Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Jechał nawalony jak.. petarda
Tancerze SNAPPY w akcji
Burmistrz do urzędników: A za co chcecie te nagrody?
Policjant wystraszył się... sarny
Lubawa ma pretensje do starostwa o szkołę
Policjanci gonili pirata. Powstał film
Ekstra zastrzyk 25 tys. nagrody dla dyrektor szpitala
Boisko będzie gotowe na wrzesień
Psy zagryzły 5-latka. Nie ma sprawy
Fałszywy wnuczek nie zna urlopu
Wandal nawet zabawce nie przepuści
Zwolnienie dyscyplinarne kierownik opieki
Umorzenia podatkowe. Susz
Umorzenia podatkowe. Kisielice
Umorzenia podatkowe. Gmina NML
W roku wyborczym wzrosły prezenty podatkowe od burmistrza
Krewki pan młody
„Państwo nas okrada i chroni bandytów”
Nikoli Szczyglińskiej pierwszy krok do miss
Dźwigary i płatwie. Rośnie hala
Więcej...

Forum

33433. 
Dlaczego w kampanii wyborczej premierzyca Kopacz z ministrami jeżdżą po Polsce z własnymi meblami...?
A to dlatego, bo zostawione w Warszawie można stracić. Ja bym Kopacz proponował wozić ze sobą krowę, od której piłaby mleko. Podobnie robił Kadafi, który woził ze sobą cały dom - namiot, gdzie spał i osła, którego wydoiwszy mleko pił pewne i niezatrute.
Takie są znamiona reżimu. Tak wygląda syndrom oblężonej twierdzy oraz paranoidalnego strachu przed utratą władzy.
Marszałek Piłsudski po Warszawie chodził pieszo i nikt na niego nie napadł i nie pyskował wstrętnie, jak na znienawidzoną Kopacz.

 Marszałek
 Iława, Środa 29-07-2015

33432. 
Pytanie do duetu iławskich asów: Maciusia Rygielskiego oraz Bernadetki Hordejukowej z lokalnej Platformy Obietnic.

Po ostatnich wyborach kurs franka jest coraz lepszy, dziś sięgnął 3,85.
Baryłka ropy zewsząd tanieje.
Akcje KGHM wystrzeliły i szybują coraz mocniej w górę.
Banki są przerażone wizją utraty milionowego stada frajerów do golenia.
To wszystko efekt „Andrzej Duda”...?

Ależ wy słabiutcy jesteście...
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 28-07-2015

33431. 
Platforma wyrzuca popularną posłankę.
Bo była za uczciwa.

Na olsztyńskiej liście wyborczej PO zabraknie posłanki Lidii Staroń, która zdobyła popularność walką z lokalnymi sitwami oraz osobami poszkodowanymi przez spółdzielnie mieszkaniowe i komorników. Powód? Głosowanie wbrew zaleceniom PO w sprawach obyczajowych oraz wyciąganie afer swoim kolegom partyjnym.

Lidia Staroń – nie będąc jeszcze posłanką – naraziła się w Olsztynie wielu wpływowym osobom. W 2004 i 2005 r. niemal w pojedynkę rozbiła quasi-mafijny układ panujący w jednej z największych spółdzielni w Polsce (ponad 50 mln zł rocznego obrotu). Gdy jej prezes (zarejestrowany jako tajny współpracownik SB) trafił wreszcie do aresztu, w aucie Staroń parokrotnie przecinano przewody hamulcowe.

Już jako parlamentarzystka Staroń narobiła sobie wrogów również wśród czołowych postaci PO. Sprzeciwiła się ostro m.in. Zbigniewowi Chlebowskiemu, który podczas prac nad nowelizacją przepisów dotyczących praw spółdzielców opowiedział się za pozostawieniem socjalistycznych rozwiązań w tym zakresie.

Staroń prowadziła też ostrą walkę o przestrzeganie w PO procedur demokratycznych. W roku 2006 posłanka przeciwstawiła się „pompowaniu” kół członkowskich olsztyńskiej Platformy (do olsztyńskiego koła nr 4 zapisała się np. 92-letnia staruszka z Gdańska, całe rodziny członków tego koła, a także szkółka językowa jednego z działaczy). Staroń, wbrew wytycznym z centrali, nie godziła się też na lokalną koalicję PO z komitetem byłego komunistycznego cenzora Czesława Małkowskiego.

W lutym 2008 r. wybuchła jeszcze większa „afera” z udziałem krnąbrnej posłanki. Powiadomiła ona mianowicie NIK o interesach działacza PO Mirona Sycza i polityka PSL Adama Krzyśkowa. Ten drugi, jako prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, przyznał założonemu przez Sycza stowarzyszeniu 40 tys. zł na dofinansowanie budowy wiaty „edukacyjnej”. Budowla dziwnym trafem stanęła… na prywatnej ziemi Mirona Sycza (notabene byłego członka PZPR, a potem działacza „Ordynackiej”). Choć prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, politycy Platformy uznali, że winny jest nie Sycz, lecz Lidia Staroń. Poseł Sławomir Rybicki stwierdził np. że „takie rzeczy powinno się wyjaśnić w pierwszej kolejności we własnym gronie”, a olsztyński parlamentarzysta Janusz Cichoń oburzał się, że „nie pozwoli obrzucać błotem swojego kolegi-posła”.

Ostatnio posłanka podpadła władzom PO innymi decyzjami. Głosowała przeciwko ustawie o ratyfikacji lewackiej konwencji "antyprzemocowej", a także przeciw ustawie o in vitro. Nie poparła też Adama Bodnara w głosowaniu nad wyborem rzecznika praw obywatelskich. Staroń doniosła też do prokuratury o podejrzeniu nieprawidłowości przy budowie Term Warmińskich, którą rozpoczął zdominowany przez PO zarząd województwa i starosta z Platformy.
 emigrant
 Iława, Wtorek 28-07-2015

33430. 
Byliście na "mistrzach" :-)
A w Iławie jest jeszcze jeden mistrzowski obiekt. PORT IŁAWA, co mu się dwa wielkie czerwone światła świecą żeby tankowce i kontenerowce bodaj nie zabłądziły na Jezioraku.
Jest i taki wielki kamień z metalową tabliczką ku czci Unii Europejskiej. Jak jeszcze złomiarze sobie tego nie wzięli ku jakiemuś pożytkowi, to też się nadaje na "mistrzów".
Nawet sowieci w roku 1945 tymi swoimi gwiazdkami i pochwałami ku własnej czci nie zapaskudzali aż tak naszej ziemi.
 paczyciel
 Iława, Wtorek 28-07-2015

33429. 
Apel do mieszkańców Iławy:
czas się obudzić i wyjść z marazmu!

ICK wyszło naprzeciw oczekiwaniom młodszych i starszych mieszkańców Iławy, i co tydzień funduje nam atrakcje w amfiteatrze miejskim - jednak frekwencja nie zachwyca.
Nie tak dawno Park Jam, teatr uliczny, teraz folklor i to jaki! Zachwycił mnie występ przedstawicieli Meksyku. Ja miałam wrażenie, że dotykam słońca i wielobarwnych motyli.
W porównaniu do cicho przebrzmiałych dawnych wakacji, teraz nasze miasto żyje! Szkoda, że tak niewielu docenia. Mam nadzieję, że i w narzekaniu będą zachowywać wstrzemięźliwość, bo naprawdę amfiteatr tętni życiem. Zachęcam do skorzystania, bo naprawdę warto.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 28-07-2015

33428. 
Apel do mieszkańców Iławy!

W sobotę 1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną już 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Apelujemy do wszystkich iławian, gdziekolwiek będziecie, o wywieszenie w tym dniu flagi narodowej, a o godzinie 17:00, czyli o Godzinie „W” zatrzymanie się i upamiętnienie tych, którzy 1 sierpnia 1944 roku, przez 63 dni walczyli o wolną Polskę!
Pomyślmy chwilę o tych bohaterach, pomódlmy się za nich, podziękujmy im za tą walkę, za ich chęci a przede wszystkim podziękujmy im za to, że poświęcili się za nas, abyśmy my Polacy którzy teraz żyją, mogli żyć w wolnym kraju, mówić w ojczystym języku!
Chwała Bohaterom!

