji wszystkimi możliwymi sposobami.
 Roman Brzozowski PiS, lat 60
 http://www.producenttorebrowerowych.pl
 Iława, Piątek 21-11-2014

31718. 
Piotr Wielgucki (bloger „Matka Kurka”) komentuje dla Kuriera:

KTOŚ SKREWIŁ I TRZEBA SFAŁSZOWAĆ SFAŁSZOWANE WYBORY

Zawsze tak jest, że z płynącym czasem zbrodnia odkrywa swoje kolejne poszlaki albo detektywi doznają olśnienia. Do mnie przyszło jedno i drugie, zobaczyłem nowe poszlaki i mnie olśniło. Najpierw przywołajmy rzeczy, które są pewne, czy niemal pewne. Bałagan w PKW, w moim najgłębszym przeczuciu wywołany sztucznie i sterowany precyzyjnie, jest faktem. Wynik PSL nie przystający do żadnych racjonalnych przesłanek jest faktem. Rekordowy poziom głosów nieważnych to pewnik. Reakcja PSL nie dziwi nikogo, siedzą cicho i udają, że ich nie ma, nie widać triumfalnych gestów, nie słychać, że PSL ma szanse na samodzielną władzę.

PO zachowuje się niemal identycznie, chociaż w większości województw i powiatów traci władzę. Komorowski uwiarygodnia ten kant 25-lecia i wzywa do spokoju, media propagandowe czynią to samo. Szarpie się PiS i ograne SLD, „burdy” wszczynają „ekstremiści”. W TVN podano wyniki exit poll i co więcej PO je uznała, ogłaszając zwycięzcą PiS. Wiemy jakie były OFICJALNE sondaże przedwyborcze, dawały delikatną przewagę PO, PSL mieścił się w swojej normie 5-8. Wewnętrzne partyjne sondaże znali wszyscy i one pokazywały, że rzecz się rozbije o kilka % i tyle pokazało exit poll, które uznaję za bardzo wiarygodne z korektą góra 1,5%. Jakie były cele poszczególnych partii w zastanych okolicznościach przyrody? PO oczywiście musiał „znów pokonać PiS”, PSL po wpadce Sawickiego z „frajerami” leciał na wsi na twarz i gdyby przegrał nie tylko wyleciałby z parlamentu w następnych wyborach, ale koalicja POPSL straciłaby zdolność do sprawowania władzy w Polsce samorządowej, czyli potężna kasa ucieka partiom władzy. Pozostałe partie zostawmy, dodam tylko tyle, że PiS walczyło o przełom, pierwsze zwycięstwo i nadal mniej lub bardziej skutecznie straszyło „alternatywnym liczeniem głosów”.

Mamy klocki, zatem poukładajmy i zobaczymy co się wyłoni. Hipoteza, czy jak kto wili spisek jest następujący. Przypomnijmy sobie rozmowy u „Sowy i Przyjaciół”, tam nie było żadnej finezji, chłopaki nawijały wprost: „tego trzeba uwalić”, „te kwity trzeba przykryć”. „ratuj Stefan, bo moja żona robiła przekręty na podatkach”. Proste operacje, najmniejszej subtelności, prozaiczny i tak zwany „rympał”. Identycznie widzę przekręt wyborczy PO i PSL zawierają sztamę na banalnych zasadach. PO pozwala PSL powtórzyć przetrenowany na Mazowszu numer z głosami nieważnymi i rewelacyjnym wynikiem „ludowców”. W ten sposób PSL ma oskubać PiS, dla siebie wziąć działkę, ale jednocześnie sprawić, że PO znów jest numerem jeden, co powoduje, że Ewka premier zostaje ogłoszona nowym mesjaszem partii, nowym liderem narodu i cała koalicja POPSL drukuje plakaty z „nowym otwarciem”.

Istnieje jednak kilka przeszkód, o czym zaprawione w bojach PSL „uczciwie” informuje koalicjanta. Numer lokalny to nie to samo, co kant ogólnopolski. Po pierwsze potrzebne są mocniejsze narzędzia, po drugie bardziej szczelny parawan. Narzędzie się znalazło, PSL losuje jedynkę na listach, PKW drukuje magiczną książeczkę i „instrukcję” obsługi, której nie rozumie lub błędnie rozumie spora część wyborców. Parawanem ma być nieudolne liczenie głosów, które skupi uwagę na PKW, o „leśnych dziadkach” krzyczą wszyscy i wzbudzenie takich emocji jest banalne. Wszystko gotowe i nagle, jak zawsze w takich planach, coś się wysypuje, z tym, że ten plan wysypał się w dwóch kluczowych punktach, które go zdemaskowały. Pierwsza poważne załamanie, to wyniki exit poll podane przez TVN. Nie było źle PSL dostał 17%, co naród by łyknął, ale PiS wyprzedziło PO, co jest nie do przyjęcia.

Jeśli exit poll uznać za wiarygodne, a akurat te badania w ostatnich latach myliły się co najwyżej o 1,5%, to trzeba przyjąć dwa kolejne założenia. Ludzie wychodzący z lokali wyborczych byli: a/. przekonani, że zagłosowali na partię, na którą chcieli zagłosować, b/. nie mieli pojęcia, że zagłosowali źle lub/i do ich kartek domalowano krzyżyki.

