Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Narodowcy żądają od starosty odwołania dyrektor szpitala
Ukraińców wykorzystywano do pracy jak niewolników
Wystąpiła w „Milionerach”
Walka człowieka z autem o miejsce
Rafał Ryszczuk, Człowiek Roku 2016
Śmieć w szpitalu. Mieliśmy zamieszkać razem...
Interwencja. Trucizna w sklepie spożywczym...?!
Śmierć w szpitalu. Co ukrywa starostwo?
Wycinka drzew jest pod kontrolą
Zmowa milczenia po tragedii. Lekarz nadal pracuje
WSPÓLNA IŁAWA rusza do boju
Prokurator ściga burmistrza za wyłudzenia
DZIEŃ KOBIET z Kurierem
Zamiast imigrantów PiS chce polskich repatriantów
Szpital to nie hotel
Nowe warunki ulg podatkowych dla firm
CZŁOWIEK ROKU 2016. Nominacje
Hotelowy gość na gapę
Walentynki z Kurierem
Hieno, oddaj złoto matki!
Więcej...

Forum

36765. 
SALONY GIER DO ODSTRZAŁU

Koniec z drenowaniem kieszeni Waszych mężów, braci i ojców, co często prowadziło do rodzinnych tragedii. W kwietniu weszły w życie znaczące zmiany prawne o grach hazardowych. Teraz automaty są legalne tylko w państwowych punktach, a takich póki co nie ma. To oznacza, że po dotychczasowych salonach gier nie powinno być śladu. Jak jest w rzeczywistości?
O tym przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Środa 26-04-2017

36763. 
Odnośnie wpisu numer: 36648

Sprawa parkingu w amoku kilku radnych w kontekście przedbiegów w kampanii wyborczej - rozpoczęta.
Owszem, na placu po kotłowni na Starym Mieście można zainstalować parking, ale tylko płatny (strzeżony).
Zdaje się, że nie na wieczność, gdyż miejsce to zasługuje na coś więcej, niż parking samochodowy.
Budynków mieszkalnych w całej Iławie podobno nadwyżki są ogromne. Wiele mieszkań ludzie wykupują, ale pod wynajem. A to, że stoją puste, to pazerność czynszowa właścicieli, którzy zapewnić chcą sobie drugą pensję z wynajmu.
Druga sprawa to ilość samochodów w rodzinie: dwa, trzy... Czy to nie brak roztropności? Jeśli mamy parking pod blokiem, to nie zastanowiło was ile tam samochodów jednej rodziny należałoby za darmo stawiać i czy nie powinny one być też płatne?
Nadchodzi czas, że do Ratusza nie będą nawet mogli pracownicy ani klienci podjechać, ponieważ mieszkańcy ze Starego Miasta ten plac nieustannie zajmują jako swój parking.
Należało całego cypla po Czapli nie sprzedawać, a cześć zarezerwować na płatny parking. Toż Iława jest turystycznym miastem, o czym czasem się zapomina, że parkingów więcej tu się należy, ale płatnych.
Płatnych parkingów nie unikniemy.
 Marszałek
 Iława, Środa 26-04-2017

36762. 
Zastanawiam się, czy ludzie wiedzą, ile kosztowało by utrzymanie szpitala,
z funkcjonalnością, którą żądają. Z dostępem do specjalistów i urządzeń 24h/dobę. Z silną i dużą obstawa pielęgniarek, położnych i lekarzy.
Ze smacznymi posiłkami na odpowiednim standardzie. Z warunkami praktycznie hotelowymi.
Ludzieeeeeeeee!!! Nie ma nic za darmo. Jak chcieliście socjalu, to macie.
Szpital opłacany z podatków to taki uspokajacz sumienia. Niby coś mamy, jak będziemy chorzy, to się nami zajmą. A że poziom jest niski, to mamy powód do narzekań.
Jeśli chcemy mieć dobry poziom, to trzeba skończyć z Państwową Służbą Zdrowia i dyktaturą samorządów branżowych. Niech ludzie płacą za swoje leczenie bezpośrednio. Nie dość, że poprawi to jakość (w końcu będzie konkurencja), to jeszcze zaczniemy dbać o swoje zdrowie, bo jak będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni za leczenie, co naprawdę zaboli, to zaczniemy o nie dbać.
 nemo
 Iława, Środa 26-04-2017

36761. 
Odnośnie wpisu numer: 36757

Oczywiście taki jest plan, aby w sprawie odwołania Pani dyrektor szpitala zbierać podpisy we wszystkich miastach naszego powiatu iławskiego.
Liczymy też na obywatelską pomoc...
Ruch Narodowy jest tylko pośrednikiem w tej ważnej sprawie, bo o to nas poproszono.
Petycja i karty do zbiórki podpisów będą opublikowane w internecie i będziemy prosili każdego z obywateli. Również liczymy na Pana.
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława-Warszawa, Środa 26-04-2017

36760. 
Trafiłam z synkiem do szpitala w Iławie z podejrzeniem połknięcia kawałka zabawki.
Była godz. 3 w nocy.
Pani doktor dyżurująca otwarcie powiedziała, że obecnie nie ma osoby, która mogłaby wykonać badanie USG. Czekaliśmy aż 7 godzin żeby szanowny lekarz nas obsłużył i to z wyraźnym podkreśleniem, że badanie jest robione z łaski...
Oczywiście dostaliśmy informację, że jak nam się nie podoba to możemy sobie jechać do... Olsztyna.
Nigdy, naprawdę nigdy nie wpadłabym, że badanie USG w XXI wieku jest tak nieosiągalne i nie ma osoby w szpitalu, która potrafi to zrobić.
Skandal!
 Asia
 Iława, Wtorek 25-04-2017

36757. 
Odnośnie wpisu numer: 36750

Odnośnie podpisów pod petycją do starostwa o odwołanie pani dyrektor szpitala, chciałem zaproponować aby zebrano podpisy w całym powiecie iławskim, a nie tylko w Iławie.
To jest szpital powiatowy a nie szpital tylko miejski. Sprawa zarządzania lecznicą dotyczy mieszkańców całego powiatu. Podpisy powinno się więc zebrać również w Zalewie, Suszu, Lubawie, Kisielicach. Petycje zostawić we wszystkich sklepikach nawet po wioskach naszego całego powiatu.
 Kuba Powiatowy
 Iława, Wtorek 25-04-2017

36755. 
RODOWITY IŁAWIANIN SZEFEM WIĘZIENIA

– W zakładzie pracuję od 20 lat. Znam wszystkich funkcjonariuszy, pracowników, cały teren zakładu. To z pewnością ułatwi mi zarządzanie – mówi major JAROSŁAW STAWSKI (42 lata), nowy dyrektor Zakładu Karnego w Iławie.
Cała rozmowa już w najbliższym wydaniu Kuriera. Zapraszamy do lektury!
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 25-04-2017

36754. 
Odnośnie wpisu numer: 36751

...tak samo było dwa tygodnie temu.
Doktor dotarł o godz.12:20 zamiast o 11:00. Spóźnienie półtorej godziny!
Ludzie się złościli a on nawet nie przeprosił.
Ja ze skierowaniem "pilne". Co prawda przyjęto mnie, ale badanie trwało kilka sekund, do dziś mam wątpliwości czy to badanie było właściwe ponieważ nie pierwszy raz w życiu robiono mi. Samo drukowanie wyniku trwało dwukrotnie dłużej. Odwala się "lipę".
Czy naprawdę nie ma się tym kto zająć, czy nie szkoda pieniędzy na taką fuszerkę. Po prostu to skandal co się dzieje w tym iławskim szpitalu.
 były pacjent
 Iława, Wtorek 25-04-2017

36752. 
Ale jaja, ale jaja!
Burmistrz wybudował fontannę 25 metrów od lustra wody najdłuższego jeziora w Polsce [na skwerze koło Galerii Jeziorak od strony ulicy Królowej Jadwigi], a ławki ustawił plecami do fontanny...?!
Co to ma być? Żart?
Rozumiem, że ten czeski błąd w krainie jezior szybko będzie naprawiony.
Tak czy siak, ludziska mają ubaw na takie iławskie dziwy.
 chłopek-roztropek
 Iława, Wtorek 25-04-2017

36751. 
[...] Czekamy na jaśnie pana doktora w poczekalni na wykonanie USG, gdzie miał przyjmować, wedle grafika, od godziny 11:00. Czeka nas może 10 osób. Jedni ze skierowaniami, na które zapisywaliśmy się już miesiąc wcześniej. Inni z "pilnym".

Po godzinnym opóźnieniu, ktoś z oczekujących dokonał wywiadu, co się dzieje z doktorem, że go nie ma. Okazało się, że doktor jest ordynatorem wewnętrznego działu w szpitalu i że pewno ma jakieś ważne sprawy, bo spóźnia się. Minęła prawie kolejna godzina, by wreszcie doktor przyszedł, nie usprawiedliwiając się, ani przepraszając, ani kuku-ryku. Jak gdyby nigdy nic podjął pracę na USG. Tylko brakowało żeby sobie gwizdał.

