Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Boisko szkolne nie powinno mieć wakacji
Powiat żąda od GDDKiA kasy za obwodnicę dla siebie
Szpitalne sztuczki odbijania piłeczki
Siemiany odetchnęły, podpalacz nie wyjdzie
Pokemony są wśród nas
Apteki przechodzą na dyżur rotacyjny
Oszustwo metodą na „NFZ”
Roman Żuralski ratuje honor szpitala
Bałagan z drzewami i krzakami
Parkowanie. Płacimy choć nie musimy!
Kasy sporo, aktywności mało
Amelia, mała gigantka
NIE dla płatnych Dni Lubawy
Kasa dla RODZINY się rozkręca
W marketach pojawiły się kolejki
Kto kogo naraził w SP 3
Szpital ma rezonans i go... nie ma
Komu karetka, komu oddział
Sposób na rodzinę: działka za pół ceny
Karta Dużej Rodziny
Więcej...

Forum

35598. 
NIE CZUJĘ SIĘ GWIAZDĄ

Z wioślarzem MIŁOSZEM JANKOWSKIM rozmawiamy w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
Do rodzinnej Iławy wrócił prosto z Igrzysk Olimpijskich w Rio.
Drugą sportową miłością tego skromnego 26-latka jest... jazda na deskorolce!
Foto z lewej – Miłosz nad Małym Jeziorakiem, z prawej – na skateparku w Suszu. Olimpijczyk liczy, że podobny obiekt powstanie w Iławie.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 30-08-2016

35594. 
Odnośnie wpisu numer: 35592

Znów ruszono temat dożynek. Po co to wszystko? Komu? Kicz i chałtura. Jakieś pęki w Kałdunach rozstawiają, słomiane bałwany. Kultura ludowa niskich lotów.
Znów tak mi mignęło przez szyby karety...
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 29-08-2016

35593. 
Odnośnie wpisu numer: 35589

Prawda jest złożona i leży po obu stronach.
Ratownictwo jest od ratowania życia, obsłużenia stanów zagrażających jemu. Jeśli karetka jedzie do błahego przypadku, to jest zablokowana i nie może wyjechać do ciężkiego.
Nikt by nie chciał, by np. zmarł na zawał jego bliski, przez to, że karetka nie dotarła na czas, gdyż w tym czasie zajmowała się katarem.
Z drugiej strony pacjenci cierpią i chcą pomocy. To są ludzie, którzy jej oczekują.
Dużo złego robi kompletny brak świadomości społecznej jak funkcjonuje służba zdrowia. Wiedza, gdzie iść gdy jest się chorym, jak jest zagrożenie życia, itp. itd. etc. Wiedza taka powinna być wpajana dzieciom w szkołach od najmłodszych lat. To powinna być podstawowa wiedza każdego obywatela.
Może Kurier zrobiłby artykuł z informacją jak powinno się postępować w danym przypadku - kiedy udać się lekarza rodzinnego, a kiedy iść do ambulatorium, kiedy na SOR, kiedy do poradni specjalistycznej, czego oczekiwać od lekarza rodzinnego. Myślę, że to świetny pomysł. Dużo ludzi nie ma o tym pojęcia, a potem rodzą się sytuacje konfliktowe. A tak - prosta instrukcja z punktami.
Są też niezbyt pozytywne sytuacje w służbie zdrowia. Sam znam przypadki patologiczne, jak lekarze rodzinni kierują pacjentów na SOR, w celu zrobienia badań, bo inaczej musieli by opłacić z własnego kontraktu. Albo zamiast przyjąć pacjenta każą mu iść po 18 do ambulatorium, gdzie to oni powinni przyjąć pacjenta z jego problemem.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 29-08-2016
Odp. 
Dziękujemy za podpowiedzi, ale gdybyś był czytelnikiem Kuriera papierowego, to wiedziałbyś, że takie informatory publikujemy od wielu lat (co prawda nieregularnie).

Ps. Prawda wcale nie jest złożona i nie leży po obu stronach.
Prawda jest prosta jak ciupaga i leży tam, gdzie leży.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 30-08-2016

35592. 
Odnośnie wpisu numer: 35585

Po miesiącu wracam, a tu jeszcze większy [...] niż był.
Poza tym mnie nikt nie płaci co miesiąc 10 tys. zł, więc nie będę wyręczał Pana burmistrza Pietrzykowskiego z jego obowiązków doglądania spraw w Suszu. A na głębszą ocenę przyjdzie czas. Na razie niech myśli, że jest super - lukier.
A odnośnie tegorocznych dożynek to oczywiście Pan Pietrzykowski widać, że się orientuje w sytuacji rolników i zaawansowania żniw w tym roku. Nasz gospodarz pewnie myśli, że rolnicy od tygodnia leżą brzuchami do góry i czekają na dożynki.
Dla kogo to święto, Panie Pietrzykowski? Rolnicy w dzień i w nocy jeszcze koszą.
 konik bujany
 Susz, Poniedziałek 29-08-2016

35591. 
Odnośnie wpisu numer: 35587

Cześć i szacunek ofiarom można oddać na mszy świętej.
Nikt nie zabrania...
Pomnik? Niech jest, ale ze zbiórki publicznej, a nie z funduszy publicznych.
Z funduszy publicznych pomniki winno się stawiać bohaterom narodowym lub lokalnym, których życie lub ofiara były poświęcone Polsce, jak i Narodowi polskiemu.
Upublicznić nazwiska tych, co się podpisali? [...] Chciałbyś znać listę osób do zwolnienia za poglądy w swoich miejscach pracy, czyli tak jak to było za strajki w PRL-u lub za rządów PO-PSL. [...]
 Łukasz Tulwiński
 Iława - Warszawa, Poniedziałek 29-08-2016

35589. 
Odnośnie wpisu numer: 35584

Jeżeli jesteś naprawdę pracownikiem pogotowia, to jestem przerażony tym, jacy tam ludzie pracują.
Wylałeś tu tyle jadu na temat chorych ludzi, którzy czasami chorują na wiele chorób i ta przytoczona Pana "sraczka" może być objawem czegoś poważniejszego!
Wstyd ratowniku, że nie masz za gorsz szacunku ani empatii do chorych ludzi. Nie powinieneś być RATOWNIKIEM, tylko rzeźnikiem!
 watchdog
 Iława, Poniedziałek 29-08-2016

35588. 
[...]
Patrioci, którym komuniści odmówili prawa do szacunku po śmierci wreszcie doczekali się swoich mogił. To prawda, nie wszyscy, ale jest nadzieja.
Oby tylko postkomusze "elity" zostały całkowicie odsunięte od władzy. Przecież to oni domagali się szacunku dla zmarłych sowieckich generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka, bo "INKA", "ZAGOŃCZYK" i inni żołnierze podziemia niepodległościowego do tego szacunku nie mieli prawa (według kreatur sowieckich).
Może to i lepiej, bo szacunek ze strony takich "elit" to obraza dla TYCH, którzy wiedzieli co znaczy "zachować się jak trzeba" wobec Polski, swojej Ojczyzny.
Mam nadzieję, że prawdziwa dekomunizacja zacznie się również w tzw. terenie. Obecna władza musi o tym pamiętać. Oczyszczenie samej tzw. wierchuszki nie da rezultatów. Lokalne struktury muszą być dokładnie zweryfikowane a wręcz budowane od nowa. Muszą być bardziej krystaliczne od tych na górze.
W małych społecznościach ludzie dobrze się znają i pamiętają jak w wielu rodzinach - w latach tzw. przemian - tata był w SLD, mama w LPR, a dzieci w PO, a jeszcze przydałby się ktoś w radzie parafialnej. Tacy ludzie nie zbudują struktur, które mają zdobyć zaufanie społeczeństwa.
 Polka
 Iława, Niedziela 28-08-2016

