Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie, felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Policja aresztowała... flagę
Kłopotliwe wodomierze i żal do prezesa
Krucha inwestycja sypie się
Szpital pozywa Kuriera do sądu i... przegrywa!
Pociągi wykolejone, naprawy poczekają
Złapali się za gardła
Gdzie są nocne patrole policji?
Kolejowy dramat pasażerów
Gotowa droga czeka na wstęgę
Wybory jak filmowa „Gra o Tron”
Szeryf „PUMBA” ruszył w miasto
Portfele władzy. Dyrektorzy powiatu
Zamieszany w przemyt heroiny
Kłopoty sądowe urzędnika starostwa
Trasa Iława-Susz. Przejazd na bezdechu
Maszt telefonii nie potrzebuje zgody?
Parking przy bankowej będzie praktyczny
Nowa dyrektor, nowe inwestycje
Podwójna PLATFORMA wzajemnego poparcia
Trzy stówki za jeden dzień roboty
Więcej...

Forum
Nie publikujemy bełkotu ani trollowania! Zwłaszcza anonimowego.

31712. 
Odnośnie wpisu numer: 31705

Głosowałaś na PIS i uważasz się za "człowieka prawicy"? To jest jakieś nieporozumienie. PIS nie był i nie jest "prawicą". To partia na wskroś socjalistyczna wymachująca tylko dla niepoznaki narodowo-katolicką frazeologią. [...]

Przedstawiciele prawdziwej prawicy [w czwartek] weszli do siedziby PKW w Warszawie. Odważyli się czynnie zaprotestować, bo zaakceptowanie wyników tych wyborów oznacza zgodę na bezprawie i demontaż systemu demokratycznego. Skala błędów PKW, które sygnalizowałem już ponad miesiąc temu, jest tak ogromna, że zakrawa na sabotaż.

Zgoda na 20% głosów nieważnych to zgoda na fałszerstwa na ogromną skalę. Wybory do rad powiatów i sejmików muszą zostać powtórzone, w przeciwnym razie setki tysięcy oszukanych wyborców będzie żyło w przeświadczeniu, że jedyną metodą przejęcia władzy w przyszłości będzie użycie siły. To będzie bomba z opóźnionym zapłonem, a konsekwencje dzisiejszego tchórzostwa i oportunizmu Komorowskiego i Kopacz będą nieobliczalne.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Piątek 21-11-2014

31711. 
Odnośnie wpisu numer: 31707

Już widać w jaki prawdopodobnie sposób zostały przekręcone te wybory.
I nie chodzi wcale o dziurawy system informatyczny w którym każdy, nawet nie haker, mógł dopisać sobie co chce.
Dziś należy poczekać na analizy dotyczące rozkładu nieważnych głosów i pokrywania się tego z mapami wpływów partii. A te pewnie niedługo już zobaczymy.
Jestem bardzo ciekawy, bo jeżeli by się to potwierdziło, to byłby ciekawy model rozpowszechniania się innowacji ;-)

 Krzysztof Kurpiecki
 Internetowo Dolne, Piątek 21-11-2014

31710. 
Odnośnie wpisu numer: 31703

Tylko ten jeden fakt już czyni te wybory skrzywionymi/zafałszowanymi - niestety. Organ państwowy wprowadził społeczeństwo w błąd.
Muszą być wybory samorządowe rozpisane na nowo.
 Edek
 Iława, Piątek 21-11-2014

31709. 
Odnośnie wpisu numer: 31705

To jest właśnie małomiasteczkowość.
Znowu ludziom zrobiono z łba marchewę, PO-wski układ dalej się utrzyma w powiecie. Dlaczego PiS-owcy to poparli i weszli w koalicję z PO? Czyżby tylko dla stołków? Żenada, dno.
Dopóki wyborcy nie postawią na nowe twarze, czy to w radach miejskich czy powiatowych, dopóty będzie szambo na naszym lokalnym podwórku.
Niestety.
Chce mi się rzygać jak pomyślę, że przez kolejne lata na fotelu starosty będzie nadal siedział awanturnik Rygielski i klakierzy z PO.
Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze...
 bob budowniczy
 Iława, Piątek 21-11-2014

31707. 
Znamy radnych SEJMIKU województwa w Olsztynie (okręg 2):

– PSL – PIOTR ŻUCHOWSKI, Iława
– PSL – Gustaw Brzezin, Ostróda
– PSL – JOLANTA SZULC, Nowe Miasto
– PSL – Teresa Nowakowska, Działdowo
– PiS – Józef Dziki, Ostróda
– PO – BERNADETA HORDEJUK, Iława

Jeszcze do czwartku nieoficjalne wyniki cząstkowe dawały mandat kolejnemu iławianinowi, Marcinowi Woźniakowi (SLD). Nie udało się.
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 20-11-2014