 Łukasz Tulwiński, Iławscy Patrioci
 Iława, Wtorek 28-07-2015

33427. 
WYWROTKA Z KOPARKĄ NA RONDZIE

Na rondzie Lubawska-Długa w Iławie wywróciła się laweta wioząca koparkę (we wtorek rano). Przyczyna oficjalna: złe zabezpieczenie ładunku. Na szczęście ucierpiała tylko latarnia.

A może zawiniło rondo, tak bardzo „potrzebne” w tym miejscu...?
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 28-07-2015

33426. 
LIST OTWARTY do sekretarz powiatu Anny Rabczyńskiej

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin dla Sekretarz Powiatu Iławskiego ANNY RABCZYŃSKIEJ składa mieszkaniec powiatu z prośbą o dobrowolne odejście ze stanowiska.
Tak dużo Pani już napsuła, że już wystarczy... Kolesiowskie stanowiska, rujnowanie szkół, błędne decyzje, rozdawanie nagród na lewo i prawo nie wiadomo za co konkretnie. Wiem, że łatwo się rozdaje jeśli pieniądze nie pochodzą z Pani kieszeni. Przypominam Pani Anno, to są pieniądze publiczne i należy je oglądać dziesięć razy przed wydaniem, a Pani je marnotrawi i wyrzuca w błoto (np. nagroda dla dyrektor szpitala, która nie potrafi dopilnować prawidłowego funkcjonowania swojej placówki zdrowia).
Pani Anno! Pracownicy Starostwa od wielu lat czekają na imieninowe ciasto. [...]
Druga, Pani ANNA EMPEL, mogłaby się wykazać klasą i sama zrezygnować ze stanowiska dyrektora szkoły w Lubawie, do którego nie ma żadnych kompetencji i dostała je za... No właśnie: za co? Za jakie wyniki lub osiągnięcia? [...]
 mieszkaniec powiatu
 powiat iławski, Wtorek 28-07-2015

33424. 
Odnośnie wpisu numer: 33421

To nie nienawiść do starostwa, lecz do ideologii politycznej PO w edukacji.
[...] Dyplomy do szuflady - i wyjazd w świat.
 szkolny
 Iława, Wtorek 28-07-2015

33423. 
Odnośnie wpisu numer: 33422

Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2008 roku był również iławianin Rafał Kuptel - piłkarz ręczny.
To tylko tak ku przypomnieniu, bo jednak troszkę mamy tych sportowców pochodzących z Iławy - i to z różnych dyscyplin.
 cicha
 Iława, Wtorek 28-07-2015

33422. 
Odnośnie wpisu numer: 33412

Jest więcej olimpijczyków z Iławy.
Małgorzata Birbach, której pierwszym trenerem w Iławie przez wiele lat był Pan dr Feliks Rochowicz, zdobyła na olimpiadzie w Barcelonie w 1992 roku 26 miejsce w maratonie.
Jej rekord życiowy na tym dystansie to 2 godziny 28 minut w biegu w amerykańskim Bostonie (1992).
 Kanclerz
 Iława, Poniedziałek 27-07-2015

33421. 
Jestem rodzicem ucznia chcącego uczyć się w Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach i z przykrością muszę stwierdzić, że starosta powiatowy właśnie rozpoczął likwidację tej szkoły. Nie zgodził się na nabór do klas policyjnych czyli koniec ze szkołą średnią w Kisielicach.
Wiem, że podań było około 20 i nagle zaczęła młodzież je zabierać, a dlaczego, bo sekretarka opowiadała młodzieży, że tej klasy nie będzie. Dziwne, że takie informacje otrzymywały nasze dzieci od szkoły, która rzekomo miała walczyć o nabór.
Sprawa dziwna tym bardziej, że dyrektor szkoły, z którym chciałam rozmawiać, jest także nagle nieobecny i to w gorącym czasie naboru. Czemu mu nie zależało? Czyżby starostwo postanowiło utopić kolejną szkołę na terenie powiatu?
Taka jest ta cała polityka znienawidzonego coraz bardziej starostwa w Iławie i ich rzekomych oszczędności.
Z drugiej strony co to za dyrektor, który z pełnymi portkami o stołek topi własną szkołę.
 Lidia
 Kisielice, Poniedziałek 27-07-2015

33418. 
PODPALIŁ KOMENDĘ POLICJI W IŁAWIE !!!

To nie ćwiczenia! W poniedziałek rano 27-letni Dawid W. wbiegł do komendy policji w Iławie, rozlał łatwopalny płyn i go podpalił. Pożar udało się szybko zgasić. Sprawca został już złapany – w pogoń za nim rzuciła się policjantka. Podpalacz próbował uciekać kolejno rowerem, taksówką i... hulajnogą!

Więcej informacji – w kolejnym wydaniu KURIERA od środy.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 27-07-2015

33413. 
Odnośnie wpisu numer: 33407

Brawo Pani Olu.
W końcu ktoś uczciwie napisał jak odbyło się obsadzenie stanowiska komendanta iławskiej Straży Miejskiej.
Były Burmistrz Miasta W. Ptasznik dostał nakaz jej przyjęcia i nikt z pozostałych osób nie miał szans wygrać z tak ustawionym konkursie. Zresztą obsadzanie innych stanowisk też odbywało się w ten sposób.
 Maciej
 Iława, Niedziela 26-07-2015

33412. 
Żeglarka Agata Barwińska.
Czekam na ewentualne zakwalifikowanie się tej zawodniczki na olimpiadę do Brazylii. Jeśli marzenie zawodniczki spełni się, będzie Ona pierwszą z iławian, przez iławskiego trenera wychowaną zawodniczką, która wystartowałaby na igrzyskach olimpijskich.
Owszem był na igrzyskach skoczek wzwyż Jarosław Kotewicz, lecz nie u nas trenował i nie był prowadzony przez iławskiego trenera, choć - czego nie należy ukrywać - talent odkryto w iławskiej SP2. Epizodem tylko był fakt jego przynależności do Stowarzyszenia Ziemi Iławskiej. Jednak rodak z Iławy był też na igrzyskach.
 kibic
 Podleśne, Niedziela 26-07-2015

33411. 
Odnośnie wpisu numer: 33404

Jeżeli człowiek człowiekowi gorszy nawet od wilka, to mamy tego efekty w stosunku do zwierzyny.
Jeśli synowie i córki, wzbogacone na krwi rodziców, opuszczają ich przed śmiercią, to jak w tej sytuacji taka ludzka bestia ma zachować się do biednego zwierzaka...
Każde dziecko w wielu domach chce mieć pieseczka jako zabawkę, a potem mamy problem, gdyż właściciele nie potrafią nawet godnie z pieskami czy kotkami się rozstać przez uśpienie, bo to... - na przykład - kosztuje.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 26-07-2015

33409. 
Odnośnie wpisu numer: 33401

Pamiętam te zewsząd ujadanie euro-entuzjastycznych partii, gdy w roku 2014 mieliśmy wejść do Unii europejskiej:

"W 10 lat po wejściu do UE będziemy zarabiać jak na Zachodzie".