35587. 
Są inicjatywy mądre, głupie i wykraczające poza jakąkolwiek krytykę.
[...]
Każdy ma prawo szukać poparcia społecznego, a nawet rozgłosu, na tle dowolnej tematyki - nie tylko w sprawie podstawowego oddania szacunku ofiarom, urzędnikom państwowym i generalicji wojska polskiego w locie do Katynia, zakończonego tragicznie pod Smoleńskiem.
Dlatego, moim zdaniem, radni Iławy mogliby zająć się tą sprawą, ale pod warunkiem upublicznienia nazwisk obywateli przeciwstawiających się temu pomysłowi.
Bo skoro upublicznia się nazwiska radnych głosujących "za" pomnikiem, to należy zaprezentować również tych, którzy temu pomysłowi mówią "nie".
I wtedy zobaczymy gdzie kto stoi.
W walce o wolną Polskę trzeba ciągle przypominać gdzie stało ZOMO.
 Marszałek
 Iława, Sobota 27-08-2016

35585. 
Odnośnie wpisu numer: 35581

To czemu nie zareagowales po dwoch tygodniach, tylko po miesiacu?
Moze od tego kurzu osleples?
Co by nie zrobil to zle...
Nikogo nie bronie, bo idealnie nie byla przeprowadzona ta operacja pn. "nowy dywan", ale w naszym kraju to juz norma, niezaleznie gdzie zyjemy, zawsze sa jakies niedociagniecia...
 gajowy z lasu
 Susz, Piątek 26-08-2016

35584. 
Odnośnie wpisu numer: 35580

Odsyłam do Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
W obowiązującym systemie prawnym karetki. których dysponentem jest Powiatowy Szpital w Iławie to:
- 4 karetki oznaczone jako P, czyli Zespół Ratownictwa Medycznego z dwoma ratownikami na pokładzie
- 1 zespół oznaczony jako S, czyli zespół w skład którego wchodzi lekarz, pielęgniarka i ratownik medyczny.
O ile dobrze kojarzę na łamach właśnie Kuriera nie raz pisane było, jakie karetki poruszają się po terenie powiatu iławskiego oraz kiedy, jak i po co należy wzywać Zespół Ratownictwa Medycznego.
Dodam, że karetka pogotowia to nie jest przychodnia na kółkach, która rozdaje na lewo i prawo tabletki od bólu głowy, nadciśnienia i sraczki oraz nie są pisane recepty.
Zespół Ratownictwa Medycznego, jak sama nazwa wskazuje jest od ratowania, a nie od leczenia.
Jeśli do pacjenta przyjedzie nawet zespół S z lekarzem to zapomnijcie o receptach, skierowaniach itd. Lekarz odeśle Was do lekarza rodzinnego o ile nie ma stanu zagrożenia życia bądź zdrowia. I czy Wam się to podoba czy nie tak jest właśnie skonstruowany system ratownictwa medycznego w naszym kraju. Karetka pogotowia powinna jeździć do stanów nagłych.
A do czego jeździ?
Jak wyżej wspomniałem ból głowy, rozwolnienie, gorączka, wymioty, przeziębienie. W aptekach półki uginają się od medykamentów bez recepty na zwykłe dolegliwości czy to bólowe czy też inne. Ale po co iść do apteki, mało tego - tam trzeba zapłacić, skoro karetka podjedzie "za darmo", zabierze do szpitala, tam badania zrobią, leki dadzą i to "za darmo", w kolejce stać też nie trzeba, bo karetka przywiezie i od razu na łóżko się trafi.
Zaraz spotkam się z falą hejtu na forum, ale wiem co piszę. Jestem ratownikiem medycznym z pewnym bagażem doświadczeń i na co dzień zamiast do wypadków i urazów itp. jeżdżę do kolejnej sraczki. I właśnie to mnie zbiera na wymioty kiedy czytam, że karetka bez lekarza przyjechała.
 tylko ratownik medyczny
 Iława, Piątek 26-08-2016

35583. 
Odnośnie wpisu numer: 35579

Szanowni Kurierzy.
Spróbujcie się zarejestrować w iławskim szpitalu np. do urologa ze skierowaniem "pilne podejrzenie nowotworu".
Mojemu koledze powiedzieli, że "pilne" to dla nich najszybciej za kilka miesięcy mogą zarejestrować, a wiem, że ich obowiązkiem jest przyjąć takiego pacjenta w ciągu tygodnia. Ot powiatowa umierania...
 obywatel
 Iława, Piątek 26-08-2016

35581. 
Chyba zbliża się jakaś impreza z udziałem w głównej roli Pana burmistrza Pietrzykowskiego (administratora skansenu emerytowo-budżetowego pn. Susz). Lukier jakim oblewa suskie ulice leje się pełną parą, aby tylko zdążyć przed tegorocznymi dożynkami.
Taka sama akcja jak przed triathlonem, przykryć dziadostwo lukrem i pokazać jak jest pięknie.
Przez ponad miesiąc firma ze Skandynawii w średnim składzie osobowym 5 osób prowadziła roboty remontowe ulic, które powinny być wykonane w dwa tygodnie. Całe miasto jest tak zasyfiałe w kurzu, kamieniach, że nawet z dzieckiem nie można wyjść na lody.
Czy Pan Pietrzykowski, gospodarz Susza, tego jak idą pracę nie zauważał? Nie można było zareagować?
Na szczęście wczoraj polano asfalt i można było strzelić kilkanaście fotek i ogrzać się w blasku fleszy nadwornego mądrego pucusia fotografa. Ale On już wie, już to mówi "czeka mnie trzecia kadencja" - skansen się rozwija.
 konik bujany
 Susz, Piątek 26-08-2016

35580. 
Odnośnie wpisu numer: 35579

A może radni powiatowi i NFZ z Olsztyna sprawdzą dlaczego w szpitalu iławskim zdarza się, że karetka do pacjenta wyjeżdża bez lekarza...
 pacjent
 Iława, Piątek 26-08-2016

35579. 
CZARNA SERIA TRWA

Znowu skarga na szpital w Iławie, tym razem oddział ratunkowy.
Do redakcji Kuriera zgłosiła się warszawianka Ewa Pawlukiewicz, by opowiedzieć nam, jak odmiennie potraktowano ją i córkę w dwóch placówkach medycznych w Iławie – w szpitalu i... prywatnie.
Niestety, tak nas widzą turyści.

„Roman Żuralski ratuje honor szpitala”
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Roman-Zuralski-ratuje-honor-szpitala/4805
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 25-08-2016

35577. 
Odnośnie wpisu numer: 35574

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje [na temat Prabut], że w związku z rozbiórką istniejącego mostu i budową nowego, droga będzie zamknięta na odcinku około 100 metrów w bezpośrednim sąsiedztwie mostu.
Utrudnienia będą trwały do końca sierpnia br.
Czekaj cierpliwie. A we wrześniu organizuj oblężenie urzędu.
 Roland
 Polska, Czwartek 25-08-2016

35576. 
Odnośnie wpisu numer: 35573

[...]
Tam szefem jest resortowe dziecko postkomuchów, ożenion przez internet z córką pezetpeerowca.
Tego gościa nigdy nie trafisz w pracy. On ma sztamę z sekretarką, która zawsze mówi, że prezia nie ma.
Z komunikacją jest katastrofa jeśli idzie o Polskę C, czyli wieś umęczoną i pozostawioną samą sobie.
Są miejscowości w naszym i sąsiednich powiatach, że autobusy w ogóle są wycofane. Cisza, pustka, nikt nic nie wie. Dramat... Jak tacy staruszkowie, co z łóżka nie wstają mają dojechać do miasta i sobie leki kupić...? Jak oni mają dojechać do lekarza, skoro nawet do kibla nie dojdą, lecz ten kibelek trzeba im przynosić...
Dlatego wołam do was! Coście, kurw*syny, uczynili z tą Krainą?!
 ORMO-wiec
 Iława, Czwartek 25-08-2016