Między nami był pacjent operowany na przepuklinę pachwinową. Był już w domu na zwolnieniu lekarskim, wypisany. Jednak bóle nie ustawały, to złożył wizytę u lekarza rodzinnego, który dał mu skierowanie z opisem "pilne", by ponownie - już po USG - wrócić natychmiast do rodzinnego lekarza zaraz po południu z wynikiem.

Dalej słuchajcie co się wydarzyło.

Ponieważ pacjent nie był zaprogramowany na 10 kwietnia (taka była mowa doktora), więc go... nie przyjął. My nie wiemy o co temu białemu łobuzowi chodziło. Może o to, że pacjent nie był zarejestrowany w przychodni. Nawet gdyby, toż można było wysłać pacjenta do rejestracji i po kłopocie.

Ludzie kochani! Przecież takie zachowanie to bestialstwo.
 ORMO-wiec
 Iława, Poniedziałek 24-04-2017

36750. 
Odnośnie wpisu numer: 36688

W czwartek 27 kwietnia od godziny 16:00 w okolicach Galerii Jeziorak rozpocznie się zbiórka podpisów pod petycją do starostwa w której żądać będziemy dymisji dyrektor iławskiego szpitala i powołania nowego w drodze konkursu na te stanowisko.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Narodowcy-zadaja-od-starosty-odwolania-dyrektor-szpitala/4977
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława-Warszawa, Poniedziałek 24-04-2017

36749. 
Brawo Pani Doroto - to, co Pani zrobiła będzie przełomem w rządzeniu ogrodem działkowym "Słonecznik". Powstrzymała Pani szaleńczy bieg Prezesa Opalińskiego do upadłości i zadłużaniu ogrodu, a tym samym do uczestniczenia członków w współrządzeniu.
Ostatni rok pokazał jak łatwo można prowadzić rozrzutną gospodarkę finansową. Jeszcze trochę a za rok byśmy się znaleźli w sytuacji, że trzeba byłoby ogród wystawić na licytację komorniczą.
Walne Zebranie pokazało, że działkowcy sami mogą zadecydować na co mają przeznaczyć swoje pieniądze ustalając preliminarz i plan prac na br.
To przełom w historii ogrodu, bo do tej pory nikt nie odważył się na taki krok! Poprzedni przewodniczący wskazywani przez prezesa nie dopuszczali do głosu na temat finansów ani w uzyskaniu uczciwej informacji na ten temat.
Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności za 2016 rok to jeden bełkot, próba ukrycia manipulacji Zarządu - zawarto opis w 4 zdaniach z których nie wynikało nic. [...] kogo reprezentuje - Zarząd i Prezesa z jego niekompetentną działalnością czy członków ogrodu przez których została wybrana a tym samym upoważniona do kontrolowania działalności w zarządzaniu ogrodem.
Wstyd - powinni natychmiast zrezygnować z reprezentowaniu nas. Poza Panią Polkowską, która dociekając prawdy dotarła do takich dokumentów jak dwa różne bilanse za rok 2016 (jeden dla walnego, drugi dla okręgu). Naszym zdaniem w końcu w ten bałagan i arogancję Prezesa powinna wejść kontrola zewnętrzna a winnych usunąć od rządzenia.
 działkowiec
 Iława, Poniedziałek 24-04-2017

36748. 
Odnośnie pobytu rodziców na oddziale pediatrycznym w iławskim szpitalu, to również mam to doświadczenie za sobą. Wrażenia identyczne do rodziców z artykułu.
Kobiety karmiące nie mają gdzie tego robić. Opiekun siedzi cały dzień na twardym krześle. O pomocy personelu w opiece nad dzieckiem nie ma mowy. Matki, żeby wyjść do toalety, proszą inne matki z sali o popilnowanie dzieci. Brakuje personelu.
Wszystkie pielęgniarki biegają jak poparzone, bo na nic nie mają czasu.
O uprzejmości już nie ma mowy.
Dziwi mnie wypowiedz rzecznika szpitala Tomasza Więcka: "Do tej pory spotkaliśmy się z samymi pozytywnymi reakcjami rodziców na możliwość skorzystania z łóżka", bo chwilę przed ukazaniem się tego artykułu sama wysłałam skargę do NFZ dotyczącą m.in. warunków panujących na oddziale. Kłamstwo czy niewiedza?
Ile jeszcze trzeba skarg, wniosków, programów w telewizji żeby szpital zyskał godnego zarządcę.
 Asia
 Iława, Niedziela 23-04-2017

36747. 
Odnośnie wpisu numer: 36688

Odnośnie artykułu dotyczącego złożenia wniosku o dymisję dyrektor Szpitala Powiatowego w Iławie przez Ruch Narodowy, to napiszę tak.
W wielu sprawach mam odmienne opinie od tych "narodowców", ale ten postulat popieram w stu procentach.
Uważam, że za rządów Pani Iwony Orkiszewskiej wystarczająco dużo złego się już stało. Odeszło wielu bardzo dobrych lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, terapeutów, ratowników i wiele jeszcze wymieniać. Ponadto personel w większości pracuje za najniższe krajowe, nierzadko bez umowy o prace. Brakuje kompetentnych ludzi.
Dziwi mnie postawa Pana Starosty i władz starostwa powiatowego. Jeżeli układy mają być kluczowym powodem takiego stanu szpitala w Iławie, to myślę, że warto pójść wyżej. Chodzi przecież o życie i zdrowie ludzkie.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Narodowcy-zadaja-od-starosty-odwolania-dyrektor-szpitala/4977
 Asia
 Iławia, Niedziela 23-04-2017

36746. 
Odnośnie wpisu numer: 36741

Chcemy żyć jak w Anglii czy Niemczech.
U nich kapitalizm jet od 200 lat, u nas dopiero od około 20 lat.
Cudów nie ma, czas jest okrutny, 200 lat nie zrobisz w 20 lat.
Trzeba się porównać do Ukrainy czy Rosji i Białorusi. Popatrzeć na zakupy samochodów i mieszkań - nie jest tak źle. Lubimy tylko narzekać.
 Wojtek
 Iława, Sobota 22-04-2017

36745. 
SKĄD ONI SIĘ TUTAJ BIORĄ...?

Czytelnik poinformował nas o agresywnym zachowaniu obcokrajowców wyglądających na Arabów pod Biedronką przy ulicy Ostródzkiej w Iławie. Policja nie odnotowała zdarzenia, jednak odnośnie cudzoziemców coraz częściej interweniuje w związku z drobnymi kradzieżami lub żebraniem.
Więcej przeczytacie w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 7.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 21-04-2017

36744. 
Odnośnie wpisu numer: 36741

Po pierwsze to trzeba BYĆ, potem MIEĆ.
Co to znaczy być? Być człowiekiem pracowitym, racjonalnym w pomysłach. Oszczędnym, zaradnym (nie mylić z cwaniactwem).
Tymczasem u Polaków być to znaczy mieć.
Droga donikąd, do pustki.
Znam ludzi, którzy - będąc już na emeryturze - biorą pożyczkę na merca i zakładają, że spłacą go jakimś małym interesikiem, założonym w wieku 75 lub nawet więcej.
Albo, że wcale nie spłacą, bo i po co...?
 Marszałek
 Iława, Piątek 21-04-2017

36743. 
OPINIE & KOMENTARZE

Strona 12. Leszek Olszewski: „Lekce sobie nie ważmy lokalnego życia”
Strona 13. Bartosz Gonzalez: „Wojna śmieciowa”
Strona 44. Leszek Olszewski: „Przeciążać dzieci zajęciami?”
Strona 44. Leszek Chaburski: „Na pewno wzorowa wieś Tuszewo?”
Strona 45. Henryk Witkowski: „Milczący szok! Finanse coraz lepsze”
Strona 45. Feliks Rochowicz: „Wspomnienia z liceum”
 KURIERZY
 Iława, Piątek 21-04-2017

36742. 
[Strona 7.] "Nie taki diabeł straszny?"

Taka refleksja po przeczytaniu artykułu o imigrantach, którzy przez Iławę przejeżdżając rozrabiają bez opamiętania. Warto wiedzieć, co mówią o nas, białych Europejczykach, naturalni muzułmanie.

"Za co mielibyśmy was szanować? Za to, że zabijacie nienarodzone dzieci? Za to, że zabijacie swoich starych rodziców, albo oddajecie ich do obcych przytułków? Za to, że wasze kościoły są puste, a burdele pełne?"

Islamski ideolog Necmettin Erbakan, mentor obecnego prezydenta Turcji, pisał: "Nie przybyliśmy do Europy, by czekać na okruchy z waszego stołu. Przybywamy, by Europę zająć, odebrać wam. Wasza cywilizacja wybrała śmierć, więc umiera, a nasza wybiera życie, więc rośnie w siłę i zastąpi waszą."