Ktoś przytomny zapyta, to dlaczego PO nie dogadała się z TVN, jakie mają być wyniki exit poll? Gdy się przygotowuje taki numer, to się zbiera jak najmniejszą ekipę wtajemniczonych. Poinformowanie TVN i siłą rzeczy sondażowni, jaki jest cel wyborczy, oznacza niebywałe ryzyko, w tle ciągle jeszcze jest groźba liczenia głosów przez PiS. I tak dochodzimy do drugiego, ale najważniejszego punktu, który wysypał przekręt. PSL po prostu przegięło pałę!

Chłopy dostały oficjalne przyzwolenie na kręcenie wałków i cholera wie od kogo personalnie, ale na pewno był to ktoś dający żelazne gwarancje, gówniarze takich projektów nie przeprowadzają, nie wiem służby Komorowskiego, czy służby obozu władzy, może jedni i drudzy, nieważne. Z takim glejtem PSL rzucił się jak szczerbaty na suchary i zrobiła się niesamowita chryja. Pierwsze wyniki z wieczoru wyborczego jeszcze dało się przerobić na sukces, w końcu wystarczyło powiedzieć, że koalicja PO-PSL będzie rządzić w prawie wszystkich województwach, co zresztą przez ostatnie dni kolportowano w formie propagandowej. Spływających z komisji wyników, które dawały PSL drugie miejsce, tuż za PO, a PiS wynik po niżej 20% i jeszcze do tego głosy nieważne na poziomie 25%, nie dało się sprzedać bez skandalu. Skutek? PSL wycyckało PO i wywołało siwy dym, ale PO i Komorowski nie może pisnąć z oczywistych względów, zatem mamy omertę. Przez tydzień sitwa usiłuje sfałszować sfałszowane wybory do takiego poziomu, który pozwoli uwiarygodnić wynik. Na szczęście sprawy poszły tak daleko, że przekrętu nie da się w całości zatuszować.

Pozostało zrobić dwie rzeczy – podawać wyniki województwo po województwie i gotować tę żabę na wolnym ogniu. Z drugiej strony liczyć, że Kaczyński wyprowadzi ludzi na ulicę i „daj Boże poleje się krew”. Nie ma większego sensu dywagować, czy ludzie nie rozumieli książeczki, czy PSL dopisywał krzyżyki, działo się jedno i drugie, a skali nikt już nie ustali, bo nie ma na to szans. Bezsensowne jest również gaworzenie ile w tym roli PKW, ile PO, ile Komorowskiego, ile PSL. Była sztama, między nimi wszystkimi albo część z nich postawiła resztę przed faktem dokonanym. Równie dobrze można mówić, że Komorowski przy pomocy WSI pokazał PO ile może w kwestii II kadencji dla siebie i III dla PO, jak i PO mogła pokazać Komorowskiemu, kto tu liczy głosy. Za mało wiedzy aby rozstrzygać ostatecznie kto komu. Ważne, że ten układ jest kluczowy dla najnowszego i potężnego przekrętu, który niestety ma spore szanse rozejść się po kościach.

A propos rozejścia się po kościach i durnych partyzanckich akcji Brauna ze Stankiewicz, Korwina i „narodowców”, słowem przeciwników majdanu – urządzili tragifarsę nie majdan. Przy okazji dali Ruskim namiastkę Ukrainy, czyli dziki, skompromitowany kraj, który nie zasługuje na suwerenną władzę.

Czy w tym wszystkim obywatel powinien siedzieć cicho i poddawać się wychowawczym hasłom rodem z PRL: „żadnego awanturnictwa”, „zamach na demokrację”, „terroryzowanie instytucji i organów państwa”. Zdecydowanie nie, ale jedyne, co może zatrząść sitwą, to protest masowy poza partyjny, ideologiczny, kopia z ACTA. Jeśli to się nie uda, masowy protest wyborczy i choćby powrót do słynnego opornika w klapie, który pokaże władzy, że z siebie, nie z narodu robi idiotów.
 Piotr Wielgucki, Matka Kurka
 Polska, Piątek 21-11-2014

31717. 
Odnośnie wpisu numer: 31716

Bredzicie panowie obydwaj.
Po tych wyborach widać dziś, że wszystko idzie nie w tym kierunku, który uważacie za słuszny i nieunikniony.
Chleb w śmietnikach zbierają najbiedniejsi (od 25 lat). Najbardziej aktywna grupa społeczna wyjechała (3 mln ludzi). Ci, co zostali niezdolni są (jak NP JKM) do czegokolwiek. Wasze życzenia i oczekiwania nie spełnią się w najbliższym 25 leciu. Rewolucji (jakiejkolwiek) nie będzie.
A co będzie? Nadal takie samo sku...two. Bo obecnie pchający się do władzy to ludzie malutkich serc (z wyjątkami).
Obecne pokolenie ma w głowach dawne (choć znane nie z autopsji) nawyki, przyzwyczajenia, chytrość i jednocześnie tumiwisizm! Popatrzcie na figury publiczne różnych szczebli. Porządnych ludzi wychwalajmy pod niebiosa, tak ich mało! Barachło gańmy publicznie. Kto to potrafi...?
 feldmarszałek
 z okolic, Piątek 21-11-2014

31716. 
Odnośnie wpisu numer: 31712

Bredzisz chłopaku.
PiS jest prawicą. Stawia tamę hulaj-liberalizmowi gospodarczemu typu "Balcerowicz" i libertynizmowi kulturowemu, jaki lansują syci kapłani genderyzmu-feminizmu z PO i SLD.
Masz pełną rację mówiąc, że setki tysięcy oszukanych wyborców będzie żyło w przeświadczeniu, że jedyną metodą przejęcia władzy w przyszłości będzie użycie siły. To będzie bomba z opóźnionym zapłonem. Tu masz pełną rację.
Ale pamiętaj również, że dokąd w Kraju będzie chleb (a jest, gdyż wala się nawet po śmietnikach) i zbytków pod dostatkiem będzie, i działał będzie wentyl bezpieczeństwa w postaci otwartych granic i wolnego rynku pracy w UE, to wybuchu społecznego nie będzie.
Jednak to się skończy i wówczas [...]. Wiesz co i kogo mam na myśli.

