Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

36326. 
Odnośnie wpisu numer: 36313

Co to znaczy "wygonić 30% nauczycieli"...?
Panie Marszałku!
Ktoś nie ma pojęcia co się dzieje w szkołach, jakim zmianom odgórnym muszą sprostać nauczyciele... Każdego roku nowa podstawa, praca za darmo w ramach 19. i 20. godziny. Niby jest to zniesione, ale w szkołach nadal funkcjonują takie godziny i na nich to właśnie albo uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, albo nadrabiają zaległości w nauce. Pytam: w którym zawodzie pracuje się dwie lub trzy godziny w tygodniu za darmo?!
Proszę spróbować indywidualnego podejścia do ucznia w np. 30-osobowej klasie.
Podziwiam nauczycieli za ich pracę. Jestem w szkole kilka razy w tygodniu na przerwach... Można zemdleć od hałasu.
 Ewa
 Ząbrowo, Środa 25-01-2017

36325. 
Odnośnie wpisu numer: 36317

Przecież ich ktoś wybrał!
Są już 2 kadencję, a wszystko wskazuje, że będą 3 i więcej.
Mnie to zbytnio nie dziwi, bo Orwella znam na pamięć:
"Czemu nie brać życia takim, jakie jest?"
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
Na dobranoc proponuję lekturę do poduszki: "Dociekania psa" F. Kafki.
No to - zdrowie pięknych pań...
 Natasza_pegeerówka
 Droczyn, Środa 25-01-2017

36323. 
A jeśli się rozchodzi o nominacje do Człowieka Roku, to ja tym razem zagłosuję na człowieka sportu, jedynego wychowanka naszego, wioślarza z klubu WiR, olimpijczyka Miłosza Jankowskiego!
Ten człowiek wart tego, gdyż dał przykład tytanicznej pracy nad sobą w uzyskaniu promocji olimpijskiej i wejścia aż do [finału] olimpijskiego.
Taki sukces należy docenić, gdyż zdarza się takiemu miastu jak nasza Iława raz na może 100 lat.
 Marszałek
 Iława, Środa 25-01-2017

36322. 
Odnośnie wpisu numer: 36313

W pełni się z tym zgadzam, Panie Marszałku.
Wcale nie napisałem, że uważam iż obecny system edukacji jest dobry. Napisałem tylko jak jest.
To co Pan napisał jest jednak pewnym idealizmem. Nie do zrealizowania obecnie w naszym kraju. Może za 2-3 pokolenia. Reforma, którą chce przeprowadzić obecny rząd też w tej materii niewiele zmieni. Będzie reorganizacja pracy szkół i tyle.
Poziomu nauczania to nie poprawi, a może jeszcze pogłębić przepaść edukacyjną między dziećmi w dużych miastach i wsiach. Jest niestety niż edukacyjny i nauczyciele skupią się w najbliższych latach na utrzymaniu pracy. Powinni zostać ci najlepsi, a te 30%, o których Pan wspomina powinno zmienić zawód, ale tak nie będzie.
Z zawodu odejdzie też wielu tych dobrych... Dlaczego?
To temat na inną dyskusję.
 Franek Olender
 Bielice, Środa 25-01-2017

36324. 
Odnośnie wpisu numer: 36317

Oj tam, oj tam! [...] [...] [...]
[...] [...] [...] [...] [...] [...]
 [anulowano]
 Susz, Wtorek 24-01-2017
Odp. 
Trzymaj się jednego pseudonimu. Nie wymyślaj kolejnych
i nie próbuj tworzyć sztucznego tłoku, bo i tak to widzimy.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 26-01-2017

36321. 
Odnośnie wpisu numer: 36319

Noworoczna szopka w Suszu!

Na zdjęciu: koleżanki burmistrzów Susza - Michałowska i Słodowska - bardzo dobrze bawiły się również na parkiecie. Tu nasuwa się pytanie: czym sobie zasłużyły aby bawić się z alkoholem i tańcami za publiczne?
 anonim-szpieg
 Susz, Wtorek 24-01-2017

36319. 
Odnośnie wpisu numer: 36317

Noworoczna szopka w Suszu!

Dwie pierwsze osoby od prawej: przyjaciółki burmistrzów Susza, byłe sołtyski - z Michałowa Pani Tomaszewska i z Januszewa Pani Słodowska (przyjaciółka Pana Zdzichowskiego).
 anonim-szpieg
 Susz, Wtorek 24-01-2017

36317. 
Odnośnie wpisu numer: 36307

Noworoczna szopka w Suszu!

Rozpusta na całego i to za gminne pieniądze!
Imprezka noworoczna kosztuje nas aż ponad 40 tys. złotych.
Za te pieniądze można np. wyposażyć dzieciom pracownie komputerową. Czemu te spotkania służą?
Czy nas stać na to, aby koleżanki burmistrza Pietrzykowskiego i zastępcy Zdzichowskiego uczestniczyły na spotkaniu noworocznym w Chełmżycy?! Spijały sobie ekskluzywne kolorowe drineczki, zajadały się ciasteczkiem i pysznymi daniami.
Czerwone twarze i uśmiechy radnych miasta i powiatu to bezcenny widok. Wymiotować mi się chce.
To nie mieści się w ludzkiej głowie. Kto zapłacił za alkohol na spotkaniu noworocznym urzędników? Znowu my podatnicy?
Inne gminy odeszły od takich spotkań, ale burmistrz Susza czuje się bezrefleksyjnym Panem i swawolnym władcą Ziemi Suskiej! Za publiczne pieniądze robi sobie prywatny folwark i udaje, że on tylko kulturalnie dziękuje za zaangażowanie.
Panie burmistrzu Pietrzykowski! A jak Panie byłe sołtysowe z Różnowa i Januszewa odwdzięczą się za zaproszenie? Bylejakość na najwyższym poziomie! (obecnie sołtysem Januszewa jest Pan Ksiuk, a Różnowa Pan Tomaszewski).

Od lewej przy drinkach: radny Susza Grzegorz Zalewski, radna powiatu Regina Szpindler.
Od prawej przy drinkach: sekretarz Susza Małgorzata Podogrodzka i sołtysi z Dąbrówki, Jakubowa Kisielickiego, Nipkowia.
 anonim-szpieg
 Susz, Wtorek 24-01-2017

36315. 
Odnośnie wpisu numer: 36313

Panie Marszałku.
Ma Pan dużo racji, ale drogą do sukcesu jest ciągła nauka i doskonalenie, nie tylko w latach młodzieńczych.
Niestety w Polsce jest grupa nieedukowalna, która hamuje rozwój Kraju. Często są to osoby na stanowiskach, dla których - co przykro pisać - priorytetem jest utrzymanie się na stołku oraz topienie wszystkich utalentowanych.
W moim odczuciu sporo stanowisk w budżetówce tak właśnie wygląda.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Wtorek 24-01-2017

36314. 
[Próba] samobójstwa w urzędzie! Elbląg w szoku!

Urzędniczka przyszła do pracy w poniedziałek o godz. 8, otworzyła okno i z najwyższego piętra rzuciła się na dziedziniec ratusza. Trafiła w busa, przeżyła, stan krytyczny.
Akurat w momencie uderzenia przechodziła obok pojazdu inna kobieta.
Na skutek odgłosu uderzenia i widoku ciała wpadła w tak głęboki szok, że od tygodnia nie mogą jej ustabilizować w psychiatryku.
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 24-01-2017

36313. 
Odnośnie wpisu numer: 36311

Panie Franek! Drogą do sukcesu Państwa Polskiego jest wychowanie i nauka młodzieży.
Podstawą tego są: myślący rodzice plus dobrze uczący nauczyciele + słuchający uczniowie + mądry system programowy.
Nauka polegająca na przekazie indywidualnym, nie prezentacji z internetu idiotyzmów. Wymagający od ucznia i nauczyciela, ludzki system oceny ucznia. Nie testowy, nie komputerowy, ale przez osobistą rozmowę nauczyciel-uczeń. Amen.
Ps. By dojść do celu, należy wygonić około 30 procent tzw. nauczycieli dyplomowanych, którzy jawią się jako nauczyciele, ale podwyższyć wtedy zarobki o 100%, przy pracy tylko na etacie w szkole od 8:00 do 16:00, łącznie z wykładem przy tablicy.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 24-01-2017

36312. 
„German Death Camps” (Niemieckie Obozy Śmierci) to akcja, której celem jest zwalczanie kłamliwego określenia „polskie obozy zagłady”, pojawiającego się często w zagranicznych oraz polskojęzycznych mediach.