Już lepiej byłoby, aby w ziemię uderzyła kometa i zgasiła życie na kolejne miliardy lat.
 Marszałek
 Iława, Piątek 21-04-2017

36741. 
Odnośnie wpisu numer: 36726

Nie trzeba mieszkać w Anglii, aby być takim człowiekiem, o jakim piszesz. Nie trzeba być akurat tylko Polakiem, aby posiadać cechy, o których wspomniałaś.
W Polsce jak i wielu innych krajach jest presja społeczna na bycie bogatym, na pokazanie się. Dlatego w internecie jest taki atak na "cebulę", "buraki", "Januszy", małpę nosacza i wiele innych.
Niestety kwestia prestiżu w naszej rzeczywistości nierozłącznie wiązana jest ze stanem majątkowym. A tak naprawdę nie trzeba kupować CK czy LV, aby wyglądać elegancko. Listek w zegarku świadczy o pewnej pozycji, bo każda "ważna" osoba ma taki zegarek, ale nie każdy kto ma taki zegarek jest "ważną" osobą.
Jesteśmy biedniejsi od Niemców, Francuzów, Anglików. To boli, dlatego swoje smutki staramy się zgasić robiąc zakupy, udowadniając swoją pozycję, co w rzeczywistości jest pyrrusowym zwycięstwem. Więcej tracimy na tej fikcji niż zyskujemy.
Część osób wyrasta z "zastaw się, a pokaż się", bo rozumie, że ci co nas szanują robią to za to kim jesteśmy i jak postępujemy, a nie ile zer na koncie mamy.
Ważne, aby być sobą, bo bycie "kimś" męczy.
 Aleksander Krygier
 Iława, Piątek 21-04-2017

36740. 
Odnośnie wpisu numer: 36739

Markety, chodniki wokół nich i na parkingach wokół - pełno śmieci.
Stare pety przy krawężnikach - jeszcze z zeszłego roku.
Śmieci marketowe fruwają na tereny przyległe.
To raczej nie jest wina firmy sprzątającej KOMA, lecz marketów.
 Wojtek
 Iława, Czwartek 20-04-2017

36739. 
Odnośnie wpisu numer: 36737

Jeżeli się nie wychodzi poza obręb swojego małego podwórka, to może sprawa wygląda nie najgorzej.
A wystarczył poniedziałkowy świąteczny spacer po mieście, który i mnie utwierdził w przekonaniu, że problem śmieciowy rozwija się dynamicznie. Wszędzie na osiedlach złogi śmieci.
Do dziś na moim osiedlu fruwają pamiątki poświąteczne, jak opakowania plastikowe i makulatura.
Można tego nie zauważać i można pisać takie banialuki jak pani. [...]
 Maciej, lat 50
 Iława, Czwartek 20-04-2017

36737. 
Odnośnie wpisu numer: 36715

Nie zgadzam się z zarzutami pod adresem firmy KOMA.
Wywożą śmieci zgodnie z harmonogramem. Dwa razy w miesiącu odbiera plastiki i podobne opakowania. Wcześniej tylko raz były zabierane worki, więc nie mieściły się odpady.
Poprzednia firma dwa razy nie zabrała spod mojej posesji popiołu, mimo zawarcia informacji w harmonogramie. Interweniowałam telefonicznie, podobnie jak sąsiedzi.
Skąd taka zewsząd agresja wobec firmy KOMA...?
 Maryśka, lat 50
 Iława, Czwartek 20-04-2017

36736. 
JUŻ NIGDY NIE POWIEM DO NIEJ „MAMO”...

...tak płacząc mówiła w reportażu telewizyjnym Paulina z Lubawy, córka Doroty Piotrowicz (40 l.), która zmarła w iławskim szpitalu jeszcze przed zabiegiem ginekologicznym, na który się stawiła. Tym razem sprawą zainteresowała się TVN-owska „UWAGA!”.
Przypomnijmy, że po ostatnich tragicznych wydarzeniach, gdzie rodziny pacjentów powiadomiły organa ścigania, kontrolę w szpitalu zapowiedziało m.in. ministerstwo zdrowia.
O szczegółach czytaj na stronie 9. w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Środa 19-04-2017

36735. 
Odnośnie wpisu numer: 36728

Przez nasze miasto przejechał dziś pociągiem Król Europy.
Z dworca kolejowego IŁAWA GŁÓWNA informują o licznych uzdrowieniach.

Ps. Przed dworcem więcej ambulansów niż taksówek, ale nie interweniują.
 Ola Mała
 Iława, Środa 19-04-2017

36731. 
Odnośnie wpisu numer: 36648

Leży ten kawałek ziemi odłogiem - źle.
Coś się zaczyna dziać w centrum - jeszcze gorzej.
Ludzie, kurka pieczona, jak wam można dogodzić...? No jak...?
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 18-04-2017

36728. 
Halo Iławo :-)
W środę rano przez nasze miasto Iławę będzie przejeżdżał pociągiem Pierdolino (czyli prawie jak na Kasztance) euroPresident Donald Tusk.
Przyjdziecie na peron pozdrowić go śpiewem i tańcem?
Za te 8 "cudownych" lat!

* * *

Tusk ma się stawić na wezwanie prokuratury w Warszawie, gdzie będzie zeznawać w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) pod jego kierownictwem z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB).
Śledztwo dotyczy „przekroczenia uprawnień przez członków kierownictwa SKW wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody prezesa Rady Ministrów”.
 Grzegorz, lat 47
 Iława/Polska, Poniedziałek 17-04-2017

36726. 
Chciałabym wspomnieć o irytującej sprawie.
Już wkrótce wakacje i znowu zjadą polscy Anglicy z Wysp. Ludzie im zazdroszczą a proszę uwierzyć, że nie ma czego. Nie pracują, zapieprzaja ciężko w fabrykach, biorąc nadgodziny i weekendy, żeby tylko w Polsce się pokazać, poszpanować. Samochody mają w leasingi i płacą wysokie raty. Często płaczą i płacą. Samochód w w leasingu tu w Anglii jest najczęściej biały, bo lakier najtańszy. Ale jedni mają siwy, inni pomarańczowy, choć może znowu zmienili. Nie dalatego, że znowu kupili, ale w lizingu wymieniać można, a Ci najglupsi robią to, co roku. I tak nigdy nie będą ich, bo ich na nie nie stać. W Polsce by tak nie zapierd...., ale w Anglii nikt tego nie widzi.
A małomiasteczkowe kompleksy aż kipią im uszami. Żyją od czwartku do czwartku, czyli od wypłaty do wypłaty. W weekendy jak nie pracują, więc chleją żeby o tęsknocie za krajem nie myśleć. Nie uczą się języka, tyle co kilka słów w pracy - podstawowych. Ale w Anglii, w fabrykach przy fizycznej robocie sukces mają! I Wy w to wierzycie. Gówno mają i gówno jedzą, byle oszczędzić. Mieszkania albo na kredyty hipoteczne, albo socjalne. Cały rok na wyprzedaże jeżdżą by w wakacje dla całej rodziny prezentów nazwozić. I pokazać jak tu pięknie i tanio. Firm nie mają, prezesami nie są, a nowymi brykami jeżdżą.
A głupi ludzie wierzą!
Mieszkam w Dewsbury w Anglii, obok Batlej i wiele innych małych i brudnych mieścin. Tu się zagnieździli, jak robactwo i w tym syfie tkwią. Cały rok marzą o wyjeździe do Polski i o tym, żeby w Polsce, w Iławie poczuć się kimś lepszym. Bo tutaj to biali Murzyni.
Normalni ludzie żyją normalnie, Ci na poziomie. Mają to, na co ich stać, na co zapracowali. Niestety te polskie prostaki o bardzo niskim poziomie intelektualnym muszą sobie dodać, oszukując rodaków w kraju i własną rodzinę. Tutaj dzieją się sceny dantejskie, patologia i jeszcze raz patologia, a przyjadą do Iławy, to są piękni i bogaci.
Jak oni to robią?
Zresztą ci ludzie to w większości z takich rodzin. Powiedz pijakowi, że pijak, to Cię dopadnie. Powiedz prostakowi, że prostak z patologicznej rodziny, to strach pomyśleć, co Ci zrobi. Przyjadą będą chlać, imprezować i chwalić się bogactwem z Anglii. Wszystko na raty, na karty z Argosu. Ile oni mają rat, to ludzie nie mają pojęcia. Na to głównie pracują. Przed przyjazdem dostają kasę za urlop z góry i szaleją. A po powrocie pożyczają, bo wracają spłukani i do pracy, żeby jak najszybciej zarobić, jak najszybciej do pierwszej pensji.
Żal mi tych ludzi, bo słabe i puste mają życie. A jeszcze bardziej żal mi tych, którzy im wierzą i zazdroszczą. A oni tu deprechy mają. Żałują, że są i czekają na okazję by wrócić. Ale jak tu wrócić jeśli tyle jest długów za uszami. Temat rzeka.
Mogłabym nazwiskami, ale brak słów. Gdyby głupota mogła latać, to przylecieliby jak gołębie, ale niestety.
Nawet jak rodzina poleci samolotem do Polski, to facet pojedzie sam autem, żeby specjalnie na miejscu wszystkim pokazać jaki jest "bogaty".
Tacy nieszczęśliwi i zakompleksieni.
 Sabina Brzozowska, lat 43
 Iława, Poniedziałek 17-04-2017