31705. 
Odnośnie wpisu numer: 31696

PiS już się poukładał w powiecie z PO.
Chłopcy z PiS w siedzeniu mają prawicowych wyborców. Pobiegli do PO Rygielskiego. Taki na przykład Marek Polański niby z PiS-u, a nigdy Pana starosty z PO nie zdradzi!
Dołączyli też Stanisław Kastrau, Tomasz Ewertowski, Marian Golder i zalewianin Piechotka. Pięciu radnych wybranych przez prawicowy elektorat oddaje się w jasyr do PO Rygielskiego.
Czy tego oczekiwaliśmy po naszych wybrańcach, my - ludzie prawicy?
Co na to władze wojewódzkie PiS-u?
Czy wiedzą o tej zdradzie parlamentarzyści pisowscy Zbigniew Babalski i Leonard Krasulski?
 wstrząśnięta
 Iława, Czwartek 20-11-2014

31703. 
Coraz więcej elementów układanki może świadczyć o celowym tworzeniu zaplanowanego chaosu.
Sama PKW w swojej instrukcji głosowania wprowadziła wyborców w błąd i stąd tak duża liczba głosów nieważnych, tworząc wymarzony obszar do fałszerstw. Chodzi o sformułowanie: „na KAŻDEJ Z KART stawiasz x przy nazwisku kandydata”.
Problem pojawił się w momencie, gdy wyborca zamiast jednej karty do głosowania otrzymał wielostronicową książeczkę. Mógł więc zasugerować się wcześniejszymi instrukcjami i postawić krzyżyk na... KAŻDEJ STRONIE, oddając w ten sposób głos nieważny.

 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 20-11-2014

31701. 
Odnośnie wpisu numer: 31697

Pan wójt Harmaciński powinien wyjaśnić otrzymywanie nie tylko statuetki "Eko Lidera Warmii i Mazur", ale również innych nagród-statuetek (np. Gmina Fair Play), które podobno kupił za pieniądze podatników. Pan wójt powinien mieć odwagę napisać wyjaśnienie na łamach Kuriera co jest prawdą, a co nie.
Jeżeli chodzi o kampanię Pana Jerzego Małka, to uważam, że była bardzo dobra. Szkoda, że wyborcy, którzy byli przeciwko Panu Harmacińskiego nie przyszli do urn.
 Ja
 Iława, Czwartek 20-11-2014

31697. 
Odnośnie wpisu numer: 27397

„Czas na zmiany” - jednak jeszcze nie teraz! Jerzy Małek zbliżył się z wynikiem do Harmacińskiego o 7%. W 2010 roku różnica wynosiła 1100 głosów na korzyść Harmacińskiego, teraz 511. Apelowałem do was, aktywu partyjnego PSL, w sierpniu 2012 roku, by Pana Małka zacząć promować, wyciągać z cienia – niebytu.
Na przykład Adam Żyliński już rok temu przedstawił jasno na łamach Kuriera, że ma zamiar wrócić na stanowisko burmistrza Iławy. Wy tak samo mieliście zrobić.
Jako wyborca oczekuję publicznych wyjaśnień na łamach Kuriera od Krzysztofa Harmacińskiego w sprawie tytułu "Eko-Lidera Warmii i Mazur" w kategorii "wójt". Trzeba tę sprawę wyjaśnić do końca. Jeśli Polska ma podlegać sanacji, to trzeba to zaczynać od dołów. Na warszawkę nie można już się oglądać.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Elizjum, Czwartek 20-11-2014

31696. 
Jako przeciwnik polityczny PO, mówię do PSL-u: nareszcie nadszedł wasz czas by przejąć władzę w regionach wchodząc w koalicję z PiS i pokazać, że potraficie odwrócić bieg historii Polski.
Dotąd tylko przyklepywaliście afery PO. Teraz z PiS-m tak już nie będzie, bo Kaczor prędzej was rozgoni i siebie też, niż pozwoli wam brać udział w złodziejstwie (coś jak PO) ale macie znowu szansę na WSPÓŁRZĄDZENIE Polską. Musicie trochę PiS-owi ustąpić, wyłapać aferzystów, i wtedy w sejmikach i powiatach pójdzie jak po maśle.
U nas w powiecie iławskim należałoby wejść PSL-owi w koalicję z PiS i Żylińskim. I gnać PO-wskie rygle.
W ratuszu miejskim podobnie. Bo Żyliński na pewno odda PiS-owi stołek polityczny wiceburmistrza i niech zasuwają do roboty, na przykład uczą młodzież patriotyzmu.
A trup z SLD niech już robi, co uważa. Jeszcze dyszy? Niech miny stroi.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 20-11-2014

31694. 
Odnośnie wpisu numer: 31682

Pani Hordejuk, gdyby zdobyła mandat radnej sejmiku - to w przypadku porażki w II turze walki o ratusz wyjdzie na zachłanną i skompromituje się w oczach wyborców, jawiąc się na wybitnie pazerną osóbkę, mimo że nie ma szans w starciu z Panem Adamem Żylińskim, a tak - rezygnując z kandydowania już teraz - wyszłaby z klasą i zachowała fotel w sejmiku.
 Katarzyna, lat 39
 Iława, Czwartek 20-11-2014