 Marszałek
 Iława, Piątek 21-11-2014

31712. 
Odnośnie wpisu numer: 31705

Głosowałaś na PIS i uważasz się za "człowieka prawicy"? To jest jakieś nieporozumienie. PIS nie był i nie jest "prawicą". To partia na wskroś socjalistyczna wymachująca tylko dla niepoznaki narodowo-katolicką frazeologią. [...]

Przedstawiciele prawdziwej prawicy [w czwartek] weszli do siedziby PKW w Warszawie. Odważyli się czynnie zaprotestować, bo zaakceptowanie wyników tych wyborów oznacza zgodę na bezprawie i demontaż systemu demokratycznego. Skala błędów PKW, które sygnalizowałem już ponad miesiąc temu, jest tak ogromna, że zakrawa na sabotaż.

Zgoda na 20% głosów nieważnych to zgoda na fałszerstwa na ogromną skalę. Wybory do rad powiatów i sejmików muszą zostać powtórzone, w przeciwnym razie setki tysięcy oszukanych wyborców będzie żyło w przeświadczeniu, że jedyną metodą przejęcia władzy w przyszłości będzie użycie siły. To będzie bomba z opóźnionym zapłonem, a konsekwencje dzisiejszego tchórzostwa i oportunizmu Komorowskiego i Kopacz będą nieobliczalne.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Piątek 21-11-2014

31711. 
Odnośnie wpisu numer: 31707

Już widać w jaki prawdopodobnie sposób zostały przekręcone te wybory.
I nie chodzi wcale o dziurawy system informatyczny w którym każdy, nawet nie haker, mógł dopisać sobie co chce.
Dziś należy poczekać na analizy dotyczące rozkładu nieważnych głosów i pokrywania się tego z mapami wpływów partii. A te pewnie niedługo już zobaczymy.
Jestem bardzo ciekawy, bo jeżeli by się to potwierdziło, to byłby ciekawy model rozpowszechniania się innowacji ;-)

 Krzysztof Kurpiecki
 Internetowo Dolne, Piątek 21-11-2014

31710. 
Odnośnie wpisu numer: 31703

Tylko ten jeden fakt już czyni te wybory skrzywionymi/zafałszowanymi - niestety. Organ państwowy wprowadził społeczeństwo w błąd.
Muszą być wybory samorządowe rozpisane na nowo.
 Edek
 Iława, Piątek 21-11-2014

31709. 
Odnośnie wpisu numer: 31705

To jest właśnie małomiasteczkowość.
Znowu ludziom zrobiono z łba marchewę, PO-wski układ dalej się utrzyma w powiecie. Dlaczego PiS-owcy to poparli i weszli w koalicję z PO? Czyżby tylko dla stołków? Żenada, dno.
Dopóki wyborcy nie postawią na nowe twarze, czy to w radach miejskich czy powiatowych, dopóty będzie szambo na naszym lokalnym podwórku.
Niestety.
Chce mi się rzygać jak pomyślę, że przez kolejne lata na fotelu starosty będzie nadal siedział awanturnik Rygielski i klakierzy z PO.
Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze...
 bob budowniczy
 Iława, Piątek 21-11-2014

31707. 
Znamy radnych SEJMIKU województwa w Olsztynie (okręg 2):

– PSL – PIOTR ŻUCHOWSKI, Iława
– PSL – Gustaw Brzezin, Ostróda
– PSL – JOLANTA SZULC, Nowe Miasto
– PSL – Teresa Nowakowska, Działdowo
– PiS – Józef Dziki, Ostróda
– PO – BERNADETA HORDEJUK, Iława

Jeszcze do czwartku nieoficjalne wyniki cząstkowe dawały mandat kolejnemu iławianinowi, Marcinowi Woźniakowi (SLD). Nie udało się.
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 20-11-2014

31705. 
Odnośnie wpisu numer: 31696

PiS już się poukładał w powiecie z PO.
Chłopcy z PiS w siedzeniu mają prawicowych wyborców. Pobiegli do PO Rygielskiego. Taki na przykład Marek Polański niby z PiS-u, a nigdy Pana starosty z PO nie zdradzi!
Dołączyli też Stanisław Kastrau, Tomasz Ewertowski, Marian Golder i zalewianin Piechotka. Pięciu radnych wybranych przez prawicowy elektorat oddaje się w jasyr do PO Rygielskiego.
Czy tego oczekiwaliśmy po naszych wybrańcach, my - ludzie prawicy?
Co na to władze wojewódzkie PiS-u?
Czy wiedzą o tej zdradzie parlamentarzyści pisowscy Zbigniew Babalski i Leonard Krasulski?
 wstrząśnięta
 Iława, Czwartek 20-11-2014

31703. 
Coraz więcej elementów układanki może świadczyć o celowym tworzeniu zaplanowanego chaosu.
Sama PKW w swojej instrukcji głosowania wprowadziła wyborców w błąd i stąd tak duża liczba głosów nieważnych, tworząc wymarzony obszar do fałszerstw. Chodzi o sformułowanie: „na KAŻDEJ Z KART stawiasz x przy nazwisku kandydata”.
Problem pojawił się w momencie, gdy wyborca zamiast jednej karty do głosowania otrzymał wielostronicową książeczkę. Mógł więc zasugerować się wcześniejszymi instrukcjami i postawić krzyżyk na... KAŻDEJ STRONIE, oddając w ten sposób głos nieważny.