Specjalna witryna autorstwa IPN (w kilku językach).
Niemieckie obozy w okupowanej Polsce 1939-45.

http://www.TruthAboutCamps.eu
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 23-01-2017

36311. 
Odnośnie wpisu numer: 36301

Nie rozumiem Marszałku co mam Ci odpisać. Przecież nie będę podstawy programowej liceum i zdawania matur tłumaczył. Każdy może to sprawdzić, a że rodzice nie wiedzą...
No cóż, przyczyn może być dużo... A fakt jest taki, że matury są dwie: podstawowa i rozszerzona.
Nie wnikam za bardzo w inne przedmioty, ale co roku sprawdzam sobie wiedze z matematyki co tam jeszcze pamiętam z przed 30 lat :) i różnica w wiedzy którą trzeba posiadać by dostać 80% w maturze podstawowej i 80% rozszerzonej jest gigantyczna.
Były lata, że w teście gimnazjalnym niektóre zadania matematyki były trudniejsze od tych na podstawowej maturze. Na rozszerzonej to inna bajka. Nie dziwi więc, że dobre uczelnie wymagają dobrze zdanych matur "rozszerzonych", bo wiedzą, że mają dobrze przygotowanych uczniów, choć niektórzy narzekają, że to jeszcze za mało.
Teraz chyba z biologii, chemii czy fizyki można zdawać wyłącznie maturę rozszerzoną.
 Franek Olender
 Bielice, Poniedziałek 23-01-2017

36310. 
Odnośnie wpisu numer: 36309

Niewiele kilka dni temu zaliczyłem spotkane urodzinowe, taki mały bal. Pomijając już, że gości było ze 20, to większość ze wsi, ale 2 osoby były z samej Iławy. Osobnicy kojarzeni raczej z nawigacją po Jezioraku. No i co?
Bardzo pozytywnie odnosili się jako o dobrym gospodarzu z Ratusza, Adamie Żylińskim.
Udając mało zorientowanego, podczas rozmowy waliłem głupa na całego.
Gdy gadki weszły na lokalne tematy gospodarcze udawałem sceeeeptyka.
Narzekałem, że to źle, tamto paskudnie. Wtem jeden z nich, naindyczony do czerwoności, ledwo na mnie nie wskoczył walnąć w łeb, że niby trzymam z tymi ze starostwa politykierami PO, co nic nie robią tylko całymi dniami i weekendami spiskują.
Spuściłem z tonu, przyznałem rację, pochwaliłem za wyczucie. A potem na uboczu pomyślałem se, że Naród wcale nie taki w kaszę dmuchał guuuupi.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 23-01-2017

36309. 
Odnośnie wpisu numer: 36308

Na 100% będzie mógł Żyliński wystartować ponownie, bo:

1/. teraz biegnie pierwsza Jego kadencja z wyboru powszechnego;

2/. tamte dwie kadencje się nie liczą, gdyż On miał przerwę (podwójną)
[Maśkiewicz i Ptasznik], a wcześniej wybierała Go zbieranina radnych.

My ORMO-wcy wiemy, że Adam Żyliński powinien dokończyć to, co zaczął.
Tak mówi ulica, świetlica i plotkara-baletnica.
 ORMO-wiec
 Iława, Poniedziałek 23-01-2017

36308. 
Czy jeśli wejdzie w życie nowa ordynacja wyborcza do samorządów, to Burmistrz Iławy Adam Żyliński nie będzie mógł kandydować ponownie?
 Wiktor
 Iława, Poniedziałek 23-01-2017

36307. 
Coś nie widać komentarzy po spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez władze Susza [w piątek].
Czyżby jeszcze trzeźwieli...?...?...?... :-)
Zapewne wiele osób czeka na obszerną relację z tej "ciekawej" imprezy.
 obserwator
 Susz, Niedziela 22-01-2017

36306. 
Odnośnie wpisu numer: 36304

Z mojej perspektywy Pani Alicjo śmiesznie wygląda sformułowanie, że kłamię, ponieważ słyszałem od dwóch matek, że nie było światełka, a ich dzieci na to czekały.
Poza tym mieszkam bardzo blisko centrum i widziałem ile osób było "na mieście" tego dnia i ile z nich było z dziećmi.
Kłamstwem, a raczej nieprawdziwą sugestią jest to, że na światełko do nieba czekały tylko dzieci z kinoteatru, a na zewnątrz nie było żadnych innych. Zresztą na pewno dzieci byłyby wniebowzięte spędzając czas od 15 do 20 na licytacji.
Zapis, że sponsor musi szukać możliwości sponsorowania i się zgłaszać, przelał czarę goryczy i sprowokował tych kilka postów.
Pani Alicjo, poda Pani przykład moich wkurzających nieprawdziwych wypowiedzi. Jedynie sformułowanie, że ICK ma promować miasto może być dyskusyjne, ale to już wyjaśniłem, co Pan Marek zaznaczył, że tak duże imprezy powinny być realizowane "wraz z ratuszem" - tak jak to się dzieje w innych miastach.
ICK organizując dużą imprezę i tak promuje miasto, ale wiem, że są osoby, które tak wąsko patrzą na świat, że tego nie zauważą.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Niedziela 22-01-2017

36305. 
Ku uwadze wyznawców sekty Owsiaka.
Trzeba się zdecydować - albo ratowanie życia albo poniedziałki śmierci.
 Latarnik z ulicy Sienkiewicza
 Iława, Sobota 21-01-2017

36304. 
Odnośnie wpisu numer: 36297

Panie Aleksandrze, tak się składa, że byłam do końca licytacji WOŚP w kinoteatrze i 5 minut przed godz. 20:00 na sali było jakieś 20 osób, w tym raptem kilkoro dzieci, więc kłamie Pan mówiąc, że "wiele dzieci" czekało na "światełko do nieba".
Wkurzają mnie te Pana nieprawdziwe i ciągle populistyczne wypowiedzi na temat ICK. Jaki ma pan w tym interes żeby pisać takie bzdury? Proszę się opamiętać.
A poza tym mam wrażenie, że Pan i Panu podobni winią ICK za wszystkie nieszczęścia tego miasta.
Co do promocji, jakoby ICK miało odpowiadać za promocję miasta i imprez, większej bzdury nie słyszałam. Wobec tego od czego jest wydział promocji w urzędzie - od zamawiania gadżetów?!
Niech się Pan nie ośmiesza...
 Ala
 Iława, Piątek 20-01-2017

36303. 
Odnośnie wpisu numer: 36302

Szanowna Pani, widać nie rozumiem podstawowych rzeczy.
Nie wiedziałem, że dzień Owsiaka i WOŚP stał się moim dniem. Nigdy nie patrzyłem na zbiórkę pieniędzy przez WOŚP [...] jako czyjś prywatny dzień. Nie wiedziałem, że logiczny wniosek z poprzednich lat, w którym "światełko do nieba" było nieodłącznym elementem WOŚP, jest gwałtem na logice. Zwrot "światełko do nieba tradycja" jest wg Google na 94 800 stronach. Widać "moje" sformułowanie jest osamotnione.
[...]
Widać tradycja strzelania w Nowy Rok na dużym obszarze jest ok, ale pojedynczy pokaz sztucznych ogni już nie?
Zresztą wcześniej po określeniu Iławy jako "zapyziałego miasteczka" jak i bardzo częstych wycieczek osobistych w stosunku do wielu użytkowników forum nie wiedzę sensu tłumaczenia moich wypowiedzi.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Piątek 20-01-2017

36302. 
Odnośnie wpisu numer: 36297

Szanowny Panie, z całym szacunkiem, ale Pan nie rozumie podstawowych spraw!