31693. 
Odnośnie wpisu numer: 31663

Przepis na wybory jest rzeczywiście prosty. Mieszkańcy Kisielic chcą zmian i odsunięcia PO, co potwierdza 61% poparcie wyborców dla Pana Rafała Ryszczuka.
Dotychczasowy Burmistrz Koprowiak, kojarzony z PO, miał poparcie w strażakach i pracownikach Urzędu Miasta i Gminy itp. co jest zrozumiałe, ale społeczeństwo Kisielic to więcej ludzi.
Pozostała część wyborców poszła na wybory i zagłosowała, czyli ci, którzy na wybory wcześniej nie chodzili.
Jest taka piosenka Anny Jantar: "Nic nie może przecież wiecznie trwać!"
 Mądry Wybór
 Kisielice, Czwartek 20-11-2014

31689. 
No i co, chłopaki z iławskiego PSL-u...?
Wójt Harmaciński znów waszych kandydatów do Rady Gminy położył na łopatki. Ma 13 radnych, a wy tylko 2.
Ha-ha! Wasz kandydat w obwodzie (Kałduny, Ławice) przegrał nie tylko z kandydatem od Harmacińskiego, ale nawet z kandydatem startującym z własnego komitetu i nie wspierała go żadna machina propagandowa.
 wyborca
 Ławice, Środa 19-11-2014

31688. 
Odnośnie wpisu numer: 31686

[...]
Jeszcze tylko Pan Adam Żyliński wymierzy decydujący drugi i ostatni cios tej matronie (od doradzania) i nasza Iława powoli zacznie się oczyszczać.
 kucharz
 Iława, Środa 19-11-2014

31686. 
Odnośnie wpisu numer: 31670

Potwierdzają się najwcześniejsze poniedziałkowe informacje „Kuriera” o rewelacyjnych wynikach iławskich kandydatów do SEJMIKU województwa w Olsztynie.
Oto okręg nr 2 – powiaty: iławski, nowomiejski, ostródzki, działdowski.

PSL – Piotr Żuchowski, Iława
PSL – Gustaw Brzezin, Ostróda
PSL – Jolanta Szulc, Nowe Miasto
PiS – Józef Dziki, Ostróda
PO – Wojciech Szadziewicz, Morąg
.... – tu odpadła Bernadeta Hordejuk (PO)
SLD – Marcin Woźniak, Iława

Szczegółowe wyniki personalne ze wszystkich miast i gmin na obszarze powiatów iławskiego oraz nowomiejskiego – w środowym Kurierze!
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 19-11-2014

31683. 
Odnośnie wpisu numer: 31578

Szanowna mamo.
Poruszyła Pani zagadnienie, które stanowi kwintesencję problemów naszej małej i dużej Ojczyzny: brak odpowiedzialności i odwagi cywilnej, bowiem
tak długo, jak urzędnicy i też nauczyciele nie będą rozliczani ze skutków (porażek i sukcesów - czego im bardzo życzę) swoich działań, tak długo będzie źle.
Nie chcę wnikać w strukturę zależności na linii samorząd miejski - grono pedagogiczne (dla przypomnienia: to pierwsze zatrudnia to drugie), bo zatomizuję problem.
Dla porównania: NIGDZIE w gospodarce rynkowej nie zachodzi sytuacja, żeby kiepski (tu: brak założonych celów) pracownik otrzymywał nagrodę. Prędzej otrzyma upomnienie i karę finansową. Nie widzę najmniejszego problemu, żeby podobny system montywacyjno-ekspijacyjny wprowadzić w życie w samorządzie lokalnym.
Odważnemu samorządowcowi, który poważy się na taki krok i skutecznie go zrealizuje, stawiam kolację i drinka z palemką.
 PhP
 Iława, Środa 19-11-2014

31682. 
Odnośnie wpisu numer: 31677

Pani Hordejuk nawet zdobywając mandat radnej do sejmiku ma prawo jednocześnie startować w II turze na stanowisko Burmistrza Iławy.
W przypadku porażki w Iławie, pozostaje radną sejmiku.
W przypadku wygranej na burmistrza, będzie musiała wybrać: sejmik lub burmistrz. Gdy wybierze burmistrza, do sejmiku w jej miejsce wejdzie kolejny z listy zainteresowanych sejmikiem.
 obeznany
 Iława, Środa 19-11-2014

31680. 
Odnośnie wpisu numer: 31673

W przeciwieństwie do wójta Harmacińskiego, Pan Jerzy Małek kampanię wyborczą prowadził uczciwie i z własnych pieniędzy, a nie [...].
 zzx
 gmina, Środa 19-11-2014