36725. 
Czy Kurier może zainteresować się skandaliczną sprawą?
A mianowicie nauczyciele iławskich szkół średnich, którzy się ubezpieczają na zdrowie i życie, przymuszani są przez starostwo do zawierania umów tylko z jedną ubezpieczalnią "pocztową".
Moim zdaniem ta pachnąca korupcją sprawa nadaje się także dla CBA.
 nauczyciel
 Iława, Poniedziałek 17-04-2017

36722. 
Nauczycielom iławskich, i nie tylko, gimnazjów i szkół średnich, na czele ze sławnym LO im. Żeromskiego - ten filmik polecam:

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/335755-reforma-edukacji-niepotrzebna-mlodzi-polacy-o-katyniu-krystyna-janda-ten-film-to-zrobili-niemcy-zeby-bylo-na-rosjan
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 15-04-2017

36721. 
W Szwarcenowie ucichło, ale przed burzą.
Żadne skargi i donosy na plebana w sprawie jego komitywy z ekonomem ziemi 100 ha parafialnej do władzy zwierzchniej nie dały żadnego rezultatu. Ksiądz Dziekan nie macza rąk, daje wolną wole proboszczowi.
Przetargu na dzierżawę gleby parafialnej nie będzie, ponieważ grunt nie jest w zasobach ARL. Tu rządzi rada parafialna, która jest w łapach Zielonego, bowiem to proboszcza rzecz, jaki będzie skład rady przy kościele. A wam gospodarzom ino koci ogon na polizanie.
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Sobota 15-04-2017

36719. 
Odnośnie wpisu numer: 36711

Chcę zwrócić uwagę, że w Wielką Sobotę (15.04.) firma KOMA pracowała, wywoziła śmieci i wymieniała kontenery na nowe.
Miło, bo pierwszy raz ktoś pomyślał i zrobił to przed świętami i unikniemy w nadchodzące dni wysypywania się śmieci.
 neutralny
 Iława, Sobota 15-04-2017

36717. 
Kto w Iławie marzył o karierze politycznej? Kto zaczynał od noszenia teczki za kimś ważnym, a dziś...
TKM był, jest i będzie wszędzie, jedni lepsi - drudzy gorsi.
Jakoś tę karierę trzeba zacząć.
Nikt od razu nie zostaje ministrem, burmistrzem, radnym czy urzędnikiem.
Na początku każdej pięknej kariery jest młodość.
Ps. Znacie go...?
 Mucha Balkonowa
 Iława, Czwartek 13-04-2017

36715. 
Odnośnie wpisu numer: 36714

Dlaczego nasze firmy muszą stawać do przetargu na wywóz śmieci i odpadów. Nasze firmy są pod kontrolą Ratusza i one mają śmieci dowozić. Są dwie i można je pogodzić na pół. Znów jakaś porąbana paranoja, idiotyczne przepisy.
Czy w końcu jest ktoś by wyjaśnił skąd te samochody KOMY przyjeżdżają i dokąd wywożą te śmieci?
Ile to kilometrów wykonują za jednym wywozem? Czy nie jest tak, że połowę czasu pracy tracą na dojazdy? Proszę o odpowiedź, byśmy wiedzieli prawdę prawdziwą.
 ORMO-wiec
 Iława, Środa 12-04-2017

36714. 
Odnośnie wpisu numer: 36711

Tematu śmieci ciąg dalszy. [...]
KOMA wstawiła nowe kontenery do segregacji śmieci. Poza tym, że są czyste wszystko inne jest pomyłką.
Mini-kontenerki zapełniają się w szybkim tempie a przy tym utrudnione jest ich obsługiwanie. Unoszenie, przytrzymywanie klapy i jednoczesne wkładanie drugą ręką np. partii butelek, czy tez makulatury, nie stanowi łatwej czynności dla każdego (w przeciwieństwie do dawnych kontenerów z otworami).
Dotąd było prosto i wygodnie, ale dlaczego ma być tak samo albo lepiej, gdy może być gorzej...?
 Tomasz Borowy
 Iława, Środa 12-04-2017

36713. 
Odnośnie wpisu numer: 36711

Na Osiedlu Piastowskim przejeżdżają co 3 dni, może dlatego, że bardzo im po drodze jadąc od strony Ostródy.
Jednak bardzo upominam obywateli, żeby ściskali kartoniki po sokach i napojach, butelki i butle inne plastykowe też. Podobnie rwijcie na strzępy wszelkie kartony.
Ale kiedy wielki karton, metr na metr, wrzucacie to do niewiele większego pojemnika - to na kogo skargi?
Ile można do takiego kontenera wrzucić butli 5-litrowych po wodzie w ich naturalnej wielkości?
Ale wojna przed nami. Jeśli ceny horrendalnie w górę pójdą, to ile rodzina 5-osobowa będzie płacić miesięcznie?
 ORMO-wiec
 Iława, Środa 12-04-2017

36712. 
SENATOR PYTA O IŁAWSKI SZPITAL

Senator Bogusława Orzechowska próbowała zmierzyć się z tematem iławskiego szpitala. Ostatecznie wyszło tak jak zawsze – seria zgonów w szpitalu to tylko „zdarzenia losowe”, a największym problemem są... media (niektóre). Tymczasem wniosek o odwołanie dyrektor szpitala wnieśli iławscy narodowcy. Czy okażą się mocniejsi od mediów i polityków?

Więcej znajdziecie w bieżącym wydaniu papierowym Kuriera (str. 10-11).
 KURIERZY
 Iława, Środa 12-04-2017

36711. 
Odnośnie wpisu numer: 36704

Podzielę się informacjami na temat nowej firmy KOMA wywożącej śmieci w Iławie. Od miesiąca czekam na wywóz śmieci na terenie osiedla domków jednorodzinnych.
Tak akurat się złożyło, że jak SPOMER miał przyjechać po śmieci to akurat przetarg wygrała KOMA, ogłosiła nowe terminy i okazało się, że to równy miesiąc zbierania śmieci. Oba pojemniki mam już zapełnione (włączając w to rezerwowy pojemnik). Śmieci miały być zabrane wczoraj, ale widocznie pogoda spowodowała, że nie przyjechali.
Czekam dzisiaj. Jak nie, to może jutro, a jak nie, to muszę wystawić trzeci pojemnik. Fajnie było dawniej jak człowiek mógł zadzwonić do EKO lub SPOMERA i poprosić o odbiór śmieci. Niestety skończyło się. Chyba zacznę je przetwarzać.
I na pewno nikt mi ich nie podrzuca.
 iławianin [229]
 Iława, Środa 12-04-2017

36710. 
Odnośnie wpisu numer: 36708

Nawiązując do komentarzy, chciałabym przypomnieć tak wierzącym, jak również wszelakiej maści ateuszom o jednej z wypowiedzi Papieża Franciszka,który powiedział min, iż:
- Należy bronić wolności słowa, ponieważ jest jedno z podstawowych praw człowieka (jednak zaznaczył też, że wolność ta ma swoje granice).
- Nie można prowokować. Nie można obrażać wiary innych, ani z niej żartować. Istnieją granice wolności słowa, zwłaszcza wtedy, gdy obraża się lub wyśmiewa czyjąś wiarę.
Na marginesie - nie chcesz, nie dawaj, ale nie zaglądaj innemu w kieszeń!
 Natasza_pegeerówka
 Droczyn, Środa 12-04-2017

36709. 
Odnośnie wpisu numer: 36706

Lubię z Panem prowadzić dysputy, bo zawsze coś się dzieje, jest reakcja.
Co do kwestii "jangspotu".
Ten projekt wygrał i nie ma tu wątpliwości. Może został źle oszacowany kwotowo, może 280 000 to za mało, może wartość rzeczywista to 400 000 (gdzie komisja?). Ale budżet miasta przeznaczył na projekt BO kwotę 500 000. To tak samo jak idzie Pan do restauracji i zamawia schab, a dostaje rybę. Niby też do jedzenia, ale to nie to.
Skoro miasto ma ograniczone środki to mogło ogłosić BO na kwotę 100 000. Teraz próba częściowej realizacji i łączenie z innym projektem jest w moim odczuciu ciągnięciem dwóch srok za ogon.
Co do słuszności budowy "jangspotu" nie ma co dyskutować, została dana mieszkańcom możliwość wyboru. Wybrali tak, a nie inaczej i trzeba to uszanować. Jeśli dajemy komuś możliwość wyboru, a potem nie szanujemy tego wyboru, to jak to wygląda?
Jak jakiś ustrój totalitarny.
Najsmutniejsze jest to, że po ogłoszeniu wyników BO usłyszałem opinie, że to wszystko powstanie koło stadionu i uznałem to za smutny żart.
Czas pokazał, że to nie był żart...
 Aleksander Krygier
 Iława, Środa 12-04-2017

