Logo Kurier Iławski

Wejście
Aktualna jedynka Kuriera
Aktualna jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
Opinie
REKLAMA
Ogłoszenia drobne
Piłka nożna
Szukaj
Pliki
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Czad zabił trzy osoby
Wyremontowany dworzec Iława Główna w nocy zamknięty
Przetarg na nową dzierżawę kręgielni i baru unieważniony
Zgwałcił 17-latkę w dyskotekowej toalecie
ŻYLIŃSKI: Nie będę szeregowcem
Kolejki do lekarzy rodzinnych
Rośnie Grand Hotel Tiffi w Iławie
Piłkarze już nie chcą grać dla Iławy
Urzędnik to ma klawe życie...
Gimnazjalista z pasją: BARTEK ŚMIGIELSKI
Nie dla łazęgów, czyli skarga na schronisko dla bezdomnych
Wrzawa wokół refundacji leków. Panika ominęła Iławę
Unieważniono drugi przetarg na budowę portu
Płatne parkingi wymysłem burmistrza
Prabuty. Belfer i strongman winny pobicia uczniów
Susz. Czy powstanie Biedronka?
Kisielice. Dary bez kontroli
Kontrowersyjny zakaz parkowania przy ośrodku zdrowia
„Taboo Club” dalej z alkoholem
Czystki w iławskiej kulturze to plotki
Więcej...

61693890
 

CZYTAJ i KOMENTUJ

2010-01-06

Szynaka nie upada!


Czytelnik poinformował nas o upadku jednego z dwóch zakładów meblowych Jana Szynaki w Nowym Mieście Lubawskim, który ma swoje fabryki także w Iławie i Lubawie. Sam właściciel pogłoski te jednoznacznie dementuje i wyjaśnia powody, dla których weszły one w obieg.


Dwa lata temu Jan Szynaka przejął od syndyka upadającą fabrykę mebli „MMI Logo” w Nowym Mieście Lubawskim, przekształcając ją w „MM SZYNAKA INTERLINE”. Niedawno dostaliśmy donos o rzekomym upadku zakładu.

– Absolutnie dementuję plotkę o upadłości MM „SZYNAKA INTERLINE” – mówi Jan Szynaka, właściciel fabryki. – Pogłoska ta mogła być spowodowana ograniczeniem współpracy z głównym niemieckim odbiorcą mebli z tego zakładu. Współpraca ta stała się nieopłacalna, dlatego obecnie wprowadzamy dywersyfikację sprzedaży, tworząc nowe wzory mebli dla innych odbiorców.

Po dwóch latach funkcjonowania zakład jest dziś w fazie restrukturyzacji, która oznacza m.in. zmiany na stanowiskach.

– Gdy przejęliśmy fabrykę od syndyka, zatrudnialiśmy 260 pracowników – tłumaczy właściciel. – Przy obecnej wielkości produkcji zakład powinien zatrudniać około 450 osób. Brak specjalistów w branży meblarskiej, a jednocześnie konieczność zwiększenia zatrudnienia, zmusiły nas do przeprowadzenia selekcji, przyjęcia nowych osób i przeszkolenia około 400 nowych ludzi. Większość z pracowników, którzy w ciągu dwóch lat przestali pracować w zakładzie, miała umowy na czas określony. Działania, które w tym czasie przedsięwzięliśmy, pomogły nam stworzyć stałą i pewną załogę.

Właściciel potwierdził za to informację naszego czytelnika, że z końcem roku pracę w magazynach zakładu w Nowym Mieście zakończyło 20 osób, ale 18 z nich przeszło do pracy w centralnym magazynie wyrobów gotowych przy ul. Ostródzkiej w Iławie, przejętym pod koniec 2009 roku od firmy Logwin. Tam też nadal istnieje zapotrzebowanie na wózkowych i magazynierów.

Przy okazji Szynaka zapewnia, że drugi zakład – Fabryka Mebli „SZYNAKA”, otwarta w Nowym Mieście Lubawskim w lipcu 2008 roku – ma się bardzo dobrze i realizuje właśnie ważny projekt.

– O kilkuletni kontrakt z koncernem IKEA zabiegaliśmy przez cały zeszły rok – mówi właściciel. – Nawiązanie tej współpracy pozwoli na dokończenie realizowanych inwestycji oraz zwiększenie zatrudnienia o około 70 pracowników. Wielkość zamówień jest również podzielona na wszystkie nasze pozostałe zakłady, w tym w Iławie i Lubawie.

MONIKA BINEK





Jan Szynaka dementuje plotkę o upadku jednego ze swoich zakładów. Jest wręcz odwrotnie: nawiązanie współpracy z IKEĄ zaowocuje zatrudnieniem 70 nowych ludzi





Zakładowi „MM SZYNAKA INTERLINE”
nie grozi zamknięcie



  2010-01-06   

 TWOJE ZDANIE
!!!!!!!!!!!!!!!!
Szynaka nie upada ale pracownicy tak!!! Za jakie marne pieniądze... tyle lat pracy a wynagrodzenie...
~od Szynaki
2010-01-14
MMI NML
to akurat prawda, pracodawca roku - taki tytul ktos jakims cudem i nie wiadomo za co dostal, ten...
~cytrus
2010-01-16
Robol
Może nie upada, ale dzięki pracownikom, którzy harują za marne grosze. W zakładzie w Iławie...
~krystyna
2010-02-12
????
Zgadzam się, ludzie za marne grosze harują jak za czasów Hitlera w iławskim obozie
~obozowicz
2010-03-13

Wróć   Góra strony

Wejście | Aktualna jedynka Kuriera | Aktualna jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | Opinie | REKLAMA | Ogłoszenia drobne | Piłka nożna
Szukaj | Pliki | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2012 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.