31677. 
Odnośnie wpisu numer: 31624

Jak to teraz będzie wyglądać w sytuacji Pani Bernadety Hordejuk? Gdy dostanie się do sejmiku i co dalej, jakie ma możliwości? Rezygnacja z mandatu do sejmiku, dalsze uczestnictwo w wyborach na burmistrza? Przyjęcie mandatu do sejmiku, rezygnacja z uczestnictwa w wyborach na burmistrza?
Niby wszystko jasne i klarowne, ale czy aby na pewno? A co się stanie w przypadku rezygnacji z mandatu do sejmiku i przegrania wyborów na burmistrza? Logika i uczciwość wobec wyborców powinny nakazywać, że w takim przypadku Pani Hordejuk nie będzie piastować żadnego z dwóch stanowisk, czyż nie?
Jeśli dostanie się do sejmiku, to czy powinna ryzykować ewentualną porażkę i pozostanie "na lodzie"? Bo, jeśli ma to wyglądać tak, że zrezygnuje z mandatu do sejmiku, ale w razie porażki w zmaganiach o fotel burmistrza (bardzo prawdopodobne) będzie mogła jeszcze "cofnąć" swoją decyzję i wrócić do sejmiku, to jest to bardzo nieuczciwe i nie powinno mieć miejsca!
Bardzo proszę kogoś kompetentnego i obeznanego o odpowiedź.
 JK
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31673. 
Mam pytanie do Pana Małka (PSL).
A skąd wziął Pan pieniądze na tak ekskluzywną kampanię wyborczą?
Te banery musiały sporo kosztować, wynajęty samochód z megafonem zwołującym na zebrania przedwyborcze, wynajęty samochód wożący baner, ogłoszenia w prasie. Czy to wszystko z emerytury tylko?
 wyborca gminny
 Windyki, Wtorek 18-11-2014

31670. 
W starostwie iławskim żałoba i duża nerwowość przez cały poniedziałek.
Nie można było doprosić się oficjalnych wyników do wtorku wieczorem.

RADA POWIATU IŁAWSKIEGO oficjalnie:

7 mand. – PSL
5 mand. – PiS
4 mand. – PO 1
2 mand. – PO 2 Porozumienie
2 mand. – KWW Żylińskiego
1 mand. – SLD

Szczegółowe wyniki personalne ze wszystkich miast i gmin na obszarze powiatów iławskiego oraz nowomiejskiego – w środowym Kurierze!
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 18-11-2014

31669. 
Czy roznoszenie listów wyborczych w kopercie zaadresowanej do konkretnej osoby z personaliami i adresem zamieszkania jest zgodne z prawem? Bo tu chyba kłania się ochrona danych osobowych [...].
Jestem oburzona, że na terenie gminy wiejskiej Iława rozdaje się adresy i dane mieszkańców gminy na lewo i prawo.
 oburzona
 Gromoty, Wtorek 18-11-2014

31667. 
Odnośnie wpisu numer: 31630

Na co liczył pan Małek? Liczył na to żeby coś w końcu zmieniło się w naszej gminie.
Bo pozwolę sobie zauważyć, że gmina to nie tylko Ząbrowo i Wikielec. Jest mnóstwo miejscowości w których jest potrzeba remontowania dróg które albo się rozpadają, bo przez lata nikt z tym nic nie robił, a jak już coś było zrobione, to jest do poprawy np. droga w Szałkowie w kierunku Jażdżówek, drogi w Kałdunach, Gromotach, Mątykach i wiele innych, które aż się proszą o naprawę (skandal).
Remonty małych szkół o których Harmaciński zapomniał albo nie chce pamiętać, bo przecież lepiej zamknąć wszystkie małe szkoły i dzieci niech dojeżdżają do odległych miejscowości.
Gdyby pan Małek wygrał to pozbawiłby Harmacińskiego korzystania z wszelkich imprez za które płacimy my podatnicy. Na przykład dożynki, dlaczego rolnicy nie bawią się za zamkniętymi drzwiami tylko elita, skoro to oni cały rok pracują w swoich gospodarstwach żeby godnie żyć. No ale nie, Harmaciński zbiera wszystkie laury.
Obłęd. Mogę tak godzinami pisać co jest nie tak w naszej gminie.
 bezradna
 Ząbrowo, Wtorek 18-11-2014

31663. 
Przepis na wybory w Kisielicach!
Chcesz być burmistrzem miasteczka? Podsyłaj poprzez znajomych pod lokale wyborcze samochody pełne osób lubiących [...], a później [...]. Organizuj ludziom darmowe kiełbaski i piwo po złotówce, obiecuj fabryki, których postawienie zajmie około 10 lat (a przypominam, że kadencja trwa wyłącznie 4 lata), obiecaj miejsca pracy w fabrykach, gdzie w fabrykach tej samej nazwy (tylko w innych miejscowościach) ludzi zwalniają, albo sami odchodzą, bo mało płacą.
Gospodarność? Uczciwość? Kampanie wyborcze i wszystko wokół było na prawdę "uczciwe"?
Zmiany? Tak, ich jesteśmy najbardziej ciekawi.
Gratuluję wygranej i mam nadzieję, że nowa władza nie zaprzepaści tego, co zostało zbudowane za kadencji naszego dotychczasowego burmistrza Koprowiaka a także, że będzie to kontynuowane, rozwijane, w międzyczasie doposażane nowymi pomysłami, bo przecież jak mówi nam przysłowie "nie taki diabeł straszny jak go malują".
 Popierając Demokrację
 Kisielice, Wtorek 18-11-2014

