Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

CZYTAJ

2006-08-23

Na Woźniaka nie ma bata


Działalność w klubie sportowym Jeziorak Iława nie okazała się wystarczającym powodem, by wyrzucić wiceprzewodniczącego MARCINA WOŹNIAKA z Rady Miejskiej w Iławie. Nie do ruszenia okazali się także przewodniczący rady Edward Bojko oraz drugi wiceprzewodniczący Zbigniew Rychlik.


Zaczęło się wiosną tego roku od publikacji prasowych na temat radnych Marcina Woźniaka, Pawła Hofmana, Edwarda Bojko i Zbigniewa Rychlika. Pierwsi trzej mieli być działaczami klubu Jeziorak, Rychlik zaś to członek Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Obydwa stowarzyszenia miały wykorzystywać w działalności mienie miasta, jak nieruchomości czy dotacje. Zgodnie zaś z prawem radny nie może brać w takim przedsięwzięciu udziału.


HOFMAN ZNIESMACZONY

Bez walki z obozem burmistrza poddał się jedynie Paweł Hofman, o czym już pisaliśmy – zrezygnował on z powodu głębokich podziałów między Jarosławem Maśkiewiczem a większością iławskiej rady.

– Owszem, zdarzają się zawirowania dotyczące oceny różnych sytuacji w obrębie decyzji burmistrza, ale jest takie prawo demokracji i nie może to wywoływać irytacji czy lekceważenia innych – mówił Hofman w maju Kurierowi.


TRÓJKA W AKCJI

Już w połowie maja, po odejściu Hofmana, trzech radnych (Eugeniusz Dembek, Leszek Stuhldreer i Stanisław Żygadło – uważani za stronników burmistrza Maśkiewicza) złożyło do komisji rewizyjnej wniosek o zbadanie, czy czterej wymienieni wyżej radni sprawują mandat zgodnie z prawem. Sprawa ma też wymiar materialny, bowiem radni domagali się stwierdzenia, czy Woźniak, Hofman, Bojko i Rychlik pobierali diety zgodnie z prawem.

W odpowiedzi radnym przewodniczący Bojko stwierdził tylko, że sprawę bada już wojewoda, zaś LOT, gdzie członkiem jest Rychlik, nie działa w żaden sposób na miejskim mieniu. Jednak do dziś, po ponad 3 miesiącach, wojewoda nie wyraził opinii co do pozostałych trzech radnych.

Z zaś co komisją rewizyjną, którą o interwencję poprosili radni? Otóż zgodnie z przepisami nie mogła ona zbadać sprawy bez zlecającej uchwały rady. Z inicjatywą, by taką uchwałę podjąć, nikt już jednak głośno nie wystąpił... Komisja rewizyjna sprawy więc nie dotknęła.


NIE SĄ JUŻ W ZARZĄDZIE

W międzyczasie przewodniczący Bojko od siebie na jednej z sesji wyjaśnił, że już od dawna nie jest członkiem zarządu Jezioraka.

Co zaś do Woźniaka, to głos w jego sprawie zabrał zarząd sportowego klubu. Jak napisał do rady dyrektor klubu Kazimierz Paluszewski, Woźniak nie był pełnoprawnym członkiem zarządu, ponieważ jego osoby nie zaakceptowało jeszcze walne zgromadzenie klubu, ani też nie wpisano jego nazwiska do rejestru sądowego.

Ostatecznie Woźniak dla pewności zrezygnował więc z pretendowania do zarządu Jezioraka. W Radzie Miejskiej jest więc nadal, a całe zamieszanie wokół siebie traktuje jako polityczną, brudną gierkę.

– Atak na mnie to zemsta grupki burmistrza Iławy za to, że patrzę na ręce władzy i ujawniam jej nepotyzm – powiedział Woźniak kilka dni temu Kurierowi. – Z wielką chęcią zawsze będę pomagał Jeziorakowi, na ile tylko będzie mnie stać. Nie przeszkodzi mi w tym żaden donos kolegów radnych uzależnionych od burmistrza, ani też jego chore ambicje. Ja przychodzę na stadion w każdej wolnej chwili, bo interesuje mnie życie klubu i jego kłopoty. Maśkiewicz i inni udawacze pokazują się na trybunach tylko w okresie kampanii wyborczej. Ale na szczęście kibice Jezioraka Iława mają własny rozum i widzą, o co chodzi w tej pozaboiskowej grze.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI
Prezydium Rady Miejskiej w Iławie. Od prawej:
Marcin Woźniak, Edward Bojko, Zbigniew Rychlik.

  2006-08-23  

Z komentarzami zapraszamy
na moderowane FORUM
Wróć   Góra strony
130580456


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.