 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 20-11-2014

31701. 
Odnośnie wpisu numer: 31697

Pan wójt Harmaciński powinien wyjaśnić otrzymywanie nie tylko statuetki "Eko Lidera Warmii i Mazur", ale również innych nagród-statuetek (np. Gmina Fair Play), które podobno kupił za pieniądze podatników. Pan wójt powinien mieć odwagę napisać wyjaśnienie na łamach Kuriera co jest prawdą, a co nie.
Jeżeli chodzi o kampanię Pana Jerzego Małka, to uważam, że była bardzo dobra. Szkoda, że wyborcy, którzy byli przeciwko Panu Harmacińskiego nie przyszli do urn.
 Ja
 Iława, Czwartek 20-11-2014

31697. 
Odnośnie wpisu numer: 27397

„Czas na zmiany” - jednak jeszcze nie teraz! Jerzy Małek zbliżył się z wynikiem do Harmacińskiego o 7%. W 2010 roku różnica wynosiła 1100 głosów na korzyść Harmacińskiego, teraz 511. Apelowałem do was, aktywu partyjnego PSL, w sierpniu 2012 roku, by Pana Małka zacząć promować, wyciągać z cienia – niebytu.
Na przykład Adam Żyliński już rok temu przedstawił jasno na łamach Kuriera, że ma zamiar wrócić na stanowisko burmistrza Iławy. Wy tak samo mieliście zrobić.
Jako wyborca oczekuję publicznych wyjaśnień na łamach Kuriera od Krzysztofa Harmacińskiego w sprawie tytułu "Eko-Lidera Warmii i Mazur" w kategorii "wójt". Trzeba tę sprawę wyjaśnić do końca. Jeśli Polska ma podlegać sanacji, to trzeba to zaczynać od dołów. Na warszawkę nie można już się oglądać.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Elizjum, Czwartek 20-11-2014

31696. 
Jako przeciwnik polityczny PO, mówię do PSL-u: nareszcie nadszedł wasz czas by przejąć władzę w regionach wchodząc w koalicję z PiS i pokazać, że potraficie odwrócić bieg historii Polski.
Dotąd tylko przyklepywaliście afery PO. Teraz z PiS-m tak już nie będzie, bo Kaczor prędzej was rozgoni i siebie też, niż pozwoli wam brać udział w złodziejstwie (coś jak PO) ale macie znowu szansę na WSPÓŁRZĄDZENIE Polską. Musicie trochę PiS-owi ustąpić, wyłapać aferzystów, i wtedy w sejmikach i powiatach pójdzie jak po maśle.
U nas w powiecie iławskim należałoby wejść PSL-owi w koalicję z PiS i Żylińskim. I gnać PO-wskie rygle.
W ratuszu miejskim podobnie. Bo Żyliński na pewno odda PiS-owi stołek polityczny wiceburmistrza i niech zasuwają do roboty, na przykład uczą młodzież patriotyzmu.
A trup z SLD niech już robi, co uważa. Jeszcze dyszy? Niech miny stroi.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 20-11-2014

31694. 
Odnośnie wpisu numer: 31682

Pani Hordejuk, gdyby zdobyła mandat radnej sejmiku - to w przypadku porażki w II turze walki o ratusz wyjdzie na zachłanną i skompromituje się w oczach wyborców, jawiąc się na wybitnie pazerną osóbkę, mimo że nie ma szans w starciu z Panem Adamem Żylińskim, a tak - rezygnując z kandydowania już teraz - wyszłaby z klasą i zachowała fotel w sejmiku.
 Katarzyna, lat 39
 Iława, Czwartek 20-11-2014

31693. 
Odnośnie wpisu numer: 31663

Przepis na wybory jest rzeczywiście prosty. Mieszkańcy Kisielic chcą zmian i odsunięcia PO, co potwierdza 61% poparcie wyborców dla Pana Rafała Ryszczuka.
Dotychczasowy Burmistrz Koprowiak, kojarzony z PO, miał poparcie w strażakach i pracownikach Urzędu Miasta i Gminy itp. co jest zrozumiałe, ale społeczeństwo Kisielic to więcej ludzi.
Pozostała część wyborców poszła na wybory i zagłosowała, czyli ci, którzy na wybory wcześniej nie chodzili.
Jest taka piosenka Anny Jantar: "Nic nie może przecież wiecznie trwać!"
 Mądry Wybór
 Kisielice, Czwartek 20-11-2014

31689. 
No i co, chłopaki z iławskiego PSL-u...?
Wójt Harmaciński znów waszych kandydatów do Rady Gminy położył na łopatki. Ma 13 radnych, a wy tylko 2.
Ha-ha! Wasz kandydat w obwodzie (Kałduny, Ławice) przegrał nie tylko z kandydatem od Harmacińskiego, ale nawet z kandydatem startującym z własnego komitetu i nie wspierała go żadna machina propagandowa.
 wyborca
 Ławice, Środa 19-11-2014

31688. 
Odnośnie wpisu numer: 31686

[...]
Jeszcze tylko Pan Adam Żyliński wymierzy decydujący drugi i ostatni cios tej matronie (od doradzania) i nasza Iława powoli zacznie się oczyszczać.
 kucharz
 Iława, Środa 19-11-2014

31686. 
Odnośnie wpisu numer: 31670

Potwierdzają się najwcześniejsze poniedziałkowe informacje „Kuriera” o rewelacyjnych wynikach iławskich kandydatów do SEJMIKU województwa w Olsztynie.
Oto okręg nr 2 – powiaty: iławski, nowomiejski, ostródzki, działdowski.