31661. 
Odnośnie wpisu numer: 31650

Tak zwany w mediach "skandal w liczeniu głosów" dla uważnego obserwatora nie jest żadnym "skandalem", lecz kolejną odsłoną powszechnie stosowanej w III RP psychomanipulacyjnej metody sprawowania władzy poprzez zarządzanie sztucznymi kryzysami.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31658. 
Odnośnie wpisu numer: 31641

Dziękuję Kanclerzu za słowa uznania, wszakże na dziś trudno dostrzec jakikolwiek pozytyw w wynikach tych wyborów poza tym, że Nowa Prawica zaistniała w świadomości części wyborców (chyba). Wierzę, że to zaprocentuje, bo w toku kampanii uwidoczniła się grupka młodych działaczy, w których pokładam nadzieję. Sądziłem, że mój start w wyborach nieco wzmocni ekipę, a okazało się, że nie miał na wynik wyborczy żadnego pozytywnego wpływu, a takie przynajmniej odnoszę wrażenie po analizie protokołów komisji wyborczych.

Moim zdaniem za 4 lata Nowa Prawica powinna wystawić kilku młodych, dobrze prezentujących się kandydatów - ideowców i wystartować w góra 5-8 okręgach do Rady Miasta. W mieście takim jak Iława powinno też startować najwyżej 4ech kandydatów na burmistrza co zresztą jaskrawo widać po wynikach. Nasza próba wejścia do powiatu także okazała się błędem. Szturm pospolitego ruszenia na samorządową twierdzę zakończył się sromotną klęską, zderzeniem gorących głów ze skałą. Zawiodły moje wszelkie kalkulacje, tak jak i przyjęte metody prowadzenia kampanii. Ich skuteczność okazała się praktycznie zerowa.

Przed nami druga tura, która wydaje się czystą formalnością. Nasi nieliczni sympatycy i wyborcy sami muszą zdecydować czy, a jeśli tak, to na kogo zagłosować. Nie widzę powodu, żeby im cokolwiek sugerować. Doskonale wiem, że podejmą słuszną decyzję, tak jak ją podjęli oddając głos na Nową Prawicę. Ja jako mieszkaniec gminy mam już wybory za sobą. Po całej tej kompromitacji PKW, którą nas raczy od niedzieli obawiam się, że frekwencja ledwo przekroczy 30%. Samorządność w Polsce jest w najgorszej kondycji od 25 lat III RP, a skala zaniedbań i błędów PKW (o czym pisałem jeszcze miesiąc temu) porażająca. To jednak temat na osobny wątek.

Tak po ludzku czuję ogromne rozczarowanie, bo mimo wszystko zasługiwaliśmy na więcej. Takie są jednak realia iławskiej polityki (i nie tylko iławskiej) i musimy się z tym pogodzić. Miło wiedzieć, że ktoś zauważył w mojej pracy wartość merytoryczną. Może ktoś z nowej władzy samorządowej skorzysta kiedyś z jakichś z tych pomysłów. Kończy się karnawał szalonej pracy w kampanii, której oddałem całe serce i zaangażowanie i zaczyna szara rzeczywistość, w której muszę zmierzyć się z problemami natury osobistej i zawodowej. To sprawia, że przynajmniej na jakiś czas moja społeczna i polityczna aktywność ograniczy się tylko do publicystyki. Oddam stery młodszym kolegom, których będę jednak wspierał na wszelkie sposoby. Swoją rolę widziałem przede wszystkim jako tego, który rzucił nad Jeziorakiem hasło: "Nowa Prawica!" i na to hasło odpowiedziało co najmniej kilkoro fajnych ludzi. To jest ta iskierka nadziei, której musimy się trzymać.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31656. 
Odnośnie wpisu numer: 31650

Państwowa Komisja wyborcza (PKW) kontra komputery.
Nic dodać, nic ująć...

 Qatarski Investor
 Lima, Wtorek 18-11-2014

31655. 
Odnośnie wpisu numer: 31622

Ze strony starosty M. Rygielskiego pierwsze powyborcze komentarze to ohydne kłamstwa pod adresem rzekomo "brudnej kampanii prowadzonej przez konkurenta", czyli Pana Żylińskiego.
Panie Macieju Rygielski, proszę nie kpić! Kto kogo obrażał? Kto oczerniał i kto pod kim dołki kopał?
Przegrywać również trzeba umieć z honorem, ale jak widać słowo "honor" jest obce w Pana języku. Wstyd!
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31650. 
PO nie potrafi zadbać nawet o zwyczajny, normalny przebieg wyborów.
Nic już w tym "dzikim kraju" nie działa.
W poniedziałek wieczorem na terenie całego kraju znaczna część komisji wyborczych rozeszła się do domów, bo wysiadł system komputerowy. Pytam: gdzie w tym czasie wylądowały karty do głosowania uprzednio wrzucone do urn w tych komisjach? Gdzie projekty protokołów? Czy ktoś tego pilnuje? Ale kto?
Na te pytania nikt nie ma odpowiedzi, bo Państwowa Komisja Wyborcza nawet nie wie, ile komisji się rozeszło.
Kto poręczy, że w tym chaosie nie doszło do różnych fałszerstw, co?
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31648. 
Odnośnie wpisu numer: 31641