"Jak wytłumaczyć dziecku, że pokaz sztucznych ogni, który w moim odczuciu jest tradycją, nie odbędzie się?"

Szanowny Panie, tradycją są święta: Boże Narodzenie, Nowy Rok, Trzech Króli, Wielkanoc i wiele innych.
Mówienie w tym Pańskim dniu o tradycji w przypadku detonacyjnego show bez głębszej treści to po prostu zwyczajny gwałt na logice.

Ps. W imieniu setek piesków, kotów, tysięcy ptaszków i innych naszych "braci mniejszych" - serdeczne Bóg zapłać za brak detonacji fajerwerków!
 Natasza_pegeerówka
 Droczyn, Piątek 20-01-2017

36301. 
Odnośnie wpisu numer: 36292

"Trzeba mieć z matury rozszerzonej - czy to z matematyki, fizyki - chociaż 80-90%, a aby dostać się np. na medycynę; to co najmniej 90% z chemii i biologii".

Pytanie moje: czego te 80-90%, co?
Znam takie rodziny, których dzieci zdawały matury, a rodzice kompletnie nie wiedzieli, że są dwa typy matur: ta podstawowa, czyli zero - no i ta o rozszerzonym programie. Zorientowali się po fakcie, kiedy abiturientowi odbiło w mózgu i zechciał startować na farmację. A głąb jakich rzadko.
 Marszałek
 Iława, Piątek 20-01-2017

36300. 
Odnośnie wpisu numer: 36293

Wystarczyło jedno zdanie z wypowiedzi Pani rzecznik policji i wszystko stało się jasne:
"Zapłaci z własnego OC za naprawę barierek, został więc wystarczająco ukarany i pewnością zrozumiał własną winę".
Tymczasem gdy pieszy, przekraczający jezdnię w niedozwolonym miejscu, nigdy nie zrozumie swojej winy (nikomu ani sobie niczego nie wyrządził), no to trzeba go ukarać!
[...] Od wzniosłości do śmieszności tylko krok, niestety :-(

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Piratowi-pouczenie-wystarczy/4906
 przechodzień
 Susz, Piątek 20-01-2017

36297. 
Odnośnie wpisu numer: 36286

Panie Marku, moje wpisy dotyczyły Pana wypowiedzi na forum, jak i niepotrzebnego ataku personalnego.
Z Panem Dominikiem Jaskulskim już dawno rozmawiałem przelotnie w amfiteatrze na temat promocji oraz - moim zdaniem - fiaska promocji koncertu "Diamon Head".
ICK - w moim odbiorze - jest od promowania miasta, jak i wydarzeń kulturalnych.
WOŚP zawsze był wspierany przez ICK i "zawsze" było światełko do nieba. W tym roku tego zabrakło, a wiele dzieci czekało na ten pokaz. Jak wytłumaczyć dziecku, że pokaz sztucznych ogni, który w moim odczuciu jest tradycją, nie odbędzie się?
Rozumiem, że z pieniędzmi jest krucho i ciężko jest znaleźć sponsora, ale to tak samo jak z piłką nożną - można czekać na podanie, albo wyjść do piłki (polecam film o Pele, rewelacyjne dzieło). Czekanie zazwyczaj jest słabą strategią.
Dużo lepiej zostałaby przyjęta informacja, szukaliśmy, próbowaliśmy, nie udało się, ale za rok damy z siebie więcej.
Bardzo duży wpływ na moje myślenie miały słowa "Nie przegrywa ten, kto upada, tylko ten kto się nie podnosi". Wszyscy wielcy popełniali błędy, a porażka jest lepszą lekcją niż darmowy sukces.
Wracając do promocji, od wielu lat istnieje stereotyp promocji ICK. Prawda może być zupełnie inna, ale ze stereotypu bardzo trudno jest wyjść, więc szanuję Pana Dominika, że podjął się tak odpowiedzialnego i trudnego zadania.
Jeśli chodzi o wydział promocji miasta, to uważam, że Pan Piotr Ambroziak na pewno jest w stanie pomóc, chociażby radą.
W ICK regulaminowo za "(...) prowadzenie spraw z zakresu inwestycji własnych oraz współpracę z odpowiednimi komórkami Urzędu Miasta, w sprawach inwestycji realizowanych z budżetu miasta" (BiP) odpowiedzialny jest kierownik administracyjny, MAREK OLZACKI, ale od maja 2016 wisi ogłoszenie rekrutacyjne [...], tak więc nie rozumiem co się organizacyjnie dzieje w ICK.
Na stronie samego ICK też nie ma bieżących danych, kto aktualnie pełni funkcję kierownika.
A Pana pomysł na współpracę międzywydziałową w Iławie, najlepiej jeszcze w ujęciu projektowym, da olbrzymi skok jakościowy promocji.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Piątek 20-01-2017

36295. 
Odnośnie wpisu numer: 36278

Bardzo lub dobra frekwencja jest od jakiegoś czasu chyba na wszystkich imprezach organizowanych przez ICK.
Nawiązując do Twojego hasła, że promocja leży, to zapewne ludzie na imprezach zbierali się tak z ulicy. Po prostu domyślali się, że coś akurat się dzieje w amfiteatrze, hali lub kinie...
Oglądam 90 proc. tych imprez i dziwi mnie Twoje zdanie, bo coś tu się nie zgadza. Musisz w wielu przypadkach wygumkować ze zdjęć publiczność, by pasowało do Twojej wizji.
 Ania
 Iława, Piątek 20-01-2017

36294. 
Nowa ustawa obniża emerytury i renty „za służbę na rzecz totalitarnego państwa” funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa (SB) PRL do 31 lipca 1990 roku.
Maksymalna emerytura dla tych osób nie będzie mogła być wyższa niż średnie świadczenie w ZUS, czyli:

- emerytura - ok. 2 tys. zł,
- renta - ok. 1,5 tys. zł,
- renta rodzinna - ok. 1,7 tys. zł
 Kolega Skaner
 Iława, Piątek 20-01-2017

36292. 
Odnośnie wpisu numer: 36269

Ja się Marszałku z Tobą ogólnie zgadzam, że nie tylko o rankingi chodzi w nauce.
Jednak w obecnym czasie wielu młodych ludzi się tym kieruje. No może niekoniecznie rankingami konkursowymi, ale tymi jeśli chodzi o wysokie procenty w zdawaniu matur rozszerzonych.
Dzisiaj nie wystarczy w najlepszych uczelniach piątka z przedmiotu. Trzeba mieć z matury rozszerzonej - czy to z matematyki, fizyki - chociaż 80-90%, a aby dostać się np. na medycynę, to co najmniej 90% z chemii i biologii. I te rankingi dla młodzieży się liczą.
A że idą wówczas do tych liceów najlepsi to i w konkursach są wysoko, ale to taki poboczny skutek.
Jest też niż demograficzny i do liceów przyjmuje się coraz słabszych uczniów. Gdyby zachowano stare progi to wielu nauczycieli pewnie straciłoby pracę, bo byłoby za mało uczniów. Tylko najlepsze licea w Polsce nie mają problemów z naborem.
Dlaczego?
I tu się koło zamyka, bo najzdolniejsza młodzież patrzy na rankingi.
Rankingi.
Jest też taka prawda czy nieprawda, nie wiem, może legenda, która przyczepiła się do Żeromka, że bez korepetycji nie da rady. A to źle świadczyłoby o szkole.
Naprawdę szkoda, bo kiedyś skończenie tego liceum to było coś.
 Franek Olender
 Bielice, Czwartek 19-01-2017