No i w sumie tak się stało, ale pod warunkiem, że najpierw zainwestujemy w bilet do Londynu.
Niestety dla nas fakty są takie, że na 10 najbiedniejszych regionów Unii aż 5 pochodzi z Polski - w tym nasza ukochana Warmia i Mazury.
Mało tego.
Według oficjalnych danych GUS, średnie wynagrodzenie w Polsce (realne, czyli po uwzględnieniu inflacji) w ciągu 9 lat między 1995-2004 rokiem wzrosło o 56%, podczas gdy po wejściu do Unii spadło do zaledwie 18%.
Jakie wnioski?
To proste. Fakty są takie - im dłużej będziemy siedzieć w tym bagnie jakim jest Unia Europejska, tym bardziej się pogrążamy w długach.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Sobota 25-07-2015

33408. 
Redakcjo "Kuriera Iławskiego"!
Chciałbym zapytać ile razy jeszcze przewodniczący Rady Miasta Kisielice Janusz Więcek będzie publicznie i bezkarnie obrażać redakcję na sesjach?
[...]
[...]
[...]
Żal, że nasze miasto ma takiego reprezentanta z "problemem", z którym miał sobie poradzić.
 czytelnik
 Kisielice, Sobota 25-07-2015
Odp. 
Oj, bardzo chcielibyśmy pomóc przewodniczącemu Więckowi, ale niestety nie potrafimy.
Bo na tak beznadziejny przypadek potrzebny jest specjalista, naprawdę bardzo wysokiej klasy specjalista, wręcz cudotwórca.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 27-07-2015

33407. 
Panie Starosto Iławski, Marku Polański. Niesamowicie mi przykro, że obraża Pan ludzi z powiatu, którzy widzą dużo więcej niż Pan.

Jest Pan tylko narzędziem w rękach sekretarz Anny Rabczyńskiej. Były Starosta Maciej Rygielski też nie miał nic do powiedzenia, a nawet jak miał, to Pani Anna wykładała jedyną słuszną argumentację, czyli swoją i Maciej Rygielski zawsze pękał. Raz tylko bez zgody Pani Sekretarz wrzucił na szefa Straży Miejskiej Magdalenę Woś (Burmistrz Ptasznik nie miał nic do gadania, bo z racji partyjnej podlegał pod Rygielskiego). A wtedy Pani Sekretarz miała pianę na ustach. Warto było żyć dla tej jednej chwili.

Proszę mi wyjaśnić dlaczego w komisji konkursowej brała udział Pani Sekretarz Anna Rabczyńska ze swoją podwładną Marią Jaworską, które to kobiety odpowiadają za Wydział Organizacyjny, Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Bezpieczeństwa oraz podwładna podwładnych Benia Hordejuk, a nie było nikogo odpowiedzialnego za Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji, czyli członka zarządu i dyrektora tego wydziału, który w swoich zadaniach merytorycznych ma powoływanie komisji konkursowych oraz powoływanie dyrektorów szkół...?

Lubawianie sprawdźcie zadania merytoryczne komórek organizacyjnych starostwa i będziecie widzieli jaki [manewr] przygotowała Pani Sekretarz, która powinna dbać o kompetencje dyrektorów.

I dalej Panie Starosto uważa Pan, że konkurs nie był ustawiony? Pani
Anna Empel moim zdaniem znała wszystkie pytania, które usłyszała od Świętej Trójcy ANNY, MARII, BERNADETY, to jak miała nie wygrać...?!

Może Prokuratura powinna się zająć tą sprawą, bo te 3 nieszczere Panie nie powinny być w komisji - no chyba, że chciały Annie Empel życzyć Zdrowia i Bezpieczeństwa jak część nazwy Wydziału, którym kierują.

Miło by było, gdyby te Panie wzięły się do roboty i poprawiły pracę w szpitalu, a nie zabawiały się w godzinach pracy za nasze pieniądze w Lubawie i podkopywały autorytet Starosty, już i tak wątpliwy.

Strasznie mi przykro, że jak na Pana plują to Pan myśli, że pada deszcz.
Czekam na Starostę Powiatu, który będzie myślał samodzielnie. Do tej pory za wszystkich rządziła i rządzi Anna Rabczyńska ze szkodą dla nas wszystkich - same ustawki, z "Portem Iława" włącznie.
 Ola
 Iława, Sobota 25-07-2015

33406. 
Odnośnie wpisu numer: 33398

To, co teraz wyrabia w Parlamencie RP stronnictwo pod zwodniczą nazwą "Platforma Obywatelska" powinno być natychmiastowym sygnałem dla iławskiego ugrupowania PiS do zerwania koalicji powiatu z platformerską rygielszczyzną & hordejukowszczyzną.
W wyborach 25 października głosuję na PiS, ale żaden kandydat PiS z Iławy mojego głosu nie otrzyma.
 bazalt
 skorupa ziemska, Piątek 24-07-2015

33404. 
Odnośnie wpisu numer: 33400

Modero ocenzuruje, więc nie napiszę co myślę o tej bestii...
Tyle kampanii na portalach społecznościowych, ale do pustego i Salomon nie naleje.
Takie postępowanie przekracza moje pojmowanie świata - "nie ogarniam" co te osobniki mają w głowie, że robią takie rzeczy.
W głowie, bo serc nie mają na pewno...
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 23-07-2015

33403. 
Odnośnie wpisu numer: 33371

Dlaczego w innych miastach, chcąc coś zrobić dla mieszkańców, jest się wspieranym przez lokalne władze, a w Suszu tylko wybrańcy mogą liczyć na uznanie?
Człowiek się napracuje, nazałatwia, ale na pomoc nie ma co liczyć. Jednak nie wszyscy. Inni, pod przykrywką historii, są promowani, na plakaty wnoszeni i w dodatku dotowani.
A ty szary człowieku, chcesz coś robić to słyszysz, że nie warto, że lepiej się nie wychylać, pieniędzy nie ma.
Dlaczego przy okazji imprez publicznych tylko wybrańcy mogą się zaprezentować na plaży, a innych się zbywa?
W Suszu są też inne organizacje, które robią wiele dobrego. Szkoda, że nas się tłamsi, a promuje wybrańców, którzy nie do końca są uczciwi.
 organizacja
 Susz, Czwartek 23-07-2015

33402. 
Odnośnie wpisu numer: 33401

Agencie, a pokaż mi zakład w Iławie - jaki i w całym kraju - gdzie zwykły pracownik ma 865 euro (~3600 brutto / 2500 na rękę) średniej krajowej?
Agencie!
Większość jedzie na płacy najniższej krajowej 1750 zł / ~ 425 euro.
Średnio to ja ze swoim psem mamy po 3 nogi.
 euroentuzjasta
 Iława, Czwartek 23-07-2015

33401. 
Według Eurostatu, średnie wynagrodzenie miesięczne w krajach Europy:

! 865 euro - POlska
2995 euro - Niemcy
3160 euro - Wielkiej Brytanii
3949 euro - Irlandia
4663 euro - Luksemburg

A ceny w Polsce są na poziomie podobnym, a nierzadko nawet wyższym niż w sąsiednich krajach.
 Agent J-23
 Iława, Środa 22-07-2015

33400. 
POMÓŻCIE ZŁAPAĆ ZWYRODNIALCA!

Jeśli ktoś zna „człowieka”, który przy trasie Iława-Kisielice (DK-16) przywiązał do słupka i porzucił wychudzonego psa, proszony jest o kontakt z redakcją (nawet anonimowo).
Psem zajęli się pracownicy iławskiego schroniska. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat więzienia.