Panie Tomaszu!
Nie poddawac sie. Prosze nie popelniac bledu mlodosci. Pokazal sie Pan z bardzo dobrej strony. Dojrzałe przemyslenia i pomysly. Ma Pan potencjal. Ma Pan glowe na karku. Nie potrzeba byc od razu w radzie, by pokazac swoje spolecznikowskie nastawienie, chec sluzenia spoleczenstwu i pracy dla miasta.
Pana juz zauwazylo wielu, w tym takze i przyszly Pan Burmistrz Adam Zylinski, ktory nawet na forum pisal o tym pozytywnie co do Pana osoby. Zostal Pan dostrzezony.
Ma Pan poparcie u wielu forumowiczow, obserwatorow, komentatorow, wielu mlodych ludzi, ale takze starszych, takich jak ja. Juz nie jest Pan anonimowy.
Prosze nie odpuszczac, bo Pana wczesnejsze slowa straca walor prawdy. Nie wolno mowic A bez Z. Sadze, ze Pan to wie, lecz emocje i odplyw wiary przyslonily Panu ocene sytuacji.
Ciesze sie, ze moglem poznac Pana na forum KI podczas tych zmagan wyborczych. W gore serca!
 Kanclerz
 Ilawa, Poniedziałek 17-11-2014

31647. 
Tam już nie będzie II tury:

NOWE MIASTO LUBAWSKIE (miasto)
Burmistrz Józef Blank bez żadnego konkurenta wziął 80%

LUBAWA (miasto)
Burmistrz Maciej Radtke gromi rywala rekordowym 72% do 28%

LUBAWA (gmina)
Wójt Tomasz Ewertowski wygrywa bardzo mocnym 70% do 30%

KISIELICE
Tu wygrywa nowy burmistrz Rafał Ryszczuk mocnym 61% do 39%

ZALEWO
Marek Żyliński nie daje szans dwóm rywalom wynikiem 60%

SUSZ
Krzysztof Pietrzykowski nie daje szans dwóm rywalom wynikiem 56%

IŁAWA (gmina)
Wójt Krzysztof Harmaciński wygrywa z rywalem 56% do 44%
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31646. 
Dogrywki w II turze:

IŁAWA (miasto)
43,78 % – Adam Żyliński
23,27 % – Bernadeta Hordejuk (PO)

BISKUPIEC POMORSKI
– 1730 głosów –> Grzegorz Witkowski (PSL)
– 1169 głosów –> Arkadiusz Dobek

NOWE MIASTO LUBAWSKIE (gmina)
– wójt Tomasz Waruszewski
– Andrzej Andrzejewski
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31645. 
Odnośnie wpisu numer: 31634

Godz. 22:00.

Co za chaos! System komputerowy PKW wyprawia to, co chce.
Warszawa się poddała, komisje w całym kraju przerywają prace.
Ze wszystkim trzeba będzie zasuwać jeszcze raz – ręcznie!
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31644. 
Ukłony dla iławian którzy wykazali się dojrzałością odrzucając kolesiostwo partyjne PO oraz bylejakość programową i kłamliwość innego farbowanego przez PO kandydata, Piotra Ambroziaka.
Jego solenne zapewnienia o pełnej niezależności i braku jakiegokolwiek uwikłania w jakikolwiek układ z PO i biznesem hotelarzy możemy między bajki włożyć.
Zresztą o jego prawdomówności będziemy mogli się przekonać w II turze, kiedy to z pewnością odda swoje głosy dla swej szefowej Pani Hordejuk licząc na jej wdzięczność w związku z wcześniej zawartym układem z obecną jeszcze władzą.
Wyborcy jednakże mądrze i w sposób wyraźny postawili na człowieka prawdziwie niezależnego, uczciwego, doświadczonego i kompetentnego, czyli na Adama Żylińskiego. I o to właśnie chodzi.
 D.J. Correct
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31643. 
Odnośnie wpisu numer: 31641