35575. 
Odnośnie wpisu numer: 35571

Wataha Burmistrza (łącznie z PiS-em) jest za wygaszeniem tej formacji.
Nie wiadomo jak zagłosują malarze z partii PO-stępu antynarodowego.
Ale stamtąd też kilku da się skoptować.
I... będzie PO straży miejskiej!
Tylko chłopakom krzywda się stanie. Jeden, ten odźwierny, by się jednak przydał.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 25-08-2016

35574. 
Czy ktoś z Państwa jechał ostatnio przez Prabuty?
Od prawie dwóch miesięcy funkcjonuje tam objazd przez pola i lasy... Wyłączony jest odcinek ok. 20 metrów a objazd to niemal 3 kilometry.
I w dodatku pełen przygód.
A roboty na remontowanym odcinku straszą zastojem. Kto nie jechał a chce przeżyć coś niezwykłego to polecam wycieczkę.
Może to atrakcja turystyczna?
 Jan
 Prabuty, Czwartek 25-08-2016

35573. 
Słyszę ostatnio dużo o inicjatywach i pomysłach co można zmienić oraz ulepszyć w Iławie, ale tematem zapomnianym wydaje się tzw. dworzec autobusowy PKS.
Z grupą innych osób czekałem na autobus linii Gdańsk - Płock. Autobus przyjechał z godzinnym opóźnieniem. Niestety w sobotnie popołudnie nie ma żadnej informacji lub czynnego numeru telefonu - ani w Iławie ani w Gdańsku - gdzie można uzyskać jakąkolwiek pomoc (dobrze, że lato a nie zima z mrozem i śniegiem).
Czy szefowie miasta, powiatu, PKS, PKP nie mogą dla dobra mieszkańców porozumieć się [...] i wybudować nawet nieduży dworzec lub przenieść przystanki PKS na plac przed dworzec PKP i umożliwić pasażerom korzystanie z poczekalni dworca...?!
Przy odrobinie chęci i dobrej woli można też przenieść kasę i zorganizować jakiś rodzaj informacji dla pasażerów, choćby elektronicznej i działającej po południu, wszak jedno pomieszczenie na dworcu stoi puste (dawna poczekalnia).
[...] Nie można mówić, że mieszkaniec Iławy lub turysta to problem w zależności od kompetencji i formalnego wpływu administracji miasta, powiatu, gminy, PKS, PKP itd.
Każdy zasługuje na to, aby władze tak miasta jak i powiatu wykazywały troskę o mieszkańca. To, że stoję na przystanku PKS nie powoduje, że nagle staję się "bezpaństwowcem". [...]
 klient PKS
 Iława, Czwartek 25-08-2016

35572. 
Odnośnie wpisu numer: 35571

Nooo Panie burmistrzu przyznam, że tego się po Panu nie spodziewałem. Myślałem, że jako "Ojciec" Straży Miejskiej w Iławie będzie Pan całe życie bronił tej zbędnej formacji w naszym mieście, a jednak - jak widać - myliłem się.
Dlatego cieszę się bardzo, że zdał Pan sobie z tego sprawę, że Straż nic nie wnosi, a wręcz tylko miastu szkodzi.
Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż był Pan wieloletnim posłem Platformy, czyli najbardziej zakłamanej, skompromitowanej i skorumpowanej partii w Polsce, dopóki światło u strażników nie zgaśnie, to Ja nie uwierzę.
Oczywiście mam świadomość, że Pański wniosek musi być przegłosowany przez radę miejską i to od niej głównie wszystko zależy, to jednak liczę, że nie jest to swoista gra, która rozpoczyna kampanię wyborczą do wyborów samorządowych za dwa lata, w której powie Pan "ja próbowałem, ale radni zablokowali".
Liczę, że to szczera inicjatywa, którą doprowadzi Pan do końca.
Powodzenia.
 Łukasz Tulwiński
 Iława - Warszawa, Czwartek 25-08-2016

35571. 
Odnośnie wpisu numer: 35529

BURMISTRZ MA DOSYĆ STRAŻNIKÓW

Oprócz likwidacji straży miejskiej, pytamy też Burmistrza Miasta Iławy ADAMA ŻYLIŃSKIEGO w obszernej 2-stronicowej rozmowie m.in. o szkoły, mieszkania komunalne i eksmisje do kontenerów, zimowe zadymienie, podatki lokalne, pracę, inwestycje, politykę i... plotki.

Czytajcie wywiad w bieżącym wydaniu Kuriera (na stronach 8-9).
 KURIERZY
 Iława, Środa 24-08-2016

35570. 
Odnośnie wpisu numer: 35569

Kiedyś - za Niemca - w każdej wsi była szkoła, cmentarz, a i kościołów było więcej.
Nawet jeszcze za brunatnych czasów komuny (bolszewii) też wszędzie funkcjonowała szkoła.
Dziś, gdy wójt Harmaciński zamykał szkoły powszechne, tłumaczył, że to nieefektywne, by do szkoły uczęszczało np. dziesięcioro dzieci, bo przecież im mniej dzieci, tym łatwiejsza edukacja, bliższy kontakt mistrza z małym człowiekiem.
Ale za to w każdej wsi musi być "świetlica", chlewnia alkoholowa, którą przy otwarciu święci i okadza ksiądz.
Budowa czy remont takiej chlewni wspomagana jest finansowo przez nowoczesną bolszewię - Unię Europejską.
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 24-08-2016

35569. 
Odnośnie wpisu numer: 35566

Wizja stoi za tymi działaniami, poparcie społeczne, no i oczywiście kasa. Jestem ciekaw czy ktoś ma wiedzę - ile placówek szkolnych zostało zamkniętych za panowania Pana wójta Harmacińskiego.
Bo mam podejrzenie, że wiele.
 Aleksander Krygier, lat 32
 Iława, Środa 24-08-2016

35568. 
Odnośnie wpisu numer: 35558

Kochani, ledwo jakiś Andrew Duda został prezydentem, a już po roku klub z Tego Kraju awansował do europejskiej Ligi Mistrzów.
Wstyd w hooy!
Przypominam, iż każdy klub z Tego Kraju powinien na mocy dekretu Komisji Europejskiej przegrywać swoje mecze w Europie, a zamiast w Lidze Mistrzów, występować w Lidze Przegrywu.

Ps. Czy w sektorze dla pikników nie uczą liczenia do trzech? Bo 800 ludzi przychodzi na mecze szmaciaka może w Wikielcu, na pewno nie w Iławie. Walisz siarkę w hooy!
 młody (wykształcony) imigrant do wielkiego miasta
 Iława - Warszawa, Środa 24-08-2016

35566. 
Odnośnie wpisu numer: 35562

Z tą szkoła to dla mnie w ogóle jakaś magia.
W obrębie Gromot działało 6 placówek edukacyjnych - Franciszkowo, Tynwałd, Rudzienice, Frednowy, Gromoty no i Ławice. Z tego co mi wiadomo, to w szkole Rudzienicach w zeszłym roku szkolnym były mniej uczniów niż planowo być powinno, a nadto bardzo dużo dzieciaków dojeżdża do szkół w Iławie.
Pomimo tego wójt sypnął parę baniek po to, aby wybudować nową szkołę dla iluś uczniów (no właśnie ilu?). Ciekawy jestem jaki jest sens ekonomiczny tej szkoły jeśli w odległości 5-10 km znajdują się dwie duże placówki oświatowe? (Franciszkowo i Rudzienice). O co chodzi w tym wszystkim? Bo ja jakoś tego nie czaję.
Do tego zastanawiające jest również to dlaczego ma być remontowana droga Kałduny-Gromoty jeśli jest ona w całkiem dobrym stanie (no poza odcinkiem w samych Gromotach), a o pomstę w tym rejonie wołają drogi Mątyki-Gromoty, Frednowy (odcinek od Indykpolu po wylot na Wiewiórki), Gromoty-Dziarny, czy też Tynwałd-Makowo oraz Kaletka-Sąpy.
Co stoi za tymi działaniami...? Bo - jak dla mnie - są one irracjonalne.
 bobbi
 world, Wtorek 23-08-2016