Czytaj na stronie 7.
 KURIERZY
 Iława, Środa 22-07-2015

33398. 
Odnośnie wpisu numer: 33395

Nad kierunkiem PiS również w Iławie trzyma rękę Leonard Krasulski, poseł Ziemi Elbląskiej.
Chłopaki się dogadali i odwrócili się plecami do Jerzego Ewertowskiego. Należałoby zapytać ich, co takiego konkretnie wydarzyło się 2 lata temu, że w Iławie powstało ugrupowanie "Solidarna Polska" z opuszczeniem biura przez Jerzego Ewertowskiego, że Pan Ryszard Foryś zostaje pełnomocnikiem SP.
Dalej. Należy zastanowić się, dlaczego - po wprowadzeniu JOW w Iławie (Jednomandatowych Okręgów wyborczych) - padł w wyborach do rady miejskiej zasłużony działacz "S" Jerzy Ewertowski.
Ja do niego nic nie mam, ale coś jest na rzeczy, skoro Pan Jerzy zostaje odtrącony przez swoich, ale i przez wyborców.
 Swój
 Gajerek, Środa 22-07-2015

33396. 
Odnośnie wpisu numer: 33368

Nie masz racji, malutka.
Tu jest prawdziwy film reklamowy Ewki Kopaczowej.

 Ziuta
 Iława, Wtorek 21-07-2015

33395. 
Odnośnie wpisu numer: 33366

Potrzebny jest glos w tej sprawie Pana Ewertowskiego, ktory najwiecej ma tu do powiedzenia.
To najbardziej zasluzony dzialacz PiS w Ilawie.
Dlaczego obecni dzialacze PIS-u blokują Pana Ewertowskiego? Wiem, ze Pan Ewertowski nie chce rozglosu.
Dziekuje Panu Ewertowskiemu i Jego przyjaciolom stanu nauczycielskiego za to, ze dbaja o nasza mlodziez - pilnujac lekcji historii w szkole, a takze za to, ze sa zawsze obecni ze sztandarem "Solidarnosci" na iławskich lokalnych patriotycznych uroczystosciach, a takze uroczystosciach centralnych.
 wdzieczny ilawianin
 Ilawa - Stavanger, Wtorek 21-07-2015

33393. 
Odnośnie wpisu numer: 33392

Bo w starostwie, dla uzupełnienia poparcia w głosowaniach Rady, fotel któregoś zastępcy obsadzili gościem, któren po 2 miesiącach piastunku stanowiska rzekł był (z pamięci):
"Nie wiedziałem, że tak łatwo tu rządzić. Łatwiej niż gołębie hodować".
 Marszałek
 Iława, Wtorek 21-07-2015

33392. 
Odnośnie wpisu numer: 33388

O Panie kochany!
Ta kładka [przy DK16] o której mowa, właśnie do Urzędu Miasta należy. Zostaw starostwo w spokoju - i nos do książek.
 stary
 Twierdza Bar, Wtorek 21-07-2015

33390. 
Byłem na gęsinie, którą w Biskupcu Pomorskim zorganizowali ludowi działacze i hodowcy gęsi. Ciżba niesamowita.
Ale kiedy chciałem skonsumować kawałek pieczonej gęsiny i zobaczyłem cenę aż 30 zł polskich, to powiedziałem [...] i zmyłem się z festiwalu.
 Gęsior
 Krotoszyny, Poniedziałek 20-07-2015

33389. 
MIERNOTY BEZ MIEJSCA W HISTORII

O tym, jak miałcy ludzie przez ostatnie ćwierćwiecze sprawowali władzę w Polsce, świadczy również i to w jaki sposób władzę tracili i gdzie wylądowali po politycznej przygodzie.

Pierwszym bankrutem był Lech Wałęsa, który w ciągu 5 lat z legendy, zresztą sztucznie i fałszywie wykreowanej, stał się kompletnym pośmiewiskiem. Gdy przegrał wybory prezydenckie próbował jeszcze wrócić do polityki, ale jego BBWR i przede wszystkim ponowny start w wyborach prezydenckich zakończyły się kompromitacją. Ostatecznie zajął się były prezydent i przywódca Solidarności komentowaniem na portalu dla gimnazjalistów wykop.pl i tam prowadzi ożywione dyskusje, które kończą się standardowymi ripostami „ból dupy”.

Robię duży skrót, pomijam Balcerowicza, Suchocką, Bieleckiego i najbardziej śmiesznego Marcinkiewicza, by zająć się współczesnymi kompromitacjami. Wydawało się, że rozpaczliwa ucieczka Donalda Tuska pod spódnicę kanclerz Merkel będzie granicą żenady, którą ciężko przekroczyć. Trzeba jednak przyznać uczciwie, że Tusk w swoim stylu spadł na cztery łapy i jego los nie wygląda tak marnie, jak choćby Sławka Nowaka. Jedna z popularniejszych hipotez głosiła, że za emigracją Tuska stoi Komorowski, co może być prawdą, ale rok 2015 pokazał kto w zasadzie powinien zazdrościć Tuskowi stylu w jakim został deportowany.

Zaraz po porażce Bronek Komorowski usiłował przejąć przywództwo w PO i niemal natychmiast dostał fangę w nos. Potem mówiło się, że wystartuje do senatu, ale ostatnie dni przyniosły „porażającą” wiadomość. Okazało się, że wzorem Wałęsy ulubieniec WSI, czyli sowieckich służb specjalnych na Kraj Przywiślański, Bronek Komorowski powoła instytut własnego imienia i „będzie pełnił bardzo ważną funkcję byłego prezydenta”. Jest prawie pewne kto sfinansuje ten projekt, co widać po odznaczeniach nadanych esbeckim „biznesmenom”.

Jeśli Tusk został upokorzony przez Komorowskiego, to Komorowski został sponiewierany przez własną partię i samego siebie. Z cała pewnością Bronek wolałby robić za „prezydenta Europy” niż kelnera Kulczyka, ale cóż zrobić – jakie życie taki zgon. Jedynym pocieszeniem dla Bronka może być widok upadku znienawidzonego przez wszystkich Radka Sikorskiego. Swoją drogą jak marną postacią i nędzną osobowością musi być Sikorski świadczy fakt, że zaliczył glebę pomimo potężnych pleców. Nie pomogła agenturalna przeszłość, nie pomogli żydowscy teściowie żony. Anegdotyczny sołtys Chobielina stał się rzeczywistością.