Tomaszu! Nie ma co się załamywać wynikiem. Przecież KNP osiągnęło słaby wynik w całej Polsce i powody tego tłumaczy JKM. Nie ma co się oszukiwać. Starsi mieszkańcy Iławy, którzy nie posiadają Internetu nawet nie wiedzą co to ta Nowa Prawica jest. Sam musiałem długo namawiać rodzinę żeby zagłosowali.
Według mojej opinii jesteś najlepszy wśród iławskich reprezentantów KNP i mocno ich przerastasz. To jest bardzo niedobre gdyż tu potrzeba co najmniej kilku silnych osobistości. Może przez kolejne lata uda Ci się stworzyć lepszą ekipę. Najpierw był znany tylko JKM, a po czasie pojawił się Dziambor bądź Wipler i taka sytuacja może wydarzyć się również w Iławie. Olewając przeciętniaków jesteś w stanie zrobić o wiele więcej bo uwierz mi, że jak dłużej tu poszukasz to znajdą się osoby na miarę Berkowicza.
Na razie masz prawo się wkurzać. Ja i tak Ci gratuluję, bo wierzę w to, że w kolejnych wyborach już będzie o wiele lepiej.
 młody iławianin
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31642. 
Kończy się dla Iławy okres smuty.
Dinozaury iławskie (Hordejukowa & Rygielski), jak ta archaiczna spółka PKW-PO leśnych dziadków, przechodzą do historii.
Ze składu obwodowych komisji wyborczych można wysnuć wniosek, że Pan Żyliński jest w dobrej komitywie z PSL. Moim zdaniem powstanie więc w Radzie Powiatu Iławskiego koalicja PSL, Żyliński i PiS.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Elizeum, Poniedziałek 17-11-2014

31641. 
Odnośnie wpisu numer: 31597

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy oddali na mnie głos. Wynik jest dla mnie wyjątkowo bolesnym doświadczeniem, bo pokazał, że nasza kampania była całkowicie nieskuteczna. Nikogo do siebie nie przekonaliśmy poza najwierniejszym gronem sympatyków i ich rodzin, którzy najpewniej i tak na nas by zagłosowali nawet gdybyśmy w ciągu tych ostatnich tygodni nie kiwnęli palcem i nie wydali ani złotówki.

Rozdawanie wizytówek, trochę plakatów i banerów, aktywność na facebooku, dobre recenzje po debacie, nasz program nie miały na udzielone mi i naszemu komitetowi poparcie zapewne najmniejszego wpływu. Wyborców moja osoba nie zainteresowała, co nie dziwi, bo większości nie zainteresowały wybory w ogóle. Być może źle zdiagnozowałem nastroje w Iławie, a najpewniej po prostu wyrżnąłem z impetem głową w mur politycznej rzeczywistości.

Gratuluję Panu Żylińskiemu wygranej, choć osobiście nie mam złudzeń, że z Radą w takim składzie osobowym cokolwiek zacznie się zmieniać w Iławie na lepsze. Średnia wieku radnych jest dokładnie taka sama jak na starcie poprzedniej kadencji, czyli 57 lat. Ani ja, ani Narodowcy, ani Kluba i Ambroziak nie wprowadziliśmy do Rady nikogo co sprawi, że za 4 lata frekwencja wyniesie pewnie niewiele ponad 30%, a średnia wieku statystycznego iławskiego wyborcy grubo przekroczy 50 lat, o ile to już nie ma miejsca.

Spektakularna klęska tego co nowe, młode i entuzjastyczne skutecznie zniechęci do czynnego udziału w następnych wyborach resztki naiwniaków i idealistów jakie się jeszcze nad Jeziorakiem ostały. JOWy, jak widzimy niczego nie zmienią dopóki nie zmieni się mentalność ludzi. Starsi ludzie głosują na siebie, młodsi głosować albo nie chcą, albo ich w Iławie po prostu już nie ma. Z tego błędnego koła wyjścia nie widać.

Osobiście jednak wierzę, że Nowa Prawica w Iławie powoli będzie rosnąć w siłę, to jednak praca na całe lata i będzie wymagała nieludzkiej determinacji i cierpliwości. Są wśród nas ludzie, którzy mogą tego dokonać i kiedyś, za 8, może za 12 lat odgrywać w iławskim samorządzie jakąś ważniejszą rolę - czego z całego serca im życzę.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31634. 
Po rzekomo kolejnej awarii systemu komputerowego, ważne stanowisko naszej ukochanej Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie tak zwanego „alternatywnego liczenia głosów”.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31630. 
Odnośnie wpisu numer: 31614

Czytam o wyborze Wójta Gminy Iława i się tak zastanawiam: na co liczył Pan Jerzy Małek?
Przez 4 lata nie istniał i nagle przebudził się tuż przed samymi wyborami.
To zdecydowanie za mało, by uważać, że ma się wystarczającą siłę przebicia i energię do rządzenia. Dziwne podejście do tematu.
 BBB
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31628. 
Odnośnie wpisu numer: 31622

Gratulacje dla Pana Adama Żylińskiego!
Mam nadzieję, że reszta kandydatów w kampanii wyborczej tak solennie deklarująca chęć zmian – poprze teraz Pana Adama. Będzie to właśnie odejście od starych schematów.
 iławianka 53
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31626. 
Odnośnie wpisu numer: 31622

Frekwencja w Iławie zabiła mnie.
Tragedia w jednym akcie.
Ludziom już mocno dała we znaki ta cała polityka. Stracili nadzieję na lepsze jutro? Czy może już zwyczajnie im się znudziły zapewnienia, że będzie lepiej?
Że już nie wspomnę o tych wszystkich mieszkańcach, którzy wyjechali.
 Kamil
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31624. 
Odnośnie wpisu numer: 31623