35565. 
Odnośnie wpisu numer: 35558

Świetne rozumowanie, po prostu genialne!
Według tego wspaniałego ekonomisty należy pompować publiczna kasę w piłkę kopaną albowiem przychodzi na nią aż 800 osób!
No oczywiście... - nie ma innych potrzeb publicznych jak tylko dotowanie profesjonalnych piłkarzy, którzy rozsławiają nasza Iławę (nie wiem w jaki sposób) jadąc na mecz do np. Pcimia lub nawet Ostródy czy Olsztyna (bo oni tam jeszcze Iławy nie poznali).
Super pomysł, ha ha ha.
 bobbi
 world, Wtorek 23-08-2016

35564. 
Dobra wiadomość dla kierowców!
Będzie przedłużenie budowanej aktualnie obwodnicy Ostródy S-5
od DK-15 (Ornowo) w kierunku Iławy, czyli do DK-16 (Wirwajdy).
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 23-08-2016

35563. 
Ministerstwo Edukacji Narodowej:
„Ponad 80% dzieci zostaje w przedszkolach. Taka jest wola rodziców.”

Specjalny Poradnik: https://men.gov.pl/pdr
„Rodzice macie wybór! Wychowanie przedszkolne i edukacja szkolna
dziecka sześcioletniego i siedmioletniego”
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 23-08-2016

35562. 
Odnośnie wpisu numer: 35560

A pamiętasz ty, jak Gierek z partią w Olsztynie dożynki narodowe stroił?
Tam był taki numer, ża na bagnach stadion budowali i się im to zapadało. Woda podchodziła i podchodziła, bo ulewy były. Kałduny też kiedyś wiosną po sutych opadach śniegu zalało na pół metra.
Też byłem zdziwiony tą oświatową decyzją budowy szkoły w Gramotach.
Skąd nagle tyle dzieci przybyło, skoro co drugi z chałupy, siedzi albo w Norge lub w Wielkiej Brytanii.
Ale wielka feta z radnymi, nie tylko gminnymi, się szykuje na 1 września.
 ORMO-wiec
 Iława, Wtorek 23-08-2016

35560. 
Odnośnie wpisu numer: 35557

Niestety, bieda idzie drogą do Kałdun.
Mimozami jesień się zaczyna. Forsy na remont drogi w Kałdunach nie ma!
A miała być! Trzeba by zapytać starostę iławskiego, który ma pojechać do Kałdun na dożynki, gdzie będzie suto zastawiony stół kałduński, nie szwedzki. Kałduński! Mnie to nikt nie zaprosi, nawet pod stół nie wpuszczą. Ha ha...
Ławice, nie bardzo podła wieś. Remontowana szkoła behringowska, która może zniknąć z mapy wsi. Teraz Gramoty staną się stolicą szkolnictwa gminnego. W Ławicach z tego powodu zapaść psychiczna wśród rodziców. Ktoś im bzyk-bzyk robi. Na drogę jakiś syf wysypują.
Ale za to w Kałdunach wielkie ożywienie. Koszą i koszą, wycinają, grabią, grabią...
Tak mi mignęło przez szyby samochodu.
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 22-08-2016

35558. 
Odnośnie wpisu numer: 35552

Człowieku! Zrozum!
Kasa jest tam, gdzie są ludzie.
Jeśli na taką piłkarską A-klasę w Iławie przychodzi 800 widzów (a na inne sporty 10 razy mniej), to nie ma co się dziwić.
Z całym szacunkiem dla Miłosza Jankowskiego, ale wioślarstwo przy piłce nożnej jest strasznie nudne. To tak, jakby grę w bierki porównywać do skoków ze spadochronem.
Tam, gdzie przychodzi na trybuny więcej ludzi, jest i większa kasa, bo reklama dociera do szerszego grona. To przecież logiczne.
 piknik, lat 31
 Iława, Poniedziałek 22-08-2016

35557. 
Odnośnie wpisu numer: 35554

A w Ławicach ktoś systematycznie dziury łata gruzem z jakiś budów.
Jest już kilka przebitych opon.
No i ten widok zeszpeconej wsi - niepowtarzalny. Brawo wy!
 ławiczanin
 Iława, Poniedziałek 22-08-2016

35556. 
Odnośnie wpisu numer: 35550

Duch sportu...?! - powiadasz...
Owszem, duch sportu bywa, że jest, ale tylko u niektórych zawodników.
Duch sportu w czasach obecnych został zgaszony wichrami ideologii mamony, socjalizmu przefarbowanego w liberalizm.
Nigdy nie będzie ducha sportu, kiedy nie będziesz sam dla idei, nie dla mamony, pragnął zwycięstwa i chwały dla Iławy lub dla Kraju, naszej Polski.
Sportowiec musi być taki, jaką siebie określiła polska oszczepniczka rodem z Sejn, mówiąc: "Jestem czystej krwi Polką". Odważyło się dziewczę być niepoprawną we współczesnym lewackim świecie bez granic, bez właściwości, bez imienia, bez treści.
Ja tego nie widzę po niektórych naszych zblazowanych "mistrzach", z koczykami w uszach i w języku.
 Czaruś ze stadionu
 Iława, Poniedziałek 22-08-2016

35555. 
Odnośnie wpisu numer: 35487

[...]
Celulozę owszem, masz w swojej rozgrzanej głowie.
[...]
Zamiast rozsiewać niepotrzebne plotki, zapytaj radnego z tej dzielnicy, albo sam udaj się osobiście najpierw do odpowiedniego urzędu, sprawdź plan zagospodarowania, zobacz jakie są warunki środowiskowe i na koniec zapoznaj się z warunkami pozwolenia na budowę.
[...]
Nie ma mowy przy osiedlu bloków mieszkaniowych i domów na działalność uciążliwą. Mało tego, produkcja celulozy wymaga specjalnych zezwoleń, których na terenie Iławy lub wokół nigdzie nie dostałby nikt.
[...]
Wiem, że ta firma papiernicza z Poznania jest producentem, owszem, ale wyrobów gotowych (torby, koperty itp.). Produkt końcowy to jest czysta, niemal hermetyczna hala produkcyjna. Czyściochy i kulturka, że ho-ho!
[...]
Skończ więc z sianiem fermentu.
 robol
 Iława, Poniedziałek 22-08-2016

35554. 
Będą nowe wyremontowane drogi wiejskie w okolicach Iławy.
I tak:
Kałduny oraz Gromoty - 4 mln zł
Gulb-Skarszewo - 4 mln zł
Wikielec - 200 tys. zł
Dobrzyki - 700 tys. zł
Urowo - 800 tys. zł
Bajdy - 700 tys. zł
Pozorty - 600 tys. zł
Lubnowy Małe - 1,5 mln zł
 chłopek roztropek
 Iława, Niedziela 21-08-2016

35552. 
Odnośnie wpisu numer: 35542

Tu nie chodzi o zaoranie czy zniszczenie klubu piłkarskiego. Tu chodzi bardziej o zakres pomocy finansowej jaki dostają (lub nie) inne nasze lokalne kluby sportowe.
Ludzi boli to, że B-klasowa drużyna piłkarska, rywalizująca z "potęgami" jak Kazanice, Jamielnik czy Łążyn (bez obrazy oczywiście) otrzymywała dużo większe wsparcie niż inne kluby.
Spójrz np. na sporty wodne i osiągane wyniki. Medale w mistrzostwach Polski, sukcesy na arenach międzynarodowych czy też ostatnio występ wychowanka iławskiego klubu na olimpiadzie w Rio. To są wymierne sukcesy, a nie udział w pucharze szczebla gminy.
Poza wodniakami mamy też i inne kluby sportowe z wynikami.
Uważam, że pomoc przekazywana z budżetu miasta lub gminy powinna być proporcjonalna do osiąganych wyników.
 grajek
 Iława, Piątek 19-08-2016