36291. 
Odnośnie wpisu numer: 36271

I właśnie sprawą utrzymania lokalnych dróg w okresie zimowym powinno zająć się CBA oraz prokuratura spoza Iławy.
Tutaj lokalnie łapka łapkę myje i biznes się kręci, kasa płynie do kieszeni a kierowcy każdego ranka poskładani po przydrożnych rowach.
Dziadostwo takie tylko w powiecie iławskim.
 odśnieżacz
 Iława, Czwartek 19-01-2017

36293. 
CZY PRAWO JEST RÓWNE DLA WSZYSTKICH...?

Młody kierowca BMW uderzył w barierki oddzielające pasy ruchu na ulicy Ostródzkiej w Iławie. Nic mu się nie stało. Zniszczył swój samochód i barierki, za które 19-letni nowicjusz będzie musiał zapłacić. Policjanci ukarali go tylko pouczeniem. Zdaniem naszych forumowiczów, to za mało.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Piratowi-pouczenie-wystarczy/4906
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 19-01-2017

36288. 
Odnośnie wpisu numer: 36282

Dotacje na sport.
Powinien być współczynnik zwiększający kwotę dotacji odpowiednio za sukcesy w gradacji: kraj, europa, świat.
Niech radni trochę się wysilą umysłowo i wprowadzą jakiś regulamin.
Marni kopacze piłki dostaję forsę za marne wyniki w klasie "wieś". [...]
 Wojtek
 Iława, Czwartek 19-01-2017

36287. 
Odnośnie wpisu numer: 36285

Na 100 procent droga Susz-Iława będzie w piątek czarna jak należy żeby goście mogli dojechać na spotkanie noworoczne władz Susza do zajazdu w Chełmżycy.
Ciekawe czy po tak zakrapianym spotkaniu, jak to bywa zwykle, akurat w tym dniu nie będzie żądnych kontroli trzeźwości no okolicznych drogach.
 cookies
 Falknowo, Czwartek 19-01-2017

36286. 
Odnośnie wpisu numer: 36278

Panie Aleksandrze, skoro Pan wie lepiej jak powinna wyglądać promocja w ICK, proszę wybrać się na kawę do Pani dyrektor i przedstawić swoją koncepcję.
Promocją zajmuje się były dziennikarz Dominik Jaskulski, więc chyba wie jak to się robi.
Według mnie w promocję dużych imprez powinien się włączyć Wydział Promocja Miasta w ratuszu. Tak dzieje się np. w Ostródzie, Olsztynie itp.
 Marek
 Iława, Czwartek 19-01-2017

36285. 
Odnośnie wpisu numer: 36280

To, co się dzieje z drogą Susz-Iława to jakaś parodia i wywalanie kasy w błoto.
Odcinek Susz-Chełmżyca to tragedia. Od Chełmżycy do Iławy nieco lepiej. Jest tak samo od wielu wielu lat.
Niech się w końcu wezmą do roboty w starostwie zanim będzie za późno.
 kierowca
 Susz, Czwartek 19-01-2017

36284. 
Odnośnie wpisu numer: 36263

Słychać wycie?
ZNAKOMICIE!

Słychać żale?
DOSKONALE!
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 19-01-2017

36282. 
Odnośnie wpisu numer: 36261

Idąc tym Pana tokiem myślenia, to każdy nauczyciel jest finansowany z budżetu miasta.
Nauczyciele uczący wychowania fizycznego w klasach sportowych mają również lekcje z innymi klasami. Są pracownikami G1. Klasy sportowe to tylko część ich etatu. To, że trenerzy utrzymywani są przez miasto to totalna bzdura i kłamstwo.
Budynek bazy wioślarskiej utrzymywany jest z kasy miasta tak jak każdy inny obiekt miejski: hala sportowa, stadion, orliki itd. Dlaczego, mówiąc o finansach wioseł, mówi się o utrzymaniu bazy przez miasto i wlicza się to w całość? Natomiast jeśli mówi się np. o piłkarzach to nikt nie wspomina o tym, że miasto utrzymuje stadion.
Zgadza się, że w Iławie mamy wiele dyscyplin sportowych i stowarzyszeń. Ale dyscypliny, które wyraźnie odnoszą największe sukcesy to siatkówka, wioślarstwo i żeglarstwo.
Kwestia podejścia do sposobu finansowania sportu zawsze będzie kością niezgody. Są tacy, którzy uważają, że każdy powinien dostać po równo czy też proporcjonalnie. Ale są też tacy, którzy uważają, że finansowanie w dyscyplinach odnoszących największe sukcesy na arenie nie tylko ogólnopolskiej powinno być współmierne do osiąganych sukcesów.
 obserwator [125]
 Iława, Czwartek 19-01-2017

36280. 
Odnośnie wpisu numer: 36271

Potwierdzam.
Droga z Iławy do Susza to zimą katastrofa. Niby tak nowa, a o tej porze strach nią podróżować.
Dojeżdżam do pracy codziennie od kilku lat do Iławy. Zarówno tamten sezon jak i obecny jest katastrofalny jeśli chodzi o odśnieżanie czy piaskowanie. Nie na czas zepchnięte błoto pośniegowe po spadku temperatury nocą często skutkuje koleinami lodowymi, które później są do nierozjeżdżenia przez kilka tygodni.
Pan dyżurny, który obsługę ten teren, zawsze już od dwóch lat na moje telefoniczne interwencje powtarza, że on ma 4h na reakcję od zamiany warunków na drodze.
To jest naprawdę WSTYD, aby ta sama droga wojewódzka na pograniczu województw była z naszej strony w województwie warmińsko-mazurskim zawsze biała i zlodowacona, a w pomorskim - odśnieżona i czarna.
Tylko KURIER może pomóc :)
 driver
 Susz, Środa 18-01-2017

36278. 
Odnośnie wpisu numer: 36276

Panie Marku. [...]
Nie jestem mnichem. Nie wiem skąd Pan domniema, że niby mieszkam w klasztorze. Ascetą też nie jestem. Porównanie mnie do pustelnika jest oksymoronem.
[...] Reklama, o której Pan napisał, jest śmiechu warta. Jak osoba z np. Nowego Miasta Lubawskiego albo z Ostródy ma się dowiedzieć o imprezie w Iławie? Z profilu ICK na portalu Facebook?
Promocja ICK leży, i to od wielu lat. I to nie jest tylko moje zdanie, lecz zdanie bardzo wielu osób. To Pan ma bardzo lakoniczne podejście, skoro nie jest świadom tego problemu.

* * *

Panie Marku, raczysz pan sobie żartować chyba z tą opinią. Imprezy ICK są promowane [...] w lokalnych mediach i tu się to kończy. Nic więcej i nigdzie więcej.
Festiwale typu Fama, Jazz, młodzieżowe koncerty - jeżeli chodzi o ich promocję - to leżą. Dlatego też frekwencja na nich jest żenująco niska. Pod sceną bawią się niemal sami tylko iławianie, bo w regionie nic o tych imprezach nie słychać.
Dziwić może, że Pani dyrektor Wiśniewska nadal utrzymuje w ICK cały etat na te działania. Policzyć można, że kosztuje to rocznie jakieś 35.000 - wypłata, podatek, zus. To drogo jak na marnych kilka newsów w lokalnej prasie, portalach społecznościwoych i w gablotach.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Środa 18-01-2017
Odp. 
Panie Aleksandrze, literówka w Pana nazwisku to również nasza wina, polegająca na przeoczeniu błędu autora, bo oczywiście niemal wszystkie wpisy są na bieżąco moderowane i adiustowane pod kątem rażących błędów. Sorr.
 moderator dyżurny

forum@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/forum
 KURIER IŁAWSKI, Środa 18-01-2017