A jeśli burmistrzem Iławy zostaje Żyliński, to na puste miejsce posła do jesieni roku przyszłego wchodzi wójt Harmaciński? Dobrze przypuszczam?
 Anna
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014
Odp. 
Nie wiadomo co zrobi Harmaciński.
Zgodnie z deklaracjami z kampanii wyborczej, obiecał rolnikom
na zebraniach wiejskich, że jeśli zostanie wójtem, nie przyjmie ewentualnego mandatu posła i pozostanie wójtem w gminie.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31623. 
Odnośnie wpisu numer: 31622

A jak będzie wyglądała sytuacja w momencie, gdy (hipotetycznie) Pani Hordejuk dostanie się do sejmiku województwa? Czy w momencie, gdy zrezygnuje z udziału w drugiej turze, to burmistrzem od razu zostaje Pan Żyliński czy jednak Pan Ambroziak "wskakuje" do drugiej tury?
 podmiot
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014
Odp. 
Ordynacja jest tutaj jednoznaczna. Jeśli żaden z kandydatów
nie zdobędzie więcej niż połowy głosów, musi być dogrywka.
Dlatego jeśli drugi kandydat rezygnuje z udziału, wskakuje
na jego miejsce trzeci.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31622. 
Odnośnie wpisu numer: 31597

BURMISTRZ IŁAWY, wyniki oficjalnie:

43,78 % (4355 głosów) – Adam Żyliński
23,27 % (2315 głosów) – Bernadeta Hordejuk
13,04 % (1297 głosów) – Piotr Ambroziak
10,44 % (1038 głosów) – Jerzy Ewertowski
03,60 % (0358 głosów) – Tomasz Dąbrowski
02,99 % (0297 głosów) – Bartosz Kluba
02,89 % (0287 głosów) – Irena Wąs

37,43 % – frekwencja
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31620. 
Odnośnie wpisu numer: 31597

Niestety część młodych ludzi – nawet takich, którzy byli jeszcze dziećmi gdy rządził Iławą Pan Adam Żyliński – są wrogo nastawieni do jego osoby. Ciągle powtarzają te same zarzuty, które są nieprawdziwie (powstały jako zmyślone w UB-eckim stylu prowokacje na potrzeby kampanii Maśkiewicza w roku 2002).
Tylko, że oni wolą powtarzać te zmyślone głupoty a nie dowiedzieć się jak było wtedy naprawdę (wiele razy Żyliński wyjaśniał to na forum). Być może wielu ludziom w ten sposób łatwiej tłumaczyć sobie trudną sytuację w życiu prywatnym.
Gratuluje Panu Adamowi bardzo dobrego wyniku i mam nadzieję, że za dwa tygodnie będzie już burmistrzem naszego miasta Iławy.
 podmiot
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31619. 
Odnośnie wpisu numer: 31562

Mam pytanie do Pana Karola Sadowskiego radcy prawnego - w jednej osobie syna rodzonego, a także pełnomocnika kandydata na burmistrza Susza – Jana Sadowskiego.
Czy po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów w Suszu będzie Pan się starał ocenzurować je w podobny sposób jak cenzurował Pan niewygodne komentarze na forum Kuriera?
Czy może jednak przyzna Pan wreszcie, że zwyciężyła prawda i kultura, a nie obłuda i żadne czary-mary?
 majster
 Susz, Poniedziałek 17-11-2014

31615. 
Przegrana radnego Romana Groszkowskiego, dyrektora liceum w Iławie, człowieka ze szczytów lokalnej PO, przewodniczącego Rady, znanego w Iławie człowieka – z emerytowanym nauczycielem Tadeuszem Lotzem, który ledwo kilka razy pojawił się niedawno na łamach Kuriera, jest dla mnie symptomatyczna [...].
Nawet gdyby Groszkowski nie należał do jakiejkolwiek partii, to na wzgląd stanowiska piastowanego, on w cuglach winien był wyjść zwycięsko. Stało się dokładnie odwrotnie.
Ten fakt tylko świadczy, jak bardzo przegniłe są elity PO w Iławie.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31614. 
W iławskiej gminie wiejskiej wójt znowu Harmaciński wygrał 2401 do 1890 głosów! Albo jeszcze lepiej napisać: Małek przegrał.
Ale czy na pewno to On przegrał, czy raczej mieszkańcy gminy przegrali? Dlaczego? Bo nie poszli na wybory. Gdyby poszli, jestem przekonany, że stary wójt pożegnałby się ze stanowiskiem.
Niestety po raz kolejny społeczeństwo naszej Gminy Iława sporo straci na niegospodarności Pana wójta. I nadal niegospodarność i kolesiostwo będzie królować.
Mam tylko nadzieję, że PSL nie odpuści i będzie wytykać błędy wójtowi.
 Andrzej
 Ząbrowo, Poniedziałek 17-11-2014


Strona [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 125 126 127 ... 252 253 254 następna ] z 25490118832


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie, felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2014 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.