35551. 
Odnośnie wpisu numer: 35542

Jakie bóle, jakie żale - to jest ironia do tego co się dzieje w [...] piłce kopanej i nie dotyczy wcale młodzieży.
Bardzo dobrze, że nie tylko młodzież, ale wiele osób w różnym wieku odczuwa coraz większą potrzebę ruchu i skłania się przez to do bardziej amatorskiego uprawiania sportu. Jest to bowiem o niebo lepsza alternatywa niż przesiadywanie przed pudełkiem grającym bzdury czy też na ławeczkach pociągając co nieco.
Nie należy pochwalać tego, iż pod jednym szyldem wydaje się lekką ręką publiczna kasę w imię "szczytnych celów" (jak np. propagowanie miasta w Polsce, haha), a gdy robi się gorąco dokonać małej magii literek i jechać dalej. Ot taki fajny trynd ekonomiczny.
Stadiony dla młodzieży - tak!
Nie - dla pseudo zawodowców tylko ssących publiczną kasę.
 bobbi
 world, Czwartek 18-08-2016

35550. 
Odnośnie wpisu numer: 35548

O, faktycznie masz do czego się przyczepić.
Jeżeli wygrała wieś, to super. Duch sportu nie powinien być liczony ilością mieszkańców czy stanu konta klubu.
Ale jak już tak bardzo Cię to boli, że piłkarze Jezioraka przegrali sparing to zachęcam do wsparcia klubu, by mógł znów wygrywać chociażby z Olsztynem czy Rzeszowem.
I tak dla przypomnienia. Nie tak dawno temu Lechia Gdańsk zaczynała od nowa budując swoją potęgę od B klasy i nikt wtedy nie płakał po porażkach tak jak Ty. Ale domyślam się, że to kwestia żalu bo na stadionie bywałeś "wierny i dumny" gdy były sukcesy, a teraz... zostały Ci tylko gorzkie żale.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Czwartek 18-08-2016

35548. 
Odnośnie wpisu numer: 35545

Ufff...
Pomyliłem wioskę Różnowo koło Susza z wioską Różnowo koło Olsztyna.
Ale różnica potencjału jest (w hooy).
Liczba mieszkańców: 360 - Różnowo koło Susza.
Liczba mieszkańców: 1.145 - Różnowo koło Olsztyna.
Liczba mieszkańców: 34.539 - wieś Iława koło... Iławy.
 młody (wykształcony) imigrant do wielkiego miasta
 Iława, Czwartek 18-08-2016

35546. 
MIASTECZKO SZCZĘŚCIARZY

Po niedawnych milionowych wygranych w Iławie, tym razem 100 tysięcy złotych w Mini Lotto wygrał szczęśliwiec, który wysłał kupon w sklepie „Kubuś Monopolista” przy ulicy Kościuszki.
Czyżby Iława obrodziła w hazardowych wybrańców losu?
Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 Iława, Środa 17-08-2016

35545. 
Odnośnie wpisu numer: 35530

Widać jak się znasz na piłce nożnej. Pewnie ani razu jej dobrze nawet nie kopnąłeś.
Jeziorak Iława zagrał sparing z drużyną z Różnowa owszem, ale tego koło Olsztyna, która również występuje w A-klasie.
Przygotowania jak to przygotowania, są przeróżne wyniki, na które nie powinno się przykuwać uwagi. Wyznacznikiem jest liga.
 kibic
 Iława, Środa 17-08-2016

35544. 
Odnośnie wpisu numer: 35541

Na dożynkach w Kałdunach... to się będą dożynać.
Jeszcze jak przyjadą z Poniatowa Mikasy z orchestrą - to do rana, do Rannych Zorzy, jak będą wstawać, by na trąbce melodie pociągnąć.
Aj jej jej, będzie się działo!
 ORMO-wiec
 Iława, Środa 17-08-2016

35543. 
Odnośnie wpisu numer: 35538

Skąd w tobie Marszałku takie czarnowidztwo?
W klubie, jak wiesz, są teraz inni ludzie, którzy ten klub mają w serduchu.
I wierzę, iż teraz piłkarski Jeziorak jest o wiele lepiej zarządzany.
 Kamil
 Warszawa, Środa 17-08-2016

35542. 
Odnośnie wpisu numer: 35540

Jak czytam bóle i gorzkie żale niektórych na temat Jezioraka to mam do was pytanie na które nie musicie odpowiadać...
Czy wy naprawdę uważacie, że lepiej by było gdyby w Iławie w ogóle nie było klubu piłkarskiego?
No pewnie, lepiej niech NIC nie będzie...
Stadion zaorać.
Młodzieży trenującej proponuję kupić strzykawki z igłami i kratę piwa.
A wam, mądrale, startery komórkowe, byście mogli za każdym razem dzwonić na policję i donosić, że młodzież nie ma co robić w czasie wolnym, to się patologizuje zamiast mieć zajęcie w postaci gry w piłkę.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Środa 17-08-2016

35541. 
Odnośnie wpisu numer: 35539

Pojedź do Kałdun koło Iławy na dożynki gminne 4 września br.
Tam masz zapewnione spełnienie Twoich sierpniowych postulatów:
1. Możesz potańczyć przy muzyce jednoosobowej dożynkowej.
2. Możesz nachlać się taniego i dobrego piwa - beczkowego.
3. Możesz nie dostać po mordzie.
Mieszkańcy Kałdun udzielają gwarancji na spełnienie tych postulatów.
 bazalt
 skorupa ziemska, Wtorek 16-08-2016

35540. 
Odnośnie wpisu numer: 35537

A, to super.
W nazwie klubu zmienimy jedną literkę - i znowu jedziemy na oślep ;)
Ekstraklasa będzie nasza!
Bua ha ha ha!
 bobbi
 world, Wtorek 16-08-2016

35539. 
Gdzie w Iławie znajdę najlepszy klub, w którym:
- potańczę
- wypiję dobre piwo
- nie dostanę w mordę

Pytasz kolego o trzy niezależne lokalne.
 Jimmy
 Iława, Wtorek 16-08-2016

35538. 
Odnośnie wpisu numer: 35537

Obce menadżery-trenery zachodnich klubów piłkarskich masowo w Polsce szkółki pozakładali i wysysają najzdrowszą krew z naszej młodzieży.
Cofamy się do XIX wieku.
Kto znów robi na tym interes? Cwaniacy zza granicy.
A wy znowu chcecie w Iławie piłkarstwo? Komu i co chcecie udowodnić?
A może naprawdę śnią wam się znowu pożyczki z budżetu miasta "na wieczne oddanie" po nawet kilkaset tysięcy na sezon...? Niedoczekanie.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 16-08-2016

35537. 
Odnośnie wpisu numer: 35530

Kolego "młody (wykształcony)".
Drużyna piłkarska Jezioraka bardzo ciężko trenuje i dlatego zmęczenie przekłada się na wyniki (w chooy).
Pewnie wcześniejszych wyników iławskie ekipy nie dostrzegłeś (a ogrywali dużo mocniejszych od siebie). Jeżeli nie masz pojęcia o danym temacie to nie siej fermentu i poczytaj trochę więcej, bo się tylko kompromitujesz. Wstyd powinno być tylko tobie.
A drużyna o której napisałeś, że została zdegradowana, to IKS Jeziorak Iława. Za to drużyna grająca od tego sezonu w A-klasie to zupełnie nowy twór: ITS Jeziorak Iława. [...]
 trelum morelum
 Iława, Wtorek 16-08-2016

35536. 
Tak oto codziennie kierowcy parkują pod sklepem na chodniku przy ulicy Dąbrowskiego 48a w Iławie naprzeciwko InterMarshe - łamiąc w tym miejscu wszelkie możliwe przepisy o ruchu drogowym.
 kierowca
 Iława, Poniedziałek 15-08-2016