O tych wszystkich postaciach dzieci prawdopodobnie usłyszą w szkole, ale w zadaniach dla ambitnych i pomiędzy innymi anonimowymi dla większości Polaków postaciami. Przez 25 lat te niezastąpione autorytety obwoźne zostały przemielone i wymazane z pamięci. Przypuszczam, że gazeta Michnika robi jakieś wspominki przy okazji śmierci Kuronia, Mazowieckiego i Jaruzelskiego, ale to są tylko i wyłącznie przypuszczenia. Takiej pamięci, jak w przypadku księdza Popiełuszki, czy Lecha Kaczyńskiego ze świeczką szukać w środowiskach europejskich, dawniej internacjonalistycznych. Skąd ten pomysł, żeby się poznęcać nad postaciami, które z wielkim hukiem upadły na samo dno? Pomyślałem sobie, że trudno o bardziej dosadny wyznacznik biedy z nędzą, niż takie radykalnie okrojone panoptikum włodarzy RP III.

Czego ci ludzie dokonali i z czym pójdą do grobu? Z czym konkretnie?
Z „wybudowaliśmy autostrady”? Czy może „bezrobocie jest mniejsze niż za czasów PiS”? Jakie epitafium wykona w chińskim marmurze firma, która dostanie lewy przetarg? Tu leży ten, który podpisał ustawę o in vitro? Spoczywaj w spokoju Donaldzie, dziękujemy ci za Orliki – wdzięczny naród? W Polsce rządzą takie małości, które za życia się kompromitują, a po śmierci nie będzie po nich żadnego wspomnienia, że o dziele, czy wielkiej myśli nie wspomnę. Powodem tak niskiej jakości „ludzkiego materiału” jest między innymi i to, że oni wszyscy wcale nie chcieli przejść do historii, oni chcieli się nażreć, napić i przecinać wstęgi tu i teraz. Polityk, który nie ma jedynej właściwej dla polityka obsesji, czyli tego, co o nim napiszą w podręcznikach, encyklopedii i na nagrobku, wygląda i skończy jak wyżej wymienieni.

W Polsce jest jeden gość, o którym można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że myśli o godnym dla siebie miejscu w historii. Zmilczę imię i nazwisko tego polityka, bo przynajmniej w niedzielę chciałby się uwolnić od przezwiska oszołom. Pomimo milczenia jestem pewien, że wszyscy przeciwnicy i zwolennicy wiedzą o kogo chodzi i to jest też jeden z ważniejszych wskaźników wyróżniających lidera od gówniarzy.
 Piotr Wielgucki, Matka Kurka
 Polska, Poniedziałek 20-07-2015

33388. 
Odnośnie wpisu numer: 33384

O Panie kochany!
Mosty, porty i przeprawy wodne nie podlegają ratuszowi miejskiemu.
One należą do drogówki, a tam rozdaje karty starosta powiatowy.
 mostowy
 Iława, Poniedziałek 20-07-2015

33384. 
Szanowny Panie Burmistrzu Iławy.
Bardzo proszę zwrócić uwagę na stan dawnego mostu a dziś raczej kładki między jeziorami - deski są spróchniałe i dziurawe, a jazda rowerem przyprawia o mocne bicie serca.
Moim zdaniem most należałoby natychmiast zamknąć.
 iławianin [248]
 Iława, Niedziela 19-07-2015

33383. 
A ja się pytam.
Czy planowane są inwestycje tworzące nowe miejsca pracy?
Proszę o konstruktywne odpowiedzi osób poinformowanych.
 Kamil
 Iława, Sobota 18-07-2015

33381. 
Odnośnie wpisu numer: 33379

To był pomysł psychopaty, by lokować tam mój chór Camerata.
A byłeś tam w tym pomieszczeniu? Przecież to klatka dla kur. [...]
 śpiewak
 Iława, Sobota 18-07-2015

33380. 
Odnośnie wpisu numer: 33376

...i 120 milionów zł wpakwane w renowację zabytku hydrologicznego na kanale O-E poszło w błoto.
Przecież mądrale dobrze wiedzieli, ze nasze tereny pustynnieją,więc że wszystko należy robić, by nie odwadniać a nawadniać. A jak już wody dostatek, to nie spuszczać ją do morza, tylko zatrzymywać ile tylko możliwe, czyli łąki łąki zarośla zalewiska nawet tworzenie sztucznych.
Nie wycinać drzew starych gdzie popadnie, w miastach, wioskach, osiedlach, nad bagnami, nad oczkami wodnymi.
A tymczasem co robimy?
Nawet w Iławie, gdzie się tylko da, tniemy bez pojęcia czasem. Zobaczcie ile wyschło u nas oczek wodnych, ile wody zostało w zalewisku Iławki; tyle, że łabędzie już dziś pieszo w wodzie chodzą. Tak proszę państwa. Katastrofa hydrologiczna dopada też Iławę.
Nowy PORT po Bazie Sportów Wodnych już ma problem, ale cicho sza...
(żegluga już przed sezonem odmówiła Iławie kursowania statków, więc gratulacje dla starostwa).
Kolejny problem o wiele ważniejszy nas czeka, brak wody w kranach. Dziś mądrale zapewniają, że wody głębinowe są niewyczerpalne, a to nie jest prawdą, tego nikt nie przewidzi, że może być inaczej. Wszystko na tym świecie jest skończone. [...]
 hydrolog
 Iława, Sobota 18-07-2015

33379. 
Odnośnie wpisu numer: 33373

Pomysł na zagospodarowanie tej przepompowni do celów turystycznych
(w formie opisanej przeze mnie) urzędnicy miejscy znali od 2010 r., gdy snuła im się [...] koncepcja oddania budyneczku dla chóru Camerata...
 sen
 Ilawa, Sobota 18-07-2015

33376. 
Poziomy wód powierzchniowych opadły już tak nisko, że nawet kursowanie statków żeglugi na wszak sztucznym Kanale Ostródzko-Elbląskim zostało wstrzymane.
Katastrofa hydrologiczna dla całego regionu.
Katastrofa finansowa dla turystyki.
 bosman
 Iława, Piątek 17-07-2015

33375. 
Uwaga! Tu żyją żmije - w chaszczach na działce IPB [Os. Ostródzkie].
Może by tak wyciąć te chwasty!
 lokator POM-owiec
 Iława, Piątek 17-07-2015

33374. 
Odnośnie wpisu numer: 33373

Ja mam jedną odpowiedź na te wymądrzanie.
Polakom tylko pod pejczem Moskala było dobrze, tylko za bolszewików kark zginać przydało się.
Polak nigdy sam o sobie stanowić nie mógł.
Jeszcze niedawno, jeden z mądrali tu darł się: wyburzyć wszystko co stare, obecny odrestaurowany zabytkowy budynek dla weterynarzy, młyn też wyburzyć, wieżę ciśnień przy dworcu kolejowym wyburzyć, i co by tu jeszcze wyburzyć, byśmy światowi byli...
O... czerwony kościół, bo ewangelicki...
A możne by tak nowoczesny meczet postawić dla przybyszów z bliskiego wschodu...?
 Marszałek
 Iława, Piątek 17-07-2015

33373. 
Odnośnie wpisu numer: 33360

Gdy tyle lat ta [stara przepompownia] stała i niszczała, to jakoś takich "spektakularnych i błyskotliwych" pomysłów zagospodarowania tego budynku nikt nie wypisywał.
Już o realizacji nawet nie wspomnę.
Ale jak teraz coś się zaczęło dziać, gdy ktoś przynajmniej próbuje zrobić coś dobrego - nazywasz to "nieporozumieniem".
Takie głosy wyglądają na zwykłą ludzką zawiść. Coś na wzór przypowieści o psie ogrodnika...
 waldir69
 Iława, Piątek 17-07-2015