36708. 
Odnośnie wpisu numer: 36635

Własnym oczom nie wierzę...
Odkurzacz dla parafii drażni Panią, naprawdę?
Za duży jest czy co? Że większy taki, przemysłowy? A jaki ma być? Przecież mały taki domowy nie da rady odkurzać na tak wielu metrach w kościele i obejściu. Zdziwiona? Może niech pomyśli najpierw głowa zanim palec klepnie coś...
Głupawka zakupowa cię zżera, kobieto...? No a gdzie masz kupować te wszystkie świece, książeczki, stroje i różańce, jak nie na parafii właśnie? Naprawdę namysłu nie starczyło żeby zauważyć, że jest w tym działaniu pragmatyczny cel obyczajowy? Nie starczyło rozumku po co unifikacja? Trzeba aż wykład zrobić?
Że co? Że możesz z łaski dać grosz na sakramenty? Naprawdę? Łaskawa jest z ciebie dama. Ale po co? Przecież święty ołtarz to nie kiermasz. Tutaj rozumu nie kupisz za żadne pieniądze skoro jeszcze na to nie wpadłaś, że trzeba wyprosić i zasłużyć.
W sumie sama nie wiem jak do takich [...] się zwracać. Pyta Pani bowiem publicznie kogo ma utrzymywać: Kościół czy proboszcza? Pani jeszcze nie wpadło na to, że Kościół to dobrowolny zbór ludzi dobrej woli, a proboszcz jest jego ważnym elementem - tak samo, jak Pani jest jego uciążliwym bagażem.
Czego [Pani] uczy tego dziecka swojego?
Z czym i jak przystępuje do sakramentu poznania?
Chroń nas Panie Boże przed "przyjaciółmi" naszymi, bo z wrogami sami sobie poradzimy.
 Agata z białego
 Iława, Wtorek 11-04-2017

36706. 
Odnośnie wpisu numer: 36705

Pieniądze są jedne. Jednak po trzykroć ważniejsza jest inwestycja w ścieżki dla wszystkich obywateli niż, choć może pożyteczna, w skatepark.
Bracie Polaku!
Proszę o artykulację tego waszego cuda technik w języku polskim.

* * *

Panie Krygerze kochany!
Ja Pana nawet lubię, ale lepiej byłoby, abyś Pan znikł z tak wstrętną gadaniną, ze niby my, tzn kto? Ja z jestem z Nimi, tymi z Ratusza? Obyś Pan pod glebę się zapadł. Ooo-ooo Panie! Toś Pan pomylił się. Ratusz ma swoich klakierów, tych z PiS i PO oraz Tą Panią, no wiesz Pan - którym sinecure porozdawał.
A tam cicho być... Lepiej będzie i dla Krygera i Jego kolesi.
Kiedyś zawsze przyjdzie czas na ten wasz park rozrywki. Ale pewno Pan się na żartach nie znasz i pojmiesz jako złą monetę.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 11-04-2017

36705. 
Odnośnie wpisu numer: 36702

Panie Marszałek, to nie są Pana pieniądze.
Budżet Obywatelski (BO) to oddzielny projekt z oddzielnym budżetem.
Niestety burmistrz, z tego co widać, "przesunął" pieniądze z BO i realizuje jednak swoje wizje.
Jeśli w tym roku w BO wygra projekt np. budowy chodników, to czy też będzie Pan pisał, że nie trzeba w Iławie chodników, bo tak Pan sobie to widzi...?
Może przestaniecie razem z burmistrzem pytać ludzi czego chcą, skoro i tak ostatecznie macie w nosie zdanie wyborców i realizujecie swoje wizje, czy może raczej - wizualizacje...
 Aleksander Krygier, lat 33
 Iława, Wtorek 11-04-2017

36704. 
Odnośnie wpisu numer: 36700

KOMA, czyli przepis na totalny bałagan śmieciowy.
Mógłbym zaprezentować kolejny bogaty materiał zdjęciowy, ale to chyba zbędne. Wszyscy widzą ten "postęp", czyli wielki krok do tyłu.
Co na to chociażby nasze służby sanitarne?
Reagujmy póki nie jest za późno.
 Tomasz Borowy
 Iława, Wtorek 11-04-2017

36703. 
W poniedziałek mieliśmy w całym kraju wielki hołdu ofiarom 10/04...
A w lewackiej gminie Biskupiec dzień jak co dzień - nawet flagi nikomu do pół masztu nie chciało się obniżyć.
Bardzo przepraszam za swoją gminę.
Nie chodzi o to, kto wierzy w zamach a kto w nieszczęśliwy wypadek. Tu chodzi o chrześcijańskie i obywatelskie upamiętnienie śmierci prezydenta i wielu zasłużonych dla Polski.
Niestety władze naszej gminy Biskupiec znowu nie potrafią wznieść się ponad podziały (a podobno "pozapartyjni") i czynnie rozkopują rowy.

 kafka
 Biskupiec, Wtorek 11-04-2017

36702. 
Odnośnie wpisu numer: 36701

Bardzo mądre spostrzeżenia.
Zapomniałem, że kolejna potężna kasa idzie w Iławie na kulturę fizyczną: prawie kapitalny remont hali widowiskowej, by wam młodzieży żyło się szczęśliwie.
Remont już od początku był niezbędny, gdyż z powodu błędów projektu woda się skraplała i kapało na parkiet.
Zresztą sam projekt dynamicznych reklam telebimów i widoku z ławeczek górnych miał wiele do życzenia.
Koszt remontu to 4 miliony (na papierze), ale czy tylko? Pytam, ponieważ wychodzą kwiatki przy rozbiórce i może wzrosnąć nawet o kolejne parę milionów. Tak tak!
A wam się skate park się śni. Będziecie go mieć, ale Burmistrz zatrzyma remont hali, nie mówiąc o lodowisku sztucznym, na co mimo wszystko z przymrużeniem oka statecznie iławianie patrzą i kontestują tak: komu tak drogi obiekt, przecież mnóstwo młodzieży jeździ na łyżworolkach od wiosny do listopada.
Dlatego należy zrewidować koszty wszelkich przyszłych placów zabaw, jak np. na Osiedlu Piastowskim i dokładnie policzyć, by milionów nie wydawać na zbytki. Iława ma nienajgorsze oferty dla młodzieży chcącej uprawiać rożne sporty. Dlatego nie szalejmy!
 Marszałek
 Iława, Wtorek 11-04-2017

36701. 
Odnośnie wpisu numer: 36694

Skate-park dla młodzieży należy się jak najbardziej.
Proces realizacji już nie do nich należy. Wiadomo powszechnie, że dzisiejsza młodzież uważa że wszystko "należy" im się od ręki. Projekt wygrał - OK, ale już od początku było mówione, że jest sporo niedoszacowany. Tak więc o co chodzi?
Jest wyjaśnienie, że wszystko będzie zrealizowane tylko kolejno etapami, więc niech się nie rzucają jak wszy na grzebieniu sądząc, że magicy im wyczarują kasę.
Kolejna sprawa - place zabaw.
Szlag mnie trafia gdy ludziska kupują tanie mieszkania i nawet nie pytają o infrastrukturę a potem niech miasto wszystko sponsoruje. A poszli do swoich deweloperów!
A jak nie to niech wspólnoty zawiązują i sobie sami zabawki kupują. Skoro decydują się na kupno mieszkania w miejscach bez placów zabaw, to do kogo pretensje? Bujaczki, karuzelki, duperelki - jakby miasto nie miało poważniejszych wydatków. Administratorzy osiedli powinni to zapewnić.
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 10-04-2017

36700. 
Odnośnie wpisu numer: 36699

W całym mieście Iławie jest źle. Jest bardzo źle.
Mnożą się skargi na firmę KOMA.
Zaglądamy na zaplecze starej skarbówki przy ul. Kościuszki/Grunwaldzkiej
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 10-04-2017

36699. 
Odnośnie wpisu numer: 36674

Zgadzam się z Pana wpisem.
Dotychczas nie było problemów z naszymi lokalnymi firmami wywożącymi śmieci [EKO i SPOMER].
Przyjechali, zabrali śmietniki z podwórka, opróżnili i odstawili z powrotem. Nawet nie chcieli, żeby je wyciągać przed płot (pytałem, bo było napisane, że trzeba kosze przed płot wystawiać).
Po pierwszym kontakcie z nową firmą KOMA (wywozili ode mnie śmieci) widzę, że tu już tak różowo nie będzie. Kosze z posesji zabierają (jest ok), ale je ciągną po podłożu (nie podnoszą - niszczą przy tym kosze oraz kostkę, zarówno na posesji prywatnej jak i na terenie miejskim, kosze mam tzw. "małe").
Coś mi się zdaje, że te kosze za dużo takich "spotkań" nie wytrzymają. Poza tym odstawienie koszy polega na ich... odstawieniu tuż obok śmieciarki i heja przed siebie.
Jak zobaczyłem swoją ulicę tuż po wywozie śmieci to byłem z lekka przerażony tym bałaganem przy płotach.
 ja
 Iława, Poniedziałek 10-04-2017

36697. 
Czy to prawda, że nasz społecznik suski [oszalał] do tego stopnia, że pewne grono osób opuściło Towarzystwo Miłośników Ziemi Suskiej...?