PSL – Piotr Żuchowski, Iława
PSL – Gustaw Brzezin, Ostróda
PSL – Jolanta Szulc, Nowe Miasto
PiS – Józef Dziki, Ostróda
PO – Wojciech Szadziewicz, Morąg
.... – tu odpadła Bernadeta Hordejuk (PO)
SLD – Marcin Woźniak, Iława

Szczegółowe wyniki personalne ze wszystkich miast i gmin na obszarze powiatów iławskiego oraz nowomiejskiego – w środowym Kurierze!
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 19-11-2014

31683. 
Odnośnie wpisu numer: 31578

Szanowna mamo.
Poruszyła Pani zagadnienie, które stanowi kwintesencję problemów naszej małej i dużej Ojczyzny: brak odpowiedzialności i odwagi cywilnej, bowiem
tak długo, jak urzędnicy i też nauczyciele nie będą rozliczani ze skutków (porażek i sukcesów - czego im bardzo życzę) swoich działań, tak długo będzie źle.
Nie chcę wnikać w strukturę zależności na linii samorząd miejski - grono pedagogiczne (dla przypomnienia: to pierwsze zatrudnia to drugie), bo zatomizuję problem.
Dla porównania: NIGDZIE w gospodarce rynkowej nie zachodzi sytuacja, żeby kiepski (tu: brak założonych celów) pracownik otrzymywał nagrodę. Prędzej otrzyma upomnienie i karę finansową. Nie widzę najmniejszego problemu, żeby podobny system montywacyjno-ekspijacyjny wprowadzić w życie w samorządzie lokalnym.
Odważnemu samorządowcowi, który poważy się na taki krok i skutecznie go zrealizuje, stawiam kolację i drinka z palemką.
 PhP
 Iława, Środa 19-11-2014

31682. 
Odnośnie wpisu numer: 31677

Pani Hordejuk nawet zdobywając mandat radnej do sejmiku ma prawo jednocześnie startować w II turze na stanowisko Burmistrza Iławy.
W przypadku porażki w Iławie, pozostaje radną sejmiku.
W przypadku wygranej na burmistrza, będzie musiała wybrać: sejmik lub burmistrz. Gdy wybierze burmistrza, do sejmiku w jej miejsce wejdzie kolejny z listy zainteresowanych sejmikiem.
 obeznany
 Iława, Środa 19-11-2014

31680. 
Odnośnie wpisu numer: 31673

W przeciwieństwie do wójta Harmacińskiego, Pan Jerzy Małek kampanię wyborczą prowadził uczciwie i z własnych pieniędzy, a nie [...].
 zzx
 gmina, Środa 19-11-2014

31677. 
Odnośnie wpisu numer: 31624

Jak to teraz będzie wyglądać w sytuacji Pani Bernadety Hordejuk? Gdy dostanie się do sejmiku i co dalej, jakie ma możliwości? Rezygnacja z mandatu do sejmiku, dalsze uczestnictwo w wyborach na burmistrza? Przyjęcie mandatu do sejmiku, rezygnacja z uczestnictwa w wyborach na burmistrza?
Niby wszystko jasne i klarowne, ale czy aby na pewno? A co się stanie w przypadku rezygnacji z mandatu do sejmiku i przegrania wyborów na burmistrza? Logika i uczciwość wobec wyborców powinny nakazywać, że w takim przypadku Pani Hordejuk nie będzie piastować żadnego z dwóch stanowisk, czyż nie?
Jeśli dostanie się do sejmiku, to czy powinna ryzykować ewentualną porażkę i pozostanie "na lodzie"? Bo, jeśli ma to wyglądać tak, że zrezygnuje z mandatu do sejmiku, ale w razie porażki w zmaganiach o fotel burmistrza (bardzo prawdopodobne) będzie mogła jeszcze "cofnąć" swoją decyzję i wrócić do sejmiku, to jest to bardzo nieuczciwe i nie powinno mieć miejsca!
Bardzo proszę kogoś kompetentnego i obeznanego o odpowiedź.
 JK
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31673. 
Mam pytanie do Pana Małka (PSL).
A skąd wziął Pan pieniądze na tak ekskluzywną kampanię wyborczą?
Te banery musiały sporo kosztować, wynajęty samochód z megafonem zwołującym na zebrania przedwyborcze, wynajęty samochód wożący baner, ogłoszenia w prasie. Czy to wszystko z emerytury tylko?
 wyborca gminny
 Windyki, Wtorek 18-11-2014

31670. 
W starostwie iławskim żałoba i duża nerwowość przez cały poniedziałek.
Nie można było doprosić się oficjalnych wyników do wtorku wieczorem.