36277. 
Odnośnie wpisu numer: 36101

Po ukochanych marketach biedronkach i lidlach teraz sieć KAUFLAND musi ratować zatrudnienie podnosząc płace dla dotychczasowych i nowych pracowników.
Ha! Nowy układ zbiorowy podnosi płace odbijając się od dotychczasowego minimum.
Brawo! To są kolejne pozytywne skutki programu demograficznego 500+

#JakŻyć
 Ola Mała
 Iława, Środa 18-01-2017

36276. 
Odnośnie wpisu numer: 36272

Panie Krygier, mieszka Pan chyba w pustelni.
Każda impreza ICK [i nie tylko] jest reklamowana w mediach na portalach społecznościowych, na portalach internetowych i stronach własnych, a także w gablotach miejskich [...]
Rozumiem, że każdorazowo trzeba do Pana zadzwonić i poinformować osobiście. Ma Pan bardzo lakoniczne podejście do tematu.
 Marek
 Iława, Środa 18-01-2017

36275. 
MARTWE NOWORODKI NA BALKONIE
TRAGEDIA ZE ZNAKAMI ZAPYTANIA

Sekcja wykazała, że na balkonie bloku w Iławie znajdowały się dzieci płci męskiej, które pochodziły z ciąży bliźniaczej i urodziły się żywe. Ta okoliczność powoduje, że podejrzewane jest dzieciobójstwo. Tydzień po porodzie matka zmarła. Środowisko określa ją jako zrównoważoną i zaangażowaną w byt swoich pociech.

Szczegóły przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Środa 18-01-2017

36273. 
Odnośnie wpisu numer: 36150

...wystarczy, że ty mistrzu dorastasz Janowi Szynace wyżej niż do pięt, na przykład - do kolan.
Ot mentalność niewolnika wytresowanego w czasach komunistycznego PRL-u oraz zabalsamowanego w 25-leciu po zdradzieckim układzie Okrągłego Stołu.
Ok, bez przekomarzania.
Jeszcze raz. Pułap konkretu.
Budżet miasta Iławy ma jemu na pstryk-życzenie podarować 250 tysięcy złotych rocznie z obowiązkowych podatków od gruntu i hali, a on wspaniałomyślnie zatrudni raptem 10 ludzi do pracy. I ty nazywasz to przedsiębiorczością, tak...?
To jest rozbój w biały dzień.
Jeśli zaraz jutro utworzę te 3 miejsca pracy, to czy oznacza to, że mogę wycyganić od budżetu miasta z podatków adekwatne do żądań Szynaki (dzielone przez 3) 83 tysiące złotych, co?
Osobny temat: czy ja komuś robię łaskę, że stworzyłem 3 lub nawet 100 miejsc pracy? Oczywiście, że nie. Stworzyłem, bo kalkuluję, że wyjdę na tym do przodu. Dając wypłatę niejako kupuję czyjś czas, intelekt i ręce. To normalna transakcja handlowa, tyle że spersonalizowana. Strony umówiły się na "coś za coś".
Zapamiętaj.
Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i podatków.
Wszyscy.
Jeśli taki Szynaka, któremu kibicuję żeby rozwijał się pod same niebiosa, coś chce wyjąć ze wspólnego gara publicznego, to musi coś do niego włożyć. Nie może być inaczej, bo to byłby rozbój.
Póki co mamy tu kpiny z ludzi, z podatników, z radnych, z burmistrza - z całej społeczności.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 17-01-2017

36272. 
Odnośnie wpisu numer: 36268

...no i dlatego promocja imprez w ICK wygląda jak wygląda. Bo to widz powinien przyjść i się interesować, a nie ICK promować imprezy.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Wtorek 17-01-2017

36271. 
Poproszę redakcję Kuriera o interwencję w sprawie zimowego utrzymania drogi Iława-Susz.
Droga jest utrzymywana przez firmę pana [...], który jest emerytowanym kierownikiem zarządzającym drogami [...]. Od kilku lat firma tego pana wygrywa przetargi na zimowe utrzymanie dróg w [...]. Stan utrzymania kontrolują oczywiście wieloletni koledzy tego pana i po koleżeńsku stwierdzają, że droga jest "należycie obsługiwana". Za te kłamstwa i manipulacje w dokumentach wypłacane jest sowite wynagrodzenie. [...]
 pług
 Iława, Wtorek 17-01-2017

36270. 
Odnośnie wpisu numer: 36255

Tu nie tyle chodzi o promieniowanie, co o zasadę.
Bo po raz kolejny to nie mieszkańcy mogą skorzystać z dofinansowania do "EKO", tylko jakiś inwestor X, no i oligarcha.
A jak mieszkańcy się zorientują, że też mogą z czegoś mieć korzyść, to okaże się, że zabraknie dofinansowania.
Ten biznes kokosów nie przyniesie ani TEMU PANU, ani naszej gminie. Gdzie jest spotkanie mieszkańców z inwestorem, wójtem i tym panem, co po raz kolejny próbuje zrobić biznes bez wiedzy mieszkańców...? Zorganizować i poinformować mieszkańców o wszystkich za i przeciw, to nie grzech, ale powinność gminy.
Ciekaw jestem tylko jednego, czy w razie awarii instalacji fotowoltaicznej inwestor lub gmina wypłaci mieszkańcom odszkodowania jeżeli wieś pójdzie z dymem. Bo z tego co mi wiadomo, takie farmy stawia się daleko od zabudowań. [...] ALE NIE W CENTRUM WIOSKI.
 Egon
 Szwarcenowo, Wtorek 17-01-2017

36269. 
Odnośnie wpisu numer: 36267

Kolego!
Wysoko w rożnych konkursach może być bardzo ułudne, podobnie jak wysokie miejsca nawet na olimpiadzie sportowej nie musi dowodzić o poziome kultury fizycznej w kraju.
Ja wolałbym widzieć doskonałych nauczycieli, lecz nie przez pryzmat ich uczniów osiągnięć w konkursach, bowiem koncentracja nauczycieli na tylko najlepszych chowaniu, to droga ślepa w edukacji masowej, inaczej: klasowej (szkolnej).
Owszem odkrywać utalentowanych i wspierać ich przez dodatkowe zajęcia, to inna już historia. Natomiast szaleństwo rankingów i nastawienie szkoły na rankingi nie musi iść w parze z doskonałą nauką w szkole. Oczywiście, że ranking powiązany jest z wysokimi miejscami uczniów w konkursach.
Cofając się 40 lat nazad nikomu nie przyszło do głowy o uczestniczeniu w konkursie ucznia a szkoły w rankingu, tylko głowił się, by z matmy, polaka czy fizy zdać na 4 a moze 5, by dostać się na dobrą uczelnię. Przy takich ocenach, ten co wybrał się do akademii czy uniwerku czy polibudy, zdawał na uczelnie, proszę państwa. Tak było po naszym iławskim liceum Żeromka. Tak było!
Uwaga! KONIEC KORKÓW! Rozumiecie? KONIEC szachrajstwa za kasę!
 Marszałek
 Iława, Wtorek 17-01-2017

36268. 
Odnośnie wpisu numer: 36266

ICK nie jest od załatwiania sponsora. To sponsor winien przyjść do ICK. Ludzie, mylicie pojęcia.
WOŚP to nie jest obowiązek. To akcja ludzi dobrej woli, której istotą jest publiczna zbiórka pieniędzy, a nie fajerwerki. Wszyscy ludzie chcący pomóc od serca, darczyńcy - przynoszą do sztabu przedmioty, gadżety (wrzucają do puszek itp).
A ICK za co ma się wstydzić? Za to, że się włączyło do akcji? (a nie musi).
 Marek
 Iława, Wtorek 17-01-2017