* * *

Burmistrzowi Pietrzykowski i Zdzichowski nie wmawiajcie ludziom proszę, że remont drogi w mieście to sukces. [...]
A co z odcinkiem Wiejska-Wyszyńskiego? Co z odcinkiem Iławska od skrzyżowania do wyremontowanej drogi?
Cały projekt zakładał remont na całej trasie Bronowo-Sampława. Wiecie gdzie jest wyrwa? W Suszu! Wasze wyjazdy i konsultacje to wielka ściema! Jesteście pachołkami Platformy [...]. Były marszałek województwa Jacek Protas śmieje się wam w twarz.
Mieszkańcy Susza, gmina miała zagwarantowane nowe chodniki - zrobiła je ze środków własnych (ul. Prabucka i Kajki), wycięła za swoje pieniądze drzewa (Kajki, Prabucka). Miała być ścieżka rowerowa do Bronowa. Będzie. Za własną kasę. Tak się wykorzystuje pachołków.
Kurierzy - to można wyliczyć. Platformiane pachołki powinny zostać rozliczone.
 majster
 Susz, Sobota 08-04-2017

36696. 
Odnośnie wpisu numer: 36693

W tym całym cyrku na kluczową postać, zaczyna wyrastać nie/do/rzecznik prasowy.
Obserwując od wielu lat poczynania rzeczonego, nasuwa się pytanie: kto go strugał i kto za nim stoi?
Rozumiem, że w dawniejszych czasach było zapotrzebowanie na takowych, ale przecież utrzymanie błazna kosztuje!
Czy naprawdę w szpitalu potrzebne jest takie indywiduum? Czy nie lepiej byłoby oficjalnie zatrudnić kostuchę?
Panie wicedyrektorze Kruszewski, chyba Pan nie wie, że autorytet opiera się na rozsądku oraz - przepraszam za słownictwo - "dobra ściema podstawą dobrej gry". [...]
Kiedy takiego nie/do/rzecznika widzę, czytam lub słyszę - to się wstydzę, że mieszkam w powiecie iławskim!
 Natasza_pegeerówka
 Droczyn, Sobota 08-04-2017

36695. 
Odnośnie wpisu numer: 36682

Niedorzecznik prasowy szpitala Tomasz Więcek wysyła redaktorów Kuriera na... oddział psychiatryczny.
Organem założycielskim szpitala jest starostwo iławskie, które ma wpływ decydujący na obsadę stanowiska rzecznika.
Władzą wykonawczą jest zarząd: starosta, jego zastępca i członkowie zarządu. Brzmi to lakonicznie i jałowo.
Oto lista radnych rady powiatu iławskiego współodpowiedzialnych za utrzymywanie Tomasza Więcka na stanowisku „rzecznika” szpitala:

„Grupa Platformy Obietnic”:
– Maciej Rygielski
– Edmund Standara
– Regina Szpindler
– Michał Młotek
– Wiesław Musiał
– Grażyna Taborek

„Grupa PO-lańskiego”:
– Marek Polański, starosta
– Stanisław Kastrau, wicestarosta
– Marian Golder, radny z Ziemi Lubawskiej
– Stanisław Ewertowski, radny z Ziemi Lubawskiej
– Jarosław Piechotka, radny Ziemi Zalewskiej

„Samotny Jeździec SLD”
– Wiesław Olszewski

To ci radni (12:9) zadecydowali o takim, a nie innym składzie koalicji rządzącej w powiecie iławskim. [...]
Grupa frakcyjna na czele z Markiem Polańskim „Brydżystą” i Stachem Kastrau „Gołębiarzem” startująca do wyborów pod sztandarem PiS, zdradziła własnych wyborców.
Bo wyborcy prawicy i centrum – głosując na PiS – głosowali zarazem za odrzuceniem Macieja Rygielskiego i całej iławskiej PO od steru władzy.

* * *

PiS usunął z partii starostę Polańskiego
2016-02-10
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/PiS-usunal-z-partii-staroste-Polanskiego/4671
 bazalt
 skorupa ziemska, Piątek 07-04-2017

36694. 
Mamy kolejny atak na Burmistrza Iławy, że niby coś kombinuje w sprawie skate-parku, torze przeszkód, który jest ideologią młodzieży inaczej myślącej w kwestii integracji.
Niebawem znajdzie się grupa, która zażąda kosmodromu, bowiem są głosy - o czym Pan Burmistrz obecnie się dowie - by stawiać hipodrom dla koniarzy. Ale to nie wszystko.
Mamy paru osobników, którzy dość mają rożnych wschodnich sztuk walki, a chętnie by potrenowali typowo polskie sztuki walki, jak boks i fechtunek. Takich mamy niemało.
Każdy chce coś dla siebie wyrwać, nie patrząc globalnie na potrzeby w infrastrukturze naszego miasta Iławy. Tu tez ludzie chcą dla siebie coś ugrać, choćby dlatego, aby do domu po deszczowej aurze suchą nogą w progi wejść, nie w ochlapanych chodakach. Mało tego - ciągły krzyk o place zabaw przy nowych osiedlach.
A skąd na wszystko brać finanse? Słyszałem ze pod Iławą leżą źródła ciepłej wody, może dokopać się i z tego ciągnąc darmową kasiorę. Rydzyk już zaczął, tylko reszta w tyle.
A wam chce się skate parku? Bo po prostu wam się należy... W Iławie bardzo wiele dokonano dla sportu bowiem jest hala, pływalnia trzy boiska w tym ze sztuczną trawą, orliki i tak o jeden za wiele. Ot taki mały woluntaryzm na Lubawskim Osiedlu.
Pilniejsze sprawy są. Należy drogi dojazdowe na osiedlach naprawiać, nowe ścieżki na Podleśnym, drogi które czekają po kilkadziesiąt lat, nie skate parki stawiać.
 Marszałek
 Iława, Piątek 07-04-2017

36693. 
Odnośnie wpisu numer: 36682

Dyrektor Kruszewski zebrał tylko 16 podpisów od lekarzy, a w szpitalu pracuje około pół tysiąca ludzi.
Dlaczego tylko tyle? A może aż tyle?
Odpowiedź jest banalnie prosta.
Każdy kto nie jest lekarzem w tym szpitalu traktowany jest jak szmata, więc po co od takich szmaciarzy głos poparcia? Przecież szmaciarze nie mają prawa głosu ani prawa do własnego zdania, więc można mówić w imieniu ich wszystkich.
Czytam tu na forum różne opinie ludzi często rozżalonych. Ale patrząc na to wszystko co się dzieje, stwierdzam jako pracownica szpitala: ci ludzie mają cholera rację.
Przykładów na butę i arogancję lekarską można by mnożyć dziesiątkami. Proponuję aby środowisko lekarskie na spokojnie uderzyło się w pierś i zrobiło rachunek sumienia. Akurat dobry jest teraz czas ku temu, gdyż mamy jeszcze Wielki Post.
Rzecznik prasowy Tomasz Więcek niech skończy tą błazenadę i albo niech zacznie być rzecznikiem rzetelnym i godnie reprezentującym placówkę, albo niech poszuka sobie innego zajęcia.
 piguła
 Iława, Piątek 07-04-2017

36690. 
Odnośnie wpisu numer: 36686

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.
Moja mama leży na oddziale wewnętrznym szpitala. Mam dobrą opinię na temat personelu tego oddziału. Uważam, iż swoje zadania wykonują wręcz profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem.
Lekarze są w każdym momencie do dyspozycji. Panie pielęgniarki - pełen szacun dla ich ciężkiej pracy. To samo mogę napisać również o oddziale neurologicznym.
Reasumując - nie traktujmy wszystkich jedną miarką.
 Zbigniew, lat 55
 Iława, Piątek 07-04-2017

36689. 
Odnośnie wpisu numer: 36674

Z niepokojem przyjąłem informację, iż nastąpiła zmiana firmy zajmującej się wywozem śmieci z Iławy.
Firma EKO, która obsługiwała moją ulicę wzorowo wywiązywała się z tego obowiązku. W każdej sytuacji można było liczyć na ich pomoc. Nawet nietypowej i jednostkowej.
Mam obawy czy z nową firmą będzie choćby podobnie. Jest to związane z odległością Iławy do centrali firmy w Ełku.
Zdaję sobie sprawę, iż w obecnych czasach decydują przepisy, przetargi, ale na końcu tego łańcuszka powinien być CZŁOWIEK! Mam na myśli sytuację wielu pracowników - mieszkańców Iławy i okolic, dla których może zabraknąć pracy.
Ponadto firmy z Iławy odprowadzają podatki do budżetu naszego miasta.
Trzymajmy się dobrych i sprawdzonych przez lata rozwiązań.
Nie zamieniajmy ich na te niepewne i ryzykowne.
 Zbyszek, lat 55
 Iława, Piątek 07-04-2017