33372. 
Odnośnie wpisu numer: 33368

Posłuchałam, zrozumiałam, zmieliłam.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 17-07-2015

33371. 
Miłośnicy miłują historię - ale czy do końca warto ją tak bardzo miłować Prusów...? Nasi przodkowie, gdyby mogli, wróciliby tutaj i wygnali nas na zbity pysk bez żadnej litości.
Marne hobby.
No ale… baner promujący taką działalność burmistrz Pietrzykowski kupił za naszą podatników kasę i powiesił publicznie w Suszu, aby zakryć to, z czym sobie nie radzi.
Koledzy wójtowie, burmistrzowie – nic tylko brać przykład. Jak coś szpeci, to schowajcie to pod dywan i sprawa załatwiona!
 suszanin
 Susz, Piątek 17-07-2015

33369. 
Podobno na sesji Rady Powiatu była dyskusja o wyjściu gminy Zalewo z powiatu iławskiego? Czy Kurier mógłby przybliżyć sprawę mieszkańcom?
 zalewiak
 Zalewo, Czwartek 16-07-2015

33368. 
Odnośnie wpisu numer: 33367

Kłamliwa reklama.
Tu jest wersja prawdziwa.

 Ola Mała
 Iława, Czwartek 16-07-2015

33367. 
Odnośnie wpisu numer: 33354

... a tak w sprawie problemu dopalaczy i śmierci wygląda odpowiedź Platformy Obłudników.
Przyjrzyjcie się dobrze. Tak wygląda "poziom" kłamców i kombinatorów, którzy nie radzą sobie z niczym, a ludziom znowu chcą mydlić oczy jakimiś wyciskaczami łez... By żyło się lepiej i kradło bez przeszkód.

 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 16-07-2015

33366. 
Proste pytanie do kierowników PiS-u w Iławie.
Dlaczego i kto wyrzucił listy kandydatów do komisji wyborczych w wyborach prezydenckich 2015 do kosza?
Szefa partii, Jerzego Ewertowskiego, który zgłaszał te osoby do komisji, można sobie wywalać, ale czy należało tak też traktować kandydatów?
Macie jeszcze honor?
 wyborowy
 Ziemia Iławska, Czwartek 16-07-2015

33365. 
Odnośnie wpisu numer: 33364

Wreszcie ktoś zauważył, że unia to euro-kołchoz, IV Rzesza lub obóz koncentracyjny dla taniej siły roboczej.
Przez lata jesteśmy ukradkiem uzależniani od niemieckich "przyjaciół". Banki, urzędy, szkoły są osadzane po cichu przez rezydentów okupanta polskiego pochodzenia.
Podprogowo uczą jak wstydzić się, że jesteś Polakiem. Pod nazwami "miłośnicy" itp. organizowane są wystawy upamiętniające okupację Polski i tłumaczy się, że tylko opcja niemiecka jest właściwa na tym terenie.
Ale tu jest Polska, a nie land lub przestrzeń życiowa Deutch.
 sportowy
 Susz, Czwartek 16-07-2015

33364. 
Tekst do przemyślenia dla wszystkich tych, którzy chłoną lewackie, wręcz bolszewickie brednie, że kapitał nie ma narodowości, a Unia Europejska jest zarządzana tak, że wszystkie kraje mają równy wpływ na jej kształt...
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 15-07-2015

33363. 
Odnośnie wpisu numer: 33360

[...] Śnisz...
Może piwo kuflowe byś tam serwował, hamburgery, a resztkami jeszcze łabędzie dokarmiał...?
A co takiego proponujesz w Starym Młynie? Wystawę wypieku chleba czy maszyn do maki mielenia...?
Jeszcze jest parę staroci w Iławie - i to, co tam będzie, to gały wysadzą ci z zazdrości.
Tak Burmistrz Miasta zadecydował i basta!
Marek Kałuża urządził się z młoteczkiem i zobacz jak tam ciekawie.
 sztukmistrz
 Iława, Środa 15-07-2015

33362. 
Odnośnie wpisu numer: 33350

A czy Pan Burmistrz Żyliński i radni miejscy wizytowali również niedawno zakończoną budowę odcinka ulicy Odnowiciela?
Oto wklejam zdjęcie i liczę, że odwodnienie drogi zostanie naprawione, gdyż na końcu polbruku tworzy się ogromna kałuża. Zdjęcie wykonano w środę 15 lipca około południa, a ostatni duży opad deszczu wystąpił w nocy z 13/14 lipca, a woda nadal stoi
Ponadto w imieniu mieszkańców ulicy dziękuję za wykonanie tego odcinka i liczymy na dalsze etapy!
 Odnowiciel z Piastowskiego
 Iława, Środa 15-07-2015

33360. 
Odnośnie wpisu numer: 33357

W tym budyneczku powinien znaleźć się punkt obsługi turystycznej. Położony jest na skrzyżowaniu ścieżek rowerowych i szlaku wodnego, na trasie pieszej do dzikiej plaży i mariny.
Przy niewielkim pomoście można by tu było zacumować kajakiem i pójść na drobne zakupy [...]. Można by np. dokonać niewielkiej naprawy roweru, dopompować opony. Można by uzyskać informacje dotyczące turystyki i nie tylko.
Artyści lokalni to istotna część kultury tuziemców, ale przeznaczenie tego obiektu na cel pracowni-galerii rzeźbiarskiej to jakaś pomyłka.
 sen
 Iława, Środa 15-07-2015

33359. 
Odnośnie wpisu numer: 33346

Hej! Czyli lepiej byłoby, gdyby ta stara przepompownia wody gniła jak Stary Młyn? [przy Kościuszki].
Aż spłonie i będzie po zabytku?
Tylko bohomazami żeby debilstwo nie bazgrało, ale tam kamera patrzy z mostu i wyłapiemy kogo trzeba.
W parkach narodowych USA, są strażnicy parków. Jeśli gościa dopadną na brudzeniu, to ma dwa wyjścia, albo sąd i parę miechów w kryminale lub ostra kara finansowa, albo natychmiastowe posprzątanie i wolny jak dzik w kukurydzy.
Podobno taki sposób kary najlepiej skutkuje.
 strażnik
 Iława, Środa 15-07-2015

33358. 
DESZCZE ZASKOCZYŁY DROGOWCÓW

Oceany wody: pod wiaduktem, przy galerii, na przejeździe kolejowym przy białym kościele i drodze na dziką plażę. Zalany tunel na stacji kolejowej „Iława Miasto” – NIESTETY milionowe inwestycje z ostatnich lat nie załatwiły „iławskiego problemu”. Jak widać na zdjęciach, kierowcy znaleźli sobie nowy tunel pod torami – z krzywdą dla pieszych.

O tych i innych absurdach, nie tylko drogowych, przeczytasz w najnowszym KURIERZE. Czekamy na komentarze i kolejne tematy.
 KURIERZY
 Iława, Środa 15-07-2015

33357. 
Odnośnie wpisu numer: 33346

Oj ludzie, ludzie...
Lepiej niech ten budynek niszczeje niż ma służyć celom artystycznym...? Gratuluję podejścia do sprawy.
Trzymam kciuki za kuźnię artystyczną Pana Marka i za to, by ludzie tacy jak Pan Zabytkowy nie przeszkadzali.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33356. 
Odnośnie wpisu numer: 33346

Napisy i inne bohomazy na tym zabytkowym budyneczku przepompowni to jeszcze pół biedy, nie jest tak źle, ale pokrycie dachowe to jest dopiero tragedia.
Po remoncie mostu nad rzeką Iławką [ul. Dąbrowskiego] ten budynek jest teraz zaniżony względem chodnika i piesi mają widok dachu na wysokości swoich oczu, a tu stary popękany i brudny AZBEST, który szpeci.
 Zenobiusz
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33354. 
Odnośnie wpisu numer: 33353

Wojna z dopalaczami, czyli kolejna ściema Platformy Obłudy.