RADA POWIATU IŁAWSKIEGO oficjalnie:

7 mand. – PSL
5 mand. – PiS
4 mand. – PO 1
2 mand. – PO 2 Porozumienie
2 mand. – KWW Żylińskiego
1 mand. – SLD

Szczegółowe wyniki personalne ze wszystkich miast i gmin na obszarze powiatów iławskiego oraz nowomiejskiego – w środowym Kurierze!
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 18-11-2014

31669. 
Czy roznoszenie listów wyborczych w kopercie zaadresowanej do konkretnej osoby z personaliami i adresem zamieszkania jest zgodne z prawem? Bo tu chyba kłania się ochrona danych osobowych [...].
Jestem oburzona, że na terenie gminy wiejskiej Iława rozdaje się adresy i dane mieszkańców gminy na lewo i prawo.
 oburzona
 Gromoty, Wtorek 18-11-2014

31667. 
Odnośnie wpisu numer: 31630

Na co liczył pan Małek? Liczył na to żeby coś w końcu zmieniło się w naszej gminie.
Bo pozwolę sobie zauważyć, że gmina to nie tylko Ząbrowo i Wikielec. Jest mnóstwo miejscowości w których jest potrzeba remontowania dróg które albo się rozpadają, bo przez lata nikt z tym nic nie robił, a jak już coś było zrobione, to jest do poprawy np. droga w Szałkowie w kierunku Jażdżówek, drogi w Kałdunach, Gromotach, Mątykach i wiele innych, które aż się proszą o naprawę (skandal).
Remonty małych szkół o których Harmaciński zapomniał albo nie chce pamiętać, bo przecież lepiej zamknąć wszystkie małe szkoły i dzieci niech dojeżdżają do odległych miejscowości.
Gdyby pan Małek wygrał to pozbawiłby Harmacińskiego korzystania z wszelkich imprez za które płacimy my podatnicy. Na przykład dożynki, dlaczego rolnicy nie bawią się za zamkniętymi drzwiami tylko elita, skoro to oni cały rok pracują w swoich gospodarstwach żeby godnie żyć. No ale nie, Harmaciński zbiera wszystkie laury.
Obłęd. Mogę tak godzinami pisać co jest nie tak w naszej gminie.
 bezradna
 Ząbrowo, Wtorek 18-11-2014

31663. 
Przepis na wybory w Kisielicach!
Chcesz być burmistrzem miasteczka? Podsyłaj poprzez znajomych pod lokale wyborcze samochody pełne osób lubiących [...], a później [...]. Organizuj ludziom darmowe kiełbaski i piwo po złotówce, obiecuj fabryki, których postawienie zajmie około 10 lat (a przypominam, że kadencja trwa wyłącznie 4 lata), obiecaj miejsca pracy w fabrykach, gdzie w fabrykach tej samej nazwy (tylko w innych miejscowościach) ludzi zwalniają, albo sami odchodzą, bo mało płacą.
Gospodarność? Uczciwość? Kampanie wyborcze i wszystko wokół było na prawdę "uczciwe"?
Zmiany? Tak, ich jesteśmy najbardziej ciekawi.
Gratuluję wygranej i mam nadzieję, że nowa władza nie zaprzepaści tego, co zostało zbudowane za kadencji naszego dotychczasowego burmistrza Koprowiaka a także, że będzie to kontynuowane, rozwijane, w międzyczasie doposażane nowymi pomysłami, bo przecież jak mówi nam przysłowie "nie taki diabeł straszny jak go malują".
 Popierając Demokrację
 Kisielice, Wtorek 18-11-2014

31661. 
Odnośnie wpisu numer: 31650

Tak zwany w mediach "skandal w liczeniu głosów" dla uważnego obserwatora nie jest żadnym "skandalem", lecz kolejną odsłoną powszechnie stosowanej w III RP psychomanipulacyjnej metody sprawowania władzy poprzez zarządzanie sztucznymi kryzysami.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31658. 
Odnośnie wpisu numer: 31641

Dziękuję Kanclerzu za słowa uznania, wszakże na dziś trudno dostrzec jakikolwiek pozytyw w wynikach tych wyborów poza tym, że Nowa Prawica zaistniała w świadomości części wyborców (chyba). Wierzę, że to zaprocentuje, bo w toku kampanii uwidoczniła się grupka młodych działaczy, w których pokładam nadzieję. Sądziłem, że mój start w wyborach nieco wzmocni ekipę, a okazało się, że nie miał na wynik wyborczy żadnego pozytywnego wpływu, a takie przynajmniej odnoszę wrażenie po analizie protokołów komisji wyborczych.

Moim zdaniem za 4 lata Nowa Prawica powinna wystawić kilku młodych, dobrze prezentujących się kandydatów - ideowców i wystartować w góra 5-8 okręgach do Rady Miasta. W mieście takim jak Iława powinno też startować najwyżej 4ech kandydatów na burmistrza co zresztą jaskrawo widać po wynikach. Nasza próba wejścia do powiatu także okazała się błędem. Szturm pospolitego ruszenia na samorządową twierdzę zakończył się sromotną klęską, zderzeniem gorących głów ze skałą. Zawiodły moje wszelkie kalkulacje, tak jak i przyjęte metody prowadzenia kampanii. Ich skuteczność okazała się praktycznie zerowa.

Przed nami druga tura, która wydaje się czystą formalnością. Nasi nieliczni sympatycy i wyborcy sami muszą zdecydować czy, a jeśli tak, to na kogo zagłosować. Nie widzę powodu, żeby im cokolwiek sugerować. Doskonale wiem, że podejmą słuszną decyzję, tak jak ją podjęli oddając głos na Nową Prawicę. Ja jako mieszkaniec gminy mam już wybory za sobą. Po całej tej kompromitacji PKW, którą nas raczy od niedzieli obawiam się, że frekwencja ledwo przekroczy 30%. Samorządność w Polsce jest w najgorszej kondycji od 25 lat III RP, a skala zaniedbań i błędów PKW (o czym pisałem jeszcze miesiąc temu) porażająca. To jednak temat na osobny wątek.

