Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

34641. 
Odnośnie wpisu numer: 34636

Więcej można się dowiedzieć z Internetu niż od iławskich lekarzy.
Mało tego - kasują więcej niż specjaliści w Olsztynie lub Elblągu.
Żenada, ale jaki pan taki kram.
 na szczęście zdrowy
 Iława, Niedziela 31-01-2016

34640. 
Odnośnie wpisu numer: 34637

Był jeszcze trzeci czołg.
Stał przed obecnym starostwem, specjalnie sprowadzony z jednostki wojskowej z Ostródy, przez sekretarza PZPR Stanisława Komórka, jako wotum dziękczynne za "wyzwolenie" Iławy przez sojuszniczą Armię Radziecką spod jarzma okupantów hitlerowskich.
W czasach odrodzenia III RP, czołg został przekazany działaczom IKS-u na sprzedaż na złom, by zarobione pieniądze zainwestowali w rozwijającą się drużynę piłki nożnej w Iławie. Jednak z rozbiórką czołgu łatwo nie było, więc zaniechano przyjęcia podarunku.
 Marszałek
 Iława, Sobota 30-01-2016

34639. 
Odnośnie wpisu numer: 34634

Polityka to życie przecież nasze codzienne - od poczęcia aż po grób.
A życie jest formą istnienia białka.
Człek składa się z białek, zaś one - z 21 aminokwasów. Jedne z nich czerpie z produktów spożywczych, inne może sam wyprodukować.
 Marszałek
 Iława, Sobota 30-01-2016

34638. 
KRAKSA PIJANEGO

W piątek wieczorem na „16” między Nową Wsią a Rudzienicami Piotr D. zjechał swoją corsą na lewy pas jezdni, a potem do rowu, poważnie uszkadzając auto. Okazało się, że kierowca był pijany. Szczegóły w najbliższym Kurierze.
Jakie kary musi stosować sąd, by tacy ludzie wreszcie zmądrzeli...?!
 KURIERZY
 Iława, Sobota 30-01-2016

34637. 
Nawiązując do artykułu o zdobywaniu Iławy przez Rosjan i wrakach czołgów po podjęciu obrony przez Niemców [strona 6], to z dzieciństwa pomiatam dwa wraki czołgów.
Jeden był na wpół zatopiony w bagnie koło dworca, które obecnie już prawie zanikło. Czołg bez wieży był do połowy w wodzie od strony ulicy Wojska Polskiego. Później został zasypany wysypywanym gruzem. To miejsce znajduje się mniej więcej w miejscu obecnego nowego ronda pierwszego od miasta.
Drugi wrak był zatopiony częściowo w bagnie w lesie za drugim jeziorkiem (po prawej stronie szosy do Lubawy) i w latach 60-ych ktoś go wydobył, prawdopodobnie na złom.
 Andrzej
 Iława, Sobota 30-01-2016

34636. 
Odnośnie wpisu numer: 34635

Niestety - lekarz to nietykalny, uprzywilejowany, wszechmocny w swoim fachu, wspierany przez swoistą mafię kolegów.
"Niezależny" jak prokuratura, "niezawisły" jak sędziowie. Rzadko uda się kogoś posadzić do kryminału lub odebrać prawo zawodu.
Niech mi ktoś odpowie: co stoi na przeszkodzie, by wykonać nienaturalny poród, cięcie cesarskie, a już szczególnie zagrożoną ciąże. Czyżby to było nieuctwo, czy koszty na jakie "naraża" się placówkę usługową? (oni tak nazywają szpital, a pacjenta - klientem).
 Eskulap
 Iława, Sobota 30-01-2016

34635. 
Kilka razy czytałam artykuł dotyczący iławskich lekarzy, a szczególnie ginekologów. I płakałam, płakałam...
Niestety, i ja mogę się zaliczać do ich "dokonań". Może to jest już nieco przedawniona sprawa, ale mnie dotyczy nadal.
Ponad 17 lat temu, w 1998 roku, straciliśmy z mężem dwoje ukochanych dzieci - bliźnięta, tylko dlatego, iż nie chciano mi zrobić cesarskiego cięcia. To bardzo długa historia, nigdy publicznie jej nie opowiadałam, ale chyba jednak już mogę i chcę.
Czekam na odzew i zainteresowanie ze strony redakcji Kuriera.
 Dorota
 Iława, Sobota 30-01-2016

34634. 
Odnośnie wpisu numer: 34629

Ciekawe, czemu wcześniej Natasza lub Marszałek nie pisaliście na forum o lokalnych sprawach?
Jeśli interesuje was wielka polityka to piszcie na łamach ogólnopolskich gazet. Zostawcie to forum dla iławian, aby mogli porozmawiać sobie o lokalnych sprawach.
Zrobiliście z tego forum jakieś kretyńskie kłótnie o wielką politykę, zamiast - tak jak było wcześniej - pokazywać iławskie problemy, ujawniać sekrety lokalnych władz.
Ostatnio, jak się czyta forum, to tylko widoczne są ataki na partię PO. Może zajęlibyście się lokalnymi problemami.
 stary iławianin
 Iława, Sobota 30-01-2016

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

34630. 
Odnośnie wpisu numer: 34629

...dlatego ten wspólny "Marsz po Polskę" powinien rozpocząć się jak najszybciej. Taką datą niech byłaby w Iławie 1 marca w czerwonym kościele, a po niej - MARSZ przez IŁAWĘ.
Takie marsze są naszą ostatnią szansą obrony Polski, ostatnią bezkrwawą szansą.
Za Mickiewiczem zacytuję z Reduty Ordona frazę jedną i niżej następną:

Warszawa jedna twojej mocy się urąga,
Podnosi na cię rękę i koronę ściąga.
Tak było i tak dzisiaj jest, kiedy Polska
jedna podnosi rękę na Brukselę.

Lecz, gdy od ludzi wiara i wolność uciecze,
Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona
Obleją, jak Moskale redutę Ordona -
Karząc plemię zwycięzców zbrodniami zatrute,
Bóg wysadzi i tę ziemię, jak Ordon redutę.