35534. 
Odnośnie wpisu numer: 35530

Przy takim "ogromnym sukcesie" tylko patrzeć jak znowu przyjdą pod ratusz w obstawie łysych kiboli manifestować pod pretekstem, że trzeba poprzez futbol reklamować Iławę, ale w zamian wspierać iławski sport drobną kwotą na początek 300 tysięcy złotych "pomocy".
[...]
W historii iławskiego piłkarnictwa wiele było pożyczek z budżetu miasta na działalność klubu. Pytanie jest takie: czy klub oddał choćby jedną z nich?
Niech ktoś policzy ile kasy poskładało się w ten sposób na przestrzeni lat.
Gdzie jest prokurator?
 ORMO-wiec
 Iława, Poniedziałek 15-08-2016

35531. 
Odnośnie wpisu numer: 35511

Iława, miasto turystyczne.
Osiedle Piastowskie w obrębie stawu. Działka, która zarasta potężnymi chwaściorami, przynależy do IPB.
Do tych ludzi nie dociera nic. [...]
A przecież jakby tylko ochrona przyrody z ratusza chciała, to mogłaby im mandat walnąć za uporczywe zachwaszczanie środowiska.
Ale dla IPB oni są miłosierni...
 ORMO-wiec
 Iława, Niedziela 14-08-2016

35530. 
Drużyna Jezioraka Iława po kompromitującej degradacji na samo dno, awansowała teraz do piłkarskiej A-klasy.
Sukces w hooy!
Ponoć zespół został teraz wzmocniony kilkoma starymi-nowymi graczami.
Sukces w hooy!
Może nikt ich nigdzie nie chciał, więc wrócili na stare śmieci.
Sukces w hooy!
W ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrano sparing z drużyną wsi Różnowo koło Susza. Tamtejsi chłopcy oderwali się na chwilę od żniw i w ramach rozrywki zlali iławian aż przykro wymieniać ten wynik: 2-4.
Wstyd w hooy!
 młody (wykształcony) imigrant do wielkiego miasta
 Iława, Sobota 13-08-2016

35529. 
STRAŻNICY ZOSTALI „SIEROTAMI”

Magdalena Woś zrezygnowała ze stanowiska komendanta.
Straż Miejska w Iławie stanęła na równi pochyłej.
Co się dzieje wewnątrz tej jednostki...?
Czytaj na stronie 5 bieżącego wydania Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 12-08-2016

35528. 
Odnośnie wpisu numer: 35526

Wczoraj cena diesla w Trójmieście: tylko 4,01 !!!
A po drodze w Malborku ON po 4,03 !!!
 podróżnik
 Susz, Piątek 12-08-2016

35525. 
Czy zauważyliście Państwo, że na stacjach paliw w Iławie są najwyższe ceny w całym regionie.
Od ponad miesiąca przy taniejącym dolarze spada cena ropy. Spadły ceny w Lubawie, Nowym Mieście, Ostródzie (benzyna 95 ok. 4,20 za litr). Tylko w Iławie ceny jak zaklęte 4,30- 4,32.
Czy ktoś to potrafi wytłumaczyć?
Jeśli właściciele stacji się umawiają to proponuję każdemu, który jedzie gdzieś poza miasto - niech tankuje w sąsiednich miastach (tak przy okazji załatwiania innych spraw lub po trasie).
 Marcin
 Iława, Czwartek 11-08-2016

35524. 
IŁAWA SZÓSTA W OLIMPIJSKIM FINALE

[czwartek]

To jest absolutnie historyczny debiut w historii iławskiego wioślarstwa!
Nasz MIŁOSZ JANKOWSKI awansował do finału na olimpiadzie w RIO!
Dwójka podwójna wagi lekkiej Jankowski & Mokołajczewski zachwyciła wspaniałą walką do ostatnich metrów!
Iława zasłużenie wyrasta wreszcie na ważne miejsce polskich wioseł.
Brawo Miłosz! Dziękujemy!

[piątek]

W finale nasi zawodnicy zajęli 6. miejsce.
Medalu nie ma, ale i wstydu też! Piękny debiut na olimpiadzie.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 11-08-2016

35523. 
Odnośnie wpisu numer: 35521

Zależy jak jest przetarg rozpisany.
Poziom przetargów, a raczej ich zawartość merytoryczna wymaga dużego doświadczenia i olbrzymiej wiedzy. Jeśli nie jest określone dokładnie co z kostką ma się stać, tylko są wpisane ogólne wymagania co do nośności to kostka przechodzi na własność wykonawcy, o czym wykonawca dokładnie wie i dlatego uwzględnia to w wycenie.
Niekiedy kostka trafia do nieuczciwych włodarzy, którym ten sam wykonawca robi po "taniości" dojazd do domu. Niektórzy wymieniają stare "kamienne" krawężniki na nowe ładne tanie betonowe.
 Aleksander Krygier, lat 32
 Iława, Czwartek 11-08-2016

35522. 
GDZIE JEST KAMILA...?

Kolejne poszukiwanie zaginionej. Oby tym razem obyło się bez tragedii... 32-letnia KAMILA KLATKOWSKA z Susza miała jechać do pracy w Anglii. Wsiadła do pociągu w Suszu i...
Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 Iława, Środa 10-08-2016

35521. 
Odnośnie wpisu numer: 35517

Mnie zastanawia co dzieje z zabytkową kostką brukową?
Dlaczego szary obywatel nie ma możliwości kupienia takiego rzadkiego przedmiotu?
Czy nie dochodzi do nadużyć? Przecież tak kostka na niemieckim rynku będzie kosztować majątek.
I niech nie mówią, że zostanie to przerobione na tłuczeń, bo każdy chciałby taki mieć zabytkowy podjazd do domu jak co niektórzy.
 sportowy
 Susz, Środa 10-08-2016

35519. 
Odnośnie wpisu numer: 35518

Grywam na Orliku na Osiedlu Podleśnym.
"Murawa" jest w bardzo dobrym stanie, poprawek wymagają jedynie linie, które w niektórych miejscach się odrywają. Orlik jest już otwarty ładnych parę lat.
 Tomek
 Iława, Środa 10-08-2016

35518. 
Boiska zwane ORLIKAMI to nie tylko efekt propagandowy dla gawiedzi, ale przede wszystkim tak je zaplanowano i wykonano, żeby niemal co chwilę trzeba było zmieniać "murawę".
Po co?
Ano po to, żeby to była zwyczajnie DOJNA KROWA na lata dla jednej kliki czerwonych cwaniaczków SLD przeflancowanych w różowych liberałów PO.
Po co?
Bo licznik gigantycznych w skali kraju faktur do dziś kręci się jak oszalały kołowrotek... Kasa leci niczym górski potok z wodospadem.

 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 09-08-2016

35517. 
Przetarg na przebudowę i modernizację drogi wojewódzkiej nr 521 na odcinku kocich łbów biegnącym przez miasto Susz wreszcie rozstrzygnął Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.
To dobrze, ale czy o to chodziło aby znowu wracać w przeszłość i
układać na nowo tę samą kostkę brukową? Nie jestem pewny.
Szkoda.
 Kuba
 Susz, Wtorek 09-08-2016

35512. 
Odnośnie wpisu numer: 35508

Szczerze...?
Pani się chwali czy żali? Bo kobiety same walczyły o równouprawnienia więc o to jedno z nich :)
A tam na poważnie, sam pracowałem w stolarni pod Iława i była tam kobieta a nawet dwie. Dawały radę więc chwała im za to. Moja mama to z wykształcenia tapicer i przez wiele lat pracowała w byłym Mazur Comfort. Jeżeli jest praca dla kobiet w Iławie i kobiety się na prace zgadzają, wyrabiają normę nie ustępując od mężczyzn to co w tym złego?
[...]
Problemem nie jest to, że na stolarniach zatrudnia się kobiety. Problemem jest to, że i one niebawem stracą pracę na rzecz obcokrajowców (głównie z Ukrainy). Czemu?
Obecny rząd od nowego roku wprowadza płacę minimalną na dość wysokim poziomie a to oznacza niestety większe podatki dla pracodawców czyli większe koszta zatrudnienia pracownika.
Znając życie, będzie to skutkowało cwaniakowaniem na rynku pracy, czyli myślę, że dla przeciętnego pracodawcy bardziej opłacalnym będzie zatrudnianie Ukraińców na umowy (śmieciowe), których już nowa ustawa nie będzie obowiązywać.
 Łukasz Tulwiński
 Iława - Warszawa, Niedziela 07-08-2016