Tak po ludzku czuję ogromne rozczarowanie, bo mimo wszystko zasługiwaliśmy na więcej. Takie są jednak realia iławskiej polityki (i nie tylko iławskiej) i musimy się z tym pogodzić. Miło wiedzieć, że ktoś zauważył w mojej pracy wartość merytoryczną. Może ktoś z nowej władzy samorządowej skorzysta kiedyś z jakichś z tych pomysłów. Kończy się karnawał szalonej pracy w kampanii, której oddałem całe serce i zaangażowanie i zaczyna szara rzeczywistość, w której muszę zmierzyć się z problemami natury osobistej i zawodowej. To sprawia, że przynajmniej na jakiś czas moja społeczna i polityczna aktywność ograniczy się tylko do publicystyki. Oddam stery młodszym kolegom, których będę jednak wspierał na wszelkie sposoby. Swoją rolę widziałem przede wszystkim jako tego, który rzucił nad Jeziorakiem hasło: "Nowa Prawica!" i na to hasło odpowiedziało co najmniej kilkoro fajnych ludzi. To jest ta iskierka nadziei, której musimy się trzymać.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31656. 
Odnośnie wpisu numer: 31650

Państwowa Komisja wyborcza (PKW) kontra komputery.
Nic dodać, nic ująć...

 Qatarski Investor
 Lima, Wtorek 18-11-2014

31655. 
Odnośnie wpisu numer: 31622

Ze strony starosty M. Rygielskiego pierwsze powyborcze komentarze to ohydne kłamstwa pod adresem rzekomo "brudnej kampanii prowadzonej przez konkurenta", czyli Pana Żylińskiego.
Panie Macieju Rygielski, proszę nie kpić! Kto kogo obrażał? Kto oczerniał i kto pod kim dołki kopał?
Przegrywać również trzeba umieć z honorem, ale jak widać słowo "honor" jest obce w Pana języku. Wstyd!
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31650. 
PO nie potrafi zadbać nawet o zwyczajny, normalny przebieg wyborów.
Nic już w tym "dzikim kraju" nie działa.
W poniedziałek wieczorem na terenie całego kraju znaczna część komisji wyborczych rozeszła się do domów, bo wysiadł system komputerowy. Pytam: gdzie w tym czasie wylądowały karty do głosowania uprzednio wrzucone do urn w tych komisjach? Gdzie projekty protokołów? Czy ktoś tego pilnuje? Ale kto?
Na te pytania nikt nie ma odpowiedzi, bo Państwowa Komisja Wyborcza nawet nie wie, ile komisji się rozeszło.
Kto poręczy, że w tym chaosie nie doszło do różnych fałszerstw, co?
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31648. 
Odnośnie wpisu numer: 31641

Panie Tomaszu!
Nie poddawac sie. Prosze nie popelniac bledu mlodosci. Pokazal sie Pan z bardzo dobrej strony. Dojrzałe przemyslenia i pomysly. Ma Pan potencjal. Ma Pan glowe na karku. Nie potrzeba byc od razu w radzie, by pokazac swoje spolecznikowskie nastawienie, chec sluzenia spoleczenstwu i pracy dla miasta.
Pana juz zauwazylo wielu, w tym takze i przyszly Pan Burmistrz Adam Zylinski, ktory nawet na forum pisal o tym pozytywnie co do Pana osoby. Zostal Pan dostrzezony.
Ma Pan poparcie u wielu forumowiczow, obserwatorow, komentatorow, wielu mlodych ludzi, ale takze starszych, takich jak ja. Juz nie jest Pan anonimowy.
Prosze nie odpuszczac, bo Pana wczesnejsze slowa straca walor prawdy. Nie wolno mowic A bez Z. Sadze, ze Pan to wie, lecz emocje i odplyw wiary przyslonily Panu ocene sytuacji.
Ciesze sie, ze moglem poznac Pana na forum KI podczas tych zmagan wyborczych. W gore serca!
 Kanclerz
 Ilawa, Poniedziałek 17-11-2014

31647. 
Tam już nie będzie II tury:

NOWE MIASTO LUBAWSKIE (miasto)
Burmistrz Józef Blank bez żadnego konkurenta wziął 80%

LUBAWA (miasto)
Burmistrz Maciej Radtke gromi rywala rekordowym 72% do 28%

LUBAWA (gmina)
Wójt Tomasz Ewertowski wygrywa bardzo mocnym 70% do 30%

KISIELICE
Tu wygrywa nowy burmistrz Rafał Ryszczuk mocnym 61% do 39%

ZALEWO
Marek Żyliński nie daje szans dwóm rywalom wynikiem 60%

SUSZ
Krzysztof Pietrzykowski nie daje szans dwóm rywalom wynikiem 56%

IŁAWA (gmina)
Wójt Krzysztof Harmaciński wygrywa z rywalem 56% do 44%
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31646. 
Dogrywki w II turze:

IŁAWA (miasto)
43,78 % – Adam Żyliński
23,27 % – Bernadeta Hordejuk (PO)

BISKUPIEC POMORSKI
– 1730 głosów –> Grzegorz Witkowski (PSL)
– 1169 głosów –> Arkadiusz Dobek

NOWE MIASTO LUBAWSKIE (gmina)
– wójt Tomasz Waruszewski
– Andrzej Andrzejewski
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31645. 
Odnośnie wpisu numer: 31634

Godz. 22:00.