 Agent J-23
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33353. 
Ponad 250 osób hospitalizowanych po zażyciu dopalacza o nazwie "mocarz" - liczby mówią same za siebie, i to tylko w 2 województwach.
A wiecie co jest najgorsze?

Ano to, że wyszło to tylko dlatego, że wzięli za silny środek i trzeba było ratować życie. A pomyślcie ilu odurzyło się tym co zawsze i nic się nie wydało? Liczby są przerażające i nasza Iława nie odstaje od reszty kraju. To zaledwie czubek góry lodowej i śmiem twierdzić, że mamy już epidemię narkomanii. Od lat nikt się tym nie przejmował, tylko ośrodki dla uzależnionych pękają w szwach a czas oczekiwania na miejsce sięga nawet 12 miesięcy! Ilu nie dotrwa, ilu nie doczeka?

Problem uzależnień stał się dziś priorytetem dla rządu (choć przez 5 lat nic się nie działo). I Bogu dziękować, że w końcu ujrzał światło dzienne!

Swego czasu Burmistrz Żyliński na łamach KI mówił o ciemnej stronie życia naszej młodzieży i jak widać na mówieniu nie zakończył, ponieważ już w najbliższą hip-hopową sobotę, zorganizowaną przez ICK, w godzinach od 14 do 16 na hali sportowo-widowiskowej odbędą się warsztaty terapeutyczne z prawdziwym fachowcem w tej dziedzinie - Panem Martynem. Wszystkich gorąco zachęcam do udziału, ponieważ nikt tak naprawdę nie wie, z czym przyjdzie mu się mierzyć w życiu. Ta wiedza jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna, wręcz niezbędna.

I nie mówcie "mnie to nie dotyczy", ponieważ wielu dyrektorów, pracowników na stanowiskach kierowniczych w firmach czy administracji, biznesmenów, nauczycieli, bankowców, sprzedawców, fryzjerów czy pracowników fizycznych też tak mówiło, do momentu w którym pewnego dnia usłyszeli pukanie do drzwi, a tam na progu stała narkomania.
I przyszła po ich grzeczne lub te trochę mniej grzeczne, dobrze uczące się lub nie, uprawiające sport lub zdobywające miejsca na olimpiadach, uśmiechnięte, sympatyczne, pełne życia i ciekawości świata DZIECI.

Myślicie że to bajki, że dramatyzuję - nic podobnego! Zbyt wielu ich w swoim życiu poznałam. O rodzinnych dramatach nie ma co pisać, świat się po prostu kończy, a Ci którzy tego nie dotknęli i tak nie zrozumieją. Nieprzespane noce? Morze łez? Niepewność jutra, ba niepewność każdego dnia czy nawet kilku godzin? Przecież łatwiej powiedzieć "mnie to nie dotyczy". Otóż dotyczy to KAŻDEGO, bo wszystkie dzieci są nasze!

I pora odrzucić stereotyp narkomana, brudnego, obdartego z patologicznej rodziny, bo takiego nie ma. Współczesnego narkomana mijamy w szkole, na ulicy, w pracy i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego tym bardziej zachęcam do udziału w sobotnich warsztatach.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33350. 
Burmistrz Iławy Adam Żyliński wizytował Osiedle Ostródzkie.
Celem był roboczy ogląd w terenie i dyskusja na żywo spraw ważnych dla mieszkańców osiedla, które zamieszkałe jest przeważnie przez młode pokolenie iławian. Znamieniem tej grupy jest liczny przyrost naturalny i potrzeby z nim związane.
Rozważano problem lokacji placów do rekreacji i gier sportowych. Zastanawiano nad możliwością wykorzystania do tych celów terenu obecnego boiska betonowego (renowacja) i okolicy wysychającego oczka wodnego, otoczonego krzewami.
Wśród rozmówców dojrzewa punkt widzenia o wielozadaniowym sposobie i metodzie uprawiania rekreacji i sportu młodzieży oraz starszych mieszkańców osiedla.
Burmistrz, proboszcz tutejszej parafii, urzędnicy ratusza i radni są zdania, iż należy pomyśleć o zainstalowaniu tzw. przyborów do treningu kondycji, na wzór dawnych, odeszłych w zapomnienie ścieżek zdrowia, jak siłownia, równoważnia, drążek, krata czy lina do wspinania i boiska trawiaste dla młodzieży (do gier sportowych).
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33349. 
Odnośnie wpisu numer: 33344

Panie ormowiec, zapraszam do lektury może najpierw:
§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1-3, 5, 7 i 8, jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a także podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej.
To, że ma mundur nic nie znaczy. Jego obowiązkiem jest wszytko o sobie powiedzieć a obywatel ma prawo przedzwonić na komendę i sprawdzić czy to prawdziwe dane.
Po drugie interwencja policji wobec chłopaka zaczęła się dopiero gdy ten zwrócił uwagę, że mają niesprawny technicznie pojazd. Czy to równa się zawinięciem na komendę i wykręceniem ręki? Za takie usterki jak pęknięta szyba zostałoby pan surowo ukarany, zabrano by panu dowód rejestracyjny pojazdu.
Poza tym funkcjonariusz Andrzej Kapela znany jest z ciętego języka i obrażania ludzi. Sam byłem naocznym świadkiem wielu jego nieuzasadnionych interwencji wobec spokojnych ludzi.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33347. 
Odnośnie wpisu numer: 33344

Panie Tulwiński, kogo Pan broni?
Też poświęciłem czas, by obejrzeć te wymiociny filmowe "młodego" i wyzwolonego z rozumu pokolenia, wychowanków europejskiej lewizny.
[...] he, he! Intelektualni smarkacze.
Mam tylko nadzieję, że 6 sierpnia 2015 roku wyruszy Pierwsza Kadrowa z pałacu prezydenckiego i rozpocznie mozolną sanację naszego Państwa.
 bazalt
 skorupa ziemska, Wtorek 14-07-2015

33346. 
Odnośnie wpisu numer: 33321

Czy czasami budynek w którym "osiedlił" się Pan Kałuża z grupą rzeźbiarską to nie jest ZABYTEK?
Czy powieszone na nim ornamenty i reklamy są zgodne z obowiązującym prawem?! Kto wie coś na temat tego budynku?
 zabytkowy
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33345. 
Odnośnie wpisu numer: 33341

Po obejrzeniu innych filmików na profilu YouTube autora filmiku, odnoszę podobne wrażenie.
[...] Sytuacje nieco naciągane. W necie coraz więcej jest tego typu filmów.
Co ciekawe, policjant potrafi zachować się z kulturą i przykładnie zgasić oponenta.
Do tego typu zagrywek trzeba być przygotowanym merytorycznie, ale i sprzętowo, bo jedna kamerka w telefonie to za mało.
Gdyby autor filmu miał inne podejście, to policjant-pasażer wystawiłby koledze kierowcy mandat za jazdę bez świateł i z uszkodzoną szybą, po czym zabrałby mu za to dowód rejestracyjny. Wszystko w majestacie prawa.
A tak, to mamy gbura-obywatela i podobne podejście stróża prawa.
Oba zachowania naganne.
 czytelnik
 Susz, Wtorek 14-07-2015