36688. 
List Otwarty do starosty Marka Polańskiego wystosował Ruch Narodowy.
Żądamy zdymisjonowania Pani dyrektor Iwony Orkiszewskiej i ogłoszenie konkursu, który wyłoni następcę.
Na tym jednak działania się nie skończą, bo - jak wiadomo powszechnie - zarządca szpitala może się cieszyć parasolem ochronnym starostwa...
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława-Warszawa, Piątek 07-04-2017

36687. 
Odnośnie wpisu numer: 36683

...ja wam Kurierzy poradzę jako stary oficyjer z WSI, co macie wykonać. Należy od tego gada, papugi od jątrzenia, przyjąć "zaproszenie" i udać się na odział psychiatryczny.
Metoda stara jak świat. Pacjent pod przykrywką, udający świra.
Skuteczne od początku stworzenia człowieka.
 ORMO-wiec
 Iława, Czwartek 06-04-2017

36686. 
Odnośnie wpisu numer: 36682

Lekarze czują się zaszczuci? Doprawdy?
Panie bohaterze zdjęcia, Panie Kruszewski, mam do Pana jedno pytanie - niczego Pan nie stwierdził? Nie ma Pan sobie ani kadrze lekarskiej nic do zarzucenia?! Nic dziwnego.
Czy pamięta Pan osobisty przypadek z przed niespełna 2 lat? Pamięta Pan? Bo ja doskonale (cytuję): "Odmawiam przyjęcia do szpitala" podpisane Pańskim podpisem pod pieczątką.
Po tym jak 3 dni pacjenta dowożono, Pan odmawiał.
Podobnie jak Pańscy koledzy chirurdzy m.in. Pan Olejnik. Przypomnę, że chodziło o pacjenta niepełnosprawnego w stopniu znacznym.
Czym się to skończyło?
Pamięta Pan?
Jak dr Borkowski przez ponad miesiąc dokonywał cudów, by pacjent żył, bo do Niego trafił z Pana rąk w stanie krytycznym, nieprzytomny, bo do siebie przyjął go Pan dopiero w stanie ciężkim...? Czy pamięta Pan jak człowiek ów 3 miesiące walczył o życie i powrót do swojej niezwykle minimalnej sprawności którą miał?
Z szacunku dla woli pacjenta póki co nie napiszę więcej, ale radzę Panu ważyć swoje słowa.
Pański przykład jest wybitnym dowodem na to, jak traktuje się ludzi w placówce, która kiedyś poszczycić się mogła dobrą opieką i dobrymi fachowcami.
Jeśli nadal będzie Pan miał zaćmienie z przypomnieniem sobie przypadku, może na policji znajdzie Pan notatkę służbową, bo zapewne pamięta Pan, że została poproszona o interwencję na Waszą bezczynność. Dalej nie świta w główce? Może dziarski kolega Olejnik dopomoże? Wszak wzywał ochronę do "histerycznej rodzinki".
Niech Pan waży słowa, bo jak ten worek się rozsupła i wypadną te Wasze wszystkie brudy...

Ps.
Znajomy 3 dni chodził dzień w dzień na SOR błagać z powodu bardzo złego samopoczucia. Wreszcie w trzecim dniu upierdliwości stwierdzono zapalenie płuc. Plątał się chłopina coraz wolniej długi weekend majowy. Czwartego dnia postanowił nikomu dupy już nie zawracać i... umarł.
Na serce.
 znajoma pacjenta
 Iława, Czwartek 06-04-2017

36685. 
Odnośnie wpisu numer: 36682

Czy prawdą jest, że pacjent nie musi mieć stałego lekarza prowadzącego na oddziale, gdyż wszyscy są prowadzącymi?
Czy nie jest to chora sytuacja w tym szpitalu, gdyż zupełnie inaczej jest w innych ośrodkach?
Kiedy zapytałem lekarza prowadzącego o moją teściową, to uzyskałem zaskakującą od ordynatora odpowiedź: u nas każdy jest prowadzący. Zatem... jak tam u was medycy w Iławie jest?
* * *
Życzę Paniom i Panom medykom z okazji Świąt Wielkanocnych zdrowia psychicznego i fizycznego, zważywszy na słowa krytyki, może nie zawsze elokwentnej, ale dosadnej i potrzebnej.
 Eskulap
 Iława, Czwartek 06-04-2017

36683. 
Odnośnie wpisu numer: 36681

Na fejsbookowej ścianie Kuriera toczy się niezła dyskusja na temat Szpitala Powiatowego w Iławie. Pan rzecznik prasowy szpitala podobno skierował propozycję załatwienia miejsca redaktorom Kuriera na Oddziale Psychiatrycznym.
Panowie redaktorzy, przyjmijcie zaproszenie! Jak widać po Panu rzeczniku "umieralni", musi tam być super wesoło.
I inni mieszkańcy naszego powiatu - jeżeli uważacie że w szpitalu dzieje się źle, to także powinniście skorzystać z zaproszenia Pana rzecznika i położyć się na Oddział Psychiatryczny.
Co Wy ludzie chcecie od tego szpitala?
Przecież tam wszystko chodzi jak w zegarku. Wypłaty są na czas, nagrody dla Pani dyrektor są na czas, w kolejkach do lekarza też trzeba siedzieć odpowiedni czas, helikopter zabiera ledwo żywych pacjentów też na czas i ludzie umierają też zgodnie z czasem.
Ale teraz to ja już wiem co zrobić ażeby dostać się na odpowiedni oddział szpitalny. Po prostu trzeba rozmawiać z Tomaszem Więckiem, rzecznikiem prasowym Szpitala Powiatowego w Iławie - on załatwi! Ale czy pacjent przeżyje... No może tym razem się uda.

https://www.facebook.com/kurier.regionu/photos/a.500856963281400.119997.188535691180197/1508018889231864

[foto źródło: Facebook, Tomasz Więcek]
 Rufin
 powiat iławski, Czwartek 06-04-2017

36682. 
LEKARZOM DRŻĄ RĘCE

Na ponad 500 osób personelu szpitala wicedyrektor JERZY KRUSZEWSKI zebrał „aż” 16 (słownie: szesnaście) podpisów pod „Listem Oburzonych”, więc z pewnością zapisze się w historii powiatu.
Kierownictwo dało w nim upust emocjom z powodu „dyskredytacji wysiłków”, bo „nie rozumie” tonu krytyki prasowej (po serii zgonów), ale nadal nie potrafi wyjaśnić np. dezinformacji szerzonej przez swojego rzecznika prasowego, a TOMASZ WIĘCEK nerwowo wydzwania do redakcji z propozycją załatwienia nam miejsca na... oddziale psychiatrycznym.

O kulisach afery czytaj więcej na stronach 10-11 w bieżącym wydaniu.
 KURIERZY
 Iława, Środa 05-04-2017

36681. 
Odnośnie wpisu numer: 36676

Wewnętrzna komisja szpitala w Iławie nie znalazła nieprawidłowości w leczeniu zmarłych pacjentów.
Czy komisja z ministerstwa zdrowia (o której szpital milczy) również nic nie znajdzie?
W piśmie sprzed kilku dni ministerstwo zdrowia informuje o postępach w wyjaśnieniu dwóch tragedii w iławskim szpitalu. W sprawie śmierci dziecka kontrola trwa, minister czeka na wnioski.
Śmierć pacjentki szpitala wyjaśni, na polecenie ministra, wojewoda.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Środa 05-04-2017

36680. 
Mam pytanie do Kurierów.
Dlaczego w najnowszej gazecie jest tylko krótka wzmianka w Kronice Kryminalnej na temat agresywnego ataku na policjantów z Zalewa, a nie ma dokładnego reportażu?
Wszyscy wiedzą, kto zaatakował. Był wulgarny, porwał policjantowi mundur, taki był agresywny. Osoba znana [...].