36267. 
Odnośnie wpisu numer: 36240

To co dzieje się ze świetnym kiedyś "Żeromkiem" widać po najlepszych gimnazjalistach z Gimnazjum w Bielicach.
Szkoła ta jest często dopiero ich trzecim wyborem. Jeśli w ogóle. Jeśli decydują się na Iławę, to wolą "budowlankę".
Dużo z nich ucieka z naszego regionu kierując się do liceów toruńskich i tam podnoszą średnią.
"Żeromka" trzymało ostatnio jeszcze ich gimnazjum, do którego szli najlepsi uczniowie z regionu. Gdy go zabraknie słabo widzę to liceum, bo najlepsi dalej będą odpływać - zwłaszcza, że licea olsztyńskie też mocno pną się w różnych rankingach i co roku mają coraz lepsze wyniki.
 Franek Olender
 Bielice, Wtorek 17-01-2017

36266. 
Odnośnie wpisu numer: 36262

Również rozczarował mnie fakt braku "światełka do nieba" w Iławie.
Zabraliśmy dzieci na światełko do nieba wyjątkowo do Iławy.
A tu NIC, zero!
Wstyd ICK, trzeba było sponsora załatwić - takie duże miasto...
 Marycia
 Wikielec, Wtorek 17-01-2017

36265. 
Odnośnie wpisu numer: 36263

Może rzeczywiście samorządowcy za długo siedzą na stołkach?
Ale jak ja obserwuję miejscowych PiS-owców, to cierpnę.
Mierność i wierność. Czy z tymi cechami ludzie coś potrafią zrobić?
[...]
Dlaczego więc wymieniać dobrych gospodarzy na bylejakość?
 emerytka
 Iława, Wtorek 17-01-2017

36264. 
KIEROWCA RANNY PO ZDERZENIU Z POCIĄGIEM

Policjanci badają okoliczności nocnego wypadku. Około godziny 2:30 w niedzielę na wysokości Szeplerzyzny koło Jamielnika na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg towarowy uderzył w renaulta scenica prowadzonego przez 47-latka z Iławy.
Auto zostało przeciągnięte przez pociąg kilkaset metrów. Kierowcę z niegroźnymi obrażeniami zabrano do szpitala. Maszynista był trzeźwy.
Co do kierowcy – wykaże badanie krwi.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 16-01-2017

36263. 
Dziś jest "blue monday"! [niebieski poniedziałek].
PiS znowu deklasuje w sondażach a wstrętny Kaczor zapowiedział nową ordynację wyborczą, która ograniczy do dwóch kadencji kandydowanie burmistrzów i wójtów.
I co wy teraz bidulki zrobicie? Tyle już roboty zrobione, tyle balów, tyle fotek, kupowania ludzi stanowiskami i nagle może się okazać, że trzeba będzie iść na emeryturkę albo do pośredniaka.
Spójrzmy tylko na cały nasz [...] region - wszyscy burmistrzowi i wójtowie nie mogliby starować ponownie na stanowiska dotychczas pełnione.
Tragedia!
Układy budowane całymi latami, tajne plany wygrania kolejnych wyborów po prostu szlag trafi. Ratuj się kto może przed wstrętnym Kaczorem!
 konik bujany
 Iława, Poniedziałek 16-01-2017

36262. 
[...] Jestem rozczarowana, że nie było w Iławie "światełka do nieba".
Przecież to tradycja zakończenia WOŚP.
ICK tłumaczy, że pieniądze wydane na fajerwerki przeznaczył na WOŚP, więc ja się pytam: w jakiej kwocie? Bo nigdzie nie ma o tym wzmianki.
Gdyby Jurek Owsiak chciał zaprzepaścić tę fajną tradycję to na pewno by o tym powiedział. [...]
 Agnieszka
 Iława, Poniedziałek 16-01-2017

36261. 
Odnośnie wpisu numer: 36254

Były czasy, kiedy piłkarnictwo w Iławie otrzymywało 100 tysięcy złotych tylko dla 11 graczy na wypłaty miesięczne.
Nie wiem dlaczego nie mówi się, że np. w WiRze trenerzy i nauczyciele w klasie mistrzowskich wioseł w G-1 zatrudnieni są z budżetu Ratusza. To już nie są pieniądze? I bardzo poważne.
A utrzymanie obiektu nad Jeziorakiem, to kto na to płaci? Owszem, reszta to już rodzice dokładają: wyjazdy, obozy sportowe i dziesiątki innych wydatków, jak naprawy, paliwo, przewozy itd.
W Iławie mamy mnóstwo stowarzyszeń ze strefy kultury fizycznej i każdy chce wsparcia.
Dawniej w szkołach były godziny płatne dla nauczycieli prowadzących SKS-y, co pokrywało gros wydatków na szkolenie młodzieży.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 16-01-2017

36260. 
Chodzi mi o iławską służbę zdrowia.
Pod koniec grudnia chciałam zapisać się do jakiegokolwiek lekarza rodzinnego, jednak bez skutku - wszędzie ta sama gadka: BRAK MIEJSC. Możliwa rejestracja dopiero na wiosnę.
Ludzie! Jak żyć? Skoro nawet do lekarza rodzinnego nie można się zapisać (wybrać swojego). Czy wszystko ma się teraz sprowadzać do prywatnych wizyt? Nie tylko u specjalistów.
Zostaje wizyta na szpitalnym SORze, ale siedząc tam z kaszelkiem obok kogoś z połamaną ręką można się poczuć dziwnie.
 młoda iławianka
 Iława, Poniedziałek 16-01-2017

36259. 
Samorządowców spotkania noworoczne, różne okazje tyleż opłatkowe, co bezbożne, a nawet z pieskami w schronisku, nie mówiąc o dziesiątkach innych - sięgają śmieszniejszego apogeum.
Od balu do balu, od bankietu do bankietu, od wyżerki do wyżerki - oto moda ostatniego 30-lecia Polski postsowieckiej.
Takie wylewne, nie za kołnierz przecie, odbyło się spotkanie kropione na wójtowej roli w restauracji Łabędź z udziałem naszego kochanego Wójta Krzysztofa Harmacińskiego.
Filarem i w ogniu gorącego zainteresowania na spotkaniu była nie tyle gościna, co udział pięknej i ślicznej sportsmenki, nota bene, krewnej sołtysowej z Nowej Wsi. Gwiazdą uroczystości była mistrzyni świata MMA - Joanna Jędrzejczyk, co na turnusach świata królowała nie od dzisiaj. Przyjechała do pensjonatu „Łabędź” w Nowej Wsi, by ją tutaj śledził utracjuszy rozmarzony wzrok.
A wzięcie śliczne dziewczę miało bez opamiętania, że musiała często i gęsto pozować dla fotografa. Na 63 fotki wykonane, aż 33 było z Panią Joanną. A ja z Wójtem fotki nie mam jeszcze żadnej...
 Marszałek
 Iława, Niedziela 15-01-2017

36258. 
Odnośnie wpisu numer: 36250

PSL cały czas jedno i to samo.
[...] Pomysłów im nie brakuje. Kreatywni. Szkoda tylko, że... no właśnie... Skoro nie wypalił interes z wiatraczkami, to rzucili się na ptaszki. Jak im to zablokowali, to chcą świecić panelami. Ciekawy zbieg okoliczności i to na tym samym terenie.
PSL to jednak bogata gwardia. Może byście tak w szkołę w Czachówkach zainwestowali. Stoi i marnieje. Dom Dziecka otworzyć albo Dom Spokojnej Starości. Takich miejsc brakuje.
Skoro taki kapitał z wicherku zmarnować się nie może, to zainwestować w ludzi sam Pan Bóg wam pomoże.
 Robak
 Biskupiec, Niedziela 15-01-2017

36257. 
Odnośnie wpisu numer: 36240

Kiedyś było to bardzo dobre Liceum.
Chodziłam tam, tyle że w roku 2007 pisałam maturę, wiec trochę czasu minęło. Od paru lat niestety, ale szkoła traci na renomie. Słyszałam wiele komentarzy na ten temat. Szkoda, bo spędziłam tam swoje super lata.
 Kama
 Iława, Sobota 14-01-2017