35511. 
Iława, miasto turystyczne.
Oto wizytówka Hotelu Grand Tiffi na święto jazzu "Złota Tarka" w Iławie. Idźcie, oglądajcie i omijajcie rozległe ostrowy 5-gwiazdkowego burzanu.
 ORMO-wiec
 Iława, Sobota 06-08-2016

35510. 
Odnośnie wpisu numer: 35509

Dla porównania.
Ratownik medyczny, przy wypracowanych 300 godzinach miesięcznie, po zapłaceniu ZUS-u, podatku, czynszu za korzystanie z pomieszczeń szpitala - ma na czysto jakieś 3 tys. złotych.
A czynności medyczne, które może wykonywać samodzielnie ratownik i leki nie odbiegają bardzo od czynności wykonywanych przez lekarza.
Odpowiedzialność taka sama.
Jednak lekarz na SOR-ze przy 300 godz - ma nawet 40 tys. (w Iławie!).
Można...?
 ratownik medyczny
 Iława, Sobota 06-08-2016

35509. 
Radny Eugeniusz Dębek podczas sesji Rady Powiatu wyraził swoje obawy odnośnie jakości usług świadczonych przez szpital. [...]
Osobiście doświadczyłem jakości usług. Ze złamaniem zostałem odesłany do domu.
Osoba znajoma, która leżała tydzień temu w szpitalu pojechała prywatnie do Olsztyna, i okazało się, że leczenie i diagnoza iławskich lekarzy była całkowicie nietrafna i podany antybiotyk jedynie spowodował większą szkodę i komplikacje.
Może już jutro lekarze zaczną wszystkim wpisywać pyralginę jako lek na całe zło? Tylko dlaczego zarabiają 12.000-30.000 miesięcznie, a są i tacy co mają i po 40 000, no ale to nie lekarze tylko "przedsiębiorcy". Może szpital poda ile zarabiają ci na "kontraktach".

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Roman-Zuralski-ratuje-honor-szpitala/4805
 Aleksander Krygier, lat 32
 Iława, Piątek 05-08-2016

35508. 
Zauważyliście?
Właściciele zakładów stolarskich znaleźli nowy sposób na brak rąk do pracy. W miejsce tradycyjnie mężczyzn zatrudniają kobiety. Ponoć bardziej im zależy na pracy, są sumienniejsze, pracowitsze. I nie piją masowo.
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 04-08-2016

35507. 
KOLEJNE „ŚMIERDZĄCE” PODPALENIE

– Podpalenia „Leśnej” w Iławie dokonali ci sami ludzie, którzy puścili z dymem moją dyskotekę – twierdzi Ryszard Lange, właściciel spalonego niedawno klubu „Miami Stradomno”.
Właściciele obiektów rozrywki w regionie zwierają szeregi i nie kryją, że gotowi są wydać każde pieniądze dla ukarania sprawców.

Czytaj o tym więcej na stronie 3. w najnowszym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Środa 03-08-2016

35506. 
Uwaga! Oszuści na drogach Warmii i Mazur!

Przestępcy udający obcokrajowców zatrzymują auta i proszą o pomoc mówiąc, że „samochód ma awarię” lub „skończyło się paliwo”. W zamian za pieniądze na benzynę lub części samochodowe proponują fałszywe złoto: biżuterię, łańcuszki, bransoletki, czy sygnety. Chętni do niesienia pomocy widzą przy tej okazji możliwość zarobku. Niestety okazywało się, że kupione „złoto” jest tombakiem.
 Kolega Skaner
 Iława, Środa 03-08-2016

35505. 
Kochani, musimy Wam wyznać, iż jesteśmy bardzo rozczarowani.
Jush tyle czasu minęło, od kiedy kaczystowskie hordy PiS wygrał wybory, a jeszcze więcej, od kiedy marionetka Duda został prezydentem, a my tu się wysilamy w antyrządowej opozycji, lecz nikt jeszcze nie próbował nas zaaresztować :-(
Dołączamy więc do grona elitarnego artystów i publicystów wyklętych, którzy walczą z reżimem, ale jednocześnie nic ten reżim nie obchodzą. Jedynie jest trochę siara, iż jesteśmy przez to w jednej drużynie z mamusią Beatą Kozidrak.
Czujemy się ignorowani i pokrzywdzeni. Nasi frendzi z kolektywu też wyznają, iż czekają na te masowe aresztowania i wywózki w okolice Ustrzyk. Na tę okazję mają nawet ułożone tweety i posty na fejsa, ale jak na złość nikt ich nie próbuje zamknąć.
Sami powiedzcie: ile można kłaść się spać z plecakiem spakowanym na internowanie pod poduszką, ile coporannych rozczarowań można przeżywać, kiedy rano słyszysz kołatanie do drzwi, zrywasz się, myśląc iż to CBA i że właśnie zostaniesz osobomęczennikiem za sprawę, a to jedynie pijany janusz spod siódemki znów pomylił drzwi po całonocnym maratonie alkoholowym.
Tak to się żyje teraz w Tym Kraju...
 młodzi (wykształceni) imigranci do wielkiego miasta
 Iława - Warszawa, Środa 03-08-2016

35504. 
POKEMONY SĄ WŚRÓD NAS

Każdy z nas zetknął się chyba z pokemonami. Dla jednych to bajka, dla innych gra komputerowa. W ostatnim czasie aplikacja na smartfony i tablety „POKEMON GO” robi furorę. Również w Iławie miejska gra ma swoich fanów.
Więcej na ten temat przeczytacie w najbliższym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 02-08-2016

35503. 
Odnośnie wpisu numer: 35500

Jako właściciel wspólnotowy mieszkań, zawsze dziwiły mnie wysokie czynsze za mieszkania.
Oto przykład: Na osiedlu deweloperskim Wspólnota Wiosna za mieszkanie wielkości 37 metrów kw. płaci się czynszu bez opłaty śmieciowej i mediów oczywiście tylko 143 zł, natomiast podobnie mieszkanie w dziwnej SM Przyszłość - aż 190 zł polskich.
Dodam, iż oba te mieszkania wybudowano i oddano pod klucz w prawie tych samych latach. Zatem młode mieszkanka.
Spółdzielczość mieszkaniowa typu wpół-własność, nie własność absolutna, należy do reliktu komunistycznego i winna być rozwalona. Inaczej zbliżamy się do katastrofy.
Ilu mieszkańców nie płaci, jakie to sumy i czy reszta ma spłacać za nich. Niestety, ale czas na komornika bo inaczej nasze czynsze będą rosły w nieskończoność.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 02-08-2016