* * *

Dlaczego szanowni Kurierzy usunęli mój komentarz z pytaniem o atak awanturniczy na policjanta dokonany przez Tajnego Współpracownika SB o pseudonimie "Piotr" z miejscowości Janiki Małe w gminie Zalewo?
Czy TW nadal są tak mocni, że trzęsą Forum Kuriera?
 Tadek
 Zalewo, Środa 05-04-2017
Odp. 
„Wszyscy wszędzie wiedzą wszystko o wszystkim”.
Twój bełkot nie wymaga komentarza.
 moderator dyżurny

forum@kurier-ilawski.pl
 KURIER IŁAWSKI, Środa 05-04-2017

36679. 
Odnośnie wpisu numer: 36677

Kolego, a ja jestem spod Nowego Miasta.
Muszę ORMO-wca wziąć w obronę.
Wczoraj na zebraniu w Szwarcenowie była burzliwa rozmowa o nowym śmieciarzu, czyli o firmie KOMA aż z Ełku, która za wożenie podniesie cenę z 10 do 20 złociszy.
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Środa 05-04-2017

36678. 
Panuje moda na psy.
Pominąwszy to, że dla mody psiaki lądują często w schronisku drażni mnie dosłownie na każdym kroku psia kupa. Nie wiem jak w Iławie, ale w Suszu nie widziałam nikogo kto po swoim piesku sprząta.
Może powinno się o tym pomyśleć. Nauczyć ludzi kultury. [...]
 mieszkaniec
 Susz, Środa 05-04-2017

36677. 
Odnośnie wpisu numer: 36674

Nie siej fermentu!
Jesteś niedouczony czy niedoinformowany?! Żadnej podwyżki w opłatach nie będzie. Związek Gmin jest na plusie nie musi i nie będzie zmieniał cen.
Śpijcie spokojnie ludzie ;-)
 anty-ormo
 Iława, Środa 05-04-2017

36676. 
ŚMIERĆ ZA 7 MILIONÓW

Starostwo powiatowe, zamiast inwestować w personel, inwestuje w ściany iławskiego szpitala. Jednak lądowisko za ponad 7 milionów nie pomogło uratować życia dziecka w łonie matki. Seria kolejnych śmierci potwierdza moją tezę. Ściany nie leczą – leczą ludzie.

Bartosz Gonzalez w felietonie pt. „Szpitalna porodówka cmentarzem”.
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Gonzalez-Smierc-za-siedem-milionow/4943
 KURIERZY
 Iława, Środa 05-04-2017

36674. 
Odnośnie wpisu numer: 36672

Nie wiem czy wiadome wam jest, że cena za wywóz śmieci wrasta aż do ponad 20 zł od łebka.
Tuż przed odsunięciem od władzy PO na odchodne zafundowała nam w roku 2015 takie drakońskie przepisy, które po leżakowaniu weszły w życie teraz, od 1 kwietnia br. Niech was cholera weźmie, łobuzy!
 ORMO-wiec
 Iława, Środa 05-04-2017

36673. 
Drodzy Kurierzy, proszę Was o poruszenie sprawy armatek hukowych płoszących zwierzynę wokół Iławy (...).
One płoszą też ludzi!
Od paru dni żyjemy jak na poligonie! Od zmierzchu do świtu co jakiś czas jest potężny wybuch.
Chyba są jakieś przepisy regulujące odległość w jakiej można to badziewie ustawiać od siedzib ludzkich?
A co ze zwierzętami? Przecież większość teraz ma młode. Nie ma jakiegoś okresu ochronnego?
 Marta Wojciechowska, lat 30
 Ilawa, Wtorek 04-04-2017
Odp. 
Sprawdzimy ten sygnał.
Prosimy Panią o nawiązanie z nami kontaktu na adres e-mail:
redakcja@kurier-ilawski.pl
Prosimy w kilku słowach opisać sytuację i wskazać lokalizację
zdarzenia, a także podać kontaktowy numer telefoniczny.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 04-04-2017

36672. 
Odnośnie wpisu numer: 36669

Burmistrz zapowiedział publicznie wspieranie lokalnych firm w odwołaniu do przetargu, które wnieśli przegrani.
Dura lex, sed lex niestety się kłania. Sami się wykończymy przez prawo które uchwaliliśmy.
Prawo zamówień publicznych jest chyba największą kulą u nogi, która ciąży coraz bardziej, a durnowatych przykładów nie tylko w śmieciach można znaleźć. Mało tego, ta kobyła, choć modyfikowana i po retuszach wciąż gryzie tak samo!
Z drugiej strony można też przeczytać o wyzysku oraz niezadowoleniu pracujących w lokalnych firmach ludzi. Jak jest naprawdę?
Chętnie posłucham.
 Maurycy
 Iława, Wtorek 04-04-2017

36671. 
Odnośnie wpisu numer: 36652

Odnośnie próby żenującej nagonki lekarskiej na "Kurier Iławski" (...), to w pełni popieram artykuły naszego Kuriera, które pokazują patologię szpitala w Iławie.
Przecież to nie Kurier, lecz pacjenci i ich rodziny zwrócili się zdesperowani po pomoc. Kurier tylko cytował słowa tych ludzi, którzy doświadczyli tragedii jaka ich spotkała w szpitalu.
Ci tak zdegustowani lekarze powinni wreszcie zadbać o pacjentów, a nie o kilkadziesiąt tysięcy złotych co miesiąc na swoim koncie w banku. Jak słyszę od znajomych, że z tym czy tamtym wolą leczyć się w NML lub Ostródzie, nawet z błahymi dolegliwościami, no to jest żenująca opinia dla nas wszystkich w Iławie.
Ale dobra, jest ładne lądowisko. Pacjenci mogą szybko stąd wylecieć.
I to jest jedyny plus dla tego szpitala.
 pielegniarka
 Iława, Wtorek 04-04-2017

36669. 
Odnośnie wpisu numer: 36664

Panie Burmistrzu kochany, idzie wiosna i lato! Jak żyć w takim bałaganie i za opłatą jeszcze...?
Ta wasza firma KOMA, która przetarg za grosze wygrała rozwozi po wsi iławskiej kontenerki, wielkości 80 cm szerokie, a na 100 cm wysokie, jednym słowem - mini. Oczywiście po 3 na trzy bloki potężne, po 40 mieszkań w każdym.
Jak tylko postawili, przyszedł jeden osobnik z kartonem o pojemności prawie jednego kubika (1x1x1 m) i, nie zgniótłszy, wpakował go siłą, bezrozumnie do jednego z kontenerów. Reszta kartonów leży już obok.
I ta firma durna, że takie mini pudełka na kółkach wystawia, a naród jeszcze durniejszy.
Ale najciekawszy taki oto jest numer. Przy blokach na Os. Piastowskim wybudowano pomieszczenia do śmieci zamykane pod klucz, a w nich po 6 blaszaków potężnych z przykrywkami. Zjawisko skretynienia niektórych z mieszkańców objawia się tym, że wielu z nich nie wrzuca do blaszaka śmieci w workach, choć specjalnie ludziska zostawiają otwarty kontener, a pozostawiają worki w progu blokując drogę w głąb eko-szałasu.
Nie wszystko to jeszcze.
Bywa, że jakiś debil potrafi przyjść z wiadrem, by wysypać odpady pod blaszak, by zostawić na pożarcie kotom i gapom przed eko-szałasem.
I nie pomyśli taki dureń, że nikt tego już nie sprzątnie. Bagienko...

* * *

Firma olsztyńska KOMA, to może być koniec Burmistrza, o ile nie zatrudni firm z Iławy. Trzeba wystąpić ze związku i polegać tylko na swoich firmach, które są na zawołanie.
KOMA na zawołanie, proszę mieszkaniowców, jakie jest, to wam opiszę. Śmieci tona przed blokiem, zaś administrator nie ma dokąd dzwonić, gdyż nie ma do KOMY telefonu. Ale telefon znalazł na kontenerze przy bloku na tzw Info-Linię. Dzwoni drugi dzień, nikt nie odbiera. Tak właśnie, Panie Burmistrzu, nas iławian wyszykowano. Działaj Pan żywo, bo na śmieciach Pan polegniesz!
Do tej pory to było tak, że zarządcy mogli poprosić Spomer dodatkowo o wywóz, a teraz już nie. To, co nam grozi to epidemia. Możecie to sprawdzić jaka jest sytuacja w innych miastach. Dlatego, nie może być tak, by firma z Olsztyna do nas po śmieci przyjeżdżała. Cena wywozu poważnie wzrośnie.
Podobnie jest z zarządcami wspólnot mieszkaniowych. Jakimiś ciemnymi kanałami, po oddaniu bloku przez IPB albo LPB, nagle co? Prowadzenie administracji bloku otrzymuje osobnik szemrany z Olsztyna czy Elbląga. Mieszkańcy nie mają z nim kontaktu, zaś księgowość prowadzi przez internet.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 04-04-2017

36668. 
Odnośnie wpisu numer: 36667

Panie Krygier szanowny, co Pan możesz wiedzieć gdzie są nasze składki.
Przypomnij sobie gdzie i jak wyparowało OFE i kwota 150 miliardów naszych składek od czasów Buzka (1997) i komitywy rządów Tuska (PO).
 Marszałek
 Iława, Wtorek 04-04-2017

36667. 
Odnośnie wpisu numer: 36664

...ale z drugiej strony więcej zostanie w kasie miasta, a sprawiedliwość musi być jakaś i cena czyni cuda.
Czemu firma np. z Wikielca nie może pracować dla Iławy za niższą cenę lub ta z Olsztyna zatrudnić tych z Iławy? Takie komentarze to bzdura.
 szefo
 Iława, Wtorek 04-04-2017


Strona [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 149 150 151 ... 300 301 302 następna ] z 302107090592


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2017 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.