33344. 
Odnośnie wpisu numer: 33338

Należałaby się cwaniaczkom pacyfikacja ze strony sił porządkowych...
Oj należała.
Wcale nie jest wymogiem by policjant podczas nieoczekiwanej interwencji wymachiwał byle durniowi legitymacją, bo nie jest po cywilnemu, a tutaj okoliczności są takie, jakie każdy widzi.
Owszem może się przedstawić, ale podczas takich sytuacji nie musi, bo jest podstawa do interwencji i zatrzymania. Ale durne liberalne lewackie "prawo" to prawo do personifikacji policjanta na ulicy z byle powodu i byle każdemu rozwydrzonemu bydłu.
Ja nie będę się z nimi cackał jako tajny funkcjonariusz... U mnie mają przechlapane na całej długości.
Macie tu rację o zaczepnej prowokacji ze strony ulicznych cwaniaczków, bo to była prowokacja, aby sobie pofolgować z policją, pokozaczyć i błysnąć chamstwem. Może też odegrać się za inne dotkliwe interwencje wcześniej w ich sprawie.
Bo co to znaczy, że smark wymachuje z chodnika do jadącego na drodze policjanta w mundurze, że żarówka przepalona...?! Co to ma być...?! Zobacz go, łajzę, jaki przepisowy się zrobił. Ręce sobie w d... schowaj.
Pozorancie i kombinatorze.
Polska jeśli się zmieni, to zmienią się również przepisy, i to tak, by nie żartowano, kpiono, wyszydzano bezkarnie policję na służbie.
 Ormowiec
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33343. 
Odnośnie wpisu numer: 33338

[...] Racja, iż trzeba wyjaśnić całe zajście nagrane na załączonym filmiku - w tym postawę i zachowanie młodocianych obywateli w stosunku do przedstawicieli organów państwowych.
[...] Posługują się tak bogatą polszczyzną, ho-ho chyba z pięć fakultetów ukończyli, bo słychać, iż znają się na wszystkim ;)
Fakt, zachowanie policjanta nie było w pełni profesjonalne [...], jednak stawianie autorów filmiku w roli ofiar jest żenujące.
Każdy z Was krzyczy o swoich prawach, jednakże słowem nie zająknięcie się o obowiązkach, które na Was ciążą jako obywatelach naszego kraju - ot taka dwulicowość.
Ogólnie to jesteście śmieszni, bo po bramach, stadionach i różnego rodzaju zgromadzeniach krzyczycie "HWDP", a jak coś się wydarzy, to krzyczycie - "Policja! Ratunku! Biją!"
Ogarnijcie się, bo takie sceny są śmieszne.
 bobbi
 world, Wtorek 14-07-2015

33342. 
Odnośnie wpisu numer: 33338

Głupia prowokacja młodocianych obywateli, którzy z nudów nie wiedzą czym zaskoczyć.
Gratuluję policjantom cierpliwości.
I dziękuję za dbanie o spokój na ulicach Iławy.
Na moim osiedlu też rządzi często młodzież, ale nie tak bardzo pobudzona i zawistna. [...]
 maryśka
 Iława, Wtorek 14-07-2015

33341. 
Odnośnie wpisu numer: 33338

Po obejrzeniu filmiku mam nieodparte wrażenie że agresorem był tutaj niestety filmujący.
Szczerze mówiąc mam dość roszczeniowego pokolenia "entera", które to nie zna ani pokory ani poszanowania niczego i nikogo. Być może zaraz tutaj oberwę od forumowiczów, ale chłopak demonstracyjnie domagający się legitymacji, cytujący [nieprawidłowe] paragrafy zapewne nie raz miał do czynienia z prawem oraz interwencjami skoro taki we wszystkim obeznany. Jest jak oblizujący się kot, który upolował tłustą mysz i cieszy się z sytej kolacji - w tym przypadku kolacją okazała się żarówka i pęknięta szyba w radiowozie.
Emanuje tu całkowity brak poszanowania dla funkcjonariusza publicznego. Napisał Pan, że ów policjant znany jest ze swojej rzekomo agresji - a ja pierwszy raz dzięki Panu go widzę, ale cieszę się, że na właściwych miejscach są "faceci z jajami".
 iławianka 53
 Iława, Poniedziałek 13-07-2015

33339. 
Odnośnie wpisu numer: 33334

[...] Zapewniam, że wiem nad czym starosta iławski razem ze swoimi psiapsiułkami Benią Hordejuk i Anią Rabczyńską rozmyślają, a mianowicie nad tym, że za chwilę dyrektora portu Sławomira Cieszewskiego [dotąd pracownika starostwa] wysadzą z siodła pod byle pretekstem (ma umowę na czas określony) i żeby port działał powołają dyrektora pełniącego obowiązki p.o. - jak Platforma Obywatelska.
Nowy dyrektor nagle okaże się najlepszym pracownikiem na tej półkuli świata i w krzywym konkursie, albo i bez konkursu otrzyma stanowisko w prezencie.
Ta ustawka z Panem Ciszewskim miała tylko zamydlić oczy mieszkańcom powiatu. [...] Taki myk jest charakterystyczny dla pracy sekretarz powiatu iławskiego Anny Rabczyńskiej.
 urzędniczka
 Iława, Poniedziałek 13-07-2015

33338. 
Kurierze zapoznajcie się ze sprawą bezpodstawnego zatrzymania chłopaka przez iławską policję.
Znany z agresji [...] [...] i nadużywania uprawnień funkcjonariusz policji Andrzej Kapela znów się "popisał". Tym razem został uwieczniony filmik z zajścia (przesyłamy do redakcji Kuriera).
[...] [...]
Mam nadzieje, że zajmiecie się sprawą, bo to już nie pierwszy raz, gdy ten człowiek w ten sposób zachowuje się wobec obywateli.

 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Poniedziałek 13-07-2015
Odp. 
Osoby z filmu, które uważają się za poszkodowane działaniami
iławskiej policji, prosimy o kontakt bezpośredni z redakcją.
 moderator dyżurny

redakcja@kurier-ilawski.pl
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 13-07-2015

33334. 
Beata Szydło:
„To ewenement, że w Polsce jest partia, która przez osiem lat utrzymuje się u władzy i która nie miała i nie ma programu.”

Ryba zepsuta od głowy do „dołu”.
Czy ktoś wie jaki program działania miała lub ma PO w powiecie iławskim?
Co konkretnego zrobiła przez 8 lat specjalistka od wszystkiego i niczego Bernadeta Hordejuk?
Co ma do zaproponowania, oprócz ciągłych wrzasków, Maciej Rygielski?
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 13-07-2015

33332. 
Odnośnie wpisu numer: 33289

Wiersz Czesława Miłosza dedykuję posłom PO, którzy każdy 10 dzień miesiąca, rocznicę katastrofy smoleńskiej, nazywają "dniem świra".

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

LEPSZY DLA CIEBIE BYŁBY ŚWIT ZIMOWY
I SZNUR I GAŁĄŹ POD CIĘŻAREM ZGIĘTA.
 Marszałek
 iławski, Sobota 11-07-2015


Strona [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 134 135 136 ... 269 270 271 następna ] z 27194452389


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2015 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.