Co za chaos! System komputerowy PKW wyprawia to, co chce.
Warszawa się poddała, komisje w całym kraju przerywają prace.
Ze wszystkim trzeba będzie zasuwać jeszcze raz – ręcznie!
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31644. 
Ukłony dla iławian którzy wykazali się dojrzałością odrzucając kolesiostwo partyjne PO oraz bylejakość programową i kłamliwość innego farbowanego przez PO kandydata, Piotra Ambroziaka.
Jego solenne zapewnienia o pełnej niezależności i braku jakiegokolwiek uwikłania w jakikolwiek układ z PO i biznesem hotelarzy możemy między bajki włożyć.
Zresztą o jego prawdomówności będziemy mogli się przekonać w II turze, kiedy to z pewnością odda swoje głosy dla swej szefowej Pani Hordejuk licząc na jej wdzięczność w związku z wcześniej zawartym układem z obecną jeszcze władzą.
Wyborcy jednakże mądrze i w sposób wyraźny postawili na człowieka prawdziwie niezależnego, uczciwego, doświadczonego i kompetentnego, czyli na Adama Żylińskiego. I o to właśnie chodzi.
 D.J. Correct
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31643. 
Odnośnie wpisu numer: 31641

Tomaszu! Nie ma co się załamywać wynikiem. Przecież KNP osiągnęło słaby wynik w całej Polsce i powody tego tłumaczy JKM. Nie ma co się oszukiwać. Starsi mieszkańcy Iławy, którzy nie posiadają Internetu nawet nie wiedzą co to ta Nowa Prawica jest. Sam musiałem długo namawiać rodzinę żeby zagłosowali.
Według mojej opinii jesteś najlepszy wśród iławskich reprezentantów KNP i mocno ich przerastasz. To jest bardzo niedobre gdyż tu potrzeba co najmniej kilku silnych osobistości. Może przez kolejne lata uda Ci się stworzyć lepszą ekipę. Najpierw był znany tylko JKM, a po czasie pojawił się Dziambor bądź Wipler i taka sytuacja może wydarzyć się również w Iławie. Olewając przeciętniaków jesteś w stanie zrobić o wiele więcej bo uwierz mi, że jak dłużej tu poszukasz to znajdą się osoby na miarę Berkowicza.
Na razie masz prawo się wkurzać. Ja i tak Ci gratuluję, bo wierzę w to, że w kolejnych wyborach już będzie o wiele lepiej.
 młody iławianin
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31642. 
Kończy się dla Iławy okres smuty.
Dinozaury iławskie (Hordejukowa & Rygielski), jak ta archaiczna spółka PKW-PO leśnych dziadków, przechodzą do historii.
Ze składu obwodowych komisji wyborczych można wysnuć wniosek, że Pan Żyliński jest w dobrej komitywie z PSL. Moim zdaniem powstanie więc w Radzie Powiatu Iławskiego koalicja PSL, Żyliński i PiS.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Elizeum, Poniedziałek 17-11-2014

31641. 
Odnośnie wpisu numer: 31597

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy oddali na mnie głos. Wynik jest dla mnie wyjątkowo bolesnym doświadczeniem, bo pokazał, że nasza kampania była całkowicie nieskuteczna. Nikogo do siebie nie przekonaliśmy poza najwierniejszym gronem sympatyków i ich rodzin, którzy najpewniej i tak na nas by zagłosowali nawet gdybyśmy w ciągu tych ostatnich tygodni nie kiwnęli palcem i nie wydali ani złotówki.

Rozdawanie wizytówek, trochę plakatów i banerów, aktywność na facebooku, dobre recenzje po debacie, nasz program nie miały na udzielone mi i naszemu komitetowi poparcie zapewne najmniejszego wpływu. Wyborców moja osoba nie zainteresowała, co nie dziwi, bo większości nie zainteresowały wybory w ogóle. Być może źle zdiagnozowałem nastroje w Iławie, a najpewniej po prostu wyrżnąłem z impetem głową w mur politycznej rzeczywistości.

Gratuluję Panu Żylińskiemu wygranej, choć osobiście nie mam złudzeń, że z Radą w takim składzie osobowym cokolwiek zacznie się zmieniać w Iławie na lepsze. Średnia wieku radnych jest dokładnie taka sama jak na starcie poprzedniej kadencji, czyli 57 lat. Ani ja, ani Narodowcy, ani Kluba i Ambroziak nie wprowadziliśmy do Rady nikogo co sprawi, że za 4 lata frekwencja wyniesie pewnie niewiele ponad 30%, a średnia wieku statystycznego iławskiego wyborcy grubo przekroczy 50 lat, o ile to już nie ma miejsca.

Spektakularna klęska tego co nowe, młode i entuzjastyczne skutecznie zniechęci do czynnego udziału w następnych wyborach resztki naiwniaków i idealistów jakie się jeszcze nad Jeziorakiem ostały. JOWy, jak widzimy niczego nie zmienią dopóki nie zmieni się mentalność ludzi. Starsi ludzie głosują na siebie, młodsi głosować albo nie chcą, albo ich w Iławie po prostu już nie ma. Z tego błędnego koła wyjścia nie widać.

Osobiście jednak wierzę, że Nowa Prawica w Iławie powoli będzie rosnąć w siłę, to jednak praca na całe lata i będzie wymagała nieludzkiej determinacji i cierpliwości. Są wśród nas ludzie, którzy mogą tego dokonać i kiedyś, za 8, może za 12 lat odgrywać w iławskim samorządzie jakąś ważniejszą rolę - czego z całego serca im życzę.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014


Strona [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 126 127 128 ... 253 254 255 następna ] z 25590161540


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie, felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2014 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.