35502. 
Odnośnie wpisu numer: 35499

Jestem podobnego zdania, że uskoki w wielu miejscach są zbyt duże i 2,5 cm w kilku przypadkach nie jest zachowane z powodu osiadania dróg. Ale co do oddzielnego pasa dla pieszych i rowerzystów jestem jak najbardziej za, ponieważ są piesi, którzy potrafią niespodziewanie zmienić kierunek marszu i wejść dosłownie pod rower. Ten metr daje margines na hamowanie.
Inną sprawą jest to, że bardzo wielu rowerzystów jeździ pod prąd ścieżkami rowerowymi, stwarzając niebezpieczeństwo. Mało tego nawet nie próbują minąć się, tylko walą środkiem jak typowy kierowca niemieckiej marki samochodów.
Ścieżki jednokierunkowe też są bardzo dobre, minimalizują możliwość wypadków, bo wielokrotnie mijałem się z rodzinką, która dumnie jedzie dwoma pasami i ani myśli aby ustąpić, a obok piesi i nie ma jak się minąć. O gokartach jeżdżących obok siebie nikt nie wspomniał, a też jest to problemem - tego rodzaju pojazdy jak i rolkarze, elektryczne hulajnogi, wózki elektryczne (choć osobom starszym wybaczam, równość ścieżki rowerowej całkowicie tłumaczy takie zachowanie), nie mają prawa jeździć po ścieżce rowerowe.
Nie mam nic do rolkarzy czy deskorolkarzy, bo jest to grupa, która bez problemów potrafi się minąć z rowerzystą. Reszta albo nie może albo nie chce ustępować i tych powinno się gonić ze ścieżek rowerowych, bo nie są dla nich.
Moim zdaniem nie chodzi tylko same przepisy tylko o wzajemną kulturę. Ci, co jeżdżą po ścieżkach doskonale wiedzą kto stwarza największe niebezpieczeństwo, a - moim zdaniem - pomimo że kocham zwierzęta, są to "pańcie" z 5 metrową smyczą w poprzek całego chodnika jak i ścieżki rowerowej, jak i nieobliczalne szkraby w gokartach, ewentualnie wskakujące pod koła dzieci, które skaczą koło rodziców.
 Aleksander Krygier, lat 32
 Iława, Wtorek 02-08-2016

35500. 
Odnośnie wpisu numer: 35478

Szanowna Redakcjo!
Jak to w tej naszej "Polszcze" bywa, a na prowincji szczególnie, ogłasza się konkursy, jak ten na stanowisko Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość" w Iławie, który był konkursem "pic na wodę" i mydleniem oczu tzw. opinii publicznej.
Ogłoszono drugi konkurs (bo w pierwszym nie wybrano nikogo, bo czekano na „właściwą” kandydaturę) w którym do etapu rozmowy kwalifikacyjnej zaproszono 3 osoby - dwóch doświadczonych inżynierów z papierami mocnymi potwierdzającymi ich kwalifikacje i jednego kandydata ze średnim wykształceniem, który nigdy nie był na stanowisku kierowniczym adekwatnym i odpowiednim do stanowiska konkursowego Prezesa (nie mam nic do ludzi tylko z matura, ale są stanowiska, które jednak wymagają wyższych kwalifikacji?!).
Kogo wybrano?
Oczywiście tego ostatniego, bo miał jedną najlepszą "kwalifikację" - był w poprzedniej kadencji, co minęła parę dni temu, szefem Rady Nadzorczej w tej właśnie spółdzielni.
Jeden z konkursowiczów miał naprawdę świetne papiery, szefował w innej spółdzielni, pełne uprawnienia budowlane, zarządzanie nieruchomościami i liczne szkolenia, także zamówienia publiczne, wszystko potwierdzone certyfikatami. Nic z tego - nie miał tego najważniejszego, nie miał pleców w Radzie Nadzorczej. Co tam papiery, kwalifikacje, osiągnięcia. Teraz, czyli nadal liczą się PLECY, jakby ktoś nie wiedział.
Teraz ten nowy Prezes będzie musiał jeszcze wziąć na zlecenie albo inna umowę jakiegoś inżyniera do przeglądów technicznych, bo ze swoimi ograniczonymi uprawnieniami budowlanymi nie jest w stanie robić tego samego co poprzedni Prezes.
Co dziwne kontrkandydatów nowego Prezesa wypytywano m.in. o te kwestię, by nie mieć kosztów. A jak teraz Rada Nadzorcza i nowy Prezes uzasadni dodatkowy koszt takiego etatu czy zlecenia stałego? Kim będzie nowy inspektor nadzoru w SM "Przyszłość"? Kolega królika-Prezesa? Jak spółdzielnia mocno zadłużona na niepłaconych czynszach, poniesie nowy dodatkowy koszt po decyzji Rady Nadzorczej, powiedzmy sobie szczerze wybitnie kolesiowskiej i nie mającej nic wspólnego z ekonomicznym podejściem, jakie początkowo zapowiadano.
Czyli miało być taniej a wyszło jak zwykle kumoterstwo, prawie nepotyzm i układy. Nadal nie liczy się fachowość, kompetencja, uczciwość, a tylko to kto z kim, za ile i kto decyduje.
Gratuluje Radzie Nadzorczej "świetnego wyboru " człowieka, co ma małe kompetencje do stanowiska, za to Wielkie Plecy i to się tylko liczy w Iławie - mieć plecy.
Kontrkandydaci byli potrzebni tylko do ładnie wyglądającego protokołu pokonkursowego a nie do pełnienia odpowiedzialnego stanowiska, takie zawsze jest zarezerwowane tylko dla „swojaka z plecami”. Życzę Radzie Nadzorczej dalszego dobrego samopoczucia i odpowiedzialności a członkom spółdzielni wróżę z takiego prowadzenia spółdzielni rychłych podwyżek czynszów na nowe koszty.
Może sprawdzicie, jak teraz się wybiera "kompetentnych" ludzi na wysokie stanowiska w Iławie na przykładzie Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość" w Iławie? Ciekawe czy Wam udzielą jakiegoś rzeczowego wyjaśnienia takiego wyboru?
Mieszkam w Iławie i warto wiedzieć jak tu się załatwia taka posadę. Każdy by tak chciał...

Ps. Wole pozostać anonimowym przy takich układach w Iławie, bo jeszcze mam pracę...

http://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/Praca-prezes-zarzadu-spoldzielni/4790
 anonim
 Iława, Wtorek 02-08-2016

35499. 
Odnośnie wpisu numer: 35497

Ludzie kochani! Tego nie da się ogarnąć.

Ktoś nie pomyślał naprzód, że tyle zieleni przy obwodnicach to jej bezkres. Sam zastanowiłem się, po jakiego diabła pas dla rowerów od pasa dla spacerujących na obwodnicach odgradza prawie metrowy pasek chwast-zieleni. Pasek dla rowerów, np. tylko lewy po lewej stronie obwodnicy jest bezsensem, powinna ścieżka dla rowerów być szersza o ten metr paska zieleni, by rowerem można po nim jeździć w obie strony. Taki pomysł nie jest najlepszy, by rowerem tylko jeździło się w jedną stronę na jednym pasie. Ale to jeszcze nic! Jeszcze lepsza jest jazda na rowerze tymi ścieżkami tylko w jedną stronę.

Czy nie zauważyliście, że co 100 m przejeżdżając przez drogi wjazdowe, uskoki na ścieżce rowerowej są wysokie, że aż bije to po kręgosłupie!
Kto ma kręgi w kręgosłupie już poluzowane lub bez mazi, albo dyski międzykręgowe do wymiany, to po nim i ląduje na neurologicznym prosto z obwodnicy. Kiedyś zwróciłem uwagę robotnikom, to mi podali, że nie można inaczej, a rowerzysta niech wstaje na pedały.
 ORMO-wiec
 Iława, Poniedziałek 01-08-2016

35497. 
Odnośnie wpisu numer: 35493

Chciałabym zwrócić uwagę na okropny wygląd zieleni przy skrzyżowaniu ulic Ostródzkiej oraz Piastowskiej w Iławie.
Z ładnej trawy zrobiły się obrzydliwe zarośla. Jest tak już od jakiegoś czasu. Nie wygląda to ładnie, a ludziom odpowiedzialnym za dbanie tego terenu najwidoczniej się nie spieszy żeby ogarnąć te miejsce.
Dołączam zdjęcie - na żywo wygląda to gorzej.
 Natalia
 Iława, Poniedziałek 01-08-2016

35494. 
Drodzy Kurierzy! Pytanie do was.
Wiecie może czy [...]
 Kanalia
 Iława, Niedziela 31-07-2016
Odp. 
Informacja jest weryfikowana.
Zapraszamy do lektury Kuriera od środy.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 01-08-2016


Strona [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 144 145 146 ... 289 290 291 następna ] z 291102463380


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2016 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.