36255. 
Odnośnie wpisu numer: 36250

Wiadomo, że biznesmen ze Szwarcenowa zabrał się teraz za interes na fotowoltaicznym ustrojstwie i zbiera pisemne zgody od sąsiadów. [...]
[...]
Jednak to przedsięwzięcie akurat nie śmierdzi i nie promieniuje. Takie są bynajmniej opinie. [...]
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Piątek 13-01-2017

36254. 
Podział pieniędzy publicznych na sport w Iławie to skandal.
Marni kopacze piłki i ich fani demolujący stadion i nawet miasto otrzymali około 120 tysięcy złotych, czyli jest to nagroda za wandalizm i miernotę.
A sportowcy osiągający medale europy i świata - np. żeglarze i wioślarze - otrzymali marne 30 tys. zł. Tak docenia się sportowców rozsławiających Iławę w kraju i na całym świecie.
Na tym polega sprawiedliwość naszych wspaniałych radnych i burmistrza.
 Wojtek
 Iława, Piątek 13-01-2017

36253. 
MAKABRYCZNE ZNALEZISKO. IŁAWA W SZOKU!

Do szpitala w ciężkim stanie trafiła karetką 35-latka, która krwawiła z dróg rodnych. Po zbadaniu Olgi P. ginekolog zawiadomił policję, która w mieszkaniu przy ul. Grunwaldzkiej znalazła zamarznięte ciała dwójki bliźniaków. Kobieta po porodzie (!) ukryła je na balkonie, więc śledczy wstępnie zakwalifikowali sprawę jako dzieciobójstwo. Sprawczyni zmarła w szpitalu. Była już matką piątki dzieci w wieku 3-15 lat, którymi obecnie zajmuje się babcia.

Po śmierci również matki, tylko sekcja wszystkich trzech ciał pozwoli dokładnie ustalić czy dzieci były martwe już w łożysku jako jeszcze płody, czy jednak zmarły po urodzeniu jako noworodki. Dopiero te ustalenia dadzą podstawę dla lokalnej społeczności do wyrobienia sobie rzetelnej i uprawnionej opinii, a prokuratorom – do klasyfikacji prawnej.

Więcej przeczytacie w najbliższym wydaniu Kuriera od środy 18 stycznia.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 13-01-2017

36252. 
Odnośnie wpisu numer: 36241

Można wpłynąć bardziej na szeroki przestwór oceanu, ale nigdy na zmianę kierunku drogi państwowej DK-16.
Otóż ona, krajowa "szesnastka", od dawien dawna biegnie przez centrum miasta, zaś obwodnica, a raczej już trasa bardziej średnicowa, jest drogą wybudowaną przez samorząd lokalny.
[...] Ci, którzy wiedzą jak jechać - nie jadą przez miasto, lecz bokiem. Albo w lewo, albo w prawo.
Reszta, co nie widzi, że na sto metrów przed rondem ostródzkim mamy niebieski znak informacyjny, że na Grudziądz można skręcić w prawo w średnicówkę, niestety jedzie prosto do miasta.
Czemu taki bałagan? Powiem wam kochani.
Burmistrz Maśkiewicz namieszał i zostawił [...], bo go wtedy akurat sąd rozliczył za numery finansowe w Lubawie, gdy "budowano" nieistniejące ulice a kasa sama się ulatniała nie wiadomo gdzie.
Po nim Ptasznik zapomniał dostawić jednego ekranu tuż koło ronda Dąbrowskiego. Tam stoi taki czerwony komunalniak, co za blisko stoi jezdni. Normy hałasu przekroczone no i przepisy środowiskowe złamane. Nie ma więc szans żeby państwowa GDDKiA przejęła do siebie w zarząd takiego potworka.
Tak to nasi fachowcy od zarządzania po szkołach rolniczych narobili bez żadnej kary za niegospodarność, że pomimo wywalenia ciężkich milionów złotych na budowę obu dróg kierowcy wielkich ciężarówek nawet 40 ton narażają ludzi na śmierć w centrum miasta. Policzył ktoś ile po drodze mają przejść dla pieszych? Policzył ktoś ile razy na rondach wielkie bale drzewa spadały na ziemię?
Bo my, starzy ORMO-wcy, dobrze wiemy co w tutejszej trawie piszczy...
 ORMO-wiec
 Iława, Czwartek 12-01-2017

36251. 
SAMOTNIK Z WYBORU

Co takiego powoduje, że człowiek wybiera ucieczkę jak najdalej od ludzi, nawet do lasu? Ba, i wybiera samotnię nawet wtedy, gdy na dworze trzeszczy bezlitosny mróz...

O historii niesamowitego „Kazika” czytaj na stronie 9 w Kurierze.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 12-01-2017

36250. 
Odnośnie wpisu numer: 36227

Twoja opinia jest w pełni trafna.
PSL w naszej gminie Biskupiec działa wyjątkowo prężnie, ale tylko pod siebie i do kieszeni, ale co się dziwić skoro wśród nich to radni powiatu nowomiejskiego.
Najpierw chcieli mieszkańców załatwić wiatrakami. Nie udało się, biedaki mieli pecha, bo "chłopki" (jak określa nas oligarcha ze Szwarcenowa) zblokowali mu inwestycję.
Potem "TEN PAN" wpadł na pomysł, żeby mieszkańców Czachówek i Krotoszyn rozsławić jak Żuromin, gdzie stoi kurnik przy kurniku a oddychać nie ma czym.
Teraz "ten pan" po raz kolejny chce robić biznes, ale tym razem na fotowoltanice. Nie na swoje potrzeby, ale pod jakiegoś inwestora z Wejherowa. Chce robić biznes na obstawianiu rolnej ziemi panelami słonecznymi - to się nazywa "gospodarz"!
Moje zdanie jest takie, że oligarcha ze Szwarcenowa, jak i inne hieny łase na łatwą kasę na krzywdzie ludzi, są w stanie zrobić tylko tyle, na ile pozwolą im mieszkańcy. A sami widzicie, że do tej pory ludzie potrafią się skrzyknąć i skutecznie bronić.
Niech to jest pocieszeniem dla wszystkich sponiewieranych mieszkańców GMINY BISKUPIEC.
 Egon
 Szwarcenowo, Czwartek 12-01-2017

36247. 
Odnośnie wpisu numer: 36240

Mam dziecko w ogólniaku żeromka, ale na nasze szczęście już w klasie maturalnej.
Mogę dziś powiedzieć, że to była kpina a nie edukacja. A jak przygotowują młodzież do matury, to pożal się Bóg. Najważniejsze są oceny z próbnej matury do której tych dzieci nie przygotowano! A potem nastawiać za to jedynek z wagą 3 lub więcej, to dopiero mistrzostwo. I co? Straszenie, że do matury nie dopuszczą.
Organizacja zajęć dodatkowych czy innej pomocy przedmaturalnej to marzenie. [...]
Nie chcę na razie pisać reszty o tej chorej sytuacji, bo to do kuratorium się nadaje i prokuratora, ale jak dzieciak skończy tę pseudo-szkołę i zda (mam wielką nadzieję) maturę, to wtedy pokuszę się o szerszą wypowiedź ze szczegółami.
Wspomnę o kasie jaką muszę ładować im do kieszeni przy korepetycjach!
 zainteresowana
 Iława, Czwartek 12-01-2017

36246. 
ZWYRODNIALI MORDERCY KRYLI SIĘ OBOK NAS

Policjanci z Iławy zatrzymali dwóch podejrzanych o morderstwo 19-latka ze Świnoujścia. Jeden z domniemanych morderców ciągle jest na wolności. Czy również schował się w okolicach Iławy?

Zobaczcie najnowsze wydanie papierowe Kuriera od środy 11 stycznia.
 KURIERZY
 Iława, Środa 11-01-2017

36244. 
Taką mam hipotezę.
Ciekaw jestem reakcji Wojciecha Szymańskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Iławy - w sytuacji, gdyby frakcja PO-NO-SLD rozpoczęła blokadę sali plenarnej ratusza.
Nawet jestem tego baaaardzo ciekaw zważywszy, że mnie ręka świerzbi, by co niektórym żebra policzyć. Ale pielęgniarka jest tam w Radzie, wiec miałby kto stłuczenia i rany opatrywać.
Szkoda, że Burmistrz strażników miejskich z torbami puścił. Daliby radę.
 Marszałek
 Iława, Środa 11-01-2017

36241. 
Mam prośbę aby nasze władze miasta Iławy wreszcie wpłynęły na to, żeby samochody ciężarowe nie jeździły przez centrum miasta ulicami Kościuszki i Niepodległości.
[...] W końcu jest 2-częściowa obwodnica i te pojazdy mogą tam jeździć.
 Ania
 Iława, Wtorek 10-01-2017

36240. 
Odnośnie wpisu numer: 36237

Zdegradowane przez macherów politycznych ze starostwa Liceum im. Żeromskiego w Iławie powinno się codziennie wstydzić wymieniać nazwisko swego wielkiego patrona.
Ostatni prawdziwi nauczyciele, których uczyć pasją i misją było - już leżą niestety w grobach.
Niektórzy z obecnych pracują nad swoim image, ale tym [...].
Szkoda ostatnich gimnazjalistów tam posłać... Wstyd!
 Marszałek
 Iława, Wtorek 10-01-2017

36239. 
Odpowiadamy przypominając niezmiennie:
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 10-01-2017

36237. 
Jest ranking LO w Polsce.
Jedno z największych, najwybitniejszych i najdroższych korepetytorów Liceum Ogólnokształcące w Iławie zajęło dopiero 439 miejsce na 500.
Wstyd się przyznać, że taki ochłap się kończyło.
Dawać dawać, kasa kasa kasa misie, ranking nic nie mówi. Tylko kasiuta się liczy...?! Belfrowie, co jest...?!
 przedsiębiorca poborca
 Gdańsk, Wtorek 10-01-2017

36236. 
UWAGA RODZICE!
Od 1 stycznia koniec płacenia haraczu.
Rodzice realizujący obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego (i starszych) w publicznych przedszkolach muszą ponosić już tylko opłaty za wyżywienie dziecka.
Zniesiona została możliwość pobierania przez burmistrza (wójta) opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznej placówce wychowania przedszkolnego.
Ma to związek z tym, że 6-letni uczniowie uczęszczający do przedszkoli objęci zostaną subwencją oświatową.
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 10-01-2017

36234. 
Odnośnie wpisu numer: 36210

Kupi Pani kawałek Iławy np. wyspę za 100 baniek, wybuduje most i zrobi przestrzeń dostępną dla "przeciętnego podatnika". Albo lepiej: dom weterana i wyremontuje. Może też młyn...
W Iławie jest nadal od grama niezagospodarowanej przestrzeni należącej do miasta, która czeka, a jak inwestor zaczyna coś robić na swojej ziemi, to komentarze, że źle, że "Ja" chcę coś innego.
Dziwi taka lekkość w wymaganiach, np. ktoś wybuduje dom i komentarze, że brzydki, że "Ja" bym to zrobił "lepiej".
Cała ta infrastruktura powstaje dla klientów. Inwestor wykona ją w taki sposób, aby jak najwięcej klientów z tej infrastruktury korzystało. To nie jest galeria czy fontanna, która ma ładnie wyglądać, tylko zaplecze wspomagające prowadzenie biznesu.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Wtorek 10-01-2017

36233. 
Rady miast i gmin mają obowiązek informowania w BiP o terminach sesji oraz ich porządku. [...]
Miasto Iława podaje porządek oraz projekty uchwał. W Zalewie informacje o sesji rady z reguły pojawiają się z kilkudniowym wyprzedzeniem, choć czasem dopiero po sesji.
Gmina Wiejska Iława oraz Kisielice nie podają. [...]
 Praworządny Obywatel
 powiat iławski, Wtorek 10-01-2017

36230. 
Smog w całym kraju.
Również u nas robi się tragedia. Brak wiatru. Brak straży miejskiej.
Czy ktoś sprawdzi domki i wejdzie na prywatną posesję?
Urzędnik po południu odwiedzi piwnicę?
Pytanie do Burmistrza.

* * *

Prośba do Kuriera żeby zrobić wywiad z Burmistrzem czy jest badane zanieczyszczenie powietrza - wątpię.
Co robi urząd żeby tragedię smogową usunąć z naszych osiedli?
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 09-01-2017

36228. 
Odnośnie wpisu numer: 36210

Kilka słów na temat plotek i bredni odnośnie zagospodarowania półwyspu "Czapla".

Cytuję: "Plany można zmienić w trakcie budowy". (...)
Nie można. Obecnie przeciwdziałają bardzo restrykcyjne przepisy. Proszę nie pleść bzdur.

"Na przykład Hotel Stary Tartak też zabrał linię brzegową". (...)
Właściciel nie ma takiego prawa żeby zajmować linię brzegową. Póki co udaje mu się wałkować temat i nierzadko cwaniakować, aż wreszcie ktoś się wkurzy i skieruje tę samowolę na drogę ścigania administracyjnego, a następnie karnego. Dotąd przez tyle lat nie było chętnych (oprócz gadania i złorzeczenia) żeby złożyć odpowiednie wnioski o ściganie samowoli.
W naszej kochanej biurokracji dopóki nie ma wniosku, nie ma tematu.

"Przypuszczam, że na miejscu półwyspu Czapla będzie podobnie". (...)
Nie będzie. Nad brzegiem zatoki, czyli po części rzeki Iławki (od mostu Dąbrowskiego) oraz po części akwenu Dużego Jezioraka (na wysokości półwyspu) powstanie nadbrzeżna promenada z elementami małej architektury, przystani żeglarskich itp. Inwestor ma interes w tym, żeby teren był dostępny dla wszystkich, bo tylko wtedy wszelki biznes wodny będzie mógł tutaj się rozwijać.
 urzędnik
 Iława, Poniedziałek 09-01-2017

36227. 
Odnośnie wpisu numer: 36224

Kolejni, po gospodarzach ze Szwarcenowa, mają problem mieszkańcy żyjący w Czachówkach i Krotoszynach.
Biednym ludziskom skaczą do gardeł sute, ale wygłodniałe na kasę wilki z peeselowskiej watahy. Po nieudanym zamachu [...] na ludzką krzywdę mieszkańców w Szwarcenowie, nie udało się jednemu z nich wystawić wiatraków pod domem gospodarzy.
Nie wypaliło oligarsze w Szwarcenowie, więc teraz działa skrycie strategią na podstawionego tzw. słupa [...].
I tutaj, zapewniając o super-technologiach ekologicznych wspólnie z właścicielem gospodarstwa rolnego na [...] zamiarują wystawić kurniki. Technologia kurników, owszem nowoczesna jak na wiek XX, ale stara, bo 30-letnia. Podobnie dotyczy to wiatraków, demontowanych na zachodzie, odremontowanych i sprzedawanych Polsce.
Taka jest prawda.
Walczcie zatem dopóki jest jeszcze czas i nie pozwólcie, podobnie jak na Szwarcenowie wiatraków, by wystawi u Was kurników. [...]
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Niedziela 08-01-2017

36226. 
Odnośnie wpisu numer: 36124

A nie mówiłem...?!
Komuniści i złodzieje.
A nie mówiłem...?!
Lewactwo truchleje.
Czarne marsze, parasolki.
Wściekłe baby, mental-fleje.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 08-01-2017

36224. 
Odnośnie wpisu numer: 36194

Uwaga mieszkańcy Krotoszyn i Czachówek - inwestor się odwołał.
Alarm dla wszystkich!
Nie damy się! [...]
Siła i determinacja z Panią Iloną Boguszewską na czele!
Precz z kurnikami! [...]
 czuwający
 Czachówki, Sobota 07-01-2017


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 44 45 46 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 237 238 239 ... 386 387 388 następna ] z 